PZC Bestemmingsplan deels afgekeurd bij ringrijden Centrum Colours Goes kan open Jeugd domineert Roestbak symboliseert bescherming Gestolen kunstwerk terug in Domburg Organist krijgt na veertig jaar lintje GS zien niets in motorcrossterrein in buitengebied Reimerswaal Elf koeien in de sloot Vernieling boot Drankgebruik Wildplassers Twee mannen mishandeld Doorgereden na aanrijding zeeuwse almanak Miniman BEVELANDEN/THOLEN maandag 1 juli 2002 door Rob Paardekam KRUININGEN - De provincie heeft het bestemmingsplan bui tengebied van Reimerswaal op een paar punten afgekeurd. Op enkele uitzonderingen na na men Gedeputeerde Staten het advies van de Provinciaal Pla nologische Commissie (PPC), die GS adviseert, over. Toch zijn er enkele afwijkingen te bespeuren. Zo vinden GS, in tegenstelling tot de PPC, dat het bedrijf in bestratingsmateria len aan de Kanaalweg in Vlake wel mag uitbreiden. Volgens de adviescommissie heeft het be drijf op het huidige terrein vol doende mogelijkheden voor een verantwoorde bedrijfsvoering. GS menen echter dat uitbrei ding noodzakelijk is om aan de wettelijke eisen te voldoen. Vol gens het gemeentebestuur heeft de gemeente in het bestem mingsplan bovendien voor een goede landschappelijke inpas sing van de uitbreiding gezorgd. In het gebied waar de eventuele uitbreiding plaats zal vinden, bevindt zich nu nog een boom- worden opgenomen in het be stemmingsplan. De PPC wijst erop dat de helihaven niet past in het provinciale beleid dat is gericht op rust, ruimte en groen. Bovendien moet de Zandweg tijdens het landen en opstijgen worden afgesloten. GS hebben minder moeite met de heliha ven. Volgens GS gaat het om zeer incidenteel gebruik. Ook het feit dat er geen bezwaren zijn ingediend door derden speelt mee in die beslissing. Het negatieve advies over het motorcrossterrein aan de Grensweg bij Bath nemen Ge deputeerde Staten wel over. Het gebied heeft de bestemming re creatieve doeleinden gekregen, maar Gedeputeerde Staten con stateren dat daarvoor een mer- beoordelingsplicht geldt en daar zou niet aan zijn voldaan. Ook met de 'vogel- en habita trichtlijn zou geen rekening zijn gehouden. Met het negatieve besluit van GS komt het plan van de gemeente om aan de Grensweg een centrum voor la- waaisporten te creëren wellicht in gevaar Niet alleen de Ril- landse motorcrossvereniging, maar ook De Uitlaat uit Vlissin- gen heeft plannen om naar de Grensweg te verhuizen. Andere negatieve adviezen wer den door GS gehandhaafd. Dat betekent dat er geen manege aan de Hogenakkerweg in Krui- ningen mag komen en ook geen buitendijkse fietspaden, zoals de gemeente die op termijn wil aanleggen. Overigens valt aan dat laatste wellicht nog een mouw te passen. De provincie is niet tegen dat soort fietspaden, GS vinden alleen dat de ge meente de nadelen onvoldoende in kaart heeft gebracht. Gedeputeerde Staten hebben ook geen moeite met de helikop terhaven bij een horecabedrijf aan de Zandweg in Kruiningen. Die landplaats wordt al jaren gedoogd, maar kan nu definitief GOES - Elf koeien zijn zater dagmiddag in een sloot langs de A58 ter hoogte van Goes beland. De beesten waren even daar voor uit een nabijgelegen wei land ontsnapt. Omdat de politie bang was dat de dieren de snel weg op zouden lopen, moest het verkeer richting Bergen op Zoom tijdelijk van een rijstrook gebruik maken. De brandweer heeft de koeien uit de sloot ge haald. COLIJNSPLAAT - Tussen za terdagavond elf uur en zondag ochtend acht uur zijn er vernie lingen gepleegd aan een zeilboot die op een trailer in de jachthaven in Colijnsplaat lag. De trailer, met daarop de boot, werd van een talud afgeduwd. Hierdoor is de boot van de trai ler af gegleden. De onderzijde van de boot raakte beschadigd. Ook zit er een gat in de bodem. De schade bedraagt enkele dui zenden euro's. Het beeld 'Merck toch hoe sterck' trok na de onthulling veel bekijks, door Rob Paardekam BERGEN OP ZOOM - Het beeld 'Merck toch hoe sterck' is typisch zo'n kunst werk waarvan veel mensen zich afvragen 'is dat nou kunst?'