Beurt vreest verharde ijsbaan PZC PZC Klagende buurtbewoners blokkeren weer plek jeugd Versnelde aanleg tweede brug bij Bruinisse Sloophamer wijkt voor jonge zwaluwen Beroepschauffeur twee keer op dezelfde dag gesnapt met drank op 13 Omwonenden stellen andere locatie in Sint-Annaland voor Havendagen in Kortgene Drie maanden cel voor meineed WCT op 4 oktober in Staten Gewond na val met brommer Visstropers Oosterschelde gepakt Kampioenshond in Krabbendijke Wandeling bloemdijken Orgelconcert Rijontzeggingen en boetes voor dronken rijden agenda woensdag 10 juli 2002 Hnnr Esme Soesman SINT-ANNALAND - Omwo nenden van de ijsbaan in Sint- Annaland zijn ongerust over de gevolgen van het plan de ijs baan te verharden en in te richten als multifunctioneel ierrein. Zij vrezen lawaai- en wateroverlast, hinder van rond hangende jeugd, verlies van vei ligheid en een waardevermin deringvan hun woning. Tegen het plan van IJsclub Sint- Annaland om een multifunctio neel terrein in te richten, be staat geen enkel bezwaar. Alleen kan de buurt weinig waardering opbrengen voor de locatie, De ijsbaan functioneert nu het grootste deel van het j aar als een soort groenvoorziening, licht buurtbewoner I. Quaak toe. Wordt er geschaatst, dan is a- sprake van 'tijdelijke gezel ligheid'. „Dat wisten we toen we hier gingen wonen." Quaak is bang dat de gevolgen van de verharding groot zullen zijn. „Ik ben geen oude chagrij nige man achter geraniums en heb geen hekel aan kinderen. Zelf heb ik er ook drie. Maar leg je ergens beton, dan komt er nooit meer gras voor terug. Daar moet je dus heel goed over nadenken." Bij de Wellevaete of naast de sportvelden lijkt Quaak een be tere stek; daar kan aansluiting worden gezocht bij bestaande voorzieningen zoals kleedka mers en bushalte. Tussen de Ou de Zeedijk en de Koelhuisweg is eveneens plek genoeg. De ijs- club zou de grond aan de Anne- was aan omwonenden kunnen 'verkopen, oppert Quaak. Bespreekbaar „Da's nieuw", reageert voorzit ter J. Moerland van de IJsclub op dat idee. Of het haalbaar is betwijfelt hij, omdat de 11.000 vierkante meter grote lap grond dankzij investeringen in bij voorbeeld nutsvoorzieningen heel wat zal kosten. „Maar alles is bespreekbaar en in de wereld is alles te koop. Wij willen een verharde ijsbaan - of dat nu aan deAnnewas is of ergens anders, doet er niet zoveel toe. Maar de baan ligt nu wel redelijk binnen de bebouwde kom. Dat heb je wel nodig. Als er ijs ligt, is dat een sociale gebeurtenis. Quaak en andere gelijkgestem den beraden zich nog op het ver volg. Zij willen in ieder geval met ijsclubbestuur en gemeente in gesprek. „Al die tijd was er nog niets definitiefs. Maar nu hebben we het gevoel dat het al lemaal al vastligt, dat het geen zin meer heeft om er nog iets van te zeggen. Dat geeft ons het ge voel dat het spel niet eerlijk is gespeeld", aldus Quaak. De ijsclub wil overigens ook met omwonenden in gesprek. Dat plan was er al. „Maar we wilden eerst een beetje vaste grond on der onze voeten." Die vaste grond kreeg het ijsclubbestuur vorige week toen de leden van de commissie welzijn en onder wijs zich unaniem positief over het plan uitlieten. „We willen een open discussie aangaan. We hebben geen verborgen agenda. De boel is nu alleen in een stroomversnelling terecht ge raakt." KORTGENE - Kortgene staat van morgen tot en met zondag in het teken van de Kortgeense Havendagen. Morgenavond beginnen de fees telijkheden met een disco, vanaf 21.00 uur, voor 2 5-plussers. Vrijdagmiddag komen de kin deren aan bod. Ze kunnen Me zen uit kindertheater, Mnder- spelen en schminken. Centraal thema is 'China', 's Avonds is de Schrobbelèr Disco Show met medewerMng van de Feest Dj 's. Zaterdag vanaf 10.00 uur is er braderie in het dorp. Dan treden ook straatartiesten op en de brandweer geeft een demon stratie. De Havendagen worden afgesloten met een koffiecon cert op zondag met medewer king van EMM. Dit concert be gint om 12.00 uur. De sloop van basisschool Sint Joseph is uitgesteld omdat er jonge zwaluwen huizen. door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - Door de aanwe zigheid van tientallen jonge zwaluwtjes is de sloop van ba sisschool Sint Joseph in Graauw uitgesteld. Onder de goot van de school aan de Jacintastraat zijn ruim twintig bewoonde nesten aan getroffen en C. Kolijn