Zorgen om onderdak KV-Hulst PZC Conrector van Zeldenrust-Steelant Cor Vermeulen vindt het welletjes Hond verscheurt konijnen in Clinge Brandweer presenteert nieuw materieel Oostburg heeft het afgelopen half jaar flink moeten interen Geen maatregelen in Stationsstraat Sas Dronkemannen bekeurd Auto rijdt bromfiets aan Subsidie herdenking Dreischor Gewonde bij aanrijding Werkstraf voor autokraken agenda Poging tot beroving Stichting Kreatieve Vorming wacht op reactie na noodkreet over huisvesting Tuinconcert Snuffel- en bloemenmarkt donderdag 27 juni 2002 TERNEUZEN - Op de Herengracht in Terneuzen zijn dins dagavond rond half acht twee mannen aangehouden wegens openbare dronkenschap. De twee, 32 en 24 jaar oud en beiden afkomstig uit Duitsland, veroorzaakten overlast op de He rengracht. Op het bureau kregen beiden een bekeuring. HENGSTDIJK- Op het Vogelfort in Hengstdijk vond gister middag rond kwart voor drie een aanrij ding plaats tussen een automobiliste en en bromfietsster De 33-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst reed over de eigen weg van camping De Vogel en verleende op het kruispunt met het Vogelfort geen voorrang aan een 49-jarige inwoonster uit Axel die op haar bromfiets op de kruisende weg reed. Er was alleen materiële schade. DREISCHOR - Tijdens de nationale herdenking van de wa tersnoodramp op 1 februari 2003, staan de inwoners van Dreischor ook in hun eigen dorp stil bij de ramp van vijftig jaar geleden. Voor de herdenking wil de dorpsraad een subsi die van duizend euro aanvragen bij Stichting Renesse. Het geld wordt gebruikt om het dorpshuis af te huren, waar de herdenking begint. Ook is er geluidsversterking nodig. KERKWERVE - Bij een aanrijding op het kruispunt van de Lokkersweg en de Zuidnieuwlandweg is dinsdagmiddag een 64-jarige Schouwen-Duivelander gewond geraakt. De man reed in zijn bedrijfsauto over de Tureluurweg richting de Sta- pelsweg. Aangekomen bij het kruispunt gaf de 64-jarige be stuurder geen voorrang aan de van rechts komende auto. De 57-jarige bestuurster en haar twee medepassagiers kwamen met de schrik vrijDe man is met verwondingen naar het zie kenhuis gebracht. STREEKACTIVITEITEN: AARDENBURG - Restaurant de Munck, 19.30 uur: Bridge; AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten; Gregoriuscentrum,14.00 uur: Kaarten; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zangkoor; CADZAND - Akkerbouwbedrijf Zomder- weelde, Herenweg 2, 10.00 - 17.00 uur: Open dag; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; 13.30 uur: Hobby club; 19.45 uur: Bingo; Café De Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance voor 55-plussers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Bingo; SLUIS - Struisvogelboerderij Hogeweg 1,10.00-17.00 uur: Open dag in kader van week van het platteland; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Bil jarten voor dames, kaarten en canasta; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten; Schutterslokatie Sint Jan, 20.00 uur: Oe- fenschieting op de staande wip; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafelten nis; Cafe 't Polderken, 13.30 uur: Kaarten jo keren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Koers bal. Direct na de overdracht kreeg het publiek de kans om de nieuwe aanwinsten eens rustig van dichtbij te bekijken. