Thijs Slagboom slaat zijn slag Verhoeven met zege aan de haal Weinig combinaties halen hun niveau Peter Woestenberg is sprinters te slim af De Jonge/Overbeeke beste In eigen huis Raymond Nicodem wint toernooi Goes Luciënne van de Broek schrijft vrouwenfinale Oost-Souburg op haar naam Clausing eruit in kwalificaties Scheveningen Souburg wil A-toernooi uitslagen maandag 8 juli 2002 door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Dres suur, mits goed uitgevoerd, kan bijzonder boeien. Maar in de uitvoering schoten, op de door jubilerende ruiterclub Oranje zon gehouden wedstrijd in Vrouwenpolder, nogal wat com binaties tekort. Daardoor was het verschil tussen de koplopers en de achtervolgers soms op merkelijk groot. In de eerste proef van de klasse L2 ontbrandde een boeiend ge vecht om de hoogste eer tussen Sandra van der Hoofd met Pret ty Woman en Florine Boogaard met Poema. Van der Hoofd opende de proef bijzonder sterk. De Gapingse amazone stuurde de zwarte merrie naar het uit stekend totaal van 175 punten. Naar later bleek, was dat vol doende voor de zege. De geroutineerde Florine Boog aard was ogenschijnlijk niet erg onder de indruk van de proef van Van der Hoofd. In een goed voorwaarts gereden proef be zorgde ze met de pas vijfjarige ruin leider Van der Hoofd zes spannende minuten. Uiteinde lijk kwam Florine Boogaard twee puntjes tekort om Van der Hoofd de zege te ontnemen. Al leen Jan Noordhoek kon het ontketende duo nog enigszins bijbenenDe ruiter uit Kortgene stuurde de ruin nieuwvliet met 166 punten naar de derde stek. In de klasse Ml was er geen kruit gewassen tegen Martin de Kroo en Elze Sophie Wiskerke. In de eerste proef reed De Kroo Nevaro K naar 171 punten, drie punten meer dan de met West- veer's L'Espri een prachtig kop pel vormende Elze Spophie Wiskerke. In de tweede proef waren de rol len omgekeerd. De Kruiningse amazone stuurde haar zwart bruine merrie nu naar 171 pun ten. Voor de ruiter uit Nieuw- land bleef ditmaal de teller op 168 punten steken. Voor Elze Sophie Wiskerke be tekende het haar tweede dagze ge. Na een derde plaats in de eer ste proef van de klasse LI, stuurde de Kruiningse de licht voetig bewegende Wiskerke's Palfrey in de tweede proef met een straatlengte voorsprong naar de overwinning. Jan Ton toonde zich in de eerste proef oppermachtig. De ruiter uit Vrouwenpolder reed de zwarte merrie Ophiet met 174 punten naar het oranje erelint. De voor het organiserende Oranjezon uitkomende Jan Ton bleef daar mee naaste concurrente Marjo lein Puijpe maar liefst 17 pun ten voor. Oranjezon had in Ton toch een uitstekende vertegenwoordiger. Want ook in de klasse M2 was hij met Lewis met een overwinning in de eerste omloop en een derde plaats in de tweede manche erg succesvol. In de tweede proef le verden Jolanda Verton met Ka- rola en Agnes van de Velde met Fastri een verbeten strij d om het oranjelint. Toen de stofwolken in de arena waren opgetrokken stond de teller voor beide kemp hanen op 161 punten. In de klasse Z2 toonde Astrid van de Veer zich oppermachtig. In de eerste proef reed de ama zone uit Veere Joli met 185 pun ten naar de eerste plaats. Met een score van 182 punten kon den Mascha Bustraan met de imponerende hengst Levingsto- ne en Mary Korsman met de ruin Mario de achterstand nog aar dig