Vlissingen verhoogt sociaal fonds PZC PZC Ambtenaren legen de bureaus Junks stelen pinpas van andere verslaafde Dertig ontslagen bij Broomchemie door weigering vergunning Onderzoek naar verdeling Vlissingse sportaccommodaties 13 Bijdrage voor minima met 10 euro omhoog bij nader inzien Robotcompetitie in Vlissingen weekenddiensten Auto in brand gevlogen Bomen wijken voor fietspad Bouwplan Vrouwenpolder te zien Zwarte bromscooter gestolen Geen subsidie betonrot Raad akkoord met fusie VVV's Majoraat viert tweede lustrum agenda vrijdag 28 juni 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Failliet zullen we van een verhoging van 10 eu ro extra voor minima niet wor den. Wat is 24.000 euro in een tijd waarin zoveel mensen in weelde leven?" Die oproep deed E. Walrave-Troost van de PvdA gisteravond in de Vlissingse ge meenteraadsvergadering. Het amendement van de PvdA voor verhoging van de bijdragerege ling voor sociale en culturele ac tiviteiten, redde het ternauwer nood. VVD, CDA en twee leden van de Partij Souburg Ritthem (PSR) bleven tegen. door Aector Doorns MIDDELBURG - Officier van justitie F. van Es heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 40-jarige Vlissinger twee jaar gevangenisstraf geëist voor diefstal met geweld. Daar naast wil de officier dat de man acht maanden extra krijgt op gelegd, omdat hij nog in zijn proeftijd zit. Een 39-jarige me dedader uit Vlissingen hoorde veertien maanden cel plus zeven maanden voorwaardelijk tegen zich eisen. De oudste verdachte wordt ook nog dealen in harddrugs en een poging tot diefstal van j assen bij een Vlissingse kledingzaak ver weten. Zijn jongere compaan wordt er tevens van beschuldigd de portemonnees van twee pati ënten in ziekenhuis Walcheren en van een bezoeker van een plaatselijk café te hebben gesto len. De afpersing speelde zich 27 januari dit jaar af in de Vlissing se drugsscene. Zowel de ver dachten als het slachtoffer zijn verslaafd aan harddrugs. Zij be vonden zich allemaal in de wo- MIDDELBURG - De zomerveiling van het Middelburgse Veilinghuis Witte wordt vandaag gehouden. In de PZC van don derdag 27 juni stond abusievelijk ver meld dat de veiling zaterdag plaatsvindt. De veiling begint om 13.30 uur in Hotel Arneville te Middelburg. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Broomchemie in Terneuzen wil dertig arbeids plaatsen schrappen. De ontsla gen zijn volgens het bedrijf het directe gevolg van de weigering van het ministerie van Volks- huisvestig, Ruimtelijke Orde ningen Milieu om vergunning te verlenen voor de productie van de vlamvertrager FR720. De provincie gaf aanvankelijk wel de vergunning, waarna Broomchemie ruim vier miljoen euro investeerde om de installa tie, waarin de vlamvertrager moest worden geprocuceerd, om te bouwen. Na acties van Greenpeace besloot de minister de broomhoudende vlamvertra ger echter voorlopig in de ban te doen, omdat er twijfels zijn over de gevolgen voor het milieu. Volgens Broomchemie nam het ministerie van VROM daarmee een onterechte beslissing, die niet gebaseerd is op enige we- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Het gejuich in het PvdA-kamp voor de winst was er niet minder om. Zij hadden de meerderheid achter het voorstel gekregen. Lang bleef het onduidelijk hoe de RPCU zou stemmen en ook liet D66 niet het achterste van zijn tong zien. Toen het erop aankwam, bleek dat de twee partijen zich volledig konden vinden in het voorstel van de PvdA. D66 wilde zelfs een stap verder gaan. De eenmansfractie steunde ook met de SP het amendement van GroenLinks voor een verhoging met 11 euro en een extra douceurtje voor schoolgaande kinderen van ouders van minima. Dat amen dement kreeg onvoldoende steun. Risico Het probleem van beide amen dementen was dat de extra kos ten die gemaakt zullen worden, niet volledig gedekt waren. „Maar zo'n groot risico lopen we niet", vulde