Goes stapt niet in reinigingsdienst Elk jaar terug naar Nieuwvliet 11 Onderzoek naar noodzaak extra zaal gemeentehuis Tweede gevangenis voor Antwerpen Chinees vermaak tijdens havendagen Gemeente houdt afvalinzameling liever in eigen beheer Stuur uit auto gestolen VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE Goesenaar mishandeld KOOKSHOW zeeuwse almanak Excursie PZC BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 13 juli 2002 j/jnnrRob Paardekam GOES - De gemeente Goes houdt de inzameling van afval ju eigen beheer. Het college nijst een offerte van de onlangs opgerichte Zeeuwse Reinigings Dienst (ZRD) van de hand. Vol gens wethouder S. van 't West einde biedt een eigen dienst veel meer voordelen. Delta Nutsbedrijven wil via dochteronderneming ZRD de inzameling van afval van de Zeeuwse gemeenten overne men. Goes had daar wel oren naar en vroeg een offerte aan. Gelijktijdig werd een intern on derzoek uitgevoerd. „We wilden weieens weten wat nu eigenlijk de kostprijs van de afvalinza meling is", aldus Van 't Westein de. Het onderzoek is uitgevoerd GOES - Uit een personenauto die geparkeerd stond aan de Molenplein in Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag het stuur gestolen. Verder werd er niets uit de auto meegeno men. De waarde van het stuur en het, schadebedrag aan de auto zijn onbekend. Advertentie f LIGHT CRUISES iet Veerse Meer -vaartochten op de idy Madeleine' Een avond vol gezelligheid, amusement, eten en varen Zat. 10 en 17 augustus Prijs 33,50 Info: Rederij Dijkhuizen tel. 0118-419367 door Price Waterhouse Coopers. Dat bureau kwam tot de conclu sie dat gemeente best wat effici ënter zou kunnen werken door onder meer het flexibel inzetten van personeel. Zo zouden mede werkers van de reinigingsdienst bij het groenbeheer ingezet kunnen worden en andersom. Ook wil de gemeente het terrein van de reinigingsdienst aan het Geldeloozepad afstoten en alles concentreren aan de Troel- stralaan in de Goese Polder. De gemeente heeft de offerte van de Zeeuwse Reinigings Dienst en het eigen interne on derzoek met elkaar vergeleken en kwam tot de conclusie dat de ZRD iets goedkoper is, maar lang niet genoeg om ook daad werkelijk met de nieuwe dienst in zee te gaan. „Door efficiënter te werken, denken we het ver schil te kunnen overbruggen", aldus wethouder Van 't Westein de. „Maar zelfs al blijft er een klein verschil in het voordeel van de ZRD, dan nemen we dat voor lief, omdat er volgens ons veel voordelen zitten aan het in eigen beheer houden van de af valinzameling." Het college hecht er grote waar de aan dat het de reinigings- ploegen zelf kan aansturen. Ook denken burgemeester en wet houders dat cle medewerkers beter gemotiveerd zijn als ze voor de gemeente werken. Daarbij komt nog de extra ser vice die zou wegvallen als de ge meente met de ZRD in zee gaat. Zo kunnen de medewerkers van de gemeentelijke reinigings dienst in bijzondere gevallen ook op zaterdag of zondag wor den ingezet. „Dat was niet in de offerte van de ZRD opgeno men", aldus Van 't Westeinde. Goes is na Schouwen-Duive- land de tweede grote gemeente die deze week bekendmaakt niet mee te doen met de ZRD. Middelburg gaat wel in zee met Delta Nutsbedrijven. Uiteraard heeft de gemeenteraad van Goes het laatste woord over de zaak. Het onderwerp wordt na de zo mervakantie besproken. door Rosalie Buizer KORTGENE - De Kortgeense jeugd genoot gisteren met vol le teugen van de kinderthea- I tervoorstelling tijdens de Havendagen in Kortgene. Tra ditioneel staat de vrijdagmid dag in het teken van de kinde ren. Ze kunnen geschminkt worden en er worden spelletjes gespeeld. Dit jaar staan de Ha vendagen in het teken van Chi na. Vandaag barst het feest pas echt goed los. Vanaf 10.00 uur is er een bra derie in de Hoofdstraat en de Kaaistraat en staan er meer dere activiteiten