Sloe weg krijgt groot onderhoud PZC PZC Na vier burgemeesters met de vut Honderdjarige is er beduusd van 13 Geruime tijd gesloten voor verkeer Rondleiding strandjutten Producten uit Midden-Oosten Zinkend jacht gered Drankrijders aangehouden Paard stapt op hoofd meisje Concert EMM Aanrijding door mobiele telefoon Voorlichting Keuring van warmbloedige paarden in Vrouwenpolder Ringrijden in Wemeldinge geslaagd Buys Ballot College, Goes Calvijn College, locatie Goes ROC Zeeland, Goes Instituut Cuppens- Geurs, Prinsenbeek Nehalennia steunt school Litouwen l]coLMiy -/V zaterdag 29 juni 2002 door Ben Jansen MIDDELBURG - De N254, die het Sloegebied in noordoos telijke richting met de A58 ver bindt, is na de zomervakantie geruime tijd voor het verkeer gesloten. Nu deze weg nog niet in gebruik is als schakel tussen de autosnelweg en de weg naar de Westerscheldetun- nel, maakt de provincie gebruik van de gelegenheid om groot onderhoud uit te voeren. Bij de lussen die de aansluiting vor men tussen de A58 en de Sloe- weg komen bovendien twee ro tondes. De N254 krijgt een nieuwe as- faltlaag en de bermen worden ter verhoging' van de verkeers veiligheid verhard. Het werk is in twee stukken gesplitst. Het gedeelte tussen de Bernhard- weg en de Stoofweg ter hoogte van 's-Heerenhoek wordt van 12 tot 26 augustus aangepakt. Dit wegvak is dan afgesloten voor het verkeer. Voor de verbetering van de Sloeweg verderop in de richting A58 is een veel langere afslui ting noodzakelijk. R. ten Broeke van de provincie Zeeland ver wacht dat het verkeer er tot be gin november geen gebruik van zal kunnen maken. Dit betekent dat vrachtverkeer van en naar het Sloegebied de route via de afslag ten zuiden van Middel burg zal moeten gebruiken. De ze omleiding was ook van toepassing toen enkele j aren ge leden het kruispunt N254- Stoofweg van verkeerslichten werd voorzien. Tunnel Ten Broeke: „Dit jaar is de laat ste mogelijkheid om op deze manier aan de Sloeweg te wer ken. Vanaf volgend voorjaar gaat het verkeer van en naar de Westerscheldetunnel er gebruik van maken. Dan is zo'n strem ming uitgesloten. Dit is dus een OOSTKAPELLE - Belangstel lenden kunnen woensdag 3 juli mee met de rondleiding strand jutten, georganiseerd door het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. De tocht begint bij het museum om 14 uur en duurt ongeveer een uurtje. De jutter van het muse um geeft uitleg over dé vond sten, zoals schelpen, doorboor de veenbrokken en eikapsels van de wulk. De rondleiding is bedoeld voor alle leeftijden. Aanmelding vooraf bij het museum is nood zakelijk. GOES - De commissie Nebajoth is van 1 tot 13 juli aanwezig in het Ambachtscentrum in Goes met producten die gemaakt worden in het Midden-Oosten. Deze producten zijn met de hand gemaakt. Met de verkoop ervan ondersteunt de commissie minderheidsgroeperingen in het Midden-Oosten. Het Am bachtscentrum is vanaf 13.00 uur geopend. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl mooie gelegenheid voor extra onderhoud." Om de aansluiting van de N254 op de A58 veiliger te maken, ko men bij de op- en afritten roton des. Alleen het vanaf het Sloe gebied komende verkeer dat de A58 in de richting Bergen op Zoom op wil, hoeft niet over zo'n rotonde te rijden. Voor deze verkeersstroom wordt een by pass gemaakt. Die bypass is ook bedoeld om het verkeer te stimuleren niet rechtdoor over de N254 (hij heet daar Nieuwe Rijksweg) richting Goes te rijden. Bewoners van 's- Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen zijn ervoor beducht dat zeker na de aanleg van de Westerschelde Contai- nerterminal vrachtverkeer langs deze dorpen de Midden- Zeelandroute via de Zeeland- brug zal willen bereiken. Daar om hebben ze gesuggereerd een knip in de Sloeweg aan te bren gen. Over