Camping Grijpskerke blijft open Geen grote koets bij een klein paard Parkeergarage eindelijk open PZC Feestdag voor duo Louws-Boogaard Onvrede over saaie particuliere nieuwbouw Rechter wijst bezwaren buurman van de hand Waterkering in fietstunnel werkt Vandalen actief in Vlissingen Vlissingse stal geld van baas Automobiliste rijdt over voet Auto's gekraakt CD's uit auto gestolen Brand legt treinverkeer twee uur stil u. ZONNEMAIRE BUITENGEWOON zat. 13 juli zon. 14 juli Boerderij festival Anderhalf jaar cel geëist tegen Vlissingse dealer vrijdag 12 juli 2002 HoorNadia Berkelder MIDDELBURG - De parkeer garage onder het nieuwe win kelcentrum aan Achter de Houttuinen in Middelburg gaat volgende week open. In de garage komen tachtig parkeer plaatsen. Het winkelcentrum is nog niet af. Dat gaat in sep tember open. De gemeente heeft de parkeer- garage afgelopen winter ge kocht van een vastgoedbedrijf, om het parkeerbeleid in eigen hand te kunnen houden. De bouw van het winkelcentrum en de garage heeft ruim een jaar stilgelegen. De toenmalige eigenaar had eerst een conflict met de ge meente over de plaats van het laad- en losplatform. Een jaar geleden ging de eigenaar fail liet en werd het complex door verkocht aan een vastgoedbe drijf in Eindhoven. Die bouwt het centrum nu af. Nog niet alle huurcontracten voor de 3000 vierkante meter winkelruimte zijn afgesloten. Alleen supermarkt Aldi heeft getekend, zegt M. van Straten van de VB en T groep uit Eind hoven, de beheerder van het centrum. VB en T is nog in on derhandeling met een bakke rij lunchroom. In de parkeergarage komt een afzonderlijke in-en uitgang, beide aan de kant van Achter de Houttuinen. De garage is ge opend van acht uur 's ochtends tot elf uur 's avonds. Tot 15 sep tember is de garage ook op vrij dag- en zaterdagnacht ge opend. De garage wordt vol gende week vrijdag om 11.00 uur officieel geopend door wet houder L. Luitwieler. Daarna is de ga rage open voor automobilisten. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De minicam- ping De Kreekrug van maat schap Poppe-Dekker uit Grijpskerke hoeft voorlopig niet te sluiten. Dat heeft de rechter in Middelburg gisteren bepaald. Buurman H. Vader eis- lein een kort geding dat alle ac tiviteiten op de camping werden stil gelegd zodat hij eindelijk weer rustig in zijn voortuin kan zitten. De Raad van State schorste een tijd geleden de milieuvergun ning die de gemeente Veere had verleend aan de minicamping. De Raad concludeerde dat de geluidsnormen onvoldoende in die vergunning waren omschre ven. Door de schorsing is de ou de milieuvergunning weer in werking getreden, meende de advocaat van Vader. En die ver gunning zou niet alle activitei ten op het terrein dekken. Rechter B. Verhoeven legde gis teren uit dat die schorsing meer een formele beslissing was. ,,De gemeente had de geluidsnorm in die vergunning niet goed gemo tiveerd. Inmiddels is de gemeen te bezig met het maken van een nieuwe vergunning. Stop Vader verzocht de rechter per direct alle activiteiten stil te leggen. „Er zijn op dit moment nog twee bestuursrechtelijke trajecten gaande", zei Verhoe ven. „Een vraag die ik moet be antwoorden is of het belang van Vader zo zwaar geschaad wordt dat die twee trajecten niet kun nen worden afgewacht. Poppe zegt dat het geluid binnen de norm blijft. Daar is eigenlijk een nader onderzoek voor nodig maar in een kort geding is daar geen ruimte voor. Daarom kan nu niet vastgesteld worden dat de belangen van Vader zó ern stig geschaad worden." Een tweede verzoek van Vader luidde dat - indien de minicam ping mag blijven - de rechter maar moet bepalen welke ne venactiviteiten wel en niet op het terrein gehouden mogen worden. Dit verzoek wees de rechter eveneens van de hand omdat hij die omschrijving te vaag vond. ,,Ik wijs de vordering af en veroordeel Vader tot de kosten van dit geding", sprak Verhoeven. Zijn uitspraak werd met enthousiast applaus door zo'n dertig campinggasten en inwoners van Grijpskerke in ontvangst genomen. Bij de twee gezinnen die maat schap Poppe vormen, maakte de uitkomst van het kort geding heel wat emoties los. Direct bij het verlaten van de rechtszaal werden ze omhelsd en uitbundig gefeliciteerd. „We mogen blij ven", bleef