Champions League ingekort pzc Wereldrecordniveau of niet Verkerk eruit, Sluiter verder Ronde van Biervliet telt 46 inschrijvingen Uefa-voorzitter Johansson denkt aan belang van het voetbal Kim van Eenennaam wint poule Oostkapelle Topdrie verdeeld over besluit agenda Clinge oefent tegen Beveren Beachkorfbal in Vrouwenpolder uitslagen Deltaweek in teken van NK in IMS-klasse Zeezwemtocht van Westkapelle naar Zoutelande Remisepartij Bennie Provoost wb 21 vrijdag 12 juli 2002 RIJSWIJK - De meningen van I de drie Nederlandse topclubs over het besluit van de Uefa om j de Champions League met in- I «ang van volgend jaar in te j korten, lopen sterk uiteen. Ajax I juicht de maatregel van harte I toe. Feyenoord maakt een voor behoud wat betref t de nog onbe kende financiële gevolgen en PSV spreekt van een beslissing waarover niet goed is nage dacht. Ajax is tevreden. „Het is een goede, gelukkige beslissing. Vooral om sportieve redenen", zei technisch-directeur Leo Beenhakker gisteravond „Blij of niet blij, het is sterk af hankelijk van de financiële pa ragraaf', liet manager Jan D. Swart van Feyenoord weten. „Zolang niet duidelijk is hoe de clubs eruit springen, valt er wei nig over te zeggen. Los daarvan is een KO-systeem natuurlijk wel attractief. Het ligt Feye noord bovendien wel. Volgens Frank Arnesen, tech- nisch-manager van PSV, heeft de Uefa de „plank volledig mis geslagen". De Deen vindt het „flauwekul" dat de Europese voetbalbond de oplossing van de overvolle speelagenda bij de clubs zoekt. „De Uefa moet bij zichzelf te rade gaan", stelde Arnesen. „Als je al die nietszeg gende EK-kwalificatiewed- strijden tegen dwerglanden als Liechtenstein, Andorra, Luxemburg en ga zo maar door schrapt, krijgt je al behoorlijk wat ruimte op de kalender." De financiële gevolgen van de Uefa-maatregel zijn ook voor Ajax nog onduidelijk. „Met minder thuiswedstrijden na de eerste groepsronde heb je min der inkomsten, maar ook min der kosten", merkte Beenhak ker op. „Dus misschien valt de inkomstenderving nog wel mee. Ik mag wel aannemen dat de Uefa de premies voor het beha len van de tweede en derde ron de aanzienlijk verhoogt." De drie topclubs zijn gezamen lijk liefhebbers van het KO-sys teem. „Dat is toch de charme van het Europees voetbal", gaf Beenhakker aan. „Met al die groepswedstrijden wordt er te veel gerekend." ANP vrijdag Tennis Kikkertoernooi, Aardenburg Sloebertoernooi, Clinge. Tennistoernooi, 's-Heer Hendrikskinde- Jeugdtoernooi, Oostkapelle, Dikke Torentoernooi, Zierikzee. BB Voetbal I Vriendschappelijk: Clinge-Beveren 119.00 uur). ■I Zeilen Roompotrace. Start: Roompotsluis. Fi nish: Roompotsluis Vuilbaardrace. Start: Colijnsplaat. Fi nish: Colijnsplaat. Veronicarace. Met deelname van IMS 5 en 6 Eerste starts om 10.00 uur. —zaterdag IB Atletiek Braderie Wallenloop. Aanvang 19.30 uur voor4.8 km en 9.6 km. Jeugdlopen: 19.15 uur800 m t/m 8 jaar, 19.23 uur: 1100 m 9 loten met 12 jaar, 19.30 uur 3200 m 13 tot en met 16 jaar. Inschrijven: Kaaipoort, Aardenburg. 11 Beachkorfbal Open Nederlands kampioenschap. Lo catie: strand bij paviljoen Breezand, Vrouwenpolder. Met deelname van Si- kopi (België), SDO (Kamerik), Oranje Wit en Deetos (beide Dordrecht) en Vada/Rentokil (Wageningen). Aanvang: 11.00 uur. Prijsuitreiking: 16.30 uur. Nummers éen uit hoofdklassenpoules A en B spelen finale om Open Nederlandse titel (16,00 uur-16.15 uur). 