beperken. In de tweede proef bleek er echter tegen As trid van de Veer en de schimmel merrie geen kruit gewassen. Met haar score van 200 punten bleef ze Martin Harinck met Midnight liefst vijtien punten voor. VLISSINGEN - Tennisser Frank Clausing uit Wemeldinge heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi in Scheve ningen. Clausing overleefde de eerste kwalificatieronde door Benias- huili met 6-2 6-0 te verslaan. Maar in de tweede ronde was de Duitser Heidbrink hem met 6-1 6-1 de baas. Bij winst in de tweede ronde was de Wemeldin- ger geplaatst voor het hoofd toernooi. HnorRon de Waal OOST-SOUBURG - Het Terra Reizen-tennistoemooi in Oost- Souburg heeft zowel bij de vrouwen als bij de mannen een uitermate spannende slotdag beleefd. Bij de vrouwen prolon geerde Luciënne van de Broek haar titel door in drie sets Anne- miek van Beest terug te wijzen, terwijl Thijs Slagboom bij de mannen eveneens in drie sets te sterk was voor Tom Felius. Bij de vrouwen 3-4 plaatste thuisspeelster Luciënne van de Broek zich zonder al te veel moeite voor de finale. Van de Broek was in de halve eindstrij d met 6-1 en 6-0 vele maten te groot voor Mirte de Bakker, maar kreeg in de eindstrijd be duidend meer tegenstand van Annemiek van Beest uit Dor drecht. Van Beest, die in de halve finale OOST-SOUBURG - Het tennis toernooi van Oost-Souburg wil volgend jaar ruimte maken voor A-spelers. Hoewel het huidige budget opgeschroefd zal moe ten worden, is het organisatie comité bij monde van wed strijdleider Sven Vermeulen hoopvol gestemd. Vermeulen, die een geslaagd toernooi gisteren met een kaal geschoren hoofd moest beko pen, keek alvast vooruit naar de volgende editie. ,,De plannen liggen er om er Al-spelers bij te betrekken. Aan het eind van de zomer willen we zekerheid heb ben voor het toernooi, waarin we vooral de Zeeuwse jeugd een kans willen geven. Van de zes wildcards die we dan te verge ven hebben, gaat er sowieso één naar de winnaar van vandaag: Thijs Slagboom", ontvouwde Vermeulen de ambitieuze plan nen. Nadine Hillebrand in drie sets had teruggewezen, begon voortvarend aan de finale door direct de service van Van De Broek te breken, en een 3-0- voorsprong te nemen. Luciënne van de Broek leek even terug te komen door de service van haar tegenstandster te breken, maar daarna deed de speelster uit Dordrecht hetzelfde bij de veer tigjarige Souburgse: 4-2. Het le verde beide speelsters veel moeite op om de eigen service te behouden, maar toch bleef An nemiek van Beest aan de posi tieve kant van de score in de eer ste set: 6-4. .Ondanks dat de winst voor An nemiek verdiend was in die eer ste set, moest ik duidelijk een beetje warmdraaien", zou Van De Broek later verklaren. Een ijzersterke Van de Broek leek in die tweede set inderdaad warm- gedraaid en denderde in een hoog tempo over haar tegen standster heen: 6-0. De Zuid- Hollandse Van Beest bood in de laatste set meer tegenstand, maar kon niet voorkomen dat Luciënne van de Broek zich naar titelprolongatie speelde: 6-3. Stopvolley's Bij de mannen 3waar in de aan loop naar de finale verschillen de hooggeplaatste spelers wa ren gesneuveld, kwamen Tom Felius en Thijs Slagboom tegen elkaar uit. Felius had het in de eerste set zichtbaar moeilijk met de vele stopvolley's die Thijs Slagboom van zijn racket