Monique Poppe van de minicamping opgelucht zeg gen tegen de mensen die als steun waren meegekomen. „We zijn er nog niet, maar dit is in ie der geval gewonnen. Als de uit spraak in het voordeel van de buurman was uitgevallen had zij de gasten moeten wegsturen. „Dat was een ramp geweest. Ik heb daar de afgelopen tijd ook weinig aan willen denken." De buurman was niet bij de uit spraak aanwezig. MIDDELBURG - De schuif in de nieuwe fietstunnel bij het station in Middelburg werkt goed. Het waterschap Zeeuwse Eilanden testte de schuif gisteren omdat die bij zware storm en hoge waterstanden er voor moet zorgen dat Middelburg droog blijft. Het waterschap heeft verschillende keren de 6,3 ton wegende schuif open en dicht gezet. Daarbij is gekeken of die goed afsluit en of het hydraulische systeem naar behoren werkt. De kanaaldijk, waar de tunnel doorheen loopt, is een 'secun daire waterkering'. Deze waterkeringen zijn bedoeld om bij overstromingen de schade beperkt te houden. VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van woens dag op donderdag een spoor van vernielingen achtergelaten in de Vlissingse binnenstad. Op de Hellingbaan, achter de parkeergarage Scheldeplein, werden vernieling aangericht aan twee geparkeerde auto's. De wieldoppen van beide auto's zijn gestolen, de banden werden lekgestoken en de ruiten en buitenspiegels werden vernield. Een grote haspel met leidin gen is bij het Stadhuisplein de weg opgerold. Enkele bloem bakken zijn vernield. Op de Spuikom werd de ruit van een bushokje kapotgeslagen. Ook daar werden op de parkeer plaats wieldoppen weggenomen en ruitenwissers vernield. In de Walstraat werd een winkelruit vernield en een bloembak leeggegooid over het terras. VLISSINGEN - Een 34-jarige Vlissingse is woensdag aange houden op verdenking van verduistering in dienstbetrekking. De vrouw wordt ervan verdacht gedurende een jaar geld te hebben ontvreemd uit de kluis van haar Vlissingse werkgever. Vermoedelijk gaat het om een paar duizend euro. De vrouw is in bewaring gesteld. ZIERIKZEE - Een 59-jarige vrouw uit de gemeente Schou- wen-Duiveland reed woensdag op het Havenpark in Zierik- zee over de voet van een 47-jarige vrouw uit Duitsland. De Schouwen-Duivelandse automobiliste reed vanwege de grote drukte in het centrum van Zierikzee stapvoets, maar kon des ondanks de aanrijding niet voorkomen. De Duitse brak haar voet op twee plaatsen en werd voor behandeling overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. SCHARENDIJKE - In Scharendijke zijn woensdag twee au to's opengebroken. Uit een aan de Haven Kloosternol gepar keerd staande auto verdween een mobiele telefoon. Uit een auto die aan de Boutlaan geparkeerd stond werd een koffer met persoonlijke papieren gestolen. De koffer werd later te ruggevonden. In Dreischor werd uit een op de parkeerplaats aan de Lage weg geparkeerd bestelbusje een krat met kleding weggenomen. De vreugde bij minicamping De Kreekrug is groot: de gasten mogen blijven. BRUINISSE - Uit een op een parkeerterrein aan de Hageweg bij Bruinisse geparkeerd staande auto is gisteren een aantal cd's gestolen. Ook een schooltas met inhoud werd uit de auto ontvreemd. MIDDELBURG - Het treinver keer tussen Goes en Middelburg heeft gisteren twee uur stilgele gen door brand in een kabelkast bij de Arnebrug. De brandmelding kwam om streeks half één binnen. De brandweer heeft voor het blus sen de stroom van de bovenlei ding laten uitzetten. Omstreeks half drie kwam het treinverkeer weer op gang. Het treinvak aan de zijde van het Middelburgse stationsgebouw bleef de rest van de dag ontoegankelijk zo dat de schade hersteld kon wor den. De brand ontstond toen de constructie op de trein die con tact houdt met de bovenleiding, tegen een portaal botste. Die stalen boog waarover de leidin gen lopen, kwam onder span ning te staan. Een van de kabels in de kast vatte vlam. De brand weer kon voorkomen dat ook de bovenleiding doorbrandde. De verbinding tussen de trein en de bovenleiding wordt bijna altijd ingetrokken op een draaibrug Voorbij de brug wordt de con structie er weer tegenaan gezet. Daarbij ging het gisteren mis. redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl doorValeska Nastaly MIDDELBURG - Middelburg