Joop Krips was de spin in het web Huiszoon wint spannende strijd om ZK motorcross PZC Dubbelslag van Thijs Slagboom Regiokampioenschap crosser Mark Boot Zeeuwse ligfietsers slaan toe op het EK Koers Sint-Jansteen trekt veel renners Manusje-van-alles na tien jaar gestopt als secretaris ASV Brouwershaven uitslagen Driemaal goud voor Dijkstra s 18 maandag 1 juli 2002 Joop Krips heeft trots en voldaan afscheid genomen bij Brouwershaven. „Ik had graag afscheid genomen met een opvolger, maar helaas is die nog niet gevonden." foto Marijke Folkertsma door Klaas Verspoor BROUWERSHAVEN - Iedere vereniging heeft zijn bijzonder heden, iedere vereniging heeft zijn eigenaardigheden en bo venal drijft iedere vereniging op vrijwilligers. Zo ook de ASV Brouwershaven. Wie aan de voetbal in Brouw denkt, kan simpelweg niet om Joop Krips heen. Jarenlang fungeerde hij als secretaris van de sportver eniging. Aan die tijd is een eind gekomen, Krips heeft de spreek woordelijke pen neergelegd. Wie op zaterdagmiddag in Brouwershaven kwam, kon Krips eigenlijk uittekenen in meerdere hoedanigheden. Als bestuurslid in de bestuurska mer, als vlagger, coach, verzor ger of elftalbegeleider langs de lijn, als contactpersoon richting de pers en ga zo maar door. Krips deed het vol overgave: „Het gaf me altijd heel veel vol doening. Ik had langs de lijn soms wel eens hetzelfde gevoel als toen ik nog zelf met mijn voetbaltas naar het veld ging." Toen de nu 49-jarige Joop Krips zich 23 jaar geleden in Brou wers-haven vestigde, kon hij niet bevroeden dat hij anno 2002 al achttien jaar een be stuursfunctie zou bekleden. Een deel van zijn bestuursfuncties stoot hij nu af. Krips blijft de komende tijd nog wel vice- voorzitter van de club. En, daar is hij trots op, hij draagt een ti tel. „Bij mijn afscheid, op de laatste algemene ledenvergade ring in april, ben ik benoemd tot erelid." Praten over zijn afscheid valt hem deels zwaar. „Ik heb drie jaar geleden aangegeven dat ik wilde stoppen. Toen heb ik er nog een termijn aan vastgeplakt om het bestuur de gelegenheid te geven een vervanger te zoe ken. Ik had graag afscheid ge nomen met een opvolger, maar helaas is die nogniet gevonden. Krips taken worden - tot de op volger er is - verdeeld over de zes overige bestuursleden. Maar daarin schuilt volgens Krips wel een gevaar. „Je krijgt binnen al le verenigingen met steeds min der vrijwilligers te maken. En die krijgen dus steeds meer ta ken. Er komt dus ook steeds meer druk op die mensen." Binnen de vereniging, maar vooral ook daarbuiten, wordt nu gezocht naar een nieuwe se cretaris. Krips vervulde zijn functie met heel veel plezier en genoegdoening. „Een secretaiïs is één van de spillen binnen een vereniging. Je werkt met een team van vrijwilligers. Als se cretaris verzorg je de ledenad ministratie, de onderlinge com municatie en correspondentie. Je moet heel stipt zijn, alert en zorgen dat alles goed geregeld is." Maar Krips was meer dan secre taris. Na zijn periode als actief voetballer in Bi'ouwershaven trad hij toe tot het bestuur. Eerst als algemeen bestuurslid, daar na als wedstrijdsecretaris en het laatste decennia als secretaris. „We hebben samen veel bereikt. We hebben moeilijke gesprek ken gehad met de gemeente over de privatisering maar we heb ben kunnen aantonen dat we le vensvatbaar zijn. En we hebben natuurlijk een prachtige ac commodatie met een mooie be stuurskamer en een fijne kanti ne." De veldverlichting, zoals die in 1996 werd aangelegd, is voor Krips een van de hoogtepunten. „Het is