Bestemmingsplan deels afgekeurd 9 Gestolen beeld badende vrouw terug in Domburg Jeugd domineert bij ringrijden Centrum Colours Goes kan open Bollebozen bouwen robots Vragen over toekomst van medische zorg Goesenaar (32) beboet voor dronkenschap Elf koeien in de sloot Twee mannen mishandeld zeeuwse almanak Miniman GS zien niets in motorcrossterrein in buitengebied Reimerswaal Bus botst op auto in bocht Tanken zonder te betalen Tas gestolen Middelburgs brandweerteam wint wedstrijd Files door defect aan spoorbomen Man met hond uit café gezet WALCHEREN door Miriam van den Broek maandag 1 juli 2002 DOMBURG - De badende vrouw, het beeld dat vorig jaar is gesto len van 't Groentje in Domburg en opdook op een rommelmarkt in België, is bijna thuis. Het kunstwerk is beschadigd en daarom staat het tijdelijk opge steld in het gemeentehuis in Domburg. Het honderdveertig centimeter hoge bronzen beeld was eind au gustus van de sokkel afgebroken en verdwenen. De gemeente deed aangifte van diefstal. In oktober werd het beeld gesignaleerd op een rommelmarkt in België waar het voor ongeveer vijfhonderd gulden te koop werd aangebo den. Het kunstweck is onmiddel lijk in beslag genomen. Enkele maanden geleden bepaalde de rechtbank dat de bezitter niet de rechtmatige eigenaar was. Pas een paar dagen geleden is het beeld vrijgegeven. Het kunstwerk is aan de onder kant beschadigd, vermoedelijk doordat het van de sokkel is afge broken. De gemeente bekijkt nog door wie ze het beeld wil laten re pareren. Wellicht wil de ont werpster Hansje den I-Iollander dat zelf doen. De badende vrouw met haar zon nehoed op en badlaken in de hand, verwijst naar de beginpe riode van Domburg als bad plaats. Bij de onthulling op 30 november 1996 zei de toenmalige burgemeester H. Hietkamp dat het beeld een voorbeeld is van het samengaan van kunst en recrea tie, wat zo kenmerkend is voor Domburg. door Sandra van de Vreugde DOMBURG - Bij het ringrijden in zowel Domburg als Biggeker- ke wist de jeugd de wedstrijden afgelopen weekeinde volledig naar zijn hand te zetten. De jon ge deelnemers sleepten vrijwel alle grote prijzen in de wacht. Na de eerste dertig beurten in Domburg waren er twee deelne mers die alle ringen hadden ge stoken, onder wie de vijftienja rige Sander Willemse. In de kamp om het kampioenschap moest hij echter zijn meerdere erkennen in Coen Minderhoud. Het bekerklassement in de och tend werd gewonnen door René MIDDELBURG - Een 32-jarige Goesenaar heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Middel burg een boete van 45 euro ge kregen voor openbare dronken schap. De man werd rond half vijf aangehouden op Plein 1940. De politie sommeerde hem naar huis te gaan maar de man pakte een verkeerspaal en liep rich ting geparkeerde auto's. Voor dat hij schade kon aanrichten is hij aangehouden en overge bracht naar het bureau. GOES - Elf koeien zijn zater dagmiddag in een sloot langs de A58 ter hoogte van Goes beland. De beesten waren even daar voor uit een nabijgelegen wei land ontsnapt. Omdat de politie bang was dat de dieren de snel weg op zouden lopen, moest het verkeer richting Bergen op Zoom tijdelijk van een rijstrook gebruik maken. De brandweer heeft de koeien uit de sloot ge haald. Provoost, gevolgd door Krijn Passenier. 's Middags was het echter weer de jeugd die de la kens uitdeelde. Met een gemid delde leeftijd van zo'n zestien jaar gingen de eerste vijf bekers naar Coen Minderhoud, C-oen Murk, Martij n Minderhoud, Roel Willemse en Sander Wil lemse. Hans van Eijzeren en Re né Provoost sloten de rij in het bekerklassement. Provoost, die zeer sterk reed, won eveneens de pollepel. De winnares in het ver sieringsklassement was Patri cia Geertse, gevolgd door Simon de Visser en Denise Klap. In Biggekerke waren er ook twee deelnemers met dertig ge stoken ringen. De zestienjarige Roald Leendertse moest de strijd aan gaan met routinier Arno Francke. Dit keer won de onbevangenheid het van de er varing en Leendertse sleepte de titel in de wacht. Arno Francke won de eerste beker en de polle pel door vijftien andere deelne mers te verslaan. De tweede beker was voor Frank Brasser en de derde beker voor Rudy Koets, ook zo'n jonge hond, die in het dagklassement de derde plaats moest delen met Erik Leendertse, beiden met 29 ringen. Het succes van de fami