Cypressenhof deel Brede School S°e groene Zeeuwse zusjes maken barre reis Vereniging Redt de Kaloot wantrouwt provinciebesuur 1 Mil ANWB WEERBERICHT PER SMS Werkgroep veiligheid o Znf 2002 controleert p campings Inbraak in woning Vlissingen Werkstraf na stelen pakje shag Boete voor doorrijden na ongeval Taakstraf wegens belediging Werkstraf voor weigeren blaastest Middelburgse basisschool terug op eigen plek Ringrijden in Arnemuiden doorValeska Nastaly MIDDELBURG - Het is de tweede keer in twee jaar, dat de Middelburgse christelijke ba sisschool Cypressenhof ver huist. Twee jaar geleden, moest de school plaats maken voor de bouw van de Brede School in de Middelburgse Magistraatwijk. Vandaag worden de laatste spullen overgebracht naar het nieuwe gebouw. De Cypressen hof wordt nu onderdeel van de Brede School. „Een enorme uit daging", vindt directeur Hans Barth (53). Barth is onderhand wel gewend aan schoolverhuizingen. Hij was al directeur van de Prinsen- hoveschool toen die in 1994 fu seerde met de Rentmeester- school tot Cypressenhof. En dan de verhuizing in 2000, toen de oude locatie moest wijken voor door Rosalie Buizer WISSENKERKE - Politie, brandweer en de gemeenten Veere, Noord-Beveland en Schouwen-Duivenland zijn het project 'Veiligheid op Cam pings' begonnen. Het project is bedoeld om de veiligheid op campings eens goed te bekijken. In het kader van dit project wor den alle kampeerterreinen, met uitzondering van de minicam- pings, nog deze zomer gecon troleerd. Uit de controles moet blijken welke voorzieningen op onder meer milieugebied aangepast moeten worden om de veilig- Advertentie Ship of Troy naa{ Dido Aeneas van Henry Purcell opera op de NDSM Werf Amsterdam di 16 t/m zo 27 juli busarrangement vanuit Zeeland op wo 17 juli opstappen in Middelburg en Goes incl. diner op het festivalterrein coproductie inot Over hel IJ Festival heid op campings te garande ren. De controles duren nog tot september van dit jaar. De con troles hebben vooral betrekking de opslag van brandbare vloei stoffen en de opslag van gevaar lijke stoffen en dan met name van gas. Er zal gecontroleerd worden op lekkages en niet goed afgestelde machines. Vaak staat er een gasinstallatie op het kam peerterrein en als zich daar lek kages voordoen kan er ontplof fingsgevaar ontstaan. Voorlichting De coördinatie en uitvoering van het project 'Veiligheid op Campings' is in handen van een projectgroep, opgericht door het Regionale Kontaktgroep Milieu Noord (RKM-Noord). In september inventariseren zij de resultaten, waarna besloten wordt of en welke voorlich tingsmiddelen eventueel op campings moeten worden ver spreid om de veiligheid te be vorderen. Campingeigenaren ontvangen folders over bij voorbeeld veilig omgaan met particuliere gasinstallaties en spiritusbranders. Maar ook de gasten op de campings krijgen voorlichting over het veilig omgaan met branders. Dit moet de camping veiliger ma ken. De hercontroles worden gehou den vanaf februari volgend jaar. In juni 2003 volgt een evaluatie van het project. VLISSINGEN - Onbekenden hebben gisterochtend een forse slag geslagen bij een woninginbraak in de Kalkoensprenk te Vlissingen. Uit het huis verdwenen enkele honderden euro's, kleding, dvd's en visgerei. De totale waarde van de spullen is onbekend. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 36-jarige Middelburger voor winkel diefstal veertien uur werkstraf opgelegd. De man nam 26 april dit jaar bij een supermarkt in Dauwendaele een pakje shag weg. De politierechter motiveerde zijn beslissing als- volgt. „Hij heeft al zoveel straffen gehad. Wat helpt nu nog?" De Middelburger, die op de zitting verstek liet gaan, heeft een strafblad van dertig pagina's. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 48-jarige inwoner van Vlissingen bij ver stek tot 800 euro boete. De man bestuurde 10 september vorig jaar in Vlissingen dronken een auto, waarbij hij een zestienja rig meisje aanreed en er daarna vandoor ging. Officier van justitie A. Flikweert nam de Vlissinger vooral het doorrijden na het ongeval kwalijk. Na zijn aanhouding bleek dat de Vlis singer te veel had gedronken. De uitspraak was conform de eis. MIDDELBURG - „Ze hebben de pik op mij", zei gisteren een 36-jarige man uit Goes verontwaardigd op de zitting van de Middelburgse politierechter, over de aanvaringen met de po litie en een parkeercontroleur. Dat de verdachte zijn straf voor het beledigen van ambtenaren in functie niet kon ontlo pen, begreep hij wel. Veertig uur taakstraf legde politierech ter J. Hopmans hem op. Die rekende de Goesenaar de beledi ging van een parkeerwachter op 22 maart dit jaar in Goes het zwaarst aan. „Ik was geprikkeld over de bekeuring die ik kreeg, want de parkeerautomaat was kapot." De politierechter merkte op dat deparkeercontroleurs bij veel burgers het pispaaltje zijn. Vorig jaar mei had de man in zijn woonplaats een politieman voor 'klootzak' uitgemaakt, nadat deze hem verschillende ke ren erop had aangesproken een bierblikje in de container te gooien. „Bepaalde types bij de politie in Goes hebben de pik op me. Het is botsen, botsen met ze", verzuchtte de man uit Goes. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans hield gisteren in de strafzaak tegen een 38-jarige in woonster van Scharendijke rekening met verzachtende om standigheden. Voor het weigeren van een blaastest kwam de vrouw met veertig uur werkstraf en een jaar voorwaardelijke rijontzegging goed weg. Normaal gesproken staat op een weigering een langdurige onvoorwaardelijke rijontzegging. In het voordeel van de Scharendijkse vrouw sprak dat ze na haar aanhouding op 23 januari in Renesse direct hulp had gezocht voor haar alcohol probleem. De politierechter hield er ook rekening mee dat de vrouw haar rijbewijs, dat door de politie meteen was ingeno men, vier maanden is kwijt geweest. Gedurende twee jaar moet de vrouw contact onderhouden met het ZCAD. woensdag 3 juli 2002 de bouw van de Brede School. „Datvond ik nog het ergst. Onze schoolgebouwen zijn toen vijf kilometer uit elkaar gaan lig gen. Dat is niet bevorderlijk ge weest voor onze organisatie." Barth vertelt dat hij elke dag op en neer is gereisd tussen de ge bouwen om op de hoogte te blij ven. Door die situatie is de Cypres senhof onbedoeld al bekend ge worden met een onderdeel van de Brede School: de kinderop vang. De locatie in de binnen stad van Middelburg heeft twee jaar lang de leerlingen tussen de middag op school moeten hou den. „Wij kregen subsidie voor pendelbussen van taxicentrale Renesse om de kinderen veilig op de school in de stad te krij gen. Het was niet te doen om ze in de middagpauze naar huis te brengen en weer op te halen", vertelt Barth. Gehandicapt Ook de integratie van gehandi capte kinderen in het reguliere onderwijs, heeft de Cypressen hof al meegemaakt. „Wij heb ben een jongen met het syn droom van Down op school. Hij doet het heel goed en hij mag dan ook over naar groep drie", zegt de directeur. Stichting Arduin vestigt zich ook in de Brede School en wil de inzet van gehandicapte kinde ren in het reguliere basisonder wijs bevorderen. Barth is erg be