IJkpunten volgen pas in najaar Nationale surftop bij Grevelingen Babijn gaat weer voor vier op een rij Oudste wielerkoers nog altijd vitaal Karin Krappen leidt World Trophy Zware EK-loting Yu en De Klerk Medaillekansen voor Verdonk Tweede plaats Anjolie Wisse Silvana Bauer is uitgespeeld Erik Dekker mag NK en Tour de France rijden om in vorm te komen j doorSjaakSinke OUD GASTEL - Het lijken dit uitslagen 771 rik Dekker viel eind Jjj maart letterlijk weg uit de wereldtop. De weg terug is lang en moei zaam. Zondag is het NK een volgend tussenstation op weg naar de 'oude Dek ker'. Die is, weet hij zeker, ook de komende Tour nog niet te bewonderen. Daar na wel. Weetje dat ik nog altijd de ivereldbeker kan winnen.De bizarre en re lativerende gedachten van een wielrenner die de afgelopen maanden zijn eigen koers reed. door Ad Pertijs j MOTOLA - De Ronde van Zwe den, vorige week. Erik Dekker 1 zwoegt op de fiets. Voor de koers is hij al helemaal terug. „De co ke is voor Simoni", grapt de Drent als de serveerster zijn rondje koffie en cola uitserveert. De andere Raborenners lachen. Dekker is als altijd het drukke zonnetje van de ploeg. Humor is zijn maatje. Toen hij daar in Milaan-San Re- momet een gebroken heup bijna roerloos op het asfalt van de al oude Aurelia-weg lag, keek hij nog bezorgd. Daarna zagen we bijna altijd een lachende Dek ker. In het ziekenhuis van Nice, in de ambulance op weg naar Amersfoort, in het therapiebad, tijdens zijn eerste voorzichtige training, tijdens zijn eerste koers in Strombeek en op het moment dat hij op achterstand een int in Luxemburg beëindig de. Val „Dat is wanneer de camera's er bij zijn. Wat moet je dan anders. Het is heus niet zo dat Erik Dek ker altijd vrolijk is. Toen ik daar kort na de val in het ziekenhuis van Nice lag, heb ik toch wel even moeten huilen. Relativeren is leuk, maar je eigen ellende is altijd het de ergste. Ook later had ik mijn moeilijke momen ten. Als je veel op bed ligt, heb je veel tijd om rustig na te denken. Erik Dekker tijdens één van de zwembadtherapieën tijdens zijn revalidatie. Over wat er is gebeurd, over wat er nog komt. Daar word je niet vrolijk van." Bizar, zo omschrijft hij zijn eer ste emoties na de val. „Daar lig je dan. Je hebt net de Tirreno- Adriatico gewonnen en rijdt in de trui van de wereldbekerwin naar. Je staat op het punt om de nummer één van de wereld te worden. In een seconde is alles veranderd door een stomme val. Ik heb dan ook een paar keer ge dacht: dit is niet waar." Ook bi zar: de maandag na Milaan-San Remo (twee dagen na zijn val dus) publiceerde de UCI de nieuwe wereldranglijst en dankzij de gewonnen Tirreno- Adriatico prijkte de naam van Dekker bovenaan. Vrij snel na de val schetste de teamleiding het tijdpad van de revalidatie. De Tour moest haal baar zijn. „Het was een motiva tie op zich om snel terug te ko men. Het voelt ook als een wedstrijd, en stiekem heb ik al een paar keer gewonnen. Ik ben er nog niet, maar toch al wel re delijk ver." Hij gaf eerder aan hoe moeilijk het is sneller voor uit te willen dan mogelijk is. „Ik dacht: met tien weken trainen moet ik de Tour aan kunnen. Het ligt iets gecompliceerder, weet ik nu. Conditioneel is het inder daad allemaal geen probleem. Wel het krachtsverschil in beide benen. Daarmee is het vreemd fietsen. Ik had het ook niet ver