verdere maatregelen die daarvoor nodig zijn, denkt de provincie nog na. Ten Broeke: ,Het gaat erom een evenwicht te vinden tussen voldoende ont moediging voor doorgaand ver keer en voldoende bereikbaar heid voor verkeer van of naar de omgeving. Als we echt een knip in de N254 zouden maken, bete kent dit dat het verkeer uit de richting Heinkenszand de A58 niet meer op kan." Het is in elk geval de bedoeling dat deze maatregelen volgend jaar wor den uitgevoerd. Capaciteit In 2003 begint ook een onder zoek naar de vorm die de Sloe weg op de langere termijn moet krijgen. Berekend is dat de ca paciteit van deze weg over tien jaar onvoldoende zal zijn. Wei- Bewoners van 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen vrezen dat, zeker na de aanleg van de Westerschelde Containerterminal. vrachtverkeer lanas hun doroen de Midden- licht zijn rij baan verdubbeling en ongelijkvloerse kruisingen noodzakelijk. De afgelopen maanden is het verkeer in de omgeving van het Sloegebied al geconfronteerd geweest met een langdurige om leiding in verband met de aan leg van de aansluiting tussen de Bernhardweg en de weg naar de Westerscheldetunnel ter hoogte van de Borsselsedijk. Deze om leiding is komend weekeinde voorbij. Op deze plaats komt een tijdelijke lus, zodat het ver keer uit oostelijke richting van af de Bernhardweg op de Europaweg-Oost aan de bin nenzijde van de dijk om het Sloegebied terecht kan komen. De provincie houdt 9 juli in 's- Heerenhoek een informatiebij eenkomst over de maatregelen aan de Sloeweg. NEELTJE JANS - De reddingsboot Koopmansdank van het KNRM-station Noordland heeft donderdag namiddag een zeiljacht behoedt van zinken. De negen meter lange Scamper uit Monnickendam was in de Roompotsluis door een foute manoevre achteruit geslagen en de schroefas kwijtgeraakt. Daardoor begon het jacht water te maken. Op verzoek van de sluismeester werd het schip door een motorbootje uit de sluis gesleept en buiten het vaargebied gebracht. Daar hebben dui kers onder de vijfkoppige bemanning getracht het lek te dich ten en al zeiland de tocht naar Stellendam te vervolgen. Dat mislukte. Het jacht liep verder vol met water, waarop de hulp van de reddingsmaatschappij werd ingeroepen. De Koop mansdank haalde de bemanning van boord en wist door de in zet van twee pompen de Scamper drijvende te houden. De boot is naar een reparatiewerf in Colijnsplaat gesleept. Het schip was gehuurd van een zeilvereniging en was onderweg uit het Franse Duinkerken. GOES - In Goes zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee automobilisten aangehouden wegens het rijden onder invloed. Een 36-jarige man uit Goes bleek bij een blaastest op de Grote Markt ruim drie maal te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een dagvaarding en zijnrijbewijs werd ingevorderd. Een 60-jarige Goesenaar kwam er op de Van de Spiegelstraat iets beter vanaf. Hij had 'slechts' anderhalf maal de toegesta ne hoeveelheid alcohol gedronken en kreeg een bekeuring en een rijverbod van twee uur. SOMMELSDIJK - Een zeventienjarig meisje uit Sommels- dijk is donderdagmiddag gewond geraakt na een val van haar paard. Toen ze op de grond lag, stapte het dier op haar hoofd. Ze werd met licht hoofdletsel naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam gebracht. Nel Schipper maakte in 42 jaar heel wat veranderingen bij de gemeente Kapelle mee. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt KAPELLE - Vier burgemees ters heeft ze 'versleten', drie bode's en vijf gemeentesecre tarissen. Ze werkte op zware oude typemachines, schakelde over op elektrisch, elektro nisch en ging even zo vrolijk digitaal. Nel Schipper werkte 42 jaar bij de gemeente Kapel le en ze ging nooit met tegenzin naar haar werk. Als Wemeldingse solliciteerde ze op haar achttiende bij de ge meente Kapelle, wat toen nog een andere gemeente was. Ze had haar type-diploma op zak en kon goed steno-schrijven. ,,Op die oude typemachines speelde in het begin nog tel kens dat liedje door m'n hoofd, dat op type-les werd gezongen om het ritme erin te houden: 'O, m'n lieve zwartkop, voel eens hoe m'n hart klopt'. Dat was een hitje in die tijd, 1960 ongeveer. Toen ben ik in Ka pelle gekomen als typiste. Te lefoon deed ik toen nog niet, want je had maar een paar te lefoons in het gemeentehuis, eentje voor de burgemeester en eentje voor de secretaris. Er zaten toen nog maar tien men sen in het gemeentehuis. De burgemeester deed alles en de wethouders zaten er maar een beetje voor de show bij. De burgemeester stikte van de bijbaantjes en ik moest daarvoor alle correspondentie opnemen en typen. De bode, die heette toen Gelok, was ook stoker, want we hadden nog kolenkachels. De koffie moest ik dus doen, als typiste. Het archief deed ik er ook bij, totdat het allemaal teveel werk werd voor een persoon. Secretaris De Pooter heeft toen gezegd dat ik maar moest kiezen: secretaresse van het bestuur, of het archief. Toen heb ik voor secretaresse geko zen." Nel Schipper zag veel veran deren in die 42 jaar. Het ge meentehuis, nu alweer te klein, werd verschillende ke ren verbouwd en bij een ge meentelijke herindeling kwam haar geboortedorp bij Kapelle. „Het bestuur veran derde ook steeds. Telkens an dere wethouders, steeds een nieuwe burgemeester. Toen wethouder Schouwenaar kwam, moest de toenmalige burgemeester, Van Suijlekom, een deel van zijn macht opge ven. Schouwenaar wilde ook een portefeuille. Zo is de macht steeds beter verdeeld geraakt." Tot dertien jaar geleden woon de Nel Schipper met haar ou ders bovenop de dijk bij de Postbrug, tussen Kapelle en Yerseke. Haar vader, die bij de Waterstaat werkte, bediende daar lange tijd de brug. „Dat was prachtig wonen en we zijn er gebleven tot we er weg moesten. Het kanaal werd ver breed en er kwam een nieuwe Postbrug. Ik heb toen een huis in Yerseke' gekocht en mijn ou ders meegenomen. Mijn moe der leeft nog. Ze is 98, goed bij de tijd, maar ze heeft veel ver zorging nodig. Dat is ook de re den dat ik gebruik maak van de regeling om eerder uit te treden. Door de verzorging van mijn moeder zijn er zoveel dingen waar ik geen tijd voor heb. Die doe je niet of je be steedt ze uit. Nu krijg ik daar tijd voor. Een beetje in mijn tuintje knoeien, eens lekker uitslapen, een keertje 's avonds ergens heen. Daar heb ik nou echt zin in." Ondanks haar zware taken thuis, heeft Nel Schipper nooit in deeltijd willen werken. „Dat gaat niet met zo'n baan. Daar moet continuiteit en re gelmaat in zitten. Bovendien, ik moet de kost verdienen, zo simpel is het ook nog een keer. Naar haar afscheidsreceptie, dinsdag 2 juli van 16.30 tot 17.30 uur in de Wemel in We- meldinge, ziet ze uit. „Dat wordt een soort reünietje, want al die oude bestuurders en collega's zijn uitgenodigd." KRUININGEN - De Koninklij ke Harmonie EMM uit Kruinin- gen geeft op maandag 1 juli een concert bij de bejaardenflat in de Pasteurstraat te Kruiningen. De Harmonie geeft voor het eerst een concert onder leiding van haar nieuwe dirigent Mau rice Verhoeven. Het optreden begint om 19.30 uur. GOES - Het ROC Zeeland houdt dinsdag 2 juli een voorlichtings bijeenkomst voor volwassenen die willen gaan leren. De bijeenkomst is bestemd voor mensen die weinig of geen on derwijs hebben genoten en nu toch een opleiding willen gaan doen. De voorlichtingsbijeen komst wordt gehouden in het ROC-gebouw aan de Zuster straat 11 in Goes. De aanvang is om 10.00 uur. VROUWENPOLDER - Op het terrein van manege De Een dracht aan de Rijkebuurtweg in Vrouwenpolder wordt zaterdag 6 juli een paardenkeuring ge houden. Het gaat om de Centrale Keuring van het Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland KWPN, regio Zee land. 