Overdekt genieten FUSIE IN'ZICHT "Reuma. Mijn werk was niet vol te houden, maar..." Groots muzikaal openluchtspel do. 4, vr. 5 en za. 6 juli 2002 LEZERSVOORDEEL voornemen tot fusie PZC 28 Haven Bommenede bij Zonnemaire Schouwen-Duiveland Een spektakel over de strijd tegen het water In de 16e eeuw. De verdronken dorpen van Zeeland, daar over gaat het openluchtspel 'DIJKVAL!' Het vertelt van de komst van de beroemde water bouwkundige Andries Vierlingh naar Zuidkerke, een dorp in het vruchtbare Zuidland van Schouwen. Er wordt een levendig beeld geschetst van het leven van de boeren en vissers in het begin van de zestiende eeuw. 1,25 korting op 'Dijkval'* fr i 1 t; Oosterscheldeziekenhuis en Ziekenhuis Walcheren Samen beter worden: De beste waarborg voor goede medische zorg in de regio Het onverklaarbare verschijnsel van de dijkvallen; het plotseling in het water verzinken van grote stukken dijk, bij rustig weer, was zeer beangstigend voor de eenvoudige boeren en vissers. Men zag het als de hand van God. Steeds weer moesten grote stukken land aan de zee worden afgestaan. Moesten nieuwe slaperdijken worden gebouwd, in afwachting van het moment waarop het water opnieuw zou toeslaan. Andries Vierlingh, die de mensen wil overtuigen van de mogelijkheid om dit verschijnsel te bestrijden, ondervindt naast alle bijgeloof en vooroordelen van het gewone volk ook weerstand van de adel en van de kerk. Binnen de dorpsgemeenschap ontstaan grote tegenstellingen. Als Vierlingh het dan ook nog aanlegt met de adellijke Isabeau van Zuijdland, komen de emoties tot een uitbarsting en komt men zelfs gewapenderhand tegenover elkaar te staan. De prachtige muziek, schitterende kostuums, grootse ensceneringen, paarden, geiten en andere dieren en vooral het aangrijpende spel, het dansen en zingen van de 120 spelers maken dit spektakel tot een onvergetelijk evenement. Vanaf een comfortabele overdekte tribune kunt u hiervan getuige zijn. Er zijn nog kaarten voor 4 en 5 juli (andere data uitverkocht) PZC-lezers kunnen van dit openluchtspektakel genieten en ontvangen tegen inlevering van onderstaande bon €1,25 korting!! Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren Schouwen-Duiveland, Goes, Middelburg en aan de kassa, uiteraard mits er nog plaats is. Telefonisch alleen te reserveren bij VVV-kantoor Zierikzee, tel. 0111 - 41 24 50. Deze kaarten kunnen daar opgehaald worden tot 4 dagen vóór de voorstel ling. PZC wenst u een fijne avond! Maximaal 2 kaarten per ingeleverde bon. LEZERSVOORDEELBON Naam: Adres: PC/Woonplaats: Telefoon: abo/nietabo PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon treft u nadere informatie aan. Neem de ingevulde bon mee als u de kaarten afhaalt. aandacht gevraagd voor reuma en werk Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma, welgeteld zijn dat 1,6 miljoen mensen. Het betekent vaak afstand moeten doen van een hobby, sport of zelfs van een baan of eigen bedrijf. Reuma is ook een belangrijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbeidsonge schikt. En zij die aan het werk blijven, moeten vaak heel wat hindernissen nemen. Gerrie Nijhof kan erover meepraten. Dit is haar verhaal. Gerrie Nijhof (37) werkt nu als financieel administratief medewerker bij een groot bedrijf. Zij liet zich omscho len via het Arbeidsbureau, omdat ze haar vorige baan niet meer kon uitoefenen vanwege de reuma. "Ik werk te bij een ziekenhuis, waar ik de patiënten verzorgde. Toen ik reuma kreeg, was dit werk niet meer vol te hou den. Het was te veel "han den- en voetenwerk" en de reuma zit bij mij juist in mijn voeten, handen en pol sen." Zo makkelijk als ze het nu vertelt, zo moeilijk was het: "Je wil wel, maar je kan het niet meer. Dat is moeilijk te acceptren. In eerste in stantie probeer je het werk vol te houden en word je hierin ook gesteund door je werkgever. Totdat je naaste collega begint te klagen dat zij nu 125 procent moet werken en je werkgever je vertelt dat er binnen het bedrijf geen mogelijkheden zijn voor jou. Dat is keihard, ook al is het te begrijpen dat het zo loopt. Voor je het weet rol je de WAO in." Terug naar de arbeids markt Het kostte Gerrie veel door zettingsvermogen om een weg terug te vinden naar de arbeidsmarkt. "Je laat je omscholen en dan sta je er echt alleen voor. Ik heb heel wat sollicitaties ge daan voor ik deze baan vond. Overal probeer je eerlijk te zijn over je ziekte zonder jezelf onmiddellijk uit de markt te prijzen. Soms zag ik de gezichten betrekken zodra ik zei dat ik reuma heb. Ook bij mijn huidige baan had ik aan vankelijk sterk het gevoel dat ik mezelf dubbel zo hard moest waarmaken. Twee collega's kregen binnen drie maanden een jaarcontract, ik werkte het eerste jaar via een uitzendbureau. Mijn twijfels waren ongegrond, ik heb nu een vast contract, dat is echt een hele over winning voor mijzelf." Begrip betekent veel Gelukkig bewijzen patiën ten als Gerrie Nijhof, en zij is beslist niet alleen, dat ze nog tot veel in staat zijn. Begrip voor hun individuele (on)mogelijkheden kan bij het vinden van geschikt werk doorslaggevend zijn. Steun het Nationaal /^t CBF"1 Reumafonds Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Nee, hartfalen is géén ander woord voor hartinfarct of hartaanval. Hartfalen betekent dat de hartspier aan kracht heeft verloren.: De pompwerking van het hart is minder goed. En dat leidt tot een combinatie van verschillende klachten. Vragen? Bel gratis 0300 3000 300 of kijk op vwvw.hartstichting.nl Nederlandsexi/ Hartstichting Dinsdag 25 juli jongstleden hebben de beide Raden van Bestuur het officiële fusiedocument gepresen teerd, waarin de uitgangspunten voor een fusie per 1 januari aanstaande zijn opgenomen. Dit document is aangeboden aan medewerkers, medisch specialisten en aan instanties zoals patiënten organisatie 'Klaverblad Zeeland', de huisartsenvereniging, gemeenten en Provincie Zeeland. Tot 1 oktober 2002 kan iedereen op de inhoud reageren. Waarom fusie? 24-uurs service van alle specialismen meer (sub)specialisaties in onze regio medisch-specialistische zorg op een hoog niveau moderne apparatuur 1 toepassen nieuwste medische technieken spreiding van zorg in Zeeland medisch specialisten aantrekken en behouden OOSTERSCH^EKENHUIZEN ,||(f Ziekenhuis Walcheren Spreekuren en dagbehandeling: zo dicht mogelijk bij de patiënt. Nu, en in de toekomst, worden poliklinieken en dagbehandelingen in de vier bestaande vestigingen voort gezet of zelfs uitgebreid. Langer durende opnamen: kwaliteit op één locatie. Over circa 10-15 jaar één klinische locatie, bestemd voor de 24-uurs zorg (intensive care, hartbewaking en alle andere opnamen van één nacht of langer). Plaats van de nieuwe klinische locatie wordt onderwerp van studie met als voorwaarde: goed bereikbaar voor de inwoners van Noord- en Midden Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28