Contract Hontenissehal getekend Houtloodsen als publiekstrekker in Zierikzee Drie dagen feesten op Absdaalse polderkermis V erbanddoos verkoper beste standwerker Dancing in the rain w I il ■'dl 7 Deelnemers menwedstrijd raken gewond Man opgepakt wegens mishandeling Vier gewonden bij ongeval zeeuwse almanak Paradijsje voor jeugd Retranchement Exploitanten, gemeente Hontenisse en stichting bereiken akkoord ZEEUWS-VLAANDEREN doorRené Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Kenny en Anouska van Waes zijn de ex ploitanten van de Hontenisse- hal in Kloosterzande. Het echt paar uit Vogelwaarde is vanaf half augustus verantwoordelijk voor het feitelijk beheer van de sport- en evenementenhal. Iedereen die de hal gebruikt of wil gaan gebruiken, moet zijn zaakjes regelen met de familie Van Waes. Het echtpaar Van Waes ondertekende zaterdag een aantal exploitatie- en be heerscontracten. Namens het gemeentebestuur zette burge meester A. Vogelaar zijn hand tekening en daarnaast versche nen de krabbels van enkele vertegenwoordigers van de Stichting Sport- en Evenemen tenhal Hontenisse op de formu lieren. Een kleine negen maanden na opening van de Hontenissehal werd daarmee eindelijk een be heerdersechtpaar aangesteld. Reden genoeg om de onderteke ning van de contracten in de kantine van het gemeentekan toor te vieren met gebak en champagne. Stichtingsvoorzitter A. Spon- ,selee, die enkele maanden gele den nog mopperde dat de ge meente te lang draalde met het opstellen van de contracten, vond achteraf dat de zaken keu rig waren afgewikkeld. De be heersstichting koos weliswaar in februari al voor het echtpaar Van Waes, maar vijf maanden overleg over alle voorwaarden en verplichtingen is niet te lang, verklaarde Sponselee. Ook bur gemeester Vogelaar legde de na druk op de viering van een 'heuglijk moment'. Niet alleen voor de ondertekenaars van het contract, maar voor de hele be volking van Hontenisse. Want, zo stelde Vogelaar, de Hontenis sehal heeft zijn bestaansrecht al ruimschoots bewezen. Van de vroege morgen tot de late avond is de hal in gebruik; voor de gymlessen van de schoolkin- Hébhhbeshbhbb KORTGENE - Tijdens een - menwedstrijd in Kortge- ne zijn gisteren een 42-ja- rige menner en een 45-ja- rige bijrijder gewond ge raakt. Op de Westpolderdijk schrok het paard om on bekende redenen en week uit naar links waarna het rijtuig begon te slingeren. Het raakte in de rechter- berm en kwam in de sloot tot stilstand. De menner en depassagier, beiden af komstig uit gemeente Ka- pelle, vlogen uit het rijtuig en liepen een botbreuk op. Het paard raakte lichtge wond. MIDDELBURG - In een woning in Middelburg werd gistermor gen om half vier een 37-jarige man uit Wageningen aangehou den wegens mishandeling van de 42-jarige bewoonster. De vrouw werd geslagen en ge schopt en moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De man is aangehouden en in verzekering gesteld. De oorzaak ligt in de relatiesfeer. HOEK - Bij een frontale botsing op de N61 tussen de Braakman en Hoek zijn gisteravond om streeks zes uur vier mensen ge wond geraakt. In een auto zaten een 25-jarige man en een 32-jarige vrouw uit Middelburg, in de andere een 67-jarige man en een 68-jarige vrouw uit het Noord-Brabantse Oosteind. De gewonden moes ten door de brandweer uit hun voertuigen worden bevrijd. Een slachtoffer werd met de traumahelikopter naar het zie kenhuis in Brugge gebracht. Een andere gewonde ging per ambulance naar Brugge. De twee overige slachtoffers zijn naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen vervoerd. Over de aard van de verwondingen kon den gisteravond laat nog geen mededelingen worden gedaan. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst AXEL - De Noordwijkse stand werker J. Brouwer hield zijn praatjes niet voor de vaak zater dag op de Axelse markt. Hij ver kocht verbandtrommels en won het Zeeuws-Vlaams kampioen schap voor standwerkers. Brou wer won een beeldje van de Ax else Erpelkapper en mag later dit jaar deelnemen aan het Ne derlands kampioenschap. Ambulante handelaars en de ondernemersvereniging Axclu- sief haalden de standwerkers naar Axel om de markt een beet- je op te peppen. Echt di'uk was het niet, maar de standwerkers zorgden voor zoveel sfeer dat veel kooplieden en middenstan ders een goede omzet draaiden, verklaarde voorzitter A. Luit- jens van Axclusief na afloop. Brouwer bracht verbandtrom mels aan de man door passanten er op ludieke doch aangename wijze van te overtuigen dat de door hem zelf samengestelde verbanddozen niet gemist kun nen worden tij dens vakantierei zen en andere uitstapjes. Ook A. van Leeuwen uit Ossen- zijl (tweede) en L. Titsing uit Enschede (derde), die genees krachtige ginseng (zalf) en ta pijtreiniger verkochten, wisten hun spullen op vrolijke wijze voor het voetlicht te brengen. De overige handelaren probeer den snoeischaren, douchekop pen, blikopeners, droge worsten en dweilbezems te slijten. De laatste handelaar had het minst succes. Hij rende als organisator van het kampioenschap als een druk baasje heen en weer en kwam niet toe aan demonstratie van zijn 'magic mobs'. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De houtloodsen aan de Vissersdijk in Zierikzee moeten in hun toekomstige functie als historische scheeps werf van de Stichting Museum haven Zeeland een ware pu bliekstrekker worden. Volgens wethouder J. van Felius past de ze voorziening uitstekend in het streven van het gemeentebe stuur de centrumfunctie van Zierikzee te versterken. Hij zei dat zaterdagmiddag bij de sei zoenopening van de Museum haven in Zierikzee. „Het besturen van een museum haven is een vorm van topsport, vandaar dat we de wethouder van sportzaken voor deze ope ning hebben uitgenodigd", al dus bestuurslid F. Meulenberg. Meulenberg ziet als opsteller van de beleidsvisie 'Museumha ven M, L of XL?' de kans deze stichting een maatje groter te laten worden aanzienlijk stij gen met het toekomstig gebruik van de houtloodsen. Naar ver wachting wordt het medio 2003 voor de Stichting Museumha ven daar haar intrek kan nemen. Eigenaar van de houtloodsen, de Stichting Renesse, is druk bezig met de voorbereiding van de restauratie van de panden. „Er moet heel wat aan gebeu ren", zegt professioneel scheepstimmerman én mede werker van de Museumhaven P. Weeda. Weeda verheugt zich op de eerste omvangrijke klus, de restauratie van de hoogaars Ar- nemuiden 17. De Museumhaven heeft er een Europese subsidie voor in de wacht gesleept. Daar bij geldt echter wel de voor waarde dat de restauratie bin nen een bepaalde periode gereed moet zijn. „Ik geloof dat er 21 maanden voor staat en dan wordt het dus nog flink aanpak ken", weet Weeda. Hij is de eni ge professioneel deskundige binnen de club. Verder zijn er slechts twee vrijwilligers die voor techniek en andere speci fieke klussen inzetbaar zijn. Daarom acht hij het van belang dat de historische scheepswerf ook als opleidingsbedrijf dienst gaat doen. Met de gemeente wordt overlegd hier straks via het reïntegratiebedrijf De Zuid hoek mensen in te zetten. Een ander voorstel uit de be leidsvisie dat eerder al vorm gaat krijgen, betreft een mani festatie met een knipoog naar het Prinsengrachtconcert in Amsterdam. Het koor Pop wave, de harmonievereninging Apollo uit Wissekerke en het Smalstads Gemengd Koor uit Brouwer shaven geven vrijdag 20 sep tember een concert in de Oude Haven. De schipper erkent dat het enige stuurmanskunst zal vergen dit schip op deze locatie te krijgen. De kotter is 6,80 me ter breed en de doorgang bij het Witte Bruggetje 7 meter. Niels uit Koewacht weet van de hoed en de rand. Al is hij vier, hij kent de ivereld. Hij had lange tijd maar één han dicap: z'n rechteroog week een beetje veel af. Zelf had hij er geen erg in, maar z'n omge ving vond het geen gezicht. Dus werd Niels door de oog arts onderhanden genomen. Hij keerde uit het ziekenhuis terug met een feinne pleister over het gerepareerde oog. Aangezien in Koewacht een oog sinds jaar en dag koning is, mocht de kleuter zich ver heugen in een ongekend me deleven, dat in veel gevallen vergezeld ging van een klein cadeautje. De timmerman, die bij Niels' ouders wat werkzaamheden verrichtte, keek het allemaal van op een afstandje aan. Na enige tijd liep hij op het kind af, tikte het op de schouder, wees op de fopspeen in diens mond en zei: „Ventje, je hebt je gedra gen als een grote kerel. Zou je dat ding nu niet eens uit je mond doen?" Het