Raad wil opheldering van Kayser PZC De Triangel wordt De Piramide PZC Proef met aangifte doen op camping Brugman Axel wil actie tegen toenemend lawaai motorcrossterrein PvdA wil vaart achter bouwen in dorpen 13 Fracties vragen wethouder naar toekomst bouwplan 10 COLUMN Barbé opent verpleegunit Raad akkoord met parkeergarage School wordt cultuurtempel Regie Othene-Zuid bij gemeente Weekenddrinker in de fout Braderie Vierdaagse in Graauw Motorvlet scouts Terneuzen is eindelijk klaar zaterdag 29 juni 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - De gemeenteraad van Hulst eist van wethouder W. Kayser in augustus duide lijkheid over de toekomst van het BAM-plan. Collegepartijen PvdA en Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen sloten zich in de raads vergadering aan bij oppositie partijen CDA en Progressief Hulst. Eerder deze week zeiden beide partijen het zat te zijn nog langer door Kayser aan het lijn tje te worden gehouden. Het ambitieuze BAM-plan, dat de herinrichting van de noordelij ke binnenstad omvat, houdt de gemoederen in Hulst al jaren be zig. Nog steeds is het niet duide lijk of het plan ooit werkelijk heid wordt. CDA-fractievoorzitter J. Stey- aert hield Kayser voor dat hij nog voor de zomer een definitief besluit over het BAM-plan zou nemen. Kayser gaf toe dat hij dat inderdaad gezegd heeft. ,,Maar we hebben het niet ge haald. De materie is vrij inge wikkeld. Dit jaar geef ik uit sluitsel." Daar ging Steyaert niet mee akkoord en zette Kayser voor het blok. „Dat is te laat. daar ben ik het niet mee eens. Uiterlijk in augustus wil ik antwoord." H. Neefs (Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen) sloot zich bij Steyaert aan. Ook F. de Vries (Progressief Advertentie "er kt INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING IOEGANGSCONTROLE »d i AMERABEWAKING MELDKAMER EAC ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Bel: 0113-213720 Hulst) en PvdA-fractievoorzit- ter P. Plasschaert stonden er op dat Kayser in augustus uitsluit sel gaf. Plasschaert: „Ik blijf het een vreemde situatie vinden dat we nog steeds niets weten. Ter wijl Kayser ons beloofd heeft om voor de zomer een besluit te nemen. Is er soms een tactische fout gemaakt?" Plasschaert wil de ook een overzicht van de kos ten die BAM gemaakt heeft. Dit met het oog op een mogelijke schadevergoeding die BAM bij de gemeente gaat indienen als Hulst afziet van het BAM-plan. Excuses Kayser zag zich genoodzaakt excuses aan te bieden voor zijn belofte, dat hij voor de zomer een besluit zou nemen. ,Ik ben echter afhankelijk van m'n ge sprekspartner." Volgens Kayser is het echter nog veel te vroeg om te kappen met BAM. „We moe ten doorpraten met BAM en kunnen niet zomaar breken." Naar een kostenoverzicht had hij BAM nog niet gevraagd. Plasschaert drukte hem op het hart dat toch maar te doen. „De kosten blijven immers een risico voor ons." TERNEUZEN - Burgemeester R. Barbé van Terneuzen heeft gisteren de nieuwe verpleegunit in woonzorgcentrum De Blide officieel geopend. Na een grondige verbouwing van de bovenste verdieping wo nen daar sinds enkele maanden 24 bewoners. Half januari na men twaalf bewoners er hun in trek, de overige twaalf zijn in april dit jaar verhuisd. De verpleegunit is tot stand ge komen in nauwe samenwerking tussen De Blide en verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. Zo kan het woonzorgcentrum een keten van zorg bieden, die zich uitstrekt van zorg in aan leunwoningen tot verpleeghuis zorg. Wethouder Kerckhaert onthult de nieuwe naam en het nieuwe logo van de nieuwe fusieschool. foto Charles Strijd door René Hoonhorst TERNEUZEN-De Terneuzense openbare basisschool De Trian gel heeft sinds