Onrust in Sas over huisartsenpost Herinrichting van Breskens staat op de helling Massale eendensterfte in vijver Nieuwe entree voor woonzorgcomplex Besluit Sluis aan Zee valt pas volgend jaar Auping Royal. bij nader inzien Rommelmarkt in Clinge Ook FNV wil korting tunnel Gasdamp ontsnapt bij Cerestar Drankrijder tweemaal gesnapt Jongens gewond bij ongeval scooter Man moet rijbewijs inleveren Oudelandse Hoeve wordt zorgvriendelijk agenda Raad vraagt college met leiding te gaan praten Miss-verkiezing J door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Een deel van de bevolking van Sas van Gent maakt zich zorgen over de kwa liteit van de huisartsenpost in het ziekenhuis in Terneuzen. Het Sasse college van burge meester en wethouders neemt contact op met de leiding van de post met het verzoek om maat regelen te nemen om die onge rustheid weg te nemen. Die opdracht heeft de meerder heid van de gemeenteraad gis teravond in zijn maandelijkse vergadering gegeven. Fractie- voorzitter R. de Meyer diende namens de PvdA een motie over de huisartsenpost in. „Ons be- 1 reiken de laatste tijd steeds meer berichten van mensen die een beroep willen doen op een huisarts buiten de normale ope- ningstijden. En niet alle erva- I ringen met de huisartsenpost zijn goed. De post levert niet de zorg die de mensen daarvan ver wachten. Dat leidt tot ongerust- heid onder een deel van de bevolking over de kwaliteit", lichtte De Meyer de motie toe. De PvdA'er zei zich ervan be- I wust te zijn dat de gemeente raad formeel gezien weinig te Advertentie De rust van Hét Bed o> Excl. dealer voor Terneuzen e o. Q. Levert en installeert In geheel Zeeland en België SlaapkennEr Rademakers Heeft een slaapoplossing voor iedereen Axelsestraat 192 Terneuzen Telefoon 0115-613130 www.slaapkenner.nl door Frank Gijsel SLUIS - Het eindoordeel over de haalbaarheid van Sluis aan I Zee wordt pas volgend jaar door de gemeenteraad van de nieuwe j gemeente Sluis genomen. Dat I deelde wethouder F. van Don- gen van de gemeente Sluis Aar- I den burg gisteren mee inde coin- i missie grondgebied. Volgens de wethouder is dan ook bekend hoe de koppeling met andere op stapel staande projecten in West-Zeeuws- Vlaanderen gemaakt kan wor den. Het raadslid J. Quaak be treurde de vertraging en hij vroeg zich af of er niet.te veel druk vanuit de buurgemeente Oostburg was uitgeoefend om te J MIDDELBURG - De zomerveiling vari het Middelburgse Veilinghuis Witte wordt vandaag gehouden. In de PZC van don derdag 27 juni stond abusievelijk ver meld dat de veiling zaterdag plaatsvindt. De veiling begint om 13.30 uur in Hotel Arneville te Middelburg. wachten. De wethouder ont kende dit en vond het niet ver antwoord iets aan te bieden dat niet volledig is. „Als wenu albe sluiten nemen, kunnen we niet aanhaken bij andere op stapel staande plannen. We willen u dit niet door de strot duwen", betoogde van Dongen. Het multifunctioneel centrum in Sluis valt duurder uit. De loonkosten zijn sinds de lance ring van het plan met twaalf procent gestegen. Het raadslid W. Gijsel (WD Gemeentebelan gen) pleitte er voor te bezien of het mogelij k is beide scholen die straks in het centrum worden ondergebracht te laten fuseren. „Op die manier kun je toch een forse bezuiniging krijgen. Het zou wel eens zo kunnen zijn, dat een fors bedrag is weggegooid als de scholen op een later tijd stip toch samen komen." De wethouder was van mening dat na diverse gesprekken gebleken is dat samenvoegen nog niet mogelij kis. Wel komt er een ver gaande samenwerking. CLINGE - Op het terrein van De