Zorgpasfraude kan levens kosten PZC KPNQwest was allen te slim af Exodus schaadt aanzien Kamer Niemand weet hoe vol Nederland in werkelijkheid is politiek vizier Dankzij een onbekende heb je ineens aids of een tumor te gast 29 juni 1952 door Paul Koopman Ruim een kwart miljoen Ne derlandse kiezers zijn van een koude kermis thuisgeko men. Zij brachten een voor keursstem uit. maar de vogels zijn gevlogen. „Ik heb onvoldoende push en power meer", concludeerde WD-onderwijsminister Loek Hermans (6.219 voorkeurs stemmen). Hij stapt op. PvdA'er Pronk (24.833 stemmen) ging hem voor, evenals D66-minister Van Boxtel (33.360); PvdA- staatssecretaris Vliegenthart (27.344) en PvdA-minister Ver meend (35.654). De eveneens vertrekkende vice-premier Jor- ritsma ('Ik wacht op een leuke baan') kreeg 144.413 voor keursstemmen. Hadden deze politici dit niet eerder kunnen bedenken? Komt hun snelle ver trek niet neer op vaandelvlucht? Temeer omdat zij allen - Her mans uitgezonderd - genoeg steun kregen om op eigen kracht een zetel te veroveren? Het ver wijt van kiezersbedrog klinkt. De vertrekkenden voelen zich met aangesproken. De onver wacht grote nederlaag van de paarse partijen geldt als argu ment. Ook zou terugtreden in het belang van de democratie zijn: er komt plaats voor fris ta lent. Het mooiste excuus kwam nog van onderwijsminister Her mans: ,,Er is nooit een goed mo ment om te vertrekken." Dat laatste is klinkklare onzin. Er is namelijk een perfect moment om te gaan: aan het eind van elk mandaat. Niets had Hermans, of zijn collega-vertrekkers, be let om vóór de verkiezingen te bedanken voor een plek op de lijst. Het nobele argument dat plaats wordt gemaakt voor nieuw ta lent gaat evenmin op. Want de vertrekkenden worden vooral opgevolgd door veteranen. PvdA'er Vermeend verruilde zijn plaats met oud-kamerlid Verbeet, sinds jaar en dag steun en toeverlaat van Melkert. De stoel van Vliegenthart wordt nu bezet door Noorman-Den Uy] Alleen Pronk gaf nieuwkomer Tichelaar een kans. Bij de WD wordt Hermans op gevolgd door oud-kamerlid' Verbugt, Jorritsma door oud-j parlementariër Luchtenveld Ook bij D66 maakte een novice zijn entree dankzij het vertrek van Van Boxtel: kamerlid Van der Ham. Niettemin is de vlucht uit het: parlement nog niet ten einde Een aantal kamerleden schopt| het tot minister: overigens eer, wél legitieme overstap omdatj dan het algemeen belang wordtj gediend. En een aantal oud-be-| windslieden zal vrijwel zeker| zijn biezen pakken Weinigen' verwachten dat Netelenbos,' Benschop en Van Aartsen als| kamerlid de rit zullen uitzitten Afspiegeling Zo wordt de Kamer een steeds schralere afspiegeling van de kiezersvoorkeur. Over de selec tie hebben burgers sowieso bit ter weinig te zeggen: die wordt bepaald door partij-elites. Pre cies daarom klinkt al jaren het pleidooi voor een (gemengd: districtenstelsel. Het zou leiden tot een inniger band tussen kie zers en verkozen en, De werkelijke reden voor de exodus wordt zelden genoemd: ministers gaan doorgaans op de kieslijsten staan om nog een keer minister te worden, niet omdat de baan van volksverte genwoordiger hen zo aantrek kelijk lijkt. Bolkestein, in de Volkskrant: Vertrekken als het niet lukt weer minister te wor den haalt het prestige van de Kamer omlaag. En God weet dat is al laag genoeg Er is dus alle aanleiding minde krampachtig en hypocriet me de kandidaatstelling om gaan. De ongeschreven regelda kandidaat-ministers zichzéi voor de Kamer verkiesbaar die nen te stellen om opnieuw eet kans op het pluche te maken moet in de prullenmand. Allee zo is een uittocht van ontgool chelden te voorkomen. GPD zaterdag 29 juni 2002 door Ferdi