Bouw Britannia kan beginnen PZC Ongeval eist leven motorrijder "Ikben 3 7: zie je mij achter de geraniums?" <SJ> Racoon uitsmijter op Sunburn-festival Garnalenprijs stijgt tot ongekende hoogte Roofvogels en veel vis in Colijnsplaat 14 Omwonenden krijgen geen gelijk van Raad van State geslaagd woensdag 10 juli 2002 door Harmen van der Werf VLISSINGEN - De bouw van het nieuwe hotel Britannia aan de Vlissingse Boulevard Evert - sen kan bijna beginnen. Omwo nenden die jarenlang tegen het nieuwbouwplan voor het hotel hebben gevochten, hebben de strijd verloren. De Raad van State heeft hen in het ongelijk gesteld. De bouw vergunning moet nog officieel worden goedgekeurd en dan kunnen de bouwvakkers aan de slag. F. Ufkes, directeur van projectontwikkelaar Loostad BV, verwacht dat volgend jaar met de werkzaamheden kan worden begonnen. „Al ben ik daar pas zeker van, als wij echt zover zijn. In Nederland weet je het nooit." Als zijn planning klopt, kan het hotel mei 2004 open. J. van Son, bewoner van de Boulevard Evertsen, heeft met andere om wonenden zes jaar tegen de nieuwbouw direct naast zijn deur gestreden. „Met open vi zier", merkt hij op, „en we heb ben uiteindelijk verloren. Het zij zo. Wij zullen de uitvoering van het plan met argusogen blij - ven volgen en goed in de gaten houden of alle toezeggingen van de gemeente worden nageko men." Het zag er al naar uit dat de Raad van State de omwonenden deze keer in het ongelijk zou stellen. De gemeente Vlissingen had haar huiswerk veel beter gedaan. Zo is er een windtun- nelonderzoek uitgevoerd om de gevolgen van de nieuwbouw (maximaal 52 meter, twee keer zo hoog als het huidige Britan nia) in kaart te brengen. De Raad van State oordeelde dat er sprake is 'van goede ruimtelijke ordening'. Tuin Hoewel hij verloren heeft, is Van Son niet ontevreden. „Wij heb ben jaren langer van een zonni ge tuin kunnen genieten en van een rustige nachtrust. En ik hoop dat de gemeente in het vervolg niet meer zomaar klakkeloos zulke plannen zal omarmen. In de praktijk is dat gelukkig ook al gebleken. Goed vooroverleg met omwonenden is gewoon essentieel." De omwonenden is vaak verwe ten dat zij ervoor hebben ge zorgd dat er aan de Boulevard Evertsen 'een puinhoop' is ont staan. Oud-eigenaar F. Buijs door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Racoon is de af sluitende band van het tweede Sunburn-festival op 18 augus tus op het Nollestand in Vlissin gen. Het festival werd vorig j aar voor het eerst gehouden en is vanwe ge het succes een j aarlij ks terug kerend evenement geworden. Het is in het leven geroepen om het vijfjarig bestaan van strandpaviljoen Panta Rhei te leren. De tweede editie begint om 15.00 uur met een optreden van van Britannia sloot het hotel in 1999. Hij dacht snel met de nieuwbouw te kunnen begin nen. Van Son: „Niemand kan ons verwijten dat wij gebruik heb ben gemaakt van onze rechten. Wij zijn niet verantwoordelijk voor de vroegtijdige ontmante ling van Britannia. Dat zijn de oud-eigenaar en de gemeente Vlissingen." W. Vael, ambtenaar ruimtelijke ordening, verwacht geen procedurele problemen meer. Eén vuiltje moet nog wor den weggewerkt. De Middel burgse rechtbank heeft de bouwvergunning op formele gronden vernietigd. Tegen dat besluit is de gemeente bij de Raad van State in beroep ge