wacht. Ik kan nog niet explode ren. Dat geeft problemen bij het aanzetten en optrekken. En als je weet hoeveel rotondes er in Frankrijk liggen, weet je ook wat me nog te wachten staat." De revalidatie was zwaar. „Je gaat zo langzaam vooruit. Het is frustrerend dat je de stomste, simpelste dingen niet meer kunt foto Vi ncent J a n n i n k/G PD doen. Je moet weer leren lopen. Na veel pijn en moeite zet je samen met Wilfred Sip (de huis- revalidatiebegeleider van Rabo) de eerste stapjes. Mooi, maar je realiseert je gelijktijdig dat vooraan rijden in de Tour heel wat anders is. Ik ben zelden chagrijnig geweest, maar ook niet uitgelaten als er weer een stap voorwaarts was gezet. Die progressie zie je voor je gevoel ook niet. Zo langzaam gaat het. Pas als je terugkijkt, zie je hoe snel het toch nog gaat. In Strombeek volgde zijn eerste koers. „Natuurlijk hoop je dat je donderdag 27 juni 2002 VLISSINGEN - Kapo Yu (16) en Simone de Klerk (12), de twee Zeeuwse tafeltennissters die Nederland vertegenwoor digen op de Europese jeugdkampioenschappen, hebben voor de landenwedstrijden zwaar geloot. In het toernooi, dat van 12 tot en met 21 juli in Moskou wordt gehouden, speelt de juniorenploeg van de Middelburgse Kapo Yu in de poule tegen Roemenië, Kroatië en Oekraïne. De ka- detten, waarvoor Simone de Klerk van SAR uit Kloosterzan- de uitkomt, komt in de poule uit tegen Spanje, Slovenië en Po len. Beide ploegen zijn ingedeeld in de hoogste categorie. Bij de junioren is dat logisch, omdat Nederland vorig jaar promo veerde en ook dit jaar een goede ploeg op de been kan brengen Volgens Middelburger Peter Boon, topsportcoördinator bij de tafeltennisbond, moeten de junioren tweede of derde in de poule kunnen eindigen. De meisjeskadetten speelden vorig jaar op het hoogste ni veau, maar de ploeg is bijna geheel gewijzigd. Simone de Klerk en twee van haar teamgenoten kunnen ook de komende drie jaar nog bij de kadetten uitkomen. Boon: „We hadden een plaats in een lagere categorie aangevraagd, maar dat verzoek is niet gehonoreerd. Deze poule is waarschijnlijk te sterk voor deze ploeg." De loting voor het individuele toernooi vindt pas na de landenwedstrijden plaats. TERNEUZEN - De Terneuzense atlete Marianne Verdonk is zaterdag één van de belangrijkste kandidaten voor een gou den medaille tijdens het Nederlands kampioenschap atletiek voor lichamelijk en verstandelijk gehandicapten. De atlete van Scheldesport maakt deel uit van de nationale selectie en is recordhoudster op de sprintnummers, hoog springen en de honderd meter horden. De nationale titelstrijd wordt zaterdag in Terneuzen afge werkt. In totaal hebben ruim honderd deelnemers ingeschre ven. Het kampioenschap in Terneuzen is uniek, omdat voor het eerst atleten met een lichamelijke en verstandelijke han dicap gezamenlijk de strijd aanbinden. Dat gebeurt op de 100 en 200 meter sprint, 400, 800 en 1500 meter, hoogspringen, verspringen, kogelstoten, speerwerpen en discuswerpen. Marianne Verdonk is de enige Zeeuwse deelnemer en komt uit in de categorie atleten meteen verstan delijke beperking. De titelstrijd begint zaterdagochtend om streeks elf uur. Marjorie van de Bunt reikt de prijzen uit. PAPENDAL - Atlete Anjolie Wisse is gisteravond tweede ge worden op de 800 meter bij de Papendal Games. Wisse, af komstig uit 's-Heer Hendrikskinderen