18 Motorsport Clubwedstrijd MSV De Uitlaat. Aanvang training 10.00 uur. Aanvang wedstrijden 12,00 uur. Klassen: 125cc clubklasse en senioren 250/500cc clubklasse en senio ren, veteranen 65cc/mini's, 65cc, 85 cc. Locatie: Engelandweg, Vlissingen. IB Paardensport I Concours hippique LR en PC De Zwinrui- ters, Nieuwvliet. Springen. 9.00 uur: po- nysklasseB, met aansluitend de klassen L M en Z. 12.00 uur: paarden klasse B. '4 00 uur: paarden klasse L, met aanslui tend de klassen M, Z en ZZ. Dressuur eer ste proef. 9.00 uur: pony's klasse M1 en CLINGE - Ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen speelt zondag-vierdeklasser Clinge vanavond zijn eerste oe fenwedstrijd. Traditiegetrouw is SK Beveren de tegenstander. De Belgische profclub werd in het voorbije seizoen laatste, maar is nog steeds eersteklasser. Dat de Waaslanders opnieuw in de hoogste afdeling van het Bel gische betaald voetbal mogen uitkomen, danken zij aan de te rugzetting van Eendracht Aalst enRWDM. De voetbalbond ver leende deze clubs geen licentie, het bestuur van Clinge grijpt deze vriendschappelijke wed strijd aan om op gepaste wijze afscheid te nemen van diverse spelers. Het duel aan de Malper- tuuslaan begint om 19.30 uur. van onze sportredactie NYON - De Champions League wordt ingekort. Vanaf het sei zoen 2003/04 laat de Europese voetbalbond Uefa detussenron- de vallen. Na de voorronde met 32 clubs in acht groepen begin nen de zestien clubs in de achtste finales direct aan de af valfase met een uit- en een thuiswedstrijd. Dat heeft het bestuur van de Uefa gisteren in Nyon besloten na twee verga- derdagen van het hoofdbestuur. Door de ingreep wordt het aan tal wedstrijden voor de finalis ten teruggebracht van zeven tien naar dertien. Het komende seizoen geldt op grond van de bestaande televisiecontracten nog het oude systeem. Het be stuur buigt zich over eventuele hervormingen in de Uef a-beker op de vergadering in december. Het recente WK in Azië heeft het bestuur van de Uefa overtuigd van de noodzaak tot een inkrim ping van het speelschema van de VROUWENPOLDER - Op het strand bij Vrouwenpolder wordt morgen het Open NK beachkorfbal gehouden. Tien tallen ploegen gaan bij pavil joen Breezand de strijd met el kaar aan. In de hoogste klasse nemen de Belgische ereklasser Sikopi, overgangsklasser SDO uit Ka merik, hoofdklasser Vada/Ren tokil uit Wageningen en de Dordtse ploegen Deetos en Oranje Wit het tegen elkaar op. Sikopi en Vada vaardigen elk twee teams af. De nummers één van de poules spelen de finale om de Open Nedexiandse titel. Zeeuwse inbreng is er van All Ready, Swift en BKC. Deze ploegen komen uit in het recrea tieve toernooi. Het evenement, waarvan de organisatie in han den is van het nationale korf- balverbond (district Zuid-West begint om 11.00 uur. paarden klasse B, L1, L2 en M2. 9.45 uur: pony's klasse M2. 10.15 uur: paarden klasse M1. 10.30 uur: pony's klasse Z1. 10.30 uur: paarden klasse Z1. 10.45 uur: pony's klasse LI. 11.00 uur: pony's klas se L2. 11.30 uur: pony's klasse Z2. 11.50 uur: paarden klasse Z2. Dressuur tweede proef. 13.30 uur: pony's klasse B, Ml en paarden klasse B, L1, L2 en M2.14.15 uur: pony's klasse M2. 14.45 uur: paarden klasse M1.15.00 uur: pony's klasse L1 en L2.15.30 uur: pony's klasse Z2.15.50 uur: paarden klasse Z2. Locatie Paarden sportcentrum Nieuwvliet, Baanstpolder- sedijk, Nieuwvliet. Dressuur RV Ollround. 