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN-Met loeiende si renes scheurden twee brand weerauto's gisteravond met een noodgang naar de kazerne in Terneuzen. Het betrof dit keer geen brand of preventieve uit ruk. De actie hoorde bij de offi ciële presentatie van de twee gloednieuwe voertuigen. Nadat burgemeester R. Barbé de sleutels in zijn handen kreeg en die op zijn beurt weer door speelde aan brandweercom mandant J. Meijering, mochten geïnteresseerden de voertuigen (type Mercedes Actros) van dichtbij bestuderen. „Dit is heel iets anders dan we tot nu toe hadden", lichtte plaatsvervangend commandant W. van der Peijl toe. „Deze wa gens zijn voorzien van een auto matische versnellingsbak, heb ben vierwielaandrijving, een tank van 2400 liter en kunnen vijfduizend liter water per mi nuut uitspuwen. Dat laatste is ten opzichte van ons oudere ma terieel een verdubbeling." Van der Peijl benadrukte dat de aan schaf van de voertuigen niets te maken heeft met de komst van de Westèrscheldetunnel. „Daarvoor hebben we andere voertuigen op het oog", aldus Van der Peijl. Eén van de nieuwe wagens zal vanuit Sluiskil opereren, de an dere vanuit de Terneuzense ka zerne. Beide brandweerwagens kosten zo'n 400.000 euro. Daar naast kreeg een zeven jaar oude Daf-brandweerauto een 'mid- life-update'. Voor die vernieu wing was ongeveer 27.000 euro nodig. Het Terneuzense brand weerkorps hoopt bovendien vanaf oktober/november ge bruik te kunnen maken van een nieuwe hoogwerker. In West- dorpe wordt naar verwachting in september een nieuwe brand weerauto afgeleverd. GOES - Voor drie autokraken in Goes is een 48-jarige man uit Maurik gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een werkstraf van 140 uur. Als de man binnen twee jaar nog een keer met Justitie in aanraking komt, hangt hem een celstaf van twee maanden boven het hoofd. Verder moet de man de staat vijfhonderd euro betalen. Eerder werd de man uit Maurik door de politierechter veroordeeld tot een werkstraf van vier maanden waarvan een maand voorwaardelijk en betaling van vierduizend gulden. De man tekende hoger beroep aan om een verblijf in de gevangenis te ontlopen. Bij de autokraken op 24 oktober twee jaar geleden werd gereedschap zoals schuur- en boormachines en een cir kelzaag buitgemaakt. MIDDELBURG - Een man heeft gisterochtend rond tien uur geprobeerd een 36-jarige vrouw uit Middelburg in de Briljant in haar woonplaats te beroven. De vrouw werd, nadat zij van de fiets was gestapt, door de on bekende man aangesproken. Hij bedreigde haar met een mes en wilde dat zij haar portemonnee afstond. De vrouw weiger de en begon te gillen, waarop de man wegrende en verderop wegfietste richting de Segeerssingel. door Conny van Gremberghe HULST - De stichting Kreatie ve Vorming Hulst verwacht na de zomer geconfronteerd te worden met ernstige huisves tingsproblemen. KV-Hulst maakt sinds jaar en dag gebruik van het Hulster gemeenschaps centrum Den Dullaert, maar dat centrum werd vorige maand op last van de brandweer afge keurd. Het gebouw zou brand gevaarlijk zijn. Daarnaast pleit de stichting al jaren voor een ander onderko men, omdat het noodlokaal naast Den Dullaert dat KV- Hulst gebruikt, in uitermate slechte staat verkeerd. Het stichtingsbestuur schreef het Hulster gemeentebestuur in februari aan met het verzoek nog eens indringend te kijken naar de huisvestingsproblemen van de instelling. Gevraagd werd om met spoed twee ver vangende lokalen ter beschik king te stellen en te zorgen voor een frequenter gebruik van de kleine zaal van Den Dullaert na vier uui\ Antwoord op het ver zoek bleef volgens voorzitter W. Naessens tot nu toe uit. Wel werd door de gemeente het Landshuis - het voormalig ar beidsbureau in Hulst - aange boden als alternatief onderko men. „Wij hebben de gemeente laten weten dat wij dat gebouw niet geschikt achten. Het is boven dien te klein om het merendeel van onze curisten op te vangen. Op zich vinden we Den Dullaert een prima voorziening, alleen; dat gebouw blijkt nu te zijn af gekeurd. Als