Cliëntenraad tegen spreiden zorg PZC Winkeliers geloven in Vitaal Sas Bob gaat weer op vakantie Binnen jaar nieuw woonzorgcentrum in Sint Jansteen Haarkloverij over plan Waterfront blijft voortduren Ouderen zouden beste op centrale plek in Hulst terecht kunnen Betaald parkeren Schuttershofweg Auto van dijk de sloot in Zeven aanhoudingen na vechtpartij Auto over de kop in Veere Zakkenrollers in winkelcentra Souvenir jagers beboet Diekenfietsen bij Zaamslag Dressuur in Wemeldinge donderdag 11 juli 2002 TERNEUZEN - Vanaf maandag 15 juli kan op het parkeerter rein aan de Schuttershofweg in Terneuzen alleen nog maar betaald worden geparkeerd. Het gaat om 79 parkeerplaatsen. Het parkeerterrein wordt afgesloten met een slagboom. Be zoekers betalen achteraf. Hetzelfde systeem wordt gehan teerd in parkeergarage Oostkolk. De kosten voor parkeren bedragen 0,10 euro per 11 minuten. In de huidige situatie worden de parkeerplaatsen aan de Schuttershofweg vooral gebruikt door werknemers van kan toren en winkels in de binnenstad, de 'langparkeerders'. Zij krijgen nu de mogelijkhëid om hun auto op korte loopafstand in het centrumgebied te parkeren. Daarvoor is wel een par- keervergunning nodig. SINT MAARTENSDIJK - Een twintigjarige bestuurder uit het Belgische Kalmthout is dinsdagavond met de schrik vrij gekomen nadat hij met zijn auto op de kop in de sloot terecht kwam. Op de Derde Dijk in Sint Maartensdijk nam hij de bocht iets te ruim en maakte een stuurcorrectie. Daarop reed hij van de dijk de sloot in. De auto raakte vernield. VLISSINGEN - Zevenmannen van 22 en 23 jaar zijn dinsdag nacht na een vechtpartij aangehouden op de Zeilmarkt in Vlissingen. De vechtpartij was het gevolg van een woorden wisseling. De mannen, afkomstig uit Terneuzen, Vlissingen, de gemeente Ruchpen en de gemeente Halderberge, zijn aan gehouden en meegenomen naar het politiebureau. Met een proces-verbaal op zak zijn ze daar later weer weggestuurd. VEERE - Een 29-jarige automobilist uit de gemeente Noord- Beveland is dinsdagnacht op de Kreekweg in Veere over de kop geslagen. Door nog onbekende oorzaak raakte de man omstreeks half één de macht over het stuur kwijt. Hij reed te gen de brugleuning en sloeg over de kop. De man liep schaaf wonden op en is voor de zekerheid naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn auto is totaal vernield. VLISSINGEN - Een 33-jarige Vlissingse is gistermiddag tij dens het winkelen in haar woonplaats van haar portemonnee beroofd. De vrouw had haar tas even op een tafel gezet in een kledingzaak in de Walstraat. Toen ze deze weer wilde pakken, bleek dat haar beurs met een inhoud van een paar honderd eu ro was verdwenen. In Middelburg was gistermiddag ook een zakkenroller actief. In een winkel in de Lange Delft is van een 54-jarige Vlissingse de portemonnee gerold. De vrouw had haar portemonnee in haar handtas gestoptToen ze bij de kas sa wilde afrekenen, was haar portemonnee met daarin enkele euro's en pasjes verdwenen. RENESSE - Twee jonge toeristen uit Eindhoven zijn giste renochtend vroeg in Renesse op de bon geslingerd vanwege baldadigheid. De Brabanders van 15 en 16 jaar waren op sou- venirjacht in de Westschouwse badplaats en hadden zich het bord 'bebouwde kom Renesse' toegeëigend. Op de Hoge Zoom kon de politie de twee souvenir jagers in de kraag grijpen. Hoor Jean-Lou de Gucht HULST - De cliëntenraad van verpleeghuis de Blaauwe Hoeve is fel tegenstander van de sprei ding van ouderenzorg in de ge meente Hulst. De grootste angst van de Hul ster cliëntenraad is dat ouderen in kleine woonzorgeenheden gaan vereenzamen. Volgens B, Verbugt, zowel voorzitter als secretaris van de raad, is er in een geconcentreerd complex van zorgwoningen veel meer toezicht en controle. „Cliënten ZAAMSLAG - Het