heel mooi dat we regel matig leuke wedstrij den hebben en dat de regiocommissie bij ons komt voetballen." Dieptepun ten kende Krips en zijn vereni ging niet zoveel. „Eigenlijk waren de keren dat we degra deerden een dieptepunt." Computer Krips digitaliseerde de ASV Brouwershaven. Bij zijn aantre den als secretaris deed de com puter zijn intrede. Werden uit nodigingen, verslagen et cetera decennia terug nog met de fiets rondgebracht, nu gaat het an ders. „Vroeger fietste ik het hele dorp rond. Tegenwoordig gaat alles via internet en e-mail. Bij ons in het bestuur heeft iedereen e-mail en dat werkt prettig. In plaats van een hoop telefoontjes is het nu een druk op de knop" Wat weinig mensen weten, is dat Joop Krips de complete historie van de ASV Brouwershaven heeft vastgelegd in de computer. „Alle notulen en jaarverslagen vanaf 1935-1936zijn gedigitali seerd. In die tijd schreef je 'zo' nog met twee o's en mensen met 'sch'. En het was niet zo dat je in een avondje een verslag had ge daan.Ikheb ze letterlij k overge typt, leuk voor later." Later is er voor Krips als secre taris niet meer.,Ik neem nu met een gerust hart afscheid. Al is het ontzettend jammer dat er nog geen opvolger is. Op 28 mei 2003 bestaan we 75 jaar. Ik heb hopelijk in die achttien jaar een leuke bijdrage daaraan gele verd. In ieder geval heb ik het met veel plezier gedaan." Vervelen De komende tijd kan Krips zijn pijlen letterlijk en figuurlijk op andere zaken gaan richten. Hij is een fervent handboogschutter en is daarin wekelijks actief. Daarnaast wil Krips, naast zijn drukke werkzaamheden in zijn praktijk als fysiotherapeut, het fietsen weer oppakken. Het is duidelijk dat hij zich voorlopig niet zal vervelen. „Nee, dat doe ik nooit. Ik heb genoeg te doen. In en om het huis bleven er nogal eens dingen liggen, ook is er meer tijd voor sociale contac ten. En nu kan ik ook eens op zaterdagmorgen in de auto stappen en weggaan. Maar na tuurlijk zal ik ook wel eens bij andere voetbalverenigingen gaan kijken. En wie weet, als ik ergens ben en Brouwershaven speelt in de buurt, dan ga ik daar misschien wel kijken." Wat de ASV Brouwershaven voor Krips betekent, wordt heel snel duidelijk als hem die vraag gesteld wordt. „Het is een stukje van je leven. Ik heb er veel tijd ingestoken en veel plezier be leefd. Het zit heel diep in de bot ten, zeg dat maar." door Willy van Leeuwen GOES - Thijs Slagboom heeft in het tennistoernooi van TV Goes een dubbelslag geslagen door zowel in het enkel- als in het dubbelspel 3-4 te winnen. In de finale van het enkel 3-4 speelde hij een driesetter tegen zijn dubbelpartner Dimitri van Hoof. De eerste set sleepte Slag boom gemakkelijk binnen dankzij een goede opslag en be keken aanvalsspel: 6-0. Van Hoof liet zich echter niet zo maar afslachten en kwam in de tweede set goed terug met 4-6- winst. Toch bleef Slagboom het beste van het spel hebben. Bij .3-2 was de weerstand van Van Hoof gebroken en stoomde Slagboom door naar 6-2. In de dubbelfinale stonden de finalisten samen tegenover de favorieten Michel de Vlieger en Jacco de Looff. In beide sets moesten Thijs Slagboom en Di mitri van Hoof flink aan de bak, maar op de beslissende momen ten maakten ze geen fouten en bleven ze aan de goede kant van de scorewaardoor ze met 7 -6 en van onze sportredactie ROSMALEN - Motorcrosser Mark Boot heeft het regiokam pioenschap in de klasse 65cc grote wielen veroverd. De jeug dige rijder uit Burgh-Haamste- de werd gisteren in de elfde voorwedstrijd van de KNMV jeugdjunioren in Rosmalen