Ik heb nu het idee de wereld aan te kunnen PZC Rijbewijs Tien jaar Megafestatie: The Fun Never Stops 25 Nooit teleurstellend Meer van hetzelfde Zomerse achtergrondmuziek Trouw aan het verleden woensdag 10 juli 2002 1Elvis Vs Jxl - A Little Less Con versation (1 2. Shakira - Underneath Your Clothes (2) 3. Nelly - Hot In Herre (5) 4. Eminem - Without Me (3) 5. P. Diddy Ft. Usher Loon -1 Need A Girl (9) 6. K3 - Feest (-) 7. Kate Ryan - Desenchantee (4) 8. Liberty X - Just A Little (8) 9. Brainpower - Dansplaat 6 10. Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (7) 11. Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright (M) 12. Fat Joe Ft. Ashanti - What's Luv?0 0) 13. Red Hot Chili Peppers - By The Way (24) 14. Ashanti - Foolish (13) 15. Vanessa Carlton - A Thousand Miles (14) 16. K-Otic - Falling (12) 17. Blof - Mooie Dag (11 18. Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dancefloor (16) 19. Tiziano Ferro - Perdono (27) 20. Marco Borsato - Zij (15) 21. Christina Milian - When You Look At Me (19) 22. Missy Elliott - 4 My People (21) 23.0-Town - All Or Nothing (30) 24. De Dijk - Ga In Mijn Schoenen Staan (18) 25. Ms Dynamite - It Takes More (29) 26. Pink - Don't Let Me Get Me (22) 27. Within Temptation - Mother Earth (20) 28. Safri Duo Ft. Michael Med - Sweet Freedom (34) 29. Kylie Minogue- Love At First Sight (26) 30. Britney Spears - Love R &R/Overprotected Rmx(25) 31. K3 - Toveren (23) 32. Hampenberg - Ducktoy (31 33. Holly Valance - Kiss Kiss (28) 34. Re-Play - Niemand (41 35. Move-It! -1 Save The Day (45) 36. Billy Crawford - Trackin' (35) 37. Kane - Rain Down On Me (37) 38. Sugababes - Freak Like Me (33) 39. Atomic Kitten - It's Ok (39) 40. Lichterlaaie - Het Is Zo (36) 41. The Prodigy - Baby's Got A Temper (82) 42. Enrique Iglesias - Love To See You Cry 43) 43. Gigi D'agostino - Bla Bla Bla (53) 44. Dj Boozywoozy Ft. Pryme - Jumpin' Around (32) 45. Lenny Kravitz - Believe In Me (40) 46. Chad Kroeger Ft. J. Scott - Hero (44) 47. Def Rhymz - Ik Ben Niet Te Stoppe (-) 48. Dance Nation - Dance (46) 49. Mad'house - Holiday (42) 50. Ali G Ft. Shaggy - Me Julie (38) 51. Moony - Dove (51 52. Shakira - Whenever Wherever (48) 53. Belle Perez Jody Bernal - Me You (47) 54. Angie Stone - Wish I Didn't Miss You (54) 55. Marc Anthony - I've Got You (65) 56. Sir - Jump In The Line (-) 57. Billy Crawford - When You Think About Me (-) 58. Anastacia - Boom (49) 59. Will Smith - Black Suits Co- min' (88) 60. Brandy - Full Moon (58) 61. David Charvet - Leap Of Faith (52) 62. Wyclef Jean Ft. C. Ortiz - Two Wrongs (60) 63. Altijd Lazarus! - Het Feest team (57) 64. Gerard Joling Jan Rietman - At Your Service (50) 65. Leona - Zomer Op Je Radio (63) 66. Di-Rect - Free (59) 67. Paulina Rubio - Don't Say Goodbye (74) 68. Westlife - Bop Bop Baby (55) 69. Aquagen Ft. Rozalla - Every body's Free (61 70. Mary J. Blige - No More Dra ma (56) 71. Sensation - The Anthem 2002 (-) 72. Starkoo - Een Nacht Alleen (-) 73. Oasis - Stop Crying Your Heart Out (76) 74. Bryan Adams - Here I Am (70) 75. Muse - Dead Star (69) 76. Ja Rule - Down A** Chick (62) 77. Counting Crows - American Girls (79) 78. Dj Tiesto - Lethal Industry (68) 79. Ian Van Dahl - Reason (75) 80. Sarah Connor - From Sarah With Love (64) 81. One-T - Music Is The One-T Ode (85) 82.Blue-All Rise (78) 83. Zuco 103 - Treasure (84) 84. Jennifer Paige - Stranded (83) 85. Van Dik Hout - Stip Aan De Hemel (73) 86. Galleon - So I Begin (67) 87. Jade Anderson - Sugarhigh (-) 88. Sheryl Crow - Steve