antwoord sloeg hem met stomheid. „Nee, want dan kan ik niks meer zien!" door Frank Gijsel SLUIS De kinderen van Re tranchement konden zaterdag eindelijk de nieuwe speelweide aan de Noordstraat in. Door gedeputeerde L. Coppoolse werd samen met hen de ope ning verricht. De speeltuin kwam groten deels tot stand door de inzet en het werk van vele, voorname lijk Truzementse vrijwilligers. Het resultaat mag gezien zijn. Het afgescheiden gebied ach ter de woningen in de Noord straat kreeg een fraaie invul ling met basketbalveld, skatebaan en diverse speeltoe stellen. Aan de ingang prijken twee Eftelingachtige torentjes Rondom het terrein werden bo men en struiken geplant, paad jes en picknickplaatsen aange legd. De totale kosten van het hele project bedragen een slor dige 55.000 euro. Volgens Jurrien Kruidhof, voorzitter van de Stichting Speelweide Retranchement werd voor de realisatie een lan ge weg bewandeld. Naast de gemeentelijke bijdrage van ruim negenduizend euro wer den sponsors benaderd om de nodige gelden op tafel te krij gen. In de zomer van vorig jaar was de begroting rond en wilden de initiatiefnemers aan de slag. Enkele vergunningsprocedu res zorgden er echter voor dat het nog een half jaar duurde voordat de eerste spa de grond in kon. In februari werd uitein delijk gestart met het project. Kruidhof toonde zich zaterdag erg verheugd om het bereikte „Het heeft ons heel wat zweet en soms tranen gekost, maar het resultaat mag er wel we zen." Hij dankte de vele vrijwilligers voor hun grote inzet. „Alleen het onderdeel exploitatie liep niet zo vlot. Op het laatst leek het niet meer te lukken, maar gelukkig kwam alles nog op zijn pootjes terecht." Gedeputeerde Coppoolse toon de zich enthousiast. Hij was van mening dat het voor de leefbaarheid van de kleine ker nen erg belangrijk is dat er een inzet is van vrijwilligers. Als clank voor de inzet was er 's avonds voor alle vrijwilligers een barbecue. Sinds dit weekeinde kunnen de kinderen terecht in de nieuwe speelweide. foto Peter Nicolai maandag 8 juli 2002 deren en voor sport en ontspan ning van tal van verenigingen. En hoewel het lang heeft ge duurd voor de hal er eindelijk kwam is het nu fantastisch ge regeld, oordeelt de burgemees ter. Door een uitgekiend spaar- beleid kon Hontenisse de ruim drie miljoen gulden die cle hal de gemeente kostte in één keer afschrijven. „Er staat een prachtige, goed doordachte hal, die bovendien vrij is van kapitaallasten. De kosten drukken dus niet op de toekomstige begrotingen." Wethouder F. van Driessche, ook bestuurslid van de stich ting, rekende er dan ook al op dat de nieuwe gemeente Hulst eventueel volgend j aar voor zo 'n goedkope sporthal 'genereus' uit de hoek komt. De wensen lijst, waarop ook een aanbouw van twee extra spanten om bergruimte te creëren, kan mis schien snel korter worden, liet de wethouder doorschemeren, Vogelaar hechtte eraan om nog eens te benadrukken dat ook de exploitatielasten binnen de eer der door de raad vastgestelde perken zijn gehouden. De jaar lijkse exploitatiekosten, be staande uit een bijdrage voor het beheerdersechtpaar, verze keringskosten en reserveringen voor onder meer groot onder houd, gaan de afgesproken 61.000 euro (135.000 gulden) niet te boven, bezwoer de burge meester nog eens. Tijdens de laatste raadsverga dering behield vooral oppositie partij Progressief Hontenisse vragen over de hoogte van de exploitatielasten. De verwar ring is ontstaan doordat de huursom van cle Stichting Sport- en Evenementenhal Plontenisse bij een deel van de exploitatielasten werd opge teld. Die huursom is slechts een pa pieren constructie, de stichting betaalt evenveel geld aan de ge meente terug, om van (legale) belastingvoordelen te kunnen profiteren, legde Vogelaar des gevraagd nog eens uit. door Jeanet Vergouwen ABSDALE - Rond en in de tent in het weiland van de familie Knoops aan de Riet en Wulfs- dijkbegon vrijdagavond de Pol- derkermis van Absdale met een levend voetbalspel. De deelnemers tussen vijf en zestig jaar werkten een compe titie af en tenslotte trok de fami lie de Vries aan het langste eind. Na de sportieve inspanning volgde ontspanning in de tent met een klein feestje. Zaterdag werden een reeks van spelen