en uitkomend voor Haag Atletiekliep een tij d van 20 25 8D at was driekwart se conde achter de Duitse winnares Knippel (2.01.84). De 800 meter is niet meer Wisses specialisme; dat is de 1500 meter, waarop ze zich twee geleden plaatste voor het EK, dat in au gustus in München wordt gehouden. ROEHAMPTON - Tennisster Silvana Bauer kan zich gaan richten op het juniorentoernooi van Wimbledon, dat volgende week begint. Gisteren werd de Kruiningse in het laatste voor- bereidingstoernooi in het Engelse Roehampton uitgescha keld in de kwartfinale. De Russische Anna Bastrikova (26e op de junioren-ranglijst) was in drie sets te sterk voor Bauer. De eerste set ging nog comfortabel naar de Zeeuwse (6-0), maar toen sloeg de opponente uit Moskou hard terug met 4 - 6 en 7-9 superman bent en gelijk je eer ste koers wint alsof er niets aan de hand is geweest." Het werkte anders. Hij kwam in een periode van wedstrijden overleven. Ie dere dag gelost in Luxemburg. Bijna iedere dag gelost in Zwe den. „Maar terugkijkend, ben ik al weer een stuk verder dan in Luxemburg. De proloog hier in Zweden was het hoogtepunt van de afgelopen drie maanden. Ik kan de anderen af en toe eens pijn doen en ik merk aan de ma nierwaarop ik loop, dat er voor uitgang in zit." Rentree Dekker trof sinds de rentree in Strombeek veel bezorgd kijken de journalisten, die hem vroe gen of hij op tijd klaar is voor de Tour. 'Dat in ieder geval', zei hij steeds op zelfverzekerde toon. „Natuurlijk heb ik me wel eens zorgen gemaakt, maar niet over het rijden van de Tour. Kijk, als ik rijd zoals in Luxemburg, heb ik er niks te zoeken en moeten ze me niet meenemen. Daar ga ik echter niet van uit gezien de progi'essie. Iets anders is: hoe goed zal ik zijn in de Tour? Want voor alle duidelijkheid: ik rijd de Tour echt niet om er ritten te winnen. Dat zal ik nog niet aan kunnen. Erbij zijn en overleven, dat is het belangrijkste. Voor het najaar en voor de ploeg." ,Ik denk dat iedereen ook beseft dat ik de Tour nodig heb om de rest van het seizoen goed te kun nen rijden. Zonder die ronde, wordt dat heel moeilijk." Het is duidelijk: Dekker richt zijn pijlen op de najaarsklassie- kers. En Dekker zou Dekker niet zijn als hij daar vol bravou re zijn gedachten over laat gaat. „Ik heb nog geen wereldbe- kerkoers uitgereden. Maar aan de andere kant: ik sta maar 130 punten achter op Bettini. Ik kan die wereldbeker dus nog ge woon winnen. Ja, waarom niet?" Zondag is in Nijmegen het NK. „Ook weer zo'n koers die ik ge woon moet kunnen uitrijden. Meer niet. Tot en met die koers ben ik immers een revalideren de renner. Het NK is geen ijkmo- ment." GPD door Rudy Booqert VLISSINGEN - Na twee valse starts lijken de Nederlandse I kampioenschappen windsurfen komend weekeinde eindelijk de wind mee te hebben op de Gre- velingen. De weersvoorspellin gen zijn veelbelovend, waar door de twee wind-arme 1 weekends in Almere (april) en Stavoren (begin juni) goedge- I maakt kunnen worden bij Brui- nisse. De races maken deel uit van een serie van vijf wedstrijdweek- eindes, waarin de Nederlandse titels Formula Windsurfing, I Freestyle en Longboard te ver delen zijnVorig j aar werd om de titels gestreden in één wedstrijd (in Uitdam), maar vanwege de I weersgevoeligheid van de sport I is nu door de organisatie (René Glasz uit Almere) besloten de ti telstrijd