lie Leendertse was compleet toen de dertienjarige Leon op een gedeelde veertiene plaats eindigde. In de kleine finale was het René Dingemanse die Ab de Visser en Rudi Brasser voor bleef en zijn overstap naar de Biggekerkse ringrijdersvereni ging dus met een aardig succes mocht bekronen. De eerste prijs in het versieringklassement werd gewonnen door Roald Leendertse en bij de overigen door Marije Schrijenberg. De debutantenkamp werd gewon nen door Lien Lammers en de dubieuze eer van de rode lan taarn voor de laatste plaats was voor Judith Dingemanse. Agenda ZRV: Ringrijden Serooskerke de Zandput 8.00-17.30 uur; rmgrijdenMelisker- ke Torenstraat 7.45-17.30 uur; ring rijden Aagtekerke Burg. Geuze- straat 7.30-17.30 uur. school uit Goes deed het aan het begin van de wedstrij d niet goed. In de bochten raakte haar robot van slag. Als die na een tijdje de zwarte lijn weer gevonden had, ging hij tegen de richting in verder. ,,Ik ben niet echt teleurgesteld of triest, hoor", zei ze naar afloop van haar eerste race. ,,Ik ga hem proberen aan te passen voor straks." Schieten Peter van Beveren (13) uit Middelburg had voor de wedstrijd zijn eigen mecca no, de voorloper van het technisch lego, meegebracht. ,,Die had ik thuis nog lig- door Rob Paardekam GOES - Het ontmoetingscen trum van Colours Samen Sterk (CSS) aan de Wijngaardstraat in Goes kan eindelijk open. In een vergadering met onder meer de gebruikers, het jongeren werk en het ROC wordt vandaag de koers voor de toekomst be paald. Colours is een groep jongeren die in de voormalige waterbed- denwinkel aan de Wijngaard straat een ontmoetingscentrum opzet om de leegte op te vullen die is ontstaan toen koffieshop1 Wayne's World werd gesloten. Het honk had wat betreft de vrijwilligers van Colours al lang open gekund, maar regels met betrekking tot de brandveilig heid veroorzaakten enkele maanden uitstel. Nu is het toch zover. Volgens Ri- cardo Verhagen, de motor ach ter CSS, is het pand klaar om te worden geopend. Vandaag wordt met onder meer het jon gerenwerk vergaderd over de openingstijden en de beman ning van onder meer de bar. „Het kan nog best een pittige discussie worden", zegt Verha gen. Hij zal inzetten op veel ver antwoordelijkheid voor de jon gens van Colours, want volgens hem dwingen zij bij de anderen minstens zoveel respect af als bijvoorbeeld een jongerenwer ker. „Uiteraard moet iedereen wel de juiste papieren hebben", aldus Verhagen. „Het moet geen poppenkast worden." De offici ële opening zal waarschijnlijk in augustus plaatsvinden. GOES - Twee mannen uit de ge meente Noord-Beveland zijn in de nacht van vrijdag op zater dag in elkaar geslagen op de Grote Markt in Goes. De beide mannen moesten zich in het ziekenhuis laten behan delen. De slachtoffers, 28 en 30 jaar oud, werden uitgedaagd door vier mannen die aan het voet ballen waren. Dat liep uit de hand, waarna het duo ernstig werd toegetakeld. De 28-jarige man liep een hersenschudding op en de andere Noord-Beve lander een gescheurde wenk brauw. De daders zijn per auto ge vlucht, maar konden op de A58 bij Oost-Souburg worden aan gehouden. Het gaat om een ne gentien- en twee twintigjarige Vlissingers en een 21-jarige man uit Veenendaal. Toegegeven, hij is niet erg uit de kluiten gewassen. Al is hij pezig, hij reikt niet hoger dan 1.60 meter. Een paar turven hoog, zei oma vroeger. De Heikantenaar zit er niet mee. Hij is fotograaf van beroep en mocht zich een situatie voor doen dat enig overzicht ge wenst is, dan heeft hij in de kofferbak altijd dat kleine keukentrapje bij de hand. Collega's spreken dan al snel van een luchtfoto. Deze week klaagde hij zijn nood. Het was tropisch warm en menig een op het werk had de zwe terige pantalon geruild voor een korte broek. Hij keek er naar met jaloerse blikken en vertelde dat hij zich toch zo graag zo'n afritsbare broek wilde aanschaffen. Er deed zich één probleempje voor: begon hij de modellen in de paskamer af te ritsen, dan hield hij nog altijd een broek over die tot op de schoenen viel. Zelfs in Frankrijk, waar volgens hem toch voldoende kleine mannetjes rondlopen om de herenkledingzaak aan een goede boterham te hel pen, vond hij niets naar zijn gading. Ach, je leert er mee te leven. Alles went. Laatst meldde hij zich in het gezel schap van twee ook al klein uitgevallen