Veel activiteiten voor jongeren TOYOTA i PZC CA Jeu de boules voor de kerk Levend tafelvoetbal vrolijkt dorpsfeest op >10 Jeugdvakantiewerk in alle kernen van gemeente Terneuzen Zeeuws product centraal in Sluis Tuinkabouter ontvreemd Dronken rijder aangehouden Automobiliste over de kop Boetes voor vechten en vernieling Openbare dronkenschap bestraft Doorgereden na aanrijding Rijverbod voor drankrijder CAPPENDIJK TOYOTA maandag 8 juli 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Terneuzense jongeren van 6 tot en met 16 jaar kunnen vanaf vandaag tot en met vrijdag 2 augustus overal in de gemeente deelnemen aan buurtspelen en sportactivitei ten onder meer voetbal, tennis, streetdance, oud-Hollandse spelen, skate- en stuntlessen. Niet alleen jongeren in de stad Terneuzen komen aan him trek ken. Ook in de dorpen Zaamslag, Hoek, Sluiskil en Biervliet kan de jeugd meedoen aan allerlei activiteiten. De gemeente Terneuzen heeft fitnesscentrum Body line een 'uitdagend en sportief' pro- SLUIS - Sluis stond tijdens het afgelopen weekend in het teken van het Zeeuws product. In de straten stonden diverse kraam pjes opgesteld met diverse lek kernijen uit de provincie. Zowel op zaterdag als zondag was het in de straten gezellig druk. De bij het publiek hobby's als netten boeten, glas in lood leggen, of stoelen vlechten had den over belangstelling niet te klagen. Op het plein voor de rooms katholieke kerk hadden vooral de Belgische toeschou wers veel belangstelling voor de Zeeuwse klederdrachten. Door medewerkers van het pop pen en klederdrachtenmuseum uit Zoutelande werd uitleg ge geven over de dracht en de bij horende versierselen.De Bees tenmarkt was ingeruimd voor het trekpaard en de oude land bouwwerktuigen uit vervlogen tijden hadden eveneens de nodi ge aandacht. Hier liet een zadel maker zien hoe een zadel ge maakt wordt en een hoefsmid had heel wat bekijks. Op het Walplein werden schapen ge schoren. gramma laten vaststellen. Op vaste tijden en vaste locaties kan de jeugd gevolg geven aan de slogan 'Ga je 's actief'. Zo kunnen de jongeren van Hoek en Biervliet de komende vier dinsdagen aan activiteiten in eigen dorp deelnemen en zijn die van Sluiskil en Zaamslag el ke woensdag aan de beurt. In verschillende Terneuzense wij ken (Zeldenrust, Serlippens, Oude Vaart, Binnenstad, Trini teit) zijn op andere dagen aan de beurt. Op sportpark Oude Vaart wor den jongeren vanuit de hele ge meente verwacht, omdat daar gebruik kan worden gemaakt van de skatebaan. Jongeren die willen (leren) skaten, kunnen op maandag-, woensdag- en vrij dagavond tussen zeven en negen uur op de skatebaan terecht. De overige locaties staan elke week in het teken van een bepaald sport of spel. Straatvoetbal (streetsoccer), kermis met oud-Hollandse spe len, streetdance en straattennis beheersen achtereenvolgens de week.Mochten de weersom standigheden zo slecht zijn dat buitensporten er niet in zit dan kan worden uitgeweken naar een gymzaal of school. Website De precieze programma's voor een 'actieve en leuke' vakantie zijn wekelijks te vinden in het Zeeuwsch-Vlaams Adverten tieblad. Het schema tot en met 2 augustus is daarnaast te vinden op de website van de gemeente ■www.terneuzen.nl. Na afloop van 'Ga je 's actief' gaat gewoon het jaarlijkse programma van JVK (Jeugd Vakantie aKtivitei- ten) van start. Verschillende stichtingen en buurt- en sport verenigingen houden tussen 10 en 20 augustus een kinderva kantieweek of kindervakantie dag. De Stichting Leefbaarheid Binnenstad