Verhoeven met zege er vandoor PZC Zegers speelt en wint drie finalepartijen Voorzitter 't Vrije zwaait na 34 jaar af Dubbel succes voor Obrie en Martens Peter Woestenberg is sprinters te slim af Renners graag naar kermiskoers Westdorpe De Wielingen opent seizoen in Groede Souburg wil volgend jaar A-toernooi \Casper Ovaa loopt overwinning in Axel mis door valpartij uitslagen Zesde plaats voor Verdonk in Boedapest Maar weinig combinaties halen niveau in Vrouwenpolder maandag 8 juli 2002 zl9 lijdens komende jaarvergade ring van de zwemclub 't Vrije uit Sluis, die afgelopen zaterdag de 31e langebaanwedstrijden I ijjeid, de voorzittershamer neer. Leenhouts: „Ik ben nu 76 jaar, door Peter Snelders AXEL - Casper Ovaa uit Oost- Souburg wilde een greep naar demacht te doen tijdens de zes je wedstrijd om de RES-trofee te Axel. Hij won de eerste man die, maar in de tweede manche zat het tegen. Een valpartij hield hem van de eindoverwin ning af. In de eerste manche liet de Wal- cherse crosser bij de licentie houders bekende namen als Bas Verhoeven uit Best en Henk Thys uit het Belgische Adegem achter zich, maar een buiteling in de tweede manche was er de bet aan dat hij toen naar een vijfde plaats verhuisde en in het dagklassement met de derde plaats genoegen moest nemen. Bas Verhoeven schreef via een respectievelijke tweede en eer ste plaats de dagprijs op zijn naam. Inde categorie 250/500 cc stond er geen maat op de Belgische pi loot Eric Peeters uit Tielen. In beide manches toonde hij zich duidelijk de sterkste. Niettemin bood Herman van de Bos knap tegenstand, maar tot twee keer toe moest de motorcrosser uit Koewacht zich tevreden stellen niet een tweede plaats. Deelne mers als Peter de Booy uit Wals oorden en Coen van Hoeve uit Zaamslag presteerden niet on verdienstelijk. Het is bekend dat zij bij een goe de start tot de top van het klas sement kunnen reiken. Is zón voortvarend begin niet het ge val, dan scharen zij zich meestal onder de top van de klassering. Opvallend in deze klasse was de twaalfde plaats van John Fas- saert uit Graauw. Hij is dit sei zoen na een periode van inacti- gelukkig nog in een uitstekende staat van gezondheid, maar al sinds 1950 bij de zwemclub be stuurlijk betrokken. Ik ben se dert 1968 voorzitter. Het wordt tijd dat er eens een ander komt." viteit terug en lijkt nauwelijks aan prestatief vermogen te heb ben ingeboet. Maikel van de Goor uit Ylissin- gen trok in de klasse 125 cc alle registers open, maar moest er varen dat Maarten Govaert uit Wetteren een maatje te groot was. Laatstgenoemde won bei de manches, terwijl Van de Goor tot twee keer toe op de tweede plaats eindigde voor Roel van de Bergen uit s-Gravenpolder. Beste Zeeuws-Vlaming was Ke vin de Beer uit Axel. In de eerste manche zat er beslist meer in voor hem, maar doordat hij in een bocht vol in de remmen moest, viel hij enkele plaatsen terug. Daardoor eindigde hij in die rit op de vijfde plaats. Voor Sander de Braai uit Zaamslag was het jammer dat hij de eerste manche niet kon uitrijden. Daardoor was hij op slag kansloos geworden voor een hoge klassering in het dag klassement. Dat een hoge eind klassering er zonder meer had ingezeten, bewees hij door in de tweede manche op een knappe vierde plaats te eindigen. De veteranenklasse werd gedo mineerd door de zuiderburen. Jos Machiels, Koen Verburgh en Raymond Peeters dicteerden in die volgorde de wedstrijd. De enige tegenstand