Stroopielek- kerscomité in Zaamslag houdt woensdagmiddag 31 juli en za terdagavond 3 augustus Die- kenfietstochten. De start en finish van de bei de tochten zijn op boerderij 't Steedje in Reuzenhoek. De 25 kilometer lange tocht gaat over dijken diekenin Het Land van Axel en Het Land van Hulst. Op woensdag worden de fietsers tussen één uur en half twee 's middags verwelkomd, op zater dag is de start tussen half zeven en zeven uur 's avonds. Belangstellenden moeten zich een dag van tevoren opgeven. Inlichtingen over de fietstoch ten zijn te verkrijgen bij Gerda Dekker in Zaamslag. WEMELDINGE - Rijvereni- ging Allround houdt zaterdag 13 juli aan de Oude Polderseweg in Wemeldinge een dressuur- wedstrijd. Vanaf 9.00 uur zullen er inde ca tegorieën B tot en met Z voor paarden en pony's wedstrijden verreden worden. Vanaf 18.00 uur staat een ktir op muziek op het programma. kunnen daar veel makkelijker contacten leggen met medebe woners." Verbugt wijst er op dat dementerenden 24 uur per dag toezicht nodig hebben. ,,In de praktijk is dat financieel niet haalbaar in bijvoorbeeld een 'verpleeghuisje' in Nieuw-Na- men." Naast het bestaande centrum in de Blaauwe Hoeve komen er in de nieuwe gemeente Hulst woonzorgcentra in de binnen stad van Hulst, in Sint-Jansteen en in Kloosterzande. Doel van de spreiding is cle ouderen zo lang mogelijk in hun eigen om geving te laten wonen. Met de spreiding van de ouderenzorg over verschillende kernen komt de gemeente Hulst tegemoet aan de wensen van het provinciebe stuur. Verbugt wijst er op dat de huidi ge voorzieningen in dé Blaauwe Hoeve zoals een restaurant, een centrale keuken, een winkel, een kapel en een dierenpark nooit gerealiseerd kunnen wor den in kleinere woonzorgcom plexen voor ouderen. „Willen cliënten daar dan toch aan deel nemen, dan zullen zij telkens vervoerd moeten worden. En daarvoor is speciaal vervoer nodig, zoals een rolstoeltaxi. Bij dementerenden moet daar ook begeleiding bij zijn. Bo vendien zijn cliënten veel gevoeliger voor weersinvloe den, vooral in de wintermaan den."' Goede naam De Blaauwe Hoeve heeft op dit moment volgens Verbugt een goede naam op te houden. „Dat moeten we zo houden. Natuur lijk dienen er voordurend aan passingen en verbeteringen p] aats te hebben, maar wel op de huidige locatie. Nu weet je ten minste wat je hebt. Volgens wethouder R Weemaes staan alle lichten op groen voor spreiding van de ouderenzorg in Hulst. „Dat wil echter niet zeggen dat er geen ruimte meer is voor een brede discussie over dit onder werp. Ik zal het onderwerp dan ook in de commissie Welzijn aan de orde stellen." door René van Stee CADZAND - Onder het motto 'Het is feest als Bob rijdt' houdt 3VO in samenwerking met het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland en projectbureau Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuws-Vlaanderen in de maanden juli en augustus de Bob-vakan- tietoer. In die periode worden zeventien campings langs de West Zeeuws-Vlaamse kust bezocht. Evenals in België is de alcolholvrije be stuurder Bob inmiddels een begrip in Ne derland. De vakantietoer richt zich op toe risten. Doel van de actie is bewerkstelligen dat vakantievierders en recreanten niet gaan rijden als zij alcohol hebben gedron ken. Bob wordt hierbij op speelse wijze voorgesteld aan de vakantiegangers Zij kunnen onder meer meedoen met een adem analysetest. Als die succesvol wordt afge legd, en de testpersoon belooft niet met al cohol op te gaan rijden, krijgt hij of zij een Bob-sleutelhanger en een petje. De aftrap is vrijdag 19 juli vanaf 19.00 uur op camping Pannenschuur in Nieuwvliet. Na de overige zestien campings te hebben aangedaan, wordt de campagne op zaterdag 7 september afgesloten met een groot Bob- feest op sportpark