PZC Huisartsenpost nog dit jaar open 1 8 I I lü W& Zierikzee krijgt vergunningen parkeerbeleid niet op tijd klaar Lokale omroep richt zich weer op vast publiek 13 Mosterd uit Zierikzee Binnenkort weer 24 uur per dag een medicus in ziekenhuis Zierikzee Hond verscheurt negen konijnen Een praatje op het droge iMmÊÊÊm mê Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk Poging tot beroving zeeuwse almanak Auto (S) AutoTrack.nl waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOU WEN-DUIVE LAND donderdag 27 juni 2002 door Marcel Modde ZIERIKZEE - De huisartsen op Schouwen-Duiveland begin nen een gezamenlijke post in het Zierikzeesc ziekenhuis voor avond-, nacht- en weekeinde- diensten. Voorzitter R. Smits van de Regionale Huisartsen Vereniging (RHV) verwacht dat de voorziening eind dit jaar in gebruik kan worden genomen. Alle huisartsen op het eiland hebben zich bij het initiatief aangesloten, aldus Smits. Daar naast wordt nog gezocht naar versterking voor de waarne ming van de artsen op de post, indien ze worden weggeroepen. Organisatorisch gaat Zierikzee een eenheid vormen met de op te richten huisartsenposten in Goes en Vlissingen. Die con structie is één van de voorwaar den, gesteld door de verzeke raar, in verband met financiële ondersteuning. Onduidelijk is nog of die eenheid ook één cen traal telefoonnummer krijgt, zegt Smits, waar vandaan kan worden doorgeschakeld naar de gewenste locatie. Een groot voordeel voor Zierik zee is dat er straks in het zieken huis weer 24 uur per dag een me dicus aanwezig is. Patiënten hoeven daarnaast niet meer te zoeken naar het telefoonnum mer van de dienstdoende huis arts buiten kantoortijden. De post is bovendien goed bereik baar en ook voor toeristen een herkenbaar punt voor de eerste medische zorg. Volgens RHV- voorzitter is het streven de huis artsenpost per 1 november dit jaar te openen. Is dietijdte krap, dan wordt het misschien 'één of twee maanden later'. Verpleegafdeling De nacht- en weekeindepost is één van de onderdelen ter ver sterking van het afgeslankte ziekenhuis in Zierikzee. Daar naast is het de bedoeling om de klinische functie ten dele in ere te herstellen door de opening van een kleine verpleegafdeling CLINGE - Ten minste negen ko nijnen zijn in de nacht van dins dag op woensdag verscheurd, vermoedelijk door een hond. De konijnen zaten in hokken in een tuin in de Molenstraat in Clinge. Ze waren het bezit van een hobbyist; slechts drie van zijn vijftien konijnen overleef den de aanval, drie anderen wa ren gisteren nog vermist. Advertentie koop nu alvast je Schoolagenda en maak kans op een Mountainbike vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu aspergesoep en gevulde courgette (vegetarisch) of zalmfilet met tagliatelle en ijs met aardbeiensaus voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 29 juni 14.30-16.30 uur Jolanda Dekkers Pierre de Nijs blokfluit gitaar van Frescobaldi tot Fauré in onze binnentuin: Ontwerp voor Kunst aan de Kaaien' no 11: Jackie Bongers Angels don't forget de Directiekamer: de jonge Kimpe dei Winkel1 DRVK in Woord Brasserie kijk ook op v.drukkeri jmiddelburg.nl KERY Beeld &Gelui' voor kort-meerdaags-verblijf, in combinatie met een aantal bedden voor patiënten die her stellen van een operatie. De besturen van de Oosterschel- deziekenhuizen en het Zieken huis Walcheren lieten dinsdag bij de presentatie van hun fusie plan weten, dat zij Zierikzee als nevenvestiging van het nieuwe centrale ziekenhuis in Midden- Zeeland willen optuigen met extra faciliteiten. Daarbij hoort ook de concentratie van oog heelkundige ingrepen, zodat Zierikzee uitgroeit tot een oog heelkundig centrum voor boven de Westerschelde. Met het Oog ziekenhuis Rotterdam wordt overlegd over samenwerking. Voorzitter W. Alkemade van de