Grensstreek staat bol van de wiet Ruzie Spanje en Marokko Zhr» Tn zo r) toe+ uitzicht op zee? Jour-de france Verdachte moord Pim Fortuyn is in hongerstaking Dus je wilt weieens voor jezelf beginnen... Meer dan 70.000 occasions vind je op Cruisen in de zomerzon Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- WH 1 Van der Valk in Gilze en Rijen vertoont ernstige mankementen PvdA verzocht Kok vergeefs aan te blijven Boer moet commerciëler worden Bonje in Zeeuwse afdeling LPF Conflict over bezetting eiland Perejil loopt op Vader vermoedelijk schuldig aan Roermonds familiedrama F F P Oud-gedeputeerde in het nauw DEN HAAG - Diverse PvdA- bewindslieden, onder wie Tine ke Netelenbos, hebben voor de verkiezingen een klemmend be roep op vertrekkend premier ffim Kok gedaan nog een perio de te blijven en de PvdA-lijst aan te voeren. Kok weigerde hierop in te gaan. Hij vond dat hij het niet kon maken om dan mogelijk halverwege de rit op te stappen, aldus Netelenbos. Tijdens de verkiezingstijd voor de gemeenteraadsverkiezingen voor de moord op Pim Fortuyn, ging Kok opeens dwars in tegen de adviezen van het PvdA-cam- pagneteam. Tot verbijstering van PvdA-strateeg Jacques Monasch haalde Kok fel uit naar Fortuyn door over hem in een televisie-interview te zeg gen: „Hij zaait tweedracht door onrustgevoelens aan te wakke ren, onder verwijzing dat er van de andere soort te veel zijn." Premier Kok heeft gisteren tij dens de laatste ministerraad van het tweede paarse kabinet zijn collega-bewindslieden be dankt voor de samenwerking. Tijdens een volgens de Rijks voorlichtingsdienst plezierige afscheidsbijeenkomst sprak hij zijn waardering uit voor het vertrouwen en het geduld van de leden van 'zijn' kabi net. GPD/ANP pagina 27: afscheid somberaar Buurtkinderen kijken naar de schade die de brand heeft aangericht. van onze redactie binnenland ROERMOND - De 34-jarige inwoner van Roermond die gistermorgen zijn huis in brand zou hebben gestoken, wordt ver dacht van moord op zijn zes kinderen. Justitie denkt dat de man 's ochtends vroeg rond kwart voor drie zijn woning in de Roermondse wijk Donderberg opzet telijk in lichterlaaie heeft gezet. Daarbij kwamen zijn drie dochtertjes (4, 6, en 8 jaar) en drie zoons (5, 11 en 12 jaar) om het leven. De 35-jarige moeder wist zich te redden door vanaf de eerste verdieping uit een raam te springen. Ze ligt met brandwon den en botbreuken in een ziekenhuis in Weert. De verkoolde lichamen van de kinderen werden in de slaapkamers op de tweede verdieping gevonden. Het meisje van acht overleed in de loop van de och tend in het Roermondse ziekenhuis. Een zevende kind uit het gezin, een 9-jarige dochter, logeerde tijdens de brand bij een tante in Roermond. De vermoedelijke dader had zelf het alarmnummer 112 gebeld. Hij werd ter plaatse door de politie aangehouden, na dat hij met brandweerlieden en agenten op de vuist was gegaan. Hij woonde sa men met de moeder van hun zeven kinde ren. De relatie wordt door ingewijden als 'problematisch' omschreven. De ver dachte zit in een cel elders in het land in verband met zijn eigen veiligheid. foto Marcel van Hoorn/ANP In de sporthal in de Roermondse wijk Donderberg werd enkele uren na de brand een crisiscentrum ingericht waar buurtbewoners naar toe konden. De brandweerlieden die de lichamen van de kinderen hadden geborgen, werden in de kazerne opgevangen door professionele hulpverleners. Morgenochtend om tien uur wordt in de nabijgelegen Thomas- kerk een dienst gehouden die in het teken staat van de slachtoffers en hun nabe staanden. GPD door Wout Bareman STEKENE - De grensstreek ontwikkelt zich steeds nadruk kelijker tot kweekvijver van de drugshandel. Die richt zich vol gens de politie vooral op de Ne- Advertentie Dat is dan jouw zaak. Een eigen zaak; wie droomt er niet van? Met Olympia kan je die droom vervullen. Informeer naar onze franchisemogelijkheden en wellicht start jij binnenkort je eigen uitzendbureau. LYMPI J www.jouwzaak.nl derlandse drugsmarkt. De poli tie van grensgemeente Stekene is daarvan overtuigd, nadat op nieuw drie wietkwekerijen wer den ontmanteld. Een 61-jarige Nederlander werd gisteren voorgeleid aan de onderzoeksrechter in Dender- monde. Zijn vriendin werd ge hoord, maar niet aangehouden. De politie is nog op zoek naar een Nederlandse compagnon. De afgelopen maanden werden in het Waasland regelmatig kwekerijen ontdekt en opge ruimd. Volgens een woordvoer der van het parket