Directeuren doen stoelendans PZC PZC Geslaagden spelen klassieker Medea Hoogste punt politiebureau bereikt Sluis-Aardenburg druk met projecten in diverse kernen Geharrewar rond Braakman schaadt imago Terneuzen 13 Nieuwe leiding basisscholen in Koewacht, Terhole en Zuiddorpe VAN DER ZWAN|09.00-18.00 u. ZATERDAG 15.00 u. Demonstraties hondensport Vrouw gewond bij aanrijding Inbraak in bouwkeet Mercedes gestolen in Renesse Inbraak bij twee supermarkten Rijbewijs ingenomen na drankrit Nieuwe lichten voor VV Westdorpe wmmmmtmamm Veel belangstelling voor kunstopdracht Terneuzen Kermis in St. Jansteen agenda dinsdag 25 juni 2002 door Sheila van Doorsselaer HULST - De basisschooldirec teuren van Terhole (Tervliet), Koewacht (De Eikelaar) en Zuiddorpe (Canisius) verwisse len per ingang van het nieuwe schooljaar van plaats. De over koepelende stichting waar der tien scholen in de regio onder vallen, De Linie, zet hiermee een mobiliteitsbeleidslijn uit. De geruchten dat de stoelendans is ingezet vanwege problemen tussen directeuren en onderwij zend personeel worden tegenge sproken. Directeur W. de Witte van De Ei kelaar zal naar Tervliet gaan, zijn plaats wordt ingenomen door J. Lijbaart van de Cani- siusschool en directeur Buijs- se van Tervliet komt naar Zuiddorpe. Volgens voorzitter M. Evers van Stichting De Linie is een dergelijke stoelendans goed voor de interne motivatie. „Het kan geen kwaad in een an dere organisatie ervaring op te doen." De Witte van De Eikelaar kijkt uit naar zijn verhuizing. „Ik ben nu 22 jaar directeur in Koe wacht en zie de switch als een door René van Stee SLUIS - In diverse kernen van de gemeente Sluis-Aardenburg staan forse herinrichtingsplan nen op stapel. Zo wordt in Sluis half augustus begonnen met de derde fase van de herinrichting van het win kelcentrum die de Meerminne- straat, de 11 Octoberstraat en de Oude Kerkstraat omvat. De plannen bestaan uit de vervan ging en uitbreiding van nuts voorzieningen, de vernieuwing van verhardingen en het aan brengen van straatmeubilair. De kosten voor de derde fase van de herinrichting bedragen 609.280 euro. Behalve een dek king via een provinciale en een Europese subsidie-regeling (sa men ruim 126.000 euro) dragen de eigenaren van de winkels in de genoemde straten bijna 145.000 euro bij. In Retranchement is een aan vullend krediet van 232.530 eu ro nodig voor de inrichting van de Markt. Er was eerder al een krediet beschikbaar gesteld van 466.000 euro voor de nieuw in te richten Noordstraat. De werk- door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het is uiterma te slecht voor het imago - het toeristische imago in het bijzon der - van Terneuzen dat er al jaren rechtszaken worden ge voerd over allerlei zaken op re creatiecentrum De Braakman. De rechtmatigheid van een slagboom op een al dan niet openbare weg is wel het sum mum. „Een beschamende verto ning", stelde de nestor van de gemeenteraad, VVD'er W. de Zeeuw, gisteravond. De Zeeuw bleek namens al zijn collega's te spreken tijdens een gecombineerde vergadering van de commissies Vrom en re creatie en toerisme. De meeste raadsfracties vinden dat het college het voorstel voor het le galiseren van de slagboom door 'wegen aan de openbaarheid te onttrekken', moet terugnemen. De wethouders P. Hamelink (toerisme) en K. van der Hoofd (verkeer) waren dat gisteren nog REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtem@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl welkome verfrissing. Ik ben wel vergroeid geraakt met Koe wacht, heb het er altijd naar mijn zin gehad, maar het is toch ook fijn om in een andere school weer nieuwe kennis en ervaring op te doen." Op andere scholen van De Linie is met verbazing gereageerd op het plan. Evers geeft toe dat het niet gebruikelijk is dat school directeuren van hun plaats wor den gehaald, maar stelt dat het juist goed is voor de organisatie. De