Minder overlast jeugd Zanddijk SMEREN IS VET Rondje van Het Huis! PZC Nu 50% Bus uitgebrand Trapveldje bij Moucheronhof stuk rustiger na gesprekken gemeente Orgelconcerten geslaagd Rijden onder invloed Na 65 jaar huwelijk zijn de rollen omgekeerd m opruimingsvoordeel. woensdag 10 juli 2002 door Miriam van den Broek ZANDDIJK - De grootste over last van jongeren op het trap veldje bij het Moucheronhof in Zanddijk is verdwenen. Dat zegt wethouder W. van Tatenho- ve na een evaluatiegesprek met bewoners. „We zijn er nog niet, maar we zijn wel op de goede weg", aldus Van Tatenhove. VROUWENPOLDER - In de ge reformeerde kerk aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder worden op 15 en 29 juli en 12 au gustus orgelconcerten gehou den. De concerten beginnen om acht uur 's avonds. Organist Jan Wisse van de gere formeerde kerk in Aagtekerlce treedt op 15 juli op. Hij heeft na zijn studie 'docerend en uitvoe rend musicus' aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag diverse prijzen gewonnen op orgelconcoursen In Vrou wenpolder speelt hij verschil lende bekende orgelwerken. ROC Zeeland, sector economie administrateur: Mark van den Berge, Krabbendijke; Bram Buijs, Kapelle; An- nelies Buijsse, Sluis; Marieke Dekkers, Vlissingen; Mario Keij, Ovezande; Amar Koendan - Panday, Goes; Wouter Lob- bezoo, Goes; Jessica Louws, Grijpsker- ke; Prina de Nooijer, Arnemuiden; Sabi ne Oosthoek, 's-Gravenpolder; Anika Poortvliet, Arnemuiden;Crïstel de Schip per, Hansweert; Gert-Jan Siereveld, Ar nemuiden; Esther van der Want, Vlissin gen; Katinka Wattel, Serooskerke (W); administratief juridisch medewerker openbaar bestuur: Thomas Der Bedrosi- an, Vlissingen; Mukaddes Qoban, Mid delburg; Pieter van Dijke, Arnemuiden; Judith den Engelsman, Oost-Souburg; Guido Eversdïjk, Oost-Souburg; Edwin Hamelink, Middelburg; Fernando Hame link, Middelburg; Femke de Man, Kapel le; Jacqueline van de Nadort, Oost- Souburg; Nils van de Pol, Oost-Sou burg; Paul de Putter, Goes; Martijn Remijn, Kwadendamme; Marcello Tax, Oost-Souburg; Ine Willemen, Kloe tinge; administratief medewerker: Alassan Abdoulayi, Middelburg; Guleed Awees Haaji Ali, Vlissingen; Parwana Azar, Oost-Souburg; Hamidollah Fardin, Mid delburg; Freshta Hotak, Ovezande; Hai Huang, Vlissingen; Julia Kasparova, Goes; Chris Meijers, Zoutelande; Ammar Nassif, Goes; Wichel Ramsaran, Middel burg; Suzanne Vaes, Middelburg; Ozlem Zengin, Middelburg; algemeen beveiligingsmedewerker: Sjaak Baaij, Tholen; Elsbeth Boer, Scha- rendijke; Reneé Foekens, Zierikzee; Sa- mantha Grochal, Goes; Jaap Hengsdijk, Goes; Wouter Karman, Middelburg; Bas- tiaan Kodde, Oostkapelle; Marloes Krul, Vlissingen; Patrick Lagendijk, Krabben dijke; Niels Linden, 's-Gravenpolder; Jan Riet, Zierikzee; Mark Schoolmeester, s-Heer Arendskerke; Daniël Visser, Schore; Olivier Dalsem, Middelburg; Ag nes Gideonse, Middelburg; Otmar Hooghwerff, Zierikzee; Laurent Krekel- berg, Heinkenszand; Theo Rammelaere, Eede Zld; Chinouk Weyer, Oostburg bedrijfsadminïstratief medewerker: Elif Karademir, Middelburg; Annet Pattina- ma, Middelburg; Selma Tosun, Vlissin gen; Hassan Al Hamidi, Goes; Lydia van Belzen, Arnemuiden; Louis Crijns, We- meldinge; Cathy