gaan. Die zaak moet nog dienen, maar met de recente uitspraak van de Raad van State is feite lijk de kogel door de kerk. Puinhoop „Uit een puinhoop aan zee", wordt Vael bijna poëtisch, „her rijst straks een parel aan zee." Oud-eigenaar Buijs heeft zijn hotel van de hand moeten doen. AW Beheer van A. van Velzen uit Middelburg heeft het com plex overgenomen. Van Velzen werkt samen met Loostad BV (de ontwikkelaar van de hoog bouw aan de Boulevard Bankert de Walcherse Bouwunie en Bouwgroep Peters. de Zeeuwse band Sonar. Zij wonnen voxig jaar de Unplug ged Competitie van Panta Rhei. Een uur later treedt Kees Meer man op. Hij is bekend geworden als drummer van Herman Brood en komt naar Vlissingen met het project TribU2. De naam zegt het al: Meerman speelt met zijn begeleidingsband nummers van de Ierse rockgroep U2. De Haar lemse band Silkstone staat van af 17.00 uur op het podium, ge volgd door The Scooters uit Wales. Lieke, ex-Starmaker, en Rosemary's i Sons vullen de avond. Die wordt afgesloten met een optreden van Racoon. SEROOSKERKE - Een 35-jari- ge motorrijder uit Nieuwe Ton- ge is gisterochtend om het leven gekomen bij een verkeersonge val op de Kadetweg in Seroos- kerlce. Een 35-jarige automobilist uit Middelburg raakte met zijn au to in een slip, waardoor twee uit de richting van Vrouwenpolder komende motorrijders frontaal op hem botsten. De automobilist reed over de Kadetweg richting Vrouwen polder. Toen hij in de bocht bij de T-splitsing Vrouwenpolder- se weg-Kadetweg enkele auto's zag stilstaan, trapte hij op zijn remmen. De auto gleed door en kwam op de linkerweghelft van de Vrouwenpolderseweg te recht. Vanuit tegenovergestelde rich ting kwamen op deze weg twee motorrijders uit Nieuwe Tonge, de 35-jarige man en een 34-jari- ge vrouw. Zij kwamen frontaal in botsing met de automobilist. De mannelijke motorrijder overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De vrouw en de automobilist raakten gewond en werden naar een ziekenhuis vervoerd. foto Ruben Oreel door René van Stee OOSTENDE - De garnaal werd nog nooit zo duur betaald als nu. In Oostende liep de prijs eind vorige week op tot een record hoogte van dertig euro per kilo grijze ongepelde Noordzeegar- nalen. De oorzaak wordt gezocht in de beperkte vangst. Vorige week vrijdag waren er op de vismijn in Oostende zelfs helemaal geen garnalen te krijgen. In de bin nenstad was er wel aanbod van de industriële garnaal uit Ne derland. „Er is haast niets te vangen. Ik sprak vorige week een visser die op zijn laatste reis met twee man aan boord slechts vijftien kilo binnenhaalde", zegt handelaar J.M. Bolle. Hij voegt er aan toe dat mensen die uit eten gaan de hoge garnalenprijs nu al in hun portemonnee voelen. „Sommige restaurants vragen voor hun garnalencocktail een toeslag van een tot twee euro." Bioloog F. Redant van het Belgi sche ministerie van Landbouw plaatst de garnalenschaarste in historisch perspectief, Hij stelt dat de aanvoer vanuit de Noord zee al sinds 1970 daalt en er sprake is van een structureel probleem. Directe oorzaken voor de afgenomen aanvoer, zo als een toename van het aantal natuurlijke vijanden van de garnaal of vervuiling van de Noordzee, heeft hij niet. Even als de Westerscheldevisserslegt hij wel een verband tussen de baggerwerken in de Wester- schelde