liét komen. Met 6-3 ging de eer ste set dan ook naar de zeven tienjarige Middelburger. „Dat was een bewuste keuze", zei Thijs Slagboom na afloop. „Die volley's liepen eigenlijk meteen goed." Toch herstelde Tom Felius zich uitstekend en trok de tweede set verdiend met 6-4 naar zich toe. In de beslis sende derde set wisselden de servicebreaks elkaar in een hoog tempo af, en gaven de bei de spelers elkaar geen duim breed toe. Uiteindelijk was het Thijs Slagboom die met 6-4 aan het langste eind trok. Thijs Slagboom schreef het toernooi van Oost-Souburg op zijn naam. foto Lex de Meester doorWim de Vos HEINKENSZAND - De spurters lieten zich verrassen in de Ronde van Heinkenszand voor vrije renners. Omdat er in de slotfase na een levendige wedstrijd met veel ontsnap pingspogingen nog steeds een groep met achttien coureurs bij elkaar reed, mocht dus worden ingezet op een sprinter. Peter Woestenberg uit Sint Wille- brord troefde de bekende snel heidsduivels echter slim af. Ex-beroepsrenner Rudy van Vlimmeren won bij de vetera nen en Corné Lepoeter uit We meldinge greep de zege bij de re creanten. Voor de organisatoren was het even wennen. Voor de eerste keer in 22 uitgaves van de Ronde van Heinkenszand regende het. Toch leverde het mindere weer zeker geen tegenvallende wed strijd op. Integendeel, want zo als bijna een traditie geworden is, zijn de renners actief zodra het startschot heeft geklonken. In Heinkenszand waren het op nieuw 'kopstukken' als Johnny van der Klooster en Matti de Baat die leven ip de brouwerij brachten. Toen halverwege een kwartet - waarbij ook Van der Klooster en De Baat - wegreed, leek de wedstrijd al in een vroeg stadium te worden beslist. Het peloton zag dat echter anders. Dat zorgde voor een mooie aan loop naar een fraaie finale. Een slotfase waarin uiteindelijk dus achttien renners betrokken wa ren. De spanning liep op toen Martin de Kok samen met Mar tin Schouten uit Vlaardingen een kleine bres sloeg en vrijwel niemand meer kansen gaf voor de overige zestien renners. Daarin zat uiteindelijk toch te veel kwaliteit en op minder dan een kilometer voor de aankomst werden De Kok en Schouten achterhaald. De spurt werd ver volgens gewonnen door Peter Woestenberg. De veteranen wedstrijd stond in het teken van een lange ont snapping van een drietal coureurs. Rudy van Vlimmeren, Patrick Bolssens en Jan Gelens zagen na zo'n twintig kilometer hun kans schoon en reden weg uit de groep. Wat er daarna ook gebeurde, het leidde tot niets en de drie mochten onderling de podiumplaatsen verdelen. Van Vlimmeren was de sterkste voor Bolssens en Gelens. De recreanten bleven bij elkaar en dus moest een massaspurt, de beslissing brengen. Corné Le poeter was iedereen te snel af en klopte de complete groep. door joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het kop- peltoernooi driebanden dat in Tapperij 's Lands Welvaren in Kwadendamme werd gespeeld, heeft een zege opgeleverd voor het thuisspelende duo Wim de •longe/Sjaak Overbeeke. Ook de tweede plaats ging naar een stel Kwaden dammers: Peter de Vis ser en Kees Verbeek. Het koppeltoernooi. kende een bijzonder spannende finaleron de. Vooral de thuisspelers speel den sterk. In de onderlinge con frontatie tussen de koppels De Visser/Verbeek en De Jonge- /Overbeeke werd op het