is de oogst voornamelijk bestemd voor Ne derland. Daarom zijn de politie diensten extra waakzaam. Ze richten hun aandacht vooral op leegstaande boerderijen. Woensdag deed de politie van het Waasland op verzoek van het parket van Dendermonde een inval bij geblindeerde boer derijen in de Voorhoutstraat en de Kiekenhaag in Stekene, waar drie kwekerijen werden aange troffen De eigenaar werd op he terdaad betrapt. Hij was inmid dels ook bezig met de inrichting van een kwekerij in Sint-Gillis- Waas. Meteen werd ook huis zoeking gedaan in de villa van de 61-jarige man, waar ook wiet werd gekweekt. Professioneel Het ging om professionele plan tages, waarvoor de elektriciteit illegaal werd afgetapt van de meterkast. In totaal werden ruim 1500 plantjes aangetrof fen. Het gerecht neemt aan dat de teler vorig jaar september al met de kweek begon en dat in middels vijftig kilo was geoogst, goed voor een straatwaarde van ongeveer 250.000 euro. De poli tie hield de kwekerijen al langer in het vizier. Regelmatig werd de omgeving afgezocht met een politiehelikopter. Het afgelopen jaar werden in het Waasland verschillende plantages ontmanteld. In de cember 2001 werd een canna- biskwekerij met 564 planten opgeruimd in de Kiemerstraat in Sint-Niklaas. Op 31 januari van dit jaar troffen de speurders in een voormalig bedrijfsge bouw in de Wegvoeringsstraat in Sint-Niklaas een kwekerij met vierduizend planten aan, waar meer dan zeventig kilo klaar lag voor de verkoop. Op 10 april volgde opnieuw een vondst, nu in een villa pal op de grens aan het Riet in Stekene, waar een drugslaboratorium werd aangetroffen. Op 20 mei werden op vijf plaatsen in Sint- Niklaas, Beveren en Sint-Gil lis-Waas duizend plantjes in be slag genomen en verschillende mensen aangehouden. Op 23 mei werd opnieuw een Neder lander - uit het grensdorp Clin- ge - opgepakt in een kwekerij met 1200 planten in Sint-Gillis- Waas. Advertentie (Advertentie) Advertentie f Reizen en Recreatie GA OP VAKANTIE IN JE EIGEN ZATERDAGKRANT We maken p Daarom plaats v ruimen we «oor onze li de huidige nieuwe I voordelig collectie I op...» Showroomkeukens tegen elk aannemelijk bod bruynzeel ■aeEÉÉÉmBi Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, tel.0164 - 25 09 00 S a 1» O Vraag naar de actievoorw3arden in de showroom! j Buien Grotendeels bewolkt en wat regen of een I bui. Middagtemperaturen rond 19 graden. [Conflict om rotseiland SPANJE van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De 32-jarige man die wordt verdacht van de moord op Pim Fortuyn, weigert sinds donderdagavond voedsel tot zich te nemen. Volgens een van zijn advocaten, mevrouw mr. B. Böhler, is hij in honger staking gegaan uit protest tegen het permanente cameratoezicht in zijn cel in het huis van bewa ring Over Amstel in Amster dam, en het feit dat er dag en nacht licht blijft branden. „In overleg met hem is besloten naar buiten te brengen dat hij in hongerstaking is gegaan", aldus mevrouw Böhler. De verdachte heeft volgens haar het gevoel dat de continue verlichting en het cameratoezicht zijn bedoeld om hem te breken, zodat hij ein delijk een verklaring zal afleg gen. Mede op het advies van zijn advocaten is dat nog niet ge beurd. Volgens de advocate moet ook de maatregel van het huis van bewaring om hem in isolatie te plaatsen, omdat hij zich raar zou gedragen, als pesterij wor den gezien. De verdachte werd in de nacht van donderdag op vrijdag in isolatie geplaatst. Justitie heeft de hongerstaking via de pers moeten vernemen. „Wij nemen het als kennisge ving aan", aldus een woord voerster. De verdachte klaagt volgens haar elke twee weken over het cameratoezicht. Begin volgende week valt weer een uitspraak te verwachten van de commissie van toezicht over de maatregelen in de cel van de man. Naar aanleiding van die uitspraak zal worden besloten of het wenselijk is over te gaan op andere maatregelen, aldus de woordvoerster. GPD (Advertentie) naam:c noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 15,- straat. nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaatsnen zes maanden) telefoon:o noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen- afschrijving van mijn (post)bankrekening- n Der maand met nummer: i automatische incasso 19,25). handtekening: D Per kwartaal met automatische incasso 52,-). PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- L fGr _.ar f"6* vens. in de colofon treft u nadere informatie aan. g