pzc Felius zet visie om in daden Beachvolleybal in Renesse goed bezet Paul Burm onderscheiden door KNF Hoofdklassers beginnen een week eerder Leontien van Moorsel start als favoriet in Ster van Walcheren z 19 Tennisbond ziet eerste resultaten uitslagen agenda overtuigd dat wij over een paar jaar weer meer Nederlanders in de foto Sandra Peerenboom door Roeland van Vliet ROSMALEN - „Ik ben een man met een duidelijke visie." Met deze woorden geeft Hans Felius, de technisch directeur van de l- KNLTB, uitleg over het waarom van zijn aanstelling, nog geen jaar geleden. En die visie zet hij om in daden. Voor tal van veran deringen die binnen de tennis- bond gaande zijn, is hij verant woordelijk. Dat alles heeft tot doel op den duur zoveel moge lijk Nederlandse tennissers de mondiale tophonderd binnen te loodsen. Voordat Hans Felius bij de 1 KNLTB kwam, had de bond de i jeugdopleiding lichtelijk ver kwanseld. „We hadden tussen 1990 en 2000 liefst 29 spelers en speelsters in de tophonderd. Momenteel zijn dat er maar twee. Alleen Raemon Sluiter en Sjeng Schalken staan er in. Bij de vrouwen hebben we niemand meer. En dat komt doordat de bond in het tijdperk Krajicek- Siemerink-Eltingh te weinig aandacht heeft besteed aan de jeugd. Nu zijn we bezig de struc tuur binnen de bond te verande ren. Er moeten meer spelers richting die tophonderd. Het kan toch niet zo zijn dat een land van 15 milj oen mensen geen ten nissers bij de top van de wereld heeft?" Felius, een geboren Vlissinger, werkte drie j aar voor de Oosten rijkse tennisbond en ruim acht jaar in Israël als bondscoach en privé-trainer, voor hij in 1999 weer naar Nederland kwam. Bij I de KNLTB werd hij bondscoach damestennis (zo ook Fed Cup captain) en coördinator top sport-tennis. Nu, sinds 1 augus tus, geeft hij leiding aan het to tale technische beleid binnen de bond. Het Fed Cup-team, Davis Cup-team, Jong Oranje, de re gionale jeugdopleidingen en de internationale evenementen in Nederland (waaronder Rosma- doorJan Dagevos van onze sportredactie VLISSINGEN - Leontien van Moorsel gaat vandaag als grote favoriet van start in de vijfde editie van de Ster van Walche ren. Indien de veelvoudig we reld- en olympisch kampioene de eindzege van het driedaagse wielerevenement zou grijpen, dan zou de winnaar eindelijk weer eens van eigen bodem ko men. De afgelopen vier jaar ging steeds een buitenlander er met de hoofdprijs vandoor. Favoriet Van Moorsel beschikt over een sterke ploeg met onder meer Arenda Grimberg, Sissy van Alebeek en Elsbeth Vink. Mirjam Melchers, wiens komst wel was aangekondigd, is niet van de partijDe leidster van het klassement om de wereldbeker krijgt rust van ploegleider Mi chael Zijlaard. Outsiders zijn renners uit de na tionale vrouwenselectie (Esther van der Helm, Vera Koedooder, Bertine Spijkerman, Sharon van Essen), Waanderen T Inte rim (Heidi van de Vijver, Debby Mansveld, Vanja Vonckx), Team Nürnberger en de Engelse selec tie. Opvallende namen zijn ook die van Daphny van de Brand en Corine Dorland. Zij bestreden elkaar zondag tijdens het NK mountainbike in Groesbeek. Van de Brand won in de eind sprint. Finish Denaam van de driedaagse wie lerwedstrijd Ster van Walche ren dekt de lading al een aantal jaren niet meer. Het evenement doet namelijk ook Noord-Beve land en Schouwen-Duiveland len) vallen onder hem. De visie van Felius is even duidelijk als simpel. „Ten eerste moeten we de top- jeugdopleiding in stand houden en Nederlanders in staat stellen te spelen op wereldniveau. En daarnaast moeten we de bond en de privésector op één lijn krijgen. Je kunt een auto wel met z'n allen duwen, maar als je allemaal aan een verschillende kant duwt, kom je niet vooruit. Ofwel, je moet zorgen dat club trainers en privé-coaches het zelfde over jeugdopleidingen denken als de bond." De eerste resultaten van Felius' beleid zijn al zichtbaar. Kijk naar Silvana Bauer, het zestien jarige tennistalent uit Kruinin- gen dat maandag debuteerde in het WTA-tenniscircuit. Zij is een 'product' van de jeugdoplei ding nieuwe