Goese campagne cameratoezicht PZC PZC Belangengroep kan aan de slag Raad Kapelle praat verder over school Vijftiende volksdansfestival Borsele Proef met 'knip' in Kioetingse Zomerweg voorlopig afgeblazen Meningen over fusie ziekenhuizen verdeeld b 15 Publiek wordt op toezicht gewezen agenda Buitenconcert Werkstraf voor autokraken Poging tot beroving Gewonde bij aanrijding Dorpsraad verdeelt subsidie Subsidie herdenking Dreischor Seniorenbingo Concert donderdag 27 juni 2002 door Mieke van der Jagt KAPELLE -De gemeenteraad van Kapelle kan niet beslissen hoe het verder moet met de Juli ana van Stolbergschool, met de kinderopvang en met de ambte naren die uit het gemeentehuis dreigen te barsten. Middenin de behandeling van de kwestie werd dinsdagavond de raadsvergadering geschorst omdat het te laat was geworden. Vanavond vanaf half acht praat de raad verder. Een meerderheid neigde dins dag naar een oplossing waarbij voor de school en de kinderop vang nieuwe gebouwen worden gezet. De ambtenaren trekken dan in het schoolgebouw. Voor een plan van de SGP-fractie om een nieuw gebouw neer te zetten voor de school en de kinderop vang samen, was nog geen meerderheid te vinden. Probleem bij de nieuwbouw- plannen is dat een groot deel van de kosten nog niet is gedekt. De voorkeur van het college gaat uit naar het alternatief: uitbrei ding voor het gemeentehuis en uitbreiding van de Juliana van Stolbergschool. De kinderop vang krijgt dan een nieuw ge bouw. Financiële problemen le vert die optie niet op, maar wel een aantal emotionele. Kapelle- naren willen het stukje groen achter het gemeentehuis, dat bij uitbreiding verdwijnt, niet kwijt. Ook vinden omwonenden nog een uitbreiding van de Juli ana van Stolbergschool er min stens één te veel. De fractie van Gemeentebelang blijft vasthouden aan een ver dieping op het gemeentehuis. Wethouder L. Niewenhuijse re kende voor dat dat veel te wei nig soelaas biedt. Kapelle heeft al te weinig ambtenaren en het aantal beleidsgebieden en ta ken breidt zich alleen maar uit. Alleen al om het huidige aantal ambtenaren de vierkante me ters te geven die de ARBO-wet voorschrijft, moet het gemeen tehuis groter worden. De verga dering vanavond vindt plaats in het gemeentehuis. door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes gaat van de zomer, samen met de ho recabedrijven in de binnenstad, een campagne voeren om het ca meratoezicht in het uitgaans centrum van Goes nog eens on der de aandacht van de stappers te brengen. De kroegbazen heb ben sterk de indruk dat een deel van het publiek helemaal niet in de gaten heeft dat er zestien ca mera's in de stad hangen. Die camera's moeten er in de eerste plaats voor zorgen dat het uitgaanspubliek zich in Goes veilig en beschermd weet. Ze re gistreren van donderdagavond tot maandagochtend tussen 22.00 en 6.00 uur nagenoeg alles wat er in de stad gebeurt. Als er overtredingen zijn begaan, kan de politie de registraties bekij ken. Zodra er ongeregeldheden dreigen kan de politie ook live meekijken en verschillende ca mera's bedienen. Op die manier kan het politie-optreden wor den geregisseerd vanuit de ruimte waar de beelden op de monitors komen. Louter de aanwezigheid van ca mera's moet al preventief wer ken en het aantal overtredingen beperken. Daarom zijn overal in de stad borden opgehangen die melden dat er cameratoezicht in de stad is. Vanuit de horeca ko men echter geluiden dat de bor den het publiek niet voldoende REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl informeren. Veel stappers lijken over de borden en over camera's, die ook in het zicht hangen, heen te kijken. Kaarten Een 'freecard-campagne' moet deze zomer nog eens extra infor matie