geruchten dat de switch is ingegeven door problemen die directeuren hebben met het on derwijzend personeel, verwijst hij naar het rijk der fabelen. „Die straatpraat, daar koop ik niks voor." Ook De Witte zegt dat de stoelendans niks te ma ken heeft met interne proble men. Evers sluit niet uit dat het mobi liteitsplan ook zijn beslag krijgt op de andere scholen, maar be nadrukt dat het niet de bedoe ling is dat de directeuren steeds weer blijven verhuizen. Onder De Linie vallen 130 leerkrach ten en binnen een aantal jaar zijn vijf directeuren toe aan hun pensioen. Of deze vervangen zullen worden, is niet duidelijk. De Witte: „Misschien gaan over een aantal jaren een paar scho len samen onder een groter be stuur. Dat is toekomstmuziek, maar wel een mogelijkheid." zaamheden omvatten de ver vanging van het (gescheiden) rioleringsstelsel in de Noord straat, aanleg van nieuwe be strating (gebakken klinkers) in diverse kleuren, vernieuwing van de verlichting in de Noord straat, aanpassing van de ver lichting op de Markt en plaat sing van straatmeubilair. De aanpassing van de infra structuur in Malpertuus, de Brandstraat en de Reinaert- straat in Aardenburg begint na de oplevering van de laatste nieuwe woningen in het gebied. Hierin komt de aansluiting van de Brandstraat op de Reinaert- straat te vervallen. Het huidige pleintje van Malpertuus, dat wordt ingericht als erf met par keerplaatsen, wordt uitgebreid en aangesloten op de Reinaert- straat. Ook wordt het aanlig gende deel van deze straat en het gedeelte van de Brandstraat dat uitweg biedt voor garages in de Weststraat heringericht. De genoemde herinrichtings plannen komen donderdag avond aan de orde in gemeente lijke commissie grondgebied. Aanvang 19.30 uur in de raad zaal van het Belfort in Sluis. niet van plan. Vandaag zullen zij de zaak echter nog eens in het college bespreken. De meeste fracties willen dat burgemees ter en wethouders de raad een 'integraal voorstel doet'waarin alle kwesties over bouw- en mi lieuvergunningen, brandveilig heid en de status van wegen en contracten duidelijk moet zijn. Alleen het CDA was in eerste in stantie bereid akkoord te gaan met het voorstel om de wegen voor eens en altijd aan de open baarheid te onttrekken. Omdat echter al duidelijk is dat min stens één van de partij en zich te gen zo'n raadsbesluit juridisch te weer zal stellen, heeft dat weinig nut, vond de meerder heid. Het zou het beste zijn als de strijdende partijen zonder vooringenomenheid en zonder inschakeling van juristen bij el kaar zouden gaan zitten om de onenigheden 'als volwassen mensen onder elkaar' uit te pra ten, stelden verschillende com missieleden. Verpest Bovendien lijken de verhoudin gen zo verpest tussen de exploi tant van De Braakman, de bun galowbewoners en de leden van de zeilclub - die gisteren allen hun zaak bij de commissieleden bepleitten - dat een simpel ge sprek niet mogelijk lijkt. Toch bleven verschillende fracties er op hameren dat alleen zo'n ge sprek alle partijen bij elkaar kan brengen. Alle door de ge meenteraad te nemen besluiten of gerechtelijke uitspraken zul len minstens één van partijen weer in het harnas jagen, wisten alle raadsleden. Beleidsambte naar G. Christiaanse stelde ech ter dat ook het niet nemen van een besluit tot een nieuwe rechtszaak kan leiden. De rech ter zou dan een besluit voor de gemeente kunnen nemen als één van de bezwaarmakers daar om vraagt. Twee leerlingen oefenen tijdens de repetitie nog een keer op een scene waarin tot de oude Griekse goden wordt geboden. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen HULST - Het is een traditie: net voordat ze met het diploma op zak de school verlaten, voe ren leerlingen van gymnasium 6 van het Reynaertcollege een klassiek werk op. Dit jaar is gekozen voor Medea van Euri pides. „Het is een klassiek werk, maar we brengen het wel in de Nederlandse vertaling en ook in een iets modernere versie", vertelt Ank Ringoot uit Hei kant. „We spelen nog steeds onder de naam 'De Hypocrie ten', maar er is toch het nodige veranderd. In voorgaande ja ren traden de eindexamen kandidaten van het gymnasi um altijd op in toga. Wij willen een heel klein beetje met onze tijd meegaan en kiezen daar om voor moderne kleding. Ook ruilen we het binnenpodium in de aula in voor een podium in de open lucht. In de tuin van het Reynaertcollege, locatie Zoutestraat, brengen we Me dea voor een klein publiek van ongeveer 120 man." De geschiedenis van Jason en Medea is een van de bekendste en meest aangrijpende liefdes verhalen uit de oudheid. Het verhaal is een echte Griekse tragedieJason komt zijn recht op de troon opeisen bij Pelias, die de vader van Jason heeft afgezet. Pelias belooft hem het koningschap terug te geven als hij het Gulden Vlies gaat ha len. Dit is een bijna onmogelij ke opdracht. Het vlies is de gouden vacht van een gevleu gelde ram en het wordt door een draak bewaakt. Jason bouwt een schip en vraagt vele helden uit heel Griekenland om deel te nemen aan de expéditie. Zij worden de Argonauten genoemd. On derweg beleven ze vele avon turen. Als ze in Colchis, het land van koning Aetes, komen, krijgt Jason niet zo maar het Gulden Vlies. Hij moet allerlei opdrachten vervullen. Medea, de dochter van Aetes, beschikt als kleindochter van de Zon over toverkracht, zij is verliefd op Jason en helpt hem. Als zij hem aan het gulden vlies heeft geholpen, gaat ze als echtge note met hem mee naar zij n va derland. Medea neemt wraak op Pelias, door hem te laten vermoorden door zijn eigen dochters. Jason en Medea vluchten en belanden in Ko- rinthe. Leerlingentoneel De tragedie verhaalt de situa tie als het stel al tien jaar in Korinthe woont. De regie is dit jaar in handen van Ivo Kroes. „Hij is ook een leerling, we hebben dus echt gekozen om er leerlingento neel van te maken. Gelukkig krijgen we veel hulp van onze lerares klassieke talen Hilde van Wassenhove. Zij regis seerde alle voorgaande jaren en staat volledig achter onze opzet. Ze bracht het op om ie dere avond voor ons klaar te staan. Ze gaf vele nuttige ad viezen en was een prima coach." Dinsdag en woensdag in de tuin van het Reynaertcollege, locatie Zoutestraat, aanvang 20.30 uur. Bij slecht weer wordt in de au la gespeeld. Kaartverkoop voor aanvang van de voorstel ling aan de kassa. Kaarten kunnen besteld op 0114- 315942. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De bouw van het nieuwe politiebureau aan de Rosegracht in Terneuzen ligt drie weken voor op schema. Burgemeester R. Barbé van Ter- neuzen hees gisteren met een op afstand te bedienen hijskraan de laatste dakplaat op zijn plaats. Chef M. Siderius van de politie in Zeeuws-Vlaanderen prees voorafgaand aan de officiële handeling in een korte toe spraak de bouwvakkers die ervoor zorgen dat achter het bestaande politiebureau een ge heel nieuw kantoorgebouw ver rijst. „Een prestatie van for maat", zei Siderius. Die was voorzichtig en wilde niet kwijt hoeveel de bouwers voor liggen op schema. Maar plaatsvervan gend korpschef F. Goudswaard van de Zeeuwse politie maakte met zijn opmerking over 'drie weken vorst' duidelijk hoeveel voorsprong de bouwers op de oorspronkelijke planning heb ben. Bij het politiebureau komt ook een vijfenvijftig meter hoge zendmast te staan, waarvoor de fundering inmiddels is gestort. Advertentie De mast staat rond 1 oktober overeind. De verwachting is dat de politie in maart of april volgend jaar zijn intrek neemt in het nieuwe onderkomen. Het nieuwe bu reau biedt straks onderdak aan de wijkteams van de politie in Terneuzen, de recherche en de staf van het district Zeeuws- Vlaanderen. Het nieuwe onderkomen kost ruim drie miljoen euro. Het kan toor bestaat uit uit een staalcon- HULST - Hondenschool Sloe ber uit het Belgische De Klinge