Uitstel ontmanteling gemeentehuis PZC Projectgroep bekijkt veiligheid op campings PZC Werk aan tweede leven Pasveersloot Ondernemersclub Tholen zet schouders onder nieuw plan ANWB WEERBERICHT PER SMS 11 Uitvoering boeteclausule voorlopig opgeschort J)£ GROENE Aanrijding in Haamstede Werkgroep school Noorderpolder Angst voor Deense mosselschelpen Invalide rijdt door na aanrijding Werkstraf voor weigeren blaastest Ontuchtzaak uitgesteld door afwezigheid vader Cursus om beter te onthouden agenda Wit-Russische kinderen op vakantie in Zeeland ANi woensdag 3 juli 2002 door Marcel Modde ZIERIKZEE - De nieuwe eige naar van het tijdelijk gemeente huis in Zierikzee krijgt een maand langer de tijd óm de units weg te halen. Burgemees ter en wethouders zijn met het Montfoortse bedrijf Jan Snel overeengekomen dat het terrein aan het Hatfieldpark uiterlijk op 1 augustus leeg wordt opge leverd. Het ministerie van VROM heeft volgens wethouder G. van de Velde-de Wilde begrip getoond voor de opgetreden vertraging. In een telefonisch onderhoud met het departement is de ge meente te kennen gegeven dat het opschuiven van de verwij de- ringsdatum van die kant niet tot maatregelen zal leiden. Eerder al had VROM aangedrongen op het tijdig weghalen van de portakabins in verband met het verlopen van de vergunning voor huisvesting op die locatie op 1 januari dit jaar. Advertentie. Beste lezer, Wij hebben goed nieuws voor u als i autobezitter op Walcheren, Kijk zaterdag m de PZC waarom. Straks óók in Viissingen T 0113 27 50 00 Snel kwam in maart tot een koopovereenkomst met de ge meente Schouwen-Duivelanó voorde 266 barakken. Daarvoor legde hij een half miljoen euro neer. Het contract bepaalde eveneens dat alle portakabins uiterlijk op 1 juli moesten zijn weggehaald. Vorige week werd definitief dui delijk dat het bedrijf die datum niet gaat halen, naar aanleiding waai-van een verzoek werd inge diend om de termijn een maand te verschuiven. Het college ziet daarin geen probleem en be sloot gisteren tot opschorting van de boeteclausule van vijf tigduizend euro. Wel wordt Snel 'uit het oogpunt van zakelijke coulance' een bedrag in reke ning gebracht voor de weken dat hij de units nu langer op het gemeentelijk terrein heeft opge slagen. „Want puur feitelijk is dat het geval. Wanneer hij ze tij delijk ergens anders had moeten neerzetten, had hem dat ook geld gekost. Dan lijkt het ons re delijk om daar een vergoeding voor te vragen", aldus de wet houder. Zeelandnet Ongeveer de helft van de losse eenheden is verkocht en ver plaatst naar Kamperland als tijdelijke oplossing voor de krappe behuizing van Zeeland- net. Het andere deel gaat voor het zelfde doel naar een andere gemeente. Snel wacht in dat ge val nog op het formele raadsbe sluit, halverwege deze maand. Die procedure heeft ook de ver traging veroorzaakt. Gaat die transactie niet door, zegt Van de Velde, dan rest het bedrijf geen andere oplossing dan de port akabins alsnog elders op te slaan. „In de praktijk is dat geen pro bleem. Het complex is ontman teld, dus zijn het nu gewoon los se units die zo kunnen worden opgepakt en afgevoerd." Nadat het terrein leeg wordt opgele verd, zal de gemeente de funde ring uit de bodem verwijderen en het perceel egaliseren. Het bestaande parkeerterrein blijft voorlopig gewoon in gebruik. Vooralsnog zijn er geen plannen voor een nieuwe bestemming van het terrein. Wel wordt het genoemd als mogelijke locatie voor nieuwbouw van een thea ter. Een deel van de grond is ei gendom van de Pontes Scholen- groep. Ook van die zijde kan het stuk mogelijk worden benut in het kader van de al eerder ge presenteerde uitbreidingsplan- Snel krijgt een maand langer de tijd om ook de andere helft van het tijdelijk gemeentehuis in Zierikzee af te voeren. foto Marijke Folkertsma door Rosalie Buizer WISSENKERKE - Politie, brandweer en medewerkers van de gemeenten Veere, Noord-Be veland en Schouwen-Duiven- land starten het project 'Veilig heid op Campings'. Het project is bedoeld om de veiligheid op campings eens goed te bekijken. In het kader van dit project wor den alle kampeerterreinen, met uitzondering van de minicam- pings, nog deze zomer gecon troleerd. Uit de controles