op het pro gramma. Zo geeft de brandweer een de monstratie en treden er straat artiesten op. Verder kunnen bezoekers rondvaarten op het Veerse Meer maken en is er een mogelijkheid om met het pont je heen en weer naar Wol- phaartsdijk te varen. Om 17.00 uur begint een optre den van Jeugdcircus Hogerop. Aansluitend staat er een play- backshow op het programma. De dag wordt afgesloten met amusementsband Midnight- expres, De Heidi's en Willem Duin in de feesttent. Zondag worden de Havenda gen in Kortgene uitgeluid met een koffieconcert van EMM. Dit concert begint om 12.00 uur. foto Willem Mieras door René van Stee Het strand bij Nieuwvliet wordt in de zomer traditiegetrouw over spoeld met Oost-Zeeuws-Vlamingen. Bij een lekker zonnetje kan volgens Si mon Jager van strandpaviljoen De Boekanier dan met recht worden ge sproken van een enclave waarin met name Terneuzenaren de boventoon voeren. Ook veel jongeren uit het Wes ten, Brabanders en Duitsers weten de weg naar Nieuwvliet te vinden. De ver klaring voor de populariteit van 'zijn' strand zoekt Jager in een paar factoren. Ondanks het sombere weer trok de zandkastelenwedstrijd op het strand bij Nieuwvliet tientallen deelnemers. foto Charles Strijd „Ik denk dat die vooral gezocht moet worden in de losse en gemoedelijke sfeer op zowel het strand als in het paviljoen, de mix van jong en oud, de variëteit in gezinnen en groepen en het grote aantal activiteiten dat hier wordt georganiseerd", zegt Jager. Hij doelt onder meer op beachvolleybal, voetbal (dit jaar met opblaasbare boarding) en bungeeruns op het naar zijn overtui ging drukste strand van Zeeuws- Vlaanderen. „Onze lage prijzen (een halve liter bier kostte twee j aar geleden vijf gulden) zijn er vast ook debet aan", voegt Jager er nog onbescheiden aan toe. Robuust Vrijdagmiddag was de drukte ver te zoeken. Logisch, omdat de Duitsers pas vanaf volgende week vrijdag worden verwacht en de bouwvakvakantie nog iets later begint. Ook de zon liet het af weten. Niettemin waren enkele tiental len kinderen, vergezeld van vaders en moeders naar het strand gekomen om mee te doen aan een door de PZC geor ganiseerde wedstrijd zandkastelen bouwen. Marnix (11) uit Breda ging met zijn vriendje Robin (11) uit Teteringen me teen energiek aan het slag. Hun bouw sel moest een robuuste, vierkante burcht met torens en een slotgracht worden, een ietwat behoudend - bijna mannelijk - concept dus.,De zijkanten versieren we met schelpen, maar daar moeten we nog naar op zoek"vertelt de al bruingebrande Robin. „We zijn dus nog wel even bezig", vult de ietwat ble ke, maar toch rood aangelopen Robin aan, om vervolgens in hoog tempo ver der te gaan met zijn graafwerkzaamhe den. Pure fantasie De campingvriendinnen Annelies (13) uit Zaamslag en Nina (13) uit Deurne kozen voor de creatie van een schip op zijn kop met daarop torens en ramen die lijken op patrijspoorten. Ze zouden ook aan de wedstrijd hebben meege daan als het wel warm en zonnig was geweest. „We waren er toch en we vin den het altijd leuk om mee te doen aan zulke dingen", legt Annelies uit. Over het kasteel dat ze samen met Nina heeft bedacht, wil ze niet meer kwijt dan dat het pure fantasie is. „We weten ook nog helemaal niet hoe het er precies uit komt te zien", zegt ze. Nina knikt be vestigend bij deze woorden. Op de vraag of ze het leuk vindt dat straks de vakantiedrukte weer in alle hevigheid losbarst, antwoordt ze ontkennend. „Die mensen hoeven voor mij helemaal niet te komen. Ik vind het wel leuk dat het nu niet zo druk is, want dan heb je lekker veel ruimte." Diezelfde mening zijn ook ook Madeion Bakker (42) en Tanja Keiler (33), beiden uit Breda en door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal laat een studie uitvoeren naar de uitbreiding en verbouwing van het gemeente huis in Kruiningen. Die moet