en de enorme terugloop van de garnalenvangst. Waddenzee Ook op de vismijn in Breskensis de aanvoer van Noordzeegarna- len matig tot slecht en de aan voer van garnalen uit de Wad denzee - die het overgrote deel van de handel uitmaakt - op peil. Volgens een woordvoerder van de mijn vormt die laatste aanvoer geen bron van zorg. De prijzen voor een kilo ongepelde garnalen in Breskens liggen ge middeld tussen de vijf en zes eu ro met af en toe een uitschieter naar zeven euro. Het prijspeil is hiermee bijna hetzelfde of iets lager dan vorig jaar. COLIJNSPLAAT - Vis, dat is waar het om draait tijdens de Visserij- en Braderiedagen in Colijnsplaat. Maar ook wie niet van vis houdt, kan er terecht. Demonstraties met roofvogels en optredens behoren eveneens tot de activiteiten op vrijdag 9 en zaterdag 10 augustus. Vrijdagochtend om 10.00 uur worden de Visserij dagen ge opend met een vrijmarkt aan de Havelaarstraat. 's Middags zijn er diverse optredens, onder meer van zanger Michael in de vismijn. Om 14.30 uur worden demonstraties gegeven met roofvogels en door Schutterij Ravenstein bij het Groentje. Vanaf 16.00 uur kan erbij opbod vis gekocht worden in de vis mijn. De dag wordt afgesloten met een disco voor de jeugd. Zaterdag is traditiegetrouw een spannende dag voor de beman ning van de vissersschepen die hun waar aan de man brengenin de vismijn. Dan worden de Vis- en Garnalen Kwaliteitswimpels uitgereikt voor de beste vis, Aansluitend wordt, om 13.30 uur, op de Oude Haven het Open Nederlandse Kampioenschap garnalenpellen gehouden. Óp het Havenplateau treedt za terdag om 15.00 uur het Shan- tykoor Het Veerse Scheepstuig op, gevolgd door een optreden van Yvonne in de vismijn om 16.30 uur. Om 17.00 uur vaart de vissersvloot uit. Volgens de tra ditie worden de Visserij - en Bra deriedagen afgesloten met hel Vissersbal in de Vismijn. Deze avond begint om 21.00 uur. Als afsluiting van het bal is er een groot vuurwerk om 22.30 uur, ROC Zeeland, sector administrateur: Mark van den Berge, Krabbendijke; Bram Buijs, Kapelle; An- nelies Buijsse, Sluis; Marieke Dekkers, Vlissingen; Mario Keij, Ovezande; Amar Koendan - Panday, Goes; Wouter Lob- bezoo, Goes; Jessica Louws, Grijpsker- ke; Prina de Nooijer, Arnemuiden; Sabi ne Oosthoek, 's-Gravenpolder; Anika Poortvliet, Arnemuiden; Cristel de Schip per, Hansweert; Gert-Jan Siereveld, Ar nemuiden; Esther van der Want, Vlissin gen; Katinka Wattel, Serooskerke (W); administratief juridisch medewerker openbaar bestuur: Thomas Der Bedrosi- an, Vlissingen; Mukaddes Qoban, Mid delburg; Pieter van Dijke, Arnemuiden; Judith den Engelsman, Oost-Souburg; Guido Eversdijk, Oost-Souburg; Edwin Hamelink, Middelburg; Fernando Hame link, Middelburg; Femke de Man, Kapel le; Jacqueline van de Nadort, Oost-Sou burg; Nils van de Pol, Oost-Souburg; Paul de Putter, Goes; Martijn Remijn, Kwadendamme; Marcello Tax, Oost- Souburg; Ine Willemen, Kloetinge; administratief medewerker: Alassan Abdoulayi, Middelburg; Guleed Awees Haaji Ali, Vlissingen; Parwana Azar, Oost-Souburg; Hamidollah Fardin, Mid delburg; Freshta Hotak, Ovezande; Hai Huang, Vlissingen; Julia Kasparova, Goes; Chris Meijers,Zoutelande;Ammar Nassif, Goes; Wichel Ramsaran, Middel burg; Suzanne Vaes, Middelburg; Ozlem Zengin, Middelburg; algemeen beveiligingsmedewerker: Sjaak