Tennis vanaf je bureaustoel Advies: leer eerst goed vliegeren PZC Laat de vakantie maar beginnen 22 r o dE JDflGrE OfldERZDEKER woensdag 3 juli 2002 tekeningen Jet Violier, uit Kidsgids Nederland Over koude voeten in de win ter, een babykamer voor le vensgevaarlijke Saharaschor- pioentjes, voertoeren met een boer, het Hazenpad en de Dwaalzaal, Zonnewebben van panty's, spinnenkoppen, blote benen en geknipte nagels, broodjes uit India, en over nog veel meer. Het leukste van deze grote va kantie is dat ze nog moet begin nen. Er is geen dag van op. Wat een mogelijkheden er een on vergetelijke tijd van te maken! En zeker met de Kidsgids Ne derland, de wegwijzer naar honderden plekken overal in het land voor een dagje uit - dichtbij huis of verder weg waar j e met je ouders op vakantie bent. Wil je bijvoorbeeld naar 'de ech te wereld', maar weet je niet waar je je moet melden? Op bladzijde 18 van de Kidsgids Nederland kun je lezen dat je in Heinkenszand een kijkje achter de schermen krijgt bij het ma ken van een oer-Nederlands product dat zelfs op tropisch- warme dagen voeten lekker koel houdt. Durf je gerust de con frontatie aan met gigantische reptielen, maar heb je nooit van Iguana gehoord? In het hoofd stuk 'Bij de dieren' in dezelfde gids vind je waar, wanneer en hoe laat je in Vlissingen oog in oog kunt staan met onder ande re een tijgerpython van meer dan zes meter lang. Zoujeineen rubberboot van een twaalf me ter hoge glijbaan willen roetsjen? Zoek bij 'Spelen en doen' naar Waterland Neeltje Jans om te weten wat zo'n erva ring kost. En hoe je, als je toch in Nationaal Park Zeeland bent, van de gelegenheid gebruik kunt maken met eigen ogen te zien waarover Jan Terlouw in Oosterschelcle Windkracht 10 zo meeslepend schreef. Kidsgids Nederland telt 320 bladzijden met tips voor uit stap j es in alle twaalf provincies De honderden suggesties zijn bij elkaar gezet in tien hoofdstuk ken van elk twee tot tien sub hoofdstukjes. Zo is het hoofd stuk 'Terug in de tijd' verdeeld in zes tijdperken van de Prehis torie tot De Tweede Wereldoor log met samen een vijftigtal ideeën voor een reis naar plaat sen waar het verleden nog volop leeft. In Zeeland is Fort Ramme- kes bij Ritthem zo'n historische plek met een rumoerige geschie denis. Of de Abdij in Middel burg met haar 'Lange Jan' van 89 meter en 297 treden, en waar je in de kloostergangen 'door middel van multimediatechnie- ken, voorwerpen en afbeeldin gen het ontstaan, de verwoes tingen en de wederopbouw van de abdij kunt meemaken.' Naast een korte beschrijving van elk uitstapje vind je een op somming van nuttige gegevens zoals telefoonnummer, adres, openingtijden, toegangsprijs, lijndiensten van openbaar ver voer, of je er een hapje kunt eten en misschien zelfs je verjaardag vieren. Extra handig is nog dat van vrijwel alle attracties de in ternetsite en het e-mailadres worden vermeld. Jammer is wel dat de gids hier en daar onvolle dig is. Om het tot Zeeland te be perken: er zijn hier heus meer pannenkoekenrestaurants dan het ene dat genoemd wordt, en als je wel het grootste indoor- skatepark van de Benelux ver meldt (Skateland Rotterdam) dan ook het grootste in de bui tenlucht (bijna de hele provincie Zeeland). Een beetje verstopt in de Kids gids Nederland is 'Kinder- KunstHal Villa Zebrain Rot- i terdam. Als je van plan bent een bezoekje te brengen aan het bij zonderste museum van Neder land, kun je daarom beter naar www.villazebra.nl gaan. Op de internetside van dit cultuurpa leis voor kinderen vind je alles wat je erover weten wilt. Een andere mogelijkheid is in num mer 47 van de onlangs versche nen BoekieBoekie-krant het vouwblad met al het feestelijk zomergenot in de Villa te spel len. Want reken maar dat je daar wilt wezen, als het regent én als de zon