Geen buiten-kartbaan bij Bath PZC PZC Strandvijfdaagse begint guur De Schutse onderzoekt oprichten hospice ZeelandNet breidt kantoor Kamperland uit met tijdelijke units Ambulancedienst heeft cliëntenraad Kamperlandse buurt boos over parkeren tussen speelplekken 11 Gemeente wil niet nog een lawaaisport op terrein bij de Grensweg Fruitmuseum krijgt uniek boek cadeau Kamervragen ziekenhuisfusie Postagentschap Rilland verhuisd Gift voor Kloetings jeugdwerk Logé verdwijnt met inboedel Uitbreiding Krabbendijke Hennepplanten vernietigd Navigatieapparatuur gestolen agenda Fancyfair dinsdag 2 juli 2002 door Rob Paardekam RILLAND - Het gemeentebe stuur van Reimersvvaal wil de Kart Club Zeeland geen plaats geven op het toekomstige cen trum voor lawaaisporten in het buitengebied van Bath. De ver eniging wil daar een outdoor- kartbaan aanleggen. De gemeente wil in de uiterste uithoek van Reimerswaal, aan de Grensweg bij Bath, enkele la waaisporten concentreren. Het stukje land tussen het Schelde- Rijnkanaal en de Westerschelde wordt als ideale locatie gezien voor motorcrossen, kleiduif- schieten en vliegen met radiografisch bestuurde mo- delvliegtuigjes. Niet alleen de motorclub uit Rilland verhuist naar het uiterste zuiden van de gemeente, ook motor sportvereniging De Uitlaat uit Vlissingen komt er naar toe. Volgens voorzitter J. Paauwe van de Kart Club Zeeland zou ook zijn vereniging, in het kader van de concentratie van de la waaisporten, prima in het ge bied passen. Hij is dan ook ver baasd en teleurgesteld over het negatieve advies. Volgens de ge meente is er simpelweg geen ruimte meer voor de Kart Club. Bovendien zou het ongewenst zijn nog een extra geluidprodu- cerende sport toe te voegen. Van die argumenten is Paauwe niet erg onder de indruk. Volgens hem zijn de andere spelers best bereid te praten over een andere indeling van de ruimte, zodat ook de kartliefhebbers bij Bath terecht kunnen. Eigen stek Volgens Paauwe wordt het zo langzamerhand tijd dat de Zeeuwse karters een eigen stek krijgen. De Kart Club Zeeland is twee jaar geleden opgericht, maar voor een buitenbaan moe ten de leden de provincie uit. Even was er sprake van een tij delijke openluchtbaan bij de Kreekraksluizen bij Rilland, maar dat bleek geen haalbare kaart. Nu lijkt ook een vaste stek van de baan, Desondanks blijft Paauwe hopen dat de ge meente Reimerswaal van ge dachten verandert. ,,We hebben ook met andere gemeenten ge praat, maar Reimerswaal is dé plaats bij uitstek om een out- door-kartbaan aan te leggen", aldus Paauwe, die de Grens weg bij Bath een ideale locatie vindt. „Daar creëer je de minste overlast. De eerste huizen lig gen op zo'n vier kilometer af stand." Het onderwerp wordt komende donderdag besproken in de ver gadering van de raadscommis sie wonen en milieu. Paauwe zal daar zijn beklag doen over de afwijzing van de gemeente. De vergadering begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Internetbe drijf ZeelandNet wil zijn be drijfsgebouw op 't Rip in Kam perland fors uitbreiden met een groot aantal tijdelijke kan toorunits. Het gaat om een kleine vijftienhonderd vier kante meter extra werkruim te. Die ruimte zal in eerste instan tie worden gebruikt om onge veer vijftig medewerkers die nu nog verspreid over Kamperland werken, een plek in het hoofd gebouw te kunnen bieden. De grond waarop de units moeten komen, vlak achter het huidige kantoorgebouw, is al enkele ja ren eigendom van ZeelandNet. Op dat terrein wilde het bedrijf twee jaar geleden een