PZC Tevreden klagers in Kanaalzone Contract in zicht voor Van Waes PZC Getrouwd met geleende ringen Terneuzen verscherpt controle hondenpoep Bureau ingezegend met Hollandse Nieuwe Terneuzen hoopt in najaar te starten met aanleg brug Othene 11 Schoorsteenbrand in Sluis Poppelaars belooft klachten Z-Vlamingen serieus te behandelen De Wilde overleden Jeugdige dievegges gepakt Parkeervergunningen te laat Gift voor Kloetings jeugdwerk Brand in containers Kanaalweg Middelburg afgesloten Ambassadeur naar rampmuseum agenda dinsdag 2 juli 2002 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Medewerkers van de dienst Stadstoezicht in Terneuzen gaan de komende tijd extra controleren op het nale ven van de regels voor het uitla ten van honden. De gemeente heeft dat besloten naar aanleiding van de voortdu rende klachten over honden poep, met name op speelterrein- tjes. Overtreders van de regels worden door de mensen van Stadstoezicht op hun gedrag ge wezen. Volgens de gemeente scoort hondenpoep hoog in de erger nissen top tien. Mensen trappen in uitwerpselen op stoepen en wandelpaden en de kinderen worden ook op speelterreintjes en trapveldjes vaak geconfron teerd met hondenpoep aan schoeisel of kleding. Terneuzen heeft voor het uitlaten van hon den een aantal regels opgesteld. Binnen de gemeente zijn specia le plaatsen aangewezen waar een hond zijn behoefte kan doen. Er zijn onder andere twee hondentoiletten, één in de binnenstad en één in Nieuw Othene. Ook zijn verspreid over Terneuzen zo'n dertig honden speelweiden en uitlaatterreinen te vinden. Die speelweiden zijn overigens niet bedoeld om honden er hun behoefte te la ten doen, maar dat is volgens de gemeente moeilijk te voorko men. In de zomermaanden wordt de hondenpoep op de speelweiden verwijderd gelijktijdig met de grasmaaibeurten. In de winter zet de gemeente een honden poepzuiger in. Honden mogen tijdens hun wandeling ook hun behoefte doen in de straatgoot naast de stoep. Volgens een woordvoerster van de gemeente Terneuzen speelt het hondenpoepprobleem door de hele gemeente, Er zijn geen buurten of wijken die er wat klachten betreft bovenuit ste ken. Bij de dienst Stadstoezicht zijn twee medewerkers die zich intensief met de controle op het naleven van de uitlaatregels be zighouden. Voorlopig worden er nog geen bekeuringen uitge deeld. Overtreders worden eerst op him gedrag gewezen, in de hoop dat ze hun leven vanzelf beteren. door René Hoonhorst SLUISKIL - De provincie Zee land blijft zoeken naar moge lijkheden om de overlast van geluid, stank, roet en stof in de Kanaalzone terug te dringen. Een enquête over de leefsituatie in de Kanaalzone wees dit voorjaar uit dat minder mensen soms of vaak overlast ondervin den door stank, roet en stof van de industrie dan vijf jaar gele den. Maar het verkeers- en indu- strielawaai en de stankoverlast van de landbouw is toegenomen of gelijkgebleven. Hoewel de provincie volgens gedeputeerde A. Poppelaars (milieu) 'al het nodige doet', moet nog meer ge beuren om een eind te maken aan het stijgend aantal klach ten. Vooral de geluidsoverlast baart de gedeputeerde zorgen. Poppelaars was een beetje hui verig om zichzelf en zijn colle ga-bestuurders te binden aan streefcijfers voor het terugdrin gen van overlast. De provincie heeft de 'milieuhinderbeleving' geïnventariseerd en beleving is onderhevig aan allerlei facto ren. De suggestie om een aantal technische streefcijfers - terug dringen van decibellen, roet- en stofdelen - in het beleid op te ne men, wilde cle gedeputeerde wel bekijken. Poppelaars was gisteren aan wezig op een publieksavond in 't Meulengat in Sluiskil voor in woners van de