Einde aan overlast ie Sluis Mobiel uit in de Rozentuin Wegwerk tegen hardrijders Nep-TMF-beller laat weer van zich horen Inval in drugspanden Terneuzen Centraal laden en lossen Trailerdief zeeuwse almanak Fietsen Zomer in Zeeland VAKANTIE VAKANTIE VAKANTIE TERNEUZEN - De politie Zeeuws-Vlaanderen en het Openbaar Ministerie zijn giste ren diverse panden in Terneu zen binnengevallen in verband met drugshandel. De politie onderzocht onder meer de verkoop van softdrugs vanuit een pand in de binnen stad. Tegelijkertijd werd een onderzoek ingesteld in vier woningen in Terneuzen en één in Sluiskil. In totaal heeft de politie vier mensen aangehou den. Deze mensen zijn na verhoor weer in vrijheid ge steld. De politie heeft tweehonderd gram wiet, 120 gram hasj, twee ongebruikte hennepkwe kerijen en een onbekend aan tal hennepzaden in beslag ge- Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu tomaat-pompoensoep en vegetarische pasta met gorgonzola en bospaddestoelen of karbonade honing- tijmsaus en aardbeien met vanille-limoenroom voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) kijk ook op www. drukkeri imiddelburs.nl door René van Stee SLUIS - De eerste spade voor het distributiecentrum aan de Smoutweg, net buiten Sluis, kan de grond in, als de gemeen teraad van Sluis-Aardenburg volgende week donderdag ak koord gaat met de verkoop van het perceel grond. Het centrum moet verrijzen achter de gemeentewerkplaats en biedt lokale ondernemers de mogelijkheid hun waren op te slaan in afwachting van trans port naar de opslagplaats van hun winkel- of zakenpand. Het laden en lossen in de win kelstraten van Sluis zorgt al ja ren voor overlast. Vrachtwa gens en bestelbussen blokkeren regelmatig de doorgang of ko men op momenten dat het druk is in het stadscentrum. Om die overlast te beperken staat de bouw van een distributiecen trum annex bedrijfsverzamel gebouw hoog op het verlang lijstje van het college en de raad van Sluis-Aardenburg. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 47-jarige inwoner van Sas van Gent tot 49 dagen celstraf, zes maanden voorwaardelijk en 240 uur werkstraf veroordeeld. De man was in 1999 en 2000 be trokken bij diefstallen van trai lers in Zaamslag, Breskens en Antwerpen. In de strafmaat werd ook het telen van hennep meegenomen. Hoewel B en W zich realiseren dat de 4880 vierkante meter be nodigde grond voor de bouw van het centrum eigenlijk open baar verkocht moet worden, wijken ze van die regel af omdat het om een aanvraag gaat voor het hele terrein. De grond moet 29,50 euro per vierkante meter kosten (in totaal bijna 144.000 euro exclusief btw). Dit is inclu sief grondwerk en de aanleg van nutsvoorzieningen, die de ge meente dan voor zijn rekening neemt. Als de projectontwikke laar deze werkzaamheden uit voert, wordt de prijs lager. Het distributiecentrum bestaat uit twee U-vormige gebouwen die in totaal 26 units herbergen met een oppervlakte van elk ze ventig vierkante meter. Het plan wordt ontwikkeld door han delsmaatschappij Wervenhove uit Serooskerke (W). De uitvoe ring is in handen van Meijers Staalbouw uit dezelfde plaats. Als kenner van de lokale markt verzorgt Versluijs Assurantiën uit Oostburg de verhuur en ver koop van de units. Adjunct-directeur W. den Her der van Wervenhove meldt dat vier units zijn verkocht en er een optie loopt op twee grotere een heden. „De vooruitzichten zijn vrij positief, aangezien we al van plan waren de gebouwen in twee fasen neer te zetten. Kort weg komt het er op neer dat de helft van de eerste fase al is ver kocht", aldus Den Herder. De bouw van het distributiecen trum neemt naar verwachting een half jaar in beslag. De kos ten worden geraamd op enkele miljoenen euro's. ZEEUWS-VLAANDEREN donderdag 11 juli 2002 De reconstructie van de Brouwerijstraat in Sint Jansteen is begonnen; na de riolering is het wegdek aan de beurt. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Stofwol ken, zwaar materieel, grote ho pen grind op het wegdek: de reconstructie van de Brouwerij straat in Sint Jansteen is in volle gang. De riolering is al gedeelte lijk vernieuwd en straks is het wegdek aan de beurt. Het werk concentreert zich nu op het gedeelte vanaf de Gentse vaart tot aan de watergang. Wanneer deze fase is afgerond, werken de stratenmakers toe naar Brouwerijstraat 67. Tot en met september wordt aan de weg gewerkt. Wanneer de weg af is, gelden twee snelheidsli mieten: dertig en vijftig kilome ter per uur. In de Brouwerijstraat is een dui delijke scheiding te zien in het soort bebouwing. Enerzijds zo genoemde lintbebouwing en anderzijds open bebouwing. Besloten is om het deel tussen de lintbebouwing en Kapellebrug uit te voeren als vijftig-kilome terzone en het deel tot aan het centrum van het dorp als dertig- kilometerzone. De reconstructie van de Brou werijstraat stond lange tijd op de gemeentelijke agenda. De in richting van de straat nodigde uit tot het flink intrappen van het gaspedaal, tot ergernis van de omwonenden. De stoepen worden ook aange pakt. Ze worden breder ge maakt, zodat rolstoelers of wandelaars met een kinderwa gen zonder problemen hun weg kunnen gaan. De Brouwerij straat wordt volgens de plan ning in september opgeleverd. ker' niet helemaal vertrouwen, komen ze toch een kijkje nemen op het postkantoor. De meesten voelen zich behoorlijk gefopt als ze te horen krijgen dat er geen prijs is, maar zien de grap er wel van in. Cadeaubon Het is niet de eerste keer dat mensen op deze manier in het ootje worden genomen. Vorig jaar dachten enkele honderden mensen dat ze een prijs konden ophalen op het postkantoor. Meestal wordt er een cadeaubon van zo'n 30 euro beloofd. Het hoofdkantoor van TMF in Bussum heeft tot nu toe slechts één melding gehad van een vals telefoontje onder hun naam. De muziekzender heeft twee weken geleden aangifte gedaan we gens het onrechtmatig gebrui ken van zijn naam. De politie zegt niets te kunnen doen voor de slachtoffers. „Er worden geen strafbare feiten gepleegd. Het is een grap, mis schien misplaatst, maar het is aan jou of je er in trapt," aldus een woordvoerster. Advertentie Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Sittard-Heerlen 13 en 14 juli Hengelo-Oldenzaal 13 en 14 juli Zwolle-Groningen 14 juli Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. door Raymond de Frel HULST - Het was een tijdje rus tig, maar de laatste tijd laat de nep-TMF-beller weer van zich horen. Enkele tientallen men sen meldden zich op het post kantoor om de aan hun beloofde prijs op te halen. Daar aangeko men wachtte hen een koude douche. De grappenmaker belt met na me jonge meisjes met de mede deling dat ze een prijs hebben gewonnen. De man doet zich voor als een medewerker van de populaire Nederlandse muziek zender The Music Factory (TMF). Hij vertelt de slachtof fers dat ze hun cadeau kunnen afhalen bij het postkantoor. De medewerkers van de postkanto ren weten van niets en moeten de 'prijswinnaars' teleurstellen. „Erg vervelend allemaal", meent een medewerker van het postkantoor aan de Alvarezlaan in Terneuzen. „Wij weten hele maal niets van iemand die hier prijzen stalt