Wisse verruilt bal voor kwast Eerste zege Jos Krijger PZC Enorme oogst T urncombinatie Kuzee en Vasseur missen slag in Stein ,21 Fortis-korfballer stopt om zijn huis op te knappen MÊÊÊÊÊÊÈÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊÊm Kreekloop toe aan honderdste editie Aziz Bougra in Singelloop uitslagen agenda dinsdag 25 juni 2002 loor Roeland van Vliet )OST-SOUBURG - Het is een ommeltje bij Robin Wisse huis. Vloeren liggen open, deu- en staan tegen de muur te vachten op een likje verf en in le tuin tiert het onkruid welig. )fwel, het is niet meer dan lo gisch dat de Souburger stopt net korfballen. Hij moet nodig dussen. Visseherinnert zich een voorval ran anderhalf jaar geleden, net ladat hij en zijn vriendin Esther Casse een huisje hadden ge- :ocht in Oost-Souburg. „Ik heb oen op een maandag en dinsdag le riolering aangelegd. Zat ik wee dagen op m'n knieën. Toen k die dinsdagavond moest trai- ïen was ik gebroken. Ik liep nog en kleine blessure op, terwijl ik le zaterdag daarna een kampi oenswedstrijd moest spelen. Jelukkig was ik op tijd her- iteld. Maar toen heb ik wel voor nezelf besloten dat ik niet beide foeer kon doen. Of ik kluste of ik peelde topkorfbal. Toen heb ik lus voor het korfbal gekozen. Jaar nu draai ik het om." Visse speelde zes jaar ononder- iroken in het eerste team van Mortis. „Ik denk dat ik in al die ijd maar twee wedstrijden ge nist heb." Daarvoor speelde hij >ij Ondo (Sint Laurens) en Ani- no (dat samen met Zuidwester useerde tot Fortis). «Ju stopt de Souburger dus. Hij Jerde plaats [arter Hamelink 5TRIJEN - Karter Jean-Pierre ïamelink werd tijdens de derde ilubrace in Strijen door pech ichtervolgd, maar legde deson- lanks beslag op de derde plaats. Ïamelink schreef de eerste nanche op zijn naam. In de weede reeks nam de Zeeuws- ITaming opnieuw de leiding. In le derde ronde moest hij na een lefecte uitlaat de strijd staken. Dmdat ook veel andere deelne- ners met pech kampten, was fcijn puntentotaal toch nog goed mor de derde plaats. maakte dat twee weken geleden bekend, nogal onverwachts. Een maand geleden wist name lijk nog niemand van zijn plan nen. Toen speelde Fortis de be langrijke uitwedstrijd bij het Friese Marfügels. Had Fortis verloren, dan was de ploeg uit de overgangsklasse gedegradeert. Door de winst (10-12) bleef het team de hoogst korfballende Zeeuwse formatie. Wisse had geen extra druk op die wedstrijd willen leggen door daarvoor al zijn vertrek bekend te maken. „Allleen de trainer, Leonard Debbaut, en Esther (die even eens bij Fortis speelt) wisten er van af. Tijd De reden van Wisses afscheid is zonneklaar: hij heeft geen tijd meer. „Anderhalf jaar geleden hebben we dit huisje gekocht. Maar ik heb er nog niet veel aan kunnen doen. Ik heb een baan van veertig üur bij Rijkswater staat en gaf afgelopen seizoen training aan de jeugd. Daar naast had ik zaterdags ook geen tijd omdat we vaak of verre uit wedstrijden hadden of ik com bineerde thuiswedstrijden met het coachen van een jeugdteam. Het is regelmatig gebeurd dat mijn vader enEsthers vader hier op zaterdag gingen klussen en dat wij dan