nieuwd naar hoe zich dat gaat ontwikkelen. Overigens gaan de kinderen goed met de gehandi capten om, volgens Barth. „Het zijn gewoon medeleerlingen, die niet op een speciale manier wor den behandeld. Naast de gewo ne lessen is er voor de gehandi capten wel extra zorg." De directeur vertelt dat er op de andere locatie na, niet veel gaat veranderen. „Wij blijven ge woon de Cypressenhof met mij als directeur. Alle andere instel lingen, zoals de naschoolse kin deropvang, die zich in het ge bouw vestigen staan daar los van. Wel maken wij gebruik van eikaars faciliteiten. Arduin heeft al gevraagd of zij van onze speelzaal gebruik mogen ma ken. Dan kunnen wij weer vra gen of wij hun douches kunnen gebruiken voor als een kind in zijn broek heeft geplast of iets dergelijks." Dat de openbare basisschool de Leeuwenburch naast de chris telijke Cypressenhof in het ge bouw is gevestigd, maakt Barth helemaal niets uit. „Dat is on derdeel van de integratie. Er staat weliswaar een hekje van 90 centimeter tussen de school pleinen, maar dat is er alleen voor dat de kleuters niet weglo pen. En het heeft ermee te maken dat de scholen verant woordelijk zijn voor hun eigen leerlingen." Barth is van mening dat een instelling als de Brede School steeds noodzakelijker wordt. „We moeten het uiteindelijk ook uitbreiden met voorschool se opvang. Met het feno meen werkende ouders komt de opvoedende taak steeds meer bij het onderwijs te lig gen." De verhuizing van de Cypressenhof is in volle gang. foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN - Ringrijders Vereniging 'In Galop' uit Arne muiden houdt zaterdag 6 juli een wedstrijd in de Burgemees ter Hackstraat in het dorp. De wedstrijd begint om 8 uur en duurt tot 17 uur. Er zijn 34 deel nemers. agenda STREEKACTIVITEITEN ~j BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Mu seum, 14.00 uur: Strandjutten; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor 50-plus- sers; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur; Hotel Arion, 18.30uur-19.15uur: Inschrij ven zomeravondbridge; WESTKAPELLE - Markt, 19.30 uur: Rondwandeling met muziekvereniging OKK; ZOUTELANDE - Duingebied, vanaf 13 uur: openstelling bunkers; Camping Zee, Bos en Duin, 19.00-21.00 uur: boogschieten vanaf tien jaar; Langstraat, 19.30 uur: Stratenloop/pres- tatieloop; REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Pronkstuk van de expositie is een model van de Prins Willem, het grootste VOC-schip dat 1651 werd gebouwd. foto Lex de Meester door Ron Magnée MIDDELBURG - De reis naar Batavia van de Zeeuwse zusjes Lammens is het uitgangspunt voor een tentoonstel ling in de Zeeuwse Bibliotheek. Met originele tuigage, persoonlijke bezit tingen en historische prenten geeft de expositie een goed beeld van de barre tocht Het was op 28 maart 1736 dat de zusjes Maria en Johanna Lammens uit Kloos- terzande aan boord van de Oostindië- vaarder Aclrichem stapten. Hun broer Pieter Willem Lammens had een lucra tieve betrekking gekregen in Batavia als lid van de Raad van Justitie - een soort officier van Justitie. Vader Lam mens had besloten dat zijn beide doch ters wel mee konden varen met broer Pieter. Beide zusters waren nog onge huwd en wellicht was er een hu welij ks- partner in de Oost te vinden, Daarom betaalde vader de reissom van enkele honderden guldens en kozen Maria en Johanna het ruime sop richting Bata via. Onderweg schreven de zusters een hilarisch verslag van de reis dat de basis vormt voor een expositie in de Zeeuwse Bibliotheek. Het idee van de tentoonstelling is om zo