Schrooten Een vrouw die volgens haar medisch dossier twee keer in drie maanden is bevallen, een man die opeens geen litteken meer heeft van een toch forse operatie. Typische gevallen van zorgpasfraude: de verzekering van iemand anders op laten draaien voor een ingreep. De ge volgen kunnen levensgevaarlijk zijn. Twee weken geleden. Een onbe kende man meldt zich bij een specialist in het Haagse Leyen- burg Ziekenhuis voor een chi rurgische ingreep. Hij is echt ziek, heeft personalia en verze- keringsgegevens paraat en mag al in bed gaan liggen in afwach ting van de operatie. Totdat bij onderzoek een groot litteken - volgens het dossier van de ver zekerde een herinnering aan een forse operatie - spoorloos ver dwenen blijkt. Als de specialist de man confronteert met dit staaltje van plastische chirur gie, aarzelt de patiënt geen mo ment. Hij springt uit bed en ont vlucht het ziekenhuis. Een voorval, enkele jaren gele den, in het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam. Daar wordt een vrouw gereed gemaakt voor bevalling. Bij de geboorte van het kind verliest de moeder veel bloed. Haar bloedgroep staat in het medisch dossier. Maar uit kruisproef bij de bloedbank blijkt dat ze een andere bloedgroep heeft. „Als we op het dossier waren af gegaan, was ze nu dood ge weest," zegt Bert Wiegman, kin derarts en adjunct-directeur medische zaken van het AMC. Het grootste ziekenhuis van Ne derland moet een toplocatie voor zorgpasfraude zijn. In de bestanden staan 312 onverze kerde patiënten. Het ziekenhuis is met bijna twee miljoen euro landelijk koploper dubieuze de biteuren. Een onbekend deel van de wanbetalers komt voor rekening van ex-patiënten die zich lieten behandelen door personalia en polisnummer van derden op te geven. Eén frau deur liet zich onder drie ver schillende namen en bijbeho rende polisnummers registeren om zo gratis zorg te kunnen krij gen. De verzekeraars worden finan cieel wellicht het zwaarst gedu peerd. Zolang er bij het zieken huis immers geen alarmbellen rinkelen, gaat de rekening ge woon naar de verzekeraar. In geval van een ziekenfonds wordt de factuur rechtstreeks gedeclareerd. Bij particulieren wordt de rekening vaak naar de verzekerde zelf gestuurd. Die ontvangt een gepeperde factuur voor de verwijdering van diens blindedarm, terwijl hij het wormvormig aanhangsel nog bezit. Bij verzekeraar Interpolis reclameerde een cliënte over het verwijderen van de baarmoeder. Die was al jaren eerder bij haar weggenomen. De patiënte die zich voor haar uitgaf met het zelfde euvel is spoorloos. In zo'n geval gaat de rekening terug naar het ziekenhuis. Leed Met de ontdekking van fraude is het leed nog niet geleden. Hoe lang is de fraude aan de gang, hoeveel mensen lieten zich be handelen op naam van een der de? „Alle relevante medische details van fraudeurs worden bijgeschreven in het dossier van de verzekerde. Dossiers smelten daardoor samen, raken ver vuild. Dat is ontzettend gevaar lijk," zegt Wiegman. ..Opeens kun je aids hebben, een tumor, suikerziekte. Wanneer dan de daadwerkelijke verze kerde wordt opgenomen, loopt deze het risico medicamenten of een wijze van verdoving te krij gen die dodelijk kunnen zijn. Een patiënt die bij kennis krijgt waarschijnlijk argwaan als hij bloedverdunners krijgt vooreen trombose die hij met heeft. En anders valt het de arts mis schien op. Heel anders ligt het met een patiënt die bewusteloos wordt binnengebracht." Voor de fraudeur zijn de risico's er niet kleiner op. Wie weet welke medische geheimen de persoon heeft voor wie de fraudeur zich uitgeeft? Wiegman: „Dat is een enorm risico, ook voor onze me Ziekenhuis Leyenburg in Den Haag gebruikt