Hotel wil trouwlocatie worden PZC Ontslagen bij Broomchemie door uitblijven vergunning PZC Project tegen vandalisme van start Meer huurders door vergrijzing en hoge prijs koopwoningen 13 Gemeente Reimerswaal voelt wel wat voor plan Rillandse ondernemer Kinderparels mooi verpakt Duits meisje trapt in rooster Blaastest faalt vijf keer Strandtoestellen toch in beeld Gasdamp ontsnapt bij Cerestar Geen subsidie betonrot weekenddiensten Zomerconcert agenda bij nader inzien vrijdag 28 juni 2002 door Rob Paardekam RILLAND - Hotel De Poort van Antwerpen aan de Hoofdweg in Rilland wordt wellicht een trouwlocatie. Dat zou de tweede in de gemeente Reimerswaal zijn. Momenteel kunnen paren hun burgerlijk huwelijk alleen laten voltrekken in de raads- en trouwzaal van het gemeente huis in Kruiningen. Het idee is afkomstig van de ei genaar van het hotel en een bruidspaar uit Rilland. Zij heb ben de gemeente een brief ge stuurd, waarin ze verzoeken de Poort van Antwerpen als trouw locatie aan te wijzen. „We heb ben hier al vaker huwelijken voltrokken", vertelt eigenaar L. Kooman. „Zo is het idee ont staan." Hij doelt op het feit dat het hotel, samen met de Johan- neskerk in Kruiningenenige j a- ren geleden als trouwlocatie diende toen de trouwzaal in het gemeentehuis werd verbouwd. De grote zaal van het hotel zou volgens Kooman als trouwzaal moeten dienen. „Daar kunnen paren in een prima ambiance trouwen." De gemeente staat niet onwel willend tegenover het verzoek, maar wijst erop dat heel wat za ken geregeld moeten worden al vorens de Poort van Antwerpen als trouwlocatie kan dienen. Zo zal het hotel door de gemeente raad moeten worden aangewe zenals 'huis der gemeente'. Toen er enkele j aren terug enkele bur gerlijke huwelijken werden vol trokken, is gebleken dat er heel wat extra werk verzet moest worden. Concurrentie De gemeente vreest bovendien oneerlijke concurrentie als al leen de Poort van Antwerpen als trouwlocatie wordt aangewe zen. Ondernemers uit andere kernen zullen op termijn wel licht ook de mogelijkheid voor trouwen willen bieden. Onlangs werd tijdens het overleg tussen ambtenaren van de burgerlijke stand ook het oude gemeente huis van Yerseke geopperd als trouwlocatie. Het museum ver trekt daar op termijn. In een ge sprek tussen het hotel en de gemeente dat binnenkort plaatsvindt, zullen deze zaken worden besproken. De gemeen te heeft al laten weten dat er in ieder geval geen bode aanwezig zal zijn. De Poort van Antwer pen zal zelf voor personeel moe ten zorgen dat de ambtenaar van de burgerlijke stand assis teert. Verder vraagt de gemeen te zich af wat de eigenaar van het hotel doet als een huwelijk is gereserveerd, maar later een lu cratiever bod wordt gedaan. Kooman is daar heel duidelijk in. „Geboekt is geboekt. Ik kan een huwelijk natuurlijk niet af zeggen voor een groot congres." Volgens de eigenaar hoeft hij het voor de financiën niet te doen, omdat een huwelijksvoltrek king hem misschien wel meer kost dan oplevert. „Ik wil ge woon de mogelijkheid bieden", aldus Kooman. „Maar", zo geeft hij toe. „Natuurlijk hopen we dat de mensen die hier trouwen ook hun feest hier houden. GEERSDIJK - Een uitnodigend opengesperde glan zende mossel vol met kleurige parels. Dat is het resul taat van samenwerking van kinderen van christelijke basisschool De Dubbele Punt uit Geersdi jk en kunste naar en dorpsgenoot Danny van Rijt. Het kunstwerk met de toepasselijke titel 'De mossel en zijn parels' werd gisteren officieel onthuld. Van Rijt leerde de kin deren in het voorjaar van 2001 hoe je met cement een kunstwerk maakt. Dat project kwam uit het cultuur menu van provinciale welzijnsinstelling Scoop. Na dat elk kind een kunstwerkje had gemaakt, ontstond het idee de krachten nogmaals te bundelen. Van Rijt ontwierp en vervaardigde daarop een reuzenmossel waarin de meeste van de door de kinderen gemaakte kunstwerkjes een plek kregen, foto Willem Mieras KAMPERLAND - Een Duits meisje is woensdagavond ge wond geraakt toen ze op het strandje bij het Cardium in Kam perland in een stalen rooster trapte. Volgens de politie gaat het om een soort barbecue. De brandweer heeft het ijzer vlechtwerk nauwkeurig uit de voet van het jonge slachtoffer gehaald. Na behandeling bij een huisarts kon ze haar vakan tie voortzetten. GOES - Op de M.A. de Ruijterlaan in Goes is in de nacht van