Sterre in Clinge wordt morgen de eerste Tragel Rommelmarkt gehouden. Aan de rommelmarkt zullen zo wel cliënten van Stichting Tra gel deelnemen als inwoners van Clinge en omstreken. De markt begint om acht uur 's morgens en duurt tot ongeveer drie uur 's middags. Gedurende de dag zal de muziek verzorgd worden door Tragels' eigen RTO-disco. Verder kunnen bezoekers ijsjes, wafels en hamburgers te kopen. door Fred Rabout OOSTBURG - Het plan Balo- thra voor Breskens kan niet in één keer worden uitgevoerd. Voor het realiseren ervan zou onder meer de dijk die het Spuiplein van Oranjeplein scheidt moeten wijken. Dat kan pas als die dijk verlegd is en dat kan nog wel tien jaar duren. Zo lang wil de gemeente Oost burg niet wachten. Wethouder C. Bolijn kwam gisteren in de commissie planologie met een notitie om het Oranjeplein en de Grote Kade vast aan te pakken. Daar zou dan het detailhandels centrum moeten komen. Dit is aan de hand van een schets ge maakt door het RBOI (het ste denbouwkundig adviesbureau van de gemeente). Een schets die alleen maar een globale indruk geeft en waaraan in overleg met Balothra nog voldoende gesleu teld kan worden. Het uitstel van de uitvoering van het hele plan is een tegen valler voor een aantal commis sieleden. Volgens een geschrok ken J. Wielakker (PvdA) blijft er niets meer over van de eerderge- maakte plannen. „Er zou een groot hart komen, nu krijgen we weer twee kleine hartjes in de kern Breskens. Voor ons moet het Spuiplein meegenomen worden.Ook J. Provoost (WD) noemde het 'een erg grote stap om van het oorspronkelijke plan af te stappen'. Provoost: ,Het plan is nog nooit financieel onderbouwd. Ik zie het nu dus helemaal de prullenbak in ver dwijnen." Bolijn verdedigde zich fel en stelde dat het plan niet te hoog gegrepen is en dat het hoe dan ook doorgang zal vinden. Alleen kan er niet tien jaar gewacht worden op het verleggen van de dijk. „Dedijkgaat daarweg.dat kan inderdaad nog wel tien jaar duren en de Spuikom gaat net zo goed door", verzekerde ze de verontruste commissieleden. „We gaan uit van de wensen van de omwonenden en onderne mers, maar blijven in contact met Balothra. Het is zijn plan, dat hebben wij goedgekeurd, dus dat gaat dooi-. Alleen, we willen beginnen en het gros van de ondernemers wil dat." PvdA, VVD en D66 zagen dat niet zitten. Ze eisten eerst wat meer duidelijkheid alvorens ja te zeggen tegen de notitie. M. Carels (D&T) kwam met het voorstel om de wethouder eerst naar Breskens te sturen met de opdracht om met alle belang hebbenden te gaan praten en eventuele wijzigingen ten op zichte van het plan met Balato- ra door de nemen. Daarna zou een nieuwe notitie de commissie meer duidelijkheid moeten ge ven. Dat zal dan in augustus ge beuren. Morrend gingen PVDA, D66 en VVD met dit voorstel ak koord. Het CDA had met de hui dige notitie minder problemen. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl TERNEUZEN - Wethouder P. Hamelinck van Terneuzen heeft gistermiddag de nieu we entree van het seniorencomplex Ter Schelde geopend. De openingshandeling bij de aanleuntoren van verzorgingstehuis Bachten Dieke stond symbool voor soortge lijke aanpassingen bij zeven andere appar tementencomplexen van de Stichting Cla- De aanpassingen, waarvoor de gemeente Terneuzen bijna 90.000 euro beschikbaar stelde uit het fonds voor collectieve voor zieningen, hebben allen betrekking op de toegankelijkheid van de gebouwen. De toe gangspaden naar de ingangen zijn rolstoel- vriendelijk gemaakt en ook de schuifdeuren zijn makkelijk te openen voor mensen die slecht