gisteren een nieu we naam: De Piramide. De acht jarige scholiere Saskia van der Hoof verzon, met hulp van haar moeder, de schoolnaam. De keuze voor 'De Piramide' was niet moeilijk. De naam is nieuw en klinkt tegelijkertijd vertrouwd. Net als een triangel kenmerkt een piramide zich door drie gelijke zijden. Die drie zijden verwijzen naar het begin van De Triangel, toen drie voor malige lagere scholen in de bin nenstad fuseerden tot één bij zonder neutrale basisschool. Een jaar geleden ging De Trian gel samen met De Golfslag uit de wijk Triniteit en daardoor werd De Triangel een 'gewone' openbare school. Dat slechts ze ven leerlingen uit de voormalige Bomenbuurt de overstap naar de binnenstad maakten, is voor directeur W. Koster nog steeds een tegenvaller. Wethouder E. Kerckhaert (on derwijs), die de naam De Pira mide mocht onthullen, vindt het echter niet verkeerd dat de meeste voormalige Golfslag leerlingen onderdak zochten bij De Oude Vaart en Sint Willi- brord in aangrenzende wijken. „Voor de sociale cohesie van een wijk en voor leerlingen zelf is het toch fijn als de school dicht bij huis is." Kerckhaert bena drukt dat De Piramide is be doeld voor kinderen uit de binnenstad. Door de goede samenwerking met het wel zijnswerk en vooral de peuter speelzaal, die eveneens in het overkoepelende centrum De Triangel onderdak vinden, melden steeds meer ouders hun kind aan op De Pirami de. Groei De school begon vorig jaar met zestig leerlingen en heeft er in tussen tien meer. De komende jaren zal de groei verder door zetten, is de verwachting. Kerckhaert zwaait ouders die zich ook in de tijd van de oude Triangel al betrokken toonden, veel lof toe. „De school draait met alleen door de inzet van de leerkrachten zo goed. Ook de blijvende betrokkenheid van een aantal ouders is heel be langrijk geweest om in de bin nenstad een prima school te behouden", verklaarde de wet houder. De onthulling van de nieuwe naam was direct het startsein voor de 'zomerfeesten' op school. Na het laten opstijgen van een aantal ballonnen deden alle leerlingen eerst mee aan een speurtocht. Daarna werd nog een aantal spelletjes gedaan in en om de school; 's avonds vier den leerkrachten en ouders de doop van De Piramide. TERNEUZEN - Een meerderheid van de Terneuzense ge meenteraad gaat akkoord met het voorstel voor de aanleg van een parkeergarage in de Westkolkstraat. Een fikse minder heid bleef aanhikken tegen de hoge kostprijs (dik 40.000 euro per parkeerplaats) van de ondergrondse garage. De noodzaak voor de dure parkeervoorziening was voor de oppositiepartij - en en de PvdA niet aangetoond. Bezoekers van het Schelde- theater kunnen ook wel vijf minuten lopen vanaf de garage onder de Oostkolk, stelde de ChristenUnie. De PvdA pleitte voor een onderzoek naar goedkopere parkeermogelijkheden op 'maaiveldhoogte'. De coalitiepartijen WD, TOP en CDA meenden echter dat de Westkolkparking voor de bereikbaar heid van de binnenstad een must is. TERNEUZEN - Of de Stichting Toonbeeld in de toekomst nu wel of geen muziekonderwijs geeft, is niet van belang. Ook de Muziekschool zou les kunnen laten geven in de voormalige Petrus Hondiusschool in de Terneuzense Zuidlandschool. Al le andere culturele activiteiten kunnen daar sowieso een plek vinden, betoogde WD'er W. Broekhuysen tijdens de laatste raadsvergadering. De liberaal reageerde op het voorstel van P. van Nieuwenhuijzen (D66) om nog geen bestemming voor de school vast te leggen zo lang niet bekend is of het gemeente lijk instituut Toonbeeld in zijn huidige vorm blijft bestaan. De overige raadsleden stelden zich echter op hetzelfde stand punt als Broekhuysen. Alle fracties hamerden er wel op dat het Zuidlandtheater, dat aan de school vast zit, niet gesloopt mag worden zonder dat de gemeenteraad daar een besluit over neemt. Het college is voor sloop van het oude theater, maar verschillende fracties zien er een ideale oefenruimte voor amateurtoneel- en popgroepen in. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen moet de regie houden bij de ontwikkeling van de wijk Othene-Zuid. De nieuwe wijk moet goed aansluiten op het noordelijk deel van Nieuw-Othene. Aan de kwaliteit van woningen mag niet worden getornd. Verschillende raadsfracties dringen er bij het college op aan dat ontwikkelaar Projektbouw Zeeland niet teveel de vrije teugel krijgt. Wethouder K. van der Hoofd bezwoer tijdens de laatste raadsvergadering dat het college er op toeziet dat de bouwer zich houdt aan het Beeldkwaliteit plan. Hij benadrukte dat degenen die een vrije kavel aan schaffen, ook helemaal de vrije hand krijgen bij het uitzoeken van architecten en aannemers. Dat nog niet precies is vastge legd waar winkels, scholen en andere voorzieningen komen, is niet om de projectontwikkelaar te plezieren. Van der Hoofd: „We weten niet hoe de situatie er over vijf of tien jaar uitziet, daarom moeten we een aantal mogelijkheden openhouden." TERNEUZEN - Een 27-jarige inwoner van Clinge vertelde gisteren op de zitting van de Terneuzense politierechter een weekenddrinker te zijn. Volgens officier van justitieR. Jeuken maakt de Clingenaar echter de fout om na een avondje stap pen telkens achter het stuur van zijn auto te kruipen. „De laatste vijf jaar bent u vier keer gepakt met teveel drank op, terwijl de pakkans niet groot is. Dan moet ik haast aannemen dat u meer keren beschonken achter het stuur zit." Dit was ook het geval op 24 februari van dit jaar in Sint Jansteen, toen de politie hem zag rijden. De blaastest gaf 630 microgram aan, bijna drie keer de limiet. De politierechter vonniste conform de eis, negen maanden rijontzegging en 850 euro boete. door Euqène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel gaat met de provincie overleggen wat er gedaan kan worden tegen de toenemende lawaai-overlast van het motorcrossterrein bij Axel. Burgemeester J.F. Mulder zei dat in de raadsvergadering, naar aanleiding van vragen door PvdA-raadslid M. van Oy- en. „Al een weekend of vier ach ter elkaar zit de wind blijkbaar verkeerd en gaat er een golf van lawaai over de woonkern Axel", betoogde Van Oyen. „Inwoners praten er tijdens verjaardags bijeenkomsten steeds meer over en dat is voor ons een signaal dat de emmer bij de bevolking zo langzamerhand vol is." Volgens Van Oyen is de toleran tie bij de Axelaars redelijk groot en als ze gaan klagen is dat zeker geen 'oneigenlijk gezeur'. „Eén van de klagers werd door de voorzitter van de motorcross- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl OSSENISSE - Op camping 't Mussennist aan de Knuiters- hoek in Ossenisse wordt van daag een braderie gehouden. Bezoekers kunnen bezoekers een foto meenemen die op een dakpan weergegeven kan wor den. er is weer een tombo- lakraam en er wordt handwerk verkocht. Ook wordt een kleine rommelmarkt gehouden en zijn er ruitersportartikelen te koop. De braderie is te bezoeken van 13 tot 19 uur. vereniging verteld dat hijals hij last heeft van de crossers, maar naar Koewacht moet verhuizen. Maar dat vinden we geen optie voor de Axelaars die het lawaai nu een maatje teveel vinden." Wat de vergunningverlening betreft valt het Axelse crosster rein onder de verantwoordelijk heid van de Provincie. Volgens Van Oyen is het echter te gemak kelijk om de klachten dan maar af te schuiven. Hij vroeg wel om de overlast bij de Provincie aan te kaarten en werd meteen op zijn wenken bediend. Volgens burgemeester Mulder wordt