Bestemmingsplan deels afgekeurd Onderdak kijkt naar de toekomst Centrum Colours Goes kan open Gestolen beeld terug in Domburg Rommelmarkt tussen kalf en geitjes Vragen over toekomst van medische zorg GS zien niets in motorcrossterrein in buitengebied Reimerswaal Twee mannen mishandeld in Goes Portemonnee gestolen Elf koeien in de sloot Doorgereden na aanrijding onder invloed Bromfietser met slok op zeeuwse almanak Miniman PZC SCHOUWEN-DUIVELAND waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 maandag 1 juli 2002 door Miriam van den Broek DOMBURG - De badende vrouw, het beeld dat vorig jaar is gestolen van 't Groentje in Domburg en opdook op een rommelmarkt in België, is bij na thuis. Het kunstwerk is be schadigd en daarom staat het tijdelijk opgesteld in het ge meentehuis in Domburg. Het honderdveertig centimeter hoge bronzen beeld was eind augustus van de sokkel afge broken en verdwenen. In okto ber werd het beeld gesigna leerd op een rommelmarkt in België, waar het voor ongeveer vijfhonderd gulden te koop werd aangeboden. Het kunst werk is onmiddellijk in beslag genomen. Enkele maanden ge leden bepaalde de rechtbank dat de bezitter niet de rechtma tige eigenaar was. Pas een paar dagen geleden is het beeld vrij gegeven. Het kunstwerk is aan de onder kant beschadigd, vermoedelijk doordat het van de sokkel is af gebroken. De badende vrouw met haar zonnehoed op en bad laken in de hand, verwijst naar de beginperiode van Domburg als badplaats. Bij de onthulling op 30 november 1996 zei de toenmalige burgemeester H. Hietkamp dat het beeld een voorbeeld is van het samen gaan van kunst en recreatie, wat zo kenmerkend is voor Domburg. door Rob Paardekam KRUININGEN - De provincie heeft het bestemmingsplan bui tengebied van Reimerswaal op een paar punten afgekeurd. Op enkele uitzonderingen na na men Gedeputeerde Staten het advies van de Provinciaal Pla nologische Commissie (PPC), die GS adviseert, over. Toch zijn er enkele afwijkingen te bespeuren. Zo vinden GS, in tegenstelling tot de PPC, dat het bedrijf in bestratingsmateria len aan de Kanaalweg in Vlake wel mag uitbreiden. Volgens de adviescommissie heeft het be drijf op het huidige terrein vol doende mogelijkheden voor een verantwoorde bedrijfsvoering. GS menen echter dat uitbrei ding noodzakelijk is om aan de wettelijke eisen te voldoen. Vol gens het gemeentebestuur heeft de gemeente in het bestem mingsplan bovendien voor een goede landschappelijke inpas sing van de uitbreiding gezorgd. In het gebied waar de eventuele uitbreiding plaats zal vinden, bevindt zich nu nog een boom gaard. Gedeputeerde Staten hebben ook geen moeite met de helikop terhaven bij een horecabedrijf aan de Zandweg in Kruiningen. Die landplaats wordt al jaren gedoogd, maar kan nu definitief worden opgenomen in het be stemmingsplan. De PPC wijst erop dat de helihaven niet past in het provinciale beleid dat is gericht op rust, ruimte en groen. Bovendien moet de Zandweg tijdens het landen en opstijgen WÊEÊÊÊÊÊÊÊKÊÊIÊÊÊKÊÊÊ GOES - Twee mannen uit de ge meente Noord-Beveland zijn in de nacht van vrijdag op zater dag in elkaar geslagen op de Grote Markt in Goes. De beide mannen moesten zich in het ziekenhuis laten behan delen. De slachtoffers, 28 en 30 jaar. oud, werden uitgedaagd door vier mannen die aan het voet ballen waren. Dat liep uit de hand, waarna het duo ernstig werd toegetakeld. De 28-jarige man liep een hersenschudding op en de andere Noord-Beve lander een gescheurde wenk brauw. De daders zijn per auto ge vlucht, maar konden op de A58 bij Oost-Souburg worden aan gehouden. Het gaat om een ne gentienjarige en twee twintigja rige mannen uit Vlissinger en een 21-jarige man uit Veenen- daal. worden afgesloten. GS hebben minder moeite met de heliha ven. Volgens de provinciebe stuurders gaat het. om zeer inci denteel gebruik. Ook het feit dat er geen bezwaren zijn ingediend door derden speelt mee in die beslissing. Het negatieve advies over het motorcrossterrein aan de Grensweg bij Bath nemen