Bloemenrand om Thoolse akkers PZC PZC Heinkenszand heeft snel een nieuw jeugdgeboijw nodig Kermis in centrum van Vlissingen Sportloket Borsele opent in september bil Vijfentwintig boeren zaaien in totaal 54 kilometer in weekenddiensten Brand legt treinverkeer stil Waterkering in fietstunnel werkt Vandalen actief in Vlissingen Weghalen zwaluwnesten verboden ZONNEMAIRE BUITENGEWOON zat. 13 juli zon. 14 juli Boerderij festival agenda Ongeval eist leven vrijdag 12 juli 2002 De akkerranden, zoals deze bij Poortvliet, zijn ingezaaid met zaden van twintig verschillende planten. foto Willem Mieras door Esme Soesman POORTVLIET - Het heeft even geduurd, maar sinds kort kan er ook op Tholen genoten worden van bloeiende akkerranden. In april is in totaal 54 kilonieter akkerrand ingezaaid, verdeeld over 120 stroken. Aan het Thoolse akkerrandenproject doen 25 boeren mee. Zij zijn te zamen goed voor ruim 41 hecta re bloemenpracht. De randen bloeien nu volop. De belangstelling onder land bouwers voor het project is veel groter dan de mogelijkheden op dit moment zijn, schetst voor zitter W. van Doorn van de Stichting Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer Tholen (Sa- nelt). Van de honderd door deze stichting aangeschreven boeren hebben er vijfendertig belang stelling getoond voor het akker randenproject. Er is een aanvraag voor 76 hectare de deur uitgegaan. In totaal is maar 41,17 hectare toegekend. Die toekenning kwam vorig j aar al. De mkz-crisis zorgde voor uitstel, zodat het project uitein delijk dit jaar pas is begonnen. Adviseur W. Boogaard uit Sint- Annaland kreeg de opdracht een krui den/bloemen mengsel samen te stellen dat aan een aantal eisen voldoet. Zo mag het mengsel geen schadelijke fau nasoorten lokken en geen ver waaiing geven. Wel moeten de bloemen en kruiden aantrekke lijk zijn voor bijvoorbeeld vlin ders en bepaalde - luizenbestrij- dende - insecten. Dat er gebruik wordt gemaakt van een stan daardpakketje betekent niet dat er nu 54 kilometer eender ogende akkerranden op Tholen liggen. Verschillen in bodem en ligging zorgen automatisch voor variaties in bloei. In het pakket zitten onder meer hond stong, knoopskruid, klaproos, bolderik, vlasleeuwenbek en margriet. Bij de samenstelling van het twintig soorten tellende pakket is rekening gehouden met. soorten die op Tholen van oudsher voorkomen. De Stichting Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer noemt het binnenhalen van ruim veer tig hectare akkerranden een groot succes. De vergoeding die wordt gegeven, biedt landbou wers de mogelijkheid de achter uitlopende opbrengsten van akkerbouwproducten te com penseren. Tegelijkei-tijd dragen boeren aan de uitbreiding van agrotoe- risme bij. Op Tholen wordt de aandacht van voorbijgangers op de randen gericht door mid del van borden, die momenteel her en der worden geplaatst. In samenwerking met het WV wordt daarnaast bekendheid gegeven via fiets- en wandel routes. 13 en 14 juli 2002 ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, vanStraalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: J.J. van Straalen, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113) 272005 Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man, Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zon. 19.00 uur: R C. Rijken, Beethovenlaan 3a, Goes, tel. 0113 252797. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J. Binnekamp, Veerweg 6 A, Wolphaarts- dijk, tel. (0113) 581231. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 J, A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: l. Breukers, Hansweert, tel. (0113) 381344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: Praktijk Krabbendijke, tel. (0113) 501444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, s-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: W, J. Kronenberg, Molenstraat 15, Hoe dekenskerke. tel. (0113) 311747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur: redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Miekevander Jagt RobPaardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) centrale redactie Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl J. K.J. Eckhardt, Wemeldinge, tel. (0113) 621438. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17,15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat, Kamperland en Wissenkerke: B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. (0113) 371338 en G. van Delft, Colijnsplaat, tel. (0113) 695304. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: R. W. de Bruin, Vermetstraat 15, 's Heer Arendskerke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1, Goes, tel. (0113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: M.A.R. v.d. Boomgaard, tel. (0113) 228866 Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: C. Bruchmann, Grote Kerkstraat 34, Steenbergen, tel. 0167 563780. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. De cyberzolder in Heinkenszand is succesvol, maar te klein; wethouder M. Vermue-Vermue wil zo snel mogelijk een ander onderkomen voor de jeugd voor elkaar krijgen. foto Willem Mieras door Esme Soesman HEINKENSZAND - Als het aan wethouder M. Vermue-Ver mue van de gemeente Borsele ligt, komt er zo snel mogelijk een multifunctioneel jeugdge- bouw in Heinkenszand. Een op tie is om een ruimte vast te bou wen aan de Stenge, langs de Kraaiendijk. Een ambitieus plan, dat een flinke investering vergt. Na honderd dagen wet houderschap is Vermue-Vermue vastbesloten iets met dit idee te doen. Een voorkeur voor een porte feuille? Nee, dat kan ze niet di rect zeggen. Maar jeugd is leuk om te doen. „Daar vind je wei nig weerstand, je probeert met z'n allen iets te ondernemen." In het geval van een onderkomen voor de Heinkenszandse jeugd is het, schetst de wethouder, ook noodzakelij k iets te doen. De cy berzolder, een digitale speel plaats voor de Borselse jeugd, zetelt nu nog in de voormalige brandweerkazerne aan de Kerkstraat. De zolder, die elke doordeweekse dag van half vier tot zes uur is geopend, blijkt ui terst succesvol. Er moet met een intekenlijst worden gewerkt vanwege de grote belangstel ling. Het huidige gebouw is ei genlijk te klein. In een nieuw pand zouden ook andere jeugdactiviteiten (jeugdsoos, tieneropvang) een plekje kun nen vinden. Die concentratie heeft als voor deel dat er misschien professio nele begeleiding kan worden aangetrokken. Nieuwbouw heeft bovendien als pre dat er een ideale locatie - dus centraal in het dorp bij de Stenge - kan worden gezocht. Het plan is niet 'nieuw; de wethouder die over jeugd gaat in de gemeente Bor sele wel. Zij wil haast maken met het plan, er na de zomer met de gemeenteraad over praten. ,Er moet snel een knoop worden doorgehakt." Na de eerste oriënterende fase als wethouder is Vermue-Ver mue klaar voor het echte werk. Die eerste periode was, blikt door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse binnenstad staat vanaf vandaag weer in het teken van de kermis. Vanaf vanavond zes uur tot zon dag 21 juli zijn tal van attracties te bezoeken op het Bellamy- park, de Nieuwendijk en het De Ruyterplein. Het eerste uur na de opening zijn alle attracties gratis. De traditionele avond met vuur werk wordt op donderdag 18 ju li gehouden om half elf. Vanaf het Keizersbolwerk en het plein bij het standbeeld van Michiel de Ruyter is het spektakel goed te zien. De laatste kermisdag, zondag 21 juli, is het Familie dag. Kermisexploitanten kun nen dan langere ritten draaien en voordelige kaartjes aanbie den. De kermis is bijna alle dagen ge opend van 10.00 tot 24.00 uur. Op donderdag, vrijdag en zater dag draaien de attracties tot 01.00 uur. Op zondag gaat de kermis pas om 13.00 uur open. Voor het evenement moeten er diverse verkeersmaatregelen genomen worden. Daardoor is de Brugstraat tot en met maan dag 22 juli afgesloten voor het verkeer. Het oostelijke deel van het Bellamypark, tussen de