kwam van Ru dy Walhout uit Zandstraat. Hij finishte in totaal op de vierde plaats door een respectievelijke derde en vierde plaats in de manches. Rudy Walhout had beide keren een sterke start, maar moest halverwege de wed- strijd ervaren dat zijn Belgische rivalen fysiek net iets meer in houd hebben. Bij deze categorie pi-esteerden Een opvolger is er nog niet en het zou wel eens kunnen dat de langebaanwedstrijden in Sluis en de halve marathon hun lang ste tijd gehad hebben. Leen houts: „Ik hoop in ieder geval Johan Schelleman uit Axel en Rinus Dekker uit Zandstraat naar behorenVoor Ronny Dop- pegieter uit Hoofdplaat viel het eindresultaat wat tegen. Hij kwam ditmaal aan de start met niet dat dit door mijn vertrek weg zou vallen. Het is en blijft een schitterend sportevenement van internationale allure. Als je ziet dat er hier vandaag weer 72 clubs aanwezig zijn, dan kan en een viertactmotor in plaats van de hem vertrouwde tweetact. Onwennigheid met het nieuwe materiaal was er debet aan dat hij zich niet op de van hem be kende manier kon manifeste- mag dit toch nooit wegvallen", zei Leenhouts gisteren. Volgens de voorzitter kost het ook steeds meer mankracht om aan cle strenge veiligheidseisen, opgelegd door de KNZB, te vol- ren. Bij de jeugd in de klasse 85 cc was Martin Stroo uit Oost- Souburg opnieuw de beste. Zijn motor is een maatje groter dan die van naaste concurrent Erik Koote uit Sommelsdijk en juist doen. „Dat kost niet alleen meer mankracht, maar ook meer geld. Door die eisen konden we ook onze zestien kilometer niet meer organiseren, omdat de KNZV verplicht stelde dat bij iedere zwemmer of zwemster een begeleidende boot aanwe zig moest zijn. Dat lukt gewoon niet meer." dat verschil was van belang op het zanderige circuit in Axel, waar ondanks het be gin van de vakanties toch nog 117 crossers aan de start kwa men. door Willy van Leeuwen KOEWACHT - De dertiende editie van hel Open Vlastoer- nooi in Koewacht stond in het teken van de successen van plaatselijke favoriete Margot Martens en Björn Obrie uit Sas van Gent. Zowel Margot Martens als Björn Obrie mochten tweemaal de eerste prijs in ontvangst ne men. Margot Martens won sa men met Mandy Wolfert in het vrouwen dubbel 6 en werd ook toernooi winnaar in de categorie gemengd 6 samen met Eiwin van Regenmortel. Björn Obrie bleek opnieuw niet te stoppen in zowel zijn enkel als samen met zijn maat Koen van den Berg in de dubbel. Tijdens cle finaledag van dit zeer geslaagde toernooi konden de toeschouwers genieten van mooi tennis met vaak veel leuke rally's. In het vrouwen dubbel 6 maakten de elfjarige Margot Martens en Mandy Wolfert hun plaatsing helemaal waar. Ze versloegen Kegels/Wentzler in de halve finale met tweemaal 6-3 en behielden hun goede vorm ook in de finale tegen Koole/Rademakers. In de eerste set waren de jeugdige talenten superieur aan hun tegenstand sters, die dan ook een 6-1-ne- derlaag" moesten slikken. In de tweede set kwam het duo Koole/ Rademakers sterk terug, maar verder dan 6-4 liet Martens/Wolfert ze niet meer komen. In het vrouwen dubbel 7 kwam de hoofdprijs terecht bij het duo De Baets/Lacunes die Aerts/ Dieleman in de finale de baas waren met 6-4 6-2. Zoals al ge meld boekte Margot Martens dubbel succes. In de categorie gemengd dubbel 6 stond ze sa men met Erwin van Regenmor tel als eerste geplaatst en die voorspelling werd helemaal waar. Nadat ze D'Hooghe/Vlas- senrood