Kanaalzone. De enquête van de provincie liet zien dat inwoners van de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone GENT - André De Wilde, gewe zen directeur-generaal van het gemeentelijk Gents Havenbe drijf, is afgelopen weekend in Sint-Martens-Latem bij Gent overleden. Hij stierf aan een hersenbloeding. De Wilde was 66 jaar en sinds anderhalf jaar gepensioneerd als hoofd van het Havenbedrijf. Dertig jaar lang was hij het ge zichtvan de Gentse haven. Toen hij er in 1970 arriveerde, was Gent een klein haventje met een jaarlijkse goederentrafiek van 2,7 miljoen ton tegenover 23 tot 24 miljoen vandaag de dag. De Wilde werd kapitein ter lan ge omvaart aan de Hogere Zee vaartschool van Antwerpen en behaalde een licentie in de Staatswetenschappen aan de universiteit van Gent. Na de zeevaartschool voer hij veertien jaar als officier in de koopvaar dij. Na een periode als officier onderrichter op opleidings schepen werd De Wil de staatsri- vierloods op de Schelde. Hij be gon zijn loopbaan aan de wal als havenkapitein-commandant in Gent. In 1985 kwam hij aan het hoofd van het Havenbedrijf. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vijf j aar na het vorige onderzoek nog steeds veel last hebben van stank, lawaai, stof en roet. Maar tegelijkertijd zijn ze tevredener over hun woonomgeving dan cle gemiddelde Nederlander. Dat die tevredenheid er niet toe zou leiden dat Poppelaars met groot applaus werd begroet, had hij verwacht. Maar hij beloofde de bomvolle zaal dat de suggesties die de mensen aandroegen, alle maal even serieus worden geno men. Hoewel bewoners soms het ge voel hebben in het 'afvoerputje' van Nederland te wonen, doet de provincie echt wel wat, stelde de gedeputeerde. Zo wordt een man die klaagde over ondraag lijke geluidsoverlast van het Sasse zetmeelbedrijf Cerestar verlichting toegezegd.We heb ben Cerestar gesommeerd de ge luidsproductie voor 1 augustus fors terug te dringen." De Ter- neuzense wethouder K. van der Hoofd was geschrokken van het aantal mensen dat nog steeds last heeft van stof en roet. Ovet heeft de laatste jaren veel ge daan om de overlast te beper ken. „Blijkbaar is het. nog niet genoeg. We zullen samen met de provincie en het bedrijf nog eens moeten bekijken wat we nog meer kunnen doen.Poppelaars probeerde de overlastcijfers enigszins te nuanceren door een vergeli j king met de industriege bieden IJmond en Geleen te trekken. De stankoverlast door de landbouw is in Zeeuws- Vlaanderen veel sterker, maar voor de rest zijn er minder mi- lieuhinder-klachten dan in Noord-Holland of Zuid-Lim burg. De aanwezigen vonden door Harold de Puysseleijr BRESKENS - Het vissersdorp Breskens heeft sinds gisteren weer -zij het in be scheiden vorm- een eigen politiebureau. Het wijkondersteuningspunt is geves tigd in het winkelcentrum aan de Mercu- riusstraat, naast de Edahsupermarkt. Aan burgemeester E. Brommet van Oost burg was de eer gelaten de officiële ope ningshandeling te verrichten. Hij deed dat door het lint door te knippen dat voor de voordeur was gehangen. Daarna volg de cle smakelijke inzegening van het nieuwe onderkomen voor de acht agen ten van het wijkteam Breskens. Gezien de viskraam pal naast de deur staat, mocht iedereen een harinkje weg hap pen. Het politiesteunpunt is elke maandag van 9.00 uur tot 12.00 uur geopend, Van wege de weekmarkt op maandag is voor die dag als vaste openstellingsdag geko zen. Na de zomer is het bureau ook tus sen 16.00 uur en 18.00 uur open. De politie in Breskens gaat ook werken volgens het systeem van inloopspreek uren, dat eerder in Sas van Gent geïntro duceerd is. Mensen uit Breskens kunnen via 0900-8844 