's Ochtends vanaf acht uur vindt de stamboekkeuring plaats van de driejarigen. De merries die 's ochtends ster zijn geworden, zullen 's middags terugkomen voor het voorlopig keurschap. Het middagpro gramma begint om 13 urn- met het keuren van een dertigtal veulens. Rond 15 uur worden zes sport- elitemerries en één prestatie merrie gehuldigd. WEMELDINGE - Ringrijver eniging Ons Genoegen houdt zaterdag 6 juli haar jaarlijkse wedstrijd in de Dorpstraat te Wemeldinge. Het evenement begint om 10.00 uur. vbo-administratie: Silvan Besuijen, Goes; Gertjan Meeuwse, Wolphaartsdijk; Tamara Wisse, Goes, vbo-mode/commercie: Andrea Dekker, 's-Heer Hendriks kinderen; Judith van Liere, Goes, vbo-theoretische richting: Robert Krajenbrink, Goes, vbo-verkoop: Mathijs van Damme, Hoedekens- kerke; Menno Jansens, Goes; Marc van der Linden, Kapelle. vbo-verzorging: Leontien van Ertvelde, Hansweert; Bianca Hoogstrate, Goes; Sarah Miermans, Kapelle; Renate Sinke, Yerseke. mavo: Vijatha Ramnarain, Goes; José Warbout, Wemeldinge. havo: Albert Budding, Wissenkerke; Mar- tijn Heijboer, Goes; Wilbert Poppe, Yerseke; llja Smits, Heinkenszand; Karin Swets, Hansweert. havo: Christianne Adriaanse, Goes; Wou ter Hoogstrate, Yerseke; Benny Melse, Meliskerke; Marijn van Moolenbroek, Middelburg; Mariël- le Speelziek, Wemeldinge; Arolien Staal, Westkapelle; vwo: Gerdien Boogaard, Meliskerke. locatie Krabbendijke bouwtechniek: Marien Bal, Goes; William Wester- beke, Borssele. metaaltechniek: Wilbert van den Berge, Stavenisse; Willem Bevelander, St. Maartens dijk; Bart Burger, Tholen; Wim Kop- pejan, Meliskerke; Marco van Poortvliet, Oud-Vossemeer. verzorging: Elda Elenbaas, Scherpenisse. handel/verkoop: Lennert Geluk, St. Philipsland; Niek Walhout, Borssele. mavo: Karin van Beek, Krabbendijke; Gert jan van Herwijnen, Krabbendijke. locatie Tholen mavo: Coriline Duijzer, St. Annaland; Lin da de Groen, Tholen. mavo: T.M. Bosch, Goes; L.M. van de Bo- venkamp, Wilhelminadorp; W.J. de Bruine, Oosterland; S. Castelein, Kloetinge; S.M. Colijn, Driewegen; D. van Dijke, Kerkwerve; E. Fierens, Oosterland; C.L.E. van Gils, Goes; J. Gorter, Goes; N. Heerkens, Goes; S.A. Janse, Kapelle; Y. Kepil, Krab bendijke; J.W.P.M.J. Koeman, Goes; M.C. de Kok, Wolphaartsdijk; H. Oostdijk, Kapelle; J.N. Oostrum, Kapelle; S. Oxener, Kerkwerve; H.T. Ta, Goes; G. Twigt, Kloetinge; H. de Vos, 's Heer Arendskerke; H.C. van der Wal, Heinkenszand; E. Weeze- poel, Goes;Y.M. Wiebrens, Bruinis- se; K. Zantboer, Scherpenisse; S.R. Zwartepoorte, Goes, havo: A.D. Dekker, Goes; C.F.M. van Liere, Borssele; J.M.S.E. Nuyts, Lewe- dorp; Y. van Pelt, Goes; L. Ruissen, Goes; M.W. van Tilburg, Kapelle; L.A. Verboom, Kortgene; F. Woets, Goes; J.A.P. Zweistra, Oosterland. vwo: Y.M. Deist, Scharendijke; W.M. Ko- le, Kapelle; S. Plug, Goes; A.T.D. Vaane, Scharendijke. dhbo: Evelien Aarts, Bergen op Zoom; Pe pijn Battes, Halsteren; Eline Bie- rens, 's-Heerenhoek; Dieuwertje Boer, Goes; Luc Dutour Geerling, Roosendaal; Karin Fieman, Kam perland; Frauke Fiévez, Halsteren; Arike Folmer, Wemeldinge; Anne de Haze, Colijnsplaat; Evi Heijmans, Tholen; Eefje Hoogenstraaten, Ber gen op Zoom; Janneke Janssen, 's Heer Arendskerke; Anouk de Jon ge, Goes; Lotte Kerremans, Roo sendaal; Rose Knuist, Middelburg; Danny Kodde, Vlissingen; Marijke de Koning, Goes; Marije Kopmels, Nieuwdorp zld; Carien van de Laar, Oud Gastel; Jamie Lagaay, 's-Heer Hendrikskinderen; Miranda Lagen dijk, Krabbendijke; Claudia Lobbe- zoo, Nieuwdorp; Karen Meulen berg, Goes; Noortje van Oers Bergen op Zoom; Hatice Özdemii Bergen op Zoom; Zühal Özdemir Bergen op Zoom; Renske