tweede in het dagklassement en dat was voldoende voor de re- giotitel. In de eerste manche reed Mark Boot van start tot finish op de tweede plaats. Hij was iedereen te snel af, behalve de Letse rij der August Just. Mark Boot vond enkele momenten in de ra ce de aansluiting met de leider en kon hem dan bedreigen, maar uiteindelijk moest de Schouwse 6-4 de toernooizege naar zich toe konden trekken. Dit toernooi was ook het toer nooi van Martijn Hendriksen. Hij won de enkel 5-finale van Max de Rave met grote over macht (6-1 6-0) en werd ook winnaar in het dubbel 5 samen met Remco Paauwe. Ze klopten Ruurt en Rikkert van de Wel met 6-2 6-3. Rens de Klerk was de gevaarlijke outsider in het enkel 6. In de finale verraste hij San- der van As in de eerste set met 6-1 en had in de tweede set aan de winst in de tiebreak genoeg om zich tot toernooiwinnaar te laten huldigen. Arjan Pijnen en Stefan Nonnekes werden de verrassende winnaars van het dubbel 6. Ze versloegen in de fi nale de als eerste geplaatsten Bas Smits en Koen Bins. Bij de vrouwen had favoriete Marjolein Meulenberg in het en kel 3-4 weinig in te brengen. Ze had de halve finale tegen Esther Vendrik wel gewonnen, maar vond haar Waterloo in de finale tegen Jeantien van den Dries. Die gaf Meulenberg geen schijn van kans en bezorgde haar een 6-2 6-0 verlies in de finale. crosser genoegen nemen met de tweede plaats. In de tweede manche schoot Mark Boot als een komeet uit de startblokken. Hij pakte kop- start en reed vervolgens drie ronden aan de leiding. Zijn grootste concurrent August Just zat hem op de hielen, maar al leen door een inschattingsfoutje van Mark Boot, kon de Let de koppositie overnemen. Met een motorlengte achterstond ein digde Boot opnieuw op de twee de plaats, achter Just. Erik van der Wekken uit Zierik- zee reed in de klasse 250/500cc junioren mee. In de eerste man che werd hij tweede en in de tweede manche eerste. Daar door veroverde Van der Wekken uiteindelijk de eerste plaats in het dagklassement. van onze sportredactie LELYSTAD - Bij het EK voor ligfietsen dat het afgelopen weekeinde in Lelystad werd ge houden hebben de Zeeuwse deelnemers uitstekend gepres teerd. Vooral de 39-jarige Leo de Nooijer uit Middelburg be wees met zijn overwinningen in de drie- en één-uurs race dat hij klaar is voor een aanval op het werelduurrecord. „Het liefst doe ik nog deze zomer een aanval", zegt hij vastbera den. Op de enige twee onderdelen waaraan De Nooijer deelnam, en waar hij bovendien nog tot favoriet was gebombardeerd, bewees hij meteen zijn grote klasse. Van het gepriegel in een criterium moet Leo de Nooijer van het M5-raceteam niet al te veel hebben, maar als hij in een race tegen de klok de ruimte heeft, staat er nauwelijks maat op de dadendrang van de Mid delburger. Grote wens In de drie-uurs race die zater dagmiddag op de baan van de Rijksdienst voor het Wegver keer op het programma stond, ging gelijk een grote wens in vervulling. „Die wedstrijd wil de ik per se winnen, zeker omdat het voor mij ook de eerste keer was", zei een gelukkige De Nooijer na zijn triomftocht. Teamgenoot Seppe Hoogzaad uit Amsterdam moest maar liefst zes kilometer toegeven op de ontketende Zeeuw. De Duit ser Thomas Shott verstoorde ternauwernood een compleet M5-podium, door Bram Moens naar een vierde plaats te verwij zen. De 46-jarige Bram Moens had 's morgens al voor een goede opsteker gezorgd door de twee de plaats te bemachtigen in de tweehonderd meter sprint met vliegende start. Seppe Hoog zaad vergezelde Moens op het