LPF accepteert postenverdeling Honderden banen in Braakmanpolder ■'ï'.jnce Marechaussee maakt klapper bij controle Gust Romijn Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- Minister van Integratie en Immigratie krijgt asielzaken in pakket Verstild verdriet in Srebrenica Zorgbouw vereist extra geld 0800 - 0231 231 (GRATIS) Zoektocht naar Lotto-winnaar Schrijver op schavot wegens porno Op de buik tegen het onkruid ALG. KLASSEMENT Morgen zijn D.V. alle TMC Woonwinkels vanaf 12.00 uur gesloten i.v.m. de begrafenis van oom Jan Witte, die 24 jaar met volle inzet bij ons heeft gewerkt. Vanaf 18.00 uur zijn de woonwinkels in Kruiningen en Bergen op Zoom weer geopend. Goes Krulnlngon Marconistraat 13 Zandweg 1b Tel. (0113) 22 4102 Tel. (0113) 38 26 26 Middelburg Bergen op Zoom Korendijk 34 Van Kanijncnburgvveg 13 Tel. (0118) 62 3632 Tel. (0164) 27 4477 1. Kirsipuu (foto) 4.13.33 De formatie dreigde eerder te mislukken DEN HAAG - De kabi netsformatie stond eerder op het punt van misluk ken. Vrijdagavond 28 juni po seerden Jan Peter Balke nende, Mat Herben en Gerrit Zalm gebroederlijk voor een batterij came ra's. Maar luttele uren daarvoor vochten de on derhandelaars van CDA en WD nog een knette rende ruzie uit. Inzet vormden de ver plichte basisverzekering voor iedereen, het fiscali seren van uitkeringen (kinderbijslag) en de on- roerendzaakbelasting (ozb)„Zowel het CDA als de WD dreigde toen de stekker uit de onderhan delingen te trekken", be vestigen ingewijden. Na langdurig gehakketak lag er een creatieve oplossing op tafel, mede dankzij in formateur Donner. GPD HHHHRHHHHHHHHI Brinkhorst: MPA-vervuiling onder controle Weinig wind Eerst vrij zonnig, 's middags ook stapel wolken. Matige zuidoostenwind en maxi maal 22 graden. 245e jaargang no. 163 vrijdag 12 juli 2002 los nummer 1,00 j (Advertentie) naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 wéken voor 15,- straat. nr 'k geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon:noteert u mij voor een abonnement. De eerste e-mail- twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen: afschrijving van mijn (post)bankrekening- D per maand met nummer. I automatische incasso (€19,25). handtekening: c Per Wartaal met automatische incasso 52,-) .O per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- p eens In de colofon tref, u nadere informatie aan. °9™j 'nCa"° Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice 8 "713214"000002'i 123 4380 VB Vlissingen di wo do yr za (postzegel niet nodig) van onze redactie binnenland DEN HAAG - De LPF is gisteren alsnog akkoord gegaan met de verdeling van de ministersposten in het nieuwe kabinet-Bal kenende. Dat gebeurde nadat de eerder als een 'veredelde Melkertbaan' omschreven ministerspost van Integratie en Immigratie alsnog werd uitgebreid met asielzaken. De LPF dreigde met een breuk als CDA en WD haar niet tege moet wilden komen. Fractieleider Plerben van de LPFwerd tot drie keer door zijn fractie teruggestuurd naar de onderhandelingstafelBij de LPF speelde sterk het gevoel dat de WD als verliezer van de ver kiezingen te ruim was bedeeld met onder meer de posten Bin nenlandse Zaken en Financiën. De fractie vond daar te weinig tegenover staan. Woensdag al kreeg ze naar eigen zeggen een 'super-staatssecretaris' voor Politiezaken. Gisteren kreeg de LPF-minister voor Integratie in de formatie-onderhandelingen de verantwoordelijkheid voor het gehele vreemdelingenbe leid. Dat betekent dat deze mi nister ook een eigen budget krijgt, waar eerder nog geen sprake van was. Daarnaast le vert de LPF de ministers van Volksgezondheid, Verkeer en Waterstaat en Economische Za ken. Tevredenheid Alle onderhandelaars spraken gisteren hun tevredenheid uit over het resultaat. Al heeft het CDA moeten toestaan dat de minister van Ontwikkelingssa menwerking nu wordt vervan gen door een staatssecretaris. CDA-Kamerlid Agnes van Ar- denne gaat die post innemen. Maxime Verhagen wordt de nieuwe CD A-fractieleider. In de uitruil van posten ging het staatssecretariaat van Europe se Zaken van de LPF naar de WD, als compensatie voor het inleveren van de staatssecreta ris van asielzaken. De LPF kreeg zelf dat