Baaij, Tholen; Elsbeth Boer, Scha- rendijke; Reneé Foekens, Zierikzee; Sa- mantha Grochal, Goes; Jaap Hengsdijk, Goes; Wouter Karman, Middelburg; Bas- tiaan Kodde, Oostkapelle; Marloes Krul, Vlissingen; Patrick Lagendijk, Krabben dijke; Niels Linden, 's-Gravenpolder; Jan Riet, Zierikzee; Mark Schoolmeester, s-Heer Arendskerke; Daniël Visser, Schore; Olivier Dalsem, Middelburg; Ag nes Gideonse, Middelburg; Otmar Hooghwerff, Zierikzee; Laurent Krekel- berg, Heinkenszand; Theo Rammelaere, Eede Zld; Chinouk Weyer, Oostburg bedrijfsadministratief medewerker: Elif Karademir, Middelburg; Annet Pattina- ma, Middelburg; Selma Tosun, Vlissin gen; Hassan Al Hamidi, Goes; Lydia van Belzen, Arnemuiden; Louis Crijns, We- meldinge; Cathy Kasse, Middelburg; Ewald van Landschoot, Middelburg; Sa- limma Monfils, Oost-Souburg; Benja min Rïsakotta, Oost-Souburg; Bianca Toussaint, Vlissingen; Roy den Toonder, Nieuw en Sint Joosland; commercieel administratief medewer ker: Elif Karademir, Middelburg; Annet Pattinama, Middelburg; Selma Tosun, Vlissingen; Hassan Al Hamidi, Goes; Ly dia van Belzen, Arnemuiden; Louis Crijns, Wemeldinge; Cathy Kasse, Mid delburg; Ewald van Landschoot, Middel burg; Salimma Monfils, Oost-Souburg; Benjamin Risakotta, Oost-Souburg; Bi anca Toussaint, Vlissingen; Roy den Toonder, Nieuwen Sint Joosland; commercieel medewerker banken: Joost van den Bergen, Goes; Christiaan de Bruijne, Middelburg; Marcel Cevaal, Meliskerke; Karin Doorn,Oost-Souburg; Johan Kosters, Goes; Ivo Kuijpers, IJzen- dijke; Frank Lorier, Middelburg; llona Markusse, Nieuw en Sint Joosland; Mar co Mersie, Vlissingen; Bernard Noordijk, Yerseke; Michel Overbeek, Middelburg; Sharon Schalkoort, Kapelle; Geeta Sew- nath. Goes; llkay Tercin, Vlissingen; Shirley Ulusoy, Vlissingen; Linda Verha- ge, Vlissingen; commercieel medewerker binnen dienst: Jacky van Ast, Rilland; Joël Diele- man, Vlissingen; Alex van Eeden, Oost- Souburg; Rennie Fassaert, Sint Kruis; Elias Getachew, Vlissingen; Tony Gij zen, Middelburg; Aart van Goudswaard, Middelburg; Andrea Hoogesteger, Mid delburg; Elmer de Klerk, Kloetinge; Mar jolein Onderdijk, Koudekerke; Rogier Sinke, Zoutelande; Karin Weezepoel, Goes; commercieel medewerker verzekerin gen: Joost van den Bergen, Goes; Chris tiaan de Bruijne, Middelburg; Marcel Cevaal, Meliskerke; Karin Doorn, Oost- Souburg; Züleyha Kizilboga, Bergen Op Zoom; Johan Kosters, Goes; Ivo Kuij-, pers, IJzendijke; Frank Lorier, Middel burg; llona Markusse, Nieuw en Sint Joosland; Marco Mersie, Vlissingen; Bernard Noordijk, Yerseke; Michel Over beek, Middelburg; Sharon Schalkoort, Kapelle; Geeta Sewnath, Goes; llkay Ter cin, Vlissingen; Shirley Ulusoy, Vlissin gen; Linda Verhage, Vlissingen; Moestaf Afkir, Vlissingen; directiesecretaresse/management as sistente: Chantal Besson, Heinkenszand; Wendy Braspenning, Middelburg; Ciska de Buck, Biggekerke; Janine Ceulemans, Heinkenszand; Melissa van de Guchte, Vlissingen; Manita Hityahubessy, Mid delburg; Alice de Kooning, Lewedorp; Marjolein Kramer, Oostkapelle; Heieen Landegent, Burgh Haamstede; Anne Meerman, Vlissingen; Hanneke Meer man, Arnemuiden; Jaïre Mezach, Hein kenszand; Ashwinie Rampadarath, Baar land; Linda van de Sluis, Lewedorp; Cathelijne Verdonck, Kapelle; Petra Ver- eeke, Middelburg; Marieke Witte, Krui- ningen; Catheleijne