moet blijken welke voorzieningen op onder meer milieugebied aangepast moeten worden om de veilig heid op campings te garande ren. De controles duren nog tot september van dit jaar. De con troles hebben vooral betrekking de opslag van brandbare vloei stoffen en de opslag van gevaar lijke stoffen en dan met name de gasopslag. Er zal gecontroleerd worden op lekkages en niet goed afgestelde machines. Vaak staat een gasinstallatie op het kam peerterrein en als zich daar lek kages voordoen kan er ontplof fingsgevaar ontstaan. De coördinatie en uitvoering van het project 'Veiligheid op Campings' is in handen van een projectgroep, opgericht door het Regionale Kontaktgroep Milieu Noord (RKM-Noord). In september inventariseren zij de resultaten. Campingeigenaren ontvangen folders over bijvoor beeld veilig omgaan met parti culiere gasinstallaties en spiri tusbranders. Dit moet de camping veiliger maken. De hercontroles vinden vanaf februari volgend jaar plaats. In juni 2003 vindt een evaluatie van het project plaats. BURGH-HAAMSTEDE - Op de parkeerplaats aan de Boom wei in Haamstede heeft zich gisteren kort na het middaguur een aanrijding voorgedaan. Een 45-jarige bestuurder van een camper uit Ham'orucken reed met zijn voertuig achteruit. Hierbij botste hij tegen een 76-jarige automobilist, die daar geparkeerd stond. Beide voertuigen raakten beschadigd. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een werkgroep opgezet voor de bouw van een openbare basis school in de Zierikzeese nieuwbouwwijk Noorderpolder. De ze groep gaat zich de komende maanden verdiepen in de mogelijkheden die de school kan bieden. Behalve de onder wijskundige kant, wordt ook gekeken naar de beste manier van huisvesting. Na de zomer komt de groep met een lijst van eisen en een kostenraming. Ook begint dan het overleg met betrokkenen uit het onderwijsveld. De nieuwe basisschool komt waarschijnlijk in de plaats van de Theo Thijssen in de aangrenzende wijk Malta. VLAKE - De fractie van Leefbaar Reimerswaal (LR) ver moedt dat er al geruime tijd Deense mosselschelpen worden opgeslagen in een mosselopslagloods in Vlake. De partij heeft hierover schriftelijke wagen gesteld aan burgemeester en wethoudersVolgens fractievoorzitter M. Weststrate wordt de loods door de opslag van Deense mosselschelpen een interna tionale vergaarbak van afvalstoffen en daar is hij niet voor bedoeld. Ook is LR bang voor besmetting door het virus dat de afgelopen maanden veelvuldig in de Deense wateren is gesig naleerd. De partij wil van het college weten of er al mos selschelpen in de Oosterschelde zijn verdwenen en wat b en w aan het probleem gaat doen. 's-HEER ARENDSKERKE - De bestuurder van een invali denvoertuig is gisteren weggereden na een aanrijding op de Oude Rijksweg in 's-Heer Arendskerke. Bij het inhalen van een personenauto, bestuurd door een 22-jarige man uit Goes, vanuit de richting Nieuwclorp over de Oude Rijksweg, botste het invalidenwagentje tegen de rechtervoorzijde van de per sonenauto. Toen de bestuurder van de personenauto parkeer de bij de bushalte om uit te stappen, reed het invalidenvoer tuig weg. De personenauto raakte aan de rechtervoorzijde beschadigd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans hield gisteren in de strafzaak tegen een 38-jarige in woonster van Scharendijke rekening met verzachtende om standigheden. Voor het weigeren van een blaastest kwam de wouw met veertig uur werkstraf en een jaar voorwaardelijke rijontzegging goed weg. Normaal gesproken staat op een wei gering een langdurige onvoorwaardelijke rijontzegging. In het voordeel van de Scharendij kse vrouw sprak dat ze na haar aanhouding op 23 januari in Renesse direct hulp had gezocht voor haar alcoholprobleem. De politierechter hield er ook re kening mee dat de vrouw haar rijbewijs, dat door de politie meteen was ingenomen, vier maanden is kwijt geweest. Ge durende twee jaar moet de vrouw contact onderhouden met hetZC AD. door Frank de Klerk DEN HAAG - De hoger be roepszaak van een 29-jarige, van ontucht verdachte Terneu- zenaar is gisteren opnieuw uit gesteld. Het Haagse gerechtshof wil op 7 oktober van dit jaar de vader van het meisje horen. Eer der werd de strafzaak