belangenvereniging Houdt de Zorg op Schouwen-Duiveland Kern Gezond ziet met de bouw van een centraal ziekenhuis een grotere kans ontstaan op ver sterking van Zierikzee als ne venvestiging. „De zware specia listische kennis en kunde wordt gebundeld en verder uitge bouwd. Dat is nooit verkeerd. Als nevenvestiging kun je daar van profiteren. Dit gaat de kant uit die voor Schouwen-Duive land de meest haalbare is: een laagdrempelig profielzieken huis." Alkemade zegt inmiddels een brief te hebben ontvangen van het ministerie van Volksge zondheid, waaruit blijkt dat 'Den Haag welwillend staat ten opzichte van het extra geld voor het optuigen van Zierikzee'. Die financiering betreft ook de ves tiging van een extra (derde) am bulancepost in het Schouwse kustgebied. Wethouder A. van der Wouden reageert bovenal 'voorzichtig huiverig' op de nieuwbouw- plannen van de Goese en Vlis- singse fusiepartners. „We heb ben niet zulke beste ervaringen met het Oosterscheldezieken- huis, wat het nakomen van af spraken betreft." Hij wil de garantie dat de fusie de op waardering van de locatie Zie rikzee niet vertraagt. „Ik word een beetje zenuwach tig als straks misschien alle energie in dat nieuwe zieken huis, waar ik op zich de voorde len van inzie, wordt gestoken en Zierikzee weer helemaal op de achtergrond raakt. Elke dag trek ik de kast open en zie daar dat pak met 17.000 handteke ningen liggen. Het duurt alle maal al veel langer dan me lief is." Van der Wouden wil zo snel mogelijk overleg met de Raad van Bestuur van het ziekenhuis om te horen hoe de zaak er voor staat. pagjjjfll r": V-" - v.v'-'" -v V - - BRUINISSE - Op een zomerse dag je schip laten droogvallen. De platbo dems met hun zomergasten doen het re gelmatig op het Wad. Maar bij Bruinisse zijn het de vissers die om de zoveel tijd hun schip laten 'stranden' aan de Grevelingendam. Een mooie gelegenheid om eens een rondje onderlangs te doen. Een klopje hier, een tikje daar. Hoe ziet de scheepshuid er uit, moet het schip al het dok in? Gezel liger is het om de inspectieronde samen v'.v: 7. Sfe-fe' te doen. En zo liggen de Bru 25 en Bru 26 zusterlijk naast elkaar, alsof ze veel te vertellen hebben. Haast is er niet, het hoogwater laat nog even op zich wachten. Passerende fiet sers en automobilisten vergapen zich V. -ar-"-: 1 - - -W - - r - - - -r' r v k.r". aan dit wat naakte uitzicht. De altijd aanwezige pierenstekers hebben geen tijd om te kijken. Zij doen hun werk als altijd, schip of geen schip op het droge. foto Dirk-Jan Gjeltema door Famke van Loon ZIERIKZEE - Niet alle bewo ners van de Zierikzeese binnen stad zullen vóór 1 juli hun aan gevraagde parkeervergunning in huis hebben. Late of onvolle dige aanvragen worden in de loop van de komende weken af gehandeld. De gemeente Schouwen-Duive land zal daarom de eerste weken van juli gebruiken als over gangsperiode naar het het nieuwe parkeersysteem. Foutparkeerders vinden een waarschuwing onder hun rui tenwisser, in plaats van de ge bruikelijke boete. Bij het over grote deel van de bewoners en bedrijven zal zatermorgen wél de aangevraagde parkeerver gunning op de mat ploffen, zodat het belanghebbenden- parkeren zoals afgesproken maandag kan worden inge voerd. Problemen Zierikzee maakt zich op voor het nieuwe parkeerregime, dat een einde moet maken aan de parkeerproblemen in de bin nenstad. Bewoners van het cen trum en bedrijven kunnen een parkeervergunning aanvragen, terwijl de bezoekers vanaf 1 juli alleen nog betaald hun auto bin nen de stadswallen mogen stal len. Onder meer bij de Hoofd poortstraat en de Oude Haven zijn inmiddels de - nog afge- Zoals in de Zevengetijstraat wordt de hele binnenstad van Zierikzee met verkeersborden en extra par keerautomaten klaargemaakt voor het nieuwe parkeerregime. plakte - verkeersborden