schijnt! In Kidsgids Nederland staan slechts vier (4) molens genoemd die je kunt bezichtigen. En dat terwijl bijna alle van de ruim duizend molens in Nederland te bezoeken zijn. Een onmisbaar boekj e voor kinderen die molens spannend vinden is Zo gaat de molen door Ad Plomp. Op jereis met hem langs alle soorten mo lens vertelt hij je onderweg on der meer ook over het gebruik van molens en de molentaai. De laatste bladzijden van het aller aardigste boekje zijn voor leuke dingen om te doen en interes sante zaken om te weten. Jan Smeekens Barbara van Waveren: Kidsgids Nederland; 11,35 euro. In de zelfde uitvoering verschenen eerder Kidsgidsen over Amster dam, Den Haag, Utrecht, Amersfoort en Rotterdam. Boekie-Boekie nummer 47 kost 1,75 euro. Ad Plomp: Zo gaat de molen. De Inktvis; 9,95 euro. Molenwieken in verschillende standen, van boven naar bene den: in de vreugd, in de rouw, korte rust en overla-uis. tekeningen Wybrich, uit Zo gaat de molen Nu het WK voetbal er op zit en Wimbledon weer aan de gang is, wordt het voorzichtig tijd om de voet balgames in te ruilen voor de tennisspelletjes. Nu ja, voor zichtig? In korte tijd zien maar liefst drie games het daglicht. Twee daarvan vechten om de hoogste eer, want - met alle respect - de weinig gevarieerde gameplay en de grafische kwa liteiten van Agassi Tennis Gene ration 2002 zijn niet echt van 2002. Agassi is trouwens de eni ge bestaande speler in dit spel, dat door een gebrek aan varia tie, aan tegenstand (de eerste wedstrijd win ik met 6-1,6-0) en een irritant geluid met een nog irritantere commentator (uit zetten die hap) niét echt een ver rijking kan worden genoemd. Gauw over naar de PlayStation 2. Je kunt je goed vermaken met Roland Garros 2002 (dat in de Engelssprekende landen trou wens Next Generation Tennis heet) en dat komt vooral omdat het spel een enorme variatie aan speelmodi heeft, plus een heel scala aan slagen dat je na de no dige trainingen best onder de knie kunt krijgen. Erg leuk is de Career-modus, waarin je door steeds meer wedstrijden te spe len en steeds scherper te trai nen, ook steeds beter wordt. Na tuurlijk ontdek je dan ook de minpunten (het goed onder de knie hebben van een ace wordt soms wel héél belangrijk; in het dubbelspel laat je partner een voudige ballen lopen als jij al dan niet per ongeluk een bewe ging hebt gemaakt; het blijft een rare gewaarwording om Kuer ten tegen Kuerten te zien spelen maar in de praktijk blijkt dit aan de spelvreugde niets af te doen. Integendeel; je ontsluit een hoop extra's gaandeweg Ro land Garros 2002. Het zal geen toeval zijn dat de enige licentie die ontbreekt bij Smash Court Tennis Pro Tour nament die van Roland Garros Roland Garros 2002, één van de drie nieuwe tennisgames. is. De verschillen met het naar het Parijse toernooi genoemde spel vallen direct op: vrolijke muziekjes, een hele moderne, swingende interface en licenties van de echt grote spelers als Agassi, Kafelnikov, Pete Samp ras en de overigens slecht gelij kende Kournikova, waar Ro land Garros 2002 het onder meer moet doen met Gustavo Kuerten en Tim Henman. De zusjes Williams zijn overal de grote afwezigen. Wedden dat die ooit met een eigen spel op de markt komen? Maar ach, namen zeggen hier niet zo veel: het gaat erom dat je het idee krijgt dat je redelijk realistisch aan het tennissen bent en ook steeds beter wordt. En wat dat betreft doen Roland Garros 2002 en Smash Court Tennis nauwelijks voor elkaar onder. De laatste heeft de co- mic-achtige gameplay van z'n voorganger gelukkig laten va ren en ziet er puik uit. De eerste heeft een wat uitgebreider sla gen arsenaal, meer spelmodi en meer verrassingen, die ontslo ten worden naarmate je beter je best doet. Kortom, aan jou de keus. Gert Meijer Agassi Tennis Generation 2002, ontwikkeld