gingen korfballen. Dan kwamen we 's avonds terug en konden we zien hoever zij waren opgeschoten. Ik vind dat we dat niet meer kunnen maken Wij wilden hier toch komen wo nen?" „Kijk daar moet nog een schuur kómen. En dat schuurtje daar moet nog afgebroken worden. En dat paard'dat op de gevel staat geverfd' moeten we er ook nog afhalen.Wisse heeft ideeën zat, nu gaat hij ze ook uitvoeren. „Ik heb niet de illusie dat ik straks elke zaterdag hier aan het werk ben hoor, maar nu kan ik tenminste wel zelf mijn tijd in delen. Ik ben van niemand meer afhankelijk." Wisse moet toegeven dat het de laatste tijd ook wel een beetje aan de motivatie schortte. „Ik heb daar 24 jaar geen last van gehad, maar nu had ik steeds /art onze sportredactie iVESTKAPELLE - Als het ge legde Groot geworden door eenvoud ergens op van toepas sing is, is het wel op de Kreek- oop in Westkapelle. De presta- ;ieloop die morgenavond op het ïrogramma staat, is voor orga- lisator Jan Bostelaar een bij- wndere uitgave. „Dit is de hon derdste editie", meldt hij niet tonder trots. Het kostte hem het nodige speurwerk, maar inmiddels is ie organisator vrij zeker van tijn zaak. „Ik kom op geen an- ler aantal dan honderd." Boste- aar, momenteel wethouder in ie gemeente Veere, wil wel me- ;een rechtzettten dat de voor- nalige VW-loop niet het hon derdste jaar ingaat. „Er worden irie lopen per jaar georgani seerd. De eerste woensdag in juni was de eerste loop van iit jaar, dinsdagavond dus de weede, en in augustus volgt de derde", legt de organisator rit. telERIKZEE De vijfentwintig ste editie van de SNS-Singeloop te Zierikzee wordt vanavond opgeluisterd door de Marokaan Aziz Bougra die ook vorig jaar met afstand de sterkste was in de 11 kilometer lange wedstrijd. 3ougra loopt voor het Pearl Zie- rikzee-team waarvoor ook veelvoudig winnaar Rachid ben Meziane uitkomt. Via Ben Me- ;iane zijn de contacten gelegd net Bougra, die afgelopen week nog een halve marathon in Pa- ijs liep in een scherpe tijd van 1 uur en 4 minuten. Over de tegenstand voor Bougra is nog weinig bekend omdat er nog maar 28 voorinschrijvingen binnen zijn en daar zitten geen aansprekende namen bij. John Vèrmeule (Middelburg) die ook aen aantal overwinningen heeft staan in de Singelloop is zeker niet van de partij: „Ik heb afge lopen vrijdag nog een tien kilo meter gelopen en dan is de [dinsdag daarop te veel van het joede." Je Singelloop start om 20.00 uur voor de SNS Bank in Zierik zee. Finish op sportpark Ban- aink. Robin Wisse: „Het staat nu al vast dat ik weer ga korfballen. Alleen wanneer en waar is niet bekend." meer moeite om voluit te gaan. Ondanks dat iktopfit ben." Als Wisse terugkijkt op zijn korfballoopbaan noemt hij - op merkelijk genoeg - niet zijn tijd bij Fortis als grootste hoogte punt. „Dat was mijn debuut in het eerste bij Ondo op mijn ze ventiende. Toen ik net begon met korfballen, stonden een paar 'omes' van mij inhet eerste. Toen dacht ik: dat wil ik later ook." Maar ook op de laatste zes jaar bij Fortis is hij ook wel trots. „Ik kan echt zeggen dat ik met For tis ben opgeklommen. Het is niet zo dat