Peijs, Middelburg; secretaresse: Jolanda Bevelander, Kerk- werve; Lia Blankenburgh- Goedbloed, Oost-Souburg; Kikï Brown, Vlissingen; Marjo Merle, Zierikzee; Marije Mooij- man, 's-Gravenpolder; Monika Sac- zynski, Oost-Souburg; secretarieel medewerker: Noura Akhni'j, Goes; Annemiek Barentsen, Veere; Ma- riëlle Boone, Serooskerke (W); Rosanne Borgs, Middelburg; Elma de Buck, Oost kapelle; Lisanne Dooge, Vlissingen; Miri am Jongerius, Vlissingen; Dymphy Jongkamp, Krabbendijke; Kelly Stokker- man, Middelburg; Jessica van Straalen, Goes; Mariella Wagenaar, Waarde; Chantal van der Weele, Middelburg; Greet Deusing, Hansweert; Olinda van den Dorpel, Krabbendijke; Judith Jobse, Krabbendijke; Gonnie Klercq-Brown, Hansweert; Vivian Marijs, Oost-Sou burg; Sammy Sinaij, Middelburg; Janet- te de Waard, Vlissingen; systeembeheerder midden- en kleinbe drijf: Herman Groeneveld, Middelburg; Frank van leperen, Vlissingen; Frederike de Jonge, Vlissingen; Richard de Keijzer, Vlissingen; Arnoud Knegt, Vlissingen; Joran Maas, Halsteren; Glenn Nahu- mury Gilde, Middelburg; Sander Oort- huijs, Middelburg; Remy den Outer, Vlissingen; Christian Pouwer, Oost-Sou burg; Wilco Schoe, Westkapelle; Hylke Stroo, Aardenburg; Christian Vercoute- ren, Retranchement; Justin Verkaart, Middelburg; Maurice Verwei, Goes; Mark Contant, Middelburg; Maarten Dui venvoorde, Middelburg; Stefan Faas, Sluis; horeca-assistent: Niels Bosveld, Hein kenszand; Martijn Broerse, Kapelle; Fer- di Hendriks, Nieuw en Sint Joosland; Martijn Kouijzer, Zierikzee; Gerrie Postu- ma, Vlissingen; Sherida Schermer, Goes; Kevin Wondergem, Kapelle; Jes sica de Leeuw, Goes; Monira Bakadir, 's-Gravenpolder; Luisa van Dokken- burg, Oost-Souburg; Faouzi Hamoudi, Goes; Niels Noordhoek, Middelburg; Di- na de Punder, Goes; Richard Wessels, Middelburg; Sander Wondergem, Grijpskerke; Lidewij Rijken, Middelburg gastheer/gastvrouw: Heidi Ballegeer, Zuïddorpe; Erica Jansen, Yerseke; Ma rieke van Liere, Kloetinge; Tuur Schip per, Goes; Marjo van 't Veer, Heinkens zand; Johnny de Visser, Nieuw en St. Joosland; Patricia Vreeke, Goes; Evita Floresse, Middelburg; Martine van der Linden, Kapelle; Lonneke Verrips, Zoute lande; Ronald Plantinga, Middelburg; kok: Benjamin Buysse, Groede; Kevin van Dam, Burgh-Haamstede; Deborah Frederiks, Bruinisse; Paulien Koppenaal, Burgh-Haamstede;Thijs Maas, Goes; Ys- brand McNelly, Middelburg; Ben No- kielski, Domburg; Edwin Ossewaarde, Wolphaartsdijk; Esmeralda Scheermeij- er, Zierikzee; Bauke Scherbeijn, Aarden burg; Iman Soomers, IJzendijke; Chantal Stouten, Oosterland; Ivo Struijk, Zierik zee; Suzanne Bosschers, Philippine; Ma- rijn Leenhouts, Middelburg; Tim Meul- dijk, Wissenkerke; Wouter Overbosch, Brouwershaven; Jeroen van de Parel, Yerseke; Rob van Pottelberghe, Philippi ne; Stefan de Punder, Kwadendamme; Bart Rentmeester, Nieuwdorp; Arthur Stoel, Renesse; Fenna Vollebregt, Ovezande; Jason Warman, Ellewouts- dijk; Wouter Weststrate, Middelburg; Stefan Contant, 's-Gravenpolder; Edwin Dingemanse, Koudekerke; Dennis van Espen, Breskens; Jorick Fierens, Burgh Haamstede; Dennis Flikweert, Zierikzee; Tim van Mechelen, Middelburg; Carlos Meijer, Zierikzee; Leander Platteeuw, Vlissingen; Stadö de Queljoe, Oost-Sou burg; Benny Rijnberg, Tholen; Leander Rouw, Burgh-Haamstede; Michel