sinds kort een barcode-systeem voor de registratie van haar patiënten. foto Harmen de Jong/GPD dewerkers. Tot nu toe hebben we nog geen noodlottige geval len meegemaakt. Maar als het gebeurt, is dat dramatisch voor iedereen." Daarom proberen ziekenhuizen in geval van een vals alias zo snel mogelijk de verzekerde op te sporen. Politie en verzeke ringsmaatschappij worden in gelicht. „Uit zakelijk oogpunt is het aantrekkelijk om de fraude stil te houden, dan krijgen we tenminste ons geld van de verze keraar," zegt Wiegman. In de praktijk is het echter standaard beleid om het vervuilde dossier nietig te verklaren. „We gaan dan met de echte eigenaar van het dossier praten om diens me dische geschiedenis nauwgezet door te nemen." Het AMC verklaarde vorig jaar vijf dossiers nietig vanwege fraude. Andere ziekenhuizen in de grote steden melden verge lijkbare aantallen. Maar het is niet ondenkbaar dat de tiental len fraudegevallen het topje van de ijsberg zijn. Vooral bij poli klinische behandelingen voor de wat kleinere ingrepen is de controle gering. Ziekenfonds ZAO in Amster dam durft als een van de weini gen een kijkje in de keuken te geven van de afdeling 'bijzon dere controle', de eigen anti- fraude- en opsporingsdienst. „Wij registreren ontzettend veel. Als iemand een linkerbee namputatie aanvraagt, weten wij dat," zegt woordvoerder Twan Paes. „Bovendien hebben bijna alle zorgverleners waar wij zaken mee doen inzicht in onze bestanden. Klanten die twee keer in korte tijd hun zorg pas kwijtraken zoeken we op voor een adequate verklaring." Ziektelast Voor zover bekend leidt zorg pasfraude in het Rotterdamse Erasmus MC zeker een paar keer per jaar tot ernstige com plicaties. Vorig jaar hield een fraudeur een beschadiging aan zijn nieren over aan zijn oplich terij. Daardoor moet hij moge lijk de rest van zijn leven zijn nieren dialyseren. Verzekeraar Anova beproeft in Amersfoort momenteel een zorgpas die beveiligd is met een chip. Ziekenhuizen voelen veel meer voor biometrische pasjes, waarbij de patiënt zich moet le gitimeren met unieke lichaams kenmerken. Het blijft gissen naar de omvang en risico's van zorgpasfraude. De ziekenhuizenfunctionaris- sen roepen op voorzichtig om te gaan met verzekeringspasjes en polisnummers. „Je zet je eigen leven op het spel als je je verze keringspasje aan een ander uit leent, ook al zegt die persoon dat alleen maar te doen om zij n hoge eigen risico niet te hoeven beta len. Je laat automatisch ziektes in jouw dossier bijschrijven," zegt Wiegman van het AMC. Ook in geval van gestolen en vermiste verzekeringsgegevens moeten mensen beter opletten, is zijn overtuiging. GPD door Joop Hartog Land is een beetje weggeval len uit de aandacht van eco nomen. Grond was voor hen in de negentiende eeuw een vitale productiefactor. David Ricardo, een Engelse econoom uit Am sterdams-Joodse ouders, maak te dalende productiviteit van grond tot een essentieel onder deel van zijn theorie. In de negentiende eeuw was de landbouw van doorslaggevende betekenis voor de economische ontwikkeling. Om een groeien de bevolking te voeden moest steeds meer land in gebruik worden genomen. Dat was van afnemende vruchtbaarheid. Het beste land is immers al in gebruik en daarna volgt uitwij king naar steeds schralere grond. Thomas Malthus, ook een negentiende eeuwer, ver kondigde dat de bevolking groeit volgens een meetkundige reeks en de voedselproductie volgens een rekenkundige reeks. De bevolking groeit door vermenigvuldiging, de voedsel voorziening door aan gebruikt land nieuwe stukken toe te voe gen. Vermenigvuldigen wint het altijd van optellen, dus het moet een keer vastlopen. De