wij echter voor de zomer niet weten of we daar kunnen blijven en of we daar meer ruimte kunnen gebruiken dan nu het geval is, dan krijgen we in september echt proble men. Of liever; dan hebben we geen onderkomen. Ik had van de gemeente Hulst toch wat snel ler actie verwacht. Het kan toch niet zo zijn dat 270 cursisten straks in de kou komen te staan?", zegt Naessens. Krediet Volgens wethouder P. Weemaes (cultuur) van Hulst hoeft het KV-bestuur zich vooralsnog geen zorgen te maken. „We vra gen de raad van Hulst nog deze week om een krediet van 120.000 euro beschikbaar te stellen om een brandalarme- ringsysteem in Den Dullaert te installeren en een aantal aan passingen uit te voeren. Van de brandweer hebben we vervol gens tot januari de tijd gekregen om de plafonds te vervangen en de resterende brandwerende maatregelen uit te voeren. Den Dullaert kan dus na de zomer gewoon gebruikt worden. Ook door KV-Hulst. Wat het defini tieve huisvestingsplan betreft, daar zullen we ons als college ook over bogen. Ik hoop daar over in september klaarheid te kunnen verschaffen", aldus Weemaes. door Conny van Gremberghe OOSTBURG - De gemeente Oostburg is het afgelopen half jaar aanmerkelijk minder in de slappe was komen te zitten. De personeelslasten pakten drie ton hoger uit dan geraamd en ook was de gemeente zo'n 60.000 euro meer kwijt aan juri dische kosten dan eerst werd aangenomen. Daar stonden aanmerkelijk mindere inkom sten uit leges reisdocumenten en bouwvergunningen (120.000 euro) tegenover. Burgemeester en wethouders HEIKANT - De muziekvereni ging Pleikant geeft morgen een tuinconcert in Heikant. Het op treden vindt plaats bij Taverne het Speelhof en begint om 19.30 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl rekenen erop dat het merendeel van de hogere lasten gecompen seerd wordt door een hogere uit kering uit het Gemeentefonds. Voor een aantal zaken zal de nieuwe gemeente Sluis straks wel uit moeten gaan van hogere lasten. Met name de invoering van het dualistisch systeem, waarbij de raad meer zeggen schap krijgt en beleid kan ont wikkelen, zal de gemeente op jaarbasis zo'n 60 mille extra gaan kosten. Ook zal om de raad te bedienen een raadsgriffier moeten worden benoemd, die de gemeente ook geld gaat kosten. Een en ander stelt het dagelijks bestuur in de voorjaarsnotitie over de financiële toestand van de gemeente, die dit jaar minder uitvoerig is dan voorgaande ja ren. De verklaring hiervoor is simpel. Voor de herindeling moeten de financiële huishoud boekjes van Sluis-Aardenburg en Oostburg ineen geschoven worden. Zover is men nog niet. Momenteel worden de voorbe reidingen getroffen om de tarie ven van de twee gemeenten op elkaar af te stemmen. Lasten In de tweede helft van dit jaar zal daarover besluitvorming in de raad plaatsvinden. Pas dan zal duidelijk worden of de las ten in de nieuwe gemeente Sluis zullen stijgen of niet. B en W van Oostburg willen nu wel al een egalisatiereserve in het leven roepen om tegenvallers in de toekomst te kunnen opvangen. De financiële commissie van de gemeente Oostburg buigt zich morgen over de voorjaarsnoti tie. Tijdens de commissieverga dering wordt ook een krediet- voorstel van het college om 340.000 euro beschikbaar te stellen voor hertaxaties van het onroerend goed in Oostburg be handeld. De commissie vergadert in de kantine van het gemeentehuis en wel om 10.30 uur. HULST - Op het parkeerterrein - van het overdekte winkelcen trum aan het Stationsplein wordt zaterdag 29 juni een snuf fel- en bloemenmarkt gehou den. De markt begint om 8.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Cor Vermeulen uit IJzendijke zegt na 38 jaar het onderwijs vaarwel; hij gaat een fietstocht maken naar Santiago de Compostela. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hij is nog hart stikke fit. Veel mensen zien dat als een reden om door te gaan met werken, maar Cor Vermeu len uit IJzendijke denkt daar anders over. De 61-jarige con rector van het Zeldenrust-Stee- lantcollege sluit volgende week na 38 jaar zijn onderwijscarriè- re af. Stilzitten is voor Vermeulen geen optie. En dus test hij vanaf 10 augustus zijn fitheid tijdens een lange fietstocht. IJzendijke is het startpunt, Santiago de Compostela na 2500 kilometer het eindstation. Vermeulen hoopt zo door middel van spon soring geld voor de Nederlandse Kankerbestrijding op te halen. Maar zijn ambitieuze fietstocht dient toch vooral als een mo ment van bezinning. Cor Ver meulen begon in 19 64 zij n carri ère als basisonderwijzer op de Sint Antoniusschool in Axel. De Willi brordschool in Terneuzen volgde, waarna hij in 1967 als vakleerkracht gymnastiek in dienst trad van de gemeente IJ zendijke. In die hoedanigheid gaf hij les op basisscholen, het lhno en mhno en was tevens be heerder van het sportcomplex (nu Mauritshof). Negen jaar later verkaste Ver meulen als aardrijkskunde- en gymnastiekdocent naar de mid delbare school Petrus Hondius in Terneuzen. In 1980 stapte hij over naar de Steelant. Daar was hij tot de fusie met het Zelden- rustcollege (1995) directeur. Eén die er een strakke visie op na hield. „Toen ik werd aange steld, telde de Steelant hon derdtwintig leerlingen. De toe komst zag er niet rooskleurig uit. We hebben ons daarom toe gelegd op de zwakkere leerlin gen. Een goede scholier haalt het immers altijd wel, ongeacht op welke school of met welke le raren. Maar een zwakkere leer ling heeft juist de steun van een leerkracht nodig", vindt Ver meulen. Onder Vermeulens bewind ty peerde 'de Steelant' zich als een strenge school, waarbij orde en discipline in het belang van de leerling hoog in het vaandel stonden. Vermeulen: „Dat werd door veel ouders gewaardeerd, want we groeiden ieder jaar. In 1995 hadden we vierhonderd leerlingen." De fusie met het Zeldenrustcollege was voor bei de partijen echter financieel aantrekkelijk en daardoor haast onvermijdelijk. Deson danks ging het Vermeulen aan het hart. „Je offert toch iets op, dat je samen hebt opgebouwd." Bijsturen De IJzendijkenaar werd op de fusieschool directielid en had in de eerste periode last van aan passingsproblemen. „De Stee lant was een kleine school, waar directe communicatie heel snel mogelijk was. Je kon met een kleine groep docenten één dui delijke lijn trekken. Dat is hier met honderd leerkrachten een stuk moeilijker. De één is streng, de ander juist los. Ik merkte dat je op een grote school als leider niet meer zo snel kan bijsturen. Ik was gewend om vrijwel direct resultaat te zien", aldus Ver meulen. Vermeulen vindt dat er van de Steelant-cultuur van weleer weinig tot niets meer is te mer ken. „Het gedrag van veel leer lingen is veranderd. Soms druk ken scholieren zich uit op een manier, die een paar jaar gele den echt niet door de beugel kon. Ik hecht aan normen en waarden en ben absoluut geen vrijheidsprediker. Ik heb altijd gestaan voor goed onderwijs in een overzichtelijke structuur." Nu komt er dus tijd voor andere dingen. Zoals de fietstocht naar Spanje, maar ook zijn andere passie, zweefvliegen, zal uitge breid aan bod komen. „Die hobby heeft altijd een hele voor name rol gehad in mijn onder- wijscarrière. Ik zat vaak uren in de lucht en vergat dan alles. Als ik vloog, wist ik bij wijze van spreken niet meer dat de wereld bestond. Echt, als ik in die 38 jaar niet had gevlogen, was ik vast meerdere keren overspan nen