Scheldeveste in Bres- kens. De hoofdact is dan Wipneus en Pim, bekend van populaire televisiedeuntjes en muziek uit de jaren zeventig en tachtig. Net als vorig jaar bezoekt het Bob-team weer een aantal Zeeuws-Vlaamse campings, zoals Pannenschuur in Nieuwvliet. archieffoto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De komst van een woonzorgcentrum in Sint Jansteen is zeker. Binnen een jaar wordt begonnen met de bouw van het complex, waar 24-uurszorg wordt geboden. Daarnaast kunnen de omwo nende senioren ook gebruik ma ken van het zorgaanbod in het wozoco. De provincie trekt voor Sint Jansteen extra ruimte uit in het woningbouwprogramma om de voorziening mogelijk te maken. In het dorpshart van Sint Jan steen wordt een complex ge bouwd waar plaats is voor 25 wooneenheden voor senioren. In het gebouw komen verder twee units voor ieder acht de menterende ouderen en moge lijk komen in het wozoco nog extra koopappartementen. In het complex wordt 24 uur per dag zorg aangeboden, komt een REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-maili redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman PascalleCappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel:. (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl uitgiftepost van de apotheek, een spreekuurfaciliteit voor de huisarts en een grote ontmoe tingsruimte. Binnen een jaar zal met de bouw worden begonnen, de bewoners kunnen over twee jaar in het wozoco terecht. J. van Eek, namens de Katholie ke Bond van Ouderen (KBO) lid van de Initiatiefgroep Woon zorgcomplex Sint Jansteen, meent dat ook al een locatie voor het woonzorgcomplex wordt genoemd, namelijk vlak bij de seniorenwoningen aan de Geslechtendijk en het Baronie plein, de locatie Polspoel Elek tronica aan de Hoofdstraat. Niet alleen de ouderen in het wozoco kunnen gebruik maken van de geboden service in het complex. Ook omwonenden ou deren gaan hiervan profiteren (zogenaamde extramurale ver zorgingsplaatsen). Het gaat dan voornamelijk om de bewoners van de seniorenflatjes aan de Geslechtendijk en de ouderen aan het Baronieplein. Van Eek: „Ze kunnen bijvoorbeeld wor den aangesloten op het centrale alarmeringssysteem en kunnen zorg ontvangen vanuit het woonzorgcentrum. Wellicht worden deze oudere woningen en flatjes later nog opgeknapt of maken ze plaats voor nieuw bouw." Van Eek, tevens CDA-raadslid van de gemeente Hulst, heeft lang gewedijverd voor de komst van een woonzorgcentrum in zijn dorp. Hij meent dat het de leefbaarheid van het dorp zal verbeteren en dat het een oplos sing is voor de immer groeiende wachtlijsten. Ook de bevolking van Sint Jan steen heeft eerder aangegeven in hun eigen dorp te willen blij ven wonen als ze later zorg no dig hebben. Gespreide zorg Alle zorg binnen de gemeente Hulst zou in eerste instantie ge centraliseerd worden in de Blaauwe Hoeve, maar de pro vincie stak daar een stokje voor. De zorg moest worden gespreid. Hoewel de komst van een woon zorgcentrum in Sint Jansteen lange tijd onzeker was, hebben Gedeputeerde Staten nu de knoop doorgehakt. Zij gaan uit van het eindrapport van Task Force, waarin aanbevelingen staan voor de zorg in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De afgescheiden terrasjes bij een aantal horecazaken moeten nog wat worden opgefleurd met bloemen of klimop, maar zijn volgens som migen nu al een aanwinst voor het Sasse stadshart. foto Charles Strijd door René Hoonhorst SAS VAN GENT - De nieuwe bestuurders van ondernemers vereniging Sas 70 horen de 'ne- gatievelingen' liever niet. Dat de bekende Sasse weerman en anchorman van de ZRO (Zel- zaatse Radio Omroep) Willy de Groff het revitaliseringsplan Vitaal Sas van Gent heeft omge doopt in Fataal Sas is volgens hen onterecht. Het kan best zijn dat zaken