ik op overgangsklas seniveau ben ingestapt. Ik ben met het team meerdere keren kampioen geworden en zo van de tweede klasse naar de over gangsklasse gegaan." Het had overigens niet veel ge scheeld of Wisse had bij de grote rivaal, Swift, gespeeld. Toen in het korf bal wereldje namelijk bekend werd dat Wisse wegwil- de bij Ondo, belde Swift als eer ste. Pas daarna reageerde Ani mo. Wisse vond echter de stap van Ondo naar Swift, dat toen overgangsklasse speelde, te groot. En daarom koos hij voor Animo, dat in de tweede klasse uitkwam. „Achteraf ben ik heel blij met die keuze. Ik heb eerst gekozen voor het iets mindere niveau om er veel meer uit te ha len. Als iknubij Swift had geze ten, had ik de vrije val van die club meegemaakt." foto Ruben Oreel Is Wisse nu nooit meer binnen de lijnen van het korfbalveld te vinden? „Natuurlijk wel. Het staat nu al vast dat ik weer ga korfballen. Alleen wanneer en waar is niet bekend. Ik ben een sportmens. Het zou zo kunnen dat ik over een halfjaar heel chagrijnig thuis rondloop om dat ik niet korfbal. Dan zal ik ook meteen weer beginnen. Maar voorlopig zie ik dat niet gebeuren. Klussen komt de ko mende tijd op de eerste plaats." Dat de Kreekloop bezocht wordt door een fors aantal re creanten, is volgens Bostelaar eenvoudig te verklaren. „Het is een loop zonder enige poespas. Iedereen is vrij om in te schrij ven en het leukste vind ik eigen lijk wel het flinke aantal jeugdi ge lopers dat samen met één van hun ouders een rondje komen rennen. Bovendien zie je een aantal trimmers, zoals Middel burger Bram de Rijke, ieder jaar weer terugkeren en mogen we ons iedere keer in de belangstel ling verheugen van verschillen de toeristen. Daar doe ik het ei genlijk allemaal voor", zegt de man die zo 'n tien j aar geleden de organisatie van de loop over nam van de evenementencom missie. Vaantje Veel speciaals voor de jubileu meditie staat er niet op het pro gramma, behalve dat er éénma lig gekozen mag worden om het rondje van 2,7 kilometer rond de kreek viermaal af te leg gen. ,En het aandenken voor ie dere deelnemer zal iets meer zijn dan een simpel vaantje", weet Bostelaar. De prestatieloop begint bij het voormalig Groenekruisgebouw aan de Ridderkerklaan en start om 19.30 uur. Aart Rietveld verstevigt leiding duatloncircuit LELYSTAD - Aart Rietveld uit 's-Gravenpolder heeft tijdens het Zeebodem-event in Lely stad de tweede plaats behaald bij de mannen H40 op de duat- lon over 10 km lopen, 40 kilo meter fietsen en 5 kilometer lopen. Na de eerste run had Rietveld een achterstand van ruim een minuut op George Eichhorn (Den Haag) en een minuut voor sprong op de latere winnaar Jan Broeders (Molenschot). Op de 40 kilometer fietsen leverden Eichhorn en Rietveld behoorlijk in ten op zichte van Broeders, die bij het lopen de leiding be hield. Rietveld werd op ruim een minuut tweede en verstevigde de leiding in het Timex-duat- loncircuit ten opzichte van zijn grootste concurrent Eichhorn, die derde werd. De finale van het circuit is pas in oktober in Valkenswaard. Autocrosser wint Euro2000-klasse in Valkenswaard door Henkde Winter