hadden uitgeschakeld in de halve finales met 6-0 6-3 werd de combinatie Manon Dutree en Stijn Cant in de finale gemakkelijk verslagen met 6-2 6-1, waardoor Margot de twee de hoofdprijs op zak kon steken. Neve/de Milliano deed het pri ma in de gemengd dubbel 7, dooe Kaasschieter/Van Beest met 6-3 6-4 in de finale terug te wijzen. Bij de mannen werd het Vlas- toernooi het toernooi van Björn Obrie. Hij won de enkel finale 6 tegen Krijn de Vries met 6-4 7-6 en was ook samen met zijn maat Koen van den Berg heer en meester in de dubbel 4. Van den Berg/Obrie verloren in de finale nog wel de eerste set tegen Roc- tus/de Vries met 1-6, maar knokten zich op karakter tèrüg in de wedstrijd en met succes. Zowel de tweede als derde set werden een gemakkelijke prooi voor Koen van den Berg en Björn Obrie, die daardoor ook dit toernooi op hun naam wisten te schrijven. Rudy Martens en Bert Dutree speelden eveneens een goed toernooi. Ze wonnen in de dub bel 5 de halve finale tegen De Kesel/Mulder met tweemaal 6-0 en in de finale werden ook De Block/Hiel aan de zegekar gebonclen met 6-3 7-5. Honny van Dorsselaer verraste in de enkelfinale 7 routinier Roland de la Ruelle met 6-1 6-3. OOST-SOUBURG - Het tennis toernooi van Oost-Souburg wil volgend jaar ruimte maken voor A-spelers. Hoewel het huidige budget opgeschroefd zal moe ten worden, is het organisatie comité bij monde van wed strijdleider Sven Vermeulen hoopvol gestemd. Vermeulen keek gisteren na af loop van het toernooi alvast naar de volgende editie. „De plannen liggen er om er Al-spe lers bij te betrekken. Aan het eind van cle zomer willen we ze kerheid hebben voor het toer nooi, waarin we vooral de Zeeuwse jeugd een kans willen geven", zei Vermeulen. Thijs Slagboom won het toer nooi gisteren. Hij krijgt sowieso een wild carcl voor volgend jaar, beloofde Vermeulen. Kansloos De rijders in de 250 cc trainen voor de RES-cross in Axel. foto Camile Schelstraete Tennis Sluuskilletoernooi in Sluiskil: finales: VE 5-6: poule: 1M. Simonse, VE 7: poule: 1 M. van der Schelling, VE 8-9: S. Beek- e-M. de Krijger 6-2 5-7 6-1, VD 7: De Braai/Van der Schelling-Duysserinck/Ze- gers 6-3 6-3, VD 8-9: Risseeuw/Beeke- -Stofferis/Vermeulen 5-7 6-37-5, ME 3: poule: 1. D. Pieters, ME 5: E. Bleyen- berg-H. Matthijssen 6-46-4, ME 7: R. Ze- gers-K. de Jonge 6-4 6-2, ME 7-8 50+: A. van der Sloot-J. Gijsen 6-3 0-6 6-4, ME 8-9: B. du Puy-P. Kuhlman 6-1 6-3, MD 5: poule: 1. Van Avermaete/Pieters, MD 7: Rompa/Zegers-De Jonge/Schelfout 6-2 6-3, MD 8-9: Zegers/van Megen-Si- monse/Te Wieske6-1 6-3,GD5:Zegers- /Simonse-De Bokx/Krtekaard 7-5 6-3, GD 7: Van Lare/Zegers-De Putter/Kamp man 2-6 6-3 6-4, GD 8-9: Risseeuw- /Kuhlman-Francke/de Putter 1-6 6-4 7-6. Vlastoernooï in Koewacht: finales: VD 6: Martens/Wolfert-Koole/Rademakers 6-1 6-4, VD 7: De Baets/Lacunes-Aerts- /Dieleman 6-4 6-2, VD 8-9: De Letter- /Scheerders-Bohyn/Van Gremberghe 6-2 4-6 6-0, ME 6: B. Obrie-K. de Vries 6-47-6, ME7: H. van Dorsselaer-R. de la Ruelle 6-1 6-3, ME 8-9: W. Sinke-H. Pij- pelink 7-5 6-4, MD 4: Van den Berg/O- brie-Roctus/de Vries 1-6 6-1 6-3, MD 5: Martens/Dutree-De Block/Hiel 6-3 7-5, MD 6: Cant/Van der Steichel-Baumgarte- /de Meijer 6-3 6-4, MD 7: Dhaene/D- hondt-Groenesteyn/Kegels6-1 6-2, MD 8-9: Boone/Ducheine-Cappon/van Loon 6-1 6-4, GD 6: Martens/van Regenmor- tel-Dutree/Cant 6-2 6-1, GD 7: Neve/de Milliano-Kaaschieter/Van Beest 6-3 6-4, GD 8-9: Kint/Vlassenrood-Van Gremberghe/Vervaet7-6 6-2, Motorcross Zesde wedstrijd om RES-trofee in Axel. Licentiehouders: 1. B. Verhoeven (Best), 2. HenkThys (Adegem), 3. C. Ovaa (Oost- - Souburg), 7. D. Schelleman (Axel), 9. A. Vandamme (Zuiddorpe). Stand: 1. D. Schelleman, 2. A. Pochet (Beauraing), 3. C. Ovaa 4. A. Vandamme, 5. T. Govaert (Wetteren). 