Booger and laat
de winst glippen
Dressuurduo mag naar Italië
Arjan Beije krijgt steun uit Friesland
tour in cijfers
Bastiaanse pakt derde zege in een week
uitslagen
Deltaweek onder
goed gesternte
agenda
woensdag 10 juli 2002
doorSjaak Sinke
DOMBURG - Arjan Beije
krijgt vanavond in de 22e edi
tie van de stratenloop in Dom
burg hulp van de Friese atleet
Rudie van Lelie en junior Mark
Kwakernaat. Jan Kloet, mana
ger/trainer van Top Running
Zeeland, heeft deze twee lopers
uitgenodigd om Beije te steu
nen in zijn streven om voor de
tweede maal op rij het PZC-
stratenloopcircuit op zijn
naam te schrijven.
Of Beije daarbij echt hulp no
dig heeft is nog maar de vraag.
Vorige week liep hij in Zoute-
lande de concurrentie com
pleet zoek. Alleen Niels Koole
kon zich nog enigszins meten
met Beije en moest pas een ki
lometer voor het einde capitu
leren. Mogelijk dat Alwin Ver
meulen, die in 1999 en 2000 het
circuit op zijn naam schreef,
zich in Domburg wil revanche
ren om zo nog een kans te ma
ken op de derde eindzege. Ver
der zijn Theo Rabout, Erik
Goossen en veteraan Jan de
Bart zeker in de voorste linies
te vinden.
Rudie van Lelie is een van de
sterkste atleten uit het hoge
noorden. Zo werd hij tweede,
achter de Keniaan Kibowott,
op de tien Engelse mijl te Hee
renveen in een tijd van 51.55.
Kwakernaat is een veelbelo
vende junior die op de baan al
een tien kilometer heeft staan
in 31,32 en hij werd vierde op
het NK junioren in Assen op de
5 kilometer.
Bij de vrouwen zal Marlies
Kort geen hulp nodig hebben
om haar tweede zege op rij te
behalen. De wedstrijd over 10
kilometer start om 20.00 uur
voor de kerk in het centrum
van Domburg.
Derde etappe
doorWimde Vos
WESTDORPE - Met een enorme
bonk op het stuur gaf Johnny
floogerland gisteravond in
Wcstdorpe zijn grote teleurstel
ling aan. De jonge coureur uit
Yerseke leek, met nog één ronde
te rijden, op weg te zijn naar zijn
eerste overwinning bij de ama
teurs. De slotomloop was hem
echter te veel, waarna Hooger-
land eerst Wilfried Bastiaanse
en daarna Tom Cordes langszij
zag komen. Voor Hoogerland
zat er niet meer in dan een derde
plaats. Bastiaanse greep voor de
Uitputtingsslag
Van der Veken
in simultaan
ZIERIKZEE - Richard van der
Veken, de nieuwe clubkampi
oen van schaakvereniging Zie-
rikzee, heeft een simultaan op
twintig borden afgewerkt.
Door het zware deelnemersveld
was rond middernacht pas de
helft van de partijen tot een eind
gekomen. Uiteindelijk won Ri
chard van der Veken zeven keer
en behaalde hij drie remises.
Daarmee behaalde de kersverse
clubkampioen van schaakver
eniging een uitstekende score
van 42,5 procent.
Dammen
Nederlands juniorenkampioenschap
(Westerhaar). Zevende ronde: Bennie
Provoost-Dik de Voogd 3-0; Gerwin van
der Meer-Jasper Lemmen 0-3; Jasper
Daems-Michiel Kloosterziel 0-3; Gerlof
Kolk-Bas Messemaker 3-0; Rik Keu-
rentjes-Nico Rosink 1-1; Steven Wijker-
Johan Sterrenburg 3-0. Stand: 1. Kolk 16;
2, Kloosterziel 15; 3. Lemmen en Pro
voost 12; 5. Messemaker 10; 6. Keu-
rentjes 8; 7, Daems en de Voogd 7; 9. Wij-
ker 6; 10. van der Meer en Rosink 5; 12.
Sterrenburg 4.
Sportprijsvragen
Lucky Day: 11-18-20-21-22-23-25-30-36-
39-40-42-43-44-50-61-62-70-74-76 (on-
dervoorbehoud).
Tennis
Scheveningen. Siemens Open, challen
ger mannen, 50.000 euro.
Eerste ronde: Sluiter (Ned/1) - Gasquets
(Fra) 6-3 6-2, Verkerk (Ned/3) - Giner
(Spa)6-3 6-3, Calatrava (Spa/6) - Kempes
(Ned) 6-2 7-6, Siemerink (Ned) - Hemmes
(Ned) 6-46-4, Van Scheppingen (Ned/5)-
Volandri (Ita) 6-4 3-6 6-2, Vliegen (Bel) -
Lisnard (Fra/7) 7-5 7-6, De Chaunac (Fra) -
Di Mauro (Ita) 6-4 6-4, Behrend (Dui) -
Hood (Arg) 6-0 7-6, Puerta (Arg) - Radio
(Kro) 6-4 7-5.