ereschavot door derde te wor den. Loodzwaar De zware weersomstandighe den, er stond een kleine kracht vijf in Lelystad, verhinderde de deelnemers om op een ge stroomlijnde fiets aan de start te verschijnen. Het verhinderde Leo de Nooijer echter niet om zijn concurrenten in de lood zware drie-uurs beproeving duidelijk te maken wie er de meeste aanspraak mocht maken op de titel. „Het ging gewoon waanzinnig goed. Als je onder deze omstandigheden nog bijna vijftig kilometer gemiddeld per uur weet te halen, kun je alleen maar tevreden zijn", verklaarde hij. Dat de loodzware race van za terdagmiddag sporen had ach ter gelaten bij de diverse deelne mers, was bij de één-uurs race van gistermorgen duidelijk te merken. „Het was nog zwaarder dan gisteren", hijgde De Nooijer nog na. „Daarom heb ik mezelf gewoon niet op een tijd gericht, maar alleen op de overwin ning." Dat het de Middelburger uiteindelijk ook lukte was aan het ijzersterke eindschot te dan ken waarmee hij de Duiter Shott naar de tweede plaats ver wees. Lekke band Bram Moens behaalde evenals bij de drie-uurs race een knappe vierde plaats, gevolgd door teamgenoot Seppe Hoogzaad op een vijfde plaats. De tweehon derd meter sprint met staande start was het enige onderdeel waarbij de Zeeuwen niet door de kwalificaties heenkwamen en zodoende geen plaats bij de eerste tien wisten te behalen. Bij het afsluitende criterium had het er lange tijd alle schijn van dat Bram Moens een derde plaats zou behalen, maar een lekke band gooide roet in het eten voor Moens, die tegelijker tijd een hoge klassering in het eindklassement kon vergeten. Pleister op de wonde voor Moens was wel dat het door M5 ontworpen materiaal voor de meeste successen zorgde in Le lystad. „En dat geeft toch ook veel voldoening", aldus Bram Moens. De hoop om binnen afzienbare tijd een aanval te doen op het werelduurrecord op de Opel- -baan in Franfurt is dit week einde niet veel groter geworden. Van de aanwezige Duitse dele gatie werd niet al teveel mede werking verkregen, waardoor de kans groot is dat de baan in het Belgische Lommei verko zen zal worden. Bovendien wil Leo de Nooijer niet al te lang wachten om een poging te wa gen. „Ten eerste moet ik gezien mijn leeftijd niet zolang meer wach ten, en ten tweede neemt de con currentie alleen maar toe. Ook de Engelsen zijn met een zeer snelle fiets op de proppen geko men, die bovendien bestuurd wordt door een zeer kleine fiet ser", weet Leo de Nooijer. Zierikzeeënaar Erik van der Wekken werd zaterdag derde en vierde bij het ZK in Rilland. foto Willem Mieras door lep Triou RILLAND-BATH - Maar liefst 115 rijders meldden zich zater dag achter het starthek bij de motorcross van de Mc Rilland die telde voor het Zeeuws kam pioenschap. De125cc spande de kroon met 39 inschrijvingen. Nicky Huiszoon wist na een spannende finale in deze klasse- te te winnen. Bij de 250cc+was weer niemand opgewassen tegen het geweld van Souburger Casper Ovaa die met grote overmacht beide manches op zijn naam schreef. Ook Stefan Hage (65cc), Ramon Koole (85cc) en Erik Peeters wonnen met grote voorsprong. Spanning was er zaterdagmid dag vooral in de 125cc. Door het grote aantal deelnemers besloot de organisatie om series te ver rijden met op het eind van de middag een finale. In de eerste serie gaf de Belg Stijn Huys di rect zijn visitekaartje af. Met grote voorsprong besliste hij de eerste serie in zijn voordeel. In de tweede serie deed Nicky Huiszoon dat. De finale werd zoals verwacht dan ook een duel tussen de Vlis- singer en de