Kasse, Middelburg; Ewald van Landschoot, Middelburg; Sa- limma Monfils, Oost-Souburg; Benja min Risakotta, Oost-Souburg; Bianca Toussaint, Vlissingen; Roy den Toonder, Nieuwen Sint Joosland; commercieel administratief medewer ker: Elif Karademir, Middelburg; Annet Pattinama, Middelburg; Selma Tosun, Vlissingen; Hassan Al Hamidi, Goes; Ly dia van Belzen, Arnemuiden; Louis Crijns, Wemeldinge; Cathy Kasse, Mid delburg; Ewald van Landschoot, Mid delburg; Salimma Monfils, Oost-Sou burg; Benjamin Risakotta, Oost-Sou burg; Bianca Toussaint, Vlissingen; Roy den Toonder, Nieuw en Sint Joos land; commercieel medewerker banken: Joost van den Bergen, Goes; Christiaan de Bruijne, Middelburg; Marcel Cevaal, Meliskerke; Karin Doorn, Oost-Souburg; Johan Kosters, Goes; Ivo Kuijpers, IJzen- dijke; Frank Loner, Middelburg; llona Markusse, Nieuwen Sint Joosland; Mar co Mersie, Vlissingen; Bernard Noordijk, Yerseke; Michel Overbeek, Middelburg; Sharon Schalkoort, Kapelle; Geeta Sew- nath, Goes; llkay Tercin, Vlissingen; Shirley Ulusoy, Vlissingen; Linda Verha- ge, Vlissingen; commercieel medewerker binnen dienst: Jacky van Ast, Rilland; Joel Diele- man, Vlissingen; Alex van Eeden, Oost- Souburg; Rennie Fassaert, Sint Kruis; Elias Getachew, Vlissingen; Tony Gij zen, Middelburg; Aart van Goudswaard, Middelburg; Andrea Hoogesteger, Mid delburg; Elmer de Klerk, Kloetinge; Mar jolein Onderdijk, Koudekerke; Rogier Sinke, Zoutelande; Karin Weezepoel, Goes; commercieel medewerker verzekerin gen: Joost van den Bergen, Goes; Chris tiaan de Bruijne, Middelburg; Marcel Cevaal, Meliskerke; Karin Doorn, Oost- Souburg; Züleyha Kizïlboga, Bergen Op Zoom; Johan Kosters, Goes; Ivo Kuij pers, IJzendijke; Frank Lorier, Middel burg; llona Markusse, Nieuw en Sint Joosland; Marco Mersie, Vlissingen; Bernard Noordijk, Yerseke; Michel Over beek, Middelburg; Sharon Schalkoort, Kapelle; Geeta Sewnath, Goes; llkay Ter cin, Vlissingen; Shirley Ulusoy, Vlissin gen; Linda Verhage, Vlissingen; Moestaf Afkir, Vlissingen; directiesecretaresse/management as sistente: Chantal Besson, Heinkenszand; Wendy Braspenning, Middelburg; Ciska de Buck, Biggekerke; Janine Ceulemans, Heinkenszand; Melissa van de Guchte, Vlissingen; Manita Hityahubessy, Mid delburg; Alice de Kooning, Lewedorp; Marjolein Kramer, Oostkapelle; Heieen Landegent, Burgh Haamstede; Anne Meerman, Vlissingen; Hanneke Meer man, Arnemuiden; JaTre Mezach, Hein kenszand; Ashwinie Rampadarath, Baar land, Linda van de Sluis, Lewedorp; Cathelijne Verdonck, Kapelle; Petra Ver- eeke, Middelburg; Marieke Witte, Krui- ningen; Catheleijne Peijs, Middelburg; secretaresse: Jolanda Bevelander, Kerk- werve; Lia Blankenburgh- Goedbloed, Oost-Souburg; Kiki Brown, Vlissingen; Marjo Merle, Zierikzee; Marije Mooij- man, 's-Gravenpolder; Monika Sac- zynski, Oost-Souburg; secretarieel medewerker: Noura Akhnij, Goes; Annemiek Barentsen, Veere; Ma- Omwonenden ergerden zich lange tijd aan jongeren die met scooters het trapveldje op reden en herrie maakten. Ze zetten 's avonds de radio hard aan, gooiden flesjes kapot en gaven opzettelijk veel gas met hun scooters. In april werd het con flict zo ernstig dat de gemeente tussenbeide kwam. De toenma lige wethouder