"Ik ben 37: ik ga niet achter de geraniums zitten!" PZC yv/ 'Zonder nieren hangt je leven aan een draadje'. Vakantietijd,#%childertijd... Ben je moeder of wil je moeder worden? Jr f wm SMEREN IS VET DECOKAy DE VERFBRON 14 Stop dan met roken! Te Huur Terneuzen Steun de Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING Nuttig en nodig Wij hebben de vakverf waarmee het vakwerk wordt! Mooi thuis in huis zaterdag 29 juni 2002 aandacht gevraagd voor reuma en werk Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, dat zijn 1.6 miljoen mensen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een belang rijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbeidsongeschikt. En zij die aan het werk willen blijven, ondervinden vaak heel wat onbe grip. Ook Theo Hollestelle weet dat inmiddels. Dit is zijn verhar' Theo Hollestelle heeft on danks zijn reuma een eigen transportbedrijf. Hij was nog maar een halfjaar bezig met dit eenmansbedrijf toen de i diagnose (inmiddels twee jaar geleden) werd gesteld: reuma! "Je staat dan voor de keuze: het bijltje erbij neer gooien of doorvechten. Nog altijd ben ik niet van plan op te geven wat ik heb opge bouwd. Ik ben 37. Ik ga niet zomaar achter de geraniums zitten." Theo maakt lange dagen: 's ochtends om zes uur stapt hij op zijn truck om 's avonds rond acht uur weer thuis te komen. "Als je een maal in het ritme zit, gaat het prima. Maar 's avonds ben ik echt op. En eerlijk ge zegd, vrijdagavond kunnen ze me opvegen. Gelukkig heb ik veel steun aan mijn vrouw en kinderen. De zaterdag en zondag zijn voor hen." Pijn in handen en voeten Theo Hollestelle heeft aller lei aanpassingen laten aan brengen om zijn werk te kunnen doen. Dat was nog een heel gedoe, want ook hij kreeg te maken met de bu reaucratie van de uitvoeren de instanties. Theo moest bijvoorbeeld "hemelen aarde bewegen" om een automa tische versnellingsbak in zijn truck vergoed te krijgen. Met een voortdurende pijn in zijn handen en voeten is aldoor koppelen en schakelen veel te zwaar. Bij het laden en lossen heeft hij uiteraard ook de nodige pijn. Echter, zijn aanvraag voor een elektri sche pompkar voor het laden en lossen is afgewezen. Hij laat het er niet bij zitten. "Ik heb hiertegen bezwaar aan getekend, want een pompkar bij laden en lossen betekent voor mij dat ik wellicht nog jaren vooruit kan in mijn werk... dat is namelijk mijn bedoeling. Die bureaucratie en dat onbegrip, onvoorstel baar!" Onbegrip maakt veel kapot Met het onbegrip van de bui tenwereld kan een reumapa tiënt jarenlang worstelen. Dat komt door het grillige karakter van de ziekte. De ene dag kun je klussen in de tuin, de volgende dag moet je dat bezuren en uitrusten. Niemand die dat ziet, men sen kunnen dan al snel den ken: wat een aansteller. Ge lukkig bewijzen patiënten als Theo, en hij is beslist niet alleen, dat ze nog tot veel in staat zijn. Meer be grip voor de individuele mo gelijkheden bij het zoeken en vinden van geschikt werk is uiterst belangrijk. Steun het Nationaal Reumafonds Het Nationaal Reumafonds financiert zo'n 70% van het wetenschappelijk onderzoek in Nederland. Andere activiteiten zijn: voorlichting, aangepaste va kanties, individuele hulp en financieel steunen van de meer dan honderd reumapa tiëntenverenigingen. Helpt u ook? Giro 324, Amsterdam, ««ss... Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Het is onomstreden: roken is slecht, voor jezelf en je (ongeboren) kind Toch j behoort Nederland binnen Europa tot de landen met een hoog percentage roken- i' de vrouwen. In ons land neemt het aantal mannen met longkanker af. Maar het aantal vrouwen met longkanker neemt juist toe. Ook krijgen vrouwen tegenwoor- I. dig vaker kanker in de mond en keel j. NEDERLANDSE IDE FACTO aUe KANKERBESTRIJDING Kanker en jonge vrouwen In het jaar van "Jongeren en Kanker" lanceren de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF en Defacto de campagne Stoppen met roken, speciaal voor jonge vrouwen tussen de 25 en 35 jaar. Meer informatie over stoppen met roken7 Bel met Defacto: 0900 - 9390 0,220,10 p/m) Is,» Nee, hartfalen is geen ander woord voor hartinfarct of hartaanval. Deze komen vaak als donderslag bij heldere hemel. Hartfalen sluipt erin, zou je kunnen zeggen, en treft zowel mannen als vrouwen. Langzaam maar zeker gaat de pompwerking van het hart achteruit. Want dat is wat het hart doet' bloed door het lichaam pompen. Wordt die pompwerking minder, dan stroomt het bloed niet goed genoeg door het lichaam. En dus krijgen sommige delen van het lichaam soms onvoldoende zuurstofrijk bloed. Ook wordt vocht minder goed afgevoerd. Zo geeft het lichaam een serie heel verschillende klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen. Hartfalen is niet te genezen. Het is een ernstige aandoening, maar niet direct levensbedreigend. Belangrijk dus om er meer van te weten. Voor vragen over hartfalen belt u gratis de Nederlandse Hartstichting- 0800 3000 300. Vraag de brochure aan of kijk op www.hartstichting.nl NederlandsexJ/ Hartstichting vrienden van de hartstichting De aardigste zegels van het jaar zijn op internet verkrijgbaar. kinder www.kinderpostzegels.nl Ook in vellen van 50 zelfklevende zegels. postzegels voor kinderen door kinderen Zonnetips voor wintersporters Gebruik op wintersport altijd een anti-zonne brandcrème om je huid te beschermen tegen UV- straling. Zo voorkom je zonnebrand. Filters in deze crèmes zorgen ervoor dat minder UV-straling je j huid bereikt. Smeer je huid 's ochtends goed in; een half uur voor je de piste op gaat. Herhaal dit ongeveer elke twee uur. Er zijn producten die spe ciaal geschikt zijn voor de wintersport. Een crème op vetbasis kan niet bevriezen, blijft ook bij lage temperaturen goed smeerbaar en voorkomt uit droging van de huid Meer weten? Surf voor meer zonnetips naar I www.smerenisvet.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIIDING Willem Aiexanderlaan 45 395 m2 kantoorruimte Op A-1 locatie gelegen kantoorpand met voldoende parkeerruimte. Zeer goede bereikbaarheid ook met openbaar vervoer. De op de derde verdieping gelegen ruimte is bereikbaar via zowel trap als lift en bevat de navolgende ruimte: entree/receptie (4-6 werkpl.), 6 ruime werkkamers, archiefruimte, 2 separate toiletten en keuken/kantine. Huurprijs 114,00 pmj. Aanvaarding: 01 september 2002 Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Vermeulen Makelaardij, Terneuzen. Tel.: 0115-694090 www.vermeulen-makelaardij.nl -A- VERMEULEN LI MAKELAAR Dl J jp fi? p Ifrf'f i. y jjji^ V ,4- 3$ a i ttt** mm °mi" Ml .chnisth »"vles Geldig: juni - juli - augustus WOONKWALITEIT VERF' BEHANG' ZONWERING' GORDIJNEN' TAPIJT' GOES: Westsingel 98, tel. 0113-215579.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 64