ter been zijn. Bewoners in een rolstoel kunnen de deuren openen met een afstands bediening. De overige bewoners hebben een sleutel. Ook de sociale veiligheid wordt door de nieuwe deuren vergroot. Niet ieder een kan meer in en uit lopen. De drie Terneu- zense ouderenbonden AMBO, PCOB en KBO zijn dan ook meer dan tevreden. Zij hebben jaren gepleit voor een betere toe gang van de gebouwen, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De afdeling West-Zeeuws-Vlaanderen van FNV Bondgenoten schaart zich in het koor van partijen die pleiten voor speciale, lagere Zeeuws-Vlaamse tarieven voor de Westerscheldetunnel en het voetveer Vlissingen-Breskens Zeeuws-Vlamingen hebben geen tolvrije alternatieven om de 'overkant' te bereiken; ze kunnen alleen omrijden via België. Omdat zo'n buitenlandse omweg voor de bondsafdeling niet acceptabel is, dienen Zeeuws-Vlamingen straks behoorlijke korting te krijgen. De leefbaarheid is in het geding, meent de FNV.,De Westerscheldetunnel was toch bedoeld om Zeeu ws- Vlaanderen uit het isolement te halen? Op deze manier bereik je het tegenovergestelde", stelt de regionale afdeling. SAS VAN GENT - Bij zetmeelfabriek Cerestar in Sas van Gent is gisteren kort na het middaguur een gaswolk ontsnapt na een fout tijdens onderhoudswerkzaamheden. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Er was geen sprake van gevaar voor de volksgezondheid. Tijdens onderhoud in de fabriek ontstond een reactie tussen verschillende chemica liën. Daarbij ontsnapte een damp met een indringende geul en een enigszins prikkelende werking. Cerestar waarschuw de de gemeente en provincie. De Sasse en regionale brand weer hoefde niet in actie te komen. De bedrijfsbrandweer van Cerestar stelde de situatie veilig. De brandweerlieden legden gedurende anderhalf uur een waterscherm om het mengsel van bisulfiet, verdund zoutzuur en polyesterdamp neer te slaan. De fabrieken bij de zetmeelproducent konden tijdens die klus doordraaien. HULST - Een 27-jarige inwoner uit de gemeente Hulst is woensdagavond twee keer aangehouden voor rijden onder in vloed. De man werd in eerste instantie in de Van Gistellelaan in Hulst aangehouden. Hij bleek vier maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken te hebben. De man moest mee naar het bureau en kreeg een rijverbod van elf uur en een pro ces-verbaal opgelegd. Kort daarna werd hij voor de tweede keer aangehouden toen hij toch achter het stuur gekropen was. De man is voorgeleid aan de rechter-commissaris. HOEK - Twee jongens uit de gemeente Sluis-Aardenburg zijn gisterochtend gewond geraakt na een ongeval op de kruising Hoekseweg/Wulpenbek in Hoek. Ze weken met hun scooter uit voor een auto en kwamen ten val. De zestienjarige be stuurder van de scooter reed over de Wulpenbek in de richting van de Hoekseweg. De jongen verleende geen voorrang aan een 3 O-jarige automobilist, die op de kruisende weg reed. Bei de bestuurders zagen elkaar te laat en konden niet meer uit wijken. De bijrijder van de scooter - een 18-jarige jongen- vloog van de scooter af en belandde op het fietspad. Hij heeft een gebroken schouderblad en meerdere kneuzingen. De 16- jarige bestuurder liep door de val een pijnlijke rug op. HULST - Een 40-jarige automobilist uit Hulst is in de nacht van woensdag op donderdag zijn rijbewijs kwijtgeraakt om dat hij te veel gedronken had. De man negeerde rond drie uur een stopteken op de Tivoliweg en reed met hoge snelheid rich ting Terhole. Op de N60 kon hij worden aangehouden. Het bleek dat hij drie maal te veel had gedronken. TERNEUZEN - Woonstichting Clavis wil van de wijk Oude landse Hoeve in Terneuzen een zorgvriendelijke wijk maken. Directeur E. van Exter opperde dit plan gisteren in verzorgings huis Bachten Dieke. In de wijk, gelegen tussen de Guido Gezellestraat, de Roose- veltlaan en de Alvarezlaan, zou een aantal geschikte woningen gezocht moeten worden die aangepast kunnen worden, zo dat er 24 uur per dag zorg kan worden ontvangen. Om dit te realiseren moet er in de wijk een STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum. 13.30 uur: Kaarten en biljarten; 'tTrefpunt, 9.30 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 13.30 uur: Creatief; 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 16.00 uur: Zitgym- nastiek; Jeugdcentrum, 19.00-21.30 uur: Open inloop tieners van 12 toten met 15 jaar; Watertoren, 22.00 uur: Nachtvlinders be kijken in kader Dijkendagen; CADZAND - Akkerbouwbedrïjf Zomer weelde; Herenwg. 2, 10.00-17.00 uur: Open dag; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur. Kaarten bieden en jokeren; Caf de Landbouw, 20.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapscentrum, 13.30 uur: KBO koersbal; HENGSTDIJK - De Vogel, 19.30 uur: Vleeskaarting; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Spreek vaardigheid; 13.30 uur: Kaarten, biljarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschaps dansen; HULST - De Lieve, 9,00 uur: Engelse les; 9.30 uur: Fysiotherapie in groepsver band; 10.30 uur: Engelse les; 13.00 uur: Biljarten en bridge; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 13.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9,45-11.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN - Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time-Out, 15.00-18.00 uur: Bijeenkomst 12tot 16 ja rigen; Markt, kermis tot en met maandag 17 ju ni; SLUIS - Struisvogelboerderij/Hogeweg 1,10.00-17.00 uur: Open dag in kadervan week van het platteland; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym, volksdansen, kaarten, ca nasta en biljarten; ST.JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Schutterslokatie St.Jan, 19.00 uur: Schieting op de staande wip; TERNEUZEN - Veerplein/Scheldekade, 12.00 uur: Havenfeesten met onder meer Havenmarkt, presentatie Kon. Marine, havenloop, roeïwedstrijden en talenten jacht; De Veste, 13.30 uur: Soos voor minder- validen Ons Verzetje, klaverjassen en bil jarten; 't Zwaantje, 9.00-11.30 uur: Bowls; IJZENDIJKE - Rozenkwekerij De Bier- kreek, 14.00 uur: Open dag met excur sies; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; zorgkruispunt komen. Hierin moet het coördinatiesteunpunt voor cle zorgverlening gehuis vest worden. De stichting Clavis springt met dit plan in op cle vergrijzing van Zeeuws-Vlaanderen. In Ter neuzen is dertig procent van de bevolking ouder dan 55 jaar, Advertentie vrijdag 28 juni 2002 vertellen heeft over de huisart senpost. „Maar we willen met deze motie een signaal afgeven naar de buitenwacht." Wethouder E. Spuesens zei dat het college de kwestie al bespro ken had naar aanleiding van eerdere negatieve geluiden. „We hebben besloten om eerst con tact op te nemen met het college van Terneuzen om te kijken of daar ook ongerustheid heerst." Andere raadsleden vonden het in eerste instantie wat voorba rig om het college opdracht te geven om naar de leiding van de huisartsenpost toe te stappen. Zo wilde CDA'er R. Bruggeman weten waar de De Meyer zijn be zorgdheid op baseerde. „Loopt u maar eens een half uurtje over straat en schiet eens wat mensen aan", adviseerde De Meyer hem. M. Weemaes (D66) vond dat de huisartsen post krediet verdiende omdat die nog niet lang in bedrijf is. ,Ik denk dat we gewoon nog een beetje geduld moeten hebben." Na een korte schorsing van de vergadering kwam wethouder R Bertram, die de vakantievie rende burgemeester R van den Baar verving als raadsvoorzit ter, met de mededeling 'dat het college de ongerustheid serieus neemt'. Wethouder R. Noët voegde daar aan toe, 'dat er in derdaad signalen van ongerust heid' over de huisartsenpost zijn. „Het schort heel vaak aan de communicatie tussen de dienstdoende telefonist of tele foniste en de patiënt die hulp vraagt", aldus Noët. TERNEUZEN - In café Holiday in Terneuzen wordt vanavond een miss-verkiezing gehouden. De winnares plaatst zich voor cle Zeeuwse finale van de Miss Nederland Verkiezingen 2002. Inmiddels hebben zich negen kandidaten aangemeld. Zij zul len strij den om de titel 'Miss Ho liday'. De verkiezing begint om 23.00 uur; rond 1.30 uur wordt de uitslag bekendgemaakt. De Miss Zeeland Finale staat ge pland op 6 september. door Sheila van Doorsselaer HULST - In de Zandput in Hulst, de vijver nabij de Moer- schansstraat, is wellicht botu- lisme uitgebroken. De afgelo pen dagen werden zo'n vijftien eendenkadavers uit de vijver opgevist. Een van de kadavers is opgestuurd naar de Gezond heidsdienst voor Dieren in De venter. Sectie moet uitwijzen of het om botulisme gaat. In de Zandput zwemmen nor maal zo'n twintig eenden rond. Nu nog welgeteld één. De ge meente en de brandweer hebben enkele dagen geleden met een bootje kadavers uit het water gehaald. De laatste eend werd gisteren met verlammingsver schijnselen opgevist door om wonenden. De woerd werd naar de dierenambulance in Hoek ge bracht waar getracht wordt hem beter te maken. De overige eenden verging het minder goed. Bij dierenarts Y. Aerts in Hulst werd een aantal dode een den binnengebracht. Hij heeft er een opgestuurd naar de Ge zondheidsdienst voor Dieren. Zelf wil Aerts niet speculeren over de oorzaak van de sterfte onder de eenden. „Ik zeg er maar liever niks over. Het zou botulisme kunnen zijn, of een vergiftiging." Twintig graden Botulisme kan uitbreken als de watertemperatuur hoger is dan twintig graden. De bacterie (Clostridium botulinum) gedijt goed in stilstaand en ondiep wa ter omdat dit snel opwarmt. De bacterie is als spore aanwezig in de waterbodem, waar het jaren lang kan overleven. Vogels krij gen de sporen met het voedsel binnen zonder dat dit gevolgen heeft. Pas als de vogels dood gaan, kan de bacterie tot ont wikkeling komen. De versprei ding van botulisme gaat via vogels die eten van weefseldeel tjes van dode, besmette dieren of van de vliegenlarven die op kadavers leven. Deze maden zijn niet gevoelig voor het gif van de bacterie. Een enkele ma de kan gif ophopen tot een voor eenden dodelijke concentratie. Ook vissen zijn vatbaar. De ziekte komt voor in de typen A tot en met F. In Nederland gaat het meestal om het C-type. Dat is dodelijk voor eenden en vis sen, maar ongevaarlijk voor de mens. Toch wordt het afgeraden te zwemmen in besmet water. Onderzocht wordt of de eenden slachtoffer zijn van botulisme. foto Kooyman OPRUIMING BIJ MAISON LEGRAND terneuzen kortingen TOT 60% o.a. dressler burberry Colberts en kostuums Vanaf 99,- zomerbroeken brax dressler McGregor meyer Vanaf 59,- polo's McGregor arrow nu 44,90 overhemden king arrow Tot 40% korting kijk voor meer aanbiedingen op www.legrand.nl Hoe eerder u komt, Hoe groter de keus!! profiteer nu!! Maison Legrand herenmode TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41