. Dat gold zaterdag niet voor de genodig den die bij de onthulling aanwezig wa ren. Zij vergaapten zich aan de 4500 kilo wegende roestige kolos aan de Burge meester Stulemeijerlaan in Bergen op Zoom. Het beeld, in de volksmond al om gedoopt tot 'roestbak', werd afgelopen weekend op feestelijke wijze onthuld door R. Augusteijn, de Brabantse gede puteerde van cultuur. Het is het tiende en laatste werk dat is geplaatst in het kader van de Bergse kunstroute. De tien beel den, ontworpen door eigentijdse Nederlandse kunstenaars, verbinden het Anton van Duinkerkenpark, het Bol werk en de Burgemeester Stulemeijer laan met elkaar. Het 700-jarig bestaan van Bergen op Zoom vormde de aanlei ding voor het project. Het beeld 'Merck toch hoe sterck' is on danks de onthulling van zaterdag al en kele weken geplaatst en heeft sindsdien de nodige kritiek te verduren gekregen. Volgens kunstenaar Nico de Wit uit Til- door Miriam van den Broek DOMBURG - De badende vrouw, het beeld dat vorig jaar is gestolen van 't Groentje in Domburg en opdook op een rommelmarkt in België, is bijna thuis. Het kunstwerk is bescha digd en daarom staat het tijde lijk opgesteld in het gemeente huis in Domburg. Het honderdveertig centimeter hoge bronzen beeld was eind augustus van de sokkel afgebro ken en verdwenen. De gemeente deed aangifte van diefstal. In oktober werd het beeld gesigna leerd op een rommelmarkt in België waar het voor ongeveer vijfhonderd gulden te koop werd aangeboden. Het kunst werk is onmiddellijk in beslag genomen. Enkele maanden ge leden bepaalde de rechtbank GOES - In de Piet Heinstraat in Goes is zaterdagmorgen een 22- jarige Goesenaar aangehouden wegens rijden onder invloed. Hij ontving een bekeuring en mocht twee uur geen autorij den. Op de Oude Vismarkt en de Grote Markt, ook in Goes, gin gen in de nacht van zaterdag op zondag drie mannen uit Goes en Rotterdam op de bon wegens het nuttigen van alcohol op de openbare weg. Ze kregen een bekeuring van 45 euro. GOES - De Goese politie heeft zaterdagnacht gecontroleerd op plassen op de openbare weg. In de Vuilstraat, de Keizer straat, de Zusterstraat, de Koepoort, de Sint Adriaan- straat en op de Oude Vismarkt werden mannen uit Goes, Rei merswaal en Kapelle op de bon geslingerd. Het kost ze 45 euro. dat de bezitter niet de rechtma tige eigenaar was. Pas een paar dagen geleden is het beeld vrij gegeven. Het kunstwerk is aan de onder kant beschadigd, vermoedelijk doordat het van de sokkel is af gebroken. De gemeente bekijkt nog door wie ze het beeld wil la ten repareren. Wellicht wil de ontwerpster Hansje den Hol lander dat zelf doen. De badende vrouw met haar zonnehoed op en badlaken in de hand, verwijst naar de beginpe riode van Domburg als bad plaats. Bij de onthulling op 30 november 1996 zei de toenmali ge burgemeester H. Hietkamp dat het beeld een voorbeeld is van het samengaan van kunst en recreatie, wat zo kenmerkend is voor Domburg. GOES - Twee mannen uit de ge meente Noord-Beveland zijn in de nacht van vrijdag op zater dag in elkaar geslagen op de Grote Markt in Goes. De beide mannen moesten zich in het ziekenhuis laten behan delen. De slachtoffers, 28 en 30 jaar oud, werden uitgedaagd door vier mannen die aan het voet ballen waren. Dat liep uit de hand, waarna het duo ernstig werd toegetakeld. De 28-jarige man liep een hersenschudding op en de andere Noord-Beve lander een gescheurde wenk- brauw. De dadex-s zijn per auto ge