Se.en, Vlissingen; Dirk Verhoeven, Heinkens zand; Danny Willemsen, Arnemuiden; Jordi van de Haar, Middeiburg; zelfstandig werkend gastheer/gast vrouw: Tom Breedijk, Serooskerke (W); Jolanda Buckens, Serooskerke (W); Ivan Verrijzer, Oostkapelle; Sharony Wesse- link, Middelburg; Antoinette Van Iwaar- den. Goes; Wouter Lous, Goes; zelfstandig werkend kok: Richard Bim- mel, Domburg; Aron Goossens, IJzendij ke; Vincent van Goudswaard, Heinkens zand; Danny Groen, Oost-Souburg; Sander de Jonge, Middelburg; Edo Maat, Vlissingen; Matthijs Marazzi, Ka pelle; John Neels, Oostdijk; Jimmy Nie- mans, Nieuwerkerk; Michiel Sturm, Westkapelle; Maarten Vreuls, Dirksland; Perry Lukus, Kerkwerve; Robbert Schoenmakers, Middelburg; Pascal de Veij, Vlissingen; horeca-ondernemer café-bar en fast- food: Mark Frijlink, Waarde; Peter Koster, Waarde; Kim Moonen, Vlissingen; Mar tijn de Munck, Goes; Audrey de Wijs, El- lemeet; horeca-ondernemer manager: Maarten van Driel, Goes; Pim van Engelenburg, Yerseke; Dana Geus, Goes; Brenda Halle- ma, Zierikzee; llze Kint, Hulst; Natascha Kuizenga, Vlissingen; Ron van Lieshout, Koudekerke; Martijn Minderhoud, Me liskerke; Loes Moonen, 's-Heerenhoek; Nathalie de Reiger, Goes; Mathijs Ro- mijn, Kapelle; Jantie Soerdjbalisingh, Middelburg; Bianca van Velzen, Bres kens; Robert Vogt, Goes;facilitaire dienstverlener: Marc van Hekke, Zierik zee; Léon Joosse, Aagtekerke; Janneke Kater, Nieuwerkerk; Joyce Kristalijn, Zie rikzee; Annelien Mesu, Middelburg; Jen nie Paauwe, Gapinge; allround banketbakker: Francart Moer dijk, Goes allround brood- en banketbakker: Tom van Bellen, Hengstdijk; Ruben van Eet- velt, Clinge; Bennie de Putter, Sas van Gent; Rene Zuijddijk, Wemeldinge; Jac ky Koole, Kloetinge; Theo van der Kraaij, Vogelwaarde banketbakker: Arno Wisse, Zaamslag brood- en banketbakker:Randy Dees, Zaamslag; Leonard Molenaar, Goes; Jasper de Regt, Oud-Vossemeer; Lucas Louwerse, Vlissingen; eerste verkoper: Joël Dieleman, Vlissin gen; Marjolein Onderdijk, Koudekerke; filiaalbeheerder: Matthijs Klaasse, Kam perland; Jose de Klerk, Ritthem; Kitty Muller, Oostburg; Sherley Portier, Bres kens; Peter van de Sande, Zierikzee; Pie- dro Schweertman, Koudekerke; Renie Brinkman, Krabbendijke; internationale handel/groothandel: Lindsay de Baere, Aardenburg; Mark Groenewoud, Middelburg; llona Heij- stek, 's-Heerenhoek; Michael van Hoeve, Terneuzen; llja van der Hoeven, Vlissin gen; Ruud Hoogendoorn, 's-Graven polder; Johnny Hoogerland, Yerseke; Lennertde Jong, Kapelle;TamasKalano- vics, Vlissingen; Niels de Kok, Wemel dinge; Jessika van Loon, Vlissingen; Dirk-Jan Lukasse, Wolphaartsdijk; Jonah Pattij, Middelburg; Erik Pleijte, Ar nemuiden; Torn de Regt, Middelburg; Sylvia Simpelaar, Breskens; Erik Ver meulen, Kapelle; Annoes Willemsen, Schoondijke; Dennis Wiskerke, Vlissin gen; Sander Sallet, 's-Heerenhoek; medewerker inkoop: Jacky van Ast, Ril land; Joël Dieleman, Vlissingen; Alex van Eeden, Oost-Souburg; Elias Geta chew, Vlissingen; Tony Gijzen, Middel burg; Sander van Gilst, Wissenkerke; Aart van Goudswaard, Middelburg; An drea Hoogesteger, Middelburg;Elmerde Klerk, Kloetinge; Rogier Sinke, Zoutelan de; Karin Weezepoel, Goes; ondernemer/manager detailhandel: Kiki Demmenie, Heinkenszand; Gerdien Goudzwaard, Middelburg; Sebastian. den Herder, Serooskerke (W); Eric de Korne, 's-Heer Abtskerke; Mary van der Lee, Arnemuiden; Donna Lodder, Vlis singen; Marjolein van Ooijen, Middel burg; Silvan Overdam, Oostburg; Leila Schot, Vlissingen; Leonie Vermeulen, Breskens; Alex Pieter Braber, Renesse; Wouter Bouwman, Zierikzee; Danny Hoogendoorn, Middelburg; Gerbert Hooijer, Arnemuiden; Ralph Jansens, Goes; Wietse Lips, Oostburg; Chiel Ma- ranus, Domburg; Esad Osmanovski, Breskens; Gerben Ottevanger, Vlissin gen; Carl-Peter Ploegaert, Vlissingen; Hugo van Rooijen, Vlissingen; verkoopchef: Sabine de Groot, Ellemeet; Kenneth Horst, Renesse; Irene Bijkerk, Brouwershaven; Bertie Nagtegaal, Mid delburg; Arnold Suijkerbuijk, Goes; verkoopmedewerker: Sanna van der Brugge, Middelburg; Marloes Cruson, Cadzand; Denis Francke, Zoutelande; Cynthia Jansen, Vlissingen; Menno Kop- pejan, Goes; Jacco van de Kreeke, Yerse ke; Victor de Lange, Koudekerke; Kim van Noort, Vlissingen; Sander Steutel, Serooskerke (W); Simone van Thiel, Wol phaartsdijk; Thomas Vermeire, Aarden- burg; Evelien Verschelling, Breskens; Willeke van Belzen, Arnemuiden; Tati van Haaren, Vlissingen; Marielle van Heil, Middeiburg; Lea Nieuwenhuijse, Kapelle;Arjo Nieuwkoop, Zierikzee; Lisette Poppe, Vlissingen; llona Rie- mens, Middelburg; Inge Roode, Middel burg; Esther Rottier, Goes; Sjaak Slabbe- koorn. Goes; Bennie Stroo, Middelburg; Loura Wouters, Vlissingen; Irene Bijkerk, Brouwershaven; Siegfried Daal, Vlissin gen; vertegenwoordiger: Alex van Eeden, Oost-Souburg; Rennie Fassaert, Sint Kruis; Elias Getachew, Vlissingen; Tony Gijzen, Middelburg; Aart van Gouds waard, Middelburg; Andrea Hoogeste ger, Middelburg; Elmer De Klerk, Kloe tinge; Rogier Sinke, Zoutelande; Karin Weezepoel, Goes; winkelassistent: Danielle Schrik, Goes; middenkaderfunctionaris recreatie: Sandra Bogaert, Hulst; Isabelle Ideler, Biggekerke; Geert van de Rijt, Goes; Middenkaderfunctionaris Reizen: Louise van den Bergh, Middelburg; Christa Burger, Borssele; Jessica Gover- de, Goes; Ineke van Hal, Sluis; Anniek Herrebout, Schoondijke; Sanne Hilgers, Goes; llona Janse, Heinkenszand; Mireil le van Kerschaver, Sluis; Esther Koppe- jan, Middelburg; Joelle Louws, Grijps kerke; Linda Mater, Nieuwerkerk; Cindy Meulblok, Goes; Kirsten Pattenier, Zou telande; Jelle Blessing, Meliskerke; Car- lie Consemulder, Vlissingen; Jorica van Dijke, Tholen; Fanny van den Dries, Goes; Sandra Eeman, Goes; Lotte den Hartog, Nieuwerkerk; Nanda Huiszoon, Middelburg; Fiona Schijf, Goes; Lieneke Slager, Vlissingen; Ingeborg Staps, Oostkapelle; Vivian Tack, Middelburg; Danielle Uitterhoeve, Middelburg; Anick Willemsen, Hoofdplaat; middenkaderfunctionaris toeristische informatie: Mirjam Bakker, Dirksland; Louise van den Bergh, Middelburg; Christa Burger, Borssele; Jessica Gover- de, Goes; Ineke van Hal, Sluis; Anniek Herrebout, Schoondijke; Sanne Hilgers, Goes; llona Janse, Heinkenszand; Mireil le van Kerschaver, Sluis; Esther Koppe- jan, Middelburg; Joelle Louws, Grijps kerke; Linda Mater, Nieuwerkerk; Cindy Meulblok, Goes; Kirsten Pattenier, Zou telande; Jelle Blessing, Meliskerke; Car- lie Consemulder, Vlissingen; Jorica van Dijke, Tholen; Fanny van den Dries, Goes; Nanda Huiszoon, Middelburg; Lieneke Slager, Vlissingen; Ingeborg Staps, Oostkapelle; Vivian Tack, Middel burg; Danielle