Terneuzen houdt el ke dinsdag een activiteit in of om wijkcentrum De Triangel. Een enkele keer kan de jeugd ook naar speeltuin het Oranje- kwartier (16 juli) of het Vlaamse pretpark Plopsaland (13 augus tus). Meten is weten, ook bij jeu de boules in Groede. foto Peter Nicolai door Fred Rabout GROEDE - Op zes banen uitge zet bij het Nederlandse Her vormde kerkgebouw in Groede werd afgelopen zondag de twee de editie van het Open Groedes Jeu de Boules toernooi afge werkt. Initiatiefneemster van dit toer nooi is Wilma van der Lee, de opbrengst is voor de restauratie van het Nederlandse Hervorm de kerkgebouw. Daarwilmenin 2005 mee beginnen. De kosten worden geraamd op 700.000 euro daarvan moet het restauratiefonds 210.000 euro ophoesten. „Er worden hier in het dorp meer acties gehouden. Ik wil mijn steentje daaraan bij dragen middels ondermeer dit toernooi dat qua belangstelling duidelijk is gegroeid. We mogen hier vandaag internationale deelname begroeten", aldus van der Lee die zelf lid is van de plaatselijke Jeu de Boulesclub Con Forza. Afmetingen Het toernooi, dat niet volgens de officiële regels van de nationale jeu de boules bond werd ge speeld, omdat ondermeer de voorgeschreven afmetingen van de banen niet kon worden uitge zet, begon om 11.00 uur. Vanaf 16.00 uur werd begonnen met het afvalsysteem. De toernooiwinst ging naar Joe- ri de Bruyckere met 32 punten. Met de poedelprijs ging Joey van den Dries uit Sluis naar huis. In totaal waren er zestig deelne mers. TERNEUZEN - De bewoners van een huis aan het Javahof in Terneuzen missen een vioolspelende tuinkabouter. Het veer tig centimeter hoge beeldje moet tussen donderdag- en zater dagavond door een onverlaat zijn meegenomen. SCHOONDIJKE - Een 41-jarige automobilist uit de gemeen te Oostburg liep vrijdagavond omstreeks kwart voor tien te gen de lamp bij een controle in Schoondijke. De agenten ro ken een dranklucht, maar de automobilist 'was niet in staat te blazen'. De man werd daarop meegenomen naar het bureauin Oostburg voor het afnemen van een bloedproef. AXEL - Een 28-jarige automobiliste uit de gemeente Terneu zen kwam zaterdagmorgen vroeg met de schrik vrij nadat ze met haar auto over de kop was geslagen op de Beoostenblijse- straat in het Axelse buitengebied. De vrouw verloor om streeks half twee door onbekende oorzaak de macht over het stuur. De auto kwam in de greppel aan de linkerkant van de weg terecht en sloeg vervolgens over de kop om onderstebo ven tot stilstand te komen. De bestuurster raakte niet ge wond, maar haar auto is vermoedelijk total loss. TERNEUZEN - Twee mannen kregen zondagmorgen vroeg in Zeeuws-Vlaanderen een boete van zeventig euro vanwege ge weld en baldadigheid. Een 34-jarige Duitser sloeg even nazes uur in de Terneuzense Nieuwstraat een Sassenaar met wie hij ruzie had. Surveillerende politie-agenten brachten hem aan het verstand dat hij het meningsverschil niet op de juiste wij ze beslechtte en bekeurden hem. Een 21-jarige Eindhovenaar moest eveneens de portemonnee trekken. Hij werd net na vie ren in Cadzand-Bad aangehouden, omdat hij vlak daarvoor een paaltje uit de grondhad getrokken. KOEWACHT - Een 29-jarige Axelaar belandde zaterdag morgen vroeg in een cel vanwege openbare dronkenschap en agressief gedrag. De luidruchtige man werd omstreeks twee uur aangehouden in Koewacht. Hij verzette zich tegen zijn aanhouding en werd 'ter afkoeling en ontnuchtering' meege nomen naar het bureau. Na te zijn gekalmeerd, kreeg hij een boete van zeventig euro. VLISSINGEN - Een onbekende automobilist heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto beschadigd in de Vlis- singse Van Dishoeckstraat. De dader is doorgereden. MIDDELBURG - Een 38-jarige automobilist uit Vlissingenis zaterdagavond om 21 uur betrapt op rijden onder invloed. De man reed op de Looierssingel in Middelburg tegen de lamp. Uit een ademanalyse bleek dat de Vlissinger bijna 2,5 maal te veel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van vijf uur. Aanval van het team van Meijl (links in wit shirt) op het team van de Hoogies. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst CLINGE - Een 'golden goal' in de verlenging moest uiteinde lijk de beslissing brengen tijdens het eerste open Clingse kampioenschap levend tafel voetbal op luchtkussens. Het G-team uit Sint Jansteen scoorde dat gouden doelpunt en won van de Clingse carnavalsvereniging De Klep pies. De finale was het spannende hoogtepunt van het 'human soccertoernooi' (een onzinnige naam, omdat veld- en zaal voetbal ook door mensen wordt gespeeld). In de poules lagen de krachtsverhoudingen soms ver uitelkaar, wat nog werd versterkt door regenbui en die het speelveld spiegel glad maakten. Uitslagen als 11-3, 12-1 en 14-1 gaven aan dat voetbaltechniek en kracht ongelijk waren verdeeld over de teams. Aan de andere kant werd het G-team, een ploeg met Brabantse studenten voornamelijk afkomstig uit Sint Jansteen, tijdens de pou lewedstrijden nog overtui gend met 6-3 verslagen door De Kleppies. Tijdens de finale bleken de teams echter aan el kaar gewaagd in fanatisme en spelinzicht. De elementaire regel dat de voetballers als ze deelnemen aan het spel beide handen aan de stang van de 'opblaastafel' moeten houden, de poppetjes van een tafelvoetbalspel zitten tenslotte ook vast, werd in het heetst van de strijd nogal eens vergetenDe scheidsrechter moest het na een bestraffend fluitje veelal ontgelden. Tijd voor WK-discussies was er echter niet, omdat de niet-pro- testerende tegenstander er wel voor zorgde dat de bal snel weer in het spel was. De strijd ging gedurende de tien minu ten zuivere speeltijd gelijk op, hoewel het G-team in de han den mocht knijpen dat de aan vallers van De Kleppies slechts één van de toegekende zes penalties achter de uitblin kende doelman kreeg. De Kleppies kwamen seconden voor het eindsignaal op 3-3, maar de carnavalsploeg bleek met die onverwachte gelijk maker geen beslissende tik te hebben uitgedeeld. In de ver lenging maakte het G-team binnen twee minuten het be vrijdende doelpunt. Finale Penningmeester Jaco de Rooy van de organiserende carna valsvereniging De Grens was blij met de spannende finale. Het levend tafelvoetbalspel spreekt niet iedereen in de re gio aan, maar in Clinge was het spel een groot succes. „Deelne mers en toeschouwers waren allemaal even enthousiast. Het luchtkussen past prima op het Negotieplein tegenover feestcafé De Troubadour. Ge noeg redenen om van dit tafel voetbalkampioenschap een jaarlijkse traditie te maken." Na het levende tafelvoetbal trokken de feestneuzen naar café de Troubadour. De entou rage met enkele carnavaleske polyester poppen was aanste kelijk. Diverse aanwezigen hadden zelfs hun verenigings tenue aangetrokken. Voor een echte carnavaleske uitdossing vonden ze het blijkbaar nog wel iets te vroeg. De djvoelde de sfeer goed aan. Met een mix van feestnum mers, gouwe ouwe en de nieuwste top 40 hits wist hij de boel goed op gang te krijgen. E werd geregeld een polonaise gelopen. Na de zomervakantie pakken de