VALKENSWAARD - Jos Krij ger heeft op het Eurocircuit in Valkenswaard voor de eerste keer in zijn autosportcarrière een wedstrijd voor het Neder lands kampioenschap Rally- racing op zijn naam geschre ven. De uit Wolphaartsdijk afkomstige autocoureur ge noot dan ook na de race met volle teugen van zijn overwin ning. Krijger komt met zijn Opel Corsa uit in de Euro2000-klas- se en mocht na drie heats in de A-finale van de beste start plaats vertrekken. Zonder schroom nam de jonge Beve lander de leiding. Hij werd flink op de huid gezeten door de kampioen in de EUR02000 klasse van twee jaar geleden, de Belg Marc van den Bergh in een Seat Ibiza. De leider in de tussenstand na vier races, de uit Halsteren afkomstige Mar cel Snoeyers, reed lange tijd op een derde plaats, maar haakte halfweg af met een defect aan de versnellingsbak van zijn Renault Megane. Spannend ,Het werd toch nog even span nend", gaf Krijger te kennen na de huldiging. „Ik maakte een foutje bij het uitkomen van een van de bochten en gaf daardoor te veel ruimte aan de binnenkant. Gelukkig was Van den Bergh net te ver achter me op er van te kunnen profi teren. Wat een race en wat is dit lekker." Jos Krijger staat met nog twee races te gaan in het NK Rally- racing op de derde plaats. Na Jos Krijger is dolblij met zijn overwinning in de Euro2000-klasse. deze overwinning heeft de Wolphaartsdijkenaar de ach terstand op leider, Marcel Snoeyers, flink weten te ver kleinen. Het NK bestaat uit to taal zeven races, waarbij de het slechtste resultaat mag worden afgetrokken. Wanneer dat nu wordt meegerekend, staat Krijger tweede in de tus senstand met een achterstand van dertien punten op Snoey ers. Ko Kasse en Dick Krijger wa ren wel op het Eurocircuit aanwezig, maar namen niet deel aan de wedstrijd. „Mijn hoofd staat er niet naar om te rijden. De afgelopen weken heb ik het te druk gehad op het werk." Ook pxavé-omstandig- heden en de schade van de race in Arendonk speelden een rol om niet te starten. „Het is wachten op onderdelen voor de motor van de Astra. Die gaf in Arendonk in de laat ste meters de geest en de scha de bleek behoorlijk", liet Dick Krijger op zijn beurt weten. „We hebben Jos de afgelopen weken geholpen met zijn race foto Henk de Winter auto." Tineke de Poorter uit Terneuzen haakte in de tweede van de drie te rijden heats af. Met slippende banden bracht ze vlak voor de start de banden van de Fiat Coupé op tempera tuur. Toen brak met een flinke klap iets in de aandrijflijn van de vierwiel aangedreven race auto. „Ik heb nog maar op één wiel aandrijving en dat is te weinig. De wedstrijd is voor mij afge lopen", klonk het uit de mond van de Terneuzense in het ren- nerspark. van onze sportredactie STEIN - De Zeeuwen Jochem Kuzee uit Sint Annaland en Re- my Vasseur uit Vlissingen heb ben zaterdag de slag gemist bij de sterk bezette Elite-triat lon in het Limburgse Stein. Ku zee finishte als 17e, Vasseur als 27e. Bij het eerste onderdeel, 750 meter zwemmen, konden Kuzee en Vasseur net niet aanhaken bij de kopgroep. Kuzee kwam twintig seconden te kort om aansluiting te krijgen, Vasseur