vlucht, maar konden op de A58 bij Oost-Souburg woi'den aan gehouden. Het gaat om een ne gentien- en twee twintigjarige Vlissingers en een 21-jarige man uit Veenendaal. lijk open. door Rob Paardekam GOES - Het ontmoetingscen trum van Colours Samen Sterk (CSS) aan de Wijngaardstraat in Goes kan eindelijk open. In een vergadering met ondermeer de gebruikers, het jongeren werk en het ROC wordt vandaag de koers voor de toekomst be paald. Colours is een groep jongeren die in de voormalige waterbed- denwinkel aan de Wijngaard straat een ontmoetingscentrum opzet om de leegte op te vullen die is ontstaan toen koffieshop Wayne's World werd gesloten. Het honk had wat betreft de vrijwilligers van Colours al lang open gekund, maar i'egels met betrekking tot de bi*andveilig- heid veroorzaakten enkele maanden uitstel. Nu is het toch zover. Volgens Ri- cardo Verhagen, de motor ach ter CSS, is het pand klaar om te worden geopend. Vandaag wordt met onder meer het jon gerenwerk vergaderd over de openingstijden en de beman ning van onder meer de bar. ,,Het kan nog best een pittige discussie worden", zegt Verha gen. Respect Verhagen zal inzetten op veel verantwoordelijkheid voor de jongens van Colours, want vol gens hem dwingen zij bij de an- door Sandra van de Vreugde DOMBURG - Bij het ringrijden in zowel Domburg als Bigge- kerke wist de jeugd de wedstrij den afgelopen weekeinde volle dig naar zijn hand te zetten. De jonge deelnemers sleepten vrij wel alle grote prijzen in de wacht. Na de eerste dex-tig beux-ten in Domburg waren er twee deelne- mei's die alle ringen hadden ge stoken, onder wie de vijftienja- rxge Sander Willemse. In de kamp om het kampioenschap moest hij echter zijn meex-dere ex-kennen in Coen MindexTxoud. Het bekerklassement in de och tend werd gewonnen door René Provoost, gevolgd door Krijn Passenier. 's Middags was het echter weer de jeugd die de lakens uitdeelde. Met een gemiddelde leeftijd van zo'n zestien jaar gingen de eer ste vijf bekex-s naar Coen Min dex'houd, Coen Mui'k, Martijn Minderhoud, Roel Willemse en Sander Willemse. Hans van Eijzeren en René Provoost slo ten de rij in het bekerklasse ment. Pi'ovoost, die zeer sterk x-eed, won eveneens de pollepel. De winnares in het vei-siex-ings- klassement was Patx-icia Geert- se, gevolgd door Simon de Vis ser en Denise Klap. Onbevangenheid In Biggekerke waren er ook twee deelnemers met dertig ge stoken ringen. De zestienjarige Roald Leendertse moest de strijd aan gaan met routinier Arno Francke. Dit keer won de onbevangenheid het van de er- vaiing en Leendertse sleepte de titel in de wacht. Arno Fx-ancke liet het er echter niet bij zitten. Hij won de eerste beker en de pollepel door vijftien andere deelnemers te verslaan. De tweede beker was voor Frank Brasser en de derde beker voor Rudy Koets, ook zo'n jonge hond, die in het dagklassement de derde plaats moest delen met Erik Leendertse, beiden met 29 ringen. Het succes van de fami lie Leendertse was compleet toen de dexlienjarige Leon op een gedeelde veertiene plaats eindigde. In de kleine finale was het René Dingemanse die Ab de Visser en Rudi Brasser voor bleef en zijn overstap naar de Biggekei'kse ringrijclersvereni- ging dus met een aardig succes mocht bekronen. De eei'ste prijs in het vex'sieringklassement wex-d gewonnen door Roald Leendertse en bij de overigen door Marije Schrijenberg. De debutantenkamp werd gewon nen door Lien Lammers en de dubieuze eer van de x-ode lan taarn voor de laatste plaats was voor Judith Dingemanse. Agenda ZRV: Ringrijden Serooskerke de Zandpul 8.00-17.30 uur; ringrijden Melisker- ke Torenstraat 7.45-17.30 uur; xing- njden Aagtekerke Burg. Geuze- straat 7.30-17.30 uur. KRUININGEN - Een 43- jarige man uit Heinkens- zand is zondagochtend \Toeg in de kraag gevat omdat hij was doorgere den nadat hij in aanrij ding was gekomen met een 22-jarige automobi liste uit Spijkenisse. Het ongeval gebeurde rond half vijf op de zuid- baan van de rijkweg A58 ter hoogte van de afslag Kruiningen. De automo biliste werd van achteren werd aangex-eden door de man uit Heinkenszand. De man reed door, maar werd later door de politie in zijn voertuig aangetrof fen op parkeerplaats het Rak in Rilland. Uit een ademanalyse bleek dat de man 3,7 maal zoveel had gedi'onken als toegestaan. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt en zijn rijbewijs werd inge- foto Willem Mieras burg is het echter meer dan de roestbak, waar veel omwonenden en scholiex-en van de naastgelegen scholengemeen schap het voor aanzien. Het beeld - drie huisjes van groot naar klein - symboli seert beschenning en beeldt gelijktijdig de loop van een wapen uit. Of ook de 'ge wone man' dat erin ziet is de vraag; het selecte clubje kunstminnende genodig den zaterdag in ieder geval wel. door Rob Paardekam OUDELANDE - Goesenaar J. Wieckardt is gisteren in ver enigingsgebouw D'n Ospit in Oudelande benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. Hij ontving de onderscheiding uit handen van burgemeester E. Gelok van Borsele. De 55-jarige Wieckardt is sinds 1962 de vaste organist van de Nederlandse hervormde kerk van Oudelande. In het begin ge beurde dat bij toerbeux-t, één keer in cle twee weken, maar nu verzorgt de Goesenaar weke lijks het orgelspel. Zijn onder scheiding viel gistex-en samen met de viering van zijn veertig jarige betrokkenheid. Wieck ardt, in het dagelijks leven be zorger van leesmappen, is sinds 1994 ook dirigent van het ge mengde kerkkoor. In het kapit tel wordt hij omschreven als 'ie mand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen'. foto Willem Mieras De jongeren hebben het Goese jongerencentrum van Colours Samen Sterk al enige tijd geleden ingericht, maar nu kan het dan toch einde archieffoto Willem Mieras dei-en minstens zoveel respect af als bijvoorbeeld een jongeren werker-. ,,Uitei-aax-d moet ieder een wel de juiste papieren heb ben", aldus Vex'hagen. ,,Het moet geen poppenkast worden Wat Vei-hagen betreft kan het jongerenontmoetingscentrum per direct worden geopend. De officiële opening zal waax-- schijnlijk in augustus plaats vinden. In september wil Co lours vervolgens een groot feest organiseren op de Piet. Toegegeven, hij is niet erg uit de kluiten gewassen. Al is hij pezig, hij reikt niet hoger dan 1.60 meter. Een paar turven hoog, zei oma vroeger. De Heikantenaar zit er niet mee. Hij is foto graaf van beroep en mocht zich een situatie voor doen dat enig overzicht ge wenst is, dan heeft hij in de kofferbak altijd dat kleine keukentrapje bij de hand. Collega's spreken dan al snel van een luchtfoto. Deze week klaagde hij zijn nood. Het ivas tropisch warm en menig een op het werk had de zwe terige pantalon geruild voor een korte broek. Hij keek er naar met jaloerse blikken en vertelde dat hij zich toch zo graag zo'n afritsbare broek wilde aanschaffen. Er deed zich één probleempje voor: begon hij de modellen in de paskamer af te ritsen, dan hield hij nog altijd een broek over die tot op de schoenen viel. Zelfs in Frankrijk, waar volgens hem toch voldoende kleine mannetjes rondlopen om de herenkledingzaak aan een goede boterham te hel pen, vond hij niets naar zijn gading. Ach, je leert er mee te leven. Alles went. Laatst meldde hij zich in het gezel schap van twee ook al klein uitgevallen verslaggeefsters bij een evenement. De orga nisator snelde op hen toe en sprak de legendarische ivoorden:Kijk, daar hebben we de Efteling."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23