geven. In de cafés komen rekjes te hangen met ansicht kaarten die je gratis mag mee nemen. Ze zijn er in twee soor ten. Op de ene staat de tekst 'ik zie jou wel zitten' over een lens heengedrukt. De andere zegt, met als achtergrond een video band: 'Ik heb je wel gezien'. Op de achterkant van de kaarten staat korte informatie gedrukt over het cameratoezicht. De campagne wordt bewust in de zomer gehouden omdat dan veel stappers lang op straat blij ven hangen, rond de terrassen. De camera's zijn nadrukkelijk voor de openbare ruimten be doeld, want in de cafés wordt de orde door het personeel gehand haafd. Bovendien stappen er in Goes in de zomer toeristen die van de gang van zaken in Goes niet op de hoogte zijn. STREEKACTIVITEITEN: BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.Ü0 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu- menten;GOES - Grote Markt, 08.00-16.00 uur: Zomerkoopjesmarkt; Sportpunt Zeeland, 10.00 uur: Zwem- -4-Daagse, Mexicaanse dag; 13.00-14,35 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; Wijkge- bouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10voormeisjesvan 10t/m 12jaar;Groen College, 20.00 uur: Themabijeenkomst maatschappelijk ondernemen in de agrarische sector Groen College Goes doorZLTO; HEINKENSZAND - Informatiecentrum 13.30 uur: Natuurkunst, creatieve mid dag; KAPELLE - Gemeentehuis, 20.00 uur: Concert Aquarel-Quartett; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio- NIEUWERKERK - Tuinstraat, 19.30 uur: Concert fanfare Oefening Uitspanning; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde. KAMPERLAND - Brassband Ons Genoegen uit Kamperland geeft samen met de korpsen Wil- helmina uit Colijnsplaat en EMM uit Kortgene op zaterdag 6 juli een buitenconcert. Voor de derde keer treden de brassbands gezamenlijk op. Dit keer met als thema zomervakantie. Het con cert begint om 19.00 uur aan de Veerweg in Kamperland. Heinkenszand biedt in juli onderdak aan de vijftiende editie van het festival van de stichting Volksdansfestival Borsele. door Rosalie Buizer HEINKENSZAND - De stich ting Volksdansfestival Borse le, die elke twee jaar een groot festival organiseert, houdt van 7 tot 14 juli het evenement voor de vijftiende keer. Vier groepen uit Bulgarije, Polen, Turkije en Mongolië logeren ruim een week bij Borselse gastgezin nen om een cultureel program ma door heel Zeeland te ver zorgen. De Bulgaarse groep Zdravetz is afkomstig uit de hoofdstad Sofia en is opgericht in 1985. De groep van ongeveer veertig mensen bestaat uit zowel vol wassenen als kinderen. Zij zullen dansen opvoeren en lie deren ten gehore brengen uit verschillende delen van Bulga rije, begeleid door hun eigen orkest. Uit de Poolse hoofdstad War schau komt de groep Promni. Alle dansers studeren aan de landbouwuniversiteit. Deze in 1972 opgerichte groep heeft verschillende prijzen gewon nen op binnen- en buitenland se festivals. Het repertoire be staat uit dans, muziek en zang uit heel Polen, uitgevoerd in authentieke kostuums. De kleinste groep, Khukh Mongol, komt uit Mongolië en bestaat uit vier dansers en vijf muzikanten. Ze zijn op rond reis in Europa en bezoeken verschillende festivals. Ken merkend voor de groep is met name de keelklank in hun lie deren. De groep Turkhoy is afkomstig uit de Turkse stad Izmir. De groep bestaat uit 35 dansers in de leeftijd van vijftien tot der tigjaar. Zij treden op in diverse kostuums uit alle delen van Turkije. Campings Het festival begint op maan dag 8 juli om 14.00 uur met een ontvangst van de groepen door burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele in de Stenge in Heinkenszand. Heel de week door zullen de groepen afzonderlijk optreden op cam pings en