250/500 cc: 1. E. Peeters (Tielen), 2. H. van de Bos (Koewacht), 3. J, Kesters (Op- glabeek), 6. P. de Booy (Walsoorden), 7. C. van Hoeve (Zaamslag), 8. P. Verplanke (Koewacht), 10. R. Melse (Meliskerke), 11. J. Cornelisse (Yerseke), 12. J. Fas- saert (Graauw), 12. R. Doens (Biervliet), 15. C. Zegers (Biezelinge). Stand: 1. E. Peeters, 2. J. Kesters, 3. H. van de Bos, 4. J. de Wilde (Wetteren), 5. P. de Booy. 125 cc: 1. M. Govaert (Wetteren), 2. M. van de Goor (Vlissingen), 3. R. van de Bergen (s-Gravenpolder), 6. K. den Beer (Axel), 9. A. de Visser (Westkapelle), 11. J. den Engelsman (Middelburg), 14, W. Vaal (Kloosterzande). Stand: 1. M. Go vaert, 2. M. van de Goor, 3. R. Vrijelinck (Oostende), 4. K. den Beer, 5. S. de Braai (Zaamslag). Veteranen: 1. J. Machiels (Diepenbeek), 2. K. Verburgh (Assebroek), 3. R. Peeters (Stevoort), 4. R. Walhout (Zandstraat), 7. J. Schelleman (Axel), 9. R. Dekker (Zand straat), 14. R. Doppegieter (Hoofdplaat). Stand: 1J. Machiels, 2. K. Verburgh, 3. R. Peeters, 4. J. Schelleman, 5. H. Schoute den (Brasschaat). 85 cc: 1. M. Stroo (Oost-Souburg), 2. E. Koote (Sommelsdijk), 3. M. Merison (Big- gekerke), 5. B. Stockman (Terneuzen), 6. J. van Kempen (Oost-Souburg), 8. J. de Vos (Hoek), 9. D. van Kempen (Zand straat), 11. K, van Houdt (terneuzen). Stand; 1. M. Stroo, 2. C. Neckebroek (Wetteren), 3. B. Stockman, 4. E. Koote (Sommelsdijk), 5. J. de Vos. BOEDAPEST - Marianne Ver donk uit Terneuzen is als zesde geëindigd op de 400 meter tij dens de open Europese kampi oenschappen voor verstandelijk gehandicapten. De atlete van Scheldesport ging vlot door de series. En ook in de halve finale had ze geen probleem om bij de snelsten te zitten. In de finale liep ze vervolgens een tijd van 69,38 seconden. Verdonk loopt in Boedapest ook nog de 220 meter. door Wim de Vos HEINKENSZAND - De spurters lieten zich verrassen in de Ronde van Heinkenszand voor vrije renners. Omdat er in de slotfase na een levendige wedstrijd met veel ontsnap pingspogingen nog steeds een groep met achttien coureurs bij elkaar reed, mocht dus worden ingezet op een sprinter. Peter Woestenberg uit Sint Wille- brord troefde de bekende snel heidsduivels echter slim af. In Heinkenszand waren het op nieuw 'kopstukken' als Johnny van der Klooster en Matti de Baat die leven in de brouwerij brachten. Toen halverwege een kwartet - waarbij ook Van dei- Klooster en De Baat - weg reed, leek cle wedstrijd al in een vroeg stadium te worden beslist. Het peloton zag dat echter an ders. Dat zorgde voor een mooie aan loop naar een fraaie finale. Een slotfase waarin uiteindelijk dus achttien renners betrokken wa ren. De spanning liep op toen Martin de Kok samen met Mar tin Schouten uit Vlaardingen een kleine bres sloeg en vrijwel niemand meer kansen gaf voor de overige zestien renners. Daarin zat uiteindelijk toch te veel kwaliteit en op minder dan een kilometer voor de aankomst werden De Kok en Schouten achterhaald. De spurt werd ver volgens gewonnen door Peter Woestenberg. van onze sportredactie GROEDE - Het zomerseizoen van de