College privatiseert toch wegen PZC PZC Woningstichting Hulst wil geen fusie Verkeersremmers Breskens blijven nog staan Geit werpt vijf gezonde jongen Eerste paal geslagen voor praktijkschool 13 B en W Terneuzen houden voet bij stuk in kwestie Braakman Jeugdweek KIJK VRIJDAG 28 JUNI IN DEZE KRANT OF KIJK NU AL OP WWW. LEGRAND.NL Buitengrens gemeenten wijzigt niet GS voor zorguitbreiding De Veste Terneuzense website uitgebreid Reclamebord in Sluis kan blijven agenda Ship of Troy :flf 2002 woensdag 26 juni 2002 Hoor Conny van Gremberghe BRESKENS - Dc gewraakte bloembakken in Breskens blij ven voorlopig staan. Sterker ig, medewerkers van de ge meente Oostburg vulden giste- i twee van de enorme ver keersremmers, opgetrokken uit betonelementen van de Wester- scheldetunnel, met bloemen. Later deze week worden de an dere twee bakken gevuld met frisse plantjes en nog wat later worden de grauwe bakken voorzien van versieringen. Zee motiefjes, vogeltjes en dergelij ke. Burgemeester en wethouders van Oostburg zeiden vorige week nog, na de opwelling van het eerste Bressiaanse verzet, in de raadsvergadering toe de bak ken te zullen verwijderen. Maar het college is deze week op zijn besluit teruggekomen. Wethou der R. Leentfaar: „Daar zijn re denen voor. Allereerst hebben we in eerste instantie wat im pulsief gereageerd door te zeg gen dat ze weer wegmoesten, ten tweede kregen we ook tevreden reacties uit Breskens en wel van mensen die vonden dat de bak ken hun functie als verkeers remmers prima vervulden. Ten derde hebben we nagegaan waarop het verzet uit Breskens hoofdzakelijk gebaseerd was. De mensen uit Breskens verwe ten ons dat we de bakken zonder overleg hebben geplaatst. Wel, dat overleg komt er nu alsnog. Op 17 juli zal wethouder Wille (Duurzaam Veilig) samen met vertegenwoordigers van de dorpsraad, de transporteurs en bewoners van de Schedekade/ Grote Kade om de tafel scharen om te bezien of de remmers moe ten blijven, moeten worden aangepast of verdwijnen." Het college wacht het resultaat van dat overleg af om vervol gens definitieve besluiten te ne men. „Eén ding staat nu al vast: de verkeersmaatregelen - over de vorm mag dan getwist wor den - vindt iedereen uit de buurt nodig. De kade was echt een ra cebaan en dat is nu wezenlijk anders", aldus Leentfaar. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen bespreekt morgen toch een voorstel om de wegen op recreatiecentrum De j Braakman aan het openbaar I verkeer te onttrekken. Hoewel de overgrote meerder heid van de fracties maandag liet weten er meer voor te voelen om in één keer een integraal voorstel over een nieuw Be stemmingsplan Braakman te I behandelen, vinden burgemees ter en wethouders dat verande- j ring van de status van de wegen niet kan wachten. I Wethouder K. van der Hoofd: „Wij zijn als gemeentebestuur door een eerdere uitspraak van de bestuursrechter verplicht om binnen afzienbare tijd te bepa len welke status de wegen op het recreatiepark hebben. Doen wij niets, dan lopen we de kans dat derechter voor ons bepaalt welk regime er moet worden gevoerd. Het zal duidelijk zijn dat we het initiatief liever zelf houden. Van der Hoofd is er zich van be wust dat geen enkel voorstel van het college op applaus kan reke nen. Maar hij hoopt dat de meerderheid van de gemeente raad zich achter het voorstel schaart door de 'nadere onder bouwing' die het college de raadsleden vandaag laat toeko men. Het dagelijks bestuur zou ook het liefst zien dat de eigenaar van het recreatiecentrum, een aantal bungalowbezitters en de zeilvereniging onderling slui tende afspraken zouden maken over de betreding van het recre- OOSTBURG - De jaarlijkse kin dervakantieweek in Oostburg voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar wordt gehouden van 12 tot en met 15 augustus. Het the ma is 'Landen'. De kinderen gaan onder meer hutten bou wen, knutselen en een zwem- en speelmiddag in De Eenhoorn. Advertentie REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl atieterrein. Maar als de kibbe lende partijen er niet op eigen kracht uitkomen, moet het col lege wel actie ondernemen, be toogt de wethouder. Beleidsambtenaar G. Christi- aanse schetste tijdens de com missievergadering nog eens de historie van het recreatiecen trum. De hoofdwegen op het terrein blijken in ruim veertig jaar steeds tot het openbare we gennet te hebben behoord. In de jaren 80 hebben bungaloweige naren nog eens gevraagd om het recreatiecentrum tot privéter- rein te bestempelen. Nu is een deel van de bungaloweigenaren juist tegen het afsluiten van de Fazantenlaan met een slag boom. Noodzakelijk Het college vindt het belang van de eigenaar het meest zwaarwe gend. De familie Van den Bosch moet zoveel mogelijk tegemoet komen aan de belangen van de bungaloweigenaren en vereni gingsleden, maar acht een slag boom noodzakelijk om de ver keersveiligheid op het terrein te verhogen en de kans op crimina liteit te verlagen. Hoewel een aantal raadsleden al herhaalde lijk liet weten weinig te voelen voor een op zichzelf staand voorstel (waarin geen nieuw be stemmingsplan Braakman of Wet Openluchtrecreatie aan de orde komt en niets over bouw-, milieu- en kapvergunningen is opgenomen), hoopt het college de meerderheid van de raad te kunnen overtuigen. De coalitiepartijen (waarvan alleen het CDA aarzelend voor was) zouden zich gesterkt moe ten voelen door de ambtelijke verzekering dat het raadsbe sluit rechtsgeldig is. Advocaat A. de Brouwer, raadsman voor 38 tegenstanders van de inge bruikstelling van de slagboom zijn, kan zich na het bijwonen van de commissievergadering niet voorstellen dat de raad ak koord gaat met het voorstel van het coUege. „Maar mocht de meerderheid toch overstag gaan, dan zal ik direct een schorsingsverzoek indienen bij de rechtbank om te beletten dat de slagboom weer naar beneden mag", kondigt De Brouwer aan. - t -r- V Moeder geit was weliswaar opvallend dik, maar dat ze vij f jongen zou produceren was toch wel een verrassing. door Valeska Nastaly VROUWENPOLDER - Luid ge mekker - nee, zo kun je het nog niet noemen - luid gegil hoor je als je het geitenverblijf bij mini- camping De Peppelhoeve be treedt. Vijf minuscule geitjes op wankele pootjes denken maar aan één ding: mama niet kwijt raken. Ze zijn maandagavond tussen zes en zeven uur gebo ren. „Het schijnt zeer uitzonderlijk te zijn dat een geit zoveel jongen werpt", zegt eigenaresse Ada de Rijke. „Meestal krijgen ze er maar twee of drie." Dochter Lenneke (21) vertelt dat er wel eens vier geitjes bij hen zijn ge boren. „Alleen de vierde kwam levenloos ter wereld." Nu was het ook weer even span nend of de vierde het wel zou redden. Ada: „Dat is wel Lenne- ke's lieveling geworden. Ze heeft hem met handdoeken warm gewreven. Hij is ook bijna zwart van kleur, dat is ook nog niet voorgekomen." Nummer vijf is het kleinste geit je. Dat is bijna twee keer zo klein als de rest en weegt slechts 600 gram: een verschil van 1300 gram met de grootste. „Ze zien er nu misschien wankel uit, maar over een paar dagen sprin gen ze constant in de lucht", verzekert dochter Manita (16). De familie heeft, elk jaar jonge geitjes. Moedergeit heeft niet genoeg melk voor aHe geitjes. Om de drie uur, dus ook 's nachts, ge ven de De Rijkes om beurten de jonkies de fles. „De eerste paar weken geven we ze flesvoeding met speciaal oplospoeder van de dierenarts. Daarna krijgen ze om de zes uur de fles, dus dan is het al beter te doen." Hoe lang dat duurt, weet Lenneke niet. foto Lex de Meester „Van het weekend barst de drukte op de camping weer los. Dan kunnen de gasten meehelpen. Dat vinden ze prachtig!" Er staat nog een drachtig geitje op de hoek van het geitenver blijf. Zij kan ook elk moment bevallen. „Het is voor haar de eerste keer. Ze is niet zo dik als de ander was, dus we verwach ten niet weer zoveel jongen. Hooguit twee"vertelt Lenneke door Eugène Verstraeten HULST - De Woonstichting Hulst ziet voorlopig geen heil in een fusie met andere woning bouwcorporaties in dc