Nieuwendijk en de Nieuwstraat is ook afgesloten. ze terug, vooral een tijd van luisteren en praten. Daarna komt de tijd dat je als wethou der je eigen ideeën vormt. En dan, in die fase zit ze nu, boek je opeens hier en daar een succes je. Vertrouwen Zoals onlangs het afsluiten van een al jarenlang lopend dossier. Wat dat betreft heeft nieuw zijn het voordeel dat mensen je him vertrouwen schenken, denkt Vermue-Verrnue. Je hebt geen lange voorgeschiedenis die dat in de weg staat. Na twaalf jaar voor het CDA raadslid te zijn geweest, weet de wethouder ook wel wat ze belangrijk vindt. „Communicatie. Uitleg geven, ook als iets niet kan. Een duide lijk nee werkt soms heel verhel derend." Ook andersom vindt ze het be langrijk om de dialoog aan te gaan. Met dorpsraden, met ge deputeerden, met bewoners op informatieavonden én dadelijk met de jeugdraad - want ook de stichting van dit orgaan zit in het vat. Er zijn veel meer aan meldingen voor deelname aan de j eugdraad dan er plek is, weet Vermue. Eveneens na de zomer wordt er werk gemaakt van het definitief op poten zetten van deze organisatie. Dan wordt ook een selectie van deelnemers ge maakt. Advertentie) MIDDELBURG - Het treinverkeer tussen Goes en Middel burg heeft gisteren twee uur stil gelegen door brand in een ka- belkast tegen een portaal bij de Arnebrug. De brandmelding kwam omstreeks half één binnen. De stadsgewestelijke brandweer heeft voor het blussen de stroom van de bovenlei ding laten uitzetten. Omstreeks half drie kwam het treinver keer weer op gang. Het treinvak aan de zijde van het Middelburgse stationsge bouw bleef de rest van de dag gesloten, zodat de schade kon worden hersteld. De brand ontstond toen de constructie op de trein die contact houdt met de bovenleiding, tegen een portaal botste. Die stalen boog waarover de leidingen lopen, kwam daardoor onder spanning te staan. Een van de kabels in de kast aan dat portaal vatte vlam. De brandweer kon voorko men dat ook de bovenleiding doorbrandde. De verbinding tussen de trein en de bovenleiding wordt bijna altijd ingetrok ken op een draaibrug omdat daar geen bovenleiding is. Voor bij de brug wordt de constructie er weer tegenaan gezet. Daarbij ging het gistermiddag mis. De brandweer vermoedt dat er iets is omgebogen. MIDDELBURG - De schuif in de nieuwe fietstunnel bij het station in Middelburg werkt goed. Het waterschap Zeeuwse Eilanden testte de schuif gisteren omdat die bij zware storm en hoge waterstanden er voor moet zorgen dat Middelburg droog blijft. Het waterschap heeft verschillende keren de 6,3 ton wegende schuif open en dicht gezet. Daarbij is gekeken of die goed afsluit en of het hydraulische systeem naar behoren werkt. De kanaaldijk, waar de tunnel doorheen loopt, is een 'secun daire waterkering'. Deze waterkeringen zijn bedoeld om bij overstromingen de schade beperkt te houden. VLISSINGEN - Een spoor van vernielingen is gisternacht door nog onbekende daders achtergelaten in de Vlissingse binnenstad. Op de Hellingbaan, achter parkeergarage Schel- deplein, werden vernieling aangericht aan twee geparkeerde auto's. De wieldoppen van beide auto's zijn gestolen, de ban den werden lek gestoken en de ruiten en buitenspiegels wer den vernield. Een grote haspel met leidingen is bij het Stadhuisplein de weg opgerold. Enkele aanwezige bloembakken zijn vernield. Op de Spuikom werd de ruit van een bushokje kapotgeslagen. Ook daar bleken op de parkeerplaats diverse wieldoppen weggenomen en was een aantal ruitenwissers vernield. In de Walstraat werd een winkelruit vernield en was er een bloem bak leeggegooid over het terras. HULST - Ook als de sloper van basisschool Sint Joseph in Graauw het wél over zijn hart had kunnen verkrijgen tiental len nesten met jonge zwaluwtjes te vermorzelen met zijn sloophamer, had de sloop van de school toch vertraging opge lopen. In de Flora- en Faunawet is geregeld dat nesten zonder ver gunning niet verwijderd mogen worden. Onder de goot