Gedeputeerde Staten wel over. Het gebied heeft de bestemming recreatieve doeleinden gekre gen, maar Gedeputeerde Staten constateren dat daarvoor een mer-beoordelingsplicht geldt en daar zou niet aan zijn vol daan. Ook met de vogel- en ha bitatrichtlijn zou geen rekening zijn gehouden. Met het negatie ve besluit van GS komt het plan van de gemeente om aan de Grensweg een centrum voor la- waaisporten te creëren wellicht in gevaar. Niet alleen de Ril- landse motorcrossvereniging, maar ook De Uitlaat uit Vlissin- gen heeft plannen om naar de Grensweg te verhuizen. Andere negatieve adviezen werden door GS gehand haafd. Dat betekent dat er geen manege aan de Plogenakkerweg in Kruiningen mag komen en ook geen buitendijkse fietspa den, zoals de gemeente die op termijn wil aanleggen. Overi gens valt aan dat laatste wel licht nog een mouw te passen. De provincie is niet tegen dat soort fietspaden, GS vinden al leen dat de gemeente de nadelen onvoldoende in kaart heeft ge bracht. Tafels vol spullen trokken velen naar de jaarlijkse rommelmarkt van de Zierikzeese kinderboerderij. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Bij de ingang lonkt een tafel vol pluchen knuffels naar de jonge bezoekers. Maar voor de twee broertjes gaat er niets boven het echte werk. Ra zendsnel wurmen ze zich door het hek om de jonge dieren van de Zierikzeese kinderboerderij te bereiken. Het kalfje en de jonge geitjes krijgen een warme knuffelbeurt. Kinderboerderij De Punt uit Zierikzee hield zijn jaarlijkse boeken- en rom melmarkt traditioneel onder De Beuze in het centrum; dit jaar was de markt voor het eerst verplaatst naar het eigen terrein aan de Scheldestraat. En met succes, zo blijkt, 's Ochtends om negen uur melden zich de eerste bezoekers aan de poort, die op jacht zijn naar een koopje. Maar G. Timmersmans, activi teitencoördinator bij de kinderboerde rij, is onverbiddelijk. Want tien uur is tien uur, vindt ze. Wanneer het hek wel open gaat hebben de cliënten van 't Gors, die de marktkramen beman nen, hun handen vol om de vele ld anten van dienst te zijn. Timmersmans is tevreden met de grote belangstelling voor de markt. Een jaar lang zijn boeken en huisraad ingeza meld en nu wordt deze verzameling om gezet in klinkende munt. Want de Zierikzeese kinderboerderij kan deze inkomsten goéd gebruiken. De speel tuin op het terrein moet bij de tijd wor den gehouden, terwijl het tuig voor de paardenwagen, dat vaak wordt ingezet bij de kinderfeestjes, aan vervanging toe is. Daarnaast zint De Punt op nieuwe acti viteiten voor de kinderverjaardagen en zou de kinderboerderij graag centraal op de binnenplaats een boom met daar- foto Marijke Folkertsma omheen een bank wegzetten. ,,En dat kost geld. Daar willen we graag een potje voor hebben", aldus Timmer mans. Na de middag wordt het rustiger bij de kinderboerderij. Terwijl kinderen zich uitleven in de speeltuin of dieren van De Punt vertroetelen luieren ouders op het terrasje in het zonnetje. Nadat de jonge bewoners van de boerderij zijn geknuffeld, snellen de twee broertjes naar het activiteitengebouw. Met een glas drinken achter de kiezen gaan ze zichzelf verwennen: het springkussen wacht. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De belangstel ling voor de binnenbanen is de afgelopen jaren teruggelopen. Daarnaast kan Sportcentrum Onderdak de binnenruimte goed gebruiken voor opslag van spullen. De overdekte midget- golfbaan is daarom verhuisd naar buiten. Met een beheerste put heeft wethouder J. van Feli- us de vernieuwde midgetgolf- baan van Zierikzee in gebruik genomen. Het verleden van Sportcentrum Onderdak in Zierikzee ken merkt zich door doorzettings vermogen. Begin jaren zeventig staat een groep Zierikzeeënaren op, die de taak op zichneemt een zwembad en sporthal te realise ren voor de stad, die op dat mo ment het openluchtbad De Val en het gemeentelijk badhuis heeft. Penningmeester D. Dijk stra memoreert in zijn terugblik de 'burgerzinlening' waarmee inwoners en bedrijven werden