Dubbelspel, eerste ronde: Derepasko-
/Sjoekin (Rus) - Rodrigo/Smit (Spa/Ned)
6-3 6-7 6-4, Kempes/Verkerk (Ned) -
Kohllöffel/Lenho (Dui/Fin) 6-2 7-5, Hom-
mel/Olguin (Ned/Arg) - Op der Heijde-
/Hemmes (Ned) 7-5 6-2.
Gstaad. Mannen, 650.000 euro.
Eerste ronde: Mathieu (Fra) - Costa
(Spa/1) 6-4 6-3, Ferrero (Spa/2) - Martin
(Spa) 6-2 6-2, Federer (Zwi/3) - Arazi (Mar)
6 46-3, Gaudio (Arg/7) -Squillari (Arg) 2-
6,6-1,6-4, Stepanek (Tsj) - Clavet (Spa) 6-
36-3, Rosset (Zwi) - Bastl (Zwi) 7-6 3-6 6-3,
Savolt (Hon) - Lapentti (Ecu/6) 7-51 -6 7-5,
Koubek (Oos) - Todero (Arg) 7-6 6-2.
Bastad. Mannen, 400.000 euro.
Eerste ronde: Canas (Arg/1- Vinciguerra
(Zwe) 6-4 6-2, Norman (Zwe) - Björkman
SINT-ANNALAND - De Delta-
week, het grootste zeilevene-
tuent binnen de Zeeuwse gren
zen, staat onder een goed
gesternte. Dat concludeerde de
organisatie gisteren na weer een
dag met voortreffelijk zeilweer.
Gisteren stond de race Sint-An-
naland-Yerseke op het pro
gramma voor de ORC clubklas
se, de rond- en platbodems en de
ongemeten schepen. Veel van de
deelnemers aan het Open NK
MS, dat donderdag verder
gaat, lieten de wedstrijd van
gisteren ongemoeid en kozen
voor rust. De jachten die zich
wel in het strijdperk begaven
maakten er opnieuw een aan
trekkelijke race van.
Opvallend was dat ditmaal vrij
wel allemaal andere namen
voor de eerste prijs gingen dan
tijdens de wedstrijden van
maandag en afgelopen week
einde, Met uitzondering van de
ORC 1, want die werd wederom
gewonnen door 't Spanwiel va.n
schipper Tienpond.
derde maal binnen één week de
overwinning.
Johnny Hoogerland had na
tuurlijk graag de overwinning
gepakt en hij was dan ook erg te
leurgesteld. Maar hij weet als
geen ander dat zijn tijd nog
komt. ,,Ik ben natuurlijk nog
maar eerstejaars, dus ik heb nog
de tijd. Dit is mijn eerste jaar en
dan is een derde plaats natuur
lijk niet slecht. Maar nu ik er zo
dicht bij was, had ik toch graag
gewonnen", vertelde Hooger
land na afloop van een wed
strijd die behoorlijk levendig
was.
Veel renners verkeken zich op
het hoge tempo en het lastige
parkoers door de straten van
Westdorpe. Hoogerland: „Op
die dijk was het erg moeilijk.
Daar viel ik in die laatste ronde
helemaal stil. Ik had de wind op
kop en kwam bijna niet meer
vooruit, waardoor die anderen
nog over mij heen konden ko
men." Toch kon Hoogerland op
een meer dan voortreffelijke
wedstrijd terugkijken, want hij
was het immers die de aanzet
gaf tot het moment waarop de
wedstrijd in de definitieve plooi
terechtkwam.
Wilfried Bastiaanse won vorige
week in Sint Jansteen na een
lange periode van doffe ellende
waarin hij door ziekte langere
tijd was uitgeschakeld. Die zege
in 'Steen' was de aanzet tot een
(Zwe/8) 1-6 6-3 6-4, Labadze (Geo) - Ha-
nescu (Roe) 6-41-66-3, Fraile (Spa) - Gau-
denzi (Ita) 6-4 7-6, Moya (Spa/3) - Olivier
Rochus (Bel) 6-36-4, Coutelot (Fra) - Prpic
(Zwe) 3-6 7-5 6-2, Robredo (Spa/4) - Pless
(Den) 5-7 6-2 6-2, Hrbaty (Slw) - Di Pas-
quale (Ita) 6-3 6-4.
Newport. Mannen, 400.000 euro.
Eerste ronde: Ginepri (VSt) - Mamiit
(VSt/6)6-46-4, Morrison VSt/4) - Godwin
(ZAf) 6-3 7-6, Popp (Dui/5) - Pretsch (Dui)
6-2 6-2, Llodra (Fra/7) - Delgado (GBr) 5-7
7-56-3, Vahaly (VSt) - Norman (Bel) 6-4 3-
6 6-4, Fukarek (Tsj) - Massa (Arg) 6-4 6-4,
Dent (VSt) - Ancic (Kro) 6-3 6-4, Knowle
(Oos/3) - Vassallo (Arg) 6-2 6-2.
Brussel. Vrouwen, 144.000 euro.