van Ke gels Sloop- en Milieutechniek uit Terneuzen kon het niet over zijn hart verkrijgen de jonkies te verpletteren onder zijn sloophamer. Het uitstel van de sloop betekent wel dat ook we ken later met de bouw van de nieuwe school begonnen kan worden. „Ik zag die Meine zwaluwkop jes uit de nesten piepen en ik vond dat ik het niet kon maken de school nu te slopen", zegt Kolijn. „Mijn opdrachtgever, de gemeente Hulst, was niet zo heel blijmaar ik heb gewoon morele bezwaren. We zijn er gelukkig samen uitgekomen." Kolijn heeft ook gesproken met natuurbeschermingsver eniging De Steltkluut. Afge sproken is dat de sloop van de school pas verdergaat als de zwaluwtjes zijn uitgevlogen. De bouwvak staat voor de foto Camile Schelstraete deur en daarom zal de slopers hamer pas over zes weken worden aangewend. Bouwbedrijf De Caluwé Broe- kaart uit Graauw kan dan ook pas zes weken later dan ge pland beginnen met bouw van de nieuwe Sint Josephschool, een zogenoemde brede school, inclusief peuterspeelzaal en voor- en naschoolse opvang. De planning was dat de school in mei 2003 opgeleverd zou zijn, maar dat wordt nu niet gehaald. Tijd is geld, maar Ko lijn vindt welzijn van de vogel tjes in dit geval belangrijker. MIDDELBURG - Een 37-jarige inwoner van Goes is gisteren veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voor het ple gen van meineed. De Goesenaar had in eerste instantie tegen een agent gezegd dat een vriend uit het drugsmilieu hem had verteld dat hij een overval had gepleegd. Vorig jaar, op 16 au gustus, moest de Goesenaar in de zaak van zijn vriend getui gen. Hij verklaarde toen van zijn vriend niet te hebben verno men dat hij de overval had gepleegd. Voor de Middelburgse politierechter was er voldoende bewijs voor meineed en dat wordt beschouwd als een ernstig delict. MIDDELBURG - Provinciale Staten van Zeeland nemen vrijdag 4 oktober een beslissing over de aanleg van de Wester- schelde Container Terminal (WCT). Tijdens een vergadering die speciaal voor dit onderwerp wordt gehouden, komt de streekplanherziening aan de orde die de bouw van de contai nerkade mogelijk moet maken. Uit het feit dat het dagelijks provinciebestuur deze vergadering heeft belegd, blijkt dat in elk geval vooralsnog geen gehoor wordt gegeven aan de roep van Groen Links en de Partij voor Zeeland om het besluit over de WCT pas na de provinciale verkiezingen volgend jaar maart heen te tillen. Krap twee weken voor de Statenvergade ring kan al duidelijk worden welke kant het 4 oktober uit zal gaan. Op 23 september wijdende commissies voor ruimte, mi lieu en water, voor verkeer en vervoer en voor economie een bijzondere vergadering aan de WCT. POORTVLIET - Op de Postweg in Poortvliet zijn maandag avond rond zeven uur een bromfietser en bijrijder ten val ge komen en gewond geraakt. De twee meisjes, beiden zestien jaar, zijn overgebracht naar het ziekenhuis. COLIJNSPLAAT - De Algemene Inspectiedienst (AID) heeft op diverse plekken rond de Oosterschelde stropers betrapt. Die hadden het vooral gemunt op kreeften. In de haven van Colijnsplaat is een duiker aangehouden die tijdens het duiken kreeften uit het water haalde. Deze methode komt volgens de AID maar weinig voor. In overleg met de officier van justitie in Middeleburg is de duikuitrusting van de stroper in beslag ge nomen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Ook in de omgeving van Yerseke zijn enkele kreeftenstropers betrapt. Zij hadden zo'n twintig Mlo kreeft gevangen. De die ren zijn teruggezet in de Oosterschelde. Op diverse plaatsen heeft de AID bovendien vijf mensen aan gehouden die buiten de daarvoor aangewezen gebieden spit ten naar wormen. Op enkele plaatsen zijn ook nog vijftien illegale palingfuiken uit het water gehaald. De eigenaren daarvan zijn niet gevonden. De controles vonden de afgelo pen weken plaats. De AID blijft de komende tijd controleren. KRABBENDIJKE - Op de World Winner Show 2002 in Am sterdam is afgelopen zondag de Clumber spaniel van Elselien Elfferich uit Krabbendijke wereldkampioen geworden. Er waren van dit ras 45 honden ingeschreven uit 8 verschillende landen. Elfferich fokte de Clumber spaniel, die werd geboren in Krabbendijke op 21 oktober 1995, zelf. De naam van de spaniel is Kamp Alderforest Answer To My Dream. Maar thuis heet ze gewoon