in het verleden niet helemaal op de juiste wijze zijn aangepakt. Het is waar dat er in het verleden tal van onderzoeken zijn verricht, waar nooit iets mee gedaan is of weinig van gerealiseerd. Maar het gaat er nu om dat gemeente en ondernemers hun neus de zelfde kant op hebben gestoken en dezelfde kant op houden, benadrukken vice-voorzitter M. Torbijn en bestuurslid J. Vin- ke van Sas 70. Samen moeten de ondernemers en het gemeente bestuur (het huidige van de ge meente Sas én het toekomstige van de gemeente Terneuzen) er voor zorgen dat Sas van Gent als 'speciaal winkelhart' op de kaart komt. Door de handen ineen te slaan moet Sas binnen enkele jaren een heel ander gezicht krijgen. De gemeente neemt het voor touw bij de herinrichting van het winkelgebied en de verschil lende pleinen, zorgt voor meer, dichter bij de winkels gelegen, parkeerplaatsen en aantrekke lijk, vrolijk en Ms groen. De winkeliers nemen het initiatief om openingstijden op elkaar af te stemmen, de relatie winkel apparaat-weekmarkt te ver sterken, gezamenlijke promotie en verdere specialisering van winkels. Bij de laatste vergade ring van de ondernemersvereni ging was er grote eenstemmig heid over het laten vallen van het pauze-uurtje op dinsdagen en zaterdagen. Het is de bedoeling dat alle win kels binnenkort in elk geval op de wekelijkse marktdag en de drukke zaterdag ook tussen de middag hun deuren open hou den. Opvolgers Vinke en Torbijn bevestigen dat na de grote terugloop in de jaren zestig en zeventig ook de laatste jaren nogal wat zaken zijn ver dwenen. Ze stellen echter dat de meeste zaken kampten met een gebrek aan opvolgers, Vitaal Sas moet er j uist voor zorgen dat ondernemers van elders zin krijgen om zich in het waterrij ke grensstadje te vestigen. De Groff schampert dat ondanks de lyrische verhandelingen over 'doorspecialiseren' Sas aan het eind van dit jaar weer een auto speciaalzaak en de enige boek handel verliest. De bestuurders van Sas 70 ontkennen het niet, maar betogen dat het er nu juist om gaat dat de tendens wordt omgebogen. De theorie van De Groff dat het gemeentebestuur nog snel voor de herindeling mooi weer wil spelen met nog - door de nieuwe raad toe te kennen - geld van de nieuwe fusiegemeente, schui ven zij opzij. Torbijn: „Er is de afgelopen jaren inderdaad wei nig gebeurd, maar dat ligt voor een groot deel aan het mislopen van een factory outletcenter. De gemeente heeft zich daar jaren voor ingezet, maar toen hogere overheden het tegenhielden brak er even iets. Intussen is ie dereen opgekrabbeld en willen we er met zijn allen onze schou ders onder zetten." De twee ver enigingsbestuurders krijgen steun uit onverwachte en onver dachte hoek. Sigarenhandelaar B. E verse keerde in het verleden Sas 7 0 de rug toe en was vaak de enige die kritiek op de gemeente én zijn collega-winkeliers liet horen. Hoewel hij hoopt dat winkeliers zich echt durven te onderscheiden door zich te spe cialiseren ('we hebben vijf dro gisten, maar j e kunt bij geen van hen Davidoff Cool Water krij gen'), is hij lovend over de eerste uitgevoerde projecten van Vi taal Sas. Klimop De afgescheiden terrasjes bij een aantal horecazaken, die door sommigen al werden om gedoopt tot 'varkenskotjes', vindt Everse bijvoorbeeld echt een aanwinst „Het duurt nog een jaartje voor ze mooi onder de klimop of de bloemen zitten, maar het zijn leuke zitjes. De Westkade is, hoewel er nog wat meer winkels hadden mogen zitten, boven dien een prachtig visitekaartje. Sas is al een gezellig plaatsje, dus Fataal Sas is onzin. Ik ga er van uit dat door uitvoering van Vitaal Sas het hier weer meer gaat bruisen." door René Hoonhorst MIDDELBURG - De Middel burgse bestuursrechter G. van Unnik beslist binnen zes weken welke planologische procedure