Eerste ronde: Schett (Oos/2) - Hlavacko-
va (Tsj) 6-3 6-4, Leon-Garcia (Spa) - Ritt-
ner (Dui) 6-2 2-6 6-4, Schwartz (Oos) -
Sucha (Zwi) 6-4 0-6 6-4, Dyrberg (Den) -
Klaschka (Dui) 6-2 6-2, Ani (Est) - Razzano
(Fra) 7-5 6-7 6-2, Barna (Dui) - Arvidsson
(Zwe) 6-2 2-6 7-6.
Palermo. Vrouwen, 114.000 euro.
Eerste ronde: Kandarr (Dui) - Arn (Dui/4)
6-2 6-3, Beigbeder(Fra/8) - Pennetta (Ita)
6-3 6-4, Sissojeva (Rus) - Begiltsimer
(Oek) 3-6 6-2 6-3, Svensson (Zwe/3) - Klei
nova (Tsj) 6-4 6-3.
Zierikzee. Dikke Torentoernooi. VE7: W.
Bins-W. Kooman 6-0 6-1. VE 8: M.
Stuut-A. Kooman 6-4 6-1. ME 3-4: D.
Stevense-M. Passchier 6-1 6-2. ME 6: J.
van de Berge-L. Nouwen 7-6 6-4, E. Vol-
mer-R. Wolthuis 6-0 6-2. ME 7: E.
Schonberger-P, van Eijck 2-6 7-5 6-0,
M. van Grunsven-M, de Waal 6-2 6-1, J.
in 't Hout-M. Lagendijk 6-2 6-0. MD 3-4:
Van Urk/Fondse-Nipius/Kok7-62-67-5.
MD 6: Van Urk/de Vos-Dekkers/Heemes
6-3 7-5, Kot/Mulders-Bezuijen/Plaizier
6-2 7-5. MD 7: Le Clerc/Le Clercq-Rogge-
band/Lodewijk 2-6 6-3 6-4. MD 8: Dale-
bout/Quik-Schot/Weeber 6-2 6-3. GD 6:
Schot/Verkaart-Smit/Cator 6-2 6-4, Ver-
meulen/Vermeulen-De Vlieger/Van Delft
6-2 7-6.
Wielrennen
Westdorpe. Elite en neo-amateurs: 1.
Wilfried Bastiaanse (Hoogerheide), 2.
Tom Cordes (Baarle-Nassau), 3. Johnny
Hoogerland (Yerseke), 4. Francois Fran
se (Kwadendamme), 5. Werner van Zim-
meren (Kruisland), 6. Ronald Krijnen
(Hank), 7. Marc Blok (Heinkenszand), 8.
Wilfred Geijs (Kwadendamme), 9. Rob
Koole (Goes), 10. Davy Dubbeldam
(Sluiskil). Nieuwelingen: 1. Rikke Dijkx-
hoorn (Rijswijk), 2. Frank Wierstra (Ber-
gum), 3. Rik Lugtenburg (Goedereede),
4. Jamie van Rijswijk (Waalwijk), 5. Bob
van Winden (Leiden).
Zeilen
Deltaweek. Sint-Annaland-Yerseke. Uit
slagen. ORC 1: 1. 't Spanwiel van schip
per Tienpond ORC 2: 1. Dolphin van
schipper Den Hollander. ORC 3:1Shoe-
box van schipper Sondag. ORC 4: 1. Titan
van schipper De Bruin. ORC 5: 1. Opti
maal van schipper Boonstra. ORC 6: De
Rode Loper van schipper Van Drossen-
Benne. Ongemeten: 1, J-Walker van
schipper Jansen Rond- en platbodems
B: 1Thresoor van schipper Willekens. C:
1 BU-17 van schipper De Graaf.
_woensdag
succesvolle week voor 'Basso",
zoals hij in het wielerpeloton
veelal wordt genoemd. Daarna
werd hij tweede in Sprundel en
won hij in Prinsenbeek. Kort
om, Bastiaanse is er weer hele
maal en dat bevestigde hij in
Westdorpe.
Achtervolging
Al vroeg in de wedstrijd reed de
Brabander uit het peloton weg
en nam hij een voorsprong van
ruim een halve minuut. Het
duurde lang, maar het was ten
slotte Johhny Hoogerland die er
samen met Francis Franse op
uit trok. Ze kregen een vijftal
coureurs onder wie Mark Blok,
Tom Cordes en Wilfred Geijs
met zich mee. Dat zevental zette
de achtervolging in op Basti
aanse, die zich uiteindelijk in
moest laten rekenen. Met dit
achttal aan de leiding kreeg de
wedstrijd een fraai einde. John
ny Hoogerland leek het te gaan
halen, maar de routiniers Wil
fried Bastiaanse en Tom Cordes
staken daar alsnog een stokje
voor.
Bij de nieuwelingen werd er
eveneens strijd geleverd in
Westdorpe. Met veel ontsnap
pingspogingen, maar uiteinde
lijk moest een massaspurt de
beslissing brengen. Rikke
Dijkxhoorn uit Rijswijk was de
rapste voor Frank Wierstra (vo
rige week nog winnaar in Sint
Jansteen) en Rik Lugtenburg.
