Fusie ziekenhuizen in 2003 PAKKER Zeelandnet zeeft virus uit e-mail intratuin SCHIESSER LINGERIE Droom van Koreanen is uit Met de PZC naar het circus? Ahn blijft bij Perugia Besturen boven Westerschelde mikken op termijn op één hoofdlocatie WD'er Hermans uit de politiek Texaco krijgt miljoen euro boete van NMa europaIuin MAAI WIE SLIM WINKELT, KOOPT BIJ ZEEMAN! mm Majesteit valt in herhaling Film over Ramp staat op springen Sluiter en Schalken overtuigen Blaastest vaste prik bij aanhouding op snelweg Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- J 21 W 4 Zomers Zonnig en aangenaam zomerweer. Maximumtemperatuur circa 22 graden bij een matige westenwind. Zorg datu,morgen, als eerste, de, PZC Leest en voorkom, eengat Uvuar krant! 245e jaargang no. 149 woensdag 26 juni 2002 los nummer 1,00 SEOUL - De Zuid-Kore- aan Jung-Hwan Ahn, die Italië met een golden goal uit het wereldkampioen schap voetbal in Zuid- Korea en Japan knikker de, blijft in dienst van de Italiaanse Serie A-club Perugia. Club en speler zijn via de telefoon een contractverlenging van een jaar overeengekomen, meldde Perugia gisteren. Eerder liet voorzitter Lu ciano Gaucci weten dat Ahn niet meer welkom was. Hij was te verbitterd over de discutabele uit schakeling van Italië in de achtste finales. De Italia nen menen dat zij de dupe waren van foute belissin- gen van de scheidsrechter. Maar de lucht is geklaard. De 26-jarige Ahn en de clubleiding hebben de laatste dagen veelvuldig telefonisch contact ge had. „De misverstanden zijn uit de wereld", deelde de club mee. „Ahn voet balt komend seizoen ge woon in Italië." Pei'ugia leende vorig seizoen de aanvaller van de Kore aanse club Busan I.cons. Manager Dong-Won Kwak van die club beves tigde dat de Italiaanse club een bod heeft gedaan van 1,6 miljoen dollar op Ahn. DPA/AFP Uitslag halve finale: Zuid-Korea-Duitsland 0-1. door Ron Maqnée VLISSINGEN - Tussen Middelburg en Goes ver rijst binnen tien tot vijf tien jaar een nieuw ziekenhuis. In de nieuw- bouwlocatie gaan de Zeeuwse ziekenhuizen boven de Westerschelde samenwerken. De huidige ziekenhuizen in Vlissingen, Goes en Zierikzee blijven overeind als nevenvesti gingen. Het Rode Kruiszieken- DEN HAAG - De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) heeft Texaco in Nederland een boete opgelegd van één miljoen euro wegens het maken van ver boden prijsafspraken. De kartelwaakhond heeft bo vendien drie Texaco-tanksta- tions beboet voor tussen de 25.000 euro en 48.500 euro. Texaco maakte twee jaar gele den met de betrokken pomp houders in de regio Nijmegen afspraken om gezamenlijk de prijs voor benzine, lpg en diesel scherp te verlagen. Dit als een reactie op de vestiging van een onbemand tankstation van nieuwkomer Tango. ANP huis in Zierikzee krijgt zelfs ex tra faciliteiten. Deze plannen werden gisteren uiteengezet door G. Bogaerts, die namens de Oosterschelde- ziekenhuizen en ziekenhuis Walcheren een toelichting gaf op de fusieplannen. Per 1 janua ri 2003 fuseren de ziekenhuizen organisatorisch. Er ontstaat dan één stichting, met een Raad van bestuur, medische staf en Raad van Toezicht. De nieuwe naam wordt Zeeuwse Land Zie kenhuis (ZLZ). Met de fusie hopen de zieken huizen efficiënter te kunnen werken en kosten te besparen. Voor de werkgelegenheid heeft de fusie geen gevolgen. Ge dwongen ontslagen worden uit gesloten. De nieuwe organisatie ontvangt meer geld van de over heid. De subsidie die Goes en Vlissingen nu afzonderlijk krij gen, is minder dan de zak met geld die het fusieziekenhuis in de toekomst tegemoet kan zien. Al met al strijkt de nieuwe com binatie ruim vier miljoen euro extra op. Hiervoor kan meer en betere apparatuur worden ge kocht, aldus Bogaerts. Een eerste gevolg van de fusie is dat de kindergeneeskunde en klinische verloskunde naar Goes verhuizen. Begin 2004 moet dat een feit zijn. Verhui zing van andere specialismen wordt niet uitgesloten. Zo denkt Bogaerts dat op den duur ook de afdeling longziekten in Vlissin gen of Goes wordt geconcen treerd. De oorzaak van de gedwongen concentratie is per- soneelsschaarste. Een geza menlijke afdeling op één locatie trekt meer geïnteresseerde spe cialisten dan twee locaties in af zonderlijke ziekenhuizen, is de redenering. Over een jaar of tien, vijftien willen de ziekenhuizen tot één nieuwe hoofdlocatie komen. In de zogeheten klinische nieuw- bouwlocatie worden de grote ingrepen verricht waar dure apparatuur voor nodig is. De bestaande ziekenhuizen