media park bouwen. Daar zouden jon ge mensen, omgeven door landelijk groen, hun e-commer- cebedrijfjes van de grond moe ten kunnen tillen. Het was de bedoeling dat ze op het terrein zouden kunnen wonen, werken en recreëren. Afgeschoten Zeer tegen de zin van directeur J. Bakker, de gemeente Noord- Beveland en de provincie werd dat plan anderhalf jaar geleden afgeschoten door de VROM-in- spectie, omdat een mediapark in het landelijke gebied niet zou passen in de Vijfde Nota Ruim telijke Ordening. Omdat het idee om een media park in te richten voor Bakker ondanks die afwijzing nog altijd springlevend is, heeft hij nu ge kozen voor een uitbreiding met tijdelijke kantoorunits. Zodat ZeelandNet in de toekomst ge bruik kan maken van het nu in hoog tempo veranderende poli tieke klimaat. Wel heeft Bakker, gezien de 'ui terst negatieve teneur in de markt', zijn ambities wat be treft de omvang van het media park inmiddels bij moeten stel len. ,,E-commerce is vandaag de dag minder succesvol dan twee jaar geleden. Dat is een gegeven waar we rekening mee moeten zullen houden", meent hij. Het is de bedoeling de tijdelijke kantoorunits, die overigens tot voor kort in Zierikzee nog dienst deden als gemeentehuis, in twee lagen direct achter het huidige bedrijfsgebouw te plaatsen. Voor de bouw kan beginnen, moet de gemeente eerst vrijstel ling verlenen op de geldende be stemmingsplannen Landelijke Gebied en Bedrijventerrein Kamperland. Daartoe ligt het bouwplan nog tot en met vrij dag 12 juli in het gemeentehuis in Wissenkerke ter inzage. Mocht de vrijstelling er komen, dan geldt deze voor maximaal vijfjaar. door Esme Soesman GOES - De ambulancedienst Boven de Westerschelde lieeft een cliëntenraad. Deze raad, die afhankelijk van het onderwerp instemming- of adviesbevoegd heid heeft, moet de algemene belangen van cliënten beharti gen. De leden praten zodoende mee over spreiding van ambulances, KAPELLE - Het Fruitteeltmu seum in Kapelle heeft een uniek geschenk gekregen van me vrouw Maarse-Vergeer uit Schellinkhout. Het gaat om een klassiek en zeldzaam boek over fruitrassen van rond 1860. Deze boeken zijn destijds uitgegeven bij Wolters in Groningen. Ze be vatten beschrijvingen en kleu renplaten van ruim 200 fruit rassen in die tijd. kwaliteit van ambulancezorg, veiligheid, klachtenregeling en meer van dergelijke zaken. Daartoe komt de cliëntenraad vijf tot zes keer per jaar bijeen, waarna ook meteen met de di recteur van de ambulancedienst wordt (bij-)gesproken. In de organisatie hebben twee Walchenaren, twee Bevelan ders, twee Schouwenaren en één Tholenaar. Voorzitter is T. Ket ting. Hij ondertekent donder dag 4 juli om 16.00 uur samen met ambulancedienstdirecteur N. Verstraete, het reglement van de Cliëntenraad bij de amub- lancedienst in Goes. Marjan Coenrady, Lieneke Doornenbal, Toos van de Sijden, Tiny Cats en Irene Donker (vlnr) lieten zich door het gure weer niet weer houden van start te gaan. foto Ruben O reel doorValeska Nastaly DOMBURG - Zwoegend tegen de wind, met de handen aan de capuchon, verre gend en uitgewaaid komen ze aan: de deelnemers aan de Zeeuws-Zuid-Hol landse strandvijfdaagse. De Vlissingse slogan 'Bruisend als de branding' hebben zij nu aan den lijve ondervonden. „Mijn regenjas is van buiten net zo nat geworden als van binnen", zegt Luc Ligtvoet (63) uit Made. Hel is de tweede keer dat de wan deltocht naar Hellevoetsluis wordt ge houden. Het goede weer van vorig jaar is er deze keer niet bij. Op de eerste dag zijn de wandelaars