Johnny Hoogerland moest in Westdorpe genoegen nemen met de derde plaats, foto Dirk-Jan Gjeltema
Atletiek
Stratenloop. Tweede wedstrijd voor het
PZC-stratenloopcircuit. Aanvang: 20.00
uur Afstand: 10 km.Trimmers starten om
19.00 uur en lopen maximaal 10 km. In
schrijven: De Parel, Babelweg 2 te Dom
burg.
■Iü Zeilen
Deltaweek. Yerseke-De Val. Van Yerseke
^naarColijnsplaat. Eerste start: 10.00 uur.
Laurens van Lieren (links) en Thamar Zweistra hebben de laatste selectie voor het EK in Italië overleefd en verdedigen daar met het
Nederlands team van Young Riders de titel. foto Willem Mieras
Zeeuwse Young Riders halen selectienorm voor EK
door Frits Bakker
SCHORE - De Zeeuwse dressuurruiters
Laurens van Lieren en Thamar Zweistra
hebben de laatste selectie voor het EK
overleefd. Bondscoach Jan Peters wees
gisteren de vier rijders aan die meereizen
naar het Europees kampioenschap, dat
van 1 tot en met 4 augustus wordt gehou
den in Tratoni del Vivaro bij Rome. Het
Nederlands team van Young Riders verde
digt de titel in Italië. Op de twee laatste
toernooien werd de eeuwige rivaal Duits
land verslagen.
De laatste selectienorm werd gehaald in
het Belgische Bilzen tijdens een interna
tionale wedstrijd. De bondscoach had op
voorhand drie zogenaamde observatie
wedstrijden aangewezen om voor het EK
tot een definitieve selectie te komen. Lau
rens van Lieren (20) met Hexagon's Rubi-
quil en Thamar Zweistra (19) met Hexa
gon's Kyrain verdienden hun plaats al op
basis van resultaten in de twee voorgaan
de wedstrijden.
Het team wordt gecompleteerd door na
tionaal kampioene Joyce Heutink uit
Groenlo en Annemiek van der Vorm uit
Dinteloord. Het aanbod van kandidaten
was dit jaar uitzonderlijk. „We hebben
een sterke lichting, met zeker acht combi
naties die voor selectie in aanmerking
kwamen", aldus Laurens van Lieren. De
Zeeuwen maakten ook vorig jaar deel uit
van het selectieteam, dat na de titel in
2000 in Engeland een jaar later ook in
Duitsland de eindzege haalde.
De Young Riders moeten in Rome vooral
weer afrekenen met de Duitsers, die in de
dressuur een grote reputatie hebben.
„Toch zijn we absoluut niet kansloos",
verwacht Laurens van Lieren, die in Bil
zen met veel tegenslag moest afrekenen.
„Als iedereen in topvorm is en het alle
maal een beetje meezit, dan kunnen we de
Duitsers weer verslaan."
Het voortraject stond in het teken van de
selectie en is door de twee Zeeuwen met
succes afgelegd. Thamar Zweistra won de
eerste wedstrij d in Kootwijk, Laurens van
Lieren was de sterkste in de tweede wed
strijd. Op het nationaal kampioenschap
in Nijmegen greep Joyce Heutink de titel,
maar velen waren het erover eens dat Van
Lieren ook in die confrontatie de overwin
ning verdiende.
„Het hangt af van details in zo'n wed
strijd", zo moest Laurens van Lieren za
terdag en zondag ook weer ervaren. Het
optreden van de Zeeuwen in Bilzen ging
gepaard met tegenslagen. Laurens: „Het
begon al heel slecht voor mijomdat de va
der van mijn vriendin een hartinfarct had
gekregen. Bovendien trapte mijn paard
een dag voor de wedstrijd op een steen,
waardoor hij een klein wondje had en in
de ring heel nerveus was."
Thamar Zweistra werd in de wedstrijd
van zondag nog wel vijfde en in de kür op
zondag derde. Laurens van Lieren (tiende
op zaterdag) spaarde zijn paard op de
laatste dag van het toernooi. „We zetten
vanaf nu alles op het EK en de bondscoach
heeft gevraagd om in de komende drie we
ken geen wedstrijden meer te rijden."
Het nationale team, dat op 27 juli naar
Italië vertrekt, heeft ook in de begeleiding
een sterke Zeeuwse inbreng. Mara de Bel
uit Renesse is chef d'équipe en Henk van
Dijk uit Heinkenszand is de dierenarts.
Metz- Reims
1McEwen (Aus/'LOT) 174,5 km in 4.13.37
2. Zabel (Dui/TEL)
3. Cooke (Aus/FDJ)
4. Hauptman (Slv/TAC)
5. Baldato (Ita/FAS)
6. Bossoni (Ita/TAC)
7. Kïrsipuu (Est/AG2>
8. Simon (Fra/BON)
9. Svorada (Tsj/LAM)
10.0'Grady (Aus/CAG)
11. Gutierrez (Spa/KEL), 12. Freire
(Spa/MAP), 13. Brochard (Fra/JED), 14.