Mcqueen (-) 89. Raul Malo -1 Said Love You (-) 90. Norah Jones - Don't Know Why (86) 91. Luie Hond - Voedoe (-) 92. In-Grid - Tu Es Foutu (-) 93. Henk Westbroek - Evenbeeld 04) 94. Bellefire - All I Want Is You 03) 95. Ozzy Osbourne - Dreamer (91) 96. Beef - Late Night Sessions 07) 97. Koos Alberts - 'N Rondje Zo mer (-) 98. Layo Bushwacka - Love Story (-) 99. John Mayer - No Such Thing 1°0. Shakedown - At Night (99) Komende zaterdag begint in de Jaar beurs in Utrecht voor de tiende keer de Megafestatie. Tot en met 21 juli kim je je weer vermaken op het 'grootste jongerene- venement. van Nederland', met dit jaar als thema: The Fun Never Stops. De Megafestatie is in 1993 gestart onder het motto 'de leukste dag uit voor een tientje', met alles wat leuk of interessant is voor jon ge mensen. De toegangsprijs van tien gul den (4,54 euro) is inmiddels verdrievoudigd. De eerste verhoging kwam al in het tweede jaar, van tien naar vijftien gulden (6,81 eu ro), in '97 naar twintig gulden (9 euro). Daarna moesten bezoekers ook steeds vaker betalen voor de attracties. Dit jaar is de be zoeker 15 euro kwijt, in de voorverkoop mo gelijk iets goedkoper. Maar daar staat vol gens de organisatie en de 'kenners' wel negen uur fun tegenover, van 12 uur 's mid dags tot 21 uur 's avonds, non-stop. Sinds de introductie van de bungeejump in 1993 zijn de extreme kicks niet meer weg te denken uit de Jaarbeurs. Na deze vertrouw de adrenalinebooster volgden onder andere de Scape Jump (een vrije duik van twintig meter hoogte), de Sky Fever (een enorme tweepersoonskatapult), de Gravity Fall (vanaf een kraan met een kabel van vijftig meter hoogte naar beneden sjezen), de Ext- rem Rollercoaster en Skatewingen in turbi nes met windkracht vijf. De vorige Mega festatie heette niet voor niets: The Pleasure Attack. De Megafestatie biedt al tien jaar 'een mix van amusement en informatie'. Dit bete kent naast kicks en fun ook veel informatie ve stands. De Koninklijke Landmacht com bineerde jarenlang kicks en info tijdens de Megafestatie om 'zieltjes te winnen'. Hun Parcours stond voor actie en spanning. Maar je kon bijvoorbeeld ook je lichaam la ten beschilderen met een open wond. Voor het eerst is de landmacht dit jaar niet aan wezig zijn. Durex hield vorig jaar condoom wedstrijdjes: de jongens tegen de meisjes. Wie kan het beste met de rubbertjes om gaan? De Megafestatie is voor jongeren. Iedereen is jong. En mensen die dat niet zijn, hebben zich niet te storen aan wat ze aantreffen.,Ik word gek van die muziek", is meer dan een keer de reactie geweest van verdwaalde ou ders, medewerkers of journalisten. Van ver dwalen lijken de jonge bezoekers geen last te hebben. Zappen door de chaos heen is voor hen een makkie. Daarnaast mag en kan vrijwel alles. Een wedstrijdje tongzoenen om een TMF T-shirt te bemachtigen, ge- bodypaint rondlopen, met een megaver- pakking popcorn de bios induiken, zonder bezorgde blikken snowboarden, jetskiën of aan een elastiekje hangen. Dat de beelden 's avonds op internet en televisie te zien zijn, boeit dan toch niet meer? De Megafestatie staat bol van de artiesten, bekende media en BN'ers. Je kunt zelfs een ki j kj e nemen in hun keukenmet een screen test als TMF-vj, oefenen als radio-dj, mee doen aan de talentenjacht van Yorin of als model op een echte catwalk. Al regelmatig zijn hier talenten ontdekt, onder wie een topmodel voor Ralph Lauren. Kies je liever voor minder roem, niet getreurd: vrijwel al le beroepen komen bij de informatiestands aan bod. Net