9.00 uur: pony's klasse B. 10.07 uur: paarden klasse B. 11.07 uur: pony's klasse L1. 11.37 uur: paarden klasse LI. 12.30 uur: paarden klasse M2. 13.30 uur: pony's klasse L2. 13.52 uur: pony's klasse Z1. 14.22 uur: paarden klasse L2. 14.32 uur: pony's klasse Z2. 14.48 uur: paarden klasse Z1. 15.37 uur: pony's klasse M1. 15.45 uur: paarden klasse M1. 16.06 uur: paarden klasse Z2. 17.00 uur: pony's klasse M2. 18.00 uur: Kür op muziek. Locatie terrein aan de Oude Polderweg, Wemeldinge. Bi flj Tennis Kikkertoernooi, Aardenburg Sloebertoernooi, Clinge. Tennistoernooi, 's-Heer Hendrikskinde ren. Jeugdtoernooi, Oostkapelle. Dikke Torentoernooi, Zierikzee. Wielrennen 59e editie Ronde van Biervliet. Catego rieën: elite en neo-amateurs-Sportklasse A. Start is om 18.30 uur. Start en finish in Gentsestraat. MM Zeilen Zaterdagwedstrijd. Start: Colijnsplaat. Finish: Colijnsplaat. Twee korte IMS-wedstrijden. Start: Breskens. Finish: Breskens. Feestelijke afsluiting van de Deltaweek (ORC en R&P). Start: Colijnsplaat. Eerste starts om 10.00 uur. ■BI Zwemmen Westkapelle-Zoutelande. Aanvang: 13.00 uur. Afstand: ca 5 km. Inschrijven tot 12.00 uur in de kantine van vv De Meeuwen, Westkapelseweg, Zoutelan- de. zondag Tennis Kikkertoernooi, Aardenburg Sloebertoernooi, Clinge. Tennistoernooi, 's-Heer Hendrikskinde ren. Jeugdtoernooi, Oostkapelle. Dikke Torentoernooi, Zierikzee. ■H Zeilen Korte IMS-wedstrijd. Start: Breskens. Fi nish: Breskens. Eerste start om 10.00 uur. Prijsuitreiking en huldiging van de IMS- kampioenen in Breskens. WESTERHAAR - Op het Ne derlands damkampioenschap voor junioren heeft Bennie Pro voost uit Aagtekerke gisteren remise gespeeld tegen de Bra bander Jasper Daems. Hij zakte hierdoor naar een ge deelde vierde plaats. Aan kop is het spannend geworden omdat de Friese koploper Gexiof Kolk een verrassende nederlaag leed tegen Jasper Lemmen uit Bem- mel, die de leiding overnam. Champions League. De medi sche commissie van de Uefa concludeerde dat er relatief veel blessures waren, die voorname lijk door vermoeidheid kwamen, vooral bij de Europese topspelers. „Het moment is ge komen dat we ons leiderschap moeten tonen in het belang van het voetbal", zei Uefa-voorzit- ter Johansson in Nyon. De Zweed gaf toe dat de visie van enkele grootmachten in het Europese voetbal sterk uiteen loopt. Bayern München behoort tot de voorstanders van een re ductie van het aantal wedstrij den. De Duitse club geeft de voorkeur aan een minder volle agenda en daardoor meer rust voor de topspelers. Manchester United wilde vasthouden aan het huidige systeem, vooral om de inkomsten uit recettes en tv- contracten op peil te houden. „We hebben goed naar alle standpunten gekeken en geluis terd", lichtte Johansson toe. „Het is ook niet simpel om een competitie te veranderen die al gemeen wordt beschouwd als het beste clubtoernooi ter we reld. Maar soms moet je werken aan de toekomst. We zijn ervan overtuigd dat deze inkrimping op de langere termijn goed is voor alle betrokken partijen: de clubs, de spelers, de fans, de tv- maatschappijen, de sponsors en het Europese voetbal in het al gemeen. Er komt veel meer ba lans in het geheel." Johansson liet tevens weten dat de Uefa zich na 2005 terugtrekt uit het