op 14 mei uitgesteld omdat de verdachte niet aanwezig was. Advocaat, mr. A. Sol, deed bij die gelegen heid het verzoek om twee poli tiemensen en de vader van het meisje als getuigen te horen. De politiemensen waren gisteren aanwezig, maar de vader had laten weten vanwege drukke werkzaamheden verhinderd te zijn. Uit het verhoor van een van de politiemannen kwam aan het licht dat de vader de verdachte aanvankelijk voor honderd pro cent herkende. Korte tijd later kwam hij echter terug op zijn eerdere constatering. Hij kende de verdachte omdat deze in de buurt woonde en zei zeker te weten dat het niet deze man REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Het meisje zei op 16 juni drie jaar geleden ontuchtig te zijn betast door een man. De vader ging op onderzoek uit en trof de verdachte aan op straat. Op het bureau legde de laag ontwikkel de man een bekentenis af, maar trok deze later weer in. Hij zei tijdens het verhoor onder zware druk te zijn gezet. De man te kende hoger beroep aan omdat hij het niet zou kunnen verdra gen dat de werkelijke dader vrij rondloopt. De Temeuzenaar werd door de politierechter tot een voorwaardelijk celstraf van vier maanden veroordeeld. ZIERIKZEE - De Stichting Welzijn Ouderen Schouwen- Duiveland houdt in de maanden september en oktober een ge heugencursus in het MFC in Zierikzee. In vijf bijeenkomsten wordt inzicht gegeven in hoe het geheugen werkt en hoe j e dingen beter kunt onthouden. Delessen beginnen op woensdag 18 sep tember Liefhebbers kunnen zich aanmelden bij de SWO. STREEKACTIVITEITEN BROUWERSHAVEN uur: Orgelconcert m. wen; BURGH-HAAMSTEDE - Slot Haamstede, 10.30 en 11.30 uur: Excursie en diavoor stelling; Hervormde kerk Haamstede, 20.00 uur: orgelbespeling met Magnificat; SEROOSKERKE - Delingsdijk, 13.30 uur: Excursie Plan Tureluur; Advertentie Het voegwerk van de Pasveersloot wordt gerestaureerd. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon DREISCHOR - De Stichting Beschermd Erfgoed Schouwen-Duiveland heeft van de Stichting Renesse vijfduizend euro subsidie gekregen voor het herstel en openstellen van de Pasveersloot in Dreischor. Als bin nen afzienbare tijd ook andere subsidiever zoeken worden gehonoreerd verwacht stichtingsvoorzitter H. Doeleman de her nieuwde zuiveringssloot komend najaar of ficieel voor het publiek te openen. Op dit moment wordt hard gewerkt aan het tweede leven van de Pasveersloot van Dreischor. Het voegwerk tussen de keien in de sloot zelf en van het pomphuisje zijn aan vervanging toe en worden nu gerestaureerd. En ter voorbereiding op de toekomst wor den langs de voormalige zuiveringssloot elektriciteit en een waterleiding aangelegd. Veel meer kan de stichting, die zich inzet voor het behoud van het (onbeschermde) in dustriële erfgoed, op dit moment nog niet doen. Om de Pasveersloot toegankelijk en interessant te maken voor toeristen heeft het stichtingsbestuur bij verschillende in stanties subsidieverzoeken gedaan. Het Waterschap, nu nog eigenaar van de sloot betaalt het leeuwendeel van de kosten mee: ruim 13.500 euro, Ook het bestuur van de Stichting Renesse heeft besloten vijfdui zend euro bij te dragen aan het project. „Ook de heer Pasveer j unior heeft al geld ge geven." Voorzitter Doeleman legt uit dat daarnaast ondermeer bedrijven, die betrok ken zijn bij rioolzuivering, de provincie en het VSB Fonds gevraagd zijn een duit in het zakje te doen. Wanneer de zaak financieel in kannen en kruiken is kan de stichting het gebied rond de Pasveersloot klaar maken voor de bezoe- RILLAND - Ruim vijftig kinde ren uit Wit-Rusland, in leeftijd variërend van zes tot veertien jaar, verblijven momenteel in Zeeland, mede op initiatief van Stichting Henk uit Rilland. Zeven kinderen komen van het internaat in Vilejka, dat door Stichting Henk (Hulp en Nazorg Kinderen) wordt ondersteund. De andere jonge vakantiegan- gers komen uit dorpjes in de om geving. „Het gaat om kinderen met problemen op allerlei ge bied", legt Leny van Raaijen van Stichting Henk uit. „Ze zijn wees, hebben sociale problemen of een slechte gezondheid.Drie meisjes verblijven bij Henk en Leny van Raaijen in Rilland; de rest op een boerderij in Elle- meet. Van daaruit