er namelijk op dit moment al een bestuurlijk overleg met de Pro vincie voorbereid. Erger Ook Mulder zei al verschillende keren te zijn gebeld door Axe laars met klachten over het crossgeluid. „Het is een feit dat de overlast de laatste tijd erger is geworden", stelde Mulder. Maar dat plaatst iedereen me teen voor een raadsel, omdat er al sinds jaar en dag wordt ge- crosst op het terrein. „Zou de wand van de nieuwe Vurssche misschien het geluid verster ken?", vroeg Mulder zich af. CDA'er M. Murre zei voor de toekomst maar één afdoende oplossing te zien, een verplaat sing van het crossterrein naar een alternatieve locatie. „Want ik denk niet dat het aantal deci bellen kan worden terugge bracht." Verplaatsing gaat Mul der voorlopig te ver. „Laten we eerst maar eens onderzoeken waar het aan ligt waarom het geluid toeneemt." Van Oyen benadrukte dat de PvdA er zeker niet op uit is de motorcross uit Axel te verjagen. „Maar een tandje of tien minder zou zeer welkom zijn. Christianna Vriens van De Wildhofagenten Jeroen Trapmanen, Cees Borstelen, Rob van de Velde van Pannenschuur en Arno Boomert van de Napoleonhoeve (vlnr) bij de bekrachtiging van de aangifteproef foto Charles Strijd door Harold de Puysseleijr OOSTBURG - De gasten van drie campings aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust kunnen voortaan daar aangifte doen als ze slachtoffer zijn geworden van een eenvoudig delict waar de politie niet noodzakelijkerwijs voor ter plaatse hoeft te komen. De campings Pannenschuur in Nieuwvliet, Napoleonhoeve in Breskens en De Wildhof in Re- tranchement doen mee aan de proef die de gasten de gelegen heid biedt bij de receptie van de camping een aangifteformulier (in het Nederlands, Frans, Duits of Engels) in te vullen. Dat kan in geval van diefstal uit een voertuig, diefstal van een (brom)fiets, vernieling of ver missing van spullen of reisdocu menten. Voorwaarden zijn wel dat de dader onbekend is, er geen getuigen zijn van het delict en er door de politie geen opspo ringshandelingen zoals sporen onderzoek moeten worden ver richt. Het idee voor dit project is-be dacht door de politieagenten^ J. Trapman, G. Zondervan en J. Bastemeijer tijdens een kof fiepauze op het politiebureau van Oostburg. „Als de mensen in de zomermaanden zo rond zes uur 's avonds van het strand ko men en spullen missen, staat er hier voor het politiebureau soms een rij van wel tien tot vijftien mensen die aangifte komen doen", licht Trapman toe. „Dan moet er een surveillanceauto van straat af worden gehaald om die allemaal af te handelen. De politie denkt de aangiften ef ficiënter en op een voor de toe rist prettiger manier af te kun nen handelen. Daarnaast neemt ook de aangiftebereidheid mo gelijk toe. „Op onze camping staan veel jongeren. Die moeten vaak met het openbaar vervoer naar het politiebureau toe om aangifte te doen. In negen van de tien gevallen beginnen ze daar niet eens aan", zegt C. Vriens van camping De Wild hof. „Het is in ons belang om goede service te bieden aan onze gas ten", zegt A. Boomert, eigenaar van de Napoleonhoeve en voor zitter van de belangenvereni ging van recreatieondernemers Recron in Zeeuws-Vlaanderen. „Niet is zo irritant als verplicht zijn in de auto te stappen in een gebied waar je onbekend bent en vervolgens te moeten wach ten bij het politiebureau om aangifte te doen. De kans van slagen van dit project acht ik daarom groot." Bij gebleken succes van het experiment volgt een uitbreiding naar de andere recreatiebedrijven aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust en moge lijk zelfs naar de andere kustge bieden in de provincie. Advertentie VAN 12.00 TOT 18.00 UUR KEUKENS BADKAMERS Hulst, Absdaalseweg 19 