J. Korstanje sprak met de bewoners en be loofde dat hij zou proberen af spraken te maken met de jonge ren. Daarbij werd toegezegd dat er na een paar maanden een eva luerend gesprek zou plaatsvin den. „We hebben na de eerste bijeen komst gesprekken gevoerd met de groep jongeren die het lawaai veroorzaakt", zegt Van Taten hove. „Een deel van die jonge ren is daarna verhuisd naar de Jongeren Ontmoetings Plaats bij de sluis. Wij hebben als ge meente gezegd dat we het JOP zullen verbeteren. De jongeren gaven zelf aan dat ze daarbij hand- en spandiensten wilden verlenen. Onder toezicht van onze jongerenwerker gaat dat riëlle Boone, Serooskerke (W); Rosanne Borgs, Middelburg; Elma de Buck, Oost kapelle; Lïsanne Dooge, Vlissingen; Miri am Jongerius, Vlissingen; Dymphy Jongkamp, Krabbendijke; Kelly Stokker- man, Middelburg; Jessica van Straalen, Goes; Mariella Wagenaar, Waarde; Chantal van der Weele, Middelburg; Greet Deusing, Hansweert; Olinda van den Dorpel, Krabbendijke; Judith Jobse, Krabbendijke; Gonnie Klercq-Brown, Hansweert; Vivian Marijs, Oost-Sou burg; Sammy Sinaij, Middelburg; Janet- te de Waard, Vlissingen; systeembeheerder midden- en kleinbe drijf: Herman Groeneveld, Middelburg; Frank van leperen, Vlissingen; Frederike de Jonge, Vlissingen; Richard de Keijzer, Vlissingen; Arnoud Knegt, Vlissingen; Joran Maas, Halsteren; Glenn Nahu- mury Gilde, Middelburg; Sander Oort- huijs, Middelburg; Remy den Outer, Vlissingen; Christian Pouwer, Oost-Sou burg; Wilco Schoe, Westkapelle; Hylke Stroo, Aardenburg; Christian Vercoute- ren, Retranchement; Justin Verkaart, Middelburg; Maurice Verwei, Goes; Mark Contant, Middelburg; Maarten Dui venvoorde, Middelburg; Stefan Faas, Sluis; horeca-assistent: Niels Bosveld, Hein kenszand; Martijn Broerse, Kapelle; Fer- di Hendriks, Nieuw en Sint Joosland; Martijn Kouijzer, Zierikzee; Gerrie Postu- ma, Vlissingen; Sherida Schermer, Goes; Kevin Wondergem, Kapelle; Jes sica de Leeuw, Goes; Monira Bakadir, 's-Gravenpolder; Luisa van Dokken- burg, Oost-Souburg; Faouzi Hamoudi, Goes; Niels Noordhoek, Middelburg; Di- na de Punder, Goes; Richard Wessels, Middelburg; Sander Wondergem, Grijpskerke; Lidewij Rijken, Middelburg gastheer/gastvrouw: Heidi Ballegeer, Zuiddorpe; Erica Jansen, Yerseke; Ma rieke van Liere, Kloetinge; Tuur Schip per, Goes; Marjo van 't Veer, Heinkens zand; Johnny de Visser, Nieuw en St. Joosland; Patricia Vreeke, Goes; Evita Floresse, Middelburg; Martine van der Linden, Kapelle; Lonneke Verrips, Zoute lande; Ronald Plantinga, Middelburg; kok: Benjamin Buysse, Groede; Kevin van Dam, Burgh-Haamstede; Deborah Frederiks, Bruinisse; Paulien Koppenaal, Burgh-Haamstede; Thijs Maas, Goes;Ys- brand McNelly, Middelburg; Ben No- kielski, Domburg; Edwin Ossewaarde, Wolphaartsdijk; Esmeralda Scheermeij- er, Zierikzee; Bauke Scherbeijn, Aarden- burg; Iman Soomers, IJzendijke; Chantal Stouten, Oosterland; Ivo Struijk, Zierik zee; Suzanne Bosschers, Philippine; Ma- rijn Leenhouts, Middelburg; Tim Meul- dijk, Wissenkerke; Wouter Overbosch, Brouwershaven; Jeroen van de Parel, Yerseke; Rob van Pottelberghe, Philippi ne; Stefan de Punder, Kwadendamme; Bart Rentmeester, Nieuwdorp; Arthur Stoel, Renesse; Fenna