voorspellingen van Ricardö en Malthus kwamen bij ons niet uit. De productiviteit in de landbouw steeg gigantisch ter wijl de werkgelegenheid in de sector verschrompelde. Opper vlak en kwaliteit van de grond waren ooit van eminent belang voor het nationaal inkomen, maar met het verschuiven van productie en werkgelegenheid naar industrie en later naar diensten veranderde die relatie drastisch. Daardoor is in de na tionale statistieken de economi sche informatie over de grond verwaarloosd. We kennen pre cies onze oppervlakte en het grondgebruik, maar over prijs en waarde is de informatie jam- mergenoeg beperkt. De span ning tussen bevolking en grond is immers niet verdwenen. Nederland heeft een lange tra ditie in sterke bevolkingsgroei. Tussen 1500 en 2000 is de Franse bevolking vervier- en de Belgi sche verzesvoudigd. De Neder landers zagen intussen kans te vervijftienvoudigen, van een naar vijftien miljoen. Daar is niet tegenop te polderen. In de tijd van de grote inpolderingen, tussen 1500 en 1815. nam het kleigebied met een derde toe. De bevolking verdubbelde toen naar twee miljoen. Daardoor nam de bevolkingsdichtheid toe. Van 1950 tot 2000 groeide die van tien naar ruim vijftien miljoen. In slechts een halve eeuw nam de dichtheid met de helft toe. Land wordt daaroor al maar schaarser en dat leidt on vermijdelijk tot economische kosten. Eigenlijk moeten we de theorie van Ricardo in een nieuw jasje steken. In de negen tiende eeuw vreesde men van toenemende bevolkingsdicht heid een daling van de land- bouwproductiviteit. Maar nu heeft toenemende bevolkings dichtheid gevolgen voor de pro ductiviteit in de industrie en in de dienstensector. Hoewel land niet meer een directe produc tiefactor is zoals dat in de land bouw gold, kan productie van goederen en diensten niet in een virtuele ruimte plaats vinden: mensen, machines en computers moeten nog altijd ergens zitten of staan. Bovendien worden door de toenemende arbeids verdeling en handel goederen steeds vaker heen en weer ge sleept en zijn mensen steeds va ker op pad. En als het drukker en voller wordt, zit men elkaar daarbij steeds meer in de weg. Sigarendoos De nieuwe wet van Ricardo geldt het sterkste voor wonen en recreëren. Hoe groter de bevol kingsdichtheid, hoe meer we voor wonen en recreëren moeten uitwijken naar slechtere plek ken. De mooiste woonplekken zijn al bezet, nieuwbouw ver rijst op steeds kleinere percelen. In principe zijn de kosten te be rekenen van toenemende bevol kingsdichtheid. Maar veel gege vens ontbreken, omdat we de grond als productiefactor ver waarloosden. Toch durf ik ach terop een sigarendoos wel een berekening aan. En dan kom ik al gauw op minstens 2 a 3 pro cent daling van het inkomen per hoofd voor elke 10 procent be volkingsstijging. Maar eigenlijk is het hoog tijd voor meer serieus onderzoek op dit gebied. GPD Joop Hartog is hoogleraar mi cro-economie aan de Universi teit van Amsterdam door Hans Gertsen Is KPNQwest de Nederland se variant op WorldCom? Die vergelijking met de Ame rikaanse telecomgigant, die deze week met astronomisch gesjoemel ter grootte van bijna 4 miljard euro een schokgolf door de financiële markten joeg, is ietwat overdreven. Maar dat er bij KPNQwest zeer 'creatief' werd gerekend, staat vast. „We zijn er allemaal ingeston ken. De banken, de analisten en zelfs KPN", stelt Bert Sie- brand van SNS Securities. Maar mega-fraude, zoals bij WorldCom en bij de eveneens Amerikaanse energiereus En ron, waarbij enorme verliezen door middel van illegale me thoden werden omgebogen in papieren winsten, daarvan is volgens Siebrand in het geval van KPNQwest geen sprake. Niettemin schetste ook KPN