als alle studies die daarvoor nodig zijn. Kyra Goede Megafestatie: 13 t/m 21 juli (12.00-21.00 uur), Jaarbeurs Utrecht. Met Be not nobody levert Vanessa Carlton (21) een met hartstocht door drenkt debuut af, dat in ar tistiek opzicht herinnert aan Kate Bush. En er zijn meer overeenkomsten, want de dochter van een Amerikaan se piloot/violist en muziek lerares combineert zang met piano. Bovendien houdt ze van ballet. Vanessa Carlton kijkt als een jonge vrouw die op heter daad is betrapt. De Amerikaan se zangei'es en pianiste, die met zichtbaar plezier over haar mu zikale escapades vertelt, valt stil en bloost. Die vraag over de erotische uitstraling van haar composities had ze niet ver wacht. ,Dat er sprake is van een intieme, soms seksuele lading in mijnwerk, een behoorlijke dosis zelfs, heeft deels te maken met mijn manier van zingen. Ik wil de luisteraar het gevoel geven, dat ik dicht bij hem in de buurt ben, dat er een band tussen ons bestaat." ,Die seksualiteit is in de teksten minder prominent aanwezig. Ik denk dat je daarvan op mijn vol gende album een grotere portie krijgt toegediend. De nummers op Be not nobody gaan toch vooral over volwassen worden en over de drastische verande ringen in mijn leven. Je beluis tert een 21-jarige vrouw die openhartig haar belevingswe reld blootlegt." De glimlach die volgt, is verle gen, haar toon enigszins drome rig. ,,En dat er verdriet in de composities doorklinkt, komt omdat ook ik niet altijd geluk kig ben. Zo viel het niet mee mijn weg te vinden in de maat schappij Soms heb ik het idee, in mijn jeugd een stoomcursus overleven te hebben gekregen. En daar ben ik, achteraf, blij om, want de tegenslagen waren een wijze les voor de toekomst. Ik heb het idee de wereld aan te kunnen." De grootste tegenslag was, dat Vanessa haar droom om ballet danseres te worden niet kon ver wezenlijken. Als 14-jarige werd de in Mitford, Pennsylvania, ge boren tekstschrijfster en com poniste aangenomen op de School of American Ballet om drie j aar later haar leven als bal lerina in te ruilen voor een baan als serveerster in New York, on dertussen verwoede pogingen ondernemend om als muzikante te worden ontdekt. ,,Het ging niet. Ik was er niet klaar voor, niet sterk genoeg en absoluut niet opgewassen tegen die Vanessa Carlton: „De nummers op Be not nobody gaan vooral over volwassen worden en over de drasti sche veranderingen in mijn leven." foto GPD moordende, onderlinge compe titie. Ik heb mij lang zo eenzaam gevoeld", zegt Vanessa. „Soms ben ik zo bang geweest mijn ei gen identiteit te verliezen. Het heeft haar passie voor de dans niet verminderd. „Wat mij in ballet vooral aansprak, was de muziek. Ik zag het als een kans die muziek te worden... of liever als een mogelijkheid mijn interpretatie te geven van hoe die muziek visueel zou kunnen ogen. De bedoeling is de compo sities van Be not nobody te ge bruiken voor het maken van een ballet, waardoor de muziek een gezicht krijgt. Nu, met alle aan dacht die ik krijg en de Ameri kaanse tournee die in augustus en september voor de deur staat, heb ik er geen tijd voor. De be doeling is er volgend jaar aan te werken. En dan zou ik heel blij zijn als het werd uitgevoerd in de Metropolitan Opera in New York. Dat is beslist mijn groot ste hartenwens. Zeker als ik ook als ballerina een aandeel zou hebben in de productie. Ik weet dat Kate Bush aan het einde van de jaren zeventig eenzelfde soort weg bewandelde met haar concerten, maar ik geloof dat mijn invalshoek anders is." Al snel