voor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel moet samen met de twee fusiepart ners Sas van Gent en Terneuzen vaart zetten achter het schep pen van uitbreidingsmogelijk heden in de dorpen. R. van Hoecke (PvdA) betoogde dat tij dens de Axelse raadsvergade ring. „Lange tijd was het bijna onmo gelijk nieuwe uitbreidingsplan netjes te maken voor onze ker nen Koewacht en Zuiddorpe", aldus Van Hoecke. „Het blijkt echter, gezien de snelle uitgifte van bouwgrond in Koewacht en Zuiddorpe, dat er een grote vraag is." Het raadslid stelde dat, nu de Vijfde Nota Ruimte lijke Ordening van de baan is, weer een opening ontstaan is voor uitbreiding van het wonin garsenaal buitenom de zoge naamde groeikernen. „Hoewel wildgroei moet wor den voorkomen, juichen wij de ze ontwikkeling van harte toe", zei Van Hoecke. „Meer wonin gen betekent meer draagvlak voor de voorzieningen en een evenwichtiger opbouw van de bevolking." Hij wees erop dat er op dit moment geen plannen lig gen voor uitbreiding en dat het lang duurt alvorens een plan ook daadwerkelijk uitgevoerd kan worden. „Wij vragen u daarom deze ma terie snel op te pakken met onze fusiepartners en te bezien of er in de kleinere kernen vaart gezet kan worden achter het ontwik kelen van de mogelijkheid voor uitbreiding. We kunnen ons voorstellen dat ook in bijvoor beeld de kernen Hoek, Zaamslag, Sluiskil, enzovoort de wens tot uitbreiding aanwe zig is." Volgens burgemeester J.F. Mul der heeft het nu nog weinig zin GRAAUW - Het plaatselijke feestcomité houdt van maandag 1 tot en met vrijdag 5 juli de jaarlijkse avondwandelvier daagse in Graauw. De deelnemers kunnen een keu ze maken uit tochten van vijf en tien kilometer. Zij hebben vijf dagen de gelegenheid om de ver eiste vier wandelingen te ma ken. De start is telkens om 19.00 uur vanaf café van Grol. om allerlei uitbreidingsplannen te maken. Hij stelde dat het nog even afwachten is tot bekend is hoe het nieuwe kabinet tegen het ruimtelijke ordeningbeleid aankijkt. P. Apers (WD) vroeg zich op zijn beurt af hoe het staat met het ontwikkelen van zogenaam de inbreidingslocaties in de dor pen. Daarvoor geldt volgens Mulder ongeveer hetzelfde ver haal. „We hebben wat dat be treft nog heel wat wensen. Als we groen licht krijgen hoeven we niet lang te verzinnen wat we moeten doen." TERNEUZEN - Na vijf jaar res taureren is de motorvlet van Scouting Doormangroep uit Terneuzen eindelijk klaar. De ruim zes meter lange boot zal tijdens de havenfeesten worden gedoopt in de jachthaven. De gerestaureerde boot van de Scouting ligt al ruim een week in het kanaal van Gent naar Ter neuzen en heeft na een aantal proefvaarten bewezen zee waardig te zijn. De scouts varen de boot vanavond naar de jacht haven, waar ze morgenochtend gedoopt zal worden. De motorvlet kwam vijf jaar ge leden in het bezit van de Door mangroep en was toen niet meer dan een roestbak. Er zat geen opbouw meer op en het dek was in een erbarmelijke staat. Vijf jaar lang werd er met de hulp van handige ouders op za terdagmiddag gewerkt aan de heropbouw. Alleen voor de mo tor kwam een nieuw exemplaar. De rest werd eigenhandig opge knapt. Door giften van sponsors en het helpen bij evenementen als het Schelde Jazz festival en Kon- ningedag haalden de scouts de 12.000 euro binnen die nodig was om de vlet te restaureren. De boot zal de komende tijd grondig getest kunnen worden. Eerst gaan de zeeverkenners er mee naar het Grevelingenmeer, waarna de explorers naar Roer mond varen voor het Nationale waterkamp. De doop en de onthulling van de naam vinden morgenochtend om tien uur plaats in de Terneu zense jachthaven tijdens de ha venfeesten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 68