tweejaarlijkse toernooi om de Confederatie-beker. Vol gens de Zweed is het bedenksel van zijn grote vijand Sepp Blat ter, nog steeds de voorzitter van de wereldvoetbalbond Fifa, geen lang leven beschoren. Aan het toernooi doen de zes conti nentale kampioenen, de wereld kampioen en het gastland mee. Het evenement is voor 2003 nog niet toegewezen. In 2005 vindt het toernooi in Duitsland plaats. Hij is evenmin enthousiast over het WK voor club teams, een an der commercieel project van Blatter. Dat toernooi van 16 clubs ging vorig jaar in Spanje niet door wegens het faillisse ment van de marketingpartner van de Fifa. Als het aan Blatter ligt, komt het evenement vanaf 2005 weer op de agenda, ten minste als er plaats is. „Terug trekking is voor de Uefa op nieuw een mogelijkheid." DPA door Willy van Leeuwen OOSTKAPELLE - Kim van Eenennaam is poulewinnares geworden in de categorie meis jes tot en met 15 jaar van het Open jeugdtoernooi van de Sprink in Oostkapelle. Van Eenennaam boekte gisteren haar derde overwinning op rij. Ze klopte al eerder Michelle Pa- gie en Mavi Meijer en nu won ze van Ivette Veurink. Ook Marijke van Maastricht gaat door naar de kwartfinale na haar tweede poulezege tegen Nicole den Herder. Mavi Meijer kwam tot winst in poule B bij de 13-jarigen. Ze versloeg Marleen den Engelsman met tweemaal 4-2. Eva le Clercq doet het goed in poule A. Ze won met twee maal 4-0 van Celine Wandel. In het meisjes dubbel 11-13 jaar werden Mavi Meijer en Marisha van onze sportredactie BIERVLIET - De wielerronde van Biervliet mag zich in de 59e editie verheugen in een interna tionaal deelnemersveld. Er ko men morgen Litouwers, Nieuw- Zeelanders en Belgen aan de start. ,Het kost tegenwoordig wel wat moeite, maar we hebben toch weer 46 namen op de voorin- schrijvingslijst staan", aldus oud-renner Wilfried de Krijger, de man die al jaren verantwoor delijk is voor het rennersveld in Biervliet. Dat betekent dat de Zeeuwen en Brabanders het morgen niet ge makkelijk krijgen als het om de bloemen gaat. Onder de deelne mer-s drie Zeeuws-Vlamingen met Martin de Jaeger, Danny Schaut en Eric Vereecken. Ver der natuurlijk mannen als Fran5ois Franse, Michel Rom- mers, Rob Koole, Wilfred Geijs, Peter Metske, Marco en Arjan van Haaften en Mark Blok. Uit het Brabantse land komen de criteriumspecialisten Wilfried Dammen Nederlands juniorenkampioenschap (Westerhaar). Negende ronde: Gerwin van der Meer-Dik de Voogd 0-3; Jasper Daems-Bennie Provoost 1-1; Gerlof Kolk-Jasper Lemmen 0-3; Rik Keu- rentjes-Michiel Kloosterziel 1-1; Steven Wijker-Bas Messemaker 0-3; Johan Sterrenburg-Nico Rosink 1-1. Stand aan kop: 1 Lemmen 18;2. Kloosterzielen Kolk 17; 4. Messemaker en Provoost 16. Schietingen Vrije Schutters 's-Heerenhoek. Wip 1:1e Hoofdvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 2e Hoofdvogel: C. Nijsten (Vrije Schut ters), 1e Zijvogel: S. Raas (Victoria), 2e Zijvogel: R. Dossche (De Westerschelde 3e Zijvogel: P. Vette (Concordia), 4e Zij vogel: M. de Jonge (Soranus), 1e Kal: P. Oosthoek (Vrije Schutters), 2e Kal: Paul de Putter (Concordia), 3e Kal: J. Harinck (Diana), 4e Kal: Loting. Meeste kleine vo gels: M.C. Verdonk (Concordia). Wip 2: 1e Hoofdvogel: R. Klippel (Doel naar Ho ger), 2e Hoofdvogel: M. de Jonge (Sora nus II), 1e Zijvogel: E. Inghels (St. Sebas tian), 2e Zijvogel: Sj. Raas (Victoria), 