over vijf wedstrijden I uit te smeren. I Door het wegvallen van de eer- I ste twee wedstrijden wordt dit weekeinde op de Grevelingen j pas het startsein gegeven voor jaar wel herhalingsoefeningen voor Ronnie Babijn uit Terneu zen. Vorig jaar startte hij bij zijn rentree met overwinningen in Bergen op Zoom, Kruiningen, Hellevoetsluis en Oud Gastel. I De eerste drie heeft hij ook dit jaar op zijn naam geschreven. Aanstaande zaterdag is de Westbarabant triatlon in Oud Gastel weer aan de beurt. Gezien de deelnemerslijst moet Babijn ook de vierde wedstrijd voor het Ironman wetsuit triat loncircuit tot een goed einde kunnen brengen. Op de Olympi sche afstand over 1500 meter zwemmen in het Markvlietka- naal, 40 km fietsen en 10 km lo pen zal Carlo van den Bergh (Capelle aan de IJssel) net als in de voorgaande wedstrijden waarschijnlijk geen partij zijn I voor Babijn. Alhoewel: Babijn mag niet al te veel last meer heb ben van zijn autoongeval van vorige week. het NK. In Hargen (begin juli) en Almere (oktober) vallen de uit eindelijke beslissingen. De grootste klasse is de Formula Windsurfing. De deelname van titelverdediger Ben van der Steen (Hoge Zwaluwe) is nog onzeker, omdat hij enkele we ken geleden in Portugal is gesto ken door een vliegende vis. De nummer twee van vorig jaar, Stefan Gideonse uit Veere, is wel van de partijevenals de an dere twee surfers uit de huidige topdrie van het Open Zeeuws kampioenschap: Alexander Verhage (Wissenkerke) en Gre gory Maes (Kortrijk), beiden lid van de Zeeuwse vereniging Zuidwest 7. De Belg Gregoiy Maes is momenteel in goeden doen, want vorige week won hij nog de Nox-th Sea Cup. Ook het kitesurfen heeft een sterke bezetting met deelne mers uit Nieuw-Zeeland, Israel, Frankrijk en België. De jeugd strijdt om de prijzen in de klas sen Bic Techno en Aloha.Ook wordt tijdens deze 'Funsport- tour' aan de waterkant voor vertier gezorgd. Ook de Nederlands kampioen long distance Bert Flier komt waarschijnlijk snelheid te kort om het Babijn lastig te maken. Flier is in tx-aining om zijn titel eind augustus in Almere te pro longeren en is nog op zoek naar een startbewijs voor de klassie ke triatlon in Hawaii in oktober. Achter dit trio gaat de strij d tus sen Erik Peeman (Sommels- dijk), Rob Konings (Ovezande), Bram van de Wege (Philippine) en Tom de Jonge (Bergen op Zoom). Wim van Haperen (Etten Leur), dit jaar voor het eerst in de triat lons actief is ook nu in de race voor de winst bij de mannen H40. Kobus Botman (Middel burg) gaat van start bij de man nen H5 0 en Peter Rotte (Middel burg) bij de mannen H60. Katja Botman (Middelburg) is kans rijk op de achtste triatlon bij de meisj es D18de discipline die zij vorig week in Hellevoetsluis won. Veterane Terèse van Lare uit Sluis maakt een goede kans om bij de vrouwen op het podi um te komen. door Wim de Vos KRUININGEN - De Ronde van Kruiningen is met voorsprong de oudste wielerwedstrijd van Zeeland. Vrijdag en zaterdag staat de alweer 69e uitgave van deze koers op het programma. Bij zowel de nieuwelingen, als de junioren en de elite en neo- amateurs hebben ruim vijftig renners ingeschreven. De Ronde van Kruiningen mag dan de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt, de wedstrijd heeft aan vitaliteit nog niet in gebonden. Kruiningen heeft een enorme wielergeschiedenis. Niet alleen