krij gen dan een dependance-func tie. De nieuwbouwlocatie komt tus sen de beide ziekenhuizen in op een plek die 'centraal en goed bereikbaar is', aldus het fusie document. Naar alle waar schijnlijkheid komt de nieuw bouwlocatie dicht in de buurt van de A58. De precieze plek is echter nog niet bekend. pagina 15: aparte afslag A58 blijft nodig De Koreaanse speler Song Chong-gug en keeper Lee Woonjae treuren om de uitschakeling op het WK na de 1 -0-nederlaag tegen Duitsland. van onze sportredactie foto Jerry Lampen/RTR SEOUL - Hij was teleurgesteld, maar ook trots. Guus Hiddink miste gisteren met Korea de finale van het WK door een 1-0-nederlaag tegen Duitsland. Aan de droom van de Koreanen kwam een ab rupt einde. „De Duitsers hebben meer er varing dan wij, dat gaf de doorslag", stel de de coach. „We zijn natuurlijk teleurgesteld, maar we moeten trots zijn op de enorme pres tatie die we hebben geleverd op dit WK", zei Hiddink. De Duitser Ballack, die de winnende goal maakte, zal er in de finale niet bij zijn. Hij liep een gele kaart op tegen Zuid-Korea en wordt geschorst. De Koreanen spelen zaterdag de wed strijd om de derde plaats tegen de verlie zervan de wedstrijdBrazilië-Turkije, die vandaag wordt gespeeld. Voor Hiddink betekent de troostfinale zijn afscheid van Zuid-Korea. Ondanks alle cadeaus en mooie vooruitzichten. Hij heeft zijn woord gegeven aan PSV, aan voorzitter Harry van Raaij. Slechts zijn handteke ning ontbreekt nog. ANP Advertentie Fleurig perkgoed Eenjarige zomerbloeiers in diverse soorten en kleuren. In extra grote pot.! 3 VOOR 70 I MOOI WEER I GOES, 0113-215395. OOSTBURG, 0117-452279, RENESSE, 0111-461031 5 Advertentie m wkbbbêbêêbëêêêêêêuêbè door Jeffrey Kutterink KAMPERLAND - Het Yaha computervirus dreigt Zeeland- net lam te leggen. Bijna drie van de vier verstuurde mailtjes zijn besmet. De internetaanbieder gaat daarom alle uitgaande e- mail van de 70.000 abonnees controleren op virussen. Zodra een mailtje is geïnfecteerd, blokkeert Zeelandnet de afzen der zodanig dat die niet meer kan e-mailen. Het Yaha virus komt in verschil lende varianten voor. Sinds vo rige week zorgt W32.Ya- ha.E@mm in Nederland voor grote problemen. Inmiddels is volgens Zeelandnet 72 procent van de door haar abonnees ver zonden e-mail besmet. Het Ya- ha-virus activeert zich als de bijlage van een besmette e-mail wordt geopend. Staat de pre view-instelling van het e-mail- programma aan, dan activeert het virus zich direct. Na besmetting stuurt Yaha een voortdurende stroom van be smette e-mail met bijlage uit naar alle e-mailadressen in het adressenboek van Microsoft Windows en de programma's MSN Messenger, Yahoo pager en ICQ. Verder zoekt het Yaha- virus naar adressen in bestan den waarvan de extensie begint met .htzoals .htm of .html. Het virus verwijdert geen bestanden van de harde schijf. Yaha maakt gebruik van de vol ledige capaciteit van de inter- ■■■HBP** netverbinding. Bij een inbelver- binding van 5 6 K verstuurt Yaha twee tot drie e-mails per mi nuut. Bij kabelverbindingen kan dat oplopen tot dertig be richten. Limiet Normaal versturen de abonnees van Zeelandnet dagelijks 200.000 e-mails. Door het virus is dat aantal sinds vorige week verdubbeld. Dat heeft twee gro te gevolgen. „Mensen worden op kosten gejaagd, omdat ze hun limiet overschrijden", zegt directeur J. Bakker van Zee landnet. „De verstuurde e- mails gaan ten koste van de hoe veelheid data die een gebruiker per maand mag genereren. Bo vendien pompen abonnees zo veel data over het netwerk dat daardoor problemen ontstaan. Per uur worden duizend virus sen rondgestuurd." Zeelandnet heeft besloten ver regaande maatregelen te ne men. Alle uitgaande e-mail van abonnees wordt gecontroleerd Demissionair minister Hermans van Onderwijs stapt na de formatie uit de politiek. Dat heeft hij gis teren bekendgemaakt. Hermans (51) werd 15 mei als nummer vijf op de lijst van de liberalen in de Tweede Kamer gekozen. Aan zijn besluit is een 'in nerlijke worste ling' voorafge gaan. Het was een mooie speech die koningin Beatrix in 1996 hield toen ze in Aken de Karelsprijs in ontvangst nam. Zo mooi dat Hare Majesteit gisteren in Straatsburg voor de Raad van Eu ropa delen van die toespraak vrijwel letterlijk herhaalde, zij het dat haar woorden deze keer toegesneden waren op de Raad. Veel aandacht kreeg het Nederlandse staatshoofd trouwens toch niet. Het plan voor de speelfilm De Storm, over de watersnood ramp van 1953, staat op losse schroeven. Doordat de publieke omroepen er nog geen geld voor willen vrijmaken, komen ook andere subsidies in gevaar. De omroepen komen op zijn vroegst volgend jaar over debrug, maar dan is de film te laat klaar voor het herdenkingsjaar. Na Richard Krajicek haalden ook Raemon Sluiter en Sjeng Schalken overtuigend de tweede ronde van Wimbledon. Sluiter ontdeed zich in drie sets van de Spanjaard Tommy Robredo. Schal ken rekende twee dagen na zijn toernooizege op Rosmalen af met de Deen Kristian Pless. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; zeeland: 11,12, 13, 15 en 17; sport: 18,19 en 20; uit: 21,23 en 25; jong: 26 en 27. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ op virussen. Bakker: „Zodra ie mand een besmet mailtje ver stuurt, blokkeren we de afzen der. Die abonnee kan niet meer e-mailen totdat het virus van de computer is verwijderd. Zo wil len we voorkomen dat het virus zich verder verspreidt. Via de Persoonlijke Informatie Pagina kan een abonnee zich weer de-blokkeren. „Binnen tien minuten kan een abonnee weer e-mailen. De blokkade heeft alleen betrekking op e- mail, niet op het surfen." Het is een zwaar middel, erkent Bakker. „Maar we weten anders ook niet hoe we het virus moeten stoppen. Het scannen van e- mail van abonnees op virussen ligt gevoelig vanwege de priva cy. Het enige alternatief is dat we het virus laten woekeren." Screensaver E-mail met het Yaha-virus be vat altijd een bijlage met screensaver. De e-mail is her kenbaar aan teksten als 'Ur My Best Friend!'. Maar er bestaan ongeveer honderd vijf tig ver schillende onderwerpen en ook de naam en de extensie (.doe, .mp3, .jpg) van de bijlage ken nen vele varianten. Zeelandnet adviseert abonnees antivirussoftware te installe ren. Abonnees kunnen er ook voor kiezen Zeelandnet de mail te laten controleren. Bekende antivirusprogramma's als McAfee en Norton Antivirus hebben vaccins ter beschikking gesteld. door Ferdi Schrooten DEN HAAG - Iedereen die door de snelwegpolitie wordt aange houden, op welk moment van de dag en om wat voor reden ook, loopt voortaan het risico een blaastest te moeten doen. Zelfs een kapot achterlicht of bumperkleven zijn nu reden voor een alcoholcontrole. Dat is het gevolg van de nieuwe werk wijze 'stoppen is blazen' van de Dienst Verkeerspolitie van het Korps Landelijke Politiedien sten (KLPD). Voorheen moesten verkeers agenten altijd een verdenking van overmatig alcoholgebruik hebben om een blaastest af te nemen. Zo konden automobilis ten met slingerend rijgedrag en betrokkenen bij ongelukken steevast op een alcoholcontrole rekenen. Volgens John Bennink van het KLPD is anders niet uit te slui ten dat mensen met te veel drank op ondanks een aanhou ding toch de dans ontspringen. „Soms ruik je als agent hele maal niet dat iemand gedron ken heeft en misschien wel een alcoholpromillage heeft van meer dan 0,5", zegt Bennink. Het tijdstip van de controle zegt ook niet alles. „Als je 's avonds op een feestje flink hebt ingeno men, kun je 's ochtends in de au to stappen met te veel alcohol in je bloed. Zelfs als je netjes zes of zeven uur hebt geslapen." Het aangescherpte beleid voor alcoholcontroles komt voort uit een succesvolle proef. Een be perkt deel van de Dienst Ver keerspolitie, die in totaal zo'n 370 medewerkers telt, heeft tus sen oktober vorig jaar en april dit jaar al geëxperimenteerd met 'stoppen is blazen'. Daarbij werden ongeveer 16.000 extra blaastesten afgenomen. Die komen bovenop de blaas testen 'oude stijl', waarvan de snelwegpolitie er vorig jaar zo'n 100.000 afnam. GPD Advertentie naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 15,- straat. nr "k geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats-nen zes maanden) telefoon:jjjgjnoteert u mij voor een abonnement. De eerste e mall twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen, afschrijving van mijn (post)bankrekening- per maand met nummer: f automatische incasso (€19,25). handtekening: a per kwartaal met automatische incasso 52,-). D7r 0 per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- »ens. In de cotafon treft u nadere informatie aan automatische incasso 198,-). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice "7-1 191 /lllnnnnnoll Antwoordnummer 123 I ódL I 4 UUUUU^ 4380 VB V|issjngen di sdo vr za (postzegel niet nodig) HET GROENE WARENHUIS Advertentie Koudekerke, Galgeweg 5, 0118-551623. Van 2,79 Lobelia in grote pot, 0 20 cm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1