I. Bouziani van de PvdA aan. „Ons voorstel is om de tekorten in de begroting 2002 op te nemen. Bovendien kennen we de management-rapportage nog niet." En daarin zou ook fi nanciële ruimte te vinden zijn. De uitkomst stemde ook het platform voor uitkeringsge rechtigden en ouderen (Pugo) tevreden. Het platform had voor deze verhoging geijverd. Leden van het Pugo hadden vooraf gaand aan de raadsvergadering de fracties opgezocht om steun te krijgen. K. van Elburg van de Lokale Partij Vlissingen stipte aan dat Vlissingen geen 'wit goedregeling voor minima heeft'. „Vandaar dat het meer dan redelijk is dat wij de bijdra ge voor het culturele en sociale activiteiten verhogen." In het raadsvoorstel van het col lege van B en W was gesproken over een jaarlijkse verhoging voor volwassen uitkeringsge rechtigden van 68,07 euro naar 8 0 euro per persoon. Voor kinde ren tussen 12 en 18 jaar stelde het college een verhoging van 125 euro voor. Het voorstel ging niet ver genoeg. In navolging van de PvdA ging het merendeel akkoord met een verhoging tot 90 euro. ning van een van de verdachten, toen het incident plaats vond. De 39-jarige man en het slacht offer waren in de badkamer toen de derde verslaafde de deur opentrok en dreigde met een mes te steken. Hetzelfde scena rio herhaalde zich even later. Hij bedreigde het slachtoffer weer met een mes en dwong hem zijn pinpas en autosleutels af te ge ven. Dat gebeurde, waarna de daders ervan doorgingen. Bij de Postbank werd 620 euro ge pind. De 40-jarige Vlissinger ontken de elke betrokkenheid, Zijn me dedader zei erbij te zijn geweest, maar zijn rol zou beperkt zijn. Een getuige had beide mannen plannen horen maken om hun lotgenoot te bestelen. Een ande re getuige had vlak na het inci dent gezien dat ze veel geld bij zich hadden om dope te kopen. Volgens de officier hadden ze geworsteld met hun zucht naar verdovende middelen. Van Es vond ook de diefstallen door de 39-jarige Vlissinger bewezen. Verpleegsters hadden hem her kend van een foto. Hij volgt mo menteel een afkickprogramma in De Reilof dat hij onder bege leiding van de reclassering kan afmaken. Bij de 40-jarige man acht VanEs de kans groter dat hij in herha ling valt, gezien zijn mislukte pogingen tot afkicken in het verleden. Als het aan de officier ligt, betalen de junks het slacht offer 845 euro schadevergoe ding. Uitspraak 10 juli. tenschappelijke grond. Het be drijf probeerde via een kort ge ding de beslissing terug te draaien, maar de bestuursrech ter besloot er zijn handen niet aan te branden. Die oordeelde in april dat de Raad van State er maar uitspraak over moet doen. Dat kan nog tot maart volgend jaar duren. Broomchemie zegt inmiddels een aanzienlijk financieel ver lies te hebben geleden. Dit heeft mede tot gevolg dat een groot deel van de productiecapaciteit van Broomchemie niet kan wor den benut, waardoor het bedrijf in de rode cijfers komt. VLISSINGEN - De derde Vscram robotcompetitie vindt morgen plaats bij de Hoge school Zeeland in Vlissingen. De centrale ontmoetingsruimte van de school, het Atrium, wordt gevuld met zes verschil lende robotarena's waar de ro bots ten strijde trekken. Dit jaar is er een nieuw soort ro bot te zien: de Smart robotics. Deze robots moeten intelligente behendigheidsproeven afleg gen om als best gebouwde robot de eerste prijs te krijgen. Basis scholieren uit heel Zeeland doen met een zelfgebouwde robot mee aan vier wedstrijdonderde len. Scholen in Zeeland hebben hiervoor Lego-dozen gekregen om leerlingen zelf de robots in elkaar te laten zetten. Er doen ook nog wat kinderen op eigen initiatief mee aan de wedstrijd. F. Slager probeert tussen de ingepakte dozen nog wat notities temaken. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het portret van Jules Deelder, 'mijn held' gaat mee naar het nieuwe kan toor op het Scheldeterrein en 'mijn kerstboom' ook. Tal van nota's, mappen, cassetteband jes en tekeningen verdwijnen in verhuisdozen. De verhui zing van tweehonderd werk plekken van het personeel van de gemeente Vlissingen is in volle gang. Vandaag om elf uur gaan de deuren van het stad huis dicht. Over bijna twee jaar kunnen burgers en perso neel weer terecht en moet de ingrijpende renovatie voltooid zijn. „Het loopt op rolletjes", vindt L. Streekstra van de gemeente Vlissingen. Zij heeft de leiding over de verhuizing. „We liggen twee uur voor op het schema. Vrijdag rond het middaguur gaan alle stekkers eruit." Maanden geleden vroegen 'collega's naar welk gebouw ze zouden verhuizen, daarna naar welke kamer en daarna of het eigen bureau ook mee- mocht'. „Het wordt steeds ge detailleerder. Nu willen colle ga's weten of 'het plantje ook meemag'. Privéspullen worden ver huisd, maar als er iets kapot gaat, is dat op eigen risico. „We huren geen duur verhuisbe drijf in, om privéspulletjes te verhuizen. Dus de meeste mensen nemen zelf hun dier bare spullen mee. De verhuizing wordt aange grepen om eens 'veel nota's en levenswerken weg te gooien'. „Ik werk hier pas vanaf de cember, mijn la is nog niet zo vol. Maar mijn collega's zijn volop bezig om lades te legen. Dat is goed. Dan kunnen we fris en opgeschoond begin nen", zegt Amanda Schuiling- Smit van de afdeling ontwik keling. Er wordt rigoureus ingegre pen. Normaal zijn twee pa piercontainers per week voor het personeel genoeg, maar sinds een paar weken worden drie papiercontainers per dag gevuld. Doos na doos verdwijnt in de verhuiswagen. Eén verhuis doos is bestemd voor 'een knowhow-kast' een andere doos moet linea recta naar het gemeentelijk archief worden gebracht. F. Slager van de af deling verkeer is 'op tijd inge pakt'. „Ik moet nog wel even een paar notities maken voor de opening van het schoolplein van 't Mozaïek in Oost-Sou burg. Maar dan ben ik hier weg. Een gek gevoel", zegt hij vanachter een stapel dozen. „Je moet weg durven gooien, Maar Jules Deelder gaat mee. In een van de kasten van de af deling communicatie komt de 'sleutel van de stad' te voor schijn. „Die waren we com pleet vergeten", zegt R. de Witte van de afdeling commu nicatie. „In de jaren tachtig had Vlissingen een carnavals vereniging. Peter Dievenbach was Prins Carnaval", merkt hij op. „Dievenbach wilde dat er naar Brabants voorbeeld Amanda Schuiling-Smit gooit papier in de overvolle containers. foto's Ruben Oreel een speciale sleutel voor de stad werd gemaakt. Dat is ge beurd. De carnavalsvereni ging bestaat niet meer en de sleutel is in een kast verdwe nen. Wat we ermee gaan doen, weten we nog niet." Het personeel verhuist naar drie tijdelijke onderkomens. Maandag moeten de compu ters weer werken en zijn de telefoons aangesloten. De me dewerkers houden hun eigen telefoonnummer. Op het Stad huisplein, waar vroeger de NV Haven zetelde, trekken com municatie, het gemeentelijk management en burgemeester en wethouders in. In de Coosje Buskenstraat 200 is een balie voor allerlei publiekszaken in gericht. Op het Scheldeterrein huist verder een groot aantal ambtenaren van de afdeling milieu, ontwikkeling, verkeer, economische zaken tot finan ciën. De afdelingen die nu al aan de Vredehoflaan, Dr. Gal landstraat en Brouwenaar- straat zitten, blijven daar ge handhaafd. Folder In alle huishoudens van Vlis singen valt vandaag een be- waarfolder in de bus. Daarop staat aangegeven waar bewo ners zaken kunnen doen. Voor de raadsvergaderingen wordt uitgeweken naar het Vlissing se Arsenaalcomplex. Commis sievergaderingen vinden plaats in vergaderruimten in het voormalige gebouw van de NV Haven. Huwelijken zullen in het nieuwe maritiem mu- ZEEum worden voltrokken of - tegen meerprijs - in de Arse naaltoren. De bouwkosten voor de reno vatie van het stadhuis zijn ge raamd op ruim 8,5 miljoen euro, exclusief BTW. Met de architect- en adviseurskosten opgeteld komt het neer op 12,25 miljoen euro. Wytze Pa- tijn is de architect. 