rond acht uur vertrokken vanaf het Arsenaal in Vlissingen. Zij hebben 24 kilometer afge legd naar Domburg. „Gemiddeld doen de deelnemers er vijf uur over", zegt organi sator Peer Claessens. Maar om die tijd wordt door enkele wandelaars honend ge lachen. Toon van der Made. (59) en Luc Ligtvoet (63) uit Made doen voor de tweede keer mee. „Wij houden van een beetje competi tie. We proberen altijd als eerste aan te ko men. Om dat voor elkaar te krijgen, stop pen wij nooit onderweg om iets te drin ken." Toon heeft er een half uurtje sneller overgedaan dan Luc. „Ik kwam onderweg een paar aardige dames tegen, waarmee ik een praatje heb gemaakt. Nu heb ik er vier uur over gedaan." De mannen vertellen lachend dat ze ook altijd als laatste naar bed gaan. „Wij houden van de gezellig heid. 's Avonds een biertje drinken en dan als enige overblijvers cle tent afsluiten. Geweldig!" Wandelbenen Organisator Claessens vertelt dat het duo een weddenschap hield met een andere deelneemster. „Ik zei dat ze het nooit van haar konden winnen, want zij heeft echte wandelbenen. Maar zij is onderweg ge stopt voor een kopje koffie bij haar man in de auto, dus zij is pas later binnengeko men." De organisatie laat de deelnemers vrij. „Het maakt niet uit hoe laat de men sen aankomen. Al komen ze pas om tien uur 's avonds aan. Dat geeft niets. Het gaat ons vooral om de gezelligheid." REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Na zijn aanstelling' in december als di recteur van zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland heeft P. Kok het woord nieuwbouw ettelijke keren in de mond ge had. Maar er speelt meer onder het dak van het oude gebouw waar hij zetelt. Behoud van de zelfstandigheid van de protes tants-christelijke instelling in een netwerk van samenwer kingsverbanden is uitgangs punt voor de directeur. Zo wordt in een groter verband nage dacht over het oprichten van een Thoolse hospice. Want een dergelijk huis voor stervende mensen is er nog niet in de Thoolse regio, terwijl ter minale zorg steeds meer aan dacht krijgt. Zorg, ook aan fa milieleden, wordt binnenshuis gebodenFamilie van een bewo nervan De Schutse kan bijvoor beeld gebruik maken van de lo geerkamer in het naast de Schutse gelegen woonzorgcom plex Vroonhof. Streven is de kwaliteit van de' terminale zorg naar een zo hoog mogelijk niveau te tillen, onder meer door het opstellen van een protocol. Daarnaast kunnen de mogelijkheden worden uitge breid. Terminale hospicezorg is daar een voorbeeld van. Of er behoefte aan is én of het betaalbaar is, is niet bekend. Kok zelf ziet wel mogelijkheden in een kleinschalige voorzie ning, maar het is niet aan één zorginstelling een dergelijkpro- ject van de grond te tillen. In groter verband, onder meer in samenwerking met de thuiszorg en de organisatie SVRZ waar andere Thoolse zorgcentra on der vallen, worden de haalbaar heid en wenselijkheid van een hospice onderzocht. De samenwerking met SVRZ (onder andere Ten Anker in Tholen-stad) is goed, haalt Kok aan. De twee instellingen zijn ondermeer samen betrokken bij de verpleegunit van De Schutse. In het nieuw te bouwen zorg centrum in Sint-Annaland is, evenals in de tijdelijke huisves ting, een aparte vleugel voor de ze unit ingericht. Directe zorg wordt door de Schutse verleend. Voor overige specialismen ko men medewerkers van Ten An ker naar Sint-Annaland over. Een dergelijke samenwerking is tekenend voor de opdracht die Kok bij zijn benoeming kreeg: 'Zelfstandigheid behouden en waar mogelijk