Vollebregt, Ovezande; Jason Warman, Ellewouts- dïjk; Wouter Weststrate, Middelburg; Stefan Contant, 's-Gravenpolder; Edwin Dingemanse, Koudekerke; Dennis van Espen, Breskens; Jorick Fierens, Burgh Haamstede; Dennis Flikweert, Zierikzee; Tim van Mechelen, Middelburg; Carlos Meijer, Zierikzee; Leander Platteeuw, Vlissingen; Stadö de Queljoe, Oost-Sou burg; Benny Rijnberg, Tholen; Leander Rouw, Burgh-Haamstede; Michel Seen, Vlissingen; Dirk Verhoeven, Heinkens zand; Danny Willemsen, Arnemuiden; Jordi van de Haar, Middelburg; zelfstandig werkend gastheer/gast vrouw: Tom Breedijk, Serooskerke (W); Jolanda Buckens, Serooskerke (W); Ivan Verrijzer, Oostkapelle; Sharony Wesse- link, Middelburg; Antoinette Van Iwaar- den, Goes; Wouter Lous, Goes; zelfstandig werkend kok: Richard Bim mei, Domburg; Aron Goossens, IJzendij ke; Vincent van Goudswaard, Heinkens zand; Danny Groen, Oost-Souburg; Sander de Jonge, Middelburg; Edo Maat, Vlissingen; Matthijs Marazzi, Ka pelle; John Neels, Oostdijk; Jimmy Nie- mans, Nieuwerkerk; Michiel Sturm, Westkapelle; Maarten Vreuls. Dirksland; Perry Lukus, Kerkwerve; Robbert Schoenmakers, Middelburg; Pascal de Veij, Vlissingen; horeca-ondernemer café-bar en fast- food: Mark Frijlink, Waarde; Peter Koster, Waarde; Kim Moonen, Vlissingen; Mar tijn de Munck, Goes; Audrey de Wijs, El- lemeet; horeca-ondernemer manager: Maarten van Driel, Goes; Pim van Engelenburg, Yerseke; Dana Geus, Goes; Brenda Halle- ma, Zierikzee; llze Kint, Hulst; Natascha Kuizenga, Vlissingen; Ron van Lieshout, Koudekerke; Martijn Minderhoud, Me liskerke; Loes Moonen, 's-Heerenhoek; Nathalie de Reiger, Goes; Mathijs Ro- mijn, Kapelle; Jantie Soerdjbalisingh, Middelburg; Bianca van Velzen, Bres kens; Robert Vogt, Goes,-facilitaire dienstverlener: Marc van Hekke, Zierik zee; Léon Joosse, Aagtekerke; Janneke Kater, Nieuwerkerk; Joyce Kristalijn,Zie rikzee; Annelien Mesu, Middelburg; Jen nie Paauwe, Gapinge; allround banketbakker: Francart Moer dijk, Goes allround brood- en banketbakker: Tom van Bellen, Hengstdijk; Ruben van Eet- velt, Clinge; Bennie de Putter, Sas van Gent; Rene Zuïjddijk, Wemeldinge; Jac ky Koole, Kloetinge; Theo van der Kraaij, Vogelwaarde banketbakker: Arno Wisse, Zaamslag brood- en banketbakker:Randy Dees, Zaamslag; Leonard Molenaar, Goes; Jasper de Regt, Oud-Vossemeer; Lucas Louwerse, Vlissingen; eerste verkoper: Joël Dieleman, Vlissin gen; Marjolein Onderdijk, Koudekerke; ook gebeuren." Sinds het ge sprek is het op en rond het trap- veldj e een stuk rustiger.Helaas is de laatste week de onrust weer toegenomen", zegt de wethou der. „Waarschijnlijk komt dat door de vakantieperiode. We houden daarom de situatie nog steeds in de gaten. De wijkagent en de jongerenwerker houden een oogje in het zeil en als de om- MIDDELBURG - Een 67-jarige inwoner van Vlissingen is gis termiddag in Middelburg be trapt op rijden onder invloed. De man reed op de Kousteense- dijk toen de politie hem aan hield. Nadat hij zijn auto aan de kant had gezet rolde deze door onbekende oorzaak achteruit. Daarbij ramde de auto de poli tiewagen. Uit een blaastest bleek dat de Vlissinger ruim twee keer teveel op had. Hij kreeg een proces verbaal en moest zijn rijbewijs