PZC Nieuwe natuur op Walcheren 11 Nooit meer bh's aan de lampen tekent voor uw hypotheek. U ook? Nog steeds asbest in tuinen Koudekerke Veere te ruimhartig bij bebouwen dak paviljoen Domburg Vier gebieden worden omgevormd tot natte graslanden Drankrijders aangehouden Souburg viert feest op nieuw buurtplein Sauna zeeuwse almanak Tempo WALCHEREN zaterdag 29 juni 2002 I door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De natuur in vier Walcherse gebieden krijgt nieuwe kansen. Het gaat om de Beekshoekpolder, de Oude Veerseweg, de Zandvoortseweg en Brigdamme. Een provinciale werkgroep heeft voor de herin richting van deze gebieden plannen gemaakt. Er is in totaal een oppervlakte van 162 hectare mee gemoeid. De herinrichting past in het Natuurgebiedsplan Zeeland. De Beekhoekspolder (18 hecta re) vormt de overgang van het 1 duingebied Oranjezon naar de j polder. Het gebied ligt tusen de kampeerterreinen Oranjezon en de Zandput. Bedoeling is er kalkrijk, zoet grondwater uit de duinen naar toe te brengen, waardoor natte duingraslanden kunnen ontstaan. Dergelijke graslanden (met veel planten soorten) zijn landelijk zeldzaam en in de duinzoom van Walche ren sterk ondervertegenwoor digd. Overlast Al eerder is de waterhuishou ding van de aangrenzende cam ping Oranjezon aangepast door het ophogen van het terrein en het omleggen van waterlopen. Zodoende kan het vernatten van de Beekhoekspolder geen overlast veroorzaken. In het nieuwe natuurgebied, dat in be heer komt bij stichting Het Zeeuwse Landschap, wordt het vasthouden van oppervlakte water verbeterd, onder meer door het afgraven van grond, en komt er een minder wisselend grondwaterpeil. Aan de randen bij de campings worden strui ken en knotbomen geplant. Het gebied Oude Veerseweg (65 hectare) ligt aan de noordwest kant van het kanaal door Wal cheren, nabij Kleverskerke. Daar moet een hollebollig wei degebied komen, met natte en drogere graslanden en hier en daar waterpartijen. Terug naar de situatie die bestond voor de in de jaren vijftig van de vorige eeuw uitgevoerde herverkave ling. Het betekent onder meer vele ondiepe greppels en sloot jes. 's Winters kunnen delen maandenlang blank staan. De Zandvoortseweg (70 hecta re) bevindt zich middenin het poelgebied Sint Laurense Wei- hoek. Er leven nu al veel weide vogels, trekvogels tanken er bij, ganzen, wanen en goudplevie ren overwinteren er. De leefom standigheden voor deze dieren worden verbeterd. Er komt een aparte waterhuishouding. Het bestaande fietspad blijft. Bui ten het broed- en overwinte ringsseizoen kan er beperkt worden gewandeld. Het kleinste gebied dat wordt heringericht ligt aan de Noord- weg en Brigdamseweg (9 hecta re), tussen Sint Laurens en Mid delburg. Het is al grotendeels grasland. Volgens de provincia le werkgroep is het geschikt als kleinschalig landschap, met grasland, struweel en open wa ter. Het herinnert dan aan het landschap op en rond de kree kruggen van het begin van de twintigste eeuw. Informatiebord Vogels als patrijs, kneu en spot vogel voelen zich er thuis en vleermuizen foerageren er. Het nu aanwezige stuk bouwland wordt grasland; er komen drinkpoelen en struiken. Het gebied mag niet worden betre den. Het is vanaf het Brigdam- se pad goed te overzien. Aan de rand komt een informatie bord, met uitleg over de land schappelijke en natuurlijke waarden. De plannen worden 4 juli be sproken in de Provinciale Com missie voor de Groene Ruimte. Die geeft er advies over aan Ge deputeerde Staten. Overigens zijn, vooruitlopend op de vast stelling, de graafwerkzaamhe den in de Beekshoekpolder al uitgevoerd. CL ÜJ I O CO _l LU Advertentie UITVERKOOP Grote Markt 11-13 Goes GOES - In Goes zijn in de nacht van donderdag op vrijdag twee automobilisten aangehouden wegens het rijden onder in- j vloed. j Een 36-jarige man uit Goes bleek bij een blaastest op de I Grote Markt ruim drie maal te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een dagvaarding en zijn s rijbewijs werd ingevorderd. Een 60-jarige Goesenaar kwam er op de Van de Spiegelstraat iets beter vanaf. Hij had 'slechts' an derhalf maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken en kreeg een bekeuring en een rij- I verbod van twee uur. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - De kinderen in Oost-Souburg hebben een nieuw buurtplein. Het plein bij basisschool 't Mozaïek in de Dongestraat werd gis teravond officieel geopend. Meer dan honderd kinderen waren uitgelopen voor het feest met theater, muziek en een ballonnenclown. Het schoolplein is zo aangepast dat niet alleen kinderen van 't Mozaïek er ge bruik van kunnen maken, maar ook kinderen uit de buurt. Op de grond zijn met verschillende kleuren en vormen tegels, spelletjes uiteengezet. Het plein is ontworpen door kunstenaar Ronald Mullié. „Toen ik zelf op de lagere school zat", zei hij tijdens de opening, „zag ik eens een prent met kinderspelen uit de zeventiende eeuw. Met het ontwerp van dit plein heb ik die kinderspelen weer aan jullie teruggegeven." Op de grond zijn onder meer een hinkel- baan, een dambord met echte damstuk ken en doolhof aangelegd. Ook is het plein voorzien van voetbaldoeltjes, een basketbalpaal, duikelrekken, een zandbak en klimtoestellen. De trots van het plein is een echt amfitheater waar gisteren de eerste theatervoor stelling werd gehouden. De afgelopen weken hebben de kinde ren al op het plein kunnen spelen. „Het is prachtig geworden", zei de elfjarige Lucinda van der Linden. De tienjarige Stephanie de Hamer hoeft niet lang na te denken als haar gevraagd wordt wat ze het leukste vindt aan het plein. „Het doolhof", zegt ze resoluut. Maar voegt daaraan direct de voetbaldoeltjes en het dambord aan toe. Voor Linda Meul- der (10) had het pad naar het plein wel wat korter gemogen,Het is veel langer geworden. En die basketbalpaal vind ik ook niet zo leuk. Het mooiste vind ik het theater." foto Ruben O re el Advertentie Profiteer van juni t/m augustus van 3 x toegang sauna 2 x betalen: van 39,- voor slechts 25r- De speciale 3 2 kaart' is te koop bij Kuur- enJ3.eautycejatrumjDe_Pagêl Openingstijden: maandag t/m zondag van 12.00 tot 22,30 uur. 1e dinsdag van de maand damesdag (Sauna zonder badkleding.) *De kaart is persoonsgebonden en is geldig t/m 31-Q8-'02. Babelweg2, Domburg Telefoon: 0118-588261/276 E-maiL info@bofdomburg.nl Internet: wutw.roompot.nl Advertentie Ook uw hypotheek is dus goed geregeld bij Meeüs. Duur tekenen w informatie bel 0800-l>elmecu8 of kijk op www.niecus.com. VERZEKERINGEN, HYPOTHEKEN. MAKELAARDIJ O.G. MEEÜS Goed geregeld dus door Ron Magnée VLISSINGEN - De laatste stu- dentensoos van Vlissingen, Co co's Place aan het Bellamypark, is niet meer. Na krap twaalf jaar gingen vrijdagochtend voor goed de deuren dicht. Zo'n 250 man kwam langs om de sociëteit de laatste eer te bewijzen - ui teraard met een ongebreidelde slemppartij. Op de laatste avond was het vrij souvenirs jagen. Geïnteresseer den mochten zoveel mogelijk van de inventaris meenemen, had de leiding besloten. Dat scheelt immers maar een hoop sloopwerk. Toch verdween er niet meer dan een enkel promo tiebordje. Het biljart dat de stu denten tegen het einde van de avond naar beneden trachtten te slepen, bleef uiteindelijk toch staan. Dat was te zwaar. En de studenten te beschonken. En zo sloot de enige studentensoos van Vlissingen vrijdagochtend op waardige wijze voor het laatst haar deuren. Het verhaal van Coco's Place begint in de vroege jaren negen tig. Toen kwamen voor het eerst studenten bijeen boven café Frapo's aan het Bellamypark. Het zaaltje was tot die tijd in ge bruik als woonkamer. Eén be woner van het huis bleef er wonen, Coco, een papegaai. Ja renlang maakte het beestje de bijeenkomsten mee, vaak met een plens bier in zijn drinkbak- je. Naar verluidt leeft het beest je nog steeds. „We dachten er nog aan om hem weer eens hier te halen. Maar zo'n eindfeest hadhij waarschijnlijknietover- leefd", aldus HZ-student