opge hangen, die bezoekers vanaf aanstaande maandag moeten attenderen op dit nieuwe, zoge heten combisysteem. Parkeer terreinen aan de Mosselboom gaard en de Gasthuisstraat, waar gelijktijdig het betaald parkeren wordt uitgebreid, krijgen in allerijl extra automa ten. Volgens T. van de Ketterij, be leidsmedewerker verkeer, zal de binnenstad wat dat betreft op tijd klaar zijn voor het be langhebbenden-parkeren. „Die borden zijn geen punt", stelt hij met zekerheid vast. Met nog een paar dagen te gaan is het voor namelijk de uitgifte van de ver gunningen zelf die de spanning in het gemeentehuis doet oplo pen. „Met man en macht wordt er gewerkt om ervoor te zorgen Advertentie foto Marijke Folkertsma dat de mensen de vergunningen op tijd binnen hebben. Het is nu even doorploeteren", aldus M. van de Berge, coördinator uit voering en handhaving. De af gelopen weken hebben bewo ners en bedrijven samen meer dan duizend vergunningen aan gevraagd. Terwijl de klok steeds harder begint te tikken, moeten al deze aanvragen worden be handeld en de parkeerkaarten worden afgegeven. Het 'grootste gedeelte' van de bewoners en bedrijven krijgt volgens plan zaterdag de fel begeerde vergunning (en de bijbehorende kraskaarten voor gasten). Van de Berge weet wel dat niet alle aanvragen voor de deadline zijn afgehan deld. Sommige bewoners hebben be trekkelijk laat hun aanvraag bij de gemeente ingediend, terwijl anderen niet alle vereiste papie ren hebben meegestuurd. Zij zullen hun belanghebbenden- kaarten iets later krijgem Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur, Zoetermeer Stadslijn 28 juni Eindhoven-'s-Hertogenbosch Eindhoven-Tilburg 29 op 30 juni Amersfoort-Baarn, Baarn-Soest 29 en 30 juni Hengelo-Oldenzaal 29 en 30 juni Arnhem-Nijmegen, Arnhem-Tiel 29 en 30 juni Zwolle-Groriingen 30 juni Den Haag C/HS-Leiden C 30 juni t/m 2 juli ('Internationaal) Alphen a/d Rijn-Woerden 1 en 2 juli Nachtnet Amsterdam C-Leiden C 1 op 2 juli Schiphol/Amsterdam C—Berlijn 29 en 30 juni ('Internationaal) Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). -'Bel 0900 - 9296 0,25 p m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Radio Schou wen-Duiveland gaat een nieu we koers varen met de zomer programmering. De proef vorig jaar met Beach FM, met veel en tertainment en een specifieke zomersound gericht op jeugdige luisteraars, maakt te veel in breuk op de eigen identiteit van de lokale omroep, vindt het be stuur. Daarom zijn de programma's deze zomer weer hoofdzakelijk gericht op de luisteraars van dertig plus, de doelgroep die het gehele jaar door geldt voor deze zender. „Met Beach FM was het net of een andere zender bezit had ge nomen van onze studio en was er bijna geen sprake meer van her kenbaarheid. Dat willen we de ze zomer dus anders aanpak ken", zegt Marcel Willemse uit Zierikzee. Vrijwilligers Samen met de bestuursleden Hans Kik en Wim de Valk coör dineert hij de zomerprogram mering 2002. Zij weten zich gesteund door 24 vrijwillige medewerkers voor presentatie en techniek. „Een prima team, maar je moet er wel even hard aan trekken om het samenge steld te krijgen", constateert Willemse. Hij heeft ervaren dat de vaste medewerkers zich niet ook nog eens spontaan aanmelden voor de zomerprogramma's. Als zij echter persoonlijk worden be naderd, blijkt er toch een grote bereidheid te zijn om mee te werken. „Zodra er dan een groepje is, stimuleert dat ande ren ook weer, zo blijkt in de praktijk." Gevarieerd Volgens Willemse kan er met de beschikbare mensen en midde len een gevarieerde en door dachte programmering worden gedraaid. Hij is in elk geval tevreden met de plannen zoals die nu gereed liggen. De zomerradio biedt vanaf maandag 1 juli tot en vrij dag 30 augustus een ochtend programmering tussen negen en twaalf