3e Zijvogel: B. Glerum (Diana), 4e Zijvogel: H. v.d. Dries (Eensgezindheid), 1e Kal: A. Rijk (A.D.L.M.), 2e Kal: F. Oosthoek (Con cordia), 3e Kal: B. Glerum (Diana), 4e Kal: Marja (Rumst). Meeste kleine vogels: R. v. Eykeren (Vrije Schutters). Sportprijsvragen Lucky Day: 6-17-19-24-28-36-38-39-43- 47-49-50-53-57-59-66-67-70-71 -75 (on der voorbehoud). Tennis Open Puye dubbeltoernooi 's-Heer Hen drikskinderen. VD 5: Huybrechts/Boon- man-Clausing/Van Westen 6-3 6-2, VD 6: Braam/van Geest-Van Wingen/Cok 6-2 7-5, VD7: Van de EndeA/an de Ende- -Koeman/Koeman 6-3 6-3, Westeinde- /Kok-Van Belzen/Boone 6-0 6-2, VD 8: Ars/Bustraan-Mermeijer/Feijter 6-4 6-4, Bijl/de Leeuw-Harinck/Tramper6-3 6-1, MD 6: De Bokx/Broerse-Van Gestel- /de Nood 6-1 6-0, Almekinders/Hanne- wijk-Rïngelberg/Verstraete 6-3 6-7 7-5, De Block/Van de Guchte-Van de Velde/- Kreijne 6-4 7-6, MD 7: Verwei/Bonefaas- -Van der Does/Boone 6-1 6-1, De Jon- ge/Maat-Van Belzen/Kruys 4-6 6-2 6-1, GD 5: Meeuwissen/Pikaar-Verschuure- /Verschuure 4-6 6-3 6-1, GD 6: Van de Sanden/Steenbergen-de Marco/de Mar co 4-6 7-6 6-3, GD 7: Remijn/Remijn— Schaaier/Hollemans 6-4 6-3, Open jeugdtoernooi in Oostkapelle. ME 13 jaar: E. le Clercq-C. Wandel 4-0 4-0, M. Meijer-M. den Engelsman 4-2 4-2, ME 15 jaar: K. van Eenennaam-I. Veurink 6-0 6-1, M. van Mastricht-N. den Herder 6-3 6-1, ME 17 jaar: S. Lageweg-A. Ja- nisse 6-0 6-0, MD 11-13 jaar: Meijer/Te- lussa-Ouwens/Bijkerk 4-1 4-1, Lank- horst/Wentzel-De Haan/Veurink 4-5 4-0 4-2, MD 15-17 jaar: Corre/Maljaars— Janisse/Lageweg 6-0 6-1, JE 11 jaar: E. Stevense-H. van Putte 5-3 4-1, M. van Putte-N. de Lange 5-4 5-3, D. van Elze- lingen-M. Minderhoud 4-0 4-1, JE 13 jaar: S. Steunenberg-I. Hagens 4-1 4-0, M., van Damme-L. Vinke 4-1 4-1, B. Steunenberg-D. Verhage 4-1 4-1, D. van Elzelingen-R. Verslius 5-3 4-1JE 15 jaar: I. van der Bel-D. van Golen 6-2 6-2, T. Vos-P. Streng 6-0 6-2, JE 17 jaar: D. van Es-E. Rijkse 6-1 6-1, M. Goeseije— M.van de Kerkhof 6-2 6-1, M. Goe- seije-W. van de Buuse 6-3 5-7 6-4, M. van de Kerkhof-Y. Rijkse 6-3 6-3, W. van de Buuse-Y. Rijkse 6-4 6-3, D. van Go- len-T. Wattel 6-1 6-4, L. Huis in 't Veld-P. Streng 6-0 6-0, L. Huis in 't Veld-T. Wattel 3-6 6-3 6-2, JD 11 jaar: Van Elzelingen/Minderhoud-De Lange- /Meijer4-1 2-44-1, JD 15jaar: Maljaars- /de Nooijer-Rijkse/Streng 6-0 6-0. Scheveningen. Siemens Open, challen ger mannen, 50.000 euro. Tweede ron de: Sluiter (Ned/1- De Chaunac (Fra) 7-5 Telussa poulewinnaars in poule A. Vivian Corre en Rosa Mal- jaars eindigden als eerste in poule C. Mike Goeseije presteert ook uitstekend in dit toernooi. Hij werd winnaar in poule B bij de 17-jarigen. Samen met onder andere Diederik van Golen gaat hij door naar de kwartfinales. Patrick de Block en Joost van de Guchte zijn zeer goed op dreef in de dubbel 6 van het Open Puye dubbeltoernooi in 's-Heer Hen drikskinderen. De favorieten speelden hun eerste wedstrijd tegen John Efting en Carlo de Marco en dat werd een spannen de aangelegenheid. In zowel de eerste als tweede set waren bei de koppels flink aan elkaar ge waagd, maar toch wisten De Block en zijn maat Van de Guch te op tijd door te drukken naar setpunt. Hierdoor bereikte dit duo dan ook de halve finales. Bastiaanse en John de Crom. België is vertegenwoordigd door Franky van Haesebroucke, een man die een paar jaar als prof