Terneuzen loopt speeltuinen na ROLT I U VER- LENGSN0EREN WEL/ LLTIJD HELEMAAL UI T? 1 PZC Blaauwe Hoeve is vast begonnen Gang naar notaris voorwaarde voor subsidie stadskantoor Overleg met bewoners Zonnemare over sluipverkeer bepleit Absdale viert week lang Polderkermis JÉÉirt Kr Sas van Gent plaatst fietsparkeerpalen 14 College wil dit jaar nog schema voor onderhoudsbeurt opstellen geslaagd SSG De Rede, Terneuzen ROC Zeeland, Goes ROC Westerschelde, Terneuzen rrrr ik* m v8:-S§ - a» liSSI "S3N Te Huur Terneuzen -A. VERMEULEN i=i www.bran dgevaar.nl zaterdag 29 juni 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen binnen enkele maanden een beeld hebben van de onder- houdsstaat van de openbaar toegankelijke speeltuinen in de gemeente. Op basis daarvan hoopt het college nog dit jaar een prioriteitenschema voor het opknappen van speelgelegen- heden op te kunnen stellen. Voor de herindeling zou de raad dan nog kunnen vaststellen welk bedrag er jaarlijks nodig is om de speeltuinen aan alle mo derne eisen te laten voldoen, stelde wethouder E. Kerckhaert (welzijn) zich voor. Kerckhaert reageerde tijdens de laatste raadsvergadering op een door de ChristenUnie ingediend amendement. Ondersteund door raadsleden van andere fracties stelde C. Leunis van de door Sheila van Doorsselaer HULST - Stichting De Fontein, eigenaar van het Hulster stads kantoor, krijgt van de Rijks dienst voor de Monumenten zorg enkel subsidie voor de restauratie van het pand als bij de notaris aanvullend zakelijk recht wordt gevestigd. Nu vol doet de eigendomssituatie niet aan de richtlijnen. Nadeel van de wijziging in de statuten is dat de gemeente Hulst wellicht maximaal 30.137 euro aan BTW moet terugbetalen aan de Rijks belastingdienst. In 1993 werd het stadhuis om belastingtechnische redenen verkocht aan De Fontein, een stichting waarin (oud-)gemeen- teambtenaren zitting hebben. De gemeente huurde vervolgens het stadhuis van De Fontein. In 2000 werd het oude, monumen tale gedeelte van het stadhuis geïnspecteerd. Toen bleek dat de kap, de toren en de westgevel aan een grondige restauratie toe waren. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg beaamde dit. Architectenbureau Compositie 5 raamde de kosten op 1,2 mil joen euro en de gemeente ver leende De Fontein een lening van 435.780 euro. De Rijksdienst voor de Monu- ChristenUnie voor om Speel tuinvereniging Oranjekwartier een bedrag van 13.500 euro toe te kennen naast de jaarlijkse ex ploitatiesubsidie (die onlangs overigens werd verhoogd tot 1125 euro per jaar). Subsidie Het bestuur van de speeltuin vereniging vroeg enkele weken geleden, tijdens de nationale speeltuindag, om extra subsi die Als de gemeente vijf jaar lang 13.500 euro zou uittrekken, zou de grootste speeltuin van Zeeuws-Vlaanderen weer aan alle eisen van het verstrengde Attractiebesluit voldoen. Wet houder Kerckhaert vond het weliswaar een 'sympathiek voorstel', maar herinnerde de gemeenteraad eraan dat de Stichting Oranjekwartier ruim drie jaar terug ook al 60.000 gulden (ruim 27.000 euro) had gekregen voor ver vanging en opknappen van speeltoestellen. Kerckhaert was niet tegen het opnieuw verstrekken van subsi die, maar wees er op dat de 17.000 euro die nu jaarlijks op de begroting staat voor speel- tuinonderhoud in elk geval te weinig is. Nadat verscheidene raadsleden aanvoerden dat ook andere speeltuinen (De Miertjes in Sluiskil en Ons Nootje in mentenzorg stelde in 2001 vast dat er 318.669 euro aan subsidie verstrekt kon worden voor de restauratie, maar had proble men met de eigendomssituatie