verslaggeefsters bij een evenement. De orga nisator snelde op hen toe en sprak de legendarische woorden: „Kijk, daar hebben we de Efteling." De badende vrouw. foto Ruben Oreel door Famke van Loon ZIERIKZEE - De fracties van Leefbaar Schouwen-Duiveland en de PvdA willen duidelijkheid over de mogelijkheden en geva ren voor de gezondheidszorg op Schouwen-Duiveland wanneer een nieuw centraal ziekenhuis voor boven de Westerschelde wordt gebouwd. De twee fracties vragen aan het college hoe de bestuurders met deze nieuwe situatie willen om gaan. Het plan voor één centraal ziekenhuis voor boven de Wes terschelde, dat de besturen van ZOUTELANDE - Een 44-jarige buschauffeur uit Duitsland is vrijdagavond in de bocht op de Westkapelseweg in Zoutelande tegen een auto van een 34-jarige vrouw uit de gemeente Veere ge reden. De vrouw was met haar auto stil gaan staan, omdat ze de bus zag aankomen. Desondanks raakte de buschauffeur bij het passeren de auto. Beide voertui gen liepen blikschade op. VLISSINGEN - Een onbekende man heeft zaterdagavond bij het benzinestation aan de Presi dent Rooseveltlaan in Vlissin- gen getankt zonder te betalen. De man tankte tussen half zeven en kwart voor zeven benzine ter waarde van enkele tientallen euro's. Daarna reed hij weg. de Oosterscheldeziekehuizen en Ziekenhuis Walcheren vorige week presenteerden, heeft poli tieke verwarring en onzeker heid gezaaid op Schouwen- Duiveland. Enerzijds wordt ge rept over de kansen voor de 'ne venvestiging' in Zierikzee die kan uitgroeien tot een 'laagd rempelig profielziekenhuis' met oogheelkundig centrum. Daar tegenover staat de angst dat het optuigen van de vestiging in Zierikzee met deze plannen op de achtergrond raakt. „Je houdt je hart vast", vindt P. Berrevoets-Ringelberg (Leef baar Schouwen-Duiveland), die de ontwikkelingen met 'angst en beven' volgt. Haar fractie wil daarom van het ge meentebestuur weten 'welke actie' wordt ondernomen om het eiland niet de dupe te laten worden. De berichtgeving roept ook bij de PvdA vragen op. Fractie- voorzitter W. Renden wil weten welk 'voordeel voor Zierikzee' in deze ontwikkeling is te beha len. MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Middelburg is zater dagavond in een horecagele genheid aan de Yarkensmarkt in Middelburg bestolen van haar tas. Dat gebeurde tussen kwart voor vijf en zeven uur. De vrouw had de tas naast zich neergelegd. Toen ze hem later weer wilde pakken, zag ze dat die was ge stolen. In de tas zaten waarde papieren, sleutels en enkele honderden euro's. foto Ruben Oreel gen." Hij bouwde een robot die een bal moet kunnen wegschieten. „Alleen doet hij het niet. Eén tandwiel is niet goed. Daarom kan hij niet meer schieten. Ik probeer hem nog te maken, maar ik denk niet dat het nog gaat lukken De wedstrijd was mede bedoeld om jongeren warm te maken voor een tech nische opleiding bij de hogeschool. „Ik wil later wel de technische kant op", zei Peter die in de tweede klas van de Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren zit. Wat hij precies wil doen, weet hij nog niet. „Wel iets met elektro techniek." MIDDELBURG - De stadsge westelijke brandweer post Looiersingel is zaterdag eerste geworden bij de klasse 112 wed strijden in Oirschot. De ploeg uit Krimpe aan de IJs- sel werd tweede. Beide teams gaan door naar de landelijke fi nale die op 14 september in Houten wordt gehouden. De post Overloper uit het stads gewest plaatste zich een paar weken geleden al voor de fi nale. Het Middelburgse team kreeg zaterdag op de wedstrijd de melding dat er een brand was met tenminste één slachtoffer. Meer gegevens ontbraken. Ter plaatse bleek dat de brand op een boerderij was. Er waren drie slachtoffers en er moesten vier schapen en een paard gered worden. De post Looiersingel doet 5 ok tober ook mee aan de landelijke finale Hoofdklasse brandweer wedstrijden. VLISSINGEN - Een technische storing aan de spoorbomen heeft gistermiddag voor over last gezorgd bij de spoorweg overgangen in Vlissingen. De spoorbomen bleven rond het middaguur gesloten. Dat zorgde voor flinke rijen wachtende au to's op de Sloeweg en de Edison- weg. De politie kwam ter plaatse om de bomen omhoog te tillen en het verkeer te regelen. De NS heeft de storing later die middag verholpen. door Rob Paardekam KRUININGEN - De