Pagliarini (Bra/LAM), 15. Kroon (NE-
D/RAB), 16. Casarotto (Ita/ALE), 17. Za-
balla (Spa/KEL), 18. Pineau (Fra/BON),
19. Horillo (Spa/MAP), 20. Rodriguez
(VSt/DOM), 21. Moreni (Ita/ALE), 22. Cas
per (Fra/FDJ), 23. Botsjarov (Rus/AG2),
24. David Etxebarria (Spa/EUS), 25.
Edaleine (Fra/JED), 26. Flickinger
(Fra/AG2), 27. Nazon (Fra/BON), 28.
Steels (Bel/MAP), 29. Hushovd (Noo-
/CAG), 30. Hondo (Dui/TEL), 31. Ekimov
(Rus/USP), 32. Hinault (Fra/CAG), 33.
Armstrong (VSt/USP), 34. Kivilev (Kaz-
/COF), 35. Vasseur (Fra/COF), 36. Mengin
(Fra/FDJ), 37. Gonzalez (Spa/EUS), 38.
Sjefer (Kaz/ALE), 39. Botero (Col/KEL),
40. Knaven (NED/DOM), 41. Sevilla
(Spa/KEL), 42. Hincapie (VSt/USP), 43.
Mattan (Bel/COF), 44. Hamilton (VSt/CSC
45. Sörensen (Den/CSC), 46. Velo
(Ita/FAS), 47. Casagrande (Ita/ALE), 48.
Loda (Ita/FAS), 49.Trampusch (Oos/MAP
50. Moreau (Fra/CAG), 51. Chavanel
(Fra/BON), 52. Jalabert (Fra/CSC), 53.
McGee (Aus/FDJ), 54. Bouyer (Fra/BON),
55. Piziks (Lit/CSC), 56. Bénéteau
(Fra/BON), 57. Unai OSa (Spa/BAN), 58.
Olano (Spa/ONC), 59. Millar (GBr/COF),
60. Merckx (Bel/DOM), 61. Apollonio (Ita-
[T AC), 62. Wadecki (Pol/DOM), 63.
Dierckxsens (Bel/LAM), 64. Frigo (Ita-
/TAC), 65. Peron (Ita/CSC), 66. Belohvo-
sciks (Let/LAM), 67. Aerts (Bel/LOT), 68.
Basso (Ita/FAS), 69. Niermann (Dui/RAB
70. Pena (Col/USP), 71. Verbrugghe
(Bel/LOT), 72. Hvastija (Slv/ALE), 73.
Leipheimer (VSt/RAB), 74. Pardnos
(Tsj/USP), 75. Boogerd (NED/RAB), 76.
Zubeldia (Spa/EUS), 77. Luttenberger
(Oos/TAC), 78. Igor Gonzalez de Galdea-
no (Spa/ONC), 79. Radaelli (Ita/TAC), 80.
Pradera (Spa/ONC), 81. De Clercq (Bel-
/LOT), 82 Magnien (Fra/BON), 83. Unai
Etxebarria (Ven/EUS), 84. Virenque (Fra-
/DOM), 85. Mentsjov (Rus/BAN), 86.
Turpin (Fra/AG2), 87. Van Bon (NED-
/DOM), 88. Guesdon (Fra/FDJ), 89. Rous
(Fra/BON), 90. Tafi (Ita/MAP), 91. Cassani
(Ita/DOM), 92. Halgand (Fra/JED), 93.
Mikhailov (Rus/LOT), 94. Bruseghin (Ita-
/BAN), 95. Bertogliati (Zwi/LAM), 96. He-
ras (Spa/USP), 97. Beloki (Spa/ONC), 98.
Lelli (Ita/COF), 99. Konecny (Tsj/DOM),
100. Vidal (Spa/KEL), 101. Nozal
(Spa/ONC), 102. Azevedo (Por/ONC),
103. Mancebo (Spa/BAN), 104. Bodrogi
(Hon/MAP), 105. Julich (VSt/TEL), 106.
Dufaux (Zwi/ALE), 107. Sastre (Spa/CSC
108. Serrano (Spa/ONC), 109. Ba-
ranowski (Pol/BAN), 110. Moncoutié
(Fra/COF), 111. Landis (VSt/USP), 112.
Rumsas (Lit/LAM), 113. Pascual (Spa-
/BAN), 114. Aldag (Dui/TEL), 115. Van
Hyfte (Bel/CSC), 116. Casar (Fra/FDJ),
117. Gontsjar (Oek/FAS), 118. Cortinovis
(Ita/LAM), 119. Lefevre (Fra/JED), 120.
Chaurreau (Spa/AG2), 121. GoubertfFra-
/JED), 122. Voigt (Dui/CAG), 123. Baguet
(Bel/LOT), 124. Wesemann (Dui/TEL),
125. Bruylandts (Bel/DOM), 126. Serpelli-
ni (Ita/LAM), 127. Goestov (Oek/FAS),
128. Wauters (Bel/RAB), 129. Augé (Fra-
J E D130. Jaksche (Dui/ONC), 131. Pozzi
(Ita/FAS), 132. Fernandez (Spa/COF),
133. Atienza (Spa/COF), 134. Martinez
(Fra/MAP), 135. Sanstod (Den/CSC), 136.