Beryl. door Piet Kleemans BRUINISSE - De provincie streeft ernaar voor 1 juli 2004 de aangekondigde tweede brug bij Bruinisse inclusief bypass en toe- en afritten gereed te heb- ben. Dat is een jaar vroeger dan eerder aangekondigd. De pro vincie draagt maximaal twaalf miljoen euro bij aan realisering van de tweede Bruse brug over de Grevelingensluis. De brug over de Grevelingen sluis bij Bruinisse is dé ver- keersflessehals van Schouwen- Duiveland. De N59 is in de zo mermaanden bijzonder druk en ook op het water is veel verkeer. De watersporters willen en masse naar het Grevelingen- meer en dat kan vanuit cle Krammer alleen via de Greve lingensluis. Elke keer als de brug bij Bruinisse opengaat om schepen doorgang te verlenen redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl leidt dat tot files op de weg. Ook het openbaar vervoer en het scheepvaartverkeer lopen in de huidige situatie vertraging op. Daarnaast is er sprake van slechte verkeersveiligheid. Om dat probleem op te lossen wil Rijkswaterstaat een tweede brug bouwen in combinatie met een bypass voor het wegverkeer. Staat de ene brug open dan kan het wegverkeer via de andere toch - en zonder noemenswaar dige vertraging - zijn weg ver volgen. Bij de Zandkreeksluis is deze constructie al toegepast. Twee rijstroken De parallelweg beschikt op de bestaande brug slechts over één rijstrook. Op de brug is een voorrangsregeling van kracht en ook die geeft de nodige ver tragingen. Met de komst van de tweede brug komt voor het langzaam verkeer en het be stemmingsverkeer volgens de provincie een volwaardige in twee richtingen te berijden rou te beschikbaar. De parallelroute over de bestaande brug blijft beschikbaar als fietsroute. De kosten van het project zijn geraamd op 10,4 miljoen euro. De provincie houdt rekening met maximaal 10 procent kos- tenoverschrijding en stelt totaal 12 miljoen euro beschikbaar voor de bouw van de tweede brug langs het zuidelijke sluis- hoofd van de Grevelingensluis, inclusief de bypass met de nood zakelijke toe- en afritten. Ook is rekening gehouden met het realiseren van een 'omzetre- geling' om het verkeer vanaf de hoofdrijbaan om te zetten op de bypass en omgekeerd. Daarbij wordt de kennis en ervaring ge bruikt die is opgedaan bij de by pass over de Zandkreeksluis. De provincie gaat proberen een subsidie los te weken bij de Stichting Recreatie en Toevaart Nederland. Overgedragen De provincie Zeeland fungeert als opdrachtgever voor zowel de tweede brug als de bijbehorende bypass. Als het project eenmaal afgerond is wordt het geheel om niet in eigendom, beheer en on derhoud overgedragen aan het Rijk. De Grevelingensluis en de N59 zijn in eigendom en beheer bij de directie Zeeland van Rij ks waterst a at Net als andere locaties stuit ook het voormalige mortuarium in Rilland op bezwaren als het wordt genoemd als onderkomen voor de jeugd. foto Willem Mieras door Rob Paardekam RILLAND - Het is steeds weer hetzelfde liedje. Als de ge meente Reimerswaal ergens een plek voor de jeugd wil ere- eren, staat de buurt op zijn kop. Op het gemeentehuis worden de klagende omwo nenden al spottend Nimby's genoemd. Nimby staat voor not in my backyard oftewel 'niet in mijn achtertuin'. Want, zoals burgemeester Verbree al vaak heeft gezegd, ieder een wil een plaats voor de jeugd, maar dan wel ergens anders. Eerst was er Waarde, waar een j ongerenontmoetingsplaats (jop) werd afgeblazen na veel bezwaren uit de buurt. Toen was er Hans weert, waar het plan om een jop aan de Zijpe te vestigen door de omwonenden met veel argwaan werd be groet. Nu is het Rilland waar de bewoners van Huize de Vliedberg en de Oostkilhoek hebben laten weten dat ze geen jeugd in het voormalig mortu arium willen. Dit tot teleur stelling van Els Geelhoed van de stichting Rilland Jeugd Vermaak. Was u verbaasd over de nega tieve reacties uit de buurt? „Niet echt. Ook in het verleden waren de reacties altijd nega tief als we iets voor de jeugd wilden opzetten. Dat zal waarschijnlijk altijd zo blij ven. Ik denk niet dat de burge meester de omwonenden in het komende gesprek op andere gedachten kan brengen. Je kunt wel met mensen praten, maar het haalt vaak niets uit. Er wordt negatief over de jeugd gedacht en wij zullen het tegendeel moeten bewij- Als u de kans krijgt. „Ik betwijfel of de