provincie heeft het bestemmingsplan bui tengebied van Reimerswaal op een paar punten afgekeurd. Op enkele uitzonderingen na na men Gedeputeerde Staten het advies van de Provinciaal Pla nologische Commissie (PPC), die GS adviseert, over. Toch zijn er enkele afwijkingen te bespeuren, Zo vinden GS, in tegenstelling tot de PPC, dat het bedrijf in bestratingsmateria len aan de Kanaalweg in Vlake wel mag uitbreiden. Volgens de adviescommissie heeft het be drijf op het huidige terrein vol doende mogelijkheden voor een verantwoorde bedrijfsvoering. GS menen echter dat uitbrei ding" noodzakelijk is om aan de wettelijke eisen te voldoen. Vol gens het gemeentebestuur heeft de gemeente in het bestem mingsplan bovendien voor een goede landschappelijke inpas sing van de uitbreiding gezorgd. In het gebied waar de eventuele uitbreiding plaats zal vinden, bevindt zich nu nog een boom gaard. Gedeputeerde Staten hebben ook geen moeite met de helikop terhaven bij een horecabedrijf aan de Zandweg in Kruiningen. Die landplaats wordt al jaren gedoogd, maar kan mi definitief worden opgenomen in het be stemmingsplan. Helihaven De PPC wijst erop dat de heliha ven niet past in het provinciale beleid dat is gericht op rust, ruimte en groen. Bovendien moet de Zandweg tijdens het landen en opstijgen worden af gesloten. GS hebben minder moeite met de helihaven. Vol gens de provinciebestuurders gaat het om zeer incidenteel ge bruik. Ook het feit dat er geen bezwaren zijn ingediend door derden speelt mee in die beslis sing. Het negatieve advies over het motorcrossterrein aan de Grensweg bij Bath nemen Ge deputeerde Staten wel over, Het gebied heeft de bestemming re creatieve doeleinden gekregen, maar Gedeputeerde Staten con stateren dat daarvoor een mer- beoordeling'splicht geldt en daar zou niet aan zijn voldaan. Ook met de vogel- en habita trichtlijn zou geen rekening zijn gehouden. Met het negatieve besluit van GS komt het plan van de gemeente om aan de Grensweg een centrum voor la- waaisporten te creëren wellicht in gevaar. Niet alleen de Ril- landse motorcross vereniging, maar ook De Uitlaat uit Vlissin gen heeft plannen om naar de Grensweg te verhuizen. Andere negatieve adviezen wer den door GS gehandhaafd. Dat betekent dat er geen manege aan de Hogenakkerweg in Krui ningen mag komen en ook geen buitendijkse fietspaden, zoals de gemeente die op termijn wil aanleggen. Overigens valt aan dat laatste wellicht nog een mouw te pas sen. De provincie is niet tegen dat soort fietspaden, GS vinden alleen dat de gemeente de nade len onvoldoende in kaart heeft gebracht. VLISSINGEN - Een 25-jarige Vlissinger is vrijdagnacht op het BeÖamypark in zijn woon plaats aangehouden voor huis vredebreuk. Hij was met zijn hond een café in gegaan. Het personeel vroeg hem verschillende keren weg te gaan, maar daaraan gaf de Vlis singer geen gehoor. De politie hield hem aan en bracht hem naar het bureau. Tijdens fouil lering in de cel verzette hij zich. Hij gedroeg zich agressief en op standig. De man is overgebracht naar het huis van bewaring To rentij d in Middelburg. De hond is naar het asiel gebracht. Bram van Lierop en Peter van Beveren sleutelen aan hun meccano-robot. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Ze kregen een doos tech nisch lego en een brief met wat ze er van konden maken. Dat was voor de jonge deelnemers aan de derde VSCRAM ro botcompetitie zaterdag in de Hogeschool Zeeland in Vlissingen genoeg om een in telligente robot te bouwen. Voorgaande jaren namen zware robots, gebouwd door studenten aan de hoge school, het tegen elkaar op. Dit jaar wa ren ook leerlingen van basisscholen of van het middelbaar ondexwijs van de paxrijZij bouwden onder meer een auto- tje dat met behulp van een lasersti-aal zelf een kronkelende zwarte lijn op een witte ondergrond kon volgen. „Het werkt op lichtsensoren", legden de dertienjarige Robbert Provoost en Mi- chiel de Hamer van scholengemeenschap Scheldemond uit. „Wat donker is, dat volgt hijWe hebben het gebouwd met de uitleg die we op papier kregen. We px-obe- ren hem nu zo in te stellen dat de robot sneller wordt." Want uiteindelijk telde de snelste tijd waaxin het parcours werd afgelegd. De robot van de twaalfjai-ige Gijs van 't Veer van de Bisschop Ernst-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9