Priem Goes; Joanne Remijn, 's-Heeren hoek; Marleen Remijn, 's-Heeren hoek; Marleen de Ridder, Heinkens zand; Chantal Rijk, Baarland; Nata- scha Rijken, Bergen op Zoom; Gwendy Rijkschroeff, Kapelle; Me rel de Rover, Halsteren; Sophie Si- menel, Josephine Sinke, Yerseke; Lamswaarde; Janine Slabbekoorn, Nisse; Kim Smal, Goes; Miranda Verduijn, Ouddorp zh;Hanneke Wil lemen, Roosendaal. begincursus: Pieternellade Keijzer, Wemeldinge; costumière: Wilhelmina de Groot, Wemeldinge; Jannetje Nieuwenhuize-Nieuwen- huijse, Kruiningen. modevaktekenen: Johanna Hubregts-Smits, Kapelle. RILLAND - Een 29-jarige man uit Middelburg is in de nacht van donderdag op vrijdag op de A58 bij Rilland met zijn auto tegen de vangrail gereden. De man reed op de Noordbaan richting Vlissingen. Hij probeerde zijn mobiele telefoon te pakken, die op de passagiersstoel lag. Daarbij reed hij in de berm, corrigeerde naar links en reed in de linkerberm tegen de vangrail. De man raakte niet gewond. MIDDELBURG - Het scholenuitwisselingsproject van de Middelburgse scholengemeenschap Nehalennia wordt uitge breid met een school in Litouwen. Gisteravond is, tijdens de diploma-uitreiking van het vwo, 2500 euro overhandigd aan J. Beeuwkes-Ziubritjte, bestuurslid van de Stedenband Goes - Panevezys. Op het eindexamenfeest van 29 maart hebben de leerlingen van de Middelburgse scholengemeenschap het geld ingezameld voor de school in Panevezys. Die school heeft niet genoeg geld om mee te doen aan de uitwisseling. Het sponsorbedrag van Nehalennia moet uitwisseling wel moge lijk maken. Voor de inzameling van het geld, was nog niet dui delijk wel doel er gesteund zou worden. Locatiedirecteur G. Heerebout vertelde dat de leerlingen zelf met het idee kwa men om het uitwisselingsproject te steunen. De keuze viel op Litouwen, omdat Heerebout daar al veel contacten met scho len heeft opgebouwd. Magdelena Sinke. foto Willem Mieras door Rosalie Buizer GOES - Het was groot feest gis teren in verzorgingshuis Sint Maarten in de Groe in Goes. Met taartjes, hapjes en een orgelspe ler werd gevierd dat mevrouw Magdelena Sinke honderd jaar werd. Zij was overrompeld door de vele mensen die op haar ver jaardagsfeest kwamen. „Als het wat rustiger is, zal ik haar alles een beetje vertellen. Op het mo ment is zij erg moe van al die aandacht", vertelt het enige nichtje van mevrouw Sinke. Leen Sinke werd geboren in Goes en had twee broers en drie zussen. Zij heeft haar hele leven met haar zus in de Heernisse weg in Goes gewoond. Samen met haar zus zorgde zij altijd voor haar moeder, omdat haar vader overleed toen zij twee jaar was. Sinke werkte vroeger als cou peuse bij Hollestelle, waar zij zich erg behulpzaam toonde. Als iemand een rits in moest la ten zetten of er moest een zoom worden genaaid, was Sinke daar altijd toe bereid. Sinke was altijd vrolijk en ging graag bramen plukken langs de kant van de weg, als ze maar niet het weiland in hoefde gaan; dat durfde zij niet. Ze was benauwd van paarden en koeien. Liever hield ze het bij haar vogeltjes en poezen. Op 55-jarige leeftijd ging Sinke de verzorging in. Zij ging werken als zuster in het verzorgingstehuis aan de Bees tenmarkt. Sinke heeft veel en hard gewerkt in haar leven, maar vond daarnaast nog tijd om als vrijwilligster mee te gaan op de reizen van het Rode Kruis-schip Henry Dunant. Zij leefde sober, maar was gek op haar tuintje en had groene vingers, alles groeide en bloeide. Leen Sinke woont al vijf jaar in Sint Maarten in de Groe. Alle medewerkers en bewoners kwa men haar gisteren feliciteren en gaven samen honderd rode ro zen. Advertentie) 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE AlARMCROEP Bel: 0113-213720 ^^0£^^O^E-maiNnfo@colijnb^n^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 63