moet worden gevolgd voor een bouwvergunning voor twee woontorens op de plaats van de voormalige watertoren van Ter neuzen. Bezwaarmakende omwonen den stellen dat de oude artikel- 19-procedure moet worden ge volgd voor beoordeling van het bouwproject Waterfront, ter wijl gemeente en aannemings bedrijf Gebroeders van der Poel menen dat de nieuwere 'zelf standige projectprocedure' het toetsingscriterium is. De zelf standige projectprocedure is door de wetgever ingesteld om de 'investeringsdynamiek' niet te veel te frustreren als wijzi ging van bepaalde bestem mingsplannen te veel tijd in beslag neemt, stelde advo caat J. Jacobse van Van der Poel. Jacobse vindt Waterfront bij uitstek geschikt voor de zelf standige projectprocedure, om dat op de plaats van de voorma lige watertoren een nieuw markant gebouw moet terugke ren. De huidige bouwput is vol gens hem een aanfluiting voor Terneuzen. Het aantal bezwaar makers is volgens Jacobse laag en hoewel enkele zaken inder daad nadelig zijn voor individu en, moet het algemeen belang voorgaan. Behalve een karakte ristiek nieuw markeringspunt voor de skyline heeft Terneuzen behoefte aan 'kwalitatief goede woningen in het hogere prijs segment'. Als provinciale ont wikkelingskern slaagt Terneu zen er niet in de gewenste diversiteit aan woningen aan te bieden, betoogde Jacobse. Volgens de raadsman van Van der Poel ondervinden de be zwaarmakers 'relatief weinig hinder' van de toekomstige woontorens. Vrij zicht is er in Terneuzen al een halve eeuw niet meer en deskundigenrap porten tonen volgens Jacobse aan dat de door de woontorens veroorzaakte effecten van wind en schaduw maar beperkte pe riodes per jaar voor (extra) overlast zorgen. De gemeente raad heeft een 'weliswaar_y-ei>r brokkelde', maar deugdelijke ruimtelijke onderbouwing on derschreven en daarmee is aan alle voorwaarden van de zelf standige projectprocedure vol daan, memoreerde Jacobse. De bezwaarmakers konden zich totaal niet vinden in het betoog van de bouwpleiter. De eerste vergunning die de gemeente aan de bouwer gaf, had volgens hen niet ingetrokken mogen wor den. De enige reden om dat wel te doen, is een eerdere uitspraak van de bestuursrechter geweest. Het argument dat Van der Poel het bouwplan zodanig had aan gepast (de torens worden enkele meters hoger, er komen twee ap partementen en veertig onder grondse parkeerplaatsen bij) dat een nieuwe vergunning no dig was, werd door de bezwaar makers en hun advocaat afge daan als het omzeilen van de eerdere gerechtelijke uitspraak, waardoor Van der Poel niet kon bouwen. De conclusies van de deskundigenrapporten zouden vaak maar de halve waarheid laten zien. Informatie De drie aanwezige bezwaarma kers (die zeggen de mening van tachtig andere tegenstanders te verwoorden) steggelden met de advocaat van de gemeente over het al of niet toesturen van es sentiële informatie. Het enige dat tijdens de ruim twee uur du rende zitting duidelijk werd, is dat een deel van de informatie moeilijk verkrijgbaar was voor belangstellende Terneuzena- ren. De bezwaarmakers bleven er bij dat de procedures volgens het oude artikel 19 moeten wor den afgewerkt. De door de raad aangenomen ruimtelijke onder bouwing voor het plan Water front is bovendien, in tegenstel ling tot het pleidooi van Jacobse, volstrekt onvoldoende. „Nergens blijkt de samenhang met de omgeving en aandacht voor toekomstige ontwikkelin gen is ook niet in de onderbou wing te vinden", voerde E. van Ooij-Ortelee aan. Bestuursrechter Van Unnik be loofde 'zo spoedig mogelijk' uit spraak te doen, maar liet tegelij kertijd doorschemeren te verwachten een groot deel van de wettelijk toegestane termijn van zes weken nodig te hebben voor een gefundeerd oordeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37