inleveren. filiaalbeheerder: Matthijs Klaasse, Kam perland; Jose de Klerk, Ritthem; Kitty Muller, Oostburg; Sherley Portier, Bres kens; Peter van de Sande, Zierikzee; Pie- dro Schweertman, Koudekerke; Renie Brinkman, Krabbendijke; internationale handel/groothandel: Lindsay de Baere, Aardenburg; Mark Groenewoud, Middelburg; llona Heij- stek, 's-Heerenhoek; Michael van Hoeve, Terneuzen; llja van der Hoeven, Vlissin gen; Ruud Hoogendoorn, 's-Graven- polder; Johnny Hoogerland, Yerseke; Lennertde Jong,Kapelle;TamasKalano- vics, Vlissingen; Niels de Kok, Wemel dinge; Jessika van Loon, Vlissingen; Dirk-Jan Lukasse, Wolphaartsdijk; Jonah Pattij, Middelburg; Erik Pleijte, Ar nemuiden; Tom de Regt, Middelburg; Sylvia Simpelaar, Breskens; Erik Ver meulen, Kapelle; Annoes Willemsen, Schoondijke; Dennis Wiskerke, Vlissin gen; Sander Sallet, 's-Heerenhoek; medewerker inkoop: Jacky van Ast, Ril land; Joël Dieleman, Vlissingen; Alex van Eeden, Oost-Souburg; Elias Geta chew, Vlissingen; Tony Gijzen, Middel burg; Sander van Gilst, Wissenkerke; Aart van Goudswaard, Middelburg; An drea Hoogesteger, Middelburg;Elmerde Klerk, Kloetinge; Rogier Sinke, Zoutelan de; Karin Weezepoel, Goes; ondernemer/manager detailhandel: Kiki Demmenie, Heinkenszand; Gerdien Goudzwaard, Middelburg; Sebastian den Herder, Serooskerke (W); Eric de Korne, 's-Heer Abtskerke; Mary van der Lee, Arnemuiden; Donna Lodder, Vlis singen; Marjolein van Ooijen, Middel burg; Silvan Overdam, Oostburg; Leila Schot, Vlissingen; Leonie Vermeulen, Breskens; Alex Pieter Braber, Renesse; Wouter Bouwman, Zierikzee; Danny Hoogendoorn, Middelburg; Gerbert Hooijer, Arnemuiden; Ralph Jansens, Goes; Wietse Lips, Oostburg; Chiel Ma- ranus, Domburg; Esad Osmanovski, Breskens; Gerben Ottevanger, Vlissin gen; Carl-Peter Ploegaert, Vlissingen; Hugo van Rooijen, Vlissingen; verkoopchef: Sabine de Groot, Ellemeet; Kenneth Horst, Renesse; Irene Bijkerk, Brouwershaven; Bertie Nagtegaal, Mid delburg; Arnold Suijkerbuijk, Goes; verkoopmedewerker: Sanna van der Brugge, Middelburg; Marloes Cruson, Cadzand; Denis Francke, Zoutelande; Cynthia Jansen, Vlissingen; Menno Kop- pejan. Goes; Jacco van de Kreeke, Yerse ke; Victor de Lange, Koudekerke; Kim van Noort, Vlissingen; Sander Steutel, Serooskerke (W);Simone van Thiel, Wol phaartsdijk; Thomas Vermeire, Aarden burg; Evelien Verschelling, Breskens; Willeke van Belzen, Arnemuiden; Tati van Haaren, Vlissingen; Marielle van Heil, Middelburg; Lea Nïeuwenhuijse, Kapelle;Arjo Nieuwkoop, Zierikzee; Lisette Poppe, Vlissingen; llona Rie- mens, Middelburg; Inge Roode, Middel burg; Esther Rottier, Goes; Sjaak Slabbe- koorn. Goes; Bennie Stroo, Middelburg; Loura Wouters, Vlissingen; Irene Bijkerk, Brouwershaven; Siegfried Daal, Vlissin gen; vertegenwoordiger: Alex van Eeden, Oost-Souburg; Rennie Fassaert, Sint Kruis; Elias Getachew, Vlissingen; Tony Gijzen, Middelburg; Aart van Gouds waard, Middelburg; Andrea Hoogeste ger, Middelburg; Elmer De Klerk, Kloe tinge; Rogier Sinke, Zoutelande; Karin Weezepoel, Goes; winkelassistent: Danielle Schrik, Goes; middenkaderfunctionaris recreatie: Sandra Bogaert, Hulst; Isabelle Ideler, Biggekerke; Geert van de Rijt, Goes; Middenkaderfunctionaris Reizen: Louise van den Bergh, Middelburg; Christa Burger, Borssele; Jessica Gover- de, Goes; Ineke van Hal, Sluis; Anniek Herrebout, Schoondijke; Sanne Hilgers, Goes; llona Janse, Heinkenszand; Mireil le van Kerschaver, Sluis; Esther Koppe- jan, Middelburg; Joelle Louws, Grijps kerke; Linda Mater, Nieuwerkerk; Cindy Meulblok, Goes; Kirsten Pattenier, Zou telande; Jelle Blessing, Meliskerke; Car- lie Consemulder, Vlissingen; Jorica van Dijke, Tholen; Fanny van den Dries, Goes; Sandra Eeman, Goes; Lotte den Hartog, Nieuwerkerk; Nanda Huiszoon, Middelburg; Fiona Schijf, Goes; Lieneke Slager, Vlissingen; Ingeborg Staps, Oostkapelle; Vivian Tack, Middelburg; Danielle Uitterhoeve, Middelburg; Anick Willemsen, Hoofdplaat; middenkaderfunctionaris toeristische informatie: Mirjam Bakker, Dirksland; Louise van den Bergh, Middelburg; Christa Burger, Borssele; Jessica Gover- de, Goes; Ineke van Hal, Sluis; Anniek Herrebout, Schoondijke; Sanne Hilgers, Goes; llona Janse, Heinkenszand; Mireil le van Kerschaver, Sluis; Esther Koppe- jan. Middelburg; Joelle Louws, Grijps kerke; Linda Mater, Nieuwerkerk; Cindy Meulblok, Goes; Kirsten Pattenier, Zou telande; Jelle Blessing, Meliskerke; Car- lie Consemulder, Vlissingen; Jorica van Dijke, Tholen; Fanny van den Dries, Goes; Nanda Huiszoon, Middelburg; Lieneke Slager, Vlissingen; Ingeborg Staps, Oostkapelle; Vivian Tack, Middel burg; Danielle Uitterhoeve, Middelburg; Anick Willemsen, Hoofdplaat; Michiel Vink uit Sint Jansteen is aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen ge slaagd voor de opleiding commerciële economie. Aan de Faculteit natuur en techniek van de Hoge School Brabant in Etten-Leur zijn Hans Ferket uit Nieuw Namen eri Tes sa de Block uit Hulst afgestudeerd in de richting biologie en medisch laboratori um onderzoek. Piet Wondergem en Adriana Cijvat, 65 jaar getrouwd. foto Ruben Oreel doorValeska Nastaly VROUWENPOLDER - Het is alweer 65 jaar geleden dat Adri ana Cijvat (90) en Piet Wonder gem (90) uit Vrouwenpolder met elkaar trouwden. Op derde pinksterdag in 1933 leerde Piet zijn vrouw kennen. De toen in Serooskerke wonende jonge man was samen met zijn vriend op een zendingsbijeenkomst in de boomgaard van boerderij de Korenbloem in Vrouwenpolder. Zijn aanstaande uit Koudeker ke was daar met haar vriendin. Het viertal trof elkaar na de bij eenkomst weer in Domburg, waar toentertijd alle jongeren voor hun vermaak heen trok ken. Vanaf dat moment zijn de paren constant met elkaar op getrokken en ook in hetzelfde jaar, 1937, getrouwd. „Mijn vriend en ik spraken altijd af bij de toren in Serooskerke. Vanaf daar fietsten we altijd naar onze vriendinnen in Koudekerke. Op mijn trouwdag ben ik ook met de fiets naar dat dorp gegaan", vertelt Piet. Piet vindt het geen kunst om zo lang getrouwd te zijn. „Het is heel gewoon. Je hebt af en toe wel eens een botsing, maar dat versterkt alleen de band. En het is natuurlijk een kwestie van in stelling. Piet vindt het wel jam mer dat hij nu af en toe wel eens wat vaker met zijn vrouw moet kibbelen. „Vroeger was zij de baas in huis, maar nu zijn de rol len omgekeerd. Mijn vrouw is dementerend en dat maakt hel wel eens moeilijk. Ik moet nu goed op haar letten en