van Landbouw toegewezen. Herben benadrukte nogmaals het belang van zijn 'super staatssecretaris' voor Openbare Orde en Veiligheid, die volgens hem verantwoordelijk wordt voor het politiebeleid. Opmer kelijk was dat WD-onderhan- delaar Zalm na afloop van de onderhandelingen juist om standig uitlegde dat die onder verantwoordelijkheid van de minister van Binnenlandse Za ken valt en dat deze de hoofdlij nen blijft uitzetten. GPD pagina 4: LPF gaat eigen weg ■■■HBHHBBHHBaC door René van Stee KAPELLEBRUG - Bij een iden titeitscontrole donderdagoch tend aan de Gentse Vaart in Ka- pellebrug deed de Koninklijke Marechaussee de grootste vangst van het jaar tot nu toe, met de aanhouding van een 53- jarige man uit het Belgische Stekene. De man stond twintig keer gesignaleerd in het opspo ringsregister. De meest in het oog springende vermelding was een openstaan de boete van 22.000 euro of een vervangende hechtenis van 180 dagen wegens handel in hard drugs. Een tweede forse straf die de Belg nog niet had uitgezeten, was 98 dagen gevangenisstraf wegens vijf maal onverzekerd rijden met de auto. Voor een an dere veroordeling voor handel in harddrugs en diefstal van een auto had de man nog eens vijf maanden gevangenisstraf openstaan. De laatste feiten die hij op zijn kerfstok had, waren zestien overtredingen ter hoog te van 2000 euro. Het ging hierbij onder meer om veroor delingen voor verlopen APK- keuringen en snelheidsovertre dingen. Laconiek Volgens adjudant-onderofficier J. Veth van de marechausseebri gade Temeuzen bleef de man vrij laconiek onder zijn aanhou ding. „Op één na ontkende hij geen enkel feit. De gestolen auto was volgens hem nog steeds zijn eigendom. Die had hij terugge haald omdat de persoon die het voertuig had gekocht nog steeds niet had betaald. De man vond dat hij wat dit betreft in zijn recht stond", aldus Veth. Aangezien de Belg geen geld op zak had, is hij overgebracht naar het huis van bewaring Torentijd in Middelburg om zijn gevangenisstraf uit te zit ten. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen ZUIDWOLDE - In Zuidwolde is de jackpot van dorp. Aan het einde van de middag kreeg de Lotto 6,5 miljoen euro gevallen. Maar wie is de winnaar? een telefoontje uit de omgeving van Zuidwolde. Woordvoerster Saskia Geradts van de Lotto reis- Via radio en tv vernam hij van de zoektocht. De de gisteren met vijf collega's naar het Drentse miljonair wil anoniem blijven. foto ANP Twintig miljoen Vos Logistics hoopt half oktober met de bouw te beginnen. De bouwwerkzaamheden moeten midden 2003 worden afgerond. De totale investeringen van Vos Logistics in het Logipark belo pen twintig miljoen euro. De Terneuzense burgemeester R. Barbé is blij dat het bedrijf Vos is binnengehaald. Barbé heeft er nooit aan getwijfeld dat de ontwikkelingen in de Braak manpolder en de Mosselbanken veel arbeidsplaatsen zouden opbrengen. „Maar het is na tuurlijk prachtig dat Vos Logis tics voor tweehonderd nieuwe banen zorgt. Het volgende be drijf dat personeel nodig heeft, is Oil Tanking en nog dit jaar verwacht ik meer nieuws. Als gemeente moeten we tij dig op de ontwikkelingen inspelen. Bin nenkort zullen we een plan pre senteren waarin onder meer aandacht zal zijn voor de ver keersafwikkeling naar en van de nieuwe bedrijfsterreinen." Het College bouw ziekenhuisvoorzieningen adviseert minis ter Borst van Volksgezondheid meer geld uit te trekken voor de bouw van zorginstellingen. Volgens het bouwcol- lege is de verhoging onder meer nodig, omdat perso neel en materialen duurder zijn geworden. Verspreiding van pornografie is volgens de Russische wet nog steeds verboden. En volgens het OM in Moskou heeft cult- schrijver Vladimir Sorokin nu echt de grenzen van het beta melijke overschreden. De auteur beschrijft in zijn laatste boek een vrijscène tussen de sovjetleiders Stalin en Chroesjtsjov. Biologische boer Alex van Hootegem bij Kruiningen maakt sinds enkele weken gebruik van een 'wiedke- ver' om het onkruid te lijf te gaan. Op hun buik gele gen in het voertuig kun nen vier mensen tegelijk onkruid ^3) verwijderen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8; zeeland: 9,10,11,13,15 en 17; sport: 19,20 en 21; kunst cultuur: 23,24,25,26 en 28. 