volgde op dertien seconden van Kuzee. In het vervolg van de ra ce konde de twee Zeeuwse triatleten, die tijdens het fietsen over twintig kilometer goed sa menwerkten, het gat met de 22 koplopers niet meer dichtkrij- gen. Na het afsluitende looponder deel eindigde Jochem Kuzee in dit top veld als 17e, Remy Vas seur als 27e. De wedstrijd werd gewonnen door Eric van der Linden, de nummer drie van het EK van 2001. Leon Jacobse uit Vlissingen moest de Zeeuwse eer hooghou den bij de junioren. Hij kwam als vierde uit het water maar stortte tijdens het fietsen en lo pen in. De zevende plaats was zijn deel. Dignus Lenssen uit Oost-Souburg werd bij de man- nen 40+ tiende. Op zondag nam Wilfried de Kort uit Axel deel aan de driekwart-triatlon. Hij werd 116e in 7 uur en 14 minu ten en 35 seconden. Hij had een achterstand van ruim 1 uur en 4 0 minuten op de winnaar, de Belg Gerrit Schellens. Willy de Nooyer uit Serooskerke finishte bij de vrouwen 40+ als dertiende overall en in haar categorie als derde. De wedstrijd werd gewonnen door de ongenaakbare Marijke Zeekant die een tijd noteerde van 6 uur en 36 minuten, precies een uur voor de nummer twee Margriet Uil. van onze sportredactie SINT ANNALAND De turners van Turncombinatie Zuid West Nederland waren grootverdie ner bij de toestelfinales van de regio Zuid West in Sint Anna land. Het ging om de toestelfinales voor de landelijke AB-lijn en de regionale LOS waarbij de beste zes turners van de regiowed strijd meerkamp, afgelopen ja nuari in Prinsenbeek, zich per toestel kwalificeerden. Turn combinatie Zuid West Neder land was in de AB-lijn met acht turners vertegenwoordigd. Het werd een compleet prijzenfesti val waarbij meerdere turners met medailles op alle toestellen naar huis gingen. Zo veroverde Mark de Jonge in de jeugd C zes gouden medail lesdoor alle toestellen winnend af te sluiten, ging Jeffrey Telus- sa van GV Koudekerke met vier gouden medailles naar huis en turnde clubgenoot Carlo van Minde drie maal goud en drie maal zilver bij elkaar. In de categorie jeugd nam Carlo van Minde het op tegen Meivin Ornek die in de A-categorie uit komt en als derde op het NK eindigde. Van Minde won op de onderdelen sprong, vloer en ringen. Op de toestellen brug, rek en voltige won Meivin Or nek. In de categorie pupil B werd de strijd uitgevochten tussen de clubgenoten Erik Bouwens en Vazgen Katchanov. Katchanov haalde vijf maal goud, maar op sprong toonde Bouwens zich be ter en op voltige eindigden ze gelijk. In de pupil C was Jeffrey Groo- tjutter met vier gouden medail les (vloer, ringen, brug en rek) een klasse apart. Boris Gorris- sen turnde zilver op vloer, rin gen en rek en Mitchell van Min de haalde goud op voltige. In het LOS-niveau was er Zeeuwse deelname van Thor uit Sas van Gent, Turn'87 uit Oost burg en Delta Sport Zierikzee. Stijn van Driessen van Thor had succes met drie gouden plakken en één bronzen. Michiel Moel- ker verdiende twee zilveren en één bronzen medaille. Jeroen Harms behaalde zelfs vier gou den medailles. Wouter van Ak ker behaalde op alle toestellen goud. Ook Wessel Klasen pres teerde uitstekend met drie gou den en één zilveren plak. Van Turn'87 behaalde Oscar Baars goede resultaten met vier zilveren medailles, Michel de Koeijer met twee zilveren en drie bronzen medailles en Fabi an de Caluwe met één gouden en een aantal zilveren plakken. Atletiek Palo Alto. Amerikaanse kampioen schappen. Mannen, 200 meter: 1. Clay 20,27, 2. Patton 20,31,3. Williams 20,37. 