vorm. Centraal Felius: „Eerst was het zo dat de bond talenten pas vanaf hun zestiende begeleidde. Maar dan hadden ze vaak al tien jaar les achter de rug, zonder dat ze ge noeg uitgerust waren om de top te bereiken. Daarom moeten we er eerder bij zijn, al voor hun twaalfde. Met Silvana zijn we op haar twaalfde begonnen, zij is van de eerste lichting. We lei den de talenten centraal op (in Almere) en laten ze, zodra ze het aankunnen, de jeugdtoernooien van de grandslams spelen. Daarnaast spelen ze veel toer nooien in het buitenland. Moet je Silvana maar eens vragen waar ze allemaal al geweest is: Amerika, Japan, Costa Rica, Thailand..." Talent is er altijd en zit overal. Dat is de stelregel van de tech nisch directeur. „Alleen moet je een systeem creëren waarin dat talent naar boven komt. Want misschien is het wel zo dat de beste tennissers niet eens op tennis zitten. Maar er is geen en kele reden om te denken dat er in petitie de laatste jaren steeds meer uitloopt. In de hoofdklas sen moeten 26 wedstrijden worden afgewerkt. Na afloop van de competitie volgt dan de strijd om het kampioenschap bij de zaterdag- en zondag amateurs, waarna er nog om het algeheel kampioenschap wordt gespeeld. Op dit moment (zaterdag 22 ju ni) wordt om die laatste titel nog gestreden door Huizen en aan. Vandaag wordt de Ster op het Middelburgse Abdijplein om 19.00 uur weggeschoten door de Commissaris der Ko ningin, de heer Van Gelder. Het traject loopt via Vlissingen, Koudekerke, Grijpskerke, Se- rooskerke, Aagtekerke, Dom burg, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke, Biggekerke en Koudekerke naar Vlissingen, waar rond 21.20 uur gefinisht wordt op de Boulevard voor ho tel Arion. Vrijdag gaat het vanaf de Mid delburgse Markt (startschot door burgemeester Schouwe- naar om 19.00 uur) via Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Grijpskerke, Oostkapelle, Aag tekerke, Domburg, Meliskerke, Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke, Zoutelande en Vlis singen naar de finish in Koude kerke. De streep ligt in de Kerk hoflaan en wordt om circa 21.20 uur overschreden door de eerste rensters. Tijdrit Op zaterdagmorgen wordt de tijdrit verreden in en om Kam perland. Start en finish zijn aan de Molenweg. De eerste renster start om 10.00 uur. 's Middags wordt de derde en laatste etappe op het programma. Die begint om 14.30 uur bij camping de Molenhoek aan de Molenweg te Kamperland en gaat via Neeltje Jans, Zierikzee, de Zeeland- brug, Kortgene, Geersdijk, Kamperland, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Domburg, West kapelle, Aagtekerke weer naar Domburg. Daar ligt in de Oost straat de finish. De rensters worden er om ongeveer 17.00 uur verwacht. Nederland, of in Zeeland, geen talent aanwezig is. Je moet al leen de juiste organisatiestruc tuur vinden." En daar is de KNLTB nog mee bezig. Vanaf volgend jaar augustus worden de 'voorspeeldagen' afgeschaft. Dit zijn een soort talentenda- gen, waarvoor verenigingen spelers en speelsters kunnen in schrijven. In 2003 komen daar regionale scouts voor in de plaats. Het tennis in Nederland gaat een mooie toekomst tegemoet, daar is Felius van overtuigd. „We hebben nu vier tennissers die actief zijn op de jeugdtoer nooien van grandslams (Silvana Bauer, Elise Tamaela, Michel Koning en Bas van der Valk). Verder hebben we Michaela Krajieek, het zusje van Richard, die nummer één van Europa is onder veertien jaai\ En ook Stephanie Herz. Zij traint mo menteel bij Nick Bollettieri in Florida. Hij ziet in haar de toe komstige nummer één van de wereld. Ik ben er heilig van overtuigd dat wij over een paar jaar weer meer Nederlanders in de tophonderd mogen begroe ten. In het jeugdtennis zijn we nu al toonaangevend, nu nog bij de senioren. En er zijn uitdagin gen genoeg: grandslamtitels, aansprekende toernooizeges en medailles bij de Olympische Spelen. Het zit erin, maar het moet er nog wel uitkomen." Problemen Van alle Nederlandse jeugdten- nissers is Bauer het dichtst bij de top. Felius kent haar - niet in de laatste plaats omdat