telefonisch een afspraak maken op het wijksteunpunt of bij hen thuis. C. van Bostelen, de teamchef van de poli tie in Oostburg, toonde zich gistermid dag tevreden over het wijksteunpunt. „We zitten op een schitterende locatie, waar heel veel publiek komt. Dichter bij de burger als dit kunnen we niet zitten." foto Charles Strijd Exploitant Hontenisse-hal kan waarschijnlijk snel papieren tekenen door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - Het con tract met de exploitant van de Hontenisse-hal wordt volgens voorzitter A. Sponselee van de beherende stichting van de hal nog deze week getekend. Spon selee ontkent berichten dat er problemen zouden zijn over het eisenpakket van exploitant K. van Waes, die tot uitstel of zelfs afstel zouden leiden. „Je kunt natuurlijk niets uitsluiten, maar het zou mij verbazen en verrassen als er geen contract met de exploi tanten zou worden gesloten", aldus Sponselee. De echtgenote van K. van Waes hoopt dat het contract inderdaad nog deze week getekend wordt: „Dan komt tenminste aan alle ondui delijkheid een einde. Wij heb ben er in ieder geval nog heel veel zin in." Nadat de Hontenisse-hal na cle opening in oktober vorig jaar vijf maanden zonder exploitant zat, werd in maart duidelijk dat Vogelwaardenaar K. van Waes cle exploitatie op zich zou ne men. Ondanks eerdere toezeg gingen dat het contract onder tekend zou worden, staat nog geen officiële overeenkomst op papier. Goedkeuring Volgens wethouder F. van Driessche is er nog geen datum afgesproken, maar staat niets ondertekening van het contract in de weg: „Gedeputeerde Sta ten moet er eerst nog goedkeu ring aan geven." Het besluit moet aan GS voor gelegd worden in het kader van de wet Algemene regels herin deling (Arhi). Alle Zeeuws- Vlaamse gemeenten dienen col lege- en raadsbesluiten die lei den tot nieuwe uitgaven, verho ging van bestaande uitgaven of vermindering van het gemeen telijke vermogen voor goedkeu ring aan Gedeputeerde Staten voor te leggen. Deze maatregel is genomen om potverteren te gen te gaan. Volgens van Driessche komt de ze week toestemming van GS. ,Ik heb begrepen dat GS het ad vies zal geven dat de stukken ondertekenbaar zijn. Dan kan het contract eindelijk onderte kend worden. Dan komt er ten minste zekerheid voor de ex ploitant. Hij heeft er heel veel energie in gestoken." door Marco Hamelink SAS VAN GENT - Alfons (86) en Josefien (81) Blommaert- Rombout uit Sas van Gent vierden gisteren hun zestigja rig huwelijk. In brasserie D'Ouwe Brug gaf het bruids paar een feest voor familie en vrienden. Dat was in 1942 wel anders. Het jonge stel had het niet breed in de oorlogsjaren. „Ik had twintig gulclen toen we trouwden", vertelt Josefien. Van een feest kwam het in die tijd dan ook niet. Het jonge paar had niet eens gelei om trouwringen te kopen. De moeder van de bruid wist ech ter twee koperen exemplaren te regelen. „Die sloegen in de kerk al groen uit. We zijn toen maar getrouwd met twee ge leende ringen van mijn zus", vertelt de bruid. Alfons en Josefien ontmoetten elkaar bij een boer in Absdale, waar Josefien werkte. Alfons was in die tijd voor de Duitse bezetter werkzaam als tim merman in Caclzand. „Niet vrijwillig hoor", benadrukt hij, „Ik moest wel, anders was er geen eten." Het was liefde op het eerste ge zicht na zes maanden stapten ze al in het huwelijksbootje. ,Dan hadden we dat alvast ge had", meende Alfons. Omdat het geld voor een eigen huis ontbrak, trok het kersverse bruidspaar voor een half jaar in bij de broer van Josefien in Hulst. Daarna vond het stel een huis in Sas van Gent, waar ze nog steeds wonen. „We had den toen niet veel hoor. Een ta fel met