woensdag op donderdag een 25-jarige man uit Den Haag aan gehouden wegens het rijden onder invloed. Toen het hem na vijf keer nog niet was gelukt een juiste blaastest af te leggen, werd hij naar het bureau gebracht voor een ademanalyse. Die wees uit dat de man bijna vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs werd afgenomen en hij zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. KRABBENDIJKE - Er komen misschien toch speeltoestellen op de strandjes van Krabbendijke en Yerseke. De gemeente, die nog steeds niet van plan is daar geld voor uit te trekken, hoopt op een bijdrage van R&B Wonen. De woningbouwver eniging heeft immers een pot j e voor proj ecten die de leefbaar heid in de kernen vergroten. Zo kon onder meer bakkerij en theeschenkerij Jikkemiene in Nisse tot stand komen. Daar werken cliënten van 't Gors. Het Reimerswaalse college trekt wel geld uit voor een bankje met vuilnisbak op het strandje van Hans weert. SAS VAN GENT - Bij zetmeelfabriek Cerestar in Sas van Gent is gisteren kort na het middaguur een gaswolk ontsnapt na een fout tijdens onderhoudswerkzaamheden. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Er was geen sprake van gevaar voor de volksgezondheid. Tijdens onderhoud in de fabriek ontstond een reactie tussen verschillende chemicaliën. Daarbij ontsnapte een damp met een indringende geur en een enigszins prikkelende werking. Cerestar waarschuwde de gemeentelijke en provinciale over heden. De brandweer van Sas van Gent hoefde niet in actie te komen. De mensen van de regionale brandweer, die eveneens ter plaatse waren, evenmin. De bedrijfsbrandweer van Cerestar stelde de situatie veilig. De brandweerlieden legden gedurende anderhalf uur een wa- terscherm om het mengsel van bisulfiet, verdund zoutzuur en polyesterdamp neer te slaan. De fabrieken bij de Sasse zet- meelproducent konden tijdens die klus gewoon doordraaien. MIDDELBURG - Huiseigenaren die te maken hebben met be tonrot, krijgen geen subsidie van de gemeente Middelburg om dat te herstellen. De gemeente heeft niet genoeg geld om in al le bekende gevallen bij te springen. Uit een voorlopige inven tarisatie blijkt dat er in de gemeente 768 woningen met beton rot zijn. Dat zijn zowel huur- als koopwoningen. Aanleiding voor het onderzoek was een verzoek van een bewoonster om een finan ciële bijdrage. De gemeente is eventueel wel bereid om de pro blemen te inventariseren, mensen te adviseren en eventueel te coöridineren als particulieren de reparatie gezamenlijk wil len aanbesteden. door Ingrid Huibers GOES - De hoge prijzen op de huizenmarkt, de toenemende vergrijzing en de uitvoering van een aantal grootschalige her structureringsprojecten zijn volgens woordvoerder II. Dek ker van de Goese woningcorpo ratie RWS debet aan de lange wachttijden voor een huurwo ning. Afgelopen jaar liep de ge middelde wachttijd in de ge meenten Goes, Kapelle en Noord-Beveland op tot ruim ne gentien maanden. Bovendien geldt die toenemen de wachttijd voor het eerst voor alle woningtypen. In voorgaan de jaren hadden met name ou deren last van de schaarste aan geschikte huurwoningen. Voor al de nog altijd hoge prijzen op de huizenmarkt zorgen ervoor dat steeds meer mensen willen huren. „De afgelopen jaren be gonnen starters vaak in een koophuis", zegt Bekker. „Maar door de almaar duurder wor- REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dende koopwoningen zie je dat die groep weer gaat huren. Ver der kan een toenemend aantal huurders de stap van een huur- naar een koopwoning niet meer maken." De wachttijden lopen verder op doordat de RWS allerlei spoed- verhuizingen moet regelen om de grootschalige herstructure ring, zoals van de Rooseveltste- de in de Goese Polder, in goede banen te leiden. Om de leefbaar heid van die wijk te verbeteren werden afgelopen jaren zo'n twintig huurwoningen ge sloopt. Tegelijkertijd werd een aantal woningen zo ingrijpend opgeknapt dat de bewoners (tij delijk) moesten verhuizen. Dit soort verhuizingen gaat voor. Het afgelopen jaar meldden zich ruim 1400 woningzoeken den bij de RWS. Daarmee steeg het aantal zoekers met ruim achttien procent. Eind vorig jaar stonden er in totaal zo'n 2800 mensen ingeschreven. Ook de vergrijzing speelt de RWS parten. „Veel ouderen met een koophuis willen graag naar een huurhuis overstappen, om dat het onderhoud van de