meeste verenigingen de draad weer terug op. De ont werpen van de carnavalswa gens liggen al op tafel. Het bouwen kan beginnen, Tradi tioneel nemen de verenigingen tegen het eind van het j aar met een eerste wagenbouwersbal een voorproefje op het echte zottenfeest dat begin maart volgend jaar losbarst, In cle weidse polder een kiem die groeide een mens die boeide zijn land, zijn vee waren zijn lust en zijn leven. Na een zeer arbeidzaam leven is in vol vertrouwen in de Here van ons heengegaan mijn man en onze zorgzame vader JACOBUS DEKKER Ko echtgenoot van Cornelia Koster 13 juni 1926 t 5 juli 2002 Waterlandkerkje: Corrie Dekker-Koster Emmeioord: Fred Waterlandkerkje: Andries Waterlandkerkje: Suzie Amersfoort: Coby en Ephrem Waterlandkerkje: Bram Walerlandkerkje: Adri Steenhovensedijk 11 4508 KA Waterlandkerkje De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden op woensdag 10 juli om 13.50 uur in de Hervormde kerk te Schoondijke, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de alge mene begraafplaats te Waterlandkerkje. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Hervormde Kerk te Waterlandkerkje. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Met dankbaarheid voor haar lange leven en voor de lieve verzorging in 'Rozenoord', delen wij u mede dat van ons is heengegaan onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgroot moeder JANNA DEN HAMER weduwe van Willem van Akker in de leeftijd van 95 jaar. Cadzand: P. W, van Akker J. M. E. van Akker-Dierkx St.-Kruis: J. P. W. van Akker M. van Akker-van Vooren Kleinkinderen en achterkleinkinderen 4524 AD Sluis. 6 juli 2002 Hoogstraat 58 Correspondentieadres: Relranchementseweg 114506 AJ Cadzand. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 10 juli om 1 1.00 uur op de algemene begraafplaats te Cad zand. Samenkomst om 10.30 uur in gebouw 't Zwin. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'l Zwin. Geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Hierbij geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom KO DEKKER Niehove: Bram t en Francien Dekker- Risseeuw Oostburg: Jennie en Piet t van Cruiningen- Dekker Biervliet: Neellje en Bram t Dieleman-Dekker Waterland kerkje: Lies en Cor de Koeijer-Dekker Terneuzen: Joke en Ko de Bruijne-Dekker Miiddelburg: Ineke en Dirk Maranus-Dekker Neven en nichten 5 juli 2002. Plaats uw familieberichten in de PZC In de rij voor de kassa viel Angelique plotseling flauw, gelukkig wist de caissière wat zij moest doen. Het O, Kruis www.ehbo.nl TüV-onderzoek Hieronder vindt u de top-8 van auto's die in Duits betrouwbaarheidsonderzoek als minst storings-gevoelig uit de bus zijn gekomen. Auto's 1 - 3 jaar oud 1Subaru Legacy 2. Toyota Carina/Avensis 3. Mercedes C-Klasse 4. Toyota Starlet 4. Saab 9000 6. Toyota Corolla 7. Mazda MX-5 8. Mercedes 200-500 Auto's 4 - 5 jaar oud 1. Toyota Camry 2. Toyota Starlet 3. Subaru Justy 4. Toyota Carina 5. Volvo 850 6. Mercedes 190 6. Toyota Corolla 6. Subaru Legacy Auto's 6-7 jaar oud 1. Toyota Camry 2. Subaru Legacy 3. Toyota Carina 4. Toyota Starlet 5. Porsche 911 6. Mercedes 200-500 7. Toyóta Corolla 8. Mercedes SL Auto's 8 - 9 jaar oud 1. Toyota Carina 2. Toyota Starlet 3. Subaru Justy 4. Mitsubishi Colt 5. Porsche 911 5. Toyota Camry 5. Toyota Corolla 8. Mercedes 200-500 Auto's 10-11 jaar oud 1Porsche 911 2. Toyota Carina 3. Mercedes S-Klasse 3. Mercedes 200-500 5. VW Bus 5. Toyota Corolla 5. Nissan Sunny 8. Opel Senator TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32