beleefde gisteren de eerste Folkloristische Dag van dit jaar. Daarbij staat het sjeesjes- rijden en het ringrijden te paard in klederdracht cen traal. De tweede Folkloristi sche Dag op 15 augustus draait uitsluitend om het ringrijden. Dan zijn de ruiters te vinden bij het Molenwater en is hun kle ding weer traditioneel wit. Of het nou door de Folkloristi sche Dag komt, door de weke lijkse markt of omdat het va- kantietijd is, de binnenstad van Middelburg is donderdag moeilijk te bereiken. Parkeer garages puilen uit, fietsers ma noeuvreren zigzaggend tussen het rondslenterende publiek en kinderwagens vormen me terslange files. Toch zijn de rij en achter de hekken van het sjeesjesparcours dun: eigenlijk kan iedereen een plekje voor aan bemachtigen. Voor de deelnemers zelf maakt de hoeveelheid bezoekers niet uit. Altijd is dit evenement een hoogtepunt van het jaar. Dat zegt ook Sjaak Janse, secreta ris van de ZRV. „De folkloristi sche dag is het grootste evene ment voor de sjeesjesrijders. Meestal doen elk jaar dezelfde combinaties mee. Dit jaar zijn dat er drieëndertig. Bram de Pagter en zijn vrouw Tini doen het langst van allemaal mee." De 86-jarige De Pagter uit Koudekerke vertelt dat hij zich al van kleins af aan met het ringrijden bezighoudt. Op de eerste Folkloristische Dag houdt hij het bij het sjeesjesrij- den, maar hij had net zo goed met het ringrijden mee kunnen doen. „Het is dat mijn ogen achteruit gaandaardoor zie ik de ring niet meer zo goed. Ik wil het ringrijden zeker nog vier jaar volhouden. Dat is mijn streven, want dan ben ik ne gentig." De Pagter vertelt dat hij, door zijn slechte ogen, blij is dat bij het sjeesjesrijden vrouwen de ringen moeten ste ken. „Mijn vrouw heeft er nu al twintig en daar ben ik erg trots op. Mijn witte paardje Julio is ook erg braaf. Daar rijdt Sin terklaas altijd op." Naast cle prijzen voor het ringsteken, zijn er ook prijzen voor de ver siering van de deelnemers. As- trid Koene van de sjeesjesjuiy: „We kijken of de versieringen van de paarden en koetsjes net jes zijn. Wat ook heel belang rijk is, is of de koets bij het paard past. Dus geen grote koets bij een klein paard." Bram de Pagter (links) geniet samen met een andere deelnemer van een borreltje na afloop. foto Ruben Oreel door Sandra van de Vreugde MIDDELBURG - Wat een dag voor Jannie Louws uit Bigge- kerke en Andre Boogaard uit Zoutelande. Dit duo, wat al en kele jaren samen in de sjees stapt, werd kampioen van het sjezenrijden. Jannie stak niet één keer mis. 76 van de 76 rin gen was dus het prachtige eindresultaat. Naast deze prijs werden zij door de jury die deskundig is op het gebied van de kleder drachten, ook nog eens als het mooist geklede koppel aange wezen. Het feit dat het paard Sellie dat voor de sjees stond, dertig jaar geworden was, maakte het feest voor dit kop pel compleet. De winnaars van vorig jaar, Wim Duvekot en Diny Krijger, moesten genoegen nemen met de tweede plaats. Eén missertje in de eerste beurt na de middagpauze werd hen fataal. Enigszins verrassend was het koppel dat de derde be ker in de wacht sleepte. Dat waren Digna de Visser en Mar tin Brouwer met 74 van de 76 ringen. De fraai geklede boeren en boerinnen, de kostbare sjezen met prachtige paarden ervoor met fraai gepoetst tuig en schitterende boeketten in een unieke omgeving maken deze wedstrijd tot iets bijzonders. Bij de versieringsprijzen was er weer één combinatie waar ook dit jaar niemand omheen kon, namelijk Simon Lous uit Oostkapelle dit keer samen met Willeke Wondergem. Zij wonnen de eerste prijs van de ZRV-vakjury en ook die van de artistieke jury. De publieks prijs was voor Jolien en Simon van de Broeke. Er werd ook ringgereden tij dens deze dag. Het lukte deze keer geen van de rijders om alle dertig ringen te steken. Wel waren er twee deelnemers met 29 gestoken ringen: Johan van de Broeke uit Aagtekerke en Leo de Visser uit Ritthem. De eerste beker werd gewonnen door Johan van de Broeke, om dat hij de 20 milimeterring meenam op de lans en Leo de Visser dit niet presteerde. De strijd om de derde en laatste beker was ook erg spannend. Roel Willemse, rijdend voor Domburg en Rudy Koets uit Biggekerke staken beide 28 van de 30 ringen. Uiteindelijk