uur met vaste rubrieken als: de agenda, het nieuwsover zicht en korte reportages over locaties en activiteiten waar zo wel eigen bewoners als toeristen bij betrokken zijn. Die reportages bestaan uit ge sprekken met bijvoorbeeld be zoekers van de kinderboerderij in Zierikzee, fietsers die de rou te langs de bloeiende akkerran den volgen en wandelaars door Dreischor als groenste dorp van Europa. Verder komen in dit programma mensen als de par keerwachter in Zierikzee, de sluiswachter in Bruinisse en de slakkenkweker in Kerkwerve aan bod. „Op de woensdagochtend trek ken we er met de reportagewa gen opuit", zegt Willemse. „Dan werken we met zowel studio presentatie als met presentato ren op locatie." Hij is blij met de inzet die de medewerkers van het programma Ontbijtkids aan dat locatieprogramma willen leveren. Ideëel Er worden programma's ge maakt vanaf het milieu-edu catief centrum Ecoscoop en Camping de Wijde Bliek in Re- nesse, vanaf de kermis in Zie rikzee, Camping Den Osse in Brouwershaven en Aquadelta in Bruinisse. Bij toerbeurt staat een ideële in stelling centraal, zoals War Child, Stichting Doe een Wens en de Clini Clowns. De laatste locatie-uitzending op woensdag 28 augustus komt vanuit De Beuze in Zierikzee en staat in het teken van het promoten van de eigen organi satie. MIDDELBURG - Een man heeft gisterochtend rond tien uur geprobeerd een 36-jarige vrouw uit Middelburg in de Briljant in haar woonplaats te beroven. De vrouw werd, nadat zij van de fiets was afgestapt, door de on bekendeman aangesproken. Hij bedreigde haar met een mes en wilde dat zij haar portemonne afstond. De vrouw weigerde en begon te gillen, waarop de man wegrende en verderop weg fietste richting de Segeerssin- gel. Advertentie door Jan Jansen IJZENDIJKE - De Zeeuwse Vlegel brengt binnenkort een nieuw artikel uit: op de folklo ristische dag in IJzendijke, za terdag 20 juli, wordt Zeeuwse mosterd gepresenteerd. De producent van de mosterd is het mosterdfabriekje d'Hooge Molen in Zierikzee, dat op het ogenblik met de verwerking be zig is. De grondstof komt van akkerbouwer E. van de Vijver uit Graauw. Voorzover bekend is hij de enige Zeeuwse boer die mosterdzaad, een voor deze pro vincie ongebruikelijk gewas, in zijn bouwplan heeft opgeno men. Vorig jaar verbouwde hij twee hectare, dit jaar zelfs zes hecta re. Die uitbreiding heeft vooral te maken met de omschakeling van Van de Vijver op biologische landbouw. Mosterdzaad staat te boek als een ideaal omschake lingsgewas. De opbrengst zal Van de Vijver echter grotendeels buiten Zeeland moeten zien af te zetten. Advertentie Met een arrogante glimlach rond de lippen arriveerde hij van de week op zijn werk, die Vlissinger van begin veertig. Om de midlife-crisis in aan tocht te bezweren, kocht hij onlangs een open sportwa gen en nu het zulk schoon zo merweer was, had hij beslo ten ermee naar zijn werk te gaan. Hij parkeerde de bolide op een plaats die vanuit het kantoor goed zichtbaar is. Om met name zijn vrouwelij ke collega's met hun neuzen op feiten te drukken. Zijn komst bleef niet onopge merkt. Op de gang trof hij een secretaresse, die zijn zojuist verworven status van play boy handzaam samenvatte. „Heb je eindelijk de poen voor zo'n auto en dan heb je er de kop niet meer voor. Hij liet zich niet uit het veld slaan en liep door naar zijn werkvertrek. In de gang stuitte hij op de dame met de koffiekar, die hem blijkbaar ook uit zijn cabrio had zien komen. „Leuke kar", riep ze spontaan. Als je nog een beetje een kuif had gehad, kon je die lekker in de wind laten wapperen. Zijn midlife-crisis is versneld en in volle hevigheid aange vangen. Bel voor meer informatie: tel. (0172) 468 172. Deze actie loopt t/m 31 augustus 2002. N»S De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35