scherpst van de snede gestre den. Het resultaat was een traaie winstpartij voor De Vis ser en Verbeek waarin de moy ennes er niet om logen; 0.962 om 0-808. De hoogste partij ging. echter naar Jan de Jonge ('s- Heerenhoek) en Wim Zandee (Kloetinge), die precies 1.000 achter hun naam lieten noteren in hun partij tegen Gerrit van Garsel ('s-Heerenhoek) en Jan Sandee (Nieuwdorp). Na de eerste speeldag leidden De Visser en Verbeek nog, maar op de slotdag werden de kaarten opnieuw geschud. De Visser en Verbeek verloren van Cor Jere- miasse (Ellewoutsdijk) en Adrie Rijk (Kwadendamme), waar door beide koppels uit Kwaden damme met zes punten op gelij ke hoogte eindigden. Het per centage moest de doorslag ge ven D ie uitslag viel met een ver schil van één procent in het voordeel uit van De Jonge/ Overbeeke. De derde plaats ging met vier punten en 94 pro cent naar Jan de Jonge/Wim Zandee, vierde met eveneens vier punten maar slechts 87,5 procent werd Jeremiasse/Rijk. foto Camile Schelstraete De rijders in de 250 cc trainen voor de RES-cross in Axel. Casper Ovaa loopt overwinning mis door valpartij door Peter Snelders AXEL - Casper Ovaa uit Oost- Souburg wilde een greep naar de macht te doen tijdens de zesde wedstrijd om de RES- trofee te Axel. Hij won de eer ste manche, maar in de tweede manche zat het tegen. Een val partij hield hem van de eindze ge af. In de eerste manche liet de Walcherse crosser bij de licen tiehouders bekende namen als Bas Verhoeven uit Best en Henk Thys uit het Belgische Adegem achter zich, maar een buiteling in de tweede manche was er debet aan dat hij toen naar een vijfde plaats verhuis de en in het dagklassement met de derde plaats genoegen moest nemen. Bas Verhoeven schreef via een respectievelij ke tweede en eerste plaats de dagprijs op zijn naam. In de categorie 250/500 cc stond er geen maat op de Bel gische piloot Eric Peeters uit Tielen. In beide manches toon de hij zich duidelijk de sterk ste. Niettemin bood Herman van de Bos knap tegenstand, maar tot twee keer toe moest de motorcrosser uit Koewacht zich tevreden stellen met een tweede plaats. Deelnemers als Peter de Booy uit Walsoorden en Coen van Hoeve uit Zaamslag presteerden niet on- verdienstelijk. Het is bekend dat zij bij een goede start tot de top van het klassement kunnen reiken. Is zón voortvarend begin niet het geval, dan scharen zij zich meestal onder de top van de klassering, Opvallend in deze klasse was de twaalfde plaats van John Fassaert uit Graauw. Hij is dit seizoen na een perio de van inactiviteit terug en lijkt nauwelijks aan prestatie! vermogen te hebben ingeboet. Maikel van de Goor uit Vlis- singen trok in de klasse 125 cc alle registers open, maar moest ervaren dat Maarten Govaert uit Wetteren een maatje te groot was. Laatstge noemde won beide manches, terwijl Van de Goor tot twee keer toe op de tweede plaats eindigde voor Roel van de Ber gen uit s-Gra venpolder. Beste Zeeuws-Vlaming was Kevin de Beer uit Axel. In de eerste manche zat er beslist meer in voor hem, maar door dat hij in een bocht vol in de remmen moest, viel hij enkele plaatsen terug. Daardoor ein digde hij in die rit op de vijfde plaats. Kansloos Voor Sander de Braai uit Zaamslag was het jammer dat hij de eerste manche niet kon uitrijden. Daardoor was hij op slag kansloos geworden