Qwest met kunstgrepen een veel positiever beeld dan de werkelijkheid rechtvaardig de. In maart van dit jaar verstrek te een consortium van interna tionale grootbanken nog een krediet aan KPNQwest ter grootte van 525 miljoen euro. Amper zes weken later vroeg KPNQwest uitstel van beta ling aan. Kort daarop ver dween het bedrijf onder de waterspiegel in een nauwe lijks te volgen gevecht met en tussen banken, aandeelhou ders en afnemers. Het 25.000 kilometer lange glasvezelnet werk van KPNQwest dreigt nu in zijn geheel of in stukken te worden verkocht voor een fractie van de oorspronkelijke investeringen. Onthullend Waarom voorzag niemand de razendsnelle ineenstorting van KPNQwest? Tot begin dit jaar leek er niets aan de hand. De omzet steeg van 190 mil joen eui'o (in het oprichtings jaar 1999) naar 462 miljoen (2000) en vervolgens doornaar 810 miljoen euro (2001). De be drijfsleiding voorzag voor dit jaar een omzet van 1,3 miljard. Over twee jaar, zo luidde de verwachting van de top van het bedrijf, zou KPNQwest voor het eerst winst maken. Maar een kritisch rapport van de bank Credit Suisse First Boston (CSFB) maakte in maart een eind aan die illusie. Het hoofdkantoor van het failliete KPNQwest in Hoofddorp. De bank hekelde de wijze waarop KPNQwest zaken deed. Bijvoorbeeld door net werkcapaciteit te verkopen voor een periode van twintig jaar en deze omzet in zijn ge heel op te voeren in het eerste jaar. KPNQwest-topman Jack McMaster noemde dat overi gens geen ongewone manier van boekhouden. Het dodelijkst aan het CSFB- rapport was de conclusie dat KPNQwest er veel slechter voorstond dan algemeen werd aangenomen. Volgens de bank was het aandeel KPNQwest feitelijk slechts 21 eurocent waard, een fractie van de toen geldende beurskoers. Vanaf dat moment ging alles razend snel. Banken, klanten en leve ranciers verloren in rap tempo het vertrouwen in KPNQwest. Ze eisten hun geld op en wei gerden nieuwe contracten te sluiten. De door de financiële schan dalen in de VS toch al wan trouwend en nerveus gewor den beleggers volgden het spoor van de banken. Met als gevolg dat koers van KPN Qwest instortte als een kaar tenhuis. Siebrand kan er slechts naar gissen waarom zijn collega's van CSFB ineens zo negatief oordeelden over KPNQwest. „Ze moeten inzage hebben ge had in de werkelijke financiële situatie van het bedrijf", zegt hij. Het jongste jaarverslag van KPNQwest gaf volgens Siebrand immers geen aanlei ding om te vrezen voor het voortbestaan van de onderne ming. Niet dat er geen slechte voor tekenen waren. In januari bleek al dat KPNQwest erg af hankelijk was van de moeder bedrijven KPN en Qwest. Deze twee grootaandeelhouders waren in 2000 goed voor zo'n 40 procent van de omzet. Een jaar later was dat percentage met 3 procent opgelopen. Ter wijl KPNQwest normaal ge sproken juist minder afhanke lijk moest worden van zijn grootaandeelhouders. Volgens Siebrand is nu wel duidelijk dat KPNQwest zijn omzetcijfers oppoetste, met dank aan KPN en Qwest. Die kochten voor grote bedragen capaciteit van KPNQwest, veel meer dan ze nodig had den. „Die transacties waren in feite goeddeels leningen, die als omzet geboekt werden. Doordat daartegenover geen kosten van betekenis stonden, bliezen ze hun omzet- en winstcijfer op." Profijt De truc had ogenschijnlijk voordelen voor zowel KPN Qwest als voor de grootaan deelhouders KPN en Qwest. foto Robin Utrecht/ANP „Die profiteerden er ook van dat de fictief hogere omzet vertaald werd in een hogere beurskoers. Iedere 100 miljoen euro die op die manier in het bedrijf werd gestopt, vertaal de zich in een pakweg vijf maal hogere koers voor het aandeel KPNQwest." Aan die