400 meter: 1. Harrison 44,62, 2. Taylor 45,00, 3. Pettigrew 45,17. 800 meter: 1. Krummenacker 1.47,24, 2. Robinson 1.47,58, 3. Peterson 1.48,14.1500 meter: 1Lassiter 3.40,90, 2. Berryhill 3.40,98,3. Aden 3.41,19. 110m horden: 1. Johnson 13,09,2. Trammell 13,17,3. Wade 13,18. 400m horden: 1. Carter 48,12, 2. Woody 48,52, 3. Thomas 49,72. 3000m steeple chase: 1. Famiglietti 8.19,07, 2. Slattery 8.23,44, 3. Broe 8.23,61. Hoog: 1. Leeper 2,32,2. Clinger 2,29,3. Hemingway 2,29. Vrouwen, 200m: 1Jones 22,35,2. White 22,50, 3. Durst 23,14. 400m: 1. Miles- Clark 50,91,2. Collins 51,20,3. Hennagan 51,34. 800m: 1. Teter 1.58,83,2. Toomey 2.02,11.1500m: 1. Jacobs 4.09,57,2. Fla vor-Hamilton 4.11,31. 100m horden: 1. Devers 12,51, 2. McKelvy 12,60, 3. Kirk- land 12,85. 400m horden: 1. Glover 55,22, 2. Addy 57,28, 3. Taylor 57,62. 3000m steeple chase: 1Jackson 9.47,35. Polshoog: 1. Dragila 4,65, 2. Sauer 4,45, 3. Mueller 4,40. Discus: 1. Mahon 70,27, 2. Ellerbe 67,19. Bridge Salsomaggiore. EK viertallen. Mannen, 23e ronde: Nederland - Duitsland 7-23, Italië - Israel 19-11, Bulgarije - Denemar ken 25-4, Noorwegen - België 17-13. Stand: 1. Italië 503 punten, 2. Bulgarije 440, 3. Noorwegen 427, 9. Nederland, Frankrijk, Engeland 390. Vrouwen, twaalfde ronde: Nederland - Ierland 22- 8, Italië - Duitsland 17-13, Engeland - IJs land 25-0. Denemarken - Hongarije 21-9. Stand: 1Duitsland 239,2. Engeland 230, 3. Denemarken 227,4. Nederland 223. Golf Cromwell. Greater Hartford Open, PGA- tour, 4,1 miljoen euro: 1Mickelson (VSt) 266 (-22), 2. Kaye (VSt), Love III (VSt) 267, 4. Verplank (VSt) 269. 5. Carter (VSt), Ed wards (VSt) 270. Paardensport Arnemuiden. SGW Stichting Promoting SGW Zuidwest. Paarden klasse Z: 1Las- het, Cash (Belgie) 105.00; 2. Hendrik De- gros, Scarlet van de Paardebos (Belgie) 126.60; 3. Hanneke Verschuur, Lodgers Donovan (Kootwijk) 137.40. Klasse M (groep 1): 1. Jessie van Deutekom, Lone some (Uden) 84.00; 2. (Zeeuws kampi oen) Gilles Quist, Jalvo (Arnemuiden) 89.55; 3. Annemiek Wieken, Flying (Groenlo) 95.40. Klasse M (groep 2): 1. Jessie van Deutekom, Idefix (Uden) 66.30; 2. Ameline de Cartier, Rinaldo(Bel- gie) 76.40; 3. Peter de Wispelaere, Toska van de Peerdebos (Belgie) 82.80. Klasse L (groep 1): 1. Monique Hazeleger, Lan celot (Harskamp) 68.00; 2. Jan van Beek, Beekhoeve's Piouett (Rijsbergen) 81.20; 3. Ed van Peer, Beekhoeve's Narome (Prinsenhage) 95.40; 4. (Zeeuws kampi oen) Bastiaan Broeksema, Madi (Gapin- ge) 95.60; 9. Co Quartel, The Linnix (Noordgouwe) 114.80; 11. Chris Boone, Michael (Serooskerke) 118.20. Klasse L (groep 2): 1Joris van Springelen, Power of Dreams (Belgie) 80,15; 2. Geesje Bure- ma, Ferro Forever (Eindhoven) 94.20; 3. Hannie Biebuyk, Miss Twiggy (Belgie) 111.00. Klasse B: 11. Chantal Geysen- berg, Kartouche (Kootwijk) 71.60; 2. Ju dith Jansen, Pride of Dad (Prinsenbeek) 79.00; 3. (Zeeuws kampioen) Hella van der Horst, Noblesse (Vlissingen) 93.00;4. Michelle Schager (Odine (Rilland) 94.60. Pony's klasse Z: 1Michelle Schager, Oh- mar (Rilland) 81.60. Klasse M: 1. Sanne Platte. CJ (Wezep) 84.00. Klasse L: 1Bob- byBary, Kupwiel's Bo Gyl (Wassenaar) 73.20; 3. (Zeeuws kampioen) Ylona Schroevers, Morion S (Vrouwenpolder) 79.20. Sportprijsvragen Tennis Londen. Wimbledon. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned) - Squillari (Arg) 6-2 7-5 7-6, Agassi (VSt/3) - Levy (Isr) 6-0 6-4 6-4, Enqvist (Zwe/14) - Parmar (Eng) 6-1 6-4 6-4, Malisse (Bel/27) - Blanco (Spa) 6- 3 6-3 6-3, Blake (VSt/29) - Zabaleta (Arg) 6-2 6-2 opgave Zabaleta, Beek (Slw) - Si- moni (Bra) 6-7 4-6 7-6 6-2 6-2, Spadea (VSt) - Larsson (Zwe) 3-6 7-6 6-7 6-4 6-1, Novak (Tsj/12) - Meligeni (Bra) 2-6 6-0 6-4 6-4, Pavel (Roe/15) - Carlsen (Den) 6-41 -6 6-3 6-3, Philippoussis (Aus) - Boutter (Fra 6-3 3-6 6-1 6-2, Safin (Rus/2) - Piolïne(Fra 7-6 6-2 6-3, Arthurs (Aus) - Russell (VSt) 6-4 6-4 6-3. Kiefer (Dui) - Balcells (Spa) 6-3 2-6 5-7 7-5 6-3, Gonzalez (Chl) - Chela (Arg/19) 6-3 3-6 1-6 7-5 6-3, Bastl (Zwi) - Golovanov (Rus) 6-4 6-2 7-6, Dent (VSt) - Mirnyi WRu/214-6 6-4 7-6 6-4, Rusedski (Gbr/23) - Melzer (Oos) 6-1 6-4 7-5, Kafel nikov (Rus/5) - Hrbaty (Slw) 6-1 7-6 7-6, Lee (ZKo) - Stoljarov (Rus) 6-3 6-2 4-6 6-3, Olivier Rochus (Bel) - Christophe Rochus (Bel) 6-2 3-6 7-6 6-0, Clement (Fra) - Mon- tanes (Spa) 6-3 6-4 6-0, Sampras (VSt/6) - Lee (GBr) 6-3 7-6 6-3, Roddick (VSt/11) -4 Ulihrach (Oos) 6-1 3-1 opgave Ulihrach, Martin (Spa) - Galvani (Ita) 6-4 7-6 6-4, Gambill (VSt) - Massu (Chl) 6-3 7-6 6-3, Srichaphan (Tha) - Brasington (VSt) 6-4 6-3 3-6 5-7 6-4, Cowan (GBr) - Savolt (Hon) 6-7 6-3 6-3 6-3, Martin (VSt/26) - Sanguinetti (Ita) 6-3 6-4 7-6, Thomann (Fra) - Hipfl (Oos) 6-1 7-6 3-6 4-6 11-9, Lapentti (Ecu/22) - Delgado (GBr) 6-3 6-2 6-7 4-6 7-5. Vrouwen, eerste ronde: Oremans (Ned) - Fusai (Fra) 6-3 6-4, Bedanova (Tsj) - Noor- lander (Ned) 6-1 6-2, Sucha (Slw) - Oster- loh (VSt) 6-2 6-1, Matevzic (Slo) - Pullin (GBr) 6-7 6-1 6-4, Schiavone (Ita) - Man- dula (Hon) 6-4 6-3, Shaughnessy (VSt/13) - Ahl (GBr) 6-2 6-2, Bovina (Rus) - Adriana Serra Zanetti (Ita) 7-67-6, Poetsjek(Rus)- Montolio (Spa) 6-4 6-3, Dechy (Fra/25) - Diaz-Oliva (Arg) 6-2 6-3, Panova (Rus/21) - Koernikova (Rus) 6-1 4-6 6-4, Testud (Fra/8)- Barna (Dui) 6-7 6-46-1, Arn (Dui) - Seljoetina (Kaz) 6-3 6-3, Miskina (Rus) - Dyrberg (Den) 2-6 6-1 7-5, Hantuchova (Slw/11) - Torrens Valero (Spa) 6-3 6-2, Kremer (Lux/22) - Leon Garcia (Spa) 6-4 6-4, Serena Williams (VSt/2) - Dominiko- vic (Aus) 6-1 6-1, Capriati (VSt/3) - Hus- arova (Slw) 6-1 6-4, Fernandez (Arg/30) - Cervanova (Slw) 6-3 6-3, Granville (VSt) - Pratt (Aus/31) 7-5 7-5, Marrero (Spa) - Jidkova (Rus) 6-0 7-6, Sfar (Tun) - Brandi (VSt) 6-3 6-3, Weingartner (Dui) - Zvereva (WRu) 4-6 6-3 6-2, Pierce (Fra) - Molik (Aus) 6-4 4-6 8-6, Callens (Bel) - Schwartz (Oos) 3-6 6-4 6-2, Vrouwen, eerste