Arvid Fontijn. Samen met Erwin Ver hagen van de studentenvereni ging Trias Omega hield hij de af- door Ron Maqnée KOUDEKERKE - In Koude- kerkse achtertuinen liggen nog steeds stukjes asbest. Zondag kwamen die vrij tijdens een brand bij de keuken- en sani- tairfirma Van Boven in de Tramstraat. De buurtbewoners zijn woedend en hebben de ge meente Veere een brief op poten gestuurd. In zijn achtertuin laat buurtbe woner J. Vlot uit de Kerkhof laan het zien: snippers van de asbesthoudende golfplaten die tijdens de brand zijn vrijgeko men. Al meer dan een week lig gen ze daar zonder dat er ie mand is gekomen om ze op te ruimen. En dat terwijl de hele buurt door experts is vrijgege ven. Het is alweer bijna een week ge leden dat op de vroege zondag ochtend brand woedde in een loods van keuken- en sanitair- firma Van Boven. Hierbij kwam asbest vrij dat in de golfplaten op het dak was verwerkt. „Die zondagochtend liepen er hier brandweerlieden rond", vertelt Vlot. „Ze kwamen ook bij mij langs en pakten een stuk asbest op. Met de blote handen! Boven dien vertelden de brandweer mensen dat er de volgende dag experts zouden langskomen om de rommel op te ruimen." Ook Kerkhof laanbewoner G. van Garsel, de buurman van Vlot, kreeg die ochtend een dergelijk verhaal te horen. De dag daarna, maandag, zorg den beide Kerkhoflaanbewo- ners dat er iemand thuis was om de schoonmakers binnen te la ten. Vlot regelde zijn ouders, Van Garsel nam een dag vrij. De experts kwamen echter niet. Wel bezorgde een bode een brief van de gemeente waarin werd gemeld dat deskundigen de boel nog kwamen opruimen. Daarna hoorden beide bewoners niets meer tot donderdag toen ze an dermaal een brief van de ge meente Veere ontvingen. Hierin stond dat de rommel was opge ruimd door het sloopbedrijf Sturm en Dekker uit Oostkapel- le. Bij de brief zat een inspectie- Erwin Verhagen en Arvid Fontijn (r) heffen nog eenmaal het glas. gelopen jaren Coco's Place draaiende. In de loop der jaren ging de so ciëteit steeds beter lopen. Zeker toen de vereniging een lucratief sponsorcontract sloot met de fa brikant die Schrobbelèr maakt, een obscuur Brabants kruiden bitter. „Uiteraard worden wij in natura gesponsord. Enkele ke ren per jaar ontvangen we een doos met het kruidendrankje," aldus Arvid. „Ik heb wel eens een literfles op een avond leeg gedronken", herinnert Erwin zich. „Daarna kan je alleen nog plat water drinken." De soos eiste in de loop der j aren steeds meer van de vrijwilligers. „Je moet echt een jaar van je studie vrij nemen om voor Co co's te werken", legt Erwin uit. De club was overigens alleen op donderdagavond open, maar bijna wekelijks was er wel een groot feest. „Elk keer wilden we het anders aanpakken", weet Erwin. Hoogtepunt vormde in dit opzicht de studenten-strip- tease-wedstrijden. „De bh's hingen aan de lampen", herin nert Arvid zich. Een ander hoogtepunt was de men's night waarbij studenten het tegen el kaar opnamen in het bierfusten sjouwen en armpje drukken. rapport van de firma SGS Laboratory Services uit Ter- neuzen, een bedrijf dat gespeci aliseerd is in de controle op ge vaarlijke stoffen. In dit rapport staat dat de loods, het binnen- pleintje van firma Van Boven en de aangrenzende tuinen aan de Tramstraat waren gereinigd. Over de tuinen aan de Kerkhof laan wordt in het rapport niet gesproken. Vlot en Van Garsel houden er dan ook rekening mee dat hun tuinen niet geïnspecteerd zijn. Dat zou ook moeilijk gaan. Bei de tuinen zijn volledig om muurd en afgesloten. Boven dien is het bewijs met het blote oog zichtbaar: stukjes asbest houdende golfplaten in de ach tertuin van Vlot. Volgens bedrijfsleider R. Mara- nus van sloopbedrijf Sturm en Dekker klopt het verhaal. „Wij hebben alleen het gebied dat was afgezet door de brandweer, ook daadwerkelijk opgeruimd. Wat niet was afgezet, is ook niet opgeruimd." Bij de brandweer en de gemeente Veere was vrij dagmiddag niemand bereik baar voor commentaar. Inmiddels hebben de