in de States heeft rondgere den en verder Serge en Wesley Geijsels. Litouwen is present met Darius Sihinas en Marius Zaleskes, uit Nieuw-Zeeland vertoeven in Europa Matthew en Jeremy Yates, de ex-wereld kampioen bij de junioren en verder heeft ook de Brit Phil Stone zich aangemeld. Parkoers Het comité bestaat naast Wil fried de Krijger uit; Rinus de Regt (voorzitter), Henk Peters (administratieve zaken), Johan de Paauw en Gerard Provoost (verantwoordelijk voor het par koers) en Tonnie Versluys (alge mene zaken). Het parkoers is door wegwerk zaamheden gewijzigd. Er wordt nu gereden op een rondje met een lengte van 1500 meter met start en finish in de Gentse straat. Daarop moeten tachtig kilometer worden weggetrapt. De start is om 18.30 uur. 6-3, Behrend (Dui) - Verkerk (Ned/3) 1-66- 36-4, Van Scheppingen (Ned/5) - Mazara- kis (Gri) 6-2 6-4, Calatrava (Spa/6) - Sie- merink (Ned) 6-3 6-4, Galimberti (lta/8) - Patience (Fra) 6-3 7-6. Zeilen Deltaweek. Emelisserace op de Ooster- schelde. Windward-leeward. ORC 1/2/3: 1. Kopje Kleiner van schipper De Waal (Bruinisse), 2. Sirene van schipper Talsma (Gorinchem). ORC 4:1Strax van schipper Dijkhuizen (Dordrecht), 2. Sula van schipper Huiszoon (Middelburg), 3. Obsession van schipperVan Doorn (Ros malen). ORC 5:1. Wild at Heart Part Two van schipper Buise (Heiliglandstichting). ORC 6:1. De Drammer van schipper Rie- dijk (Eindhoven). Rond- en platbodems B: 1. BU 17 van schipper De Graaf (Spa kenburg) C: 1. De Platte Muyl van schip perVan Dooremalen (Kinderdijk). COLIJNSPLAAT - De Delta week stond gisteren in het teken van het open NK zeilen in de IMS-klasse. Al vroeg op de dag werden de schepen aan een nauwkeurige inspectie onderworpen of zij wel aan de gestelde eisen volde den. Dat leverde aanvankelijk geen noemenswaardige proble men op. Hectisch werd het ech ter wel voor de bemanning van het jacht de Next. Die kreeg net voor de keuring met pech te kampen. Een staaldraad was in de schroef terecht gekomen en dit betekende alle hens aan dek om dat euvel tijdig te verhelpen. In allerijl moest er nog een nieu we schroefas aangevoerd wor den om het jacht wedstrijdklaar te krijgen voordat het startsein van de Veronica-race (het open NK) om 19.00 uur bij de Room potsluis van start ging. Het luk te allemaal maar net. Overdag stond de Emelisserace op het programma. Een windward lee ward-wedstrijd waarin een nadrukkelijk beroep gedaan wordt op het zeiltech- niek van de deelnemers. ZOUTELANDE - De vier kilo meter lange zeezwemtocht tus sen Westkapelle en Zoutelande vindt morgen plaats. Er wordt om 13.00 uur gestart bij de radarpost in Westkapelle. De finish wordt verwacht rond 13.45 uur bij de reddingspost aan de Boulevard in Zoutelan de. Deelnemers kunnen zich melden in de kantine van de voetbalvereniging De Meeuwen in Zoutelande vanaf 12.00 uur. SCHEVENINGEN - Martin Verkerk (foto) heeft gisteren in de tweede ronde van het Siemens Open tennistoernooi in drie sets van de Duitser Tomas Behrend verloren. De als derde geplaatste speler uit Alphen aan de Rijn werd met 6-13-6 4-6 aan de kant gezet in het challenger toernooi. Jan Siemerink sneuvelde eveneens in de twee de ronde. De 32-jarige Rijnsburger verloor met 3-6 4-6 van de Span jaard Alex Calatrava. Raemon Sluiter was succesvoller in Scheve ningen. Hij bereikte de kwartfinale door de Fransman