Uw gift redt levens PZC Vluchtelingen Giro 300 of collecte Kunst in nieuw "Loop ik een verhoogd risico op diabetes?" Keukemarket 12 0e Wssterschelde vmAlV00BW®S Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt Vogelbescherming van de reepe OPRUIMING NU 10,- EXTRA KORTING reizen altijd last minute ZOA Laat ze niet vallen Giro 222111 De Nationale Hartweek vrijdag 12 juli 2002 Waterschap Zeeuwse Eilanden Waterschap Zeeuwse Eilanden bestaat sinds 1996 en zorgt dagelijks voor de waterkeringen, voor het water beheer en voor de plattelandswegen op de Zeeuwse eilanden. Het gebied dat het waterschap koestert, bestaat uit: Sint Philipsland, Tholen, Schouwen- Duiveland, Noord-Beveland, Zuid-Beveland en Walcheren. In 2004 gaat het waterschap verhuizen naar een nieuw kantoor in het Middelburgse Stations gebied. Dit voorjaar is de bouw van start gegaan. De algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor gebouw gebonden kunst. Het gebouw is een ontwerp van architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft. Toelichting opdracht Gedacht wordt aan een kunsttoepassing die gebouw gebonden is en functioneel mag zijn. Budget Voor de uitvoering van de opdracht is een bedrag beschikbaar van circa 100.000,-. i sfe -■ "i Procedure Waterschap Zeeuwse Eilanden nodigt kunstenaars uit voor 31 augustus a.s. te reageren. Belangstellenden kunnen relevant documentatiemateriaal (bij voorkeur vergezeld van een eerste grove schets) sturen naar onderstaand adres. Voorwaarde is dat de documenta- tie tweedimensionaal is (maximaal formaat: A4). Selectie Het waterschap verleent vervolgens aan ten hoogste drie kunstenaars opdracht tot het maken van een schetsontwerp. Voor het schetsontwerp ontvangen de kunstenaars een bedrag van 500,- incl. BTW. De selectie vindt plaats op basis van de toegezonden documentatie. Het waterschap besluit op basis van de inzendingen of de kunstopdracht wel of niet wordt gegund. Informatie Op woensdag 14 augustus a.s. is er om 16.00 uur een informatiebijeenkomst voor kunstenaars in het hoofd- kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 in Goes. Wilt u meer weten over het nieuwe waterschapskantoor of de opdracht, neem dan contact op met Sandra Minneboo, tel. 0113-241422. U kunt bij haar ook een informatiepakket over de nieuwbouw aanvragen. Meer informatie over het waterschap of de nieuwbouw vindt u op de website van Zeeuwse Eilanden: www.wze.nl. Inzendingen Waterschap Zeeuwse Eilanden t.a.v. werkgroep kunst Postbus 114 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon (0113)241000 Fax (0113)227528 info@wze.nl www.wze.nl De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. I NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl SCHOENMODE U Zing mee met de zomerhit van 2002! Deze zomer op de radio Sole sole in de zon uil de zon. Meer lips om je huid Ie beschermen legen Ie veel zon of om de muziek gratis Ie downloaden www.kankerbestrijding.nl B KANKERBESTRIIDING Blueses imn, Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Kapelle maken bekend, dat zi| voorne mens zijn mee te werken aan de bouwplannen van: 1 de heer J. van Manen voor het verbouwen en uitbreiden van de wo ning Dijkwelsestraat 55 te Kapelle, kadastraal bekend gemeente Ka pelle, secbe B nummer 1574; 2. De heer G. J. J. Burger voor het uilbreiden van een kapsalon aan het Binnenhof 1 le Kapelle, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie B nummer 2306. Genoemde bouwplannen passen niqt binnen liet ter plaa tse geldende be stemmingsplan Kapelle Kom. Om de bouwplannen loch le kunnen reali seren zal een wijziging van het bestemmingsplan moeten worden door gevoerd. Voor bouwplan 1 zal daarom medewerking worden verleend met toepas sing van artikel 11 van de Wel op de ruimtelijke ordening junclo artikel 25, aanhef en onder 1 van de voorschriften van het vigerende beslem- mingsplanKapelle Kom, hetgeen inhoudt dal ten behoeve van de realise ring van het bouwplan ter plaatse het bebouwingsvlak met de bestem ming Woondoeleinden zal worden vergroot. Voor bouwplan 2 zal medewerking worden verleend mei toepassing van artikel 11 van de Wét op de ruimtelijke ordening junclo artikel 25 aanhef en onder Vïsub 1 van de voorschriften van hel vigerende bestemmings plan Kapelle Kom, hetgeen inhoudt dat ten behoeve van de realisering van het bouwplan het bebouwingsvlak met de bestemming Detailhandel zal worden vergroot. In verband met de voorgenomen wijzigingen van genoemde bestem mingsplannen liggen de betreffende ontwerp-wijzigingsbesluiten met de bijbehorëridè'bescheiden met ingang van maandag '15 juli 2002 geduren de twee weken ter inzage in