geweest." door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Henk Ernst uit Clin ge trof gisterochtend in zijn tuin aan de Molenstraat negen van zijn konijnen dood aan. De beesten zijn de nacht ervoor af geslacht door vermoedelijk een hond. Konijnen verzorgen is een hobby van ErnstDe Clingenaar heeft in totaal vijftien konijnen. Slechts drie konijnen overleef den de aanval, drie anderen zijn nog vermist. Ernst kreeg naar eigen zeggen de schrik van zijn leven toen hij gisterochtend vroeg de tuin in stapte om de konijnen te verzor gen. Achter in de tuin bij de hok ken zag hij het eerste dode konijn liggen. Hij rende meteen terug naar zijn huis en toen hij even later wat van de schrik be komen was en terug naar de hokken ging, zag hij nog drie dode konijnen liggen, alle witte Vlaamse reuzen. Van een van de konijnen zijn de voorpoten af gebeten en buiten een tuinhek lag een Vlaamse reus die com pleet in stukken gescheurd was. De overige dode dieren liggen deels begraven her en der in de tuin. De hokken zijn gemoles teerd. In het gaas zitten grote gaten. Ernst belde meteen de politie omdat hij in eerste in stantie dacht aan vandalisme. De politie en de boswachter zijn polshoogte komen nemen en aan pootafdrukken in het zand en krassen in het hout van de hokken leidden zij a f dat het een hond moet zijn geweest. Herhaling „De politie heeft me gezegd dat de hond zeker zal terugkomen", zegt Ernst. „Omdat hij sommige konijnen begraven heeft, zal hij ze weer komen zoeken. Ernst is ten einde raad„Ik weet niet wat ik moet doen om de andere ko nijnen te beschermen. Ik heb ze al in de hoogste hokken ge plaatst in de hoop dat de hond er nu niet bij kan." De kippen die in hun ren op de grond rond scharrelen, bleven onaange roerd door de hond. Volgens Ernst is een eindje verderop in de Molenstraat in de nacht van maandag op dinsdag ook een konijn verdwenen en in de Clingse Teerlingstraat werd eerder ook een koni j nenhok ver nield. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent ziet nog geen aan leiding en mogelijkheden om verkeersmaatregelen te nemen in de Stationsstraat. Bewoner H. Govaert van deze straat kan een brief met een antwoord van die strekking tegemoet zien. Het college besprak tijdens de wekelijkse collegevergadexing de klachten van Govaert over de verkeersdrukte in zijn straat. „Op dit moment zijn we niet in staat om er iets aan te doen", al dus wethouder R. Noët. De ge meente heeft weliswaar met openbaar-vervoersbedrijf Con- nexxion gesproken over de mo gelijkheid om de buslijn die door de straat komt te verhuizen naar elders. Connexxion voelde daar echter weinig voor. Boven dien zou het verhuizen van de bushalte uit de Stationsstraat in een andere straat weer tot kl achten kunnen leiden De klacht over het vele vracht verkeer in de straat is volgens het Sasse college inmiddels enigszins achterhaald. Tijdens de aanleg van de rotonde aan de Westkade was er weliswaar sprake van verhoogde drukte door vrachtverkeer in de Sta tionsstraat. Nu die rotonde er eenmaal ligt, is het vrachtver keer door de straat aanzienlijk verminderd, aldus de wethou der. Die merkt verder op dat er in de toekomst mogelijk maat regelen worden getroffen in het kader van de uitvoering van het plan Vitaal Sas van Gent. Dat plan beoogt het centrum van Sas nieuwe (economische) im pulsen te geven. „Het zou kun nen dat dan de Stationsstraat ook een andere functie krijgt", zegt Noët. Die voegt daar in de zelfde adem echter aan toe dat de Stationsstraat buiten het winkelgebied ligt. Zodoende is het nog maar de vraag of de aan pak van de straat in Vitaal Sas wel de hoogste prioriteit krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43