Fietspad Paal goed voor toerisme PZC Bezwaren tegen kerk Nieuwvliet zijn afgewezen Kruispunt vol met reclameborden Inspectie pakt visstropers Oosterschelde Lint voor superkoe Carla 50 Meningen over nut aanleg lopen uiteen in waterschap Deel twee van wisselexpositie in Hulst Faberlaat moties over gif aan opvolger agenda Fusie VVV's 13 Politie uitgerust met pepperspray WCT op 4 oktober in Staten Vijftien maanden cel voor overval Gemeente subsidieert Delta 2003 door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - Hoofdingeland p. Weemaes van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen pleit voor de aanleg van een fietspad langs de Paalseweg, de weg tussen Graauw en Paal. Het fietspad zou de toeristische en recreatie ve infrastructuur in Oost- Zeeuws-Vlaanderen goed kun nen aanvullen. GezworeneE. de Deckere ziet het fietspad echter niet zitten omdat er volgens hem helemaal niet zoveel fietsers ge bruik maken van deze route. HULST - In Streekmuseum De Vier Ambachten in Hulst is het tweede deel van de wisselexpo sitie Van Penseel tot Beitel van start gegaan. De expositie stelt werken cen traal van kunstenaars uit De Vier Ambachten of wier werk daarop betrekking heeft. Het tweede deel van de wisselex positie staat in het teken van ke ramiek, beeldhouwwerk, schil derijen, tekenen, zeefdruk, aquarellen en zijdeschilderin gen. Vijftien kunstenaars waaronder Aline van Acker, Chris Arts, Jan Colsen, de schildersgroep De Sterre, Szuza van Geyt en Jef Steyns exposeren tijdens de ex positiehun werk. Het Streekmuseum, in de Steen straat in Hulst, is dagelijks ge opend van 14 tot 17 uur. DEN HAAG - Staatssecretaris Faber van Landbouw laat de moties die vorige week door de Tweede Kamer zijn aangeno men over het bestrijdingsmid- delenbeleid, voor haar opvolger liggen. De Tweede Kamer riep Faber onder meer op de schimmelbe strijdingsmiddelen maneb, mancozeb en ridomil gold via de wet (weer) op de Nederlandse markt toe te laten. Met name uientelers zitten door liet verbod op maneb en manco zeb omhoog. Zij hebben die middelen nodig om valse meel dauw in uien te kunnen bestrij den, Omdat Faber de moties laat liggen, blijft er onduide lijkheid bestaan. WD-Kamerlid J. te Veldhuis, indiener van enkele moties, is teleurgesteld en noemt de be slissing van Faber 'een verkla ring van armoede'. „Hopelijk komt er snel een doorbraak in de kabinetsformatie", aldus Te Veldhuis, „waarna die moties snel kunnen worden uitge voerd." REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti Renévan Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De Paalseweg is in eigendom van het waterschap. Aan de ene kant een dijk, aan de andere kant boerderijen die door een bruggetje over een brede sloot met de weg verbonden zijn. Vooral in de zomer is de smalle weg een geliefde fietsroute van en naar het water, de boten en het haventje van Paal. Ook de dorpsraad van Graauw heeft al STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - Terrein handboogver eniging St.Sebastiaan, 19.30 uur: Schie ting voor toeristen; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten en biljarten; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelle tjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; Café 't Hoeck- huys, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 15.15 uur: ANBO koersbal; EMMAHAVEN-Bezoekerscentrum Saef- tinghe, 9.45 uur: Excursie Verdronken Land van Saeftinghe; HENGSTDIJK - De Vogel, 10.00 uur: Le vensmiddelen kaarting; HOOFDPLAAT - Schapenboerderij De Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; HULST - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; KLOOSTERZANDE - Café de Reizende Man, 19.30 uur; Bridge; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 19.45 uur: Bingo; NIEUWVLIET - N.H. kerk, 20.00 uur: Zo meravondconcert met Duo Dali; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor begin ners; 20.00 uur: Country line dance voor ge