zorginstellingen in foto Willem Mieras heel Zeeland. Hoogtepunt van de week is de gala-avond op donderdagavond in de Stenge in Heinkenszand. Alle groepen zullen hieraan deelnemen, sa men met het Borselse gezel schap Folklorite. Deze avond begint om 20.00 uur. Zaterdagmiddag is er van 13.00 uur tot 16.00 uur een doedans in de Dorpstraat in Heinkenszand waarbij ieder een een dansje mag wagen. Het festival wordt gesponsord door de Culturele Raad van de gemeente Borsele. door Ingrid Huibers KLOETINGE - De omstreden proef met een zogenoemde knip in de Kioetingse Zomerweg is voorlopig van de baan. Wethouder M. 't Hart moest gis teren tijdens een gemeentelijke praatavond in het dorp bakzeil halen. In de afgeladen zaal van dorpshuis Amicitia hadden te genstanders de overhand. De knip is zo'n anderhalf jaar geleden bedacht door een ver- keerswerkgroep die bestond uit vijftien Kloetingenaren en de gemeente. Het in tweeën knip pen van de Zomerweg is bedoeld om sluipverkeer door het dorp te weren. Fruitteler en fel tegen stander van het plan A. Hoog- strate haalde meteen na de be kendmaking van het plan ruim vierhonderd handtekeningen op van protesterende dorpelin gen. Om het dispuut tussen voor- en tegenstanders in het dorp te beslechten, werd onge veer een jaar geleden een moei zaam compromis bereikt. De zomerweg zou drie maanden lang worden geknipt zodat ver volgens het effect van de maat regel in beeld kon worden ge bracht. Hoewel die afspraak gister avond niet opnieuw ter discus sie stond, laaiden de gemoede ren zo hoog op dat 't Hart met het voorstel kwam toch nog eens over de proef te praten. Daartoe mochten zich vijftien tegen standers van de knip melden om de verkeerswerkgroep te komen versterken, 't Hart gaat zo snel mogelijk met de groep van in to taal dertig Kloetingenaren in gesprek om de voors en tegens van de proef met de knip op nieuw af te wegen. Ondertussen wordt na de zo mervakantie wel een begin ge maakt met de aanleg van een aantal verkeersremmende maatregelen die horen bij het instellen van een dertigkilome- terzone in Kloetinge. De voor genomen proef met het instellen van eenrichtingsverkeer op de Oostmolenweg staat overigens niet opnieuw ter discussie. On duidelijk is wel wanneer het ex periment precies plaats zal vin den. Bomanslaan Een mevrouw die later op de avond pleitte voor een knip in de Godfried Bomanslaan kreeg van 't Hart direct de toezegging dat het college zich daar niet te gen zal verzetten. Wel wil hij van de bewoonster een lijst met handtekeningen waarin de hele buurt zich - zonder uitzonderin gen - voor een dergelijke maat regel uitspreekt. door Rob Paardekam YERSEKE - De belangenver eniging voor omwonenden van het project Yerseke-West is sinds gisteren een feit. Tijdens een druk bezochte bij eenkomst in dorpshuis de Zaete is een bestuur geformeerd, dat de kar vanaf nu zal trekken. In dat bestuur heeft initiatief nemer A. Jumelet geen zitting, omdat hij vindt dat het niet te verenigen is met zijn functie als gemeenteraadslid. Wel is hij blij dat de animo voor zijn idee zo groot is. Van de 45 omwonenden die hij opriep zich bij de vereni ging aan te sluiten, hadden 34 dat voor de vergadering gedaan Daar kwamen er tijdens de bij eenkomst spontaan nog drie bij „Daarmee zitten we op ruim tachtig procent", zei Jumelet. GOES - Voor drie autokraken in Goes is een 48-jarige man uit Maurik gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een werkstraf van 140 uur. Als de man binnen twee jaar nog een keer met Justitie in aanraking komt, hangt hem een celstaf van twee maanden boven het hoofd. Verder moet de man de staat vijfhonderd euro betalen. Eerder werd de man uit Maurik door de politierechter veroordeeld