van het stadhuis. Deze voldoet niet aan de richtlijnen, zodat De Fontein eigenlijk geen subsidie mag ontvangen. Daarom moet bij de notaris een zogenoemd aanvullend recht worden geves tigd en dan mag De Fontein wel het geld in ontvangst nemen. Nadeel is dat de stichting dan wel 25.500 euro aan over drachtsbelasting aan de ge meente moet betalen. Het college van burgemeester en wethouders willen deze kosten overnemen van De Fontein, evenals de notariskosten. Voor de Rijksbelastingdienst ontstaat na de gang naar de no taris echter een geheel nieuwe situatie. In het nadeligste geval moet de gemeente Hulst een be drag van 30.137 euro aan BTW terugbetalen Dit wordt volgen de week pas duidelijk. ,,We zijn nu nog volop aan het rekenen", zegt wethouder P. Weemaes. „Het is allemaal nogal ingewik keld, maar we willen de raad nu al een beslissing laten nemen omdat de raadsleden anders volgende week, speciaal hier voor, nog eens bij elkaar moeten komen." Othene, bijvoorbeeld) recht hebben op onderhoudssubsidie, stelde de wethouder voor om de staat van alle openbaar toegan kelijke speeltuinen onder de loep te nemen. Het resultaat van het onderzoek verdwijnt niet in een la, maar moet nog dit jaar de bouwstenen leveren voor een subsidie- en onderhoudsvoor- stelLeunis kon zich in dat voor stel vinden en trok zijn amende ment in. door Eugène Verstraeten AXEL - De Axelse PvdA-fractie wil dat de gemeente bij het wa terschap aandringt op overleg met de bewoners van de wijk Zonnemare over betere maatre gelen om het sluipverkeer over de Eerste Verkorting te weren. Het waterschap heeft op de Hul- sterseweg een bussluis aange legd om het autoverkeer daar te ontmoedigen. Dat is goed ge lukt, maar nu heeft het sluipver keer zich nog meer verplaatst naar de Eerste Verkorting. De aanleg van een parallelweg langs de Langeweg en de afslui ting van de Tweede Verkorting moeten ook daar het sluipver keer terugdringen. „Wij hebben echter van de be woners van Zonnemare verno men dat deze maatregelen wel wat vermindering aan verkeers druk hebben gegeven, maar nog lang niet afdoende zijn", be toogde M. de Regt tijdens de raadsvergadering. De Regt had zijn licht eens opgestoken bij het waterschap, dat de afgelo pen tijd tellingen heeft uitge voerd. Daaruit blijkt dat het aantal verkeersbewegingen op de Eerste Verkorting is vermin derd van 1300 naar 600 ver keersbewegingen per etmaal. „Voor ons nog veel te veel en dit vraagt om meer maatregelen om het sluipverkeer te voorko men", aldus De Regt. „Van de bewoners hebben we vernomen dat het verkeer zich vooral con centreert in de vroege ochtend uren en in de avondspit. Duide lijk een bewijs dat we spreken over verkeer, wat zich niet via een polderweg naar de bestem ming moet begeven. Dit ook nog te hard rijdende verkeer geeft tevens gevaarlijke situaties voor voetgangers en fietsers." De PvdA vindt dat het water schap snel in overleg moet met de bewoners over maatregelen die wel afdoende zijn. „We vin den zelfs dat het gemeentebe stuur hierin een voortrekkersrol moet spelen en de wegbeheerder tot maatregelen moet somme ren", aldus De Regt. Burgemeester J.F. Mulder be loofde met de bewoners van de wijk Zonnemare te overleggen en de kwestie te zullen aankaar ten bij het waterschap. In okto ber evalueert het waterschap de situatie en aan de hand daarvan wordt besloten of er wel of geen aanvullende maatregelen moe ten komen. door Edy de Witte ABSDALE - Het buurtschap Absdale nabij Hulst viert van vrijdag 5 tot en met zondag 7 juli de jaarlijkse Polderkermis. In en rondom de feesttent op