ze alle bei uit Zeeland komen - van ha ver tot gort. Felius ziet haar overal spelen, zo ook in Rosma len. „Ik volg haar carrière op de voet. Ik weet precies welke pro blemen ze heeft en we liggen el kaar ook heel goed. Op Roland Garros zakte ze weliswaar door het ijs, maar twee weken latei- staat ze er weer in Raalte. Zij AGOW. De voetbalbond vindt dat dat veel te laat is en heeft het schema voor volgend jaar nu aangepast. De Zeeuwse hoofdklassers Kloetinge, Hoek en Terneuzen zijn enigszins verrast door de wijziging. „Ik vind dit weer ty pisch KNVB", zegt trainer An- geloNijskens vanHoek. „Het is pas op het allerlaatste moment beslist, op een moment dat ik de voorbereiding voor het Hans Felius: „Ik ben er heilig van tophonderd mogen begroeten." kan zeker in die tophonderd ko men." Iets minder ver is Alexander Nonnekes uit Goes. Maar vol gens Felius maakt hij kans om binnenkort uitgenodigd te wor- nieuwe seizoen al klaar had. Ik had de jongens al een trai ningsprogramma meegegeven. Toen ik het hoorde, heb ik even gevloekt." „We hebben al vaker gepleit voor een jaaragenda", zegt ma nager Joost Folmer van Kloe tinge. „Dan weet je precies waar je aan toe bent. Op zich is het dus goed dat er naar een be tere planning wordt gekeken, maar we hadden niet verwacht den voor Jong Oranje. Felius: „Het zou heel goed kunnen dat we hem vragen, maar dat wordt pas in de eerste week van augus tus besloten. Ik kan daar nu nog niets over zeggen. Alexander is dat het nu al zou gebeuren. Wij hebben pas op 5 juni die brief gekregen. Het heeft er veel weg van weg dat dit hals over kop is gebeurd." „Wij hadden onze complete voorbereiding al klaar, toen we door de KNVB werden inge licht", zegt manager Fons Baart van Terneuzen. „We wa ren er dus niet echt op inge steld, al hebben we wel beslo ten om alles bij het oude te nu nog geen hoogvlieger, maar wel een heel harde werker. Hij speelt al satellite-toernooien en is klaar met school. Er zou hem dus niets in de weg hoeven staan om ook naar Almei-e te komen." laten. De eerste training is op 25 juli en we hopen er op 1 sep tember te staan." Net als Terneuzen hebben ook Hoek en Kloetinge besloten de voorbereiding niet verder aan te passen. De spelers worden nu in vijf weken klaarge stoomd voor de competitie. Nijskens: „Ik heb nog wel even overwogen om een week eerder te beginnen, maar dan waren er nog te veel mensen op vakan tie." Hoek en Kloetinge beginnen de voorbereiding op het nieuwe seizoen op zaterdag 21 juli. door Jan Dagevos RENESSE - Het strand van Re- nesse is zaterdag en zondag het toneel van een groots beachvol- leybaltoernooi. In totaal zullen er meer dan 200 teams in actie komen op de ruim 40 velden. Er wordt zowel op recreatief- als wedstrijdniveau gestreden. Op 10 en 11 augustus wordt een zelfde evenement ook nog in Vrouwenpolder georganiseerd. De Stichting International Dutch Beachvolleybal Circuit (SIDBC) is toe aan de elfde uit gave van de strandvolleybal- toernooien. Renesse en Vrou wenpolder maken dit seizoen deel uit van het circuit. Tijdens alle toernooien wordt in verschillende categorieën ge speeld, die zijn ingedeeld naar Kirsten Dey blijft favoriet in Axel AXEL - Kirsten Dey blijft favo riet voor de eindzege in het mannenenkel 5 van het Open Axel tennistoernooi in Axel. De als eerste geplaatste Dey speel de in zijn kwartfinale tegen rou tinier Cor de Jonge en won na verlies in de eerste set uiteinde lijk met 4-6 6-2 6-1. Honny van Dorsselaer en Ro bert Zegers gingen door naar de kwartfinale. Van Dorsselaer schakelde Rien Lauwerijssen uit (6-1 6-2) en Zegers had al leen in de tweede set wat proble men met Hans van Gussenho- ven: 6-1 6-4. Mischa van Bremen bereikte de kwartfinale door Marco van Bo ven aan de kant te schuiven: 6-3 6-2. In het mannendubbel 5 werden twee halve finalisten bekend. Davy de Kesel en Paul d'Hooghe gaven Marien van dei- Ploeg en Frank Broeders geen schijn van kans: 6-1 6-1. Kees van Tiel en Huub van de Akker schakelden Davy de Waal en Jos Saman uit: 6-3 7-5. Martine Daelman en Robert de Meijer