voor TMF. Er heb ben de afgelopen tijd al tiental len mensen gebeld met de vraag of ze hun prijs konden ophalen. Op het postkantoor aan de Min derbroederstraat in Hulst heb ben zich nog slechts twee slachtoffers gemeld. Hoewel veel mensen het tele foontje van de 'TMF-medewer- Advertentie GOESE NACHTMARKT IN DE NACHT VAN 12 OP 13 JULI VAN 20.00 UUR TOT 00.30 UUR Omdat hij op het werk graag voor vol ivordt aangezien, kijkt die Middelburgse man de laatste dagen regelmatig naar het grote fietsen in la douce France, cher pays de mon enfance. Hij begrijpt er niet veel van, maar dat weer houdt hem er niet van ten kantore geregeld met twee vingers in de neus te zitten. Ook heeft hij een bos gladio len op zijn bureau gezet. En dan de taal. Daar bedient hij zich onbekommerd van. Hij heeft het over harken en stoempen, renners die zich het snot voor de ogen rijden, durop en durover gaan, aan pikken, aan het elastiek han gen of een zwiep dan wel de beslissende jump geven. Zijn collega's hebben wel door dat hij volstrekt niet weet waar hij het over heeft en geven hem geregeld te ver staan dat hij uit het verkeer de potje heeft gesnoept. Het deert hem niet en hij denkt: Parijs is nog ver. Advertentie Kom morgen, 12 juli, ook naar Nieuwvliet-Bad om een zandkasteel te bouwen! Aanmelden om 14.00 uur bij de PZC-stand op het strand, ter hoogte van paviljoen De Boekanier. Zelf schep, emmer e.a. meenemen! Deelnemers krijgen een PZC-prijzenpakket. pet niet bij„Als ik er in een paar dagen tijd duizend van verkoop, zijn ze ge woon goed. Het is net als met zo'n olie bollentest: de een vindt ze lekker en de ander niet." Toch maar het zekere voor het onzekere genomen. Een eierkoek wil er ook wel in. De ezel die bij Hoedekenskerke in een nabijgelegen weitje een heg kaalvreet, is niet onder de indruk van het venijni ge fluitsignaal dat de locomotief van het boemeltreintje laat horen bij het vertrek vanaf het centraal station in het dorp aan de dijk. De bejaarde dame die net op dat ene moment dat er deze dag een trein passeert met haar rollator de spoorwegovergang neemt, zet er zo goed en zo kwaad als het gaat de sok ken in. De trein missen is in Hoede kenskerke een ramp. Er gaat er pas weer een over 24 uur. Vanaf het terras van café De Steiger is de scheepvaart op de Westerschelde te aanschouwen. Je hebt er ook zicht op de vloot van de lokale watersportver eniging. Artikel 9 van het op een prik bord aangebrachte verenigingsregle- ment vermeldt dat alleen vaartuigen die in goede staat van onderhoud ver keren in de haven worden toegelaten. Wel sneu voor de goedwillende leden om op twintig meter afstand op een roestige, groen uitgeslagen en half ge zonken schuit te moeten uitkijken. In het seizoen kun je van hier met een toe ristisch pontje naar de overkant. Het voetveer is een tijdelijk alternatief na dat de dagelijkse verbinding met de overkant in 1972 werd opgeheven. In Zeeuws-Vlaanderen zijn ze via de borden langs de weg al een poos ge wend dat nuchtere Bob op een stap- avondje achter het stuur plaats neemt. Maar weten de Duitsers die er op va kantie zijn en voor wie een glaasje bier al gauw een halve liter is, wel wie Bob is? Daarom: Spass machen, Super, aber der Heinz fahrt. ilfrfti"r IraPi 'i'HBfii door Jacques Cats Dat smaakt. Op het bovenste keer punt van de W lepel je een soepje weg dat volgens de menukaart van uit spanning 'de Heerenkeet' uit een Oos- terscheldekreeft is getrokken. En de vangstplaats van de bij koken rood I aanlopende wandelende schaar strekt zich aan je voeten uit. Een schone plek. Dat