verzorgt zaterdag 29 juni een demonstratie bij het tuinhuisje op het terrein van de Blaauwe Hoeve. De leden van de club laten ver- Hermesweg 7, Vlissingen, tel. 0118-410323/463156 schillende disciplines van de PALINGVISSERIJ EN ZEEVISGROOTHANDEL |w|fyJK[=|_ DAGELIJKS OPEN hondensport de revue passeren. Het spektakel omvat onder meer demonstraties behendig- OOSTBURG - Een 77-jarige vrouw uit de gemeente Oostburg ismaandagrond 16.30 uur gewond geraakt bij een aam-ij ding, ze werd met een pijnlijke arm en snijwonden overgebracht naar het ziekenhuis in Oostburg. Zij reed samen met haar 81- jarige echtgenoot in de auto over de Lange Heerenstraat te Oostburg. Op de kruising met de Nozemansweg wilden ze linksaf slaan, maar verleende hierbij geen voorrang aan een tegemoetkomende twintigjarige plaatsgenoot die een een tractor plus aanhangwagen bestuurde.Hoewel de tractorbe stuurder uitweek naar rechts om een aanrijding te voorko men, botste de personenauto tegen de tractor en raakte daarbij totaal vernield. De tractor kwam in een tuin van een woning tot stilstand, nadat die bij zijn uitwijkpoging een ver keersbord en diverse bomen en struiken had vernield. SAS VAN GENT - Uit een bouwkeet in Sas van Gent is afgelo pen weekeinde voor honderden euro's gereedschap en bouw materiaal gestolen. De inbraak werd gisterochtend opge merkt. De keet staat op het bouwterrein aan de Wervenweg. RENESSE - Vanaf een parkeerplaats aan de Rampweg in Re- nesse is gistermiddag een een donkerblauwe Mercedes gesto len. De auto, die verdween tussen vier uur en kwart voor zes, heeft het Duitse kenteken MG-AH590, SAS VAN GENT - In de nacht van zondag op maandag is inge broken in twee supermarkten in Sas van Gent. Rond een uur meldde een getuige dat iemand aan het inbreken was bij een supermarkt aan de Wilhelminalaan. Toen politie ter plaatse kwam, zagen ze nog net de dader wegvluchten. Tijdens een zoektocht in de omgeving kwam een melding binnen van een inbraak in een supermarkt in de Stationsstraat. Hier werd een nog onbekende hoeveelheid goederen weggenomen. Uit de winkel aan de Wilhelminalaan is niets weggenomen. TERNEUZEN - Van een 23-jarige Terneuzenaar is zaterdag nacht het rijbewijs ingevorderd wegens rijden onder invloed van alcohol. De Terneuzenaar reed in de Tramstraat achteruit tegen een geparkeerde auto. Een blaastest wees uit dat de man ruim drieënhalf maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. SAS VAN GENT - Het trainingsveld van de voetbalvereni ging in Westdorpe krijgt nieuwe verlichting. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sas van Gent is althans bereid daar veertienduizend euro voor op tafel te leg gen. Uit onderzoek is gebleken dat de zes bestaande masten langs het trainingsveld zodanig verroest zijn dat er gevaarlij ke situaties kunnen ontstaan. Te denken valt dan aan storin gen in het electrisch systeem, zoals die er de laatste tijd al re gelmatig zijn geweest, en het risico dat de masten omvallen tij dens een zware stormDe adviescommissie voor sportzaken brengt donderdag 27 juni advies uit. Aansluitend neemt de gemeenteraad het definitieve besluit. De commissie welzijn is om 19.00 uur, de raadsvergadering begint om 19.30 uur. Burgemeester Barbé plaatst op veilige afstand de laatste dakplaat op het bureau in wording. foto Peter Nicolai structie met gemetselde gevels. Het totale vloeroppervlak be draagt 1800 vierkante meter. De entree van het gebouw is over dekt; de bovenste verdieping van het gebouw wordt over de begane grond heen gebouwd. heid, gehoorzaamheid en fly- ball. De honden en hun baasjes voe ren de oefeningen in oplopende moeilijkheidsgraad uit. De club heeft momenteel zo'n 150 leden. De demonstratie begint om 14.00 uur. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Meer dan dertig kunstenaars hebben belang stelling om in de Terneuzenste binnenstad een kunstobject te realiseren. Een oproep van de gemeente Terneuzen leverde tot gisteren 33 reacties op, en hoewel de in zendingstermijn gesloten is, druppelen er nog steeds reacties binnen. Een speciale commissie gaat al le inzendingen volgende week beoordelen. Er worden dan drie kunstenaars geselecteerd en uitgenodigd om een schetson- werp van hun idee te maken. Daar krijgen ze twee maanden de tijd voor. De ontwerpen wor den vervolgens gepresenteerd aan de bewoners van de binnen stad. Die mogen er hun oordeel over geven. De meningen van de binnenstadbewoners en van de commissie worden vervolgens naast elkaar gezet en uiteinde lijk moeten burgemeester en wethouders dan een keuze ma ken. De opdracht heeft te maken met de opwaardering van de Ter- neuzense binnenstad, waarmee de gemeente Terneuzen en woonstichting Clavis een paar SINT JANSTEEN - In Sint Jan steen wordt van zaterdag 29 juni tot en met dinsdag 2 juli de jaarlijkse kermis gehou den. De kermisattracties voor de jeugd krijgen een plaatsje op het Martje van Wardje en de Hoofd straat. Zaterdag zondag en maandag begint in café de Kroon om 14.30 uur een schie ting op de liggende wip. Schut tersvereniging Sint Jan houdt zondag en maandag op diezelf de tij d een schieting op de staan de wip op het terrein aan de Tragel. In café Lazarus wordt zaterdag de café top 100 gepre senteerd. Verder zijn er ludieke activiteiten zoals bierpul schui ven en bierfietsen. Maandag be gint om 9.30 uur in de parochie kerk een mis voor de overleden parochianen. Het slotakkoord van de kermis is de grote wieler wedstrijd op dinsdag. Om 17.30 uur gaan vanuit de Wilhelmina- straat de nieuwelingen van start. Om 19.15 uur draaien de amateurs hun rondjes door het kerkdorp. jaar geleden begonnen. Drie as sen doorsnijden de binnenstad en voor die assen wordt gezocht naar een aankleding met klein schalige kunstwerken. Voor de noordelijke as is al opdracht aan een kunstenaar verleend. Wat betreft de middenas wordt gezocht naar kleinschalige kunstwerken op de Jozinastraat en de Korte Kerkstraat,die de Grenulaan en de Nieuwstraat verbinden. Voor de zuidelijke as is de gemeente op zoek naar kleinschalige kunstwerken op de Klassenstraat en de le Ver bindingsstraat, die de Grenu laan en de Noordstraat verbin den. Per route is een bedrag beschikbaar van 11.345 euro. De kunstenaars die worden ge selecteerd om een schetsont werp te maken, vangen voor hun moeite alvast 454 euro. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Party dansen; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal;'tTrefpunt, 13.00 uur Kaarten, biljarten en sjoelen; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13,15 uur: KBO jokeren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur; Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken, kaarten en biljarten; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Joke ren; 19.30 uur: Dansen; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek voorou deren; 15.00 uur: Ouderen koor; KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.00 uur: Bridgeclub Kloosterzan- de; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 14.00 uur: KBO handwerken; Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OOSTBURG - Den Hoekzak, 15.15 uur; Dansen en ontspanning voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: SAV creatieve handvaardigheden, koersbal, kaarten en sjoelen; St.Albert, 14.00 uur; Koersbal; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS biljarten, kaarten en canasta; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: SWOT handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl- en lijn- dansen; De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrouwen hobbyclub; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Les Amies, 19.30 uur: Bridgeclub IJzendijke; Molen, 19.15 uur: Boulevardloop; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41