gemeente raad in augustus een positief besluit neemt over de aankoop van het mortuarium, maar wij gaan hoe dan ook door. Er moet iets komen voor de jeugd in Rilland, omdat de jongeren rond de achttien jaar nu veel overlast veroorzaken." Maar het mortuarium wordt ingericht voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar. „Inderdaad, maar we willen voorkomen dat ook deze jeugd in de toekomst voor grote pro blemen zorgt. Als we nu niets doenkrij g j e straks rottigheid De gemeente weet dat er iets anders moet komen als dit niet doorgaat en dan wordt het waarschijnlijk veel duurder dan de twaalfduizend euro die voor het mortuarium betaald moet worden." Wat zijn uw plannen met het jeugdhonk? „We willen de jeugd 's middags opvangen op woensdag, vrij dag, zaterdag en zondag. Er zijn vijftien tot twintig vrij willigers die daarbij willen helpen. Maar die mensen blij ven natuurlijk niet eeuwig wachten. Het duurt nu al twee jaar. Als het nog langer duurt, gaan ze misschien ergens an ders als vrijwilliger aan de slag." door Aector Dooms MIDDELBURG - Ze lopen al ja ren mee in het strafrecht, maar gisteren werden politierechter G. Nomes en officier van justitie J. Groen in Middelburg gecon fronteerd met een bijzondere drankzaak. Een 22-jarige inwoner van Krabbendijke kreeg 22 maart dit jaar in zijn woonplaats een rijverbod opgelegd, nadat hij achter het stuur betrapt was met te veel drank op. Het adem- onderzoek gaf aan dat de man bijna twee keer teveel op had. De man liet zijn auto achter en dook vervolgens de kroeg in. Vier uur later besloot hij zij n au to op te halen om alsnog naar huis te rijden, maar hij reed in het vangnet van de politie. Het alcoholgehalte bleek te zijn ge stegen naar drie keer teveel drank op. Het was de vierde keer dat de Krabbendijkenaar, die be roepschauffeur is, werd betrapt en dat baarde de politierechter zorgen. Een rijontzegging van negen maanden en 1500 euro boete was de straf, die bij de ver dachte hard aankwam. „Het gebeurt wel vaker dat drankrijders na een rijverbod weer gaan rijden en daarna op nieuw worden aangehouden. In die gevallen is het alcoholper centage meestal gedaald, maar HEINKENSZAND - Stichting Natuurmonumenten houdt donderdag 11 juli een wande ling langs de bloemdijken tus sen Heinkenszand en Nisse. Een boswachter zal alles over de bloemen en planten langs de dijk vertellen. Hij vertrekt van af het Informatiecentrum naast de Kamerse Kooi aan de Nieuw Kamerseweg. De wandeling be gint om 10.00 uur. GOES - Op het beroemde Mar- cussen-orgel van de Grote kerk in Goes geeft Geert Bierling, de stadsorganist van Rotterdam, zaterdag 13 juli een concert. Hij brengt werken van Saint- Saëns, Vivaldi en Attaignant ten gehore. Aanvang 20.00 uur. dit heb ik niet eerder meege maakt", meende Groen. De po litierechter twijfelde erg aan de verantwoordelijkheid van de beroepschauffeur. „Hij is nog jong, maar leert kennelijk niets. Hij is beslist geen aanwinst op de weg", trok Nomes zijn con clusies. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 59-jarige in woner van Heinkenszand voor het rijden onder invloed veroor deeld tot negen maanden rijont zegging en duizend euro boete. De man had op 27 april gedron ken en was vervolgens in zijn auto gestapt. In zijn woonplaats miste hij een bocht en kwam hij tot stilstand tegen een licht mast. Een 54-jarige man uitKloetinge werd voor dronken rijden ver oordeeld tot zes maanden voor waardelijke rijontzegging en 600 euro boete. De lOoetinge- naar werd 17 maart dit jaar in Goes aangehouden met een sco re van 580 microgram, tweeën half keer de limiet. Hij bracht zijn dochter naar het station toen hij werd betrapt. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 1300 - 16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00 - 16.30 uur: Bezichtiging monu menten; VVV, 14.00 - 16.00 uur: Wande ling door het historisch centrum; GOES - De Spinne, 13.00 -16.45 uur: Se nioren biljart competitie; 13.30 - 16.30 uur: Koersbal senioren: Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Pit, 13.30 - 16.30 uur: Bil jartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uit eenlopende activiteiten WAO'ers; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers, 50- plus of ouderen vanaf 57 jaar; Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29