bewoners van vier woningen aan de Kerk hoflaan gezamenlijk een brief op poten aan de gemeente Veere gestuurd. Hierin geven ze aan dat er nog meer gevaarlijke plekken zijn. Het speeltuintje en de begraafplaats direct achter de firma Van Boven zijn bij voorbeeld nooit afgezet, terwijl er op beide terreinen kinderen spelen. Advertentie f LIGHT CRUISES iet Veerse Meer -vaartochten op de idy Madeleine' Een avond vol gezelligheid, amusement, eten en varen Zat. 10 en 17 augustus Prijs 33,50 Info: Rederij Dijkhuizen tel. 0118-419367 Advertentie RECORD AANTAL THEATERRESERVERINGEN Lever NU uw bon in bij de Stadsschouwburg Middelburg en maak kans op de vele publiekstrekkers en andere prachtige voorstellingen om daarmee verzekerd te zijn van vele inspirerende avonden. door Harmen van der Werf DEN HAAG - De gemeente Vee re laat in het bestemmingsplan Kom Domburg te veel ruimte voor het bebouwen van daken, zoals bij het Badpaviljoen. De advocaat van de familie Helb- Kolff uit Wassenaar betoogde dit gisteren voor de Raad van State in Den Haag. De familie Helb-Kolff bezit de villa Car men Silva naast het Badpavil joen in Domburg. Volgens de raadsman biedt het bestemmingsplan Kom Dom burg de mogelijkheid een volle dige verdieping van vier meter op een woning of hotel te zetten. Hij had het in dat verband over 'dozen'. Vertegenwoordigers van zowel de provincie als de ge meente Veere spraken dat tegen. Er mag boven de goothoogte van een pand inderdaad een op bouw worden aangebracht, zei den zij, maar die moet de vorm van een dak hebben en per se niet de vorm van een vierkante doos. Staatsraad A. Kosto vroeg zich of er geen sprake is van een misverstand. Dat de bezwaar makers eventueel het bestem mingsplan verkeerd hadden ge lezen. Hun advocaat wilde dat niet uitsluiten, maar dan is de tekst altijd nog voor tweeërlei uitleg vatbaar, zei hij„De tekst is onduidelijk en kan tot meningsverschillen blijven lei den." De gemeente Veere onder kent dat ook en wil het bestem mingsplan op dat punt herzien. De zaak bij de Raad van State betrof het hele bestemmings plan Kom Domburg, maar richtte zich wat betreft de eige naars van Carmen Silva met na me op het vernieuwbouwplan voor het naast hun villa gelegen Badpaviljoen. Zij vinden dat de gemeente de projectontwikke laar te ruim en te hoog wil laten bouwen. Daarover vindt 11 juli ook een rechtszaak plaats bi] de rechtbank in Middelburg. Ovér het bestemmingsplan ver wachtte Staatsraad Kosto over zes weken uitspraak te doen. foto Lex de Meester Winnaars werden getrakteerd op een lap dance door een inge huurde dame. De stekker van Coco's Place ging er definitief uit toen eige naar Frapo's zijn verhuisplan nen aankondigde. Dit café ver trekt binnenkort naar een ander pand. Het is nog ongewis of er op de nieuwe locatie plek is voor Coco's. „Met andere cafés wordt op dit moment nog onderhan deld voor een nieuwe sociëteit", legt Erwin uit. „Maar dan moet het weer een plek zij n waar alles kan en alles mag. Maar eerlijk gezegd denk ik dat we nooit meer zo'n plek terug krijgen." Om meer indruk op zijn nieu we partner te kunnen maken heeft de medewerker van een Vlissings kantoor meteen ook maar een nieuwe auto aangeschaft. Het is zo'n flit sende bolide die hoge snelhe den kan bereiken. Dat biedt het voordeel dat de man na afloop van het werk in re cordtempo bij zijn geliefde kan zijn. Nu wil de politie op die route naar huis nogal eens postvat ten om te kijken of het ver keer zich wel aan de toege stane snelheid houdt. Zo vaak deze controle passe- rend, kwam de medewerker tot de ontdekking dat de po litie altijd óf aan het begin óf aan het einde van de weg de meetapparatuur in stelling bracht. Zo kon hij in het tus- i senliggende gedeelte mooi j even een tandje bij zetten. Gisteren kwam de man mis troostig gestemd het kantoor binnen. Hij was gesnapt. Geheel tegen de gewoonte in stond de politie deze keer halverwege te controleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11