samenwerken'. Fusie staat niet op de agenda en lijkt ook voor de tachtig mede werkers tellende organisatie op dit moment niet noodzakelijk. „Mits je je niet afsluit voor an deren, kun je in mijn visie ver komen. Bovendien denk ik: wat heb je als consument nog te kie zen als alles onder dezelfde pa raplu valt? Maar de tijd zal het leren", zegt hij nuchter. Vooralsnog staat de nieuwbouw van het verouderde gebouw De Schutse nummer één op de agenda van bewoners en perso neel van de zorginstelling. Na dat het College Bouw Zieken huisvoorzieningen de directie had gesommeerd voor betere tij - delijke huisvesting te zorgen, heeft De Schutse het oog laten vallen op - de helft van - een unitgebouw dat in Rotterdam dienst heeft gedaan. De directie wacht nog op een financieel fiat. Ook de bouwprocedure is nog niet rond. Twee partijen hebben bezwaar ingediend tegen de nieuwbouw. Na de zomer vernacht Kok op al deze punten duidelijkheid te hebben. DEN HAAG - Demissionair minister Borst van Volksgezond heid moet de stop op fusies tussen ziekenhuizen, zoals tussen Vlissingen en Goes, onverkort handhaven. SP-Kamerlid A. Kant wil vanmiddag tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer die toezegging lospeuteren van Borst. Of zij de kans krijgt minister Borst aan de tand te voelen, is af hankelijk van goedkeuring van haar mondelinge vragen door Kamervoor zitter F. Weisglas. Dat wordt vandaag duidelijk. Kant wil an ders nog deze week een debat met Borst. „Want", zegt de SP'ster, „de hele Tweede Kamer wilde zo'n fusiestop. Borst kan daar niet zomaar doorheen fietsen en een fusie zoals in Zeeland afdoen als een volgende stap in een proces dat al en kele jaren loopt." Borst schreef dat vorige week in een brief aan de Tweede Kamer. Zij merkte daarbij nog op dat de In spectie van de Gezondheidszorg die stap 'uit kwalitatief oog punt' noodzakelijk vindt. De fusie is aangekondigd voor 1 ja nuari 2003. RILLAND - Het postagentschap van Rilland is sinds gisteren niet meer te vinden in de dierenwinkel van' Molenaer, maar bij Multiservice Traas aan de Vinkenissestraat. Het gaat overi gens om een servicepunt, dat iets minder diensten aanbiedt dan een postagentschap. KLOETINGE - Het Juliana Welzijn Fonds heeft 1250 euro toegekend aan Stichting Jeugdwerk Kloetinge. De bijdrage is bestemd voor het organiseren van de kindervakantieweek. KORTGENE - Een vakantieganger die sinds 21 juni verbleef in een accommodatie in de Hoofdstraat in Kortgene is afgelo pen zaterdag vertrokken zonder te betalen. Dat maakte de po litie gisteren bekend. Bij nader onderzoek bleek ook geluids- en beeldapparatuur en keukengerei verdwenen te zijn. Plet totaal van de overnachtingen bedraagt enkele honderden eu ro's, de waarde van de verdwenen goederen is niet bekend. KRABBENDIJKE - Deze week begint het bouwrijp maken van de tweede fase van de uitbreidingswijk Rozeboom in Krabbendijke. De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit grondwerk zoals de aanleg van rioleringen, kabels en leidin gen en het maken van wegverhardingen en funderingen. De werkzaamheden duren tot september. GOES - Een 44-jarige Goesenaar is gistermorgen aangehou den omdat hij 38 hennepplanten op het balkon van zijn wo ning aan de Nieuwstraat had staan. De planten zijn vernie tigd. YERSEKE - Tussen zaterdagochtend 10.00 uur en maandag ochtend 06.00 uur is er ingebroken in een vrachtwagen die ge parkeerd stond aan de Industrieweg in Yerseke.Uit de vracht wagen werd navigatieapparatuur