heeft het dorp telkens actieve coureurs gehad, maar ook op het van onze sportredactie BREAN SANDS - Dartster Ka rin van Leeuwen-Krappen is op de Open England in Brean Sands als tweede geëindigd. In de finale verloor de 28-jarige Vlissingse met 3-1 van wereld gebied van wedstrijden heeft het wielercomité Rentoc zijn steentje behoorlijk bijgedragen aan de leefbaarheid van het dorp. Tientallen jaren werd er een wedstrijd voor beroepsrenners gehouden, maar op het juiste moment heeft het wielercomité destijds een stapje terug ge daan. Toen het financieel niet meer mogelijk bleek om nog een aantrekkelijk deelnemersveld aan het vertrek te krijgen, werd ervoor gekozen om de profs geen startgelegenheid meer te bie den. Daai'door bleef de organi satie een financiële dreun be spaard. Anno 2002 wordt alweer de 69e editie verx-edenSecretaris (en oud-coureur) Ko Blok kreeg een kampioene Trina Gulliver. On danks een aantal gemiste kan sen keek Krappen toch tevreden terug. „Ik verloor de finale met een gemiddelde van 75. Daar mag je mee thuiskomen." De finaleplaats in Engeland had een mooie consequentie. Op de enorm aantal inschrijvingen binnen. „Op veel plaatsen is het mageitjes wat betreft het aantal deelnemers, maar wij mogen met ruim vijftig inschrijvingen beslist niet Wagen", aldus Blok. Volgens hem heeft het NK voor neo-amateurs in Nijmegen, die ook op zaterdag wordt gehou den, geen echte nadelige gevol gen heeft voor de belangstelling in Kruiningen. Alleen het Zeeuwse duo Richard Slabbekoorn en Johnny Hoo- gerland zal daardoor ontbre ken. „Dat is natuurlijk jammer maar we zitten nu éénmaal vast aan de kermis. Bovendien zitten we alweer langere tijd gelijk met het NK en dat heeft nog nooit tot een tegenvallende be langstelling geleid", weet Blok. World Trophy, de kwalificatie- lijst voor de Dutch Embassy van 2003, neemt Krappen nu de eer ste plaats in. „Dat is een mijl paal. Nationaal ben ik al een keer kampioen geworden, inter nationaal is toch weer iets mooi er." Ook voor directe kwalifica- Bij de elite en neo-amateurs gaan de twee plaatselijke ren ners Mark Aarts en Jan van Koeveringe van start. Zij zullen het op moeten nemen tegen Frangois Franse, Rob Koole, Michel Rommers, Mark Blok, John Akkermans, Ronald Krij- nen, Rico Kruyt, Bart Mariën, Gexwin de Regt en Martijn Si mons. Wellicht geen veld met toppers maar wel één dat voor spektakel kan zorgen. Pieter Israël, gisteren vierde een criterium in het Belgische Oe- tingen, en Arjen Mosselman (beiden uit Kruiningen) zullen bij de junioren zware tegen stand ondeivind van bijvoor beeld Eddy van IJzerdoon die dit jaar al verschillende wed strijden heeft gewonnen. tie voor het grote Embassy is Krappen nog volop in de race. Krappen steeg op de lijst daar voor naar de zesde plaats. Met nog zeven toernooien te gaan moet zij nog twee plaatsen stij gen om tot het hoofdtoernooi toegelaten te worden. Atletiek Arnhem. Papendal Games. Mannen, 400 m: 1Van Rhee (Ned, Rotterdam Atletiek) 46,70 (beste Ned. seizoensprestatie), 2. Keus (Ned, Olympus '70) 47,28, 3/4. El Rhalfioui (AAC)/Van Ree (Leiden Atle tiek) 47,55.800 m: 1Okken (Ned, Atletico '73) 1.46,29, 2. Som (Ned, Atletico '73) 1.46,45, 3. Schumann (Dui) 1.46,66, 4. Beumer (Ned, AV Nijmegen) 1.47,26, 5. Botha (Z-Afr) 1.48,02, 6. Dube (Bot) 1.48,18. 