uitwijzen hoeveel extra ruimte noodzakelijk is. De uitbreiding van het gebouw aan het Oude Plein in Kruinin gen staat niet ter discussie. Wel de mate waarin dat gebeurd. Vooral de komst van een tweede grote representatieve ruimte, naast de huidige raads- en trouwzaal, wordt door veel mensen als overbodig gezien. Zo gaven onder meer BBR en het CDA tijdens de behandeling van de jongste kadernota aan dat zo'n extra zaal wat hen be treft niet nodig is. Volgens die laatste partij heeft de ge meente genoeg gebouwen (dorpshuizen) waar presenta ties kunnen plaatsvinden. De kans is groot dat de partijen hun zin krijgen. Het gemeente bestuur is immers op zoek naar enkele posten waarop bezui nigd kan worden nu de raad dui delijk heeft gemaakt dat de door het college voorgestelde stijging van de onroerende zaakbelas ting niet door mag gaan. In de kadernota was 2,5 miljoen euro uitgetrokken voor de uitbrei ding. De gemeente wil het nu voor minder doen. Een eerste stap richting uitbrei ding van het gemeentehuis werd aan het begin van dit jaar gezet met de aankoop van het voor malige postkantoor aan de Hoofdstraat in Kruiningen. Dit gebouw ligt pal naast het ge meentehuis en vormt om die re den een ideale uitbreidingsmo gelijkheid. Aanbouw Het college wil bij het postkan toor een aanbouw realiseren die vervolgens wordt verbonden met het gemeentehuis. Met na me medewerkers van de secto ren wonen en milieu en gemeen tewerken zullen in het nieuwe deel gaan werken. Daar komt ook de gezamenlijke loketfunc tie van beide afdelingen. Ande re zaken die de gemeente wil realiseren zijn de uitbreiding van de ruimte voor het archief, extra opslagruimte, spreek- en vergaderkamers. Omdat de archiefruimte nu al veel te klein is, heeft de gemeen te besloten de komende twee j aar een ruimte in gebruik te ne men bij adviesbureau Rijk aan de Hoofdstraat, pal naast het gemeentehuis. GOES - Een 19-jarige Goese naar is in de nacht van donder dag op vrijdag in elkaar gesla gen in de Sint-Jacobstraat in Goes. Na een avondje stappen liep hij naar zijn fiets en merkte dat een groepje jongeren hem volgde. Eenmaal opgestapt werd hij door één van die jongeren van zijn fiets geschopt, waarna hij op de grond viel en verschillen de keren hard in zijn gezicht werd geslagen. Het slachtoffer wist zich los te maken en hard weg te lopen. Hij liep verwon dingen op in zijn gezicht. Advertentie Bianca Bonte Brouwerijstraat 4 OOSTBURG - 0117-454614 WOENSDAG 17 JUU (Zie onze advertentie dinsdag a.s. in deze krant) naar eigen zeggen echte diehards, toe gedaan. Madeion strijkt met haar gezin al voor het achtste achtereenvolgende jaar neer op een vaste staanplaats op camping Zonneweelde in Nieuwvliet. Zoals het er nu naar uitziet plakt de familie Bakker daar nog wel enkele jaartjes aan vast. „Het is hier heerlijk. Allereerst is de afstand Breda-Nieuw- vliet prima te berijden. Daarnaast heb je hier mooie brede stranden, een gezel lige, kindvriendelijke camping en een prachtig achterland. Brugge, Knokke en Sluis liggen op een steenworp af stand, dus wat wens je nog meer, behal ve lekker weer", verklaart Madeion Minpuntjes ziet ze ook wel. Het West- Zeeuws-Vlaamse land is naar haar me ning te vlak om er lekker te kunnen fietsen. En dan bedoelt ze niet eens het landschap op zich, maar eerder het ge voel dat ze altijd tegen de wind in moet fietsen. „Vreselijk vind ik dat", zegt ze. Een ander probleem noemt ze 'van meer opvoedkundige aard'. „De kinde ren (nog geen tieners) zijn zo langza merhand te vertrouwd geraakt met de camping. Hele avonden in de kantine rondhangen, je kent dat wel. Ik krijg ze met geen mogelijkheid meer op tijd naar bed." Zigeunerkamp Madeion is op het juiste vakantiespoor gebracht door haar vriendin Tanja, die haar hele leven al kind aan huis is op Zonneweelde. Als baby lag ze in de box bij haar