eigen woning hen te veel wordt", zegt Bekker. „Dat zorgt voor een toe nemende schaarste aan senio renwoningen. Bovendien hou den ouderen langer dan nodig woningen bezet, waar jongere mensen voor op de wachtlijst staan." Daar komt nog bij dat een aantal op senioren gerichte nieuwbouwprojecten zoals de appartementen bij De Spinne in de Goese Polder, door bezwaren is vertraagd. De verkoop van huurwoningen, de laatste jaren door het Rij k ge propageerd, is door de RWS in middels tot een mi nimum terug gebracht. Verder kan de RWS niet zoveel doen. „Als er een be drijf was, waar ik een grote or der kon plaatsen voor een flink aantal extra woningen, zou ik het vandaag nog doen", zegt Bekker. „Maar zo is het niet." GOES - De serie zomerconcer- ten op het orgel van de Grote of Maria Magdalena kerk in Goes wordt morgen geopend door Ab Weegenaar, Weegenaar is orga nist van de St. Nicolaas- of Bo venkerk in Kampen. Het reper toire bestaat uit stukken van Tunder, Buxtehude en Bach. Het concert begint om 20.00 uur. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Broomchemie in Terneuzen wil dertig arbeidsplaatsen schrappen. De ontslagen zijn volgens het bedrijf het direc te gevolg van de weigering van het ministe rie van Volkshuisvestig, Ruimtelijke Orde ning en Milieu om vergunning te verlenen voor de productie van de vlamvertrager FR720. De provincie gaf aanvankelijk wel de ver gunning, waarna Broomchemie ruim vier miljoen euro investeerde om de installatie, waarin de vlamvertrager moest worden ge- procuceerd, om te bouwen. Na acties van Greenpeace besloot de minister de broom- houdende vlamvertrager echter voorlopig in de ban te doen, omdat er twijfels zijn over de gevolgen voor het milieu. Volgens Broomchemie nam het ministerie van VROM daarmee een onterechte beslis sing, die niet gebaseerd is op enige weten schappelijke grond. Het bedrijf probeerde via een kort geding de beslissing terug te draaien, maar de bestuursrechter besloot er zijn handen niet aan te branden. Die oor deelde in april dat de Raad van State er maar uitspraak over moet doen. Dat kan nog tot maart volgend jaar duren. Broomchemie zegt inmiddels een aanzien lijk financieel verlies te hebben geleden. Dit heeft mede tot gevolg dat een groot deel van de productiecapaciteit van Broomchemie niet kan worden benut, waardoor het be drijf in de rode cijfers komt. Door de huidige problemen stijgen de ver liezen volgens het bedrijf tot een 'onaan vaardbaar niveau'. Vakbonden De Raad van Commissarissen heeft op dracht gegeven de kosten van de bedrijfs voering drastisch te reduceren en het aantal arbeidsplaatsen met dertig terug te bren gen. Het voorstel voor de vermindering van het aantal arbeidsplaatsen is gisteren voor advies voorgelegd aan de ondernemings raad. Daarnaast zijn gisteren ook de medewerkers en de vakbonden over de voorgenomen plannen geïnformeerd. Bij Broomchemie in Terneuzen werken op dit moment 142 mensen. 'Een aderlating', zo typeerde technisch ma nager J. van der Wal gister-en de ontslagen. „Maar vanuit het bedrijf gezien zit er niets anders op. We hebben een ziek been en dan kun je twee dingen doen. Wachten tot de pa tiënt overleden is, of het zieke been afhak ken." Van der Wal wijst met de beschuldi gende vinger naar de milieubeweging, die het bedrijf steeds de voet dwars zet. „Als ze politiek willen bedrijven, moeten ze in Den Haag zijn, maar geen bedrijf kapot maken", betoogt de technisch manager. Wanneer de betrokken werknemers hun baan verliezen, is nog niet bekend. „We gaan eerst met de bonden praten over een sociaal plan" 29 en 30 juni 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: R. Posthumus, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113) 230318. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man, Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zon. 19.00 uur: R.C. Rijken, Beethovenlaan 3a, Goes, tel. 0113 252797. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand,Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16,Nieuw- dorp, tel. (0113) 612327. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: J A. Fortrie, Zangvogelstraat86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: J.H. Kok, Krabbendijke, tel. (0113) 501444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Plaisier, B. Vogelaarstraat2a, Kruinin gen, tel. (0113) 381566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: J. de Graaf, Korteweg 23, Driewegen, tel. (0113)655275. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur: M. B. Riemeijer, Kapelle, tel. (0113) 341264. Spreekuur 11.00-11.15en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat, Kamperland en Wissenkerke: J, A. Kersseboom, Kortgene, tel. 0900- 3301319. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: C. Duvekot, Kloetingseweg 84, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1, Goes, tel. (0113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin gen en Krabbendijke: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: J. Stevens en M. Stroo, tel. 0113 224099. Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: J. Verwey, Dahliastraat 96, Bergen op Zoom, tel. 0164 256690. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; COC-Café, 22.00 uur: Vrijdagavond café; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle- ning;Sportpunt Zeeland, 10.00 uur: Zwem-4-Daagse, Country Western- dag;De Pit, 14.00 uur: Seniorenbingo, Gebouw Leger des Heils, Raveleijn de Groene Jager, 19.30 uur: Benefietcon cert voor het Straatkinderen-project in Boekarest mmvThe Call;Sportpunt Zee land, 19.30-20.30 uur: AV'56 Zeeland loop; HANSWEERT - Voetbalveld, 19.30 uur Jeugdsoos Hansweert presenteert i.s.m. Halt. Expoze, KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; 69e Ron de van Kruiningen;KWADENDAMME Kermis;Sportcomplex, 19.30 uur; Pun- tenschieting Verenigde Sociëteiten; OUDELANDE - Kruipuitsedijk 3, 11.00- 16.00 uur: Open dag op de landelijk gele gen kwekerij van Eleonore de Koning; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; THOLEN - Nederlands Hervormde kerk, 20.00 uur: Urker mannenensemble; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00- 13.00 uur: Weekmarkt;Achter het haven meesterkantoor aan de Prinses Beatrix- haven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde;Neder- lands Hervormde kerk, 19.30 uur: Sa- menzangavond. MIDDELBURG - De zomerveiling van het Middelburgse Veilinghuis Witte wordt vandaag gehouden. In de PZC van don derdag 27 juni stond abusievelijk ver- méld dat de veiling zaterdag plaatsvindt. De veiling begint om 13.30 uur in Hotel Arnevillete Middelburg. door Rosalie Buizer HEINKENSZAND - Symbo lisch startte burgemeester E. Gelok van de gemeente Bor- sele gisteren het project tegen vandalisme en overlast rond om De Stenge en de naastgele gen drie basisscholen in Hein kenszand. Met een bijtend middel ging hij de graffiti die afgelopen mei werd aange bracht te lijf. Met ingang van maandag 1 juli zal een beveili gingsbedrijf zeventien weken in het gebied surveilleren. Begin mei was de Stenge in Heinkenszand doelwit van omvangrijke graffiti-beklad ding. De totale schade bedroeg 7545 euro. Ook de drie basis scholen naast De Stenge heb ben in toenemende mate te maken met rommel, vernielin- gen en andere voimen van overlast. „We kunnen heel veel tolereren van de jeugd, maar dit gaat echt te ver", zegt Ge- lok. „We hebben nu veel geld gestoken in dit project om het vandalisme tegen te gaan." Het surveilleren zal 's avonds en 's nachts plaatsvinden door beveiligingsbedrijf Proton Se curity. „Het is de bedoeling dat we rond gaan rijden en gaan controleren op vandalisme." zegt medewerker Ben Bous- ché. „Als we zien dat er iets Burgemeester Gelok bindt de strijd aan met graffiti op muur van De Stenge. foto Willem Mieras niet in orde is, spreken we de jongeren aan en als het echt uit de hand loopt houden we ze aan." De gemeente zal ook andere maatregelen treffen. Zo wor den er verboden-toegang bordjes geplaatst bij de ingan gen van de scholen, zodat de politie en het beveiligingsbe drijf iedereen die daar niet hoort kan aanspreken. Ook worden er voor de zomerva kantie ondei-houdswerk ver richt, zoals het nakijken van het hekwerk, controleren van alle verlichting en het vastzet ten van losliggende onderde len op de schoolpleinen. Het inschakelen van het bevei- ligingsbedrijf in de zomer maanden dient als experiment voor het project Beveiliging Bedrijfsterreinen. Hierover is al vaker gesproken met de po litie en een aantal bedrijven in de gemeente Borsele. Het pro ject staat nog in de kinder schoenen, maar met dit expe riment is het een opstapje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31