1500 m: 1. Koers (Ned, Nijme gen) 3.38,15,2. Dirks (Castricum) 3.42,83, 3. Van der Blink (Ned, Nijmegen) 3.43,50. 5000 m: 1. Amri (Tun) 13.38,25,2. Dinges- sa (Eth) 13.40,33,3. Schutgens (Ned, Pe gasus) 13.52,27, 4 Essaadi (Bel) 13.56,44, 5. Vandebroek (Bel) 13.57,05,, 6. Van Damme (Ned, LT Ed Sligchers) 13.58,18. 110 mh: 1. Richardson (VS) 13,66, 2. Van der Westen (Ned, AAC) 13,93. Polsstokhoogspringen: 1. Otto (Dui) 5,50,2. Looije (Ned, llion) 5,50. Dis cus: 1. Smith (Ned, Argo '77) 64,24, 2. Tunks (Can/AAC) 63,08, 3. Winchester (VS) 60,34. Vrouwen, 200 m: 1. Paschke (Dui) 23,85. 800 m: 1. Knippel (Dui) 2.01,84, 2. Wisse (Ned, Haag Atletiek) 2.02,58,3. Visschers (Ned, Unitas) 2.03,53, 4. Van Dorp (Ned, Hellas) 2.03,94. 1500 m: 1. Van Beek (Ned, Argo '77) 4.21,48. Kogelstoten: 1. Tunks-Koeman (Ned, AAC) 18,33 (beste Ned. seizoensprestatie), 2. Zakowicz (Pol) 17,73,3. Beckel (Dui) 17,66. Badminton Penang. Maleisische Open. Mannen, eerste ronde: Yamada (Jap) - Palyama (Ned) 15-11 15-13. Vrouwen, eerste ron de: HuTing (Chn)-Meulendijks(Ned) 11- 4 11-8. Bridge Salsomaggiore. EK. Open, 27e ronde: Nederland - Bulgarije 18-12, 28e ronde: Nederland-Cyprus 17-13,29e ronde: Ne derland-Faerer 21-9. Stand: 1. Italië 625, 2. Spanje 540,5, 10. Nederland, Israël 492. Vrouwen, 16e ronde: Nederland - Italië 25-5, 17e ronde: Nederland - Tsje chië 20-10. Stand: 1Duitsland 324,2. Ne derland 319,3. Engeland 305. Motorsport Assen. EK-wegrace, kwalificatietrainin gen. 125cc, startopstelling: 1. Pellino (Ita) Aprilia 2.14,906 (gem. snelheid 160.831), 2. Harms (Den) Honda 2.14,912, 3. Simocelli (Ita) Aprilia 2.15,181,16. Van Leeuwen (Ned) Honda 2.16,850, 20. De Haan Honda 2.17,347,31.TimmerHonda 2.18.909,32. Verhoef Honda 2.19,276,34. Van de Marei Honda 2.19,944, 38. Fre- driks Honda 2.20,505,39. Bosman Honda 2.21,189, 43. Van Seventer Honda 2.22,612,45. Van Krey Honda 2.23,439. 250cc, eerste training: 1. Van de Lage- maat (Ned) Aprilia 2.10,303 (gem. snel heid 166.513 km/u), 2. Filart (Ned) Aprilia 2.10,849, 3. Molina (Spa) Yamaha 2.11,589, 9. Voskamp (Ned) Honda 2.12,621,11. Smees Honda 2.13,054,18. Appelo Honda 2.15,133, 22. Hoogeveen Yamaha 2.15,388, 27. Kerkhoven Honda 2.18,349, 28. Van der Klooster Honda 2.18,585, 32. Litjens Honda 2.19,788. Supersport, startopstelling: 1. Hansson (Zwe) Honda 2.08,003 (gem. snelheid 169,505), 2. Veneman (Ned) Yamaha 2.09,824, 3. Andersen (Noo) Yamaha 2.10,269, 5. Van Beek (Ned) Yamaha 2.10,639, 6. Hartelman Honda 2.10,997, 10. Winkel Honda 2.11,506, 12. Note- boom Honda 2.11,834, 14. Van Kleef Honda 2.12,246, 16. Visscher Kawasaki 2.12,521,17. Pajic Kawasaki 2.12,570,19. Van Loon Kawasaki 2.12,671. Paardensport Aken. CHIO. Springconcours, Prijs van Europa (50.000 euro), na barrage: 1Pes- soa (Bra) Baloubet du Rouet 0-41,07, 2. Beerbaum (Dui) Gladdys S 0-41,86, 3. Phililppaerts (Bel) Parco 0-42,75, 7. Schroder (Ned) Genève 0-45,76,11. Dub beldam (Ned) De Sjiem 4-45,82. Springconcours in twee fasen: 1Van der Schans (Ned) Atlantic 0-40,92, 2. Ehning (Dui) Noble Savage 0-41,14, 3. Van Dijck (Bel) Iceberg 0-42,22, 8. Dubbeldam (Ned) Sao Paulo 4-42,30. Dressuur, Grand Prix, kwalificatie, eer ste deel: 1. Capellmann (Dui) Farbenfroh 1899 punten, 2. Ferrer-Salat (Spa) Beau- valais 1818, 3. Schmidt (Dui) Wansuela Suerte 1785, 5. Rothenberger-Gordijn (Ned) Weyden 1780,9. Bartels (Ned) Jazz 