29 en 30 juni 2002 ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: A.M.M. Termeer en F. A. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253. Spreekuur 12.30-13 en 17.30-18 uur. zon. 0.00-24.00 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 31, tel. (0118)412525. Spreekuur 12.30-13 en 17.30-18 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: R. R. Lankhorst, Seïsweg 29, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118)639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: J.H. Vervloet, Roozenburghlaan 20, Mid delburg, tel. (0118) 627664. zon. 0.00-24.00 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. (0118) 461212. Spreekuur 12.30-13 en 17.30-18 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon, 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: A.A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. (0118) 478811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zat. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. zat. 20.00-zon. 22.00 uur: S. v.d. Kaaden, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: A. de Putter, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09,00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: Apotheken MIDDELBURG - Een 77-jarige automobilist uit Middelburg is gisterochtend met de schrik vrijgekomen, nadat zijn auto aan hét Groene Woud in brand was gevlogen. De man wist op eigen gelegenheid uit zijn wagen te komen. De oorzaak is waarschijnlijk kortsluiting. De auto is weggesleept. BIGGEKERKE - Het waterschap Zeeuwse Eilanden begint in oktober met de kap van 252 bomen aan de Hogelandseweg tussen Biggekerke en Middelburg. De bomen moeten plaats maken voor de aanleg van een fietspad langs de weg. Als het fietspad is gerealiseerd, worden er nieuwe bomen ge plant. De bomen, waaronder iepen, essen en wilgen, staan op het stuk tussen de Zoutelandseweg en de kruising Mariekerk- seweg/Krabbeneiland. Alleen de beplanting aan de noord kant van de Hogelandseweg wordt gerooid. Met uitzondering van de kruising: daar worden de bomen ook aan de zuid kant weggehaald. De kap vergunning en het gemeentebesluit liggen tot en met 8 augustus ter inzage bij de gemeente Vee re. VROUWENPOLDER - Het plan voor de komst van een nieu we woonwijk aan de Monnikendijk in Vrouwenpolder ligt tot en met 24 juli ter inzage op het gemeentehuis in Domburg. Dit 'bestemmingsplan Noorddijk' behelst tweeëntwintig wonin gen tussen de Noorddijk, de Vrouwenpolderseweg, de Dorps- dijk en de Fort den Haakweg. Op het terrein komen vier vrij staande woningen, vier woningen van het type twee-onder- een-kap en veertien geschakelde woningen. Begin dit jaar lag het voorontwerp-bestemmingsplan ter inzage. Het plan is niet ingrijpend veranderd. MIDDELBURG - Uit de Zacharias Jansenstraat in Middel burg is in de nacht van woensdag op donderdag een zwarte Yamaha bromfiets gestolen. De brommer stond op slot. Het verzekeringsplaatje van de Yamaha is XRM764. De waarde van de bromfiets is ruim duizend euro. MIDDELBURG - Huiseigenaren die te maken hebben met be tonrot, krijgen geen subsidie van de gemeente Middelburg om dat te herstellen. De gemeente heeft niet genoeg geld om in al le bekende gevallen bij te springen. Uit een voorlopige inven tarisatie blij kt dat er in de gemeente 768 woningen met beton rot zijn. Dat zijn zowel huur- als koopwoningen. Aanleiding voor het onderzoek was een verzoek van een bewoonster om een financiële bijdrage. De gemeente is eventueel wel bereid om de problemen te inventariseren, mensen te adviseren en eventueel te coöridineren als particulieren de reparatie geza menlijk willen aanbesteden. WISSENKERKE - Een meerderheid in de gemeenteraad Noord-Beveland is gisteravond akkoord gegaan met de voor genomen fusie van de VW op het eiland en de Kust VW Wal cheren. De samensmelting kost Noord-Beveland een kleine 75.000 euro. alarmnummer 06-23268462, Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tel. (0118) 466345. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Welsinge, Jw. Thibautstraat 45, Middelburg, tel. (0118) 623298. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse sportraad krijgt de opdracht om te onderzoeken hoe het in de ge meente Vlissingen gesteld is met verdeling van de sportaccom modaties. Daaruit zal moeten blijken in welke wijken extra accommodaties nodig zijn. De Partij Souburg Ritthem (PSR) pleitte voor een onderzoek naar een nieuwe sporthal in Oost- Souburg naast de huidige sport hal De Belt. Voor de andere frac ties was die opdracht te beperkt. De PSR kaartte aan dat er on voldoende accommodaties zijn voor zaalsporten in Oost-Sou burg. Zij vond het moment rijp voor de bouw van een nieuwe sporthal. Nu er al geïnvesteerd wordt in de renovatie van De Belt kan 'geld verdiend wor den'. D. Schinkel van de PSR berekende dat een nieuwe sporthal naar verwachting één miljoen euro kost. „Een extra hal naast De Belt komt neer op ongeveer een derde van dit be- drag." Er waren onvoldoende mede standers te vinden voor het voorstel. De raad oordeelde dat de renovatie van De Belt voor VLISSINGEN - De Stichting Majoraat in Vlissingen viert vandaag haar tweede lustrum. Dat wordt gedaan met een drankje en een hapje tijdens een receptie in Campus De Ruijter aan de Van Hogendorpweg. 'Het Majoraat' werd oorspron kelijk neergezet als mensa voor studenten van de Hogeschool Zeeland Voor de rest van de dag stond het pand leeg. Een aantal bewoners uit de wijk wilde de ruimte gebruiken om activitei ten te houden voor senioren. In middels is Het Majoraat niet meer weg te denken uit Paau- wenburg. Nog steeds vormen de activiteiten voor senioren de hoofdmoot. Maar ook andere groepen hebben de ruime loca tie ontdekt, waaronder een line- dance- en een squaredansgroep, een bridgeclub en een lijnclub. Paauwenburgbewoners zijn welkom tijdens de receptie van vier tot zes uur. 2002 voorzien is en dat daarvoor al een bedrag van 713.000 euro is gereserveerd. „Wat zijn de consequenties voor de vereni gingen, wanneer de renovatie wordt uigesteld in afwachting van nieuw ondex-zoek of nieuwe besluitvorming", stelden de RP CU en de PvdA. „Die opknap beurt kan ons inziens niet meer wachten." Iedereen was het er uiteindelijk mee eens om een in ventarisatie te maken naar het gebruik van sportaccommoda ties in de hele gemeente. „Mis schien komt daar wel uit dat er een nieuwe hal in Paauwenburg moet komen", zei N. Peters van D66. Speelterreinen Over zalen en accommodaties werd gisteren gesproken omdat de sportnota van Vlissingen op de agenda stond. De nota werd gisteren door de gemeenteraad goedgekeurd. Punt van kritiek was dat er in de nota weinig over speelvoorzieningen in de wijken werd gesproken. „In zowel nieuwe woonwijken als bij her inrichtingsprojecten moeten di rect al speelterreinen ingepland worden", zei E. Walrave-Troost van de PvdA. „Daarvoor is sa menwerking tussen de wethou ders ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en sport no dig." Wethouder L. Poppe-de Looff van het CDA kon zich daarin vinden. Zij zegde het overleg met haar collega's toe. „Bij nieuwe wijken wordt altijd ge keken naar de opbrengst van de grondprijs voor nieuwbouw. Als we voorzieningen later in een wijk willen plaatsen, krijgen we vaak veel discussie. Kijk maar naar de skateramp onlangs in Bossenburgh." STREEKACTIVITEITËN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG - SWOM Molstraat, 13.30 uur: themamiddag over nieuw erfrecht; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - St. Jacobstoren, 20.00 uur: Beiaardbespeling door Jos Vogel; Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 11.30 uur: Badminton voor 50-plussers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13