veel mogelijk de reis van de familie Lammens te verbeelden. Daarvoor zijn tal van gebruiksvoorwerpen, gravures, kaarten en boeken uit de VOC-tijd bij elkaar gebracht. Ook originele stukken porselein van de familie zijn er in de bi bliotheek te bewonderen. „Alleen het reisjournaal van de zusters Lammens zelf is er niet", legt coördinator C. de Blaaij van de Zeeuwse Bibliotheek uit. „Dat bevindt zich in het Algemeen Rijksarchief en is te kwetsbaar om uit te lenen." Top of the bill van de expositie is wel een replica van de Prins Willem, het grootste VOC-schip dat 1651 werd gebouwd. Het is niet het schip waar Maria en Johanna op voeren, maar geeft wel een idee waarmee de barre reis van meer dan vier maanden werd De expositie 'Op reis met de VOC. Naar de Oost met de zusjes Lammens' is van af zaterdag geopend voor publiek en duurt tot 31 augustus van dit jaar. Van af 8 juli tot en met 18 augustus is de bi bliotheek beperkt open wegens een zomerrooster. Speciaal voor de ten toonstelling is het boek 'Op reis met de VOC' waarin de reis van de zusters Lammens door historica M. Barend- van Haeften wordt beschreven, op nieuw uitgegeven. door Mieke van der Jagt BORSSELE - De vereniging Redt de Kaloot vertrouwt de provincie voor geen cent. De vereniging heeft een aantal vra gen op het college van Gedepu teerde Staten afgevuurd, waar uit grote twijfel blijkt over de vraag of Redt de Kaloot wel se rieus genomen wordt in de be zwarenprocedure tegen de Wes- terschelde Container Terminal (WCT). Zo vindt de vereniging het ver dacht dat een bezwaar dat op 10 juni is overhandigd, bij de pro vincie op 11 juni als ingekomen gestempeld is. Redt de Kaloot is te verstaan gegeven dat reacties die op 12 juni zijn aangeboden, niet meer meetellen. De vereni ging heeft op die datum nog 65 nagekomen bezwaren bij de provincie ingeleverd. Ook mist Redt de Kaloot vragen en antwoorden in het inspraak- rapport en het bevreemdt de vereniging dat over de wijzin gen in het streekplan en de her ziene Milieu Effect Rapportage (MER) geen inspraakavonden zijn gehouden. Redt de Kaloot vraagt ook of de provincie nog meer geheime afspraken heeft met de milieubeweging en waarom een onafhankelijke kosten/batenanalyse, bijvoor beeld door het CPB, uit de weg gegaan wordt. Behalve vragen heeft de vereni ging ook een aantal opmerkin gen. Bijvoorbeeld dat de pro vincie ten onrechte suggereert dat de aanleg van een WCT de verdere verdieping van de Wes- terschelde kan voorkomen. In de rapporten staat dat die twee zaken niets met elkaar van doen hebben Ook vindt Redt de Ka loot dat de twee petten die gede puteerde DBruinooge op heeft, voorzitter van Zeeland Sea ports en provinciebestuurder, een onafhankelijke politieke af weging in de weg staan'. Redt de Kaloot vindt dat in de verslagen cruciale opmerkin gen ontbreken en dat de provin cie in strijd met de uitkomsten van de maatschappelijke dis cussie in Zeeland handelt. De Zeeuwen willen rust en ruimte en ze krijgen een stapel contai ners en verkeer dat drastisch toeneemt, aldus de vereniging. Advertentie Beste lezer, Wij hebben goed nieuws voor u als |j autobezitter op g Walcheren, Kijk zaterdag in de g P2C waarom, p MiTiTITITfFTWym Straks óók. in I Vlissingen I T 0113 27 50 00 j Advertentie Snel weten wat het weer op uw vakantiebestemming gaat worden? Dat kan per SMS! Kijk op anwb.nl en tik bij snelzoeken 'SMS'. Meld u dan meteen aan voor de speciale actie en gebruik de ACTIECODE 32323. U krijgt dan 3 gratis SMS-weerberichten van de ANWB.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11