vieze stoelen en een tweedehands kachel", vertelt Josefien die ondanks haar leeftijd het huishouden nog steeds geheel voor haar reke ning neemt. Achterkleinkind Alfons en Josefien kregen één zoon en twee dochters en heb ben zes kleinkinderen. Vorige week werd het derde achter kleinkind geboren. Het ge heim van een lang en gelukkig huwelijk? „Elkaar vertrouwen en met elkaar blijven praten", zegt Alfons resoluut. Zes maanden na hun eerste ontmoeting gaven Josefien en Alfons Rombout elkaar zestig jaar geleden het jawoord. foto Camile Schelstraete SLUIS - De bi'andweerkorpsen van van Sluis en Aardexiburg moesten gisteravond rond negen uur uitrukken voor een mel ding van een uitslaande schouwbrand in de Blauwe Weg te Sluis. De brand was ontstaan cloor het stoken van de open haard. De schade bleef beperkt tot roetschade. die vergelijking mank gaan en heiinnerden Poppelaai-s en Van der Hoofd er nog eens aan dat de meeste Zeeuws-Vlaamse klach ten gebaseerd zijn op echte ovex-last. Querulanten zijn er nauwelijks, had de gedeputeer de eerder zelf gemeld. Poppe laars bezwoer nogmaals dat de provincie alle klachten en aanbevelingen (al dan niet op nieuw) serieus bekijkt. SCHARENDIJKE - Twee 15-jax'ige meisjes uit Amsterdam zijn door de politie in de nacht van zaterdag op zondag op de N59 bij Scharendijke aangehouden wegens diefstal. Het tweetal reed in de auto van een 3 3-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland mee naar het strand. Onderweg haalden de meisjes verschillende goederen uit het dashboardkastje. ZIERIKZEE - Een groot deel van inwoners van het centrum van Zierikzee heeft afgelopen zaterdag niet volgens plan zijn pax-keeivergunning ontvangen. Volgens beleidsmedewerker E, de Raat heeft de gemeente Schouwen-Duiveland de brie ven tijdig (vrijdagmiddag) de deur uitgedaan, maar ontbrak het bij PTT Post aan personeel om de vergunningen een dag later te bezorgen. De centrumbewoners zullen een dezer da gen alsnog de vergunning thuisbezorgd krijgen. Late en on volledige aanvragen zullen wat langer op de kaart moeten wachten. Hoewel het nieuwe Zierikzeesepax-keersysteem gis teren is ingegaan, zal de gexneente in een overgangsperiode soepel omgaan met foutparkeex-ders. Na 1 augustus begint de stx-enge controle - met bijbehorende boetes; tot die tijd wexken de controleurs met waarschuwingen. KLOETINGE - Het Juliana Welzijn Fonds heeft 1250 euro toegekend aanstichting Jeugdwerk Kloetinge. De bijdrage is bestemd voor het organisex-en van de kindervakantieweek. ZIERIKZEE - Op het Haringvlietplein in Ziexdkzee zijn zon dag kort voor middernacht een aantal vuilnisbakken in brand gestoken. De brandjes konden door de politie geblust worden. Iets voor half twaalf was tevens een gx-ote papier-container op het Haringvlietplein in brand gestoken. De blusploeg van de Zierikzeese brandweer rukte uit om dit vuur te blussen. MIDDELBURG - Een deel van de Kanaalweg in Middelburg is donderdag afgesloten voor het verkeer. Het gaat om het stuk tussen de stationsbrug en de Schroeweg. De afsluiting is no dig omdat er kabels en leidingen onder de weg wox-den gelegd. Het verkeer wordt omgeleid via de Blauwedijk. De bedx-ijven aan de Kanaalweg zijn wel bex-eikbaar. De afsluiting duurt van zeven uur 's ochtends tot vijf uur 's middags. OUWERKERK - De ambassadeur van Groot-Brittannië C. Budd brengt donderdag 4 juli een bezoek aan het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. Burgemeester Asselbergs en voorzitter C. Geluk van de museumstichting leiden de Engel se gast rond. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen hoopt dit najaar het startsein te geven voor de aanleg van een brug als tweede ontslui ting voor de Othenepolder. Een half jaar later dan vorig jaar werd gedacht. De brug over het afwateringskanaal verbindt de Laan van Othene met de Chur- chilllaan, die ter hoogte van de rotonde voor verpleeghuis Ter Schorre wordt doorgetrokken. De brug, die de gemeente zo'n anderhalf miljoen euro kost, krijgt twee rijstroken met aan weerszijden een fiets- en een voetpad. Aan de zuidkant komt in het midden een verbreding. Op een, in het donker speciaal verlicht, bankje kunnen voor bijgangers genieten van het uit zicht over het uitwateringska naal en de verderop liggende Otheense Kreek. De betonnen bx-ug krijgt een lengte van 68 meter en wordt op beide oevers ondersteund door robuuste be tonblokken. Frivool Tien pijlers, vijf in het midden in het afwateringskanaal en vijf aan de kant van de Churchill- laan naast een nieuw fietspad, zorgen voor extra ondersteu ning. De pilaren geven samen met de ronde zij wering van de brug en de roestvrijstalen leu ning een frivool tintje aan de strakke vormgeving van de overkluizing. Het fietspad aan de westkant moet wiehij ders cle gelegenheid geven richting Westerschelde te rijden, dan wel van de Schelcledijk naar de Ser- lippens- of Othenepolder te fietsen. Parkje Fietsers en voetgangers kunnen volgend jaar zomer, als brug en rijwielpad klaar moeten zijn, dooxTijden door het dan inge plante parkje x'ondom de nieuwe kerk van de Gereformeerde Ge meente in Nederland te Terneu zen aan de Rooseveltlaan. De kexdcgemeenschap had de tuin - vol inheemse planten, boompjes en knotwilgen langs de water kant - dit voorjaar al willen la ten aanleggen, maar vanwege de natheid lukte dat niet. Het kerkbestuur hoopt dit najaar alsnog een kleine tweehonderd bomen aan te planten, zodat fietsers en wandelaars volgend voorjaar al van ontluikend groen kunnen genieten. STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG -St.Baafskerk, 16.00 uur: Mimeproject voor leerlingen basisscho len; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdan sen, zingen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; Café van Grol, 19,00 uur: Wandelvier daagse; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken, kaarten en biljarten; H U LST - De Lieve, 9.30 u u r: Vol ksda nse n 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Dansen; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.00 uur: Bridge club Kloosterzan- de; NIEUW-NAMEN - De Kauter; 14.00 uur: KBO handwerken; Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; NIEUWVLIET - Bos van Erasmus, 21.30 uur: Nachtdieren kijken; OOSTBURG - Den Hoekzak, 15.15 uur; Dansen en ontspanning voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; RETRANCHEMENT - Bezoekerscentrum 't Zwin, 10.00 uur: Excursie; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: SAV creatieve handvaardigheden, koersbal, kaarten en sjoelen; St.Albert, 14.00 uur: Koersbal; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS biljarten, kaarten en canasta; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur; Biljarten; Centrum, 17.30 uur: Kermiskoers voor nieuwelingen; 19.15 uur: Kermiskoers voor amateurs; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: SWOT handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl- en lijn- dansen; De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Bil jarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Les Amies, 19.30 uur: Bridgeclub IJzendijke; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; ZUIDZANDE - Boerderij de Hullu aan de Kokersweg,11.00 uur: Rondleiding in Ca- dzandse klederdracht;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43