regio. Dat zegt scheidend directeur Herman Hageman, naar aanlei ding van het balletje dat de Al gemene Woningstichting Zeeuwsch-Vlaanderen (AWZV) en de Regionale Zeeuwsch- Vlaamse Woningbouwvereni ging (RZVW) hebben opge gooid. Hageman: „Ik ben altijd van mening geweest dat fusie geen doel op zich moet zijn. Het moet echt een meerwaarde betekenen voor zowel de huurders als klant, als de corporatie zelfDie meerwaarde heb ik voor ons tot nu toe niet gezien." Hageman is voorstander van onderlinge samenwerking. „We hebben in Zeeuws-Vlaanderen een overlegplatform. We wer ken samen en we proberen be paalde onderdelen van beleid op elkaar af te stemmen. Maar daarom hoef je niet te fuseren." Hageman (62) - hij gaat per 1 juli met pensioen - is vele jaren het boegbeeld van de Woonstich ting Hulst geweest. In 1977 werd hij secretaris van de toen malige Hulster Woningbouw vereniging. Hij volgde J. van Denderen op, die toen directeur werd. In 1986 Volgde Hageman Van Denderen opnieuw op, maar nu als directeur. In 1994 werd de woningbouwvereni ging omgevormd tot de Woon stichting Hulst. De afgelopen kwart eeuw heeft Hageman de ontwikkelingen in de woningbouw van nabij mee gemaakt. Het was de tijd dat er nog volop gebouwd kon wor den. Dat er omvangrijke projec ten werden aangepakt in de binnenstad, zoals de Beesten markt, de Korte- en Lange Bel- lingstraat, de Zomerstraat en Nieuweweg, het Refugium ach ter het stadhuis. Het allergroot ste project maakt Hageman niet meer mee als directeur, de bouw van 151 nieuwe zorgwoningen aan de Truffinoweg. Die moeten een deel van het verzorgings huis de Blaauwe Hoeve vervan gen. De eerste spade had in de cember vorig jaar al de grond in gemoeten. In Hulst is men ech ter nog steeds in afwachting van een verklaring van geen be zwaar van de provincie. „Het verschil van visie met overheden is een steeds terug komend stagnerend fenomeen", betoogt Hageman. „Verschil van visie met betrekking tot het ontwerp van een gebouw en op het gebied van zorgverlening. In veel van die discussies wordt vergeten wat de wens is van de toekomstige bewoners. Het duurt, vaak allemaal veel te lang." Hageman heeft nog meege maakt hoe de woningbouwver eniging aan de lopende band woonwijk na woonwijk uit de grond stampte. „Het probleem met contingenten bestond niet. Je werd door de gemeente bena derd of je een nieuw bestem mingsplan wilde volbouwen. Maar we zijn al een aantal jaren gestopt met het bouwen van echte gezinswoningen. Tegen woordig bouwen we levens- loopbestendige woningen, zoals dat heet. Huizen die zo zijn inge richt dat je er een heel leven kunt blijven wonen. Zoals we aan de Steenpit en in de Tru- manlaan gebouwd hebben." In de binnenstad richt de woon stichting zich met name op de senioren. De vraag vanuit die doelgroep is groot. „Veel senio ren met een eigen huis hebben het wel gezien en vinden dat ze wel genoeg gazon hebben ge maaid. Die kiezen voor de wat grotere en duurdere huurappar- tementen op mooie locaties in op nabij de binnenstad. De woonstichting ontwikkelt een nieuw plan net buiten de bin nenstad. Woningbouwcorporaties wer ken ook steeds meer samen met projectontwikkelaars." Een voorbeeld is de AH-supermarkt met woningen erboven op het 's TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn niet van plan om te morrelen aan de grenzen van de nieuwe ge meenten in Zeeuws-Vlaanderen. De gemeenten in West-, Oost- en Midden-Zeeuws-Vlaanderen worden integraal sa mengevoegd. Dat houdt in dat de buitengrenzen van de huidi ge gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg na 1 januari 2003 de nieuwe grenzen worden van de nieuwe gemeente Sluis. Dezelfde vlieger gaat op in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, waar Hulst en Hontenisse het nieuwe Hulst vormen en de Kanaal zone, waar Terneuzen, Sas van Gent en Axel opgaan in de nieuwe gemeente Terneuzen. De oude binnengrenzen komen met ingang van de herindelingsdatum te vervallen. De situa tie had wezenlijk anders geweest als de