Belg, maar nog vijf anderen mengden zich al direct na de start in de strijd om de eer ste plaatsen. Huys nam de lei ding maar was niet in staat om weg te lopen van de concurren tie. Dave de Jong, Nicky Huis zoon, Twan van Liere, Dennis Schelleman en Gregory de Nooyer vochten in de eerste wedstrijdhelft mee om de ere plaatsen. Huys wist zich na de eerste wedstrijdhelft iets los te rijden maar Huiszoon, die van uit een zevende positie was op gerukt naar de derde plaats ach ter Dave de Jonge, stootte door naar de tweede plaats en opende de jacht op de koploper. Op enkele ronden van het einde opende hij de aanvallen op de leider en ontstond er een prach tig duel waarbij Huys alles op alles zette om Huiszoon van zich af te houden. Huys pareerde in eerste instantie goed maar in de laatste ronde moest hij net iets teveel geven om Huiszoon ach ter zich te houden en maakte hij een foutje waardoor hij ten val kwam. Voor Huiszoon was er nu geen vuiltje meer aan de lucht enhij finishte als eerste. Dave de Jong werd de sterkste van een achtervolgende groep waarbij hij na felle strij d Twan van Liere en Dennis Schelleman achter zich wist te houden. De 250cc+ had in Casper Ovaa weer een sterke winnaar. Jam mer is dat hij (zoals velen) niet alle wedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap rijdt, want het is duidelijk dat hij mo menteel de sterkste rijder in de provincie is. Ook zaterdag had hij weer niet de minste moeite met zijn tegenstanders en wer den de duels ver achter hem uit gevochten om de overige ere plaatsen. Anco Korteweg werd de beste van de rest, door de felle duels met klassementsleider Erik van der Wekken en Rene Weterings te winnen. Met een vijfde en der de plaats pakte Van der Wekken net genoeg punten om aan de leiding van het klassement te blijven terwijl Weterings zijn tweede plaats behield. Freddie Blaas, die zaterdag minder goed presteerde, moet zijn derde plaats afstaan aan Ovaa. Ook de 65cc kende een prima winnaar in Stefan Hage. Hage, vorige maand nog maar tien jaar geworden en een van de de kleinste deelnemers van het veld, reed als een wereldkampi oen. Jeffrey van Kempen pro beerde nog wel om Hage van de overwinning te houden maar kon niet meer doen dan op af stand volgen. Ook Hage heeft niet aan alle wedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap kunnen deelne men en komt daarom niet in de top voor. De 85cc werd gewonnen door een zeer sterk rijdende Ramon Koole die bij afwezigheid van Rinus van de Ven de sterkte is in deze klasse. Hij neemt ook de leiding in het klassement over van Van de Ven. Erik Peeters won beide manches bij de vete ranen met overmacht. doorWim de Vos SINT-JANSTEEN - Sint-Jan steen heeft al een hele wielerhis- torie achter de rug. Een actief, maar bescheiden comité zorgt er reeds tientallen jaren achter een voor dat de jaarlijkse kermis afgesloten wordt met een wie lerkoers. Komende dinsdag is het weer zo ver, dan verschij nen de nieuwelingen, de elite- en neo-amateurs aan het ver trek voor één van de zwaar ste criteriums op Zeeuwse bodem. Een massale aankomst behoort tot de uitzonderingen in het dorp dat ooit de dernyspecialist Theo Verschueren heeft voort gebracht. Tegenwoordig geen Verschueren meer, maar wel zal Eric Vereecken er voor eigen pu bliek laten zien dat hij het fiet sen nog niet is verleerd. Aan het begin van dit seizoen kondigde veteraan Vereecken aan nog steeds strijdvaardig te zijn. „Ik ga zeker nog een wed strijd winnen", voorspelde de tegenwoordig in Hulst woon achtige coureur. Dinsdag is de Zeeuws-Vlaming er weer bij en zal hij zijn voorspelling willen waarmaken. Vast staat dat Vereecken immer voor strijd zorgt. In Sint-Jansteen mag hij het op gaan nemen tegen een veld dat zal bestaan uit meer Motorcross Rilland-Bath. 250cc+ 1e manche: 1 Cas per Ovaa, 2 Anco Korteweg, 3 René We terings, 4 Erik van der Wekken, 5 Stef Goetheer; 2e manche: 1 Ovaa, 2 Korte weg, 3 v.d. Wekken, 4 Weterings, 5 Fred die Blaas. 