het terrein van de familie Knoops aan de Riet- en Wulfsdijkweg zijn er drie dagen activiteiten. De kermis wordt vrijdagavond om 19.30 uur geopend met een levend tafelvoetbalspel. Zater dagmiddag spelen om 16.00 uur de kinderen spelletjes, zoals het strospel en ballontrappen. De tweede kermisdag eindigt met een gezellige dansavond in de tent. Zondagmiddag staat van af 14.00 uur in het teken van een trekker behendigheidswed strijd en de verkiezing van de sportman en sportvrouw van Absdale. Aan de trekkerbehen- digheidswedstrijd kunnen ook kinderen deelnemen. Zij leggen het hindernisparcours af met een kleinere tractor. De deelnemers aan de wedstrijd voor de sportiefste man en vrouw van Absdale worden ge test op uithoudingsvermogen, kracht en souplesse. De hele middag zijn er rondritten met een huifkar. De Polderkermis wordt om 20.00 uur afgesloten met een vleeskaarting. vbo-voertuigentechniek: Davy Guiljam, Zaamslag. mavo: Saziye Kaptan, Terneuzen; Jordy de Koning, Terneuzen; Mike Lako, Hoek. havo: Sanne Bevers, Terneuzen; Jarbas in den Bosch, Axel; Paul Dieleman, Terneuzen; Stéfanie Hamelink, Terneuzen; Sander Harountakis, Terneuzen; Stacey Kouwijzer, Terneuzen. vwo: Frederik Stouten, Hoek. havo: D. J, Blackman, Hoofdplaat; vwo: S. Hooijberg, Aardenburg; dhbo: Sara Jansen, Breskens; Lianne Leenknecht, Hulst; Joyce Mortier, Sint Jansteen; Janine Slabbe- koorn, Nisse; havo: Barton Baker, Kloosterzande; Thyrsa Belaert, Vlissingen; Michiel van den Beukei, Breskens; Inie Bosters, Terneuzen; Ingeborg Ca- lon, Hoek; Francois Dhanis, Ter neuzen; Bram Huijsman, Terneu zen; Magda de Hulster, Oostburg; René de Jonge, Hoek; Marita Kra mers, Hulst; Arno Loof, Terneuzen; Lonny Mei, Hulst; Rianne van Os, Breskens; Tijs du Puij, Lamswaar- de; Karin Scheele, Axel; Roos Ver- haeghe, Kieldrecht (B); Frank van de Wege, Axel; Emmy Janssen, Axel. havo 2de fase: Daphne Audenaert, Sas van Gent; Gökhan Avci, Terneuzen; Tim Cor nells, Hulst; Hamed Fahimi, Sint Jansteen; Coen Prinsen, Vogel waarde; Jeroen Jansen, Terneu zen; Bas van Troost, Hulst, mavo: Gilles Barriault, Aardenburg; Chantal van Eenennaam, Axel; Es ther Faas, Zaamslag; Cor de Haas, Terneuzen; Melanie van der Hooft, Oostburg; Marilyn Kaijser, Terneu zen; Yunus Karademir, Axel; Rob de Klerk, Vogelwaarde; Wannes Klop, Hulst; Tiny Kruithof, Axel; May Law, Kloosterzande; André Michielsen, Terneuzen; Maaike Ruben, Hoek; Ralph Schaalje, Ax el; Chantal Schaut, Westdorpe; Dennis Schipper, Sint Jansteen; Annelies Verhaegen, Westdorpe; Eddy de Waal, Terneuzen; Natasja van de Walle, Vogelwaarde; Wen dy de Wolff, Philippine; Zjamila Aarab, Sas van Gent; Iris de Cocq, Axel; Adem Fekovic, Terneuzen. vwo: Martijn Kruit, Terneuzen; Jessy Ooms, Terneuzen; Bastïaan Rem- kes, Sluiskil. - - -c yJtse"- foto Wim Kooyman De werkzaamheden laten duidelijke sporen na op het perceel van de Blaauwe Hoeve. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het voormalige die- renparkje bij zorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst ziet eruit als een maanlandschap. De voorbereidende werk zaamheden voor de groot scheepse verbouwing van het zorgcentrum zijn uiteindelijk begonnen. Na maanden vertraging door bezwaarma- kende omwonenden en be stemmingsplanwijzigingen is het uiteindelijk zover. De bouwplannen voorzien er in dat een deel van de bestaan de bebouwing gesloopt wordt. Het verzorgingshuis zal wor den opgeheven als voorzie ning. In plaats daarvan bouwt de Woonstichting Hulst 151 woonappartementen. De be woners huren dan van de woonstichting en De Blaauwe Hoeve levert