blijkt dat de piano haar beste vriend is. Lachend: „Ze heeft mooie witte tanden en staat altijd met open armen klaar om mij te ontvangen. Bo vendien is ze, zonder commen taar, bereid om vreugde en ver driet met mij te delen. Het instrument was mijn redding toen het als balletdanseres niet lukte. Alle teleurstellingen en frustraties heb ik van mij af kunnen zingen. Verliefd Haar debuutalbun is nog maar het begin. „Het componeren is een heel natuurlijk proces voor mijEr zitten echt duizenden melodieën in mijn hoofd die om voorrang vechten. Mijn werk wijze is echter dat ik alleen de nummers die iets speciaals voor mij hebben, afmaak. Ik moet er helemaal verliefd op zijn, an ders is het voor mij niet de moei te waard." Hans Piët Je rijexamen halen kost veel bloed, zweet en tranen. Ten minste, dat is wat ik zie bij men sen die rijles hebben. Allereerst moetje hard werken om het vele geld datje er voor neer moet tel len, bij elkaar te krijgen. Of je moet uiteraard het geluk heb ben datje een gulle gift in de schoot geworpen krijgt. Daarna komt natuurlijk het echte werk en kunnen de rijlessen starten. Het sturen en schakelen gaat de meesten goed af, maar dan ko men de grote obstakels, zoals hellingproef, inparkeren en ro tondes. Maar, zoals het bij de meeste dingen gaat: oefening baart kunst en je vindt het steeds leuker worden. Ondertussen moet natuurlijk ook gewerkt worden aan het theonegedeelte. Over het alge meen geeft dat weinig proble men. Na nog een aantal rijlessen wordt het tijd om een datum te prikken voor het echte werk. Dat betekent dus dat het exa men er aan zit te komen: je moet laten zien of jij dat roze papier tje wel waard bent! Haal je het niet in één keer, dan is dat uiter aard niet het einde van de we reld, wantje maakt gewoon op nieuw een afspraak voor een examen. Er worden wat extra lessen ingepland, wat weer be tekent datje extra moet werken en dan ben je klaar voor je twee de kans. Vol goede moed stapje de auto in en je rijdt perfect! Met spanning wachtje aan het einde op de beslissende woorden: 'Ge feliciteerd, je bent- geslaagd!' In ieder geval, zo ging het onge veer bij mijn zus. Ik kwam thuis, blij dat ik een goede cijferlijst had en gelukkig volgend jaar in havo5 zit. Ik doe de deur open en hoor: 'Ik ben geslaagd!' Ze was echt superblij en terecht ook na tuurlijk, wantje rijbewijs halen is wél heel handig. Lekker over al naar toe scheuren met de auto van je ouders! Dat gebeurde die zelfde avond nog. Zus moest naar haar vriend en mijn vader en ik moesten naar Cadzand- Bad. Dus mocht mijn zus haar rijkunsten aan ons tonen. Uiter aard ging alles prima. Ik ben echt blij dat ze het heeft ge haald. Ze heeft er hard voor ge werkt, dus ze heeft het echt ver diend! Ik ben wel een beetje trots op haar. En bovendien kan ik nu mijn zus laten rijden als ik er gens naar toe moet. Ellen Stoffels Murray Street is de naam van de straat in New York waar zich de opnamestudio van Sonic Youth bevindt, en waar op 11 september vorig jaar een mo tor van een van de gecrashte vliegtuigen neerkwam. Het is ook de titel van het zestiende al bum van het noisegezelschap, dat het tweede deel vormt van een drieluik over de culturele geschiedenis van Lower Man hattan. Voor mensen die niet zo'n sterke band hebben met New York is Murray Street ge woon de zoveelste prachtplaat op rijmet de typerende, metalig klinkende gitaarspinsels, het onvaste stemgeluid van Thurs ton Moore en ziedende noise-in- termezzo's. Ook het hoekige, door Moores ega Kim Gordon