volgens Siebrand 'geldmachine-achtige con structie' kwam abrupt een eind toen Qwest en KPN zelf in financiële problemen geraak ten, waarna beide bedrijven hun toezeggingen om nieuwe capaciteit bij KPNQwest te kopen niet langer konden na komen. „Toen was het sprook je uit." Valt er een les te trekken uit deze geschiedenis? Siebrand: „De les zou kunnen zijn dat je nooit op het management moet vertrouwen. Maar we moeten verder en het hele fi nanciële systeem is gebaseerd op vertrouwen. Dat begint bij de accountant. Die mag in de keuken kijken of het beeld dat het management schetst van een bedrijf klopt De jaarreke ning moet een beeld geven van de financiële situatie van een bedrijf. Helaas is dat een nogal zacht criterium. Ik zou graag scherpere criteria zien waar aan jaarrekeningen moeten voldoen. Het moet afgelopen zijn met de leugens en het be drog." GPD ZEEPAARDJE - De beman ning van de Breskens 17 heeft een zeepaardje aangetroffen in haar netten. Het diertje werd opgehaald in de Rassen buiten Deurloo voor Westka- pelle. Het zeepaardje werd levend naar het kantoor van de PZC te Vlissingen ge bracht. KAPPER - De gemeenteraad van Waarde maakt zich zor gen over de afwezigheid van een kapper. De raad wil dit probleem aankaarten bij de Kamer van Koophandel en zou graag zien dat ook aan een kapper van de buiten de gemeente een vergunning kan worden verleend. BRAND-Nadat een paar da- j gen terug al een vrij heftige i brand woedde in een vlasse- rij, werd gisteren opnieuw alarm geslagen in Eede bij I Aardenburg. Deze keer was er brand uitgebroken in een partij vlaslokken, die lag op- geslagen in het vlassersbe- i drijf van E. Vermei re. Door kordaat optreden kon het vuur bedwongen worden. SLECHTE WEGEN - Tij dens de gemeenteraad van Sluis is geklaagd over de slechte toestand van de weg naar Heille. Ook de weg naar Sint Anna-ter-Muiden is hard aan een nieuw wegdek toe. Uitgever: J.C Boersema Internet: w v. pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail web@pzc nl Hoofdredactie: A L Oosthoek D Bosscher (adjunct) A L Kroon (adiunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel (0113)273000 Fax. (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Temeuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530ACTerneuzen Tel (0115)645769 Fax (0115)645741 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel (0114)372776 Fax (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/mvri|dag van 800 tot 17 00 uur Zierikzee. Goes en Hulst 8 30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10 30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern. De door u I aan ons verstrekte gegevens hebben wi| opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor on ze (abonnementen)admimstratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener ot door ons zorgvuldig geselecteerde --- -» bij; PZC, afdeling Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, zaterdags tot 12.00 uur Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren zondag van 16 00 tot 18.00 uur Tel. (0118)484000 Fax (0118) 470100. Abonnementen (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van /,--) per maand 19,25 per kwartaal 52,- - periaar 198,-- Voor toezending per post geldt een toeslag E-mail abo@pzc nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag: 1,~ zaterdag. 1,50 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70.65.597 Postbank 35 93 00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd. Voor gewone advertenties Tel" (0118) 484240 Fax (0118)470100 Voor kleintjes Tel (0118)484321 Fax (0118)484370 Behoort tot LUGQGDEr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 4