de publiekshal van hel gemeentehuis, Kerk plein 1 teKapelle:Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden te gen de Vóórgênómen wijzigingen schriftelijk hun zienswijzen indienen bij burgemeestér én wethouders, Postbus 79 te 4420 AC Kapelle Kapelle 12 juni 2002. Burgemeester en wethouders van Kapelle, Presentatie- wand met bladen en deurpanelen in meer dan 5.000 combinatie mogelijkheden Keukenmarket geeft 10 jaar garantie op keuken, apparatuur en werkblad fflARISTON ATAG (SduliHtLrJ (jöiiitft BOSCH ontwerp - advies - montage - financiering 10 JAAR ZEKERHEID ROOSENDAAL NOORD - A17 -AFSLAG 21, Telefoon 0165 - 510 600, Fax 0165-603, internet wwm,lk©fi8lk@ira market-BIlS Openingstijden: ma t/m vr 9.30-18.00 u, VE&TOAG KOOPAVOND, za 10.00-17.00 u. Elke eerste zondag (september t/m juni) van de maand geopend van 11.00 tot 17.00 u. Voorkom complicaties met uw ogen, nieren, ledematen, hart- en bloedvaten Diabetes Mellitus is een nieuwe volksziekte. Meer dan een half miljoen Ne- delanders heeft diabetes (suikerziekte). De helft van hen weet niet dat zij dia betes hebben. De klachten zijn vaak vaag, men zal dus niet zo snel het advies van een arts inwinnen. Ook ontstaat diabetes heel geleidelijk, soms gaat er 7 tot l 0 jaar overheen. Hieronder geven wij u wat meer informatie, ga eens na of u een verhoogd risi co op diabetes hebt. Een tijdige behandeling ver kleint de kans op ernstige complicaties. WAT IS DIABETES? Diabetes is een stofwisse lingsziekte die draait om het hormoon insuline. In suline is van vitaal belang bij de energievoorziening van het lichaam. Dit hor moon helpt glucose (sui kers) in het bloed om te zetten in energie voor de spieren en organen. De al vleesklier maakt insuline. Zonder insuline of met een tekort eraan komt de glucose in het bloed niet meer in de lichaamscellen terecht en raakt de motor van het lichaam (de stof wisseling) ontregeld. Type 2 diabetes wordt ge kenmerkt door insuline- ongevoeligheid, wat in houdt dat het lichaam, door bijvoorbeeld overge wicht, insuline minder goed kan opnemen. Op termijn maakt het lichaam te weinig insuline aan. Type 2 diabetes wordt be handeld met levensstijlad viezen (voeding en bewe ging) en tabletten die de stofwisseling reguleren. Ongeveer 30% van deze diabeten heeft op termijn aanvullende insuline-injec- ties nodig. Type 2 diabetes komt het meeste voor. Naast type 2 diabetes be staat ook type l diabetes, waarbij helemaal geen in suline meer wordt aange maakt in het lichaam. DIABETES EN COMPLICATIES Diabetes kan (ernstige) complicaties tot gevolg hebben. Op termijn kun nen bloedvaten, zenuwen en organen beschadigen. Dit leidt tot aandoeningen aan met name ogen, nie ren, ledematen, hart- en bloedvaten. Tijdig ont dekken van diabetes is belangrijk. Hoe beter en sneller de behandeling, hoe minder kans op com plicaties. HEEFT U EEN VERHOOGDE KANS OM DIABETES TE KRIJGEN? Er zijn bepaalde risico groepen, waarin een aan tal factoren de kans op diabetes vergroot: Mensen, met name na hun 40e, met overge wicht, vooral rond de buikstreek. Mensen met een gestoor de vetstofwisseling Mensen met familiele den die diabetes hebben (de aanleg voor type 2 diabetes is erfelijk) Mensen met een (lang durig) hoge bloeddruk Vrouwen die zwanger schapsdiabetes hebben gehad. Behoort u tot een risico groep (en bent u ouder dan 40)? Laat u zich dan eens, als u toch bij de huisarts moet zijn, testen op diabetes. Met een sim pele bloedtest (met l druppeltje bloed) kan uw huisarts vaststellen of u diabetes heeft. Een tijdige behandeling kan de kans op ernstige complicaties aanzienlijk verkleinen. MEER INFORMATIE? Vraag informatie aan via info@diabetesfonds.nl of via 033-46 22 055 en u ontvangt zo spoedig mo gelijk een uitgebreide gra tis brochure met meer in formatie over diabetes, de behandeling en de gevol gen. De brochure is be stemd voor iedereen die iemand kent met diabe tes, het zelf (misschien) heeft en voor iedereen die meer wil weten over deze "nieuwe" volksziekte. Het Diabetes Fonds streeft naar een toekomst zonder diabetes. Via wetenschap pelijk onderzoek. Giro 5766. Diabetes Fonds in Amers- foort. oowiootii/i Diabetes Fonds Tel. 033-46 22 055 Regentesselaan 39, 381 8 HH Amersfoort info@diabetesfonds.nl Giro 550 Postbus 4130 7320 AC Apeldoorn www.ZOAweb.org VLUCHTELINGEN In ons land wordt I op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsie- projecten in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 (6 0,10 per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl NederlandseM/ Hartstichting vrienden van de hartstichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12