moest Roel Willemse toch zijn meerdere erkennen in Rudy Koets. Ook bij de ringlijders waren er prijzen voor de ver siering. Naast de versiering van de paarden werd ook gelet op de klederdracht van de deelnemers. Kees Minderhoud was met zijn paard Tefka een uitschieter en werd winnaar van de eerste beker. De tweede beker was voor Johan van de Broeke en derde werd Bianca Clarisse. Agenda ZRV Zaterdag 13 juli: Westkapelle 7.30 tot 18 uur, ringrij den op de markt; Middelburg 8 tot 17 uur, ringrijden op de Dam; Zoutelande 18 tot 21 uur, sje zenrijden bij bungalowpark het Kustlicht; Veere 11 tot 17.30 uur, sjezenrijden op de Markt. Advertentie www.zonnemaire.com tel. 0111-401203 zobuvers@euronet.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De particulie re nieuwbouw in de Veersche Poort is volgens wethouder A. de Vries niet echt geslaagd. Volgens hem detoneren de stan daard catalogus-woningen in nogal wat gevallen met de ver nieuwende architectuur in de andere delen van de nieuwe Middelburgse wijk. Bij de officiële opening van de waterwoning liet hij gisteren dan ook weten dat de gemeente op de een of andere manier de particulieren wil en moet bege leiden om de kwaliteit en uit straling van hun woningen op te krikken. „We moeten de grauwe middelmaat bestrijden." Om die reden is hij ook zeer blij met de aanwezigheid van de spraak makende waterwoning van ar chitect H. Hertzberger. Het scheelde trouwens niet veel of die drijvende woning was er nooit gekomen, onthulde direc teur E. de Ceuster van Woon- goed Middelburg. De realisatie riep zoveel proble men op dat Woongoed en part ner De Walcherse Bouw Unie enkele malen het project wilden staken. Het enthousiasme van Hertzberger zorgde er echter voor dat het nooit zover kwam, bekende hij. Nu is zeker G. van Kralingen van de Walcherse Bouw Unie zo enthousiast over de waterwo ning dat hij gisteren vertelde dat er nog zeker twee drijvende wo ningen in de Veersche Poort ko men. Hij voelt vooral veel voor een aangepaste versie, ook van Hertzberger, van twee wonin gen die gekoppeld kunnen wor den: de zogenoemde tweeling- waterwoning. Hertzberger verzekerde giste ren dat nieuwe waterwoningen aanzienlijk goedkoper worden dat het prototype dat nu 567.000 euro kost. Hij ging niet in op de vraag hoeveel goedko per. „Schrijf maar op dat de vraagprijs markt-comform wordt." Erelid Hertzberger, sinds gisteren ere lid van de Bond van Nederland se Architecten, hekelde het beleid van veel projectontwik kelaars en gemeenten om de open ruimte in de wijken veelal af te graven en te veranderen in vijvers en plasjes. Dat doen ze uit een bewuste poging om de onderhoudskosten voor de openbare ruimte terug te bren gen tot een minimum. Middel burg brengt ook wel water in de wijken maar niet uit een oog punt van bezuinigingsdrift, al dus de architect. Ook riep hij overheden en pro jectontwikkelaars op om in de wijken veel speelplaatsen voor kinderen aan te leggen. Niet al leen omdat dat leuk is voor kin deren. Ook omdat die speelplaatsen vaak een bindplaats zijn voor buurtbewoners. Zelfs als ze zich ergeren aan speelplaatsen zijn ze een bindmiddel omdat de buurtbewoners dan samen op trekken richting gemeente met de vraag iets te doen aan die 'vuile zandbak'. MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Vlissingen had zich een mooier verjaardagsca deau kunnen wensen. Op zijn verjaardag hoorde hij gisteren bij de rechtbank in Middelburg achttien maanden cel wegens dealen in harddrugs tegen zich Hij had het er volgens officier van justitie A. Flikweert dan ook naar gemaakt. In zijn wo ning in het hartje van Vlissingen kwamen sinds vorig jaar sep tember met grote regelmaat ver slaafden aan de deur. „Er was sprake van forse handel", stelde de officier. Buurtbewoners hadden bij de politie geklaagd over de drugs overlast. Uit de observaties bleek dat verslaafden even langskwamen om hun dope te halen. Raadsman E. Smit zag het genuanceerder. „Hij is zelf gebruiker en bemiddelde wel eens." De strafpleiter zag meer in het advies van de reclassering dat een deels voorwaardelijke straf voorstelde. Daaraan zou vol gens hem een werkstraf gekop peld kunnen worden. Uitspraak 24 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11