VVD zet voet dwars in formatie Actie bij Kliq Goes heeft direct succes france Lintje voor ras vrijwilligster EU stelt openstelling automarkt jaar uit Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk Liberalen laten claim op ministerie van Onderwijs niet vallen Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- Blank echtpaar krijgt zwarte tweeling na IVF Stork werkt aan romp Airbus A380 Amper jongeren op aidsconferentie Harïl-gïazen deuren VANDAAG 1E HISTORISCHE MARKTDAG IN VEERE10 -17 UUR Varkensboer voelt zich miskend Hiddink en PSV snel rond In het spoor van de W van onze redactie binnenland DEN HAAG - De kabi netsformatie dreigt ver traging op te lopen door dat de VVD niet wil instemmen met het voor stel dat formateur Balke nende gisteren heeft ge daan voor de verdeling wens is. Over dat laatste onder werp moet nog nader gesproken worden. Een voorstel van het CDA om drastisch te snoeien in het huidige aantal van veertien staatssecretarissen, is bij VVD en LPF niet goed gevallen. In CD A-kring groeit de irritatie over de opstelling van de WD. Volgens de christen-democra ten is die partij bezig met 'over vragen'. Bronnen in de WD wijzen erop dat Onderwijs 'al sinds de tijd van Thorbecke' de warme belangstelling van libe ralen geniet. Zalm wil boven dien graag dat een partijgenoot het werk van de huidige minis ter van Onderwijs Hermans kan afmaken. In Defensie heeft de WD minder trek. Ze heeft dat departement de afgelopen ja ren al diverse keren bemand. Door de opstelling van de WD zal het waarschijnlijk niet luk ken de beëdiging van het nieuwe kabinet midden volgende week te doen plaatsvinden, zoals eer der wel werd verwacht. De WD zit daar niet mee, aldus een bron in die partij. „Wij hebben de tijd." Over de personen die de posten moeten bemannen is gisteren officieel nog niet gesproken, al zijn er wel namen over de onder handelingstafel gegaan. Herben heeft Balkenende gevraagd een aantal van zijn kandidaat-be windslieden meer tijd te geven hun zakelijke belangen over te dragen aan derden. Het gaat naar verluidt onder anderen over ondernemer Van den Nieu- wenhuyzen, die een claim tegen de staat heeft lopen na beschul digingen van beursmanipulatie. Balkenende heeft vandaag een gesprek met president Stui veling van de Algemene Reken kamer over een eventuele verduidelijking van regels waaraan bewindslieden met za kelijke belangen moeten vol doen. ANP Advertentie (Advertentie) naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 15-* nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon:o noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen: afschrijving van mijn (post)bankrekening- D per maanc| met nummer: f [7~| automatische incasso 19,25). handtekening: HF P®wartaal met automatische incasso 52,-). per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- vens. In de colofon „eft o nadere informiie aan. ï?™!,SChe '"CaSS0 198,-). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice q llvVööV/lI'nnnnnÖII Antwoordnummer 123 I ÓZ. 14- UUUUUzi 4380 VB Vlissingen dl wo do vr za (postzegel niet nodig) van de ministersposten. VVD-onderhandelaar Zalm wil i zijn claim op Onderwijs niet los- 1 laten, terwijl Balkenende dit 1 departement aan het CDA had toebedeeld. Anderzijds heeft 1 Zalm geen trek in Defensie, dat volgens het lijstje van de forma- teur bij de VVD zou terechtko- men. Het lijstje van Balkenende ziet er volgens verscheidene in- gewijden als volgt uit: het CDA hijgt Algemene Zaken, Sociale Zaken, Buitenlandse Zaken, Justitie, Onderwijs en Land bouw. De WD zou Financiën, Binnenlandse Zaken, Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer en Defen sie gaan doen. Voor de LPF resteert dan Economische Za ken, Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Verkeer en Waterstaat en Integratie en Immigratie. Dat laatste ministerie moet in de plaats komen voor het hui dige van Grote Stedenbeleid. Ontwikkelingssamenwerking wordt volgens het lijstje van Balkenende een taak voor een staatssecretaris. De LPF zou in