voor een hoge klassering in het dag klassement. Dat een hoge eindklassering er zonder meer had ingezeten, bewees hij door in de tweede manche op een knappe vierde plaats te eindi gen. In deze klasse was het pi'este- ren van Jurgen den Engelsman uit Middelburg opvallend. In de vorige wedstrijd moest hij de strijd staken met een bles sure, maar nu toonde hij aan op de weg terug te zijn door in de dagklassering als elfde te fi nishen. De veteranenklasse werd ge domineerd door de zuiderbu ren. Jos Machiels, Koen Ver- burgh en Raymond Peeters dicteerden in die volgorde de wedstrijd. De enige tegen stand kwam van Rudy Wal- hout uit Zandstraat. Hij fi nishte in totaal op de vierde plaats door een respectievelij ke derde en vierde plaats in de manches. Rudy Walhout had beide keren een sterke start, maar moest halverwege de wedstrijd ervaren dat zijn Bel gische rivalen fysiek net iets meer inhoud hebben. Bij deze categorie presteerden Johan Schelleman uit Axel en Rinus Dekker uit Zandstraat naar behoren. Voor Ronny Doppegieter uit Hoofdplaat viel het eindresultaat wat te gen. Hij kwam ditmaal aan de start met een viertactmotor in plaats van de hem vertrouwde tweetact. Onwennigheid met het nieuwe materiaal was er debet aan dat hij zich niet op de van hem be kende manier kon manifeste ren. Bij de jeugd in de klasse 85 cc was Martin Stroo uit Oost- Souburg opnieuw de beste. Zijn motor is een maatje groter dan die van naaste concurrent Erik Koote uit Sommelsdijk en juist dat verschil was van belang op het zanderige cir cuit in Axel, waar 117 crossers aan de start kwamen. van onze sportredactie GOES - De titel in het drieban- dentoernooi Baarends-Baar- ends op de grote tafel ging naar Raymond Nicodem uit Goes. In de finale versloeg hij plaatsge noot Jan Goense en Piet Raas uit Lewedorp met overmacht. Op de kleine tafel ging de winst naar Arjo Hollestelle uit Hein kenszand, die in de slotronde Sam de Kok uit Krabbendijke naar de tweede plaats verwees. De finale op de grote tafel kende weinig spanning'. Al in de kwartfinales had Nicodem aan getoond veruit de sterkste te zijn. In de slotronde demon streerde hij nog eens zijn over macht. Vooral Piet Raas moest het ontgelden. Nicodem opende met een serie van acht, die hij liet volgen door een serie van negen. Na twee beurten moest Nicodem nog drie punten verza melen voor de winst. Dat hij nog twaalf beurten nodig had voor de partijwas meer aan concen tratieverlies te wijten dan aan de tegenstand van Raas: 20-5. Jan Goense, die inmiddels met miniem verschil van Raas had gewonnen (20-19), bleek even min opgewassen tegen het ge weld van Nicodem en moest na 16 beurten het hoofd buigen: 12-20. Nicodem tekende voor het hoogste partijgemiddelde in de finale (1.667) en de hoogste serie (9). Het toernooigemiddel- debedroeg: 0.544. De kleine finale leverde een spannende eindronde op. Sam de Kok bezat voor aanvang de beste papieren en had in zijn partij tegen Arjo Hollestelle aan een gelijkspel genoeg voor de toernooiwinst. De praktijk was echter anders dan de theorie. De Kok liep de hele partij achter zijn tegenstander aan en moest de winst in de partij en het toer nooi aan Hollestelle laten. Kees Westdorp uit Goes werd een goede derde en Joop van den Oudenhoven uit Wissenkerke legde beslag op de vierde