Robin (Fra/FDJ), 137. Dessel (Fra/JED),
138. Sanchez (Spa/EUS), 139. Belli
(Ita/FAS), 140. Vogondy (Fra/FDJ), 141.
Joachim (Lux/USP), 142. Sergei Ivanov
(Rus/FAS), 143. Vierhouten (NED/LOT),
144. Rubiera (Spa/USP), 145. Cabello
(Spa/KEL), 146. Agnolutto (Fra/AG2),
147. Engels (NED/RAB), 148. Mayo
(Spa/EUS), 149. Borgnara (Ita/ALE), 150.
Piil (Den/CSC), 151. Seigneur (Fra/JED),
152. Mazzoleni (Ita/TAC), 153. Oriol
(Fra/AG2), 154. Gotti (Ita/ALE), 155.
Zberg (Zwi/RAB), 156. Donati (Ita/TAC),
157. Alvaro Gonzalez de Galdeano
(Spa/ONC), 158. Bortolami (Ita/TAC),
159. Blanco (Spa/BAN), 160. Perez
(Spa/KEL), 161. Morin (Fra/CAG), 162.
Langella (Fra/CAG), 163. Latasa (Spa-
/BAN), 164. Gomez (Spa/KEL), 165. Flo-
res (Spa/EUS), 166, Arrizabalaga (Spa/E
US), 167. Tauler (Spa/KEL), 168. Bessy
(Fra/CAG), 169. Bernard (Fra/JED), 170.
Cuesta (Spa/COF), 171. Berges (Fra/AG2
172. De Groot (NED/RAB), 173. Ruslan
Ivanov (Mol/ALE), 174. Vaughters (VSt-
/CAG), 175. Loder (Fra/AG2), 176. Garcia
Acosta (Spa/BAN), 177. Laiseka (Spa/E
US), 178. Renier (Fra/BON), 179. Pinotti
(Ita/LAM), 180. De Waele (Bel/MAP), 181.
Hunter (ZAf/MAP), 182. Bölts (Dui/TEL),
183. Livingston (VSt/TEL), 184. Brandt
(Bel/LOT), 185. Dekker (NED/RAB), 186.
Guerini (Ita/TEL), 187. Fagnini (Ita/TEL),
188. Durand (Fra/FDJ) 1.30,189. en laat
ste Marichal (Bel/LOt) 6.18.
3e etappe x
9 juli 174,5 km
FRANKRIJK
Reims
174,5km
Clermont-en-
Argonne 86km
Sainte-Menehould 101 km
Me,Z SnpMVTm ReimS
21 Om Argonne207m 8Qm
Gravelolte V" La Biesme 250m
323m A
Os s
174,5km
anp Sociélé du Tour de France
/JED), 46. Konecny (Tsj/DOM) 0.44, 47.
Zubeldia (Spa/EUS) 0.45, 48. Merckx
(Bel/DOM), 49. Rubiera (Spa/USP), 50.
Lefèvre (Fra/JED), 51. Cortinovis (Ita-
/LAM), 52. Vogondy (Fra/FDJ) 0.46, 53.
Lelli (Ita/COF), 54. Kirsipuu (Est/AG2), 55.
Olano (Spa/ONC) 0.48, 56. Sjefer (Kaz/A
LE), 57. Goestov (Oek/FAS), 58. Sörensen
Den/CSC) 0.49, 59. Sevilla (Spa/KEL)
0.50, 60. Luttenberger (Oos/TAC) 0.51,
61. Kivilev (Kaz/COF), 62. Turpin
(Fra/AG2) 0.52,63. Latasa (Spa/BAN), 64.
Nozal (Spa/ONC) 0.53, 65. Brandt (Bel-
/LOT), 66. Chaurreau <Spa/AG2), 67,
Sergei Ivanov (Rus/FAS) 0.54,68. Azeve
do (Por/ONC), 69. Baranowski (Pol/BAN),
70. Oriol (Fra/AG2), 71. Moreni (Ita/ALE),
72. Bénéteau (Fra/BON) 0.55, 73. Julich
(VSt/TEL), 74, Baldato (Ita/FAS), 75. Pra
dera (Spa/ONC) 0.56, 76. Serrano
(Spa/ONC), 77. Pineau (Fra/BON), 78. Li
vingston (VSt/TEL), 79. Robin (Fra/FDJ)
0.57,80. Simon (Fra/BON), 81. Niermann
(Dui/RAB), 82. Perez (Spa/KEL) 0.58, 83.
Mentsjov (Rus/BAN), 84. Belli (Ita/FAS),
85. Alvaro Gonzalez de Galdeano
(Spa/ONC), 86. Goubert (Fra/JED) 0.59,
87. Guesdon (Fra/FDJ) 1.00, 88. Wadecki
(Pol/DOM) 1.01,89. Mattan (Bel/COF), 90.