alle zorg. Hoewel Gedeputeerde Staten nog geen definitieve goedkeu ring heeft verleend en ook nog geen bouwvergunning van de gemeente Hulst binnen is, wordt op het terrein van het zorgcentrum al flink gewerkt. „We zijn hoopvol gestemd en zijn toch maar alvast begon nen. We hopen maar niet dat we met Boomplantdag weer opnieuw kunnen gaan plan ten", zegt directeur A. Janse. „We hopen in juli de goedkeu ring van GS te krijgen en als dat zo is, duurt het zes weken voordat de aanvraag van de bouwvergunning rond kan zijn." Vertraging In totaal hebben de bouwplan nen zes maanden vertraging opgelopen. Enerzijds door de afhandeling van de bezwaar procedure en anderzijds van wege het doorvoeren van de bestemingsplanwijziging. De eerste paal had dus al lang ge slagen moeten zijn, maar dat zal volgens Janse nu na de bouwvak gebeuren. De opleverdatum van septem ber 2004 die in eerste instantie werd genoemd, wordt niet ge haald. Janse gokt nu op eind 2004. Momenteel wordt er gewerkt aan het bouwrijp ma ken van een gedeelte van het perceel waar het dieren- parkje lag. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - In de ge meente Sas van Gent worden op twee locaties fietsparkeervoor- zieningen aangelegd. Het gaat om speciale palen met klem men, waaraan fietsers hun rij wiel kunnen vastketenen om diefstal te voorkomen. Zowel op het Wilhelminaplein in Sas van Gent als in Westdorpe komen drie fietspalen te staan, waaraan per paal twee fietsen kunnen worden vergrendeld. De fietsvoorzieningen kosten de gemeente niets, want ze worden geplaatst in het kader van een project rond fietsparkeren van de provincie Zeeland. Gemeen ten konden daarbij locaties voordragen en Sas van Gent is in de prijzen gevallen. Wanneer de fietspalen worden geplaatst, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de ge meente Sas van Gent benadrukt dat de voorzieningen slechts een aanzet zijn voor toekomstige plannen om het fietsparkeren in Sas van Gent goed aan te pak ken. De Fietsersbond signaleerde in het laatste ledenblad De Zeeuwse Deurtrapper al een ge brek aan goede stallingsmoge lijkheden voor fietsen in Sas van Gent. M. Govaert van de afdeling Zeeuws-Vlaanderen zegt dan ook tevreden te zijn dat er nu een aanzet wordt gemaakt om de parkeerproblemen voor fiet sers op te lossen. De kritiek van de Fietsersbond richt zich met name op de omge ving van De Speye, waar met grote regelmaat fietsen worden gestolen. Fietsers moeten er hun rijwiel tegen de gevel zetten. „Mensen hebber er 's nachts al auto's met aanhangers zien stoppen en de geparkeerde fiet sen werden gewoon opgeladen en meegenomen", weet Go vaert. „De fiets met alleen een sleuteltje op slot zetten, helpt tegenwoordig niet meer. Als je diefstal wilt voorkomen, moet j e al echt met hangsloten en ket tingen werken." Willem Alexanderlaan 45 395 m2 kantoorruimte Op A-1 locatie gelegen kantoorpand met voldoende parkeerruimte. Zeer goede bereikbaarheid ook met openbaar vervoer. De op de derde verdieping gelegen ruimte is bereikbaar via zowel trap als lift en bevat de navolgende ruimte: entree/receptie (4-6 werkpl.), 6 ruime werkkamers, archiefruimte, 2 separate toiletten en keuken/kantine. Huurprijs 114,00 pmj. Aanvaarding: 01 september 2002 Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Vermeulen Makelaardij, Terneuzen. Tel.: 0115-694090 www.vermeulen-makelaardij.nl W MAKELAAR Dl J Het bestuur van Oranjekwartier in Terneuzen zwengelde enkele maanden geleden de discussie over de staat van de speeltuinen aan. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 67