plaats. Tevens schreef hij het hoogste partijgemiddelde op zijn naam (1.562) en de hoogste serie (8). Een opmerkelijke prestatie le verde de 83-jarige Marien Ver- mue uit Lewedorp door niet al leen de finale te bereiken, maar hierin ook nog twee overwin ningen te boeken. Het toernooi- gemiddelde van de kleine finale was 0.547. Biljarten Goes. Eindstand driebanden toernooi Baarends- Baarends. Grote tafel: 1. Ray mond Nicodem, Goes. alg. gem. 1.0526, hoogste serie 9; 2. Jan Goense. Goes 0.554,4; 3. Piet Raas, Lewedorp. 0.513,3; 4. Joop Nicodem, Goes. 0.697,5; 5. Kim- mo Pankow, 's Heerenhoek. 0.461, 5; 6. Ries Rijn, Wilhelminadorp 0.422; 7. Piet Koek, Goes. 0.492, 5; 8. Martin Steketee, Yerseke. 0.359. Kleine tafel: 1, Arjo Hollestelle, Hein kenszand. 11 punten, alg. gem. 0.667, hoogste partij 1.250, hoogste serie 5; 2. Sam de Kok, Krabbendijke. 10, 0.644, 0.926, 7; 3. Kees Westdorp, Goes. 8, 0.724, 0.893, 4; 4. Joop van den Ouden hoven, Wissenkerke. 8, 0.644,1.562,8; 5. Jan de Jonge, 's Heerenhoek. 7, 0.502, 0.781, 6; 6. Ellen Westdorp, Goes. 6, 0.478,0.568, 5,7. Marien Vermue, Lewe dorp. 4, 0.369, 0.532, 4 8. Camille Wee ring, Goes. 2, 0.472,0.862,5. Kwadendamme. Koppeltoernooi drie banden. Eindstand: 1. Wim de Jonge/S- jaak Overbeeke 6 punten, moyenne van 596, hoogste partij 0.808, hoogste serie 5,96 procent; 2. Peter de Visser/Kees Ver beek 6,0.531, 0.962,4, 95, 3. Jan de Jon- ge/Wim Zandee 4, 0.525, 1.000, 5, 94; 4. Cor Jeremiasse/Adrie Rijk 4, 0.370, 0.488, 3, 87,5; 5. Gerrit van Garsel/Jan Sandee 0,0.307, 0.378,4,59. Motorcross Zesde wedstrijd om RES-trofee in Axel. Licentiehouders: 1. B. Verhoeven (Best), 2. HenkThys (Adegem), 3. C. Ovaa (Oost- -Souburg), 7. D. Schelleman (Axel), 9. A. Vandamme (Zuiddorpe). Stand: 1. D, Schelleman, 2. A. Pochet (Beauraing), 3. C. Ovaa 4. A. Vandamme, 5. T. Govaert (Wetteren). 250/500 cc: 1. E. Peeters (Tielen), 2. H. van de Bos (Koewacht), 3. JKesters (Op- glabeek), 6. P. de Booy (Walsoorden), 7. C. van Hoeve (Zaamslag), 8. P, Verplanke (Koewacht), 10. R. Melse (Meliskerke), 11. J. Cornelïsse (Yerseke), 12. J. Fas saert (Graauw), 12. R. Doens (Biervliet), 15. C. Zegers (Biezelinge). Stand: 1. E. Peeters, 2. J. Kesters, 3. H. van de Bos, 4. J. de Wilde (Wetteren), 5. P. de Booy. 125 cc: 1. M. Govaert (Wetteren), 2. M. van de Goor (Vlissingen), 3. R. van de Bergen (s-Gravenpolder), 6. K. den Beer (Axel), 9. A. de Visser (Westkapelle), 11. J. den Engelsman (Middelburg), 14. W, Vaal (Kloosterzande). Stand: 1. M. Go vaert, 2. M. van de Goor, 3, R. Vrijelinck (Oostende), 4. K. den Beer, 5. S. de Braai (Zaamslag). Veteranen: 1. J. Machiels (Diepenbeek), 2. K. Verburgh (Assebroek), 3. R. Peeters (Stevoort), 4. R. Walhout (Zandstraat), 7. J. Schelleman (Axel), 9. R. Dekker (Zand straat), 14. R. Doppegieter (Hoofdplaat). Stand: 1. J. Machiels, 2. K. Verburgh, 3. R. Peeters, 4. J. Schelleman, 5. H. Schoute den (Brasschaat). 85 cc: 1. M. Stroo (Oost-Souburg), 2. E. Koote(Sommelsdijk),3. M. Merison (Big- gekerke), 5. B. Stockman (Terneuzen), 6. J, van Kempen (Oost-Souburg), 8. J. de Vos (Hoek), 9. D. van Kempen (Zand straat), 11. K. van Houdt (Terneuzen). Stand: 1. M. Stroo, 2. C. Neckebroek (Wetteren), 3. B. Stockman, 4. E, Koote (Sommelsdijk), 5. J. de Vos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19