gezongen 'Plastic Sun' klinkt vertrouwd. Wel nieuw zijn de abstracte elektronische bijdra gen van het verse bandlid Jim O'Rourke en de gierende blazers in 'Radical Adults Lick God head Style'. Sonic Youth stelt nooit teleur. Rob Broere Sonic Youth: Murray Street (Geffen/Universal), speelduur: Geen band ter wereld is zo vaak met The Beatles ver geleken als Oasis. Op Heathen Chemistry blijkt eens te meer dat dat logisch, maar ook te veel eer is. Op de nieuwe cd klinkt Oasis als een John Lennon Revi val Band, met liedjes als 'Song bird' en 'Born On A Different Cloud' (qua sfeer een kopie van het Beatles-nummer 'Happi ness Is A Warm Gun'). Het enige verschil met de vorige Oasis- platen is de opvallend rauwe productie; voor de rest is er geen enkele voor- of achteruitgang te bespeuren. De elf liedjes - en de instrumentale 'hidden track',, die een halfuur op zich laat wachten - hadden ook op Defi nitely Maybe (1994) of Standing On The Shoulder Of Giants (2000) kunnen staan. Het is ge woon meer van hetzelfde. En stilstand is achteruitgang. Martin Groenewolcl Oasis: Heathen Chemistry (So ny), speelduur: 47.56 min. De mannen van het Neder landse Beef bekennen eer lijk dat het bands als Doe Maai en UB40 waren die hen de ogen openden. Reggae dus, maar wel gespeeld op de popmanier. En met mogelijkheden uitstapjes te maken naar aanverwante stijl soorten als ska, dancehall, funk en rock. Het draait allemaal om een ding: de groove te pakken krijgen. Daarin slaagt Beef op de titelloze opvolger van het de buut Flexodus wel, al blijft de band onder aanvoering van de relaxed maar ook zonder vol doende soul zingende Pieter 'I Repeat' Both wat aan de matte kant. Zelfs de gelouterde Ja- maicaanse blazers klinken niet spetterend en zo komen de tien nummers - waaronder twee co vers en de huidige single 'Late Night Sessions' - niet echt tot le ven. Desondanks bewijst Beef als gezellig en vrolijk zomers achtergrondmuziekje goede diensten. Peter van der Heide Beef: Beef (Play It Again Sam- /PIAS), speelduur: 36.57 min. Natuurlijk klonk Sixteen Horsepower altijd al tradi tioneel. De instrumenten: ban jo, bandoneon en viool. De mu ziek: folk, country en blues. De thema's: God, geloof, zonde en verlossing. Sixteen Horsepower is trouw aan oude waarden, spullen en apparatuur. Op hun nieuwste plaat gaat nu ook alle eer uit naar oude nummers. Slechts vier nummers van Folk lore schreef David Eugene Ed wards zelf, twee komen er van Hank Williams en de Carter fa mily, de rest is 'traditional'. Desondanks is het een eenduidi ge plaat geworden - de band geeft geheel eigen interpretaties van de klassiekers - maar een ty pische Sixteen Horsepower- plaat is het niet. Folklore is zwaarder en donkerder dan hun eerdere werk, het is statisch en gedragen. De opzwepende ge drevenheid heeft plaats ge maakt voor meer verstilde zwaarmoedigheid (met uitzon dering van de mooi frivole num mers 'Single Girl' en 'La Robe A Parasol'). Met Edwards' beziel de stem blijft het wel intens en spannend, maar toch jammer dat de passie wat is afgezwakt. Maaike Borst Sixteen Horsepower: Folklore (Glitterhouse/Munich), speelduur: 37.19 min. 1Shakira Laundry Service (2) 2. Marco Borsato - Onderweg (3) 3. Eminem - The Eminem Show (1 4. Blof - Blauwe Ruis (5) 5. HansTeeuwen - Dat Dan Weer Wel (4) 6. Nelly - Nellyville (-) 7. Kylie Minogue - Fever (-) 8. Within Temptation - Mother Earth (-) 9. Celine Dion - A New Day Has Come (-) 10. Kane- So Glad You Made It (7)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25