zelf voor mijn kostje zorgen." Hij vertelt dat hij vroeger nooit heeft ge kookt. Toch gaat het hem ge makkelijk af, want hij heeft vaak gekeken hoe zijn vrouw het deed. De zeer kwieke bejaarde houdt van een wandeling. „Het over steken van de weg wordt wat ge vaarlijker, want mijn ogen gaan hard achteruit." Tot drie jaar geleden ging hij nog in de dui nen jagen met zijn inmiddels overleden jachthond. „Ik duif nu mijn vrouw niet meer zoveel alleen te laten", vertelt hij. Piet is nog wel dagelijks te vinden aan de Liebertsweg op de boer derij van zijn zoon, die eerst van hem en zijn vader was. Adriana had haar hobby in het stekken van kamerplantjes. „Nu doet ze dat niet zoveel meer", vertelt Piet. „Er staat er nog eentje op het aanrecht" wonenden overlast ei-varen, kunnen ze naar ons bellen. Vol gend jaar april komen we weer bij elkaar om opnieuw te evalu eren." Hekwerk Toch zijn nog niet alle proble men uit de wereld. Jongeren in de leeftijd van tien tot veertien jaar spelen regelmatig met bal len op het trapveldje. Het gevolg is dat er heei wat ballen in de tuinen van omwonenden belan den. De gemeente deed het voor stel een hekwerk als ballenvan- gerte plaatsen. Voorwaarde was dat alle omwonenden het daar mee eens moesten zijn. Die eens gezindheid bleek deze week tij dens de evaluatie opnieuw te ontbreken. „We zullen het pro bleem nog eens zorgvuldig be kijken en zien of er wellicht een andere oplossing is", zegt Van Tatenhove. Over de hondenpoep bij het veldje waren de buurtbewoners evenmin tevreden. Alle inwo ners van Zanddijk krijgen bin nenkort een brief in de bus waarin ze worden gewezen op het hondentoilet. Zonadvies voor wintersporters De combinatie zon en sneeuw is dubbel genieten op winter sport. Maar je verbrandt ook twee keer sneller dan normaal, als je je niet (goed) insmeert met een anti-zonnebrandcrème. Dat komt doordat op 2000 meter de UV-straling bijna 30% sterker is dan in ons land. Bovendien weerkaatst sneeuw zo'n 85% van die straling. Door de kou voel je het verbranden vaak te laat. Nog geen 18 jaar? Gebeurt het dat je vaak verbrandt vóór je 18e jaar, dan loop je een groter risico later huidkanker te krijgen. Smeer je wangen, neus, lippen, oren en nek dus regelmatig goed in. Gebruik een hoge beschermingsfactor. Niet vergeten! Hij is er weer, het "Rondje van Het Huis"; 50% voordeel op een unieke collectie monturen van absolute topmerken. Kunt u zelf ook eens een extra rondje geven deze zomer. Tot ziens bij Het Huis Opticiens! Zien mag gezien worden. opticiens VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 WEMELDINGE - Op de Westelijke Kanaalweg in Wemeldinge is gistermiddag rond half vier een Connexxionbus uitgebrand. Er zijn geen gewon den gevallen. De brand is vermoedelijk ontstaan in de motor van de bus. Toen de buschauffeur de brand be merkte, kon hij de passagiers rustig naar buiten begeleiden. Er brak geen paniek uit. Ook de berm vatte vlam. De brandweer gaf rond kwart voor vijf het sein brand meester. Hoe de brand is ontstaan is nog onduidelijk. foto Willem Woznitza -....• Het Huis Hardy EDEKLANDSE I KANKERBESTRIJDING Meer weten? Surf naar www.smerenisvet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14