Uitterhoeve, Middelburg; Anick Willemsen, Hoofdplaat; Michiel Vink uit Sint Jansteen is aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen ge slaagd voor de opleiding commerciële economie. Aan de Faculteit natuur en techniek van de Hoge School Brabant in Etten-Leur zijn Hans Ferket uit Nieuw Namen en Tes sa de Block uit Hulst afgestudeerd in de richting biologie en medisch laboratori um onderzoek. aandacht gevraagd voor reuma en werk Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, dat zijn 1.6 miljoen mensen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een belangrijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbei dsongeschikt. En zij die aan het werk willen blijven, ondervin den vaak heel wat onbegrip. Ook Theo Hollestelle weet dat inmiddels. Dit is zijn verhaal. Theo Hollestelle heeft ondanks zijn reuma een eigen transport bedrijf. Hij was nog maar een half jaar bezig met dit een mansbedrijf toen de diagnose (inmiddels twee jaar geleden) werd gesteld: reuma! "Je staat dan voor de keuze: het bijltje erbij neergooien of doorvecht en. Nog altijd ben ik niet van plan op te geven wat ik heb opgebouwd. Ik ben 37. Ik ga niet zomaar achter de gerani ums zitten." Theo maakt lange dagen: 's ochtends om zes uur stapt hij op zijn truck om 's avonds rond acht uur weer thuis te komen. "Als je eenmaal in het ritme zit, gaat het prima. Maar 's avonds ben ik echt op. En eerlijk gezegd, vrijdagavond kunnen ze me opvegen. Geluk kig heb ik veel steun aan mijn vrouw en kinderen. De zaterdag en zondag zijn voor hen." Pijn in handen en voeten Theo Hollestelle heeft allerlei aanpassingen laten aanbrengen om zijn werk te kunnen doen. Dat was nog een heel gedoe, want ook hij kreeg te maken met de bureaucratie van de uitvoe rende instanties. Theo moest bijvoorbeeld "hemel en aarde bewegen" om een automatische versnellingsbak in zijn truck vergoed te krijgen. Met een voortdurende pijn in zijn han den en voeten is aldoor koppe len en schakelen veel te zwaar. Bij het laden en lossen heeft hij uiteraard ook de nodige pijn. Echter, zijn aanvraag voor een elektrische pompkar voor het la den en lossen is afgewezen. Hij laat het er niet bij zitten. "Ik heb hiertegen bezwaar aan getekend, want een pompkar bij laden en lossen betekent voor mij dat ik wellicht nog jaren vooruit kan in mijn werk... dat is namelijk mijn bedoeling. Die bureaucratie en dat onbegrip, onvoorstelbaar!" Onbegrip maakt veel kapot Met het onbegrip van de buiten wereld kan een reumapatiënt jarenlang worstelen. Dat komt door het grillige karakter van de ziekte. De ene dag kun je klus sen in de tuin, de volgende dag moet je dat bezuren en uitrus ten. Niemand die dat ziet, men sen kunnen dan al snel denken: wat een aansteller. Gelukkig be wijzen patiënten als Theo, en hij is beslist niet alleen, dat ze nog tot veel in staat zijn. Meer begrip voor de individuele mo gelijkheden bij het zoeken en vinden van geschikt werk is uiterst belangrijk. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds fi nanciert zo'n 70% van het we tenschappelijk onderzoekin Ne derland. Andere activiteiten zijn: voor lichting, aangepaste vakanties, individuele hulp en financieel steunen van de meer dan hon derd reumapatiëntenverenigin gen. /^f Helpt u ook? ^CBFc Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30