door Aqua Pacific en uitgegeven door Cryo. Aanbevolen systeemeisen: Windows 98, Pentium III of Athlon 1 GHz, 32 MB video kaart, 256 MB RAM, 800 MB vrije ruimte op harde schijf. Prijs 29,95 euro. Meer info: http://dreamcat- cherinteractive.com/agassi. Roland Garros 2002, ontwik keld door Panacee en uitgege ven door Wanadoo voor PC en PlayStation 2, prijs resp. 39,95 en 68 euro. Meer info: www.rolandgarros- jeu.com. Smash Court Tennis Pro Toura- ment, ontwikkeld door Namco en uitgegeven door Sony Com puter Entertainment voor PlayStation 2, prijs 68 euro. Meer info: www.smash-court- Wind en water. En een stukje strand. Meer hebben kite- surfers niet nodig. Voor een ta- bletopje in de branding. Of een swinging backroll of een indy crab. Dat zou toch geen pro bleem hoeven zijn. Maar in Vlis singen is het dat wel. Tussen ne gen uur 's ochtends en zeven uur 's avonds is het Vlissingse bad- strand verboden gebied voor de kitesurfers. „Logisch, bij mooi weer geeft dat problemen met badgasten en zwemmers", geeft kitesurfster Kat ja Roose toe. „Maar ook op dagen dat het geen strandweer is, mogen kite- Katja Roose: „Als het aan ons ligt, krijgt Vlissingen er een extra toeristische trekpleister bijkitesurfers foto's Ruben Oreel surfers daar niet komen. Jam mer, want dan is het vaak ideaal om te kitesurfen. Tijd dus om eens met de gemeente te gaan praten. Om te beginnen hebben we als kitesurfers een vereni ging opgericht: de Vlissingse Kite Surf Vereniging, de VKSV. Netjes alles geregeld bij de no taris, zodat we nu als vereniging bij de gemeente kunnen aan kloppen. Doel? Eerst proberen wat aan de tijden te veranderen. We willen evenementen organi seren en workshops. Eventueel wedstrijden, waarvoor we ont heffing kunnen aanvragen. Kortom, het kitesurfen op een positieve manier promoten. De tijd van de 'boulevardjump' ligt achter ons." Kitesurfen is bezig stormender hand Nederland te veroveren. „Het is de snelst groeiende wa- tersporttak", vertelt Katja. „Echt een hype. Niet zo gek, want kitesurfen is spectaculair om te zien en fantastisch om te doen. Veel windsurfers ruilen hun plank in voor een kite met een wakeboard of een twintip. Advies: leer eerst goed vliege ren, voordat je het water op gaat." Kites zijn er in verschillende maten. „Zelf heb ik er eentje van twaalf vierkante meter, die vastgekoppeld zit aan een tra peze om je middel. Het board zit met een touwtje vast om cle pols, voor het geval dat je crasht. Ze ker als je sprongen oefent, ge beurt dat nog al eens. Lekker hoog en ver. Met en zonder draai of looping. Zelf train ik op dit moment op de backloop, maar die eindigt nog vaak in een crash", aldus de Vlissingse stu dente aan de TU in Delft. In juli en augustus staat een aantal wedstrijden gepland om het Nederlands kampioen schap. Tijdens een aantal week ends wordt een klassement op gemaakt. „Belangrijk zijn de figuren die je laat zien", legt Katja uit. „Daar scoor je je pun ten mee." Kitetrainer en vriend Jort Kui pers zal z'n vriendin ongetwij feld in topconditie aan de start brengen. Maar eerst wacht nog een vakantie in Zuid Frankrijk. De kite en het board gaan uiter aard mee. Wind, water en een stukje strand zijn ook in Frank rijk wel aanwezig. „Meteenkite in je sporttas en het board van drie kilo onder je arm stap je zo op het vliegtuig", lacht Katja. „Meer heb je als kitesurfer echt niet nodig." 'Vlissingen, bruisend als de branding.' „Wij kunnen met on ze felgekleurde kites en specta culaire sprongen die branding nog meer laten bruisen", aldus Katja. „Als het aan ons ligt, krijgt Vlissingen er een extra toeristische trekpleister bijki tesurfers!" Hans Segboer Iran. ojj-CYJUUJJL UJT DE 5 E R i e MOGE L i]KE/ MAAR ZEER. IRRITANTE SPORTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22