vorderden; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; SLUISKIL - Grasveld bij Meulengat, 9,30 uur: Streetsoccer; TERNEUZEN - Oude Vaart, 19.00 uur: Skaten; WESTDORPE - De Baeckermat, 21.30 uur: Excursie nachtdieren kijken; ZAAMSLAG - Grasveld bij gymlokaal, 14.00 uur: Streetsoccer; meermalen de wens geuit van een fietspad langs de Paalse weg. Weemaes (tevens wethouder toerisme van Hulst) vindt het fietspad een uitgelezen kans de recreatieve mogelijkheden in Oost-Zeeuws-Vlaanderen uit te breiden. „In West-Zeeuws- Vlaanderen is ook zwaar geïn vesteerd omwille van het toeris me, dan vind ik dat dit hier ook zou moeten." De kosten van de aanleg van het fietspad kunnen volgens hem gedekt worden door het overschot van ver- keersveiligheidsproject De Ruit in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Weemaes: „Ik weet bijna zeker dat er geld over zal zijn. Hier mee kan dan mooi het fietspad aangelegd worden." De Deckere zegt echter dat er niet genoeg fietsers van de Paal seweg gebruik maken. Weemaes gelooft dit niet. „In de zomer en in de weekeinden is het daar hartstikke druk. Het is echt geen weggegooid geld daar een fietspad aan te leggen. De fiet sers zouden er heel blij mee zijn, het wordt er immers alleen maar veiliger op." Volgens De Deckere is het juist alleen in de zomermaanden druk op de Paalseweg. Van sep tember tot mei wordt er niet veel gefietst op die route. „Er zijn een paar jaar geleden metingen verricht op de Paalseweg. Die resultaten zijn voor ons door slaggevend en reden om een fietspad langs de Paalseweg geen hoge prioriteit te geven." door René van Stee NIEUWVLIET - De bezwaren van twee bewoners van de Cad- zandseweg in Nieuwvliet tegen de voorgenomen bouw van een kerk achter hun perceel, zijn in een hoorzitting van de gemeen telijke commissie planologie en volkshuisvesting ongegrond verklaard. De twee, J. van Lare en G. Wil- bert, maken bezwaar tegen de wijziging van het bestemmings plan. Het perceel grond waar de kerk moet komen, heeft volgens hen geen bestemming als bouw grond. Ook wijzen de betrokke nen erop dat het kerkgebouw niet was opgenomen in het voor ontwerp-bestemmingsplan zo als dat in de inspraakprocedure aan de orde is geweest. Boven dien vrezen ze met de komst van het godshuis een ingrij pende aantasting van het milieu en verlies van het specifieke landelijke karakter en het uit zicht op de woonkern Nieuw vliet. Beide bezwaarmakers zien ver der beperkingen in hun per soonlijke vrij heid en leefgedrag, onder meer omdat tijdens kerk diensten en andere bijeenkom sten sprake zal zijn van geluids overlast. Daarnaast denken ze dat verkoop van hun woning in de toekomst waardeverminde ring oplevert, mede omdat ver wacht wordt dat het gebouw op enkele meters afstand van de achterzij de van hun percelen zal komen te staan. Het kerkgebouw was tijdens de inspraakprocedure inderdaad niet in het voorontwerp-be stemmingsplan opgenomen. Dat was om het nieuwe bestem mingsplan tijdens de planpro cedure tot het laatste mogelijke moment actueel te houden. Er wordt verder op gewezen dat door opname van de kerk in het plan bij de start van de artikel 23 WRO-procedure voor de be zwaarmakers geen rechten ver loren zijn gegaan. Bovendien waren ze al op 22 oktober 2001 op de hoogte van de bouwplan nen. Van aantasting van de persoon lijke vrijheid en aantasting van privacy is volgens de commissie eveneens geen sprake omdat in Nederland een klimaat heerst met een grote vrijheid van han delen. Zij wijst er verder op dat kerkgebouwen tegenwoordig altijd in een woonomgeving worden gebouwd en daardoor het argument van verlies van het landelijke karakter van de kern Nieuwvliet niet steekhou dend is. Voor wat betreft ge luidsoverlast en overlast door draaiende motoren ziet de com missie ook geen problemen, om dat het parkeerterrein van de kerk wordt aangelegd aan de zijde van de N675 en de naastge legen parallelweg. DOMBURG - De Regio WV Walcheren en Noord-Beveland is een feit. De