gemobiliseerd voor het project en de overheidssubsidies die hierdoor werden binnenge haald: Den Haag betaalde ruim zesenhalve ton (gulden) mee aan het zwembad. Dertig jaar later heeft de Stich ting Sportcentrum Onderdak datzelfde doorzettingsvermo gen, maar vooral ook geduld no dig om de toekomst van de Zie rikzeese sportvoorziening veilig te stellen. „Diverse gebruikers van Onderdak maken zich thans zorgen over de toekomst. Er is zelfs reeds gezegd: 'Verkwansel Onderdak niet aan Stichting Renesse"', aldus Dijkstra. Maar het stichtingsbestuur heeft vertrouwen in de Renesser stichting, die met succes ook Sportcentrum Westerschouwen onder haar hoede heeft. Met in gang van 1 januari 2003 is het daarom afgelopen met de stich ting Sportcentrum Schouwen- Duiveland en wordt de Zierik zeese zwem- en sportvoorzie ning ondergebracht in de BV Onderdak. Animo Onderdak bereidt zich zodoen de voor op de toekomst. Daarbij vinden niet alleen organisatori sche omzettingen plaats, maar krijgt ook de midgetgolfbaan een nieuwe plek op het complex. In 1990 binnen aangelegd als slechtweervoorziening, heeft de overdekte attractie in deze vorm zijn beste tijd gehad. Het animo voor de achttien holes loopt jaarlijks terug. De banen door Famke van Loon ZIERIKZEE - De fracties van Leefbaar Schouwen-Duiveland en de PvdA willen duidelijkheid over de mogelijkheden en geva ren voor de gezondheidszorg op Schouwen-Duiveland wanneer een nieuw centraal ziekenhuis voor boven de Westerschelde wordt gebouwd. De twee fracties vragen aan het college hoe de bestuurders met deze nieuwe situatie willen om gaan. Het plan voor één centraal zie kenhuis voor boven de Wester schelde, dat de besturen van de Oosterschei deziekehuizen en Ziekenhuis Walcheren vorige week presenteerden, heeft poli tieke verwarring en onzeker heid gezaaid op Schouwen- Duiveland. Enerzijds wordt ge rept over de kansen voor de 'ne venvestiging' in Zierikzee die kan uitgroeien tot een 'laagd rempelig profielziekenhuis' met oogheelkundig centrum. Daar tegenover staat de angst dat het optuigen van de vestiging in Zierikzee met deze plannen op de achtergrond raakt. „Je houdt je hart vast", vindt P. Berrevoets-Ringelberg (Leef baar Schouwen-Duiveland), die de ontwikkelingen met 'angst en beven' volgt. Haar fractie wil daarom van het Schouwen-Duivelandse ge meentebestuur weten 'welke actie' de bestuurders zullen on- RENESSE - Een 21-jarige vrouw uit de gemeente Schou wen-Duiveland is in de nacht van zaterdag op zondag tussen een en twee uur bestolen van haar portemonnee. De vrouw had haar tas achter de bar gezet in een horecagelegen heid in Renesse. Toen ze de tas weer ophaalde bleek dat de por temonnee, met daarin enkele euro's en waardepapieren, was weggenomen. dernemen om het eiland niet de dupe te laten worden. De be richtgeving roept ook bij de af deling Schouwen-Duiveland van de PvdA vragen op. Fractie voorzitter W. Renden wil weten welk 'voordeel voor Zierikzee' in deze ontwikkeling is te beha len. Ook zijn fractie heeft om opheldering van het college ge vraagd. GOES - Elf koeien zijn zater dagmiddag in een sloot langs de A58 ter hoogte van Goes beland. De beesten waren even daar voor uit een nabijgelegen wei land ontsnapt. Omdat de politie bang was dat de dieren de snel weg op zouden lopen, moest het verkeer richting Bergen op Zoom tijdelijk van een rijstrook gebruik maken. De brandweer heeft de koeien uit de sloot ge haald. KRUININGEN - Een 43-jarige man uit Heinkenszand is zon dagochtend vroeg in de kraag gevat omdat hij was doorgere den nadat hij in aanrijding was gekomen met een 22-jarige au tomobiliste uit Spijkenisse. Het ongeval gebeurde rond half vijf op de zuidbaan van de rijk- weg A58 ter hoogte van de af slag Kruiningen. De automobi liste werd van achteren werd aangereden door de man uit Heinkenszand. De man reed door, maar werd later door de politie in zijn voertuig aange troffen op parkeerplaats het Rak in Rilland. Uit een ademanalyse bleek dat de man 3,7 maal zoveel had ge