tot een werkstraf van vier maanden waarvan een maand voorwaardelijk en betaling van vierduizend gulden. De man tekende hoger beroep aan om een verblijf in de gevangenis te ontlopen. Bij de autokraken op 24 oktober twee jaar geleden werd ge reedschap zoals schuur- en boormachines en een cirkelzaag buitgemaakt. Gratis kaarten in de Goese cafés is een van de methodes waarmee de stappers in het centrum erop attent gemaakt worden dat ze in de gaten worden gehouden. Ook de vorming van een bestuur bleek geen probleem. Zes men sen toonden zich bereid daarin zitting te nemen. Ze komen op korte termijn bijeen om de ta ken te verdelen en te bepalen welke koers gevolgd gaat wor den. Het is de bedoeling dat de om wonenden van de huidige sport velden, waar het project gerea liseerd gaat worden, nauwer bij de zaak worden betrokken. Tot nu toe is dat nauwelijks het ge val. De bewoners zijn in het plan van aanpak aangeduid als be trokkenen, maar verder dan de twee summiere nieuwsbrieven, kwam het tot nu toe niet. Overigens heeft de gemeente raad het college opgedragen snel met de bewoners te gaan praten. Wethouder J.Jansen be loofde uiterlijk in september een bijeenkomst te beleggen. MIDDELBURG - Een man heeft gisterochtend rond tien uur geprobeerd een 36-jarige vrouw uit Middelburg in de Briljant in haar woonplaats te beroven. De vrouw werd, nadat zij van de fiets was gestapt, door de on bekende man aangesproken. Hij bedreigde haar met een mes en wilde dat zij haar portemonne afstond. De vrouw weigerde en begon te gillen, waarop de man wegrende en verderop weg fietste richting de Segeerssingel. KERKWERVE - Bij een aanrijding op het kruispunt van de Lokkersweg en de Zuidnieuwlandweg is dinsdagmiddag een 64-jarige Schouwen-Duivelander gewond geraakt. De man reed in zijn bedrijfsauto over de Tureluurweg richting de Sta- pelsweg. Aangekomen bij het kruispunt gaf de 64-jarige be stuurder geen voorrang aan de van rechts komende auto. De 57-jarige bestuurster en haar twee medepassagiers kwamen met de schrik vrijDe man is met verwondingen naar het zie kenhuis gebracht. Later die middag deed zich op de N57 bij Scharendijke een kop-staartbotsing voor. Een 23-jarige bestuurder uit Goede reede merkte te laat dat de auto van een 45-jarige Duitser af remde en botste zodoende op zijn voorganger. DREISCHOR - Het Vlasdag Comité en het St. Nicolaas Comi té kunnen rekenen op een subsidie van respectievelijk 350 en 325 euro van de dorpsraad Dreischor. De sportvereniging mag 275 euro verdelen en de ondernemersvereniging heeft 260 eu ro gekregen. Ook de dorpskrant, de ouderensoos, de Oranje vereniging en de ouderenbond ANBO worden dit jaar financi eel gesteund door de dorpsraad. In totaal heeft de dorpsraad 1890 euro subsidie toegekend aan het lokaal initiatief. DREISCHOR - Tijdens de nationale herdenking van de wa tersnoodramp op 1 februari 2003, staan de inwoners van Dreischor ook in hun eigen dorp stil bij de ramp van vijftig jaar geleden. Voor de herdenking wil de dorpsraad een subsidie van dui zend euro aanvragen bij Stichting Renesse. Het geld wordt gebruikt om de zaal van het dorpshuis af te huren, waar de herdenking begint. Ook is er geluidsversterking nodig bij de begraafplaats waar de kranslegging zal plaatsvinden. Voor zitter K. van Gastel van de dorpsraad zal tijdens de herden king dorp vertegenwoordigen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Een nieuw zie kenhuis tussen Goes en Vlissin- gen brengt forse veranderingen met zich mee voor de burgers, meent stichting Het Klaver blad. De belangenorganisatie voor patiënten is erg bezorgd over de bereikbaarheid van het nieuwe ziekenhuis in acute situ aties. „Vooralsnog zijn we niet enthousiast