maken ze tripjes naar onder meer de Efte- kers. Langs het industriële monument van Dreischor komen verschillende picknick plaatsen, informatieborden en een aanleg- steigertje voor bootjes, zodat via bet water een verloinding kan worden gemaakt met Streek- en Landbouwmuseum Goemans- zorg. Naast het veiligstellen van de financiën gaat de eerste zorg nu uit naar het daadwer kelijk in handen krijgen van de zuiverings sloot. Het Waterschap is inmiddels akkoord met de overname door de stichting, zodat Doeleman verwacht dat de overdracht 'een dezer dagen' zal plaatsvinden. De officiële opening, die aanvankelijk vóór deze zomer stond gepland, is verschoven naar komend najaar. Wat de voorzitter betreft hoeven be zoekers van de Pasveersloot daar niet op te wachten. Doeleman: „Je kunt er nu al naar kijken, maar het is nog niet zo mooi als het straks wordt." door Esme Soesman THOLEN - Op zeer korte ter mijn wil de ondernemersvereni ging Tholen met een alternatief verkeerscirculatieplan voor Tholen-stad over de brug ko men. Een plan waarmee inwo ners, ondernemers en bezoekers van het stadje een jaar of vijf vooruit kunnen, tot supermarkt C1000 is verhuisd. In de zomervakantie hopen de ondernemers met het plan de boer op te kunnen. Want er moet wel draagvlak worden ge zocht. Dat wordt geen makkelijke Mus, erkent voorzitter A. Mole naar van de ondernemersver eniging. „Maar als ik er geen vertrouwen in zou hebben, zou ik er niet aan beginnen." Zijn club wil de binnenstad van Tho len - in gedachten - volledig op de schop nemen. „Er vanuit gaan dat er nog geen verkeers bord staat, dus helemaal blan co. En dan eens kijken of we geen andere routing voor het verkeer kunnen vinden en plaatsen kunnen aanwijzen waar kort en lang kan worden geparkeerd." Onvrede De ondernemersvereniging heeft daartoe een zeskoppige commissie in het leven geroe pen. Het initiatief komt voort uit onvrede met het verkeerscir culatieplan dat nu geldt. Het verkeer stagneert, er zijn geen parkeerplaatsen of er wordt lang geparkeerd pal voor win kelbedrijven. Die problematiek wordt niet minder, voorspelt Molenaar, omdat Tholen-stad de komende tien jaar fors groter groeit. De afgelopen weken werd boven dien duidelijk dat er tegenstrij dige wensen onder de betrokke nen leven. Zo keerde de ondernemersvereniging zich te gen plaatsing van paaltjes op de Botermarkt en in de Kerkstraat, terwijl andere ondernemers en een flink aantal bewoners aan gaven juist voorstander van de ze maatregel te zijn. Door het alternatieve plan da delijk aan alle betrokkenen voor te leggen hoopt Molenaar draagvlak te vinden. Aanwo- nende aan de Botermarkt H. Venekamp heeft weinig ver trouwen in de haalbaarheid, hoewel hij aangeeft wel bereid te zijn eventueel mee te denken. Maar een plan uit de koker van een organisatie die belangen van één groep (namelijk onder nemers) behartigt, loopt het ri sico - vreest hij - te eenzijdig te zijn. Verwend Venekamp denkt dat een groot deel van de verkeersproblemen zoals mensen die ervaren, ermee te maken hebben dat men niet bereid is een stukje te lopen van auto naar winkel. In Tholen- stad zijn we, zegt hij, van ouds her verwend. „In Bergen op Zoom doen we dat namelijk wel en dan moet je nog parkeergeld betalen ook." De Botermarktbewoner is in ie der geval hoopvol gestemd over het effect van de paaltjes, waai de commissie gemeentelijke ontwikkeling eerder deze week positief over adviseerde. Zij ma ken, meent Venekamp, de Bo termarkt en Kerkstraat tot een prachtig winkel- en wandelge bied. ling, Neeltje Jans, Port Zélande en een manege. Een reisje naar het zwembad van sportpunt Zeeland dreigt in het water te vallen, omdat er geen bus be schikbaar is. „We hopen nog iets te kunnen regelen", zegt Leny van Raaijen, die ook laat weten dat er dringend behoefte is aan Mnderldeding. De Wit-Russi- sche kinderen blijven nog twee weken in Zeeland. Advertentie Snel weten wat het weer op uw vakantiebestemming gaat worden? Dat kan per SMS! Kijk op anwb.nl en tik bij snelzoeken 'SMS'. Meld u dan meteen aan voor de speciale actie en gebruik de ACTIECODE 32323. U krijgt dan 3 gratis SMS-weerberichten van de ANWB.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31