afgewerkt door de jeugd. De bibberspiraal blijkt nog steeds in trek en andere behen digheidsspelletjes zoals ballon- trappen doen het nog steeds bij de kinderen.. Inge Knoops ver gaarde de meeste punten en kreeg een mooie prijs. Maar in Absdale is men gul; alle deelne- mertjes gingen met een attentie naar huis. Ongeveer tweehonderd mensen deden daarna mee aan de barbe cue en tijdens de bal- en feest avond was het ouderwets gezel lig druk. De DJ Werner hield het sfeertje er lekker in. Zondagmiddag waren de be hendigheidswedstrijden met trekkers (gewonnen door Mare Vael) en minitrekkers (gewon nen door Ingmar de Vries). In de strijd om de titel de sportman van Absdale en omstreken kreeg een ander karakter, moesten de deelnemers proeven afleggen zoals fietsen door een (lekker glad) weiland, het zover moge lijk krommen van een buigveer, het sjouwen met een Kliko, het stapelen van pakken stro en het rollen van biervaten vergen., De jeugd vermaakte zich onder tussen in het springkasteel en werkte weer een aantal spelle tjes af samen met kabouter Plop. De Polderkermis Absdale 2002 werd traditioneel afgeslo ten met een vleeskaarting. De paraplu kwam goed van pas tijdens de opening van de Molenstraatfeesten. foto Cam i lie Schelstraete door Marco Hamelink en Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Enkele honderden mensen waren vrij dagavond toegestroomd voor de spectaculaire opening van de Molenstraatfeesten in Kloos terzande. Een laser- en licht show moest de start betekenen van de laatste dorpsfeesten in een zelfstandig Hontenisse. De constante dreiging van regen gooide echter roet in het eten. Door cle donkere wolken boven het weilandje aan de Clooster- straat durfde Eric Hemelaar van CX Rent, het bedrijf dat de show zou verzorgen, het niet aan om de kostbare apparatuur in de openlucht te zetten. Bur gemeester A. Vogelaar van Hon tenisse opende de feesten nu door het afschieten van twee lichtkogels en een confettika- non. Ondanks dat dit ook voor het nodige spektakel zorgde, baalde Hemelaar flink. „We hadden speciaal voor deze avond een show ontworpen. De laser zou de oude wapens van de gemeen ten Hulst en Hontenisse projec teren en het logo van cle nieuw te vormen gemeente. Het is jam mer dat dit niet door kan gaan. Er zit veel tij d in. De uit Rotterdam afkomstige dj Marvin wist het publiek daarna ook niet enthousiast te krijgen. Slechts een handjevol mensen vond de weg naar de dansvloer. Zij hadden het overigens prima naar hun zin. De meesten bleven desondanks aan de achterkant van het veld staan. Ver van de licht- en geluidsshow, maar dicht bij de drankwagen. Start Hoewel de start niet helemaal liep zoals voorzien, was voorzit ter Peter Ferket van het Molen straatcomité na afloop van een weekeinde Molenstraatfeesten tevreden „Ons feest is de laat ste jaren duidelijk gegroeid. Als het grote publiek op de festivi teiten afkomt zit het wel snor. Dan heb je ook eer van je werk. Ook straks in de gemeente Hulst pakken we in het eerste week einde van juli weer stevig uit." De zaterdagmiddagactiviteiten in de verkeersvrije Clooster- straat stonden vooral in het te ken van cle vrijmarktDe deel nemers en ook het publiek moesten wel enkele regenbuien trotseren. Dit kon de pret niet drukken. De Free Country dancers gaven een demonstratie. Zeeuws kam pioen palingroken Ronnie An- driessen uit Kloosterzande stookte zijn rookpot op. Het kiekje van Zeeland deelde ca deautjes uit. De jeugd kon terecht bij de ker misattracties en verschillende springkussens De brandweer gaf de kinderen de gelegenheid om zelf cle spuit ter hand te ne men. 's Avonds waren er op de podia voor cle horeca gelegenheden druk bezochte optredens van di verse muziekbands. Zondag middag trok de braderie en de oude ambachtenmarkt ruim veertig standhouders. Het tal rijke publiek kreeg verder de monstraties voorgeschoteld van onder meer een glasblazer, pop- penmaakster, edelsmid, stoe- lenmatter en kantklossen Voor de waaghalzen was er de bungee jump. Steltlopers brachten ex tra animatie. Vandaag draaien de kermisattracties nog, In de Reizende Man kunnen de lief hebbers om 14.30 uur de boog spannen voor een schieting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29