besturen van de beide VW's hebben daartoe be sloten. Ook de Vlissingse WV maakt deel uit van de nieuwe organisatie. Het bestuur van de nieuwe organisatie heeft de winkel, het huurcontract en het personeel van de Vlissingse WV overgenomen. De nieuwe VW heeft vestigingen in Wissenker- ke, Domburg, Oostkapelle, Vee- re, Vlissingen, Vrouwenpolder, Westkapelle en Zoutelande. BRESKENS - Juli en augustus is de tijd van evenementen. De aankondiging hiervan le vert op sommige plaatsen een overdaad aan reclame op. Zo zijn in Breskens bij het kruis punt naar Groede, voorbij het viaduct Na- vele, op een strook van enkele tientallen me ters zeven affiches vastgemaakt aan licht masten en palen van verkeersborden met re clame van de Monstertruck Stuntshow en het Magie Circus. „En dat gaat de hele zo mer zo door. Eerst die lelijke bloembakken aan de Scheldekade en nu dit weer; Bres kens ziet er op den duur niet uit", aldus een voorbij fietsende oudere Bressiaander die zijn ongenoegen uit. Langs provinciale wegen zijn sinds enkele jaren alle reclameuitingen verboden. Bin nen de gemeentegrenzen van Oostburg is het wel toegestaan, maar moet reclame langs de weg aan strikte eisen voldoen, zegt gemeentewoordvoerder S. de Kievit. Tien reclameborden per kern is het maximum.De borden mogen hooguit twee weken voor aanvang van het evenement worden ge plaatst en moeten nadien zo snel mogelijk worden opgeruimd. foto Peter Nicolai Een Cascade waterbed. Advertentie Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed 5laapk€nner Rademakers Heeft eeri slaapoplossing voor iedereen www.siaapkenner'nl woensdag 10 juli 2002 doorMaurits Sep COLIJNSPLAAT - De Alge mene Inspectiedienst (AID) heeft op diverse plekken rond de Oosterschelde stropers be trapt. Die hadden het vooral gemunt op kreeften. In de haven van Colijnsplaat is een duiker aangehouden die tijdens het duiken kreeften uit het water haalde. Deze metho de komt volgens de AID maar weinig voor. In overleg met de officier van justitie in Middele burg is de duikuitrustiug van de stroper in beslag genomen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Ook in de omge ving van Yerseke zijn enkele kreeftenstropers betrapt. Zij hadden zo'n twintig kilo kreeft gevangen. De dieren zijn te ruggezet in de Oosterschelde. Op diverse plaatsen heeft de AID bovendien vijf mensen aangehouden die huiten de daarvoor aangewezen gebie den spitten naar wormen. Op enkele plaatsen zijn ook nog vijftien illegale palingfuiken uit het water gehaald. De eigenaren daarvan zijn niet gevonden. De controles vonden de afgelo pen weken plaats. De AID blijft de komende tijd controle ren op visstroperij. Carla 50 wordt gehuldigd voor het leveren van 100.000 kilo melk. door Marco Hamelink KOEWACHT - Er werd gisteren een klein feestje ge geven nabij buurtschap Nieuwe Molen. De koe Carla 50 leverde onlangs haar 100.000ste kilo melk af. De melkkoe van de familie Rozijn werd gisteren voor de ze prestatie gehuldigd. Gesoigneerd en al kreeg de koe een lint omgehangen. Onder de genodigden bevonden zich mensen van Campina en KI-station CR Delta, collega-boeren en vriendenD e in 19 8 9 geboren koe was vier j aar toen ze het bezit werd van de familie Rozijn. „Toen wist ik al dat indien de koe gezond bleef, zij makkelijk 100.000 kilo kon produceren. Ze straalde zoveel kracht uit", zegt de trotse eigenaar Wim Rozijn. Gezond bleef Carla 50. In cle negen jaar dat ze bij de familie Rozijn in de stal staat, is er nog nooit een vee arts bij geweest.,En niet alleen Carla 5 0 is zo sterk. Ze heeft inmiddels vijf nakomelingen op dit bedrijf en die presteren ook allemaal boven gemiddeld", aldus Rozijn. De immer vitale koe presteert ondanks haar leeftijd nog altijd goed. Bij de laatste jaarlijkse me ting gaf ze ruim 37 liter melk. Een prestatie waar Ro- foto Camile Schelstraete zijn trots op is. „Zeker gezien haar leeftijd. Normaal gesproken staat een koe hier zes jaar. Dan beginnen ze gebreken te vertonen of