kern Koewacht bij Hulst gevoegd was, maar een referendum zorgde ervoor dat die verschuiving niet nodig was. Een meerderheid van de Koewachtenaren koos voor indeling bij Terneuzen. TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten kunnen zich vinden in een voorstel van de Protestantse Stichting Ouderenzorg Ter- neuzen om van het Terneuzense appartementencomplex De Veste een volwaardig woonzorgcomplex te maken. Vanuit verzorgingshuis Bachten Dieke moet op termijn kunnen wor den voorzien in extramurale zorg voor vijftig plaatsen. In De Veste wonen 275 ouderen, die door de uitbreiding van zorg diensten langer in hun appartement kunnen blijven wonen. Het dagelijks provinciebestuur geeft een positief advies over plan aan het College Bouw Ziekenhuisvoorzieningen en het ministerie van Volksgezondheid. TERNEUZEN - Terneuzen heeft de gemeentelijke website uitgebreid met de opname van de bekendmakingen. Voorge nomen kap- en bouwvergunningen, wijzigingen van bestem mingsplannen, verkeersmaatregelen en aankondigingen van openbare commissie- en raadsvergaderingen zijn op internet www.temeuzen.nl/bekendmakingente vinden. Tot nu toe verschenen de bekendmakingen alleen in verschillende dag en weekbladen. Het bekijken van bekendmakingen is voor veel burgers han dig, omdat er na publicatie van voorgenomen beleidsmaat regelen vaak nog enkele weken de tijd is om bezwaren of bedenkingen in te dienen. Via een zoeksysteem kunnen geïn teresseerden ook gericht zoeken naar de plannen voor een be paalde wijk of straat. SLUIS - Het bord met reclame-uitingen aan de voorzijde van het kantoor van GWK Banking&Tourist Services aan de Rondweg in Sluis mag blijven staan. Hoewel op 23 februari 2001 al is geconstateerd dat het bord niet voldoet aan de eisen van de provinciale landschapsverordening, kan het niet wor den verwijderd omdat de provincie de verkeerde eigenaar heeft aangeschreven. Dat is eveneens de conclusie van de commissie die het bezwaarschrift van GWK Banking&Tou rist Services behandelde. Nu niet aannemelij k is gemaakt dat het Sluise kantoor een be staande rechtspersoon is, moet de provincie alsnog op zoek naar de rechtmatige eigenaar van het bord. Volgens provin cie-ambtenaar R Katsburg gaat dit ook inderdaad gebeuren. „Overeind blijft staan dat het bord niet voldoet aan de eisen van de verordening en het net als in andere soortgelijke geval len dus weg moet", aldus Katsburg. Herman Hageman: „We zijn niet meer die club die rijtjes huizen neerzet. Gemeenten hebben door dat wij een belangrijke, partij kun nen zijn om iets van de grond te krijgen." foto Wim Kooyman Gr a venhof plein. „We zijn bezig met een nieuw plan maar het is nog te vroeg om daarover al iets te zeggen." Samenwerking komt er ook steeds meer met de verschillen de zorgstichtingen, zoals Cura- mus en Tragel. „Dat zal in de toekomst nog intensiever wor den", denkt Hageman. Er staan nog verschillende projecten op stapel, zoals de bouw van groepswoningen voor stichting Tragel op het terrein van de voormalige bloemenhandel aan Van der Maelstedeweg. Wachtlijsten Leegstand heeft de woning bouwvereniging nooit gekend. „Er is zelfs weer zoveel vraag naar huurwoningen dat we met wachtlijsten moeten werken." Wie een woning wil in Hulst moet zeker een paar maandjes geduld hebben. Liefhebbers voor de binnenstad kunnen daar nog wel wat maandjes bij tellen. Hageman zegt de indruk te hebben dat gemeenten de ac tiviteiten van de woningbouw corporaties tegenwoordig meer waarderen dan vroeger: „We zijn niet meer die club die rijtjes huizen neerzet. Gemeenten hebben door dat wij een belang rijke partij kunnen zijn om iets van de grond te krijgen. Ons ta kenpakket wordt ook steeds breder." Hoofd administratie Jos Valckx mag alle nieuwe zaken aanpak ken. Valckx volgt Hageman per 1 juli op als directeur. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Wethouder E. Kerckhaert (onderwijs) sloeg gisteren de officiële eerste paal de grond in voor de nieuwe Ter neuzense praktijkschool voor moeilijk lerende kinderen, De Sprong. Gelukkig zaten er al heel wat onofficiële palen in de grond aan de Evertsenlaan, naast De Schans, want de direc tie van De Sprong hoopt voor de paasvakantie van 2003 te kun nen verhuizen naar de nieuwe school. De 94 leerlingen van De Sprong hebben momenteel ruimte ge noeg in de twee gebouwen aan de Leeuwenlaan en de Jacob Catsstraat. Beide verouderde gebouwen voldoen echter al lang niet meer aan de eisen van de tijd. Vooral het praktijkonderwijs, dat de moeilijk lerende kinderen voor bereidt op een beroep, komt in de knel. De nieuwe school (die bij aan vang waarschijnlijk 104 leerlin gen telt en is berekend op verde re groei) moet de aankomende keukenhulpen, schoonmakers, horecamedewerkers, groenspe- cialisten, hout- en metaalbe werkers alle mogelijkheden bie den om zich goed op hun beroep voor te bereiden, verklaarde di recteur H. Sinke. De Wingerd Het Spronggebouw aan de Leeuwenlaan zal na het vertrek van de Sprongleerlingen vol gend jaar geheel worden ver bouwd om dienst te doen als on derkomen voor de leerlingen van De Wingerd, de school voor zeer moeilijk lerende kinderen. Voor het schoolgebouw aan de Jacob Catsstraat is nog geen be- Advertentie stemming gevonden. Wethou der Kerckhaert benadrukte nog eens dat adequate huisvesting voor alle scholen de opdracht voor gemeenten blijft de ko mendejaren. Terneuzen heeft de afgelopen jaren heel wat scholen laten bouwen of laten uitbreiden. Ook voor De Sprong heeft de ge meente flink geïnvesteerd (to taal bijna twee miljoen euro) omdat de landelijke regelingen van te karige ruimten en finan ciële middelen uitgingen. Voor de komende jaren blijft er ech ter nog veel te doen, vooral in het basisonderwijs, betoogde Kerckhaert. naar Dido Aeneas van Henry Purcell opera op de NDSM Werf Amsterdam di 16 t/m zo 27 juli busarrangement vanuit Zeeland op wo 17 juli opstappen in Middelburg en Goes incl. diner op het festivalterrein zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (0118) 659 659 www.nazomerteslival.nl STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - Schutterslokatie, 19.00 uur: Handboogschieten voor toeristen; AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal; 13.45 uur: Fietsclub; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Handwerken; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Jeugdcentrum, 14.00 -15.30 uur: kinder club 8 tot en met 12 jaar; Watertoren, 14.00 uur: Kindermiddag in kader van Dijkendagen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Koers bal; soos, kaarten en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: Handwerken; 14.45 uur: Gym; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: 13.30 uur: Biljarten en kaarten; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Tekenen en schilde ren; De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 13.30 uur. Kaarten, biljarten en koersbal; Café Sint Cecilia, 19.45 uur: Bingo; OOSTBURG - Ontmoetingscentrum De Open Kring, 9.00 - 11.30 uur: Koffieoch tend; Tienercentrum Time-Out, 13.00 - 17.00 uur: Bijeenkomst 12- tot 16-jarigen; OSSENISSE - Hof ter Nesse. 19.00 uur: Country linedance voor beginners; 20.00 uur: Country linedance voor gevorder den; SAS VAN GENT - De Speye, 9.30 uur: Ae robics voor 55-plussers; 10.00 uur: 14.00 - 15.30 uur: Club hobbybeurs voor groepen 3 tot en met 8; De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bie den en jokeren; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Zwemmen; 13.30 uur: Zangkoor, kaar ten, canasta en biljarten; SINT JANSTEEN-De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdansen; 13,30 uur: Koersbal en kaarten, jokeren en bieden; 13.30 uur: Schieting op de lig gende wip; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 1015 uur: Volksdansen en biljarten; De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Kin dermiddag; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Kaar ten en biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41