Stuur deze bon naar; PZC, afdeling lezersservice 8 "71 321 4"ÖÖÖÖ1 9" Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen di wo do vr u (postzegel niet nodig) Dy evolutie van de yyrnp GILZE EN RIJEN - Het Van der Valk-motel in Gilze en Rijen (Noord-Brabant) vertoont ern stige gebreken. Er is een aantal constructiefou ten geconstateerd, de brandvei ligheid is niet in orde en er is legionella in de waterleiding ge vonden. Bovendien zijn de mi lieu- en bouwvergunning niet in orde en is er geen gebruikersver- gunning. Dat blijkt uit een onderzoek van ingenieursbureau DHV. Het bu reau onderzocht namens de ge meenten Gilze-Rijen, Vught, Maasdonk en Bergen op Zoom de veiligheid van de motels van de keten in deze plaatsen. Bij de motels in Vught, Maasdonk en Bergen op Zoom zijn alleen klei ne gebreken geconstateerd. Het onderzoek werd ingesteld nadat in februari bij een Van der Valk-vestiging in Tiel het par keerdek was ingestort. Volgens een woordvoerder van de ge meente Gilze-Rijen moet Van der Valk voor 1 september alle gebreken herstellen.ANP Ruzie in de Zeeuwse afdeling van de LPF. Twee leden verwij ten het huidige bestuur 'ondemocratisch functioneren'. De ontevreden leden hebben voor volgende week een vergadering uitgeschreven om een nieuw bestuur te kiezen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17; sport: 19 en 20; reportage: 21,22, 23,25, 27 en 28; rei zen: W1, W3 en W5; mobiel: W7; trends: W11 en W13; wo nen: W15. 245e jaargang no. 164 zaterdag 13 juli 2002 los nummer 1,50 ■■■001 EU-landbouwcommissa- ris Fischler schetst de rol van het Europese boe renbedrijf van de toe komst. Hij betoogt in de ze krant dat de boer com merciëler moet gaan denken en werken. door Henk van den Boom BARCELONA - Spanje heeft gisteren de militaire bewaking van zijn eilan den voor de Marokkaanse kust opgevoerd. Spanje beschouwt de bezetting van het eiland Perejil door twaalf Marokkaanse politie mannen als 'een diplomatiek conflict' dat met praten moet worden opgelost. Dat is beves tigd door regeringswoordvoer der Mariano Rajoy. Deze ver zoenende woorden nemen niet weg dat Spanje razend is over de bezetting van het rotseilandje van anderhalve kilometer leng te, waar sinds het midden van de jaren zestig geen mens meer woont. Marokko heeft niet ge reageerd op het Spaanse protest tegen de bezetting, maar in een verklaring werd gezegd dat de bezetting is bedoeld om drugs koeriers en mensensmokkelaars op te sporen die gebruik zouden maken van het eiland. Spanje dringt er al lange tijd bij Marok ko op aan om de mensensmok kel aan te pakken. Het besluit van de Spaanse re gering om twee marineschepen en twee patrouilleboten van de Guardia Civil in te zetten kwam na berichten dat een Marok kaans patrouilleschip onder weg zou zijn naar een ander Spaans eilandje voor de Marok kaanse kust. Spanje heeft Marokko ook ge waarschuwd dat de economi sche betrekkingen tussen de beide landen ernstig kunnen worden geschaad. De verhou dingen zijn sterk verslechterd na de Spaanse beschuldigingen dat Marokko geen enkele moei te doet om de stroom vluchtelin gen naar het Spaanse vasteland tegen te houden. Marokko haal de daarop vorig najaar zijn am bassadeur uit Madrid weg. De Europese Commissie heeft zich achter het Spaanse protest gesteld en noemt het incident 'zeer betreurenswaardig'. De Navo stelde in een verklaring zich niet met de kwestie te be moeien omdat het om een strikt bilaterale aangelegenheid gaat. De status van het eiland Perejil (Peterselie Eiland) is altijd om streden geweest, net als die van de twee Spaanse enclaves Melil- la en Ceuta op de Afrikaanse noordkust. In de overeenkom sten die de status van de encla ves regelen wordt Perejil nooit genoemd. Toen het Spaanse protectoraat over Marokko in 1956 eindigde, gingen de Ma rokkanen ervan uit dat het eilandje van hen was. Medio ja ren zestig vertrokken de laatste Spaanse militairen van het ei land. GPD internet: www.pzc.nl f70Cf00v/fv 1. Zabel(foto) 4.23.07 2. Freire z.t. j 3. McEwen z.t. j 21. Boogerd z.t. 1. De Galdeano 2. Beloki 23.29.03 0.04 De voormalige Gelderse gedeputeerde W. Scheerder wordt het vuur na aan de schenen gelegd, nu het Openbaar Mini sterie in Arnhem bekend heeft gemaakt hem van cor ruptie en valsheid in geschrifte te verdenken. Het OM baseert zich op onderzoek van de rijksrecherche. 3. Armstrong 0.07 i 49. Boogerd 2.33 zie pagina 19 en 20 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1