1664. Schaken Leeuwarden. NK. Mannen, zesde ronde: Van Wely - Tiviakov 1/2-1/2, Nijboer - Reinderman 1/2-1/2, Janssen - Sokolov 0-1, Ernst-Van den Doel 1-0, Van der Wiel - Jonkman 1-0. Stand: 1. Van Wely 5 1/2, 2. Tiviakov 5, 3. Sokolov 4 1/2,4. Ernst 3, 5. Van den Doel, Reinderman 2 1/2, 7. Janssen, Van der Wiel 2,9. Jonkman, Nij boer 11/2. Vrouwen, zevende ronde: Bos - Peng 0-1, Bensdorp - Lanchava 1/2-1/2, Veenstra - Hamelink 1/2-1/2. Stand: 1. Peng 5 1/2, 2. Hamelink, Lanchava 4 1/2, 4. Bensdorp 3 1/2, 5. Bos, Veenstra 1 1/2. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-3-6-18-24-25-26-28-30-38- 45-46-54-55-58-59-62-68-74-76 (O.V.) Tennis Londen. Wimbledon, 13,6 miljoen euro. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned) - Blake (VSt) 6-3 6-4 3-6 4-6 11-9, Olivier Rochus (Bel) - Safin (Rus/2) 6-2 6-4 3-6 7- 6, Srichaphan (Tha)-Agassi (VSt/3) 6-4 7- 6 6-2, Bastl (Zwi) - Sampras (VSt/6) 6-3 6-2 4-63-6 6-4, Kafelnikov (Rus/5) -Thomann (Fra) 7-6 6-2 6-2, Nalbandian (Arg/28) - Mathieur (Fra) 7-6 7-6 6-3, Pavel (Roe) - Beek (Slw) 3-6 6-1 7-6 6-4, Philippoussis (Aus) - Enqvist (Zwe) 7-5 6-3 6-4, Clément (Fra) - Martin (VSt/26) 6-3 6-4 7-6, La- pentti (Ecu/22) - Cowan (GBr) 6-4 4-6 6-3 6-2, Malisse (Bel/27) - Spadea (VSt) 7-5 6- 2 6-2, Dent (VSt) - Gambill (VSt) 6-47-5 7- 6, Kiefer (Dui) - Gonzalez (Chl) 7-5 6-3 6-0, Rusedski (GBr/23) - Hyung-Taik Lee (ZKo) 6-1 6-4 5-7 6-2, Arthurs (Aus) - No- vak (Tsj/12) 6-3 7-6 6-3, Roddick (VSt/11- Martin (Spa) 6-1 6-2 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Oremans (Ned) -Shaughnessy (VSt/13) 7-5 6-3, Ca priati (VSt/3) - Marrero (Spa) 6-2 6-1, Se^ rena Williams (VSt/2) - Schiavone (Ita) 6- 3 6-3, Hantuchova (Slw/11- Sucha (Slw) 6-2 4-6 6-3, Callens (Bel) - Fernandez (Arg/30) 2-6 6-3 6-4, Dokic (Joep) - Hrd- lickova (Tsj) 6-0 4-6 8-6, Dechy (Fra/25) - Poetsjek (WRu) 6-3 6-2, Panova (Rus/21- Bovina (Rus) 6-7 6-3 6-2, Matevzic (Slv) - Kremer (Lux/22) 2-6 6-1 6-2, Pierce (Fra) - Testud (Fra/8) 6-3 6-4, Mauresmo (Fra/9) - Grande (Ita) 6-4 6-2, Bedanova (Tsj) - Sfar (Tun) 6-3 6-2, Granville (VSt) - Weingart- ner (Dui) 6-3 6-4, Daniïlidou (Gri) - Obata (Jap) 6-2 6-2, Myskina (Rus/18) - Arn (Dui) 6-4 6-3, Rubin (VSt) - Toeljaganova (Oez/14) 6-3 6-1 Mannen, dubbel, eerste ronde: Boutter/Schalken (Fra/Ned/14) - Bertolini/Brandi (Ita) 6-4 5-7 6-2 6-3, Haar- huis/Kafelnikov (Ned/Rus/9) - Pala/Vizner (Tsj) 6-7 6-1 6-3 3-6 6-3. Eisenach. Chal lenger mannen, 27.500 euro. Eerste ron de: Verkerk (Ned) - Browne (Arg) 6-4 6-4, Andersen (Noo) - Kempes (Ned) 7-6 7-6. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Achtste etappe, Vevey-Lyss: 1. Zabel (Dui) 235 kilometer in 5.45.53, 2. Teutenberg (Dui), 3. Haupt- mann (Slv), 4. Casper (Fra), 5. Casagran- da (Ita), 6. Rodriguez (VSt), 19. Kroon, 69. Veneberg 0.06, 70. Duijn, 73. Boven, 92. Van Bon 1.44. Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 36.30.08,2. Dufaux (Zwi) 0.09, 3. Wadecki (Pol) 0.25, 4. Luttenberger (Oos) 0.38,5. Fritsch (Fra) 0.40,6. Tonkov (Rus) 1.04,34. Veneberg 34.05,53. Boven 42.56, 58. Kroon 44.12, 70. Van Bon 52.46, 90. Duijn 1.15.39. Davy Dubbeldam (uiterst links) was vorig jaar de winnaar in Kruiningen. Hij liet onder anderen Eric Vereecken (midden) en Jacky van Ast (rechts) achter zich. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23