1. I. de Galdeano 19.05.23 2. Beloki 0.04 3. Armstrong 0.07 49. Boogerd 2.33 Meer over de TOUR op zie pagina 19 en 20 de PZOsite: www.pzc.nl DEN HAAG - Nederland heeft de MPA-vervuiling van veevoer onder controle. Dat heeft minis ter Brinkhorst (Landbouw) geschreven in een brief aan eu rocommissaris Byrne (Volksge zondheid). Brinkhorst schrijft dat alle par tijen veevoer met het hormoon MPA in beeld zijn. „Vanaf heden wordt er geen verontreinigd voer meer geproduceerd en ko men er geen varkens, die voer met risicohoeveelheden MPA hebben gegeten, in het vrij e ver keer." De minister baseert zich op de maatregelen en onderzoe ken in de afgelopen dagen. Brinkhorst vindt zijn eigen aan pak voortvarend en sluitend. De hormoonaffaire noemt hij een betreurenswaardig voorval. Het ministerie achterhaalde gisteren nog 3000 varkens die in Nederland verdacht voer heb ben gegeten en daarna waren vervoerd naar Frankrijk, Italië en Spanje. ANP Een Bosnische moslimvrouw kijkt door het busraam bij aankomst in Potocari, vlak voor de herdenking van de val van Srebrenica. van onze redactie buitenland SREBRENICA - Meer dan 6000 moslims uit heel Bosnië hebben gisteren in Poto cari bij Srebrenica de herdenking bijge woond van de massamoord waarbij in 1995 meer dan 7000 moslims om het le ven kwamen. Zij werden vermoord door Serviërs na dat de stad Srebrenica, de enclave die werd beschermd door Nederlandse VN- militairen, was gevallen. Het was de erg ste massamoord in Europa sinds de Tweede Wereldoorlog. De organisatoren van de herdenking ver wachtten in totaal ongeveer 5000 deelne mers, maar het waren er zeker duizend meer. Nog niet eerder werd de herden king zo druk bezocht. Voor de beveiliging waren circa 2000 politiemensen inge schakeld, maar bij de plechtigheid deden zich geen incidenten voor. Wel heeft de Bosnisch-Servische grenspolitie een groep van 43 vrouwen uit Servië terugge- foto DamirSgolj/RTR stuurd. De vrouwen, die zich Vrouwen in het Zwart noemen, wilden als vredesac- tivistes naar de herdenking. Het drama in Srebrenica is gisteren ook herdacht op het Plein voor de Twee de Kamer in Den Haag. Ongeveer twee honderd mensen waren daarbij aanwe zig. AFP/RTR/DPA/ANP door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het transport bedrijf Vos Logistics uit Oss ves tigt zich volgend jaar op het Lo gipark Zeeland Seaports in de Braakmanpolder bij Temeuzen. Vos heeft zo'n 250 mensen nodig op het logistieke park, van wie er nog ruim tweehonderd moe ten worden aangenomen. De 250 arbeidsplaatsen worden vooral ingevuld door vrachtwa genchauffeurs. Daarnaast zijn er tussen de 25 en 35 ar beidsplaatsen voor terminal- personeel voorzien. Hierbij moet met name worden gedacht aan staf, operators en verladers. De komst van Vos Logistics past in de aanleg van de derde fase van het multifunctioneel logis tiek park. Net als het reeds in de Braakmanpolder gevestigde Katoen Natie zal Vos Logistics voornamelijk als logistiek dienstverlener van Dow Bene lux fungeren. Projectmanager M. van Alphen van Vos Logistics benadrukt dat beide bedrijven niet in eikaars vaarwater opere ren. „Katoen Natie houdt zich inderdaad ook bezig met op- en overslag van bulk- en vei'pakte goederen, maarzij concentreren zich op een andere product groep. Dow komt met een nieu we productiecapaciteit, waar wij ons op richten", aldus Van Alphen. Dow Benelux is welis waar de belangrijkste op drachtgever, maar Vos Logistics is ook in onderhandeling met een aantal andere bedrijven in de regio. Met Dow is een tienja rig contract afgesloten voor op slag, verpakking en vervoer van ruim 200.000 ton polyethyleen per jaar. Hiervoor heeft Dow een nieuwe fabriek in aanbouw, die in april 2003 wordt opgestart. Op het 8,5 hectare grote indu strieterrein zijn 48 silo's voor zien en komt circa 30.000 vier kante meter opslagruimte beschikbaar. Ook komt er palle- tiseer- en verpakkingscapaci teit voor de verwerking van ruim 100.000 ton polyethyleen- granulaat per jaar. Bovendien worden op termijn zo'n twee honderd vrachtauto's in de Braakmanpolder gestatio neerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1