Sebastien de Chaunac in twee sets te verslaan: 7-5 6-3. foto Ed Oudenaarden/ANP Coach vindt prestaties De Bruijn niet goed genoeg voor EK-deelname door Hans Vos NIEUWEGEIN - Inge de Bruijn laat zich niet zien op de Europese kampioenschappen zwemmen in Berlijn. De laat ste test, vorige maand op de Grand Prix in Santa Clara, was van doorslaggevende be tekenis. Hoewel ze op de 50 meter vrije slag en 100 meter vlinderslag de beste seizoen tijden boekte, was het volgens haar coach Paid Bergen niet goed genoeg. De Bruijn verbleef in de Ver enigde Staten na haar breuk begin mei met de Philips- zwemploeg. „Zij heeft die ra ces gewonnen op haar karak ter en ervaring", geeft natio naal teammanager Ad Ros kam de lezing van Paul Bergen weer. 'Superfit was zij niet', al dus de Amerikaanse zwem coach. Roskam; „Bergen vindt dat zij op het EK hoort te zwemmen op wereldrecordniveau. Die sterkte heeft zij nu niet, dus vindt Bergen dat zij dat titel- toernooi niet hoort te zwem men", zegt de bij de zwembond vertrekkende topsportcoördi nator. Roskam kreeg ook een verheu gende mededeling. „De Bruijn gaat door tot en met Athene 2004. In de afgelopen weken is er door Bergen en De Bruijn uitvoerig gesproken over het programma voor de komende twee jaar. De Bruijn gaat zich in Amerika voorbereiden op de WK van volgend jaar in Barcelona en de Olympische Spelen." Roskam noemt beslissing van de meervoudig olympisch- en wereldkampioene De Bruijn om niet aan de EK deel te ne men 'logisch'. In mei werd de Inge de Bruijn tijdens de uitreikingen van de World Sports Awards in Monaco eerder dit jaar. foto Vanina Lucchesi/AFP internationaal ongenaakbare zwemster van de laatste drie jaar uit de Philips-ploeg gezet. Teammanagement, coach Jac- co Vei'haeren en ploeggenoot Pieter van den Hoogenband ergerden zich steeds vaker aan het egocentrische gedrag van de vedette en zetten de samen werking stop. Roskam: „Na alles wat er met en rond De Bruijn is gebeurd, heb ik altijd rekening gehou den met een dergelijk besluit. Gedurende die hele periode heb ik voortdurend contact ge had met De Bruijn. Alle voors en tegens, alle overwegingen, zijn uitgebreid aan de orde ge weest. Ik denk dat zij er ver standig aan doet niet aan de Europese kampioenschappen deel te nemen." De leider van de Nederlandse EK-equipe bestrijdt dat De Bruijn uit Berlijn wegblijft uit vrees voor botsingen met Ver- ha eren, Van den Hoogenband en de media. „Met de breuk is De Bruijn helemaal klaar. Zij is strijdbaar, realistisch en praat er heel makkelijk over. Voor haar vormt dat al lang geen probleem meer." Goede vakantie Dat De Bruijn, die eind augus tus 29 wordt, een beurt over slaat verkleint haar kansen op een indrukwekkend slot van haar alreeds imposante carri ère bepaald niet, meent Ros kam. „Gezien de ingrijpende dingen die er dit seizoen zijn gebeurd, heeft zij meer baat bij een goede vakantie dan het circus van zo'n toernooi. Het is goed dat zij de knop even om zet." Hoewel terug op Nederlandse bodem, hield De Bruijn zich schuil op de dag dat haar ab sentie op de EK officieel door de zwembond werd bevestigd. Commentaar wenst zij nog al tijd niet te leveren op oorzaak en gevolg van de affaire met de Philips-zwemploeg. Wat De Bruijn betreft eindigt een tur bulent seizoen in doodse stilte. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21