van de school aan de Jacintastraat trof C. Kolijn van Kegels Sloop- en Milieutechniek uit Terneuzen ruim twintig zwaluwnesten aan. Hij wilde niet tot sloop overgaan. De gemeente Hulst heeft de sloop echter officieel afgeblazen. Meerjarige zwa luwnesten mogen zonder vergunning niet worden wegge haald. www.zonnemaire.com tel. 0111-401203 zobuvers@euronet.nl door Esme Soesman HEINKENSZAND - Het sport loket van de gemeente Borsele begint medio september. Dit lo ket, dat deel uitmaakt van het project breedtesport, moet als vraagbaak en als steuntje in de rug voor sportverenigingen gaan dienen. Vanaf juni heeft de gemeente Borsele voor dit doel een specia le medewerkster in dienst. In september komt een tweede me dewerker de gelederen verster ken. Het gemeentelijk 'sport- team' is dan drie mensen groot. Het sportloket maakt deel uit van het breedtesportproject Borsele Beweegt. In dat kader is onlangs de eerste uitgave van een gelijknamige nieuwsbrief verschenen. Deze nieuwsbrief moet sporters en hun clubs in formeren over het breedtesport project. Het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport be taalt mee aan het project, dat in zes jaar tijd vorm moet krijgen. Doel is zoveel mogelijk mensen in de gemeente Borsele te stimu leren mee te doen aan sportieve activiteiten. Naast Borsele is ook de gemeente Goes op dit ge bied actief. De breedtesportme dewerkers zullen zich onder meer richten op het opzetten van doelgroepactiviteiten en het ondersteunen van bewe gingsonderwijs. Ook het sport loket moet een belangrijk on derdeel worden van Borsele Beweegt. Hulp Als een sportvereniging met een vraag of probleem zit kunnen de medewerkers van het sportloket te hulp worden geroepen. Zij hebben kennis in huis over bij voorbeeld subsidiemogelijkhe den. Daarmee springt het loket ook in op het steeds kleinere be- STREEKACTIVITEITEN: BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop meubelen; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rond vaart Oosterschelde. stand aan beschikbare vrij will i - gers waar - onder meer - sport verenigingen tegenaan lopen. Ook met onderwerpen als veld- onderhoud, vergunningsaan vragen of sportgerichte vragen kunnen sportverenigingen bij het sportloket terecht. In eerste instantie is het loket geen fysiek onderkomen. Vra gen die er zijn kunnen nu al, te lefonisch of per mail, gedurende drie dagen in de week bij de ge meente Borsele gedeponeerd worden. Na de officiële opening van het sportloket in september zal het behalve tijdens kantoor uren op woensdag, donderdag en vrijdag ook op donderdag avond geopend zijn. Het is ech ter, meldt wethouder M. Ver mue-Vermue, wel de bedoeling het sportloket uiteindelijk in één aparte ruimte van het ge meentehuis in Heinkenszand onder te brengen. Zodat in de toekomst ook aanloop mogelijk SCHARENDIJKE - Een 26-ja- rige man uit Rockanje is woens dagnacht bij een ongeluk op de N57 bij Scharendijke om het le ven gekomen. Een 27-jarige plaatsgenoot liep bij het onge luk letsel aan schouder en borst op. Het slachtoffer reed rond tien over half een met zijn auto over de N57 in de richting van Oud dorp. De politie vermoedt dat de bestuurder schrok nadat hij ui terst rechts van de weg over de wegmarkering reed. De autobe stuurder probeerde zijn koers te corrigeren, maar kwam bij die manoeuvre in de berm links naast de weg terecht en raakte de controle over de auto kwijt. Het voertuig sloeg verschillende malen over de kop en kwam honderden meters verder op de kop van de Brouwersdam tot stilstand. De bestuurder werd uit het voertuig geslingerd. Na een zoekactie van brandweer, ambulancepersoneel en enkele voorbijgangers werd het li chaam van de reeds overleden 26-jarige man aangetroffen. De passagier in de auto, een 27- jarige man uit Rockanje, werd met verwondingen aan schou der en borst overgebracht naar het Van Weel-Bethesda- ziekenhuis in Dirksland overge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31