dronken als toegestaan. Er werd proces-verbaal tegen hem opge maakt en zijn rijbewijs werd in genomen. door Rob Paardekam GOES - Het ontmoetingscen trum van Colours Samen Sterk (CSS) aan de Wijngaardstraat in Goes kan eindelijk open. In een vergadering met onder meer de gebruikers, het jongeren werk en het ROC wordt vandaag de koers voor de toekomst be paald. Colours is een groep jongeren die in de voormalige waterbed- denwinkel aan de Wijngaard straat een ontmoetingscentrum opzet om de leegte op te vullen die is ontstaan toen koffieshop Wayne's World werd gesloten. Het honk had wat betreft de vrijwilligers van Colours al lang open gekund, maar regels met betrekking tot de brandveilig heid veroorzaakten enkele maanden uitstel. Nu is het toch zover. Volgens Ri- cardo Verhagen, de motor ach ter CSS, is het pand klaar om te worden geopend. Vandaag wordt met onder meer het jon gerenwerk vergaderd over de openingstijden en de beman ning van onder meer de bar. „Het kan nog best een pittige discussie worden", zegt Verha gen. Hij zal inzetten op veel ver antwoordelijkheid voor de jon gens van Colours, want volgens hem dwingen zij bij de anderen minstens zoveel respect af als bijvoorbeeld een jongerenwer ker. „Uiteraard moet iedereen wel de juiste papieren hebben", aldus Verhagen. „Het moet geen poppenkast worden." Wat Verhagen betreft kan het jongerenontmoetingscentrum per direct worden geopend. De officiële opening zal waar schijnlijk in augustus plaats vinden. In september wil Co lours vervolgens een groot feest organiseren op de Piet. VLISSINGEN - Een zeventien jarige jongen uit Oost-Souburg is vrijdagavond in Vlissingen aangehouden voor rijden onder invloed. De jongen reed omstreeks elf uur zonder helm met zijn brom mer op de Oude Veerhavenweg richting zijn woonplaats. Toen hij een bon kreeg voor het rijden zonder helm, werd opgemerkt dat hij naar alcohol rook. Uit een blaastest ter plaatse en een ademanalyse op het politiebu reau bleek dat hij anderhall keer zoveel had gedronken als toegestaan. De jongen was on langs ook al betrapt op het rij den onder invloed. Daarom kreeg hij een proces-verbaal. fcak;::v Na de officiële ingebruikname namen kinderen de kans waar om de verplaatste midgetgolfbaan uit te proberen, foto Marijke Folkertsma nemen daarnaast kostbare op slagruimte in beslag. Met het verplaatsen van de banen naar het grasveld voor het sportcom plex voorkomt de stichting dat zij extra opslagruimte moet bouwen. „Het naar buiten bren gen van de midgetgolfbaan is derhalve een goede zaak", vindt Dijkstra. Zaterdag was deze verhuisklus geklaard. Wethouder J. van Felius (sportzaken) nam met een fraaie afslag de her nieuwde midgetgolfbaan in ge bruik. Toegegeven, hij is niet erg uit de kluiten gewassen. Al is hij pezig, hij reikt niet hoger dan 1.60 meter. Een paar turven hoog, zei oma vroeger. De Heikantenaar zit er niet mee. Hij is fotograaf van beroep en mocht zich een situatie voor doen dat enig overzicht ge wenst is, dan heeft hij in de kofferbak altijd dat kleine keukentrapje bij de hand. Collega's spreken dan al snel van een luchtfoto. Deze week klaagde hij zijn nood. Het was tropisch warm en menig een op hel werk had de zwe terige pantalon geruild voor een korte broek. Hij keek er naar met jaloerse blikken en vertelde dat hij zich toch zo graag zo'n afritsbare broek wilde aanschaffen. Er deed zich één probleempje voor: begon hij de modellen in de paskamer af te ritsen, dan hield hij nog altijd een broek over die tot op de schoenen viel. Zelfs in Frankrijk, waar volgens hem toch voldoende kleine mannetjes rondlopen om de herenkledingzaak aan een goede boterham te hel pen, vond hij niets naar zijn gading. Ach, je leert er mee te leven. Alles went. Laatst meldde hij zich in het gezel schap van twee ook al klein uitgevallen verslaggeefsters bij een evenement. De orga nisator snelde op hen toe en sprak de legendarische woorden: „Kijk, daar hebben we de Efteling."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27