hadden de destijds als 'de Heeren van Schouwen' aangeduide dijkgraven goed gezien toen zij rond 1852 de keet aan de Schouwse dijk bij Flaauwersha- ven tot vergaderruimte bestempelden. In de 'Heerenkeet' van nu wordt niet vergaderd maar louter verpoosd. Het weidse uitzicht is een weldaad voor het oog. Links in de verte de Zeeland- brug, rechts de stormvloedkering. En daar tussenin een plas water van hier tot ginder. Af en toe glijdt een scheepje loom door het beeld. Het decor wordt slechts ontsierd door de rookpluim van een grasdrogerij aan cle Noord-Beve- landse overkant bij Kortgene. De on diepte wat verderop heet de Rogge- plaat, weet de serveerster. Daar liggen, als het een mooie dag is, wel eens zee honden te zonnebaden. De horecame- dewerkster heeft dat niet van eigen waarneming: „Ik werk hier nog niet zo lang." Bij de Heerenkeet is van alles te ver krijgen. 'Niet naar Benidorm? Hier paella en sangria', vertelt een bord te gen de muur van het terras uitnodi gend. Voor wie wil vissen of duiken zijn er motorsloepen en hengels te huur. Ook voor aas kan worden gezorgd. Daar kun je niet zelf voor gaan spitten: 100 pieren voor 7 euro. Een lunchpak ket kost net zoveel. Wel oppassen dat je niet de verkeerde zak openmaakt. De W-lijn op de provinciekaart loopt in zuidelijke richting precies langs de aanzet van de Zeelandbrug op Noord- Beveland. Tijd om weer eens de tip ter harte te nemen van Teun van Elsacker van het Bureau voor Toerisme Zeeland. Je kunt als je bij Kats even een zijweg opgaat, zo mooi tussen alle pijlers doorkijken. Het talud lijkt er voor ge maakt. Je daalt via de stapstenen gemakkelijk de dijk af om de juiste po sitie in te nemen. Een fascinerende aanblik. En die auto's maar bonken bo ven je hoofd. Wel erg aan de smalle kant, die Zeelandbrug, zo blijkt vooral van onder af gezien. Toch bij Kats aangeland even rond gekeken in de Rozentuin, een land schapstuin ter omvang van twee hecta re, met meer dan duizend soorten rozen en over de honderd soorten clematis sen. De kleuren en geuren stemmen je blijwat welkom is met dat wisselvalli ge weer van de laatste tijd. De huisre gels zijn streng: mobiel uit, hond weg en picknicken doe je maar even verder op de dijk. De Engelse tuin herbergt, in derdaad, veel Engelse rozen. David Austinrozen, zoals de kenner weet. Ze dragen fraaie namen. Zo is daar de Wil liam Shakespeare, uitgevoerd in don ker paarsrood. Een sterke groeier, wordt erbij vermeld. Maar opgepast: iets gevoelig voor sterroetsdauw. De sneeuwwitte Winchester Cathedral mag er ook zijn. Uienlucht We zakken de W af. Door het half ge opende portierraam waait een uien lucht naar binnen. De geur doet denken aan de kommervolle omstandigheden waarin het schimmelzieke bolgewas verkeert. Maar er is ook een associatie in een andere richting: uitjes? Daar hoort een haring bij. In Kapelle, nage noeg op de route, verkoopt de Golffsu- Nu de imagocampagne WELKOM IN ZEELAND zo'n geliefd thema is geworden volgen we in vier etappes de weg die de letter W uitstippelt op de provinciekaart. Vandaag deel 3 per de dode vis. Maar is die ook te eten? 'Dit is echt heel vies', stelde het Neder lands Instituut voor visserij onderzoek vast, dat namens het Algemeen Dag blad overal in het land als keurmeester optrad. 'Kapelle heeft in Jan Peter Bal kenende een nieuwe premier voortge bracht', luidde het rapport, 'maar voor nieuwe haring moet je elders zijn'. Win kelier David van Boven kan er met de De kleuren en geuren in de Rozentuin stemmen je blij. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35