Vasseur (Fra/COF), 91Pascual (Spa/BAN
92. Martinez (Fra/MAP) 1.02, 93. Padr-
nos (Tsj/USP) 1.05, 94. Gotti (Ita/ALE)
1,06, 95. Loder (Fra/AG2) 1.07, 96. Atien
za (Spa/COF) 1.08, 97. Gomez (Spa/Kei),
98. Wauters (Bel/RAB), 99. David Etxe
barria (Spa/EUS), 100. Mikhailov (Rus-
/LOT) 1.09, 101. Trampusch (Oos/MAP),
102. Cassani (Ita/DOM) 1.10, 103. Velo
(Ita/FAS) 1.11, 104. Flickinger (Fra/AG2),
105. Unai Osa (Spa/BAN), 106. Dessel
(Fra/JED) 1.13,107. Fernandez (Spa/COF
108. Bruylandts (Bel/DOM), 109. Ba
guet (Fra/LOT) 1.14, 110. Blanco (Spa-
/BAN) 1.15, 111. Botsjarov <Rus/AG2)
1.17, 112. Cuesta (Spa/COF), 113. Rous
(Fra/BON) 1.18,114. Pozzi (Ita/FAS), 115.
Joachim (Lux/USP) 1.19, 116. Loda
(Ita/FAS) 1.22,117. Guerini (Ita/TEL) 1.23,
118. Engels (NED/RAB), 119. Donati (Ita-
/TAC) 1.26, 120. Casagrande (Ita/ALE)
1.27,121. Ruslan Ivanov (Mol/ALE) 1.28,
122. Edaleine (Fra/JED) 1.30,123. Fagni
ni (Ita/TEL) 1.33, 124, Bölts (Dui/TEL)
1.34, 125. Nazon (Fra/BON) 1.36, 126.
Vierhouten (NED/LOT) 1.22, 127. Ber
nard (Fra/JED), 128. Bossoni (Ita/TAC)
I.46, 129. Wesemann (Dui/TEL) 1.47,
130. Serpellini (Ita/LAM) 1.48,131. Aldag
(Dui/TEL) 2.00, 132. Brognara (Ita/ALE)
2.11, 133. Casarotto (Ita/ALE) 2.14, 134.
Belohvosciks (Let/LAM) 2.18, 135. Mo
reau (Fra/CAG) 4.01, 136. Zaballa
(Spa/KEL) 4.02, 137. Bortolami (Ita/TAC)
4.12, 138. Chavanel (Fra/BON) 4.17, 139.
Tafi (Ita/MAP) 4.24, 140. De Clercq (Bel-
/LOT) 4.31, 141. Agnolutto (Fra/AG2)
4.32,142. Garcia Acosta (Spa/BAN) 4.38,
143. Radaelli (Ita/TAC) 4.42, 144. Rodri
guez (VSt/DOM) 4.43, 145. Casper
(Fra/FDJ) 4.44, 146- Tauler (Spa/KEL)
4.45, 147. Svorada (Tsj/LAM) 4.46, 148.
Mayo (Spa/EUS) 4.54, 149. Voigt (Dui-
/CAG) 4.55, 150. Dierckxsens (BEI/LAM)
4.57, 151. Hunter (ZAf/MAP) 4.58, 152.
Mengin (Fra/FDJ) 5.00, 153. Van Hyfte
(Bel/CSC) 5.02, 154. Morin (Fra/CAG)
5.04, 155. Arrizabalaga (Spa/EUS) 5.07,
156. Piil (Den/CSC) 5.10, 157. Pena (Co
l/USP) 5.13,158. Seigneur (Fra/JED), 159.
Mazzoleni (Ita/TAC) 5.13, 160. Apollonio
(Ita/TAC) 5.16, 161. Hvastija (SLv/ALE)
5.18,162. Hauptman (Slv/TAC), 163. Lai
seka (Spa/EUS) 5.20, 164. Bessy
(Fra/CAG) 5.23, 165. Kroon (NED/RAB)
5.24,166. Vidal (Spa/KEL) 5.44,167. Augé
(Fra/JED) 5.50, 168. Flores (Spa/EUS)
6.13, 169. Durand (Fra/FDJ) 6.41, 170.
Knaven (NED/DOM) 8.14, 171. Van Bon
(NED/DOM) 9.16, 172. Sandstod
(Den/CSC) 9.50, 173. Piziks (Lit/CSC)
II.35, 174. Magnien (Fra/BON) 12.18,
175. Vaughters (VSt/CAG) 12.28,176. Hi-
nault(Fra/CAG) 12.50,177. Unai Etxebar
ria (Spa/EUS) 13.12, 178. Sanchez
(Spa/EUS) 13.14, 179. Pinotti (Ita/LAM)
13.29, 180. De Groot (NED/RAB) 14.28,
181. Gonzalez (Spa/EUS) 15.49,182. Ber
ges (Fra/AG2) 16.52, 183. Langella
(Fra/CAG) 17.21, 184. Pagliarini
(Bra/LAM) 17.29,185. Marichal (Bel/LOT)
18.54, 186. Dekker (NED/RAB) 20.25,
187. De Waele (Bel/MAP) 21.03, 188.
Steels (Bel/MAP) 21.07, 189. en laatste
Hushovd (Noo/CAG) 31.44.