beginsel akkoord gaan met dit voorstel van de for mateur, mits de verdeling van de staatssecretariaten naar PAPENDRECHT - Een medewerker van Stork Aerospace werkt aan de romp van een Airbus A380 (proefmodel) inPapendrecht. Stork mag een groot deel van de romp van het nieuwe, extra grote toestel leveren: een onderdeel van de vleugel en een deel van het elektronisch systeem. foto Ed Oudenaarden/ANP door Mare Peeperkorn BRUSSEL - Autodealers moe ten één jaar langer wachten voor zij overal in Europa hun wagens kunnen verkopen. Met dit beperkte uitstel van een scherpere prijzenslag bij de au toverkoop, komt Europees Commissaris Monti van Con currentie enigszins tegemoet aan de kritiek van grote fabri kanten als Opel, Volkswagen en Renault. De autoproducenten voorspel len het verlies van tienduizen den banen als Monti zijn zin krijgt. Volgende week beslist de voltallige Europese Commissie definitief over de aanscherping van de concurrentie in de auto sector. Nu is die door talloze re gels beperkt, waardoor de con sument volgens de Commissie onnodig veel voor zijn wagen betaalt. Nu is een dealer met handen en voeten gebonden aan de fabri kant. Die heeft hem een bepaal de regio toegewezen, waarbin nen hij mag verkopen. Ook bij het onderhoud van de wagen is van echte concurrentie veelal geen sprake. Onafhankelijke, goedkopere, garages worden gedwarsboomd door de fabri kant door hen de benodigde technische informatie te ont houden. Hetzelfde geldt voor de producenten van merkloze re serveonderdelen. Dealers mogen straks meerdere merken gaan verkopen. Onaf hankelijke garagehouders en onderdelenfabrikanten krijgen direct toegang tot alle benodig de technische informatie over de nieuwe modellen. De scher pere concurrentie bij het onder houd gaat al volgend najaar in, de verkoop vrijheid voor dealers volgt een jaar later. De Commis sie is gemachtigd de nieuwe concurrentieregels voor de au toverkoop zonder instemming van de landen binnen de EU in te voeren. GPD Geen zon Bewolkt en perioden met regen, •'s Ochtends kans op onweer. Matige zui denwind, kracht 5 bij maximaal 22 graden. 245e jaargang no. 160 dinsdag 9 juli 2002 los nummer 1,00 LONDEN - Een verwisseling bij een Britse vmchtbaarheidskli- niek heeft ertoe geleid dat een blank echtpaar na een IVF-be- liandeling een zwarte tweeling heeft gekregen. „Dit is iets waar we altijd bang voor zijn ge weest", aldus een medewerker van de kliniek. Volgens de Britse krant The Sun kan de tweeling de inzet worden van een juridische strijd tussen het blanke echtpaar en de zwar te ouders die zich ook lieten be handelen. De blanke vrouw die de twee heeft gebaard, wil de kinderen graag houden. Van Glashandei i MELIESTE I Bezoek onze showroom! I j Uvingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854^ door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik ben helemaal per plex." Elize de Jonge kreeg gisteren tij dens de eerste dag van de speelweek in Middelburg een koninklijke onderschei ding opgespeld door burgemeester K. Schouwenaar. Ze is al 21 jaar vrijwil liger bij de speelweek. Voor de uitreiking legde Schouwenaar aan de kinderen uit wat een koninklijke onderscheiding is. „Als iemand heel erg zijn best heeft ge daan, zegt de koningin: Dat vind ik zo bijzonder, die krijgt een lintje." En Elize heeft haar best gedaan, vertelde de bur gemeester. Ze zorgt voor de spijkers, de verf en de pallets. Ook maakt ze elk jaar een lied en verzint ze verhalen om aan de kinderen te vertellen. Daarom wordt ze lid in de orde van Oranje Nassau. Voordat ze naar Middelburg verhuisde, was Elize de Jonge vrijwilligster in Rot terdam en Schiedam. Ze werkte op de zondagsschool, gaf naailes aan vrouwen en was actief bij de wandelvereniging. Sinds 1981 is ze één week in het jaar op het Meiveld te vinden. foto Lex de Meester geen van de betrokkenen is de identiteit prijsgegeven. Bij een IVF-behandeling wordt het sperma van de man in een la boratorium samengevoegd met een eicel van de vrouw. Een be- vnichte eicel gaat dan