over het plan", zegt directeur H. Notenboom. De besturen van het Ooster- scheldeziekenhuis en het Zie kenhuis Walcheren maakten dinsdag bekend een nieuw zie kenhuis te willen bouwen tus sen Goes en Vlissingen langs de A58. De bestaande ziekenhui zen in Goes, Vlissingen en Zie- rikzee blijven bestaan als ne venvestigingen. Het ziekenhuis kan over tien of vijftien jaar ge bouwd zijn. Door een fusie denken de zie kenhuizen meer specialisten te kunnen werven. Vooral de kin dergeneeskunde en de klinische verloskunde zaten het afgelo pen jaar in de knel door te wei nig specialisten. Diverse be trokken organisaties lieten zich daar regelmatig over uit. Nu blijken de meningen nog steeds verdeeld. „Ik ben wel blij dat het fusie plan helder is", zegt Noten boom. „Dan kan er tenminste over de inhoud worden gedis cussieerd. Maar wat voor ons verrassend was, is dat de bestu ren één hoofdlocatie voorstellen met vier poliklinieken - die in Zierikzee en Middelburg mee gerekend. Wij hebben altijd kenbaar gemaakt drie basiszie kenhuizen te willen en extra po liklinieken. Wij zijn nog steeds niet voor het samengaan van ziekenhuizen. Als de directies ons kunnen overtuigen van de meerwaarde van hun plan, zijn wij bereid daarover met ze van gedachten te wisselen." Het Klaverblad maakt zich niet alleen zorgen over de bereik baarheid van het ziekenhuis bij spoedgevallen. Het wil van de ziekenhuizen weten hoe ze de spreiding van de voorzieningen over de vier poliklinische afde lingen zien. „Kan iemand met bijvoorbeeld een leverkwaal en een huidziekte straks op één lo catie terecht", vraagt Noten boom zich af. Het Klaverblad gaat de komende maanden het plan met zijn achterban bespre ken en brengt in september een standpunt naar buiten. Voorzitter R de Doelder van de Zeeuwse huisartsenvereniging is tevreden over het plan. „Het had alleen veel eerder gekund", zegt hij. „De laatste jaren heb ben de besturen een zwalkend beleid gevoerd. Vijf, zes jaar ge leden pleitte ik al voor deze fu sie. Gelukkig zijn ze nu weer op de rechte weg en dat is toe te jui chen. Het plan voor één zieken huis en bijgebouwen is wat wij wilden. Zo blijf je toch een deel van de zorg dicht bij de mensen houden. Voor andere vormen van zorg moet het hoofdgebouw worden opgezocht. Dat is be roerd voor de patiënten, maar ik denk dat zij op de lange termijn toch gebaat zijn bij een goede concentratie. De huisartsen vinden het een goede ontwikke ling en zullen de ziekenhuisbe sturen dan ook aanmoedigen." Tevreden J. Drapers, voorzitter van de medische staf van het Zieken huis Walcheren is ook tevreden. Een half jaar geleden, toen de vlag er nog anders bij hing, vreesde Drapers dat de zorg in het Vlissingse en Goese zieken huis onevenredig zou worden verdeeld. Maar nu staat de me dische staf achter het fusievoor- stel. „Dat kan ook bijna niet an ders, want het kwam voor een groot deel uit onze koker. We willen de kwaliteit handhaven, de zorg verbeteren en aantrek kelijk worden voor nieuwe staf leden doordat we een maatje groter worden. Ik hoop dat de overheid ook nu laat zien de ziekenzorg in Zeeland te willen behouden en er net zo goed vaart achter zet. Misschien dat het dan binnen een jaar of zeven al gerealiseerd kan zijn." pagina 16: huisartsenpost GOES - Stichting buurtwerk Goes-Zuid houdt morgen een seniorenbingo. De bingo wordt gehouden in buurthuis 'de Pit' in de Appelstraat 2a in Goes om 14.00 uur. KAPELLE - Harmonieorkest Ons Genoegen uit Kapelle geeft morgen een openluchtconcert in het centrum van Kapelle. Vanaf 19.00 uur speelt het orkest op het Kerkplein, bij café De Her berg. Bij slecht weer wordt het concert afgelast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33