West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielin gen wordt traditioneel geopend met de veertien kilometer lange klassieker Groede-Oostburg- Groede. De loop die morgen gehouden wordt, is er een die iedereen graag op zijn erelijst bijschrijft. Het is met name de loop van ve teraan Sjaak Luteijn, maar het js de vraag in hoeverre de Oost- ourgse atleet hersteld is om op nieuw toe te slaan op de winde rige dijken van West-Zeeuws- V laanderen. Het startschot I wordt om 19.30 gegeven in de Schuitvlotstraat. Tegelijk met Groede-Oostburg- Groede gaat er een 3,5 en 7 kilo- meter van start. En daarna is het de beurt aan de jeugdige atleten en en atletes die een 750 en 1500 meter op de rol hebben staan. Er kan vanaf 18.30 uur worden in geschreven in de kantine van de voetbalvereniging Groede aan de Traverse, waar tevens was- en kleedaccommodatie is. Vanaf morgen is het voorlopig iedere dinsdagavond lopen in de West-Zeeuws-Vlaamse regio, met uitzondering van de Brade rieloop in Aardenburg op zater dag 13 juli. De Zomerlopen be ginnen in Nieuwvliet-Bad (16 juli) en worden voortgezet in Caclzand-Bad (23 juli), Nieuw- vliet-Dorp (30 juli), Zuidzande (6 augustus), Groede-Dorp (13 augustus) en Cadzand-Bad (20 augustus). Met 'Dwars door de Zwingeul' wordt op zondag 8 september de reeks afgesloten. door Wim de Vos WESTDORPE - De wielrenners komen graag naar Westdorpe. Ze weten dat daar behoorlijk te verdienen valt en niets mense lijks is ook een coureur vreemd. Morgen is het weer zover. Dan is er het jaarlijkse kermiscriteri- um van Westdorpe, met in het voorprogramma een wedstrijd voor nieuwelingen en als hoofd moot een koers voor de elite en noe-amateurs. In die laatste categorie mag er ongetwijfeld weer een sterk veld verwacht worden. Organi sator Danny Soethaert heeft in middels bijna vijftig toezeggin gen van renners binnen. „Veel renners die in het verleden re den, hebben opnieuw inge schreven. Dat is toch een bewijs dat ze graag naar Westdorpe toe komen. Er komen nog steeds te lefoontjes van coureurs of ze nog bij mogen schrijven. Ze we ten dat er in Westdorpe te ver dienen valt en dat heeft toch een behoorlijke aantrekkings kracht", meent Soethaert. Hij heeft de wedstrijd zien groeien tot wat die nu is: een koers die tot ver buiten de regio aan spreekt. Er komen in ieder geval een aantal sterke renners naar Westdorpe. Zoals bijvoorbeeld Nico Vuurens uit Meerkerk (dit jaar al goed vor een vijftal over winningen), de gebroeders Ed ward en Arthur Farenhout (toch ook grossierend in podium plaatsen), John Talen en de winnaar van Sint-Jansteen, WilfriedBastiaanse. Deze hard rijders moeten het opnemen te gen onder meer Tom Cordes (winnaar in Axel)Eric de Crom, Davy Dubbeldam, Johnny Hoo- gerland, Ronald Krijnen, Peter Metske en uiteraard de West- dorpenaar Martin de Jaeger en Danny Schaut. Verder hebben ook nog enkele Litouwers en Russen aangegeven van start te willen gaan. Bij cle nieuwelingen valt de be langstelling vooralsnog tegen. Amper een twintigtal renners heeft zich tot nu toe ingeschre ven. Onder hen is overigens wel de sterke winnaar van de wed strijd in Sint-Jansteen, Frank Wierstra, die daar zijn elfde overwinning van het seizoen behaalde. Wierstra komt in Westdorpe opnieuw Rikke Dijkxhoorn (in Sint-Jansteen zijn vluchtmakker) en de Zeeuws-Vlamingen Jimmy de Bruijn en Gerben Scheerders te gen. De nieuwelingen openen om 17.15 uur met een wedstrijd over vijftig