Puntenklassement
1. Zabel (Dui) 96, 2. McEwen (Aus) 91, 3.
Freire (Spa) 71, 4 O'Grady (Aus) 56, 5.
Cooke (Aus) 55, 6. Simon (Fra) 47, 32.
Boogerd (Ned) 13.
Bergklassement
1. Mengin (Fra) 29, 2. Berges (Fra) 26, 3.
Dierckxsens (Bel) 15, 4. Halgand (Fra) 9,
5. Chavanel (Fra) 9,6. Renier (Fra) 5.
Ploegenklassement
Derde rit: 1Bonjour 12.40.512. AG2R, 3.
Mapei-QuickStep, 4. Frangaisedes Jeux,
5. Kelme, 6. Tacconi Sport, 19. Rabo
bank. Algemeen klassement: 1CSC Tis-
cali 40.36.10,2. Cofidis 0.03,3. US Postal,
4. Kelme 0.05, 5. ONCE 0.09, 6. Lampre-
Daikin 0.14,10. Rabobank 0.28.
Jongerenklassement
Derde rit: 1. Cooke (Aus) 4.13.37,2. Pagli
arini (Bra), 3. Zaballa (Spa), 4. Pineau (Fra
5. Casper (Fra), 6. Edaleine (Fra), 23. En
gels (Ned) Algemeen klassement: 1.
Bertogliati (Zwi) 13,31.49, 2. Millar (GBr)
0.08, 3. Cooke (Aus) 0.15, 4. Basso (Ita)
0.23,5. Casar (Fra) 0.24,6. Zubeldia (Spa)
0.31,17. Engels (Ned) 1.09.
Algemeen klassement
1. Zabel (Dui/TEL) 13.31.35
2. McEwen (Aus/LOT) 0.08
3. Bertogliati (Zwi/LAM) 0.14
4. Jalabert (Fra/CSC) 0.17
5. Armstrong (VSt/USP)
6. Rumsas (Lit/LAM) 0.20
7. Botero (Col/KEL) 0.21
8. Millar (GBr/COF) 0.22
9. Brochard (Fra/JED) 0.23
10. Freire (Spa/MAP) 0.25
11. Frigo (Ita/TAC), 12. Igor Gonzalez de
Galdeano (Spa/ONC) 0.26, 13. Cooke
(Aus/FDJ) 0.29, 14. Beloki (Spa/ONC)
0.30,15. Bodrogi (Hon/MAP), 16. McGee
(Aus/FDJ), 17. Mancebo (Spa/BAN) 0-31,
18. Gontsjar (Oek/FAS) 0.32, 19. Hamil
ton (VSt/CSC) 0.33, 20. Peron (Ita/CSC),
21Leipheimer (VSt/RAB), 22. Moncoutié
(Fra/COF) 0.34,23. Heras (Spa/USP) 0.35,
24. Aerts (Bel/LOT), 25. Virenque (Fra-
/DOM), 26. Verbrugghe (Bel/LOT) 0.36,
27. O'Grady (Aus/CAG), 28. Ekimov
(Rus/USP), 29. Cabello (Spa/KEL) 0.37,
30. Basso (Ita/FAS), 31. Hincapie (VS
t/USP) 0.38, 32. Jaksche (Dui/ONC), 33.
Horillo (Spa/MAP), 34. Zberg (Zwi/RAB),
35. Casar (Fra/FDJ), 36. Bruseghin (Ita-
/BAN) 0.39, 37. Dufaux (Zwi/ALE), 38.
Sastre (Spa/CSC) 0.40, 39. Gutierrez (Es-
p/KEL), 40. Renier (Fra/BON) 0.41, 41.
Hondo (Dui/TEL) 0.42, 42. Landis (VS
t/USP), 43. Bouyer (Fra/BON) 0.43, 44.
Boogerd (NED/RAB), 45. Halgand (Fra-
Epernay-Chateau-Thierry
67,5 km, ploegentijdrit
Een verschrikking voor veel
coureurs. De ploegentijdrit zet
doorgaans het Tourklassement
voor een tijdje op zijn kop. Vorig
jaar won verrassend het Franse
team Crédit Agricole. Cham
pagne-hoofdstad Epernay was
eerder startplaats in 1978. In
1963 won de Belg Eddy Pau
wels er een rit.
Het peloton arriveerde nooit
eerder in Chateau-Thierryeen
klein plaatsje met 16.000 inwo
ners aan de Marne.
4e etappe
10 juli 67,5km
Condé-en-Brie 43km
hoogteverschil en moeilijkheidsgraad
Igny-le-Jard 212m le Breuil 125m
Épernay Try 90m
Thierry LJeu#
67,5km 40,5km
Épernay
Mareuil-
le-Port
16km