gaat de productie erg achter uit. Dat blijkt ook wel uit het feit dat de eerstvolgende koe na Carla 50 ruim 60.000 kilo minder heeft gepro duceerd. Carla 50 heeft al twee generaties overleefd en is nog steeds in goede conditie." Carla 5O's feestje was van korte duur. Na de ceremonie moest ze weer tussen haar zestig soortgenoten op stal. „Ze krijgt verder zeker geen speciale behandeling. Vandaag staat ze in het zonnetje, maar morgen is het weer gewoon nummer 37", aldus Rozijn. MIDDELBURG - Alle Zeeuwse agenten dragen vanaf van daag pepperspray bij zich. De opleiding van politiemensen om met dit middel om te gaan, is gisteren afgerond. De pep perspray wordt gebruikt in gevallen waarbij de wapenstok niet voldoet, maar gebruik van het dienstpistool nog niet no dig is. Tot nu hadden agenten geen middel om 'het gat tussen wapenstok en vuurwapen' op te vullen, verklaart de politie. Pepperspray wordt op de verdachte gericht. Die verliest zijn of haar coördinatie, heeft pijn en krijgt moeilijkheden met ademhalen. Het brengt echter geen letsel toe, omdat het een natuurproduct is en niet chemisch. Als de verdachte meteen wordt behandeld, kan hij of zij na een half uur normaal wor den verhoord, aldus de politie. De nazorg wordt onmiddellijk verstrekt door agenten die het middel hebben gebruikt. MIDDELBURG - Provinciale Staten van Zeeland nemen vrijdag 4 oktober een beslissing over de aanleg van de Wester- schelde Container Terminal (WCT). Tijdens een vergadering die speciaal voor dit onderwerp wordt gehouden, komt de streekplanherziening aan de orde die de bouw van de contai nerkade mogelijk moet maken. Uit het feit dat het dagelijks provinciebestuur deze vergadering heeft belegd, blijkt dat in elk geval vooralsnog geen gehoor wordt gegeven aan de roep van Groen Links en de Partij voor Zeeland om het besluit over de WCT pas na de provinciale verkiezingen volgend jaar maart heen te tillenKrap twee weken voor de Statenvergade ring kan al duidelijk worden welke kant het 4 oktober uit zal gaan. Op 23 september wijden de commissies voor ruimte, mi lieu en water, voor verkeer en vervoer en voor economie een bijzondere vergadering aan de WCT. VLISSINGEN - Een 21 -j arige vrouw uit Vlissingen die samen met haar vriend een man overviel en mishandelde, is door het hof veroordeeld tot vijftien maanden. Ze was eerder tot die straf veroordeeld door de rechtbank in Middelburg, maar vond de straf te hoog. De vrouw zou voornamelijk gehandeld hebben onder invloed van haar vriend, die haar op alle fron ten misbruikte. Zo zou hij haar regelmatig slaan en haar dwingen zich te prostitueren. Zo ook op 30 augustus vorig jaar, de avond van de overval. Het was de bedoeling dat de vrouw met het slachtoffer mee naar huis zou gaan om seks te hebben. Maar omdat het slachtoffer veel geld op zak had be sloot de vriend van de vrouw om hem te overvallen. Zowel de vriend als de vrouw kregen hiervoor dezelfde straf opgelegd. Volgens de verdachte was dat onterecht omdat ze door haar vriend zou zijn gedwongen om mee te werken. Het hof oor deelde echter dat de vrouw wel degelijk schuldig was. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland draagt 4663 euro bij aan het project Delta 2 00 3. Ditproject is doorde provincies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant samen met het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de waterschap pen en betrokken gemeenten opgezet naar aanleiding van de vijftig-jarige herdenking van de watersnoodramp van 1953. Naast de nationale herdenking in Oude Tonge en Ouwerkerk omvat Delta 2003 ook onderwijsprojecten voor scholieren en symposia over watermanagement. Volgens het college is het 'niet meer dan vanzelfsprekend' dat Schouwen-Duiveland 'als een van de zwaarst getroffen gemeenten' en als gastge- meente van de nationale herdenking financieel een steentje bijdraagt aan het project. breskens Terrein An de Haven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39