kilometer, waarna de amateurs om 19.00 uur be ginnen aan een opdracht van tachtig kilometer. VROUWENPOLDER - Dres suur, mits goed uitgevoerd, kan bijzonder boeien. Maar in de uitvoering schoten, op de door jubilerende ruiterclub Oranje zon gehouden wedstrijd in Vrouwenpolder, nogal wat com binaties tekort. Daardoor was het verschil tussen de koplopers en de achtervolgers soms op merkelijk groot. In de eerste proef van cle klasse L2 ontbrandde een boeiend ge vecht om de hoogste eer tussen Sandra van der Hoofd met Pret ty Woman en Florine Boogaard met Poema. Van der Hoofd opende de proef bijzonder sterk. De Gapingse amazone stuurde de zwarte merrie naar het uit stekend totaal van 175 punten. Naar later bleek, was dat vol doende voor de zege. Florine Boogaard was ogen schijnlijk niet erg onder de in druk van de proef van Van der Hoofd. In een goede proef be zorgde ze met de pas vijfjarige ruin leider Van der Hoofd zes spannende minuten. Uiteinde lijk kwam Florine Boogaard twee puntjes tekort om Van der Hoofd de zege te ontnemen. Al leen Jan Noordhoek kon het ontketende duo nog enigszins bijbenen. De ruiter uit Kortgene stuurde de ruin nieuwvliet met 166 punten naar de derde stek. Edward Bleijenberg won de finale in het enkel 5-toemooi van Sluiskil. foto Peter Nicolai door Willy van Leeuwen SLUISKIL - Dethlef Pieters is ongeslagen winnaar geworden in de enkel 3 van het Sluuskille- tennistoernooi in Sluiskil. Pie ters was de sterkste in de poule. Hij won met 3-14-1 van Wouter Blokland, versloeg Jos Zegers met 5-0 3-1 en kreeg een walk over van Tim Poppe, zodat Pie ters baas bleef in eigen huis. Voor Robert Zegers kan dit toer nooi ook niet meer kapot. Hij speelde - en won - drie finales in dit toernooi dat op de finaledag op een Sluiskils onderonsje leek. In de enkel 5 werd de finale gespeeld tussen Edward Bleij enberg en Han Matthijssen. Matthijssen probeerde zijn te genstander onder druk te hou den, maar in de slotfase van zo wel de eerste als tweede set. 'ontsnapte' Bleijenberg en drukte door naar setpunt. Robert Zegers speelde dus drie finales, waaronder de enkelfi nale in de 7. Hij versloeg Ko de Jonge met 6-4 6-2. Opvallend was toch ook wel de prestatie van de routiniers Aart van der Sloot en Jan Gijsen in de enkel 7-8 50+. Van der Sloot heerste in de eerste set en won die set ge makkelijk met 6-3. Gijsen is een taaie speler en dat bewees hij ook in deze spannende finale. Gijsen won de tweede set dui delijk met 0-6 en alles leek nog mogelijk. Toch wilde Van der Sloot daar aan niet meewerken. Hij pakte ook de laatste set met 6-4. Jn de dubbel 5 ging zoals ver wacht de winst naar het duo Marco van Avermaete en Abdon Pieters. Ze versloegen Eps- kamp/Bleijenberg met 4-1 5-1 en gaven ook Han Matthijssen en Peter Rompa een pak slaag met 6-1 4-4. Robert Zegers speelde zijn tweede finale in de dubbel 7 samen met Peter Rom pa. Beiden bewezen hun goede vorm door de finale eenvoudig naar zich toe te trekken met 6-2 6-3. Zegers won ook samen met Van Megen met 6-1 6-3 de enkel 8-9 finale. Henri Zegers enMar- tine Simonse maakte het Sluiskil-plaatje helemaal com pleet. Ze wonnen in de categorie gemengd dubbel 5 van Jacqueli ne de Bokx en Rien Kriekaard met 7-5 6-3. Van Lare/Zegers won de finale in de gemengd dubbel 7 door na een 2-6 ver lies in de eerste set tegen De Putter/Kampman goed terug te komen met een 6-3 6-4- zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33