terug in de baarmoeder. Het is niet dui delijk wat er precies fout is ge gaan. ANP JAdvertentie door Ingrid Huibers GOES - M. Wagenaar uit Oude- lande mag de door hem felbe geerde opleiding tot brand wacht volgen. Dat is het resultaat van een dag actievoe ren bij reïntegratiebureau Kliq in Goes. Dit overigens tot onge noegen van M. Drijver, regiodi recteur Kliq Zuid-West, die in alle haast naar Zeeland was af gereisd. „Ik vraag me af in wiens belang zo'n actie is", zei ze na afloop van een anderhalf uur durend gesprek met de familie Wage naar. „Wij zijn het grootste reïn tegratiebureau van Nederland. Advertentie GRATIS TOEGANG Heel veel mensen zijn aangewe zen op onze dienstverlening. Wanneer nu door zo'n actie naar buiten wordt gebracht dat onze dienstverlening niet goed is, dan worden cliënten die vaak toch al onzeker zijn, daar alleen nog maar onzekerder van. Daar maak ik me grote zorgen over." Verder wilde Drijver alleen wat algemeenheden kwijt als 'wij maken inderdaad foutep' en 'soms strookt het verwachtings patroon van cliënten van Kliq niet met wat wij als reïntegra- tiebedrijf kunnen bieden'. Op de zaak Wagenaar wilde ze in houdelijk niet ingaan. Oproepcontract Wagenaar zelf wel. Zo blijkt ook hij een verkeerde voorstelling te hebben gehad van de diensten die Kliq hem kon bieden. Bo vendien blijkt dat ook het Vlis- singse brandpreventiebedrijf TSA, waar Wagenaar inmiddels een oproepcontract heeft, niet goed op de hoogte was welke rechten en plichten het kan ont lenen aan een arbeidsovereen komst met een werknemer 'met een arbeidshandicap'. Wagenaar, die kampt met zware rugklachten, belandde onge veer drie jaar geleden in de WAO. Sindsdien probeert hij een passende baan te vinden, maar hij ondervindt daarbij weinig steun van uitvoeringsin stelling Guo en Kliq. „Ze reage ren niet op mijn telefoontjes, hebben me niet goed voorge licht, bellen de bedrijven waar ik solliciteer niet na en ook de keuringen zijn een aanfluiting", vat Wagenaar samen. Om zijn beklag bij het Guo te doen trok Wagenaar eind vorige maand samen met de Middel burgse SP-afdeling, die zich zijn lot aantrekt, naar Den Haag. Ook vond begin vorige week een gesprek plaats bij Kliq. Toen Wagenaar afgelopen vrijdag weer niet de beloofde uitnodiging voor een medische keuring ontving, was de maat vol. Daarom blokkeerde hij gister ochtend met vrouw, kind en be vriende SP-ers de deur van het kantoor van Kliq met strobalen. Daarna ging het snel. In een mum van tijd waren er afspra ken gemaakt met TSA Brand preventie. Die zullen Wage naars opleiding betalen. Waarschijnlijk kan hij eind no vember aan de cursus beginnen. Ook de daaraan voorafgaande verplichte keuring is geregeld. Dit tot grote opluchting van Wagenaar: „Een harde toezeg ging op een fulltime baan kan TSA mij niet geven, maar met een opleiding tot brandwacht in mijn zak is het wel bijna te ga randeren." Hoewel het aantal hiv-geïnfecteerden in de leeftijdsgroep on der de dertig j aar dramatisch stijgt, is het aantal deelnemende jongeren op de internationale aidsconferentie in Barcelona laag. Een slechte zaak, vindt de sectie Jong Positief van de Hiv-Vereniging. C. van Sleuwen, varkenshouder in Oostburg en eigenaar van Zeeland Voeders BV, voelt zich ten onrechte in het verdach tenbankje gezet. Zijn bedrijf heeft wel vervuild veevoer gele verd aan collega's, maar het had niet kunnen weten dat er verboden stoffen in zaten, zegt een woordvoer ster van Zeeland Voeders. Guus Hiddink heeft giste ren in Eindhoven een tweejarig contract onder tekend als trainer/coach van PSV. Beide partijen waren snel rond. De 5 5-j a- rige Achterhoe ker is de opvolger van Erik Gerets. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; wetenschap: 8; zeeland: 9, 11,13 en 15; sport: 17 en 18; buitengebied: 19,21 en 22. 24. Vierhouten ALG. KLASSEMENT I 1. Bertogliati 9.18.121 2. Zabel 0.02 j 3. Jalabert 0.03: 43. Boogerd 0.29 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.pzc.nl t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1