opa en oma, die sinds mensen heugenis een caravan op de camping bezitten. Nu staat ze zelf ook op Zonne weelde. „Het is zo langzamerhand een familie-aangelegenheid geworden. Ze noemen ons wel eens gekscherend het zigeunerkamp", zegt Tanja lachend. Ze voegt er aan toe nooit behoefte te heb ben gehad aan een buitenlandse va kantie of een vliegreis. „Misschien best wel kneuterig, maar het is nu eenmaal zo. Ik voel me hier zo op m'n gemak dat ik voorlopig hele maal niks anders meer wil. Het is prima zo, en m'n man en de kids vinden dat ook", aldus Tanja. Ze voegt er aan dat het tot nu toe niemand is gelukt haar lekker te maken voor iets anders dan een vakantie in Nieuwvliet. „Ze komen altijd terug met de meest fantastische verhalen. Dan denk ik bijna altijd: ja ja, het zal wel. En ik blijk vaak gelijk te hebben. Dan besluiten ze het komende jaar maar een Grieks eilandje aan te doen, omdat Mallorca toch niet zo goed was bevallen." door Wout Bareman ANTWERPEN - Op de linker Scheldeoever in Antwerpen wordt een tweede gevangenis gebouwd. De Regie der Gebou wen van de federale regering heeft een locatie op het oog pal naast het huidige asielzoekers centrum aan de Beatrijslaan en de autosnelweg. De tweede gevangenis dient ter aanvulling van de gevangenis voorzieningen in Antwerpen. Die zijn al jaren volledig ontoe reikend. De overbevolking in de oude gevangenis in de Begij nen- straat is enorm. De 390 eenper soonscellen worden nu regelmatig bevolkt door drie ge vangenen per cel. Dat leidt re gelmatig tot spanningen onder gevangenen en de cipiers, zoals ook de afgelopen weken het ge val was. Minister Verwilghen van Justitie wil j uist met het oog op de heersende onvrede vaart zetten achter de nieuwe gevan genis, die zo snel mogelijk in het meerjarenplan voor gevange nissen en gerechtsgebouwen wordt opgenomen. De federale regering draait ook op voor de kosten. Zoals de plannen er nu uitzien verhuizen eerst de vrouwelijke gevangenen. Het Vlaams Blok dringt al geruime tijd aan op een tweede gevangenis in Antwer pen. De locatie is gekozen uit tien andere. De bouw zou twee jaar in beslag nemen. Het plan is inmiddels in gediend bij het stadsbestuur. Een wijziging van het gewest plan is niet nodig omdat op de terreinen nu al de bestemming 'openbaar nut' rust. Het rommelde gisteren overi gens nog steeds in het Belgische gevangeniswezen. Uit solidari teit met het gevangenisperso neel in Paifve, Lantin en Ver- viers gingen 's ochtends ook de cipiers van de Antwerpse ge vangenis in staking. Het admi nistratief en verplegend perso neel van de gevangenissen staakt uit woede over het ont breken van een gevarenpremie. die de cipiers wél ontvangen. Advertentie (Ondanks eerder bericht) Deze zaterdag is TMC gewoon geopend van 09.00 -17.00 uur Marconistraat 13 Tel. (0113) 22 4102 Middelburg Korendijk 34 Tel. (0118) 62 36 32 Kruiningen Zandweg 1 b Tel. (0113) 38 25 26 Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 Tel. (0164) 27 44 77 Je moet toch wat als je op de minicamping zit. Dus toog dat gezinnetje naar Veere om daar de vestingwerken in ogenschouw te nemen. Voor dat de excursie een aanvang nam, verzorgde de vader eerst een verkorte cursus krijgsgeschiedenis waarna het gezelschap afdaalde in een gemetselde, lange, half duistere gang, slechts hier en daar verlicht door schijnsel dat smalle schietsleuven van de buitenwereld toelieten. „Kijk", sprak pa tot zijn zes jarige dochter Laura, „hier liepen indertijd de soldaten van Napoleon doorheen." Dat maakte indruk want het bleef even stil. Totdat het meisje in de gang op een plek kwam waar ie mand die kennelijk in hoge nood verkeerde, maar het toilet niet meer kon halen, onbedaarlijk had zitten keu telen. „Pap", vroeg ze, op de hoop wijzend, „is dat nog van een soldaat?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 55