125ccfinale: 1 Nicky Huiszoon, 2 Dave de Jonge, 3 Twan van Liere, 4 Dennis Schelleman, 5 Gregory de Nooij er. 85cc 1e manche: 1 Ramon Koole, 2 Martin Stroo, 3 Dennis van Aalst, 4 Mark Boot, 5 Rinie van de Linden;2e manche: 1 Koole, 2 Boot, 3 Stroo, 4 Van Aalst, 5 v.d. Linden; 65cc 1e manche: Stevan Hage, 2 Jeffrey van Kempen, 3 Luuk Dybala, 4 Perry Nagelkerken, 5 Johnny van Eeke- len; 2e manche: 1 Hage, 2 v. Kempen, 3 Mike van Ham, 4 Nagelkerken, 5 van Ee- kelen. Miniklasse 1e en 2e manche: 1 Benjamin Torbijn, 2 Gian Carlo Buys. Ve teranen: 1 e manche: 1 Eric Peeters, 2 Jos Machiels, 3 Paul Steenwinkel, 4 Freddie Renders, 5 Ad Geldof; 2e manche: 1 Pee ters, 2 Machiels, 3 Geldof, 4 Steenwinkel, 5 Freddie Renders. Bekers, 250cc+: 1 Casper Ovaa, 2 Anco Korteweg, 3 Erik v.d. Wekken; 125cc: 1 Nicky Huiszoon, 2 Dave de Jonge, 3 Twan van Liere, 85cc: 1 Ramon Koole, 2 Martin Stroo, 3 Mark Boot; 65cc: 1 Stefan Hage, 2 Jeffrey van Kempen, 3 Perry Na- dan dertig renners, onder wie de plaatselijke Martin Totté, die als neo-amateur zijn debuut maakt voor eigen publiek, en van onder meer ex-winnaars Wilfried Bastiaanse en Martijn Simons. De tegenstand komt ook van Er ic de Crom, Franfois Franse, Rob Koole, Martijn Oors, Peter Metske en uiteraard streekren- ner Michel de Koning. AMSTERDAM - Annemarie Dijkstra heeft tijdens de slot wedstrijden in Amsterdam drie eerste plaatsen behaald. De van oorsprong uit Middel burg afkomstige roeister won in de ongestuurd boord 4 de sprint over 500 meter en was op de Bosbaan twee keer de beste over twee kilometer. Michiel van der Horst van Skadi uit Rotterdam, eveneens een Middelburger die studeert in den lande, kroonde zich in Am sterdam tot nationaal studen tenkampioen bij de mannen tot 72,5 kilogram. Honte-roeier Philip Witsiers behaalde in de skiff zowel tijdens de voor- als finalewedstrijden de derde plaats. Over de afstand die twee kilometer bedroeg, deed hij in de finale 7,35. gelkerke. Mini: 1 Benjamin Torbijn, 2 Gi an Carlo Buys, Veteranen: 1 Eric Peeters, 2 Jos Machiels, 3 Paul Steenwinkel. Tennis TV Goestoernooi in Goes. Finales. VE 3-4: J. van den Dries-M. Meulenberg 6-2 6-0, VE 5: M. de Bakker-I. Roks 6-0 6-4, VE 6: M. van de Poel-M. van den Ende 6-4 2-6 6-2, VE 7: T. Uitterhoeve-I. van Om- bergen 6-3 6-1, VD 5: poule: 1. Meulen- berg/Vendrik, VD 6: Kersseboom/Van den Ende-Van Eijkeren/Katsman 6-1 6-1VD 7: Uitterhoeve/Geus-Rombouts/ Everaard 6-2 6-0, VD 8: poule: 1. Kwaak/ Karelse, ME 3-4: T. Slagboom-D. van Hoof 6-0 4-6 6-2, ME 5: M. Hendriksen- M. de Rave 6-1 6-0, ME 6: R. de Klerk-S. van As 6-1 7-6, ME 7: P. de Block-J. van de Berge walk-over, ME 8: poule: H. van den Bent, MD 3-4: Slagboom/van Hoof- De Vlieger/de Looff 7-6 6-4, MD 5: Paau- we/Hendriksen-Van de Wel/Van de Wel 6-2 6-3, MD 6: Pijnen/Nonnekes-Smits/ Bins 6-1 6-4, MD 7: Wijnands/Raveslein- Dagevos/van Stel 6-1 6-2, MD 8: poule: 1. Hage/Hage, GD 3-4: De Looff/Oranje- Ruissaard/Davidse 6-2 6-7 6-1, GD 6: Clausing/de Booij-Bish/Van As 6-4 6-1, GD 7: De Bondt/de Haze-Van de Merwe/ Houtepen 7-6 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32