weggenomen. door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Negen ge plande parkeervakken tussen twee speelveldjes aan de Rip- straat in Kamperland vormden gisteravond het grootste strui kelblok tijdens een inspraak avond over de uitbreiding van de ClOOO-supermarkt. Eigenaar G. Clement van de su permarkt aan de Veerweg wil zijn winkel met iets meer dan driehonderd vierkante meter uitbreiden. De nieuwbouw is aan de achterkant van het pand voorzien. Om de uitbreiding mogelijk te maken, moet Cle ment van burgemeester en wet houders van de gemeente Noord-Beveland voor vijftien extra parkeervakken zoi'gen. Een deel van die plekken is nu tussen twee pal achter de winkel gelegen speelveldjes ge tekend. Het vorige college voorzag geen problemen en keurde dinsdag 12 maart - net na de gemeente raadsverkiezingen - de uitbrei ding goed. Daarbij verzuimden de bestuurders eerst te peilen of ook de omwonenden van de su permarkt met de plannen kon den instemmen. Pas nadat protesten uit de buurt - zij het overigens maar mondjesmaat - het gemeentehuis bereikten, werd tot een inspraakavond be sloten. Verkeerschaos Behalve het scheiden van de speelplaats en het trapveldje - waar onder de bezielende lei ding van een actieve moeder ook ruim zestig kinderen bezwaar tegen maken - kwam ook de ver keerschaos langs de Veerweg ter sprake: een probleem dat al ja ren speelt en waar maar geen oplossing voor gevonden wordt. Het liefst zou de buurt zien dat Kamperland wel een Cl000 houdt (en het liefst een heel gro te), maar dan op een nieuwe lo catie, aan de rand van het dorp. Genoemd werden het voormali ge CZAV-terrein of het nieuw geplande bedrijventerrein Rip II. Nadat een vertegenwoordi ger van Schuitema Vastgoed BV, eigenaar van het huidige pand van de Cl000, omstandig had uitgelegd dat een verplaat sing financieel niet haalbaar is, was de gemeente aan zet. Die moet zo'n verplaatsing dan maar afdwingen, zo vond de goedgevulde zaal. Aan wethouder A. van der Maas de schone taak om opnieuw met Schuitema en Clement te gaan onderhandelen. Hij beloofde de bewoners verder nog eens heel goed naar de situering van de parkeerplekken te zullen kij ken. Bovendien gaat Van der Maas de bewoners persoonlijk informeren over het definitieve besluit wat het nieuwe college over de uitbreiding zal moeten nemen. Dat besluit zal overi gens niet voor komend najaar genomen worden. Wel is het overigens nog moge lijk naar aanleiding van het in maart genomen besluit een zienswijze bij het college in te dienen. Dat kan nog tot en met woensdag 10 juli. Nieuwbouw van het verouderde gebouw De Schutse heeft hoogste prioriteit voor bewoners en personeel van de zorginstelling. foto Leendert W. Koppenol GOES - Kinderdagverblijf Pip- peloentje in de Montgomery - straat in Goes houdt morgen om 13.30 uur een fancyfair. Deze middag is bedoeld om inwoners van Goes te laten kennismaken met het kinderdagverblijf, Tij dens cle fancyfair wordt een rommelmarkt gehouden. Ook zal er een clown aanwezig zijn. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Grote kerk, 13.30 uur; Carillonbespeling door Sjoerd Tammïnga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17,45 uur; bewegen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur; Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur: Openbare repetitie Mandolineorkest Ex celsior; Gemeentehuis, 19.30 uur: commissie vergadering welzijn; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar- ten;Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33