ronde: Hrdlickova (Tsj) - Foretz (Fra) 3-6 6-4 6-3, Rubin (VSt) - Svensson (Zwe) 6-3 6-2, Da- niilidou (Gri) - Kostanic (Kro) 6-2 6-3, Obata (Jap) - Stevenson (VSt/24) 6-1 6-3, Toeljaganova (Oez/14) - Talaja (Kro) 2-6 6-2 6-4, Grande (Ita) -Serna (Spa) 6-1 6-3. Wielrennen Route du Sud. Aston-Plateau de Beille, klimtijdrit: I.Leipheimer (VSt) 18,1 km in 47.08 (23,038 km/u), 2. Kintana Zarate (Spa) 0.48, 3. Millar (GBr) 0.55,4. Kivilev (Kaz) 1.05, 5. Goubert (Fra) 1.16, 6. Ba- ranowski (Pol) 1.30, 46. Engels 5.04, 52. Van Heeswijk5.39, 53. Moerenhout5.51, 55. Pronk 5.59, 66. De Groot 6.58, 82. Tankink 8.13,91. Mutsaars 8.55,92. Kna- ven 9.07, 94. Boerman 9.41, 99. Dekker 10.49, 100. Vierhouten 11.04, 102. Van Dijk 12.02. Algemeen klassement: 1. Leipheimer 9.29.20, 2. Kintana Zarate 0.50,3. Millar 0.57,4. Kivilev 1.07,5. Gou bert 1.18, 6. Baranowski 1.32, 45. Van Heeswijk 5.31, 50. Pronk 6.00, 57. De Groot 7.00, 59. Moerenhout 7.21, 75. En gels 9.07, 77. Knaven 9.09, 88. Tankink 11.35, 89. Van Dijk 11.58, 95. Boerman 14.33,96. Vierhouten 15.16,98. Mutsaars 16.20,100. Dekker 17.44. Verbier. Ronde van Zwitserland. Zesde etappe, Interlaken - Verbier: 1. Moos (Zwi) 177 km in 4.21.12,2. Francesco Cas- agrande (Ita) 0.05, 3. Luttenberger (Oos) 0.29,4. Wadecki (Pol) 0.39,5. Zülle (Zwi), 6. Fritsch (Fra) 0.41, 7. Dufaux (Zwi), 8. Totschnig (Oos) 0.44, 9. Valjavec (Slv), 10. Di Grande (Ita) 0.47, 40. Veneberg 6.28, 42. Kroon 6.32, 58. Duijn 10.36, 59. Boven, 92. Van Bon 13.35. Algemeen klassement: 1. Zülle 26.29.18, 2. Dufaux 0.11, 3, Wadecki 0.25, 4. Luttenberger 0.38,5. Fritsch 0.40,6. Tonkov (Rus) 1.04, 7. Totschnig 1.52, 8. Valjavec 1.57, 9. Di Grande 2.17, 10. Moos 3.54, 36. Vene berg 34.05, 58. Kroon 44.18, 66. Boven 48.22, 70. Van Bon 51.08, 98. Duijn 1.15.39. Zwemmen Breukelen. Openwaterwedstrijd. Vrou wen. 1000 meter vrije slag minioren 6:2. Manon Knuist (STV), 11Michelle den ha mer (ZCK), 19. Freya de Nijs (ZCK).1000 meter vrije slag junioren jeugd 1 en jon ger: 2. Marinka Bil (STV), 6. Petra Vink (ZCK), 7. Carmen de Ridder (ZCK). 1000 meter vrije slag senioren: 7. Linda Vink (ZCK). 1000 meter vrije slag masters 35+: 7. Marijke van Hoek (STV). 2000 meter schoolslag senioren: 3. Linda Vink, 6. Eli- ne Nijskens (ZCK). 2000 meter vrije slag senioren: 10. Selena van Hoek (STV), 12. Daisy de Ridder (ZCK) 14. Petra Vink, 17. Sabine van Waes (ZCK), 22. Saskia Her- rebout (STV). Mannen. 1000 meter vrije slag junioren 3 +2:1Niek de Ridder (ZCK), 11Matthias de Nijs (ZCK). 1000 meter vrije slag mas ters 45+: 6. Rens Pieterse (ZCK). 2000 me ter schoolslag senioren: 3. Ruud Pieterse (ZCK). 2000 meter vrije slag senioren: 20. Jarbas in den Bosch (ZCK). dinsdag_ H Atletiek Boulevardloop. Aanvang: 19.45 uur. Af standen: 4 km, 8 km en 12 km. Inschrij ven: Kantine Bolclub bij de molen van IJ- zendijke. SNS Singelloop. Start 20.00 uur voor SNS Bank Zierikzee. Finish Sportpark Bannink Zierikzee. Afstanden: 11 km (wedstrijd), 8, 5 en 2 km (trimloop). HH Biljarten Driebandentoernooi Baarends-Baar- ends, finale. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37