bereikten de halve finales in de categorie gemengd dubbel 6 door een 6-1 6-3-zege op Wessel Donze en Manon Dutree. Hockey Mannen. Hoofdklasse, play offs. Finale. Bloemendaal-Amsterdam2-1. Bloemen- daal kampioen. Schaken Leeuwarden. NK vrouwen. Eerste ron de: Bos-Swiecik - Veenstra 1 -0, Bensdorp - Zhaoqin Peng 1/2-1/2, Bosboom-Lan- chava - Hamelink 1/2-1/2. Schietingen Ravenstein Kloetinge. Wip 1: Eerste hoofdvogel: B. Vermeulen, Zorgvlied. Tweede hoofdvogel: R. Kriekaard, Diana. Eerste en tweede zijvogel: M. Repkes, Victoria. Derde zijvogel: D. Houthuys, Ra venstein. Vierde zijvogel: P. Meeuwse, Sint Sebastiaan. Eerste kal.: L. de Jonge, ADLM. Tweede, derde en vierde kal.: lo ting. Wip 2: Eerste hoofdvogel: J. Ha- rinck, Diana. Tweede hoofdvogel: B. Ver meulen, Zorgvlied. Eerste zijvogel: R. Govers, Victoria. Tweede zijvogel: P. Meeuwse, Sint Sebastiaan. Derde zijvo gel: J. Harinck, Diana. Vierde zijvogel: loting. Eerste kal.: L. de Jong, ADLM. Tweede kal.: B. Nieuwenhuizen, Sint Se bastiaan. Derde en vierde kal.: J. Lansen, Ravenstein. Vliegende vogel: J. de Jon ge, ADLM. 's-Heerenhoek. Senioren. Eerste hoofd vogel: J. van de Guchte, Zorgvlied. Eer ste zijvogel: J. Pompernolle, Soranus. Tweede zijvogel: J. van de Guchte, Zorg vlied. Eerste kal.: J. van de Dries, Eensge zindheid. Tweede kal.: M. Repkes, Victo ria. Meeste kleine vogels: H. de Jonge, Soranus. Vliegende vogel: T. Ponsaert, Diana. Sportprijsvragen Lucky Day 19-06-2002: 02-08-09-12-16- 24-25-31 -33-42-43-48-49-54-60-61-63- 69-73-79. Tennis Rosmalen, 650.000 euro. Mannen, tweede ronde: Schalken (Ned/6) - Christophe Rochus (Bel) 4-6 7-6 6-3, Robredo (Spa/4) - Kohlmann (Dui) 6- 7 6-2 6-1, Federer (Zwi/2) - Heuberger (Zwi) 6-4 opgave Heuberger, Allegro (Zwi) - Dupuis (Fra) 7-6 6-7 6-3. Dubbel, eerste ronde: Etlis/Garica (Arg) - Boutter/Schalken (Fra/Ned) 6-4 6-3, Damm/Suk (Tsj) - Chang/Van Lottum Nominatie voor Dennis Yoshart VLISSINGEN - Dennis Voshart maakt kans op de titel beste korfballer van het seizoen. De Zierikzeeënaar, die uitkomt voor Deetos, is één van de vijf genomineerden. Naast Voshart zijn ook Tim Ab- benhuis (Die Haghe), Rob Mid- delhoek (Die Haghe), Andre Simons (PKC) en Kees Slinger land (Die Haghe) voorgedragen. De verkiezingen - er wordt ook een talent en korfbalster van het jaar gekozen - zijn woensdag 26 juni in hotel Gooiland te Hilver sum. Tijdens deze bijeenkomst mogen de aanwezige spelers en speelsters hun stem uitbrengen. De verkiezingen waren oor spronkelijk eerder dit jaar ge pland. Vanwege de dood van Pim Fortuyn werden deze ech ter uitgesteld. niveau, aantal spelers, sekse en de grootte van de velden. Elk team dat zich inschrijft voor het toernooi doet automatisch mee aan de SIDBC Beach Vol-j leybal Ranking 2002, eeri totaalklassement dat wordt op gesteld na afloop van alle toer nooien. De teams die de meest^ punten hebben vergaard, wor den tot kampioen gekroond en krijgen mooie prijzen. Tijdens de toernooien zelf zijn er dag-j prijzen te winnen. In Renesse wordt zaterdag en zondag ook nog een voorronde van de zogenaamde Queen en King of the Beach-competitié afgewerkt. De beste zestien beachvolleyballers (mannen ep vrouwen) komen in aanmerking voor deelname aan deze strijd; Hierbij wordt gebruik maakt van de ranking van de Neder landse volleybalbond. De beste twaalf spelers zijn automatisch geselecteerd. Daarnaast wor den er nog vier spelers uitgeno digd, die vorig jaar de finals hebben gehaald of hun strepen in het beachvolleybal hebben verdiend. In tegenstelling tot het normale beachvolleybal gaat het bij deze competitie om de individuele prestatie en niet om het teambe- lang. De deelnemers spelen elke ronde met een andere partner eri proberen punten te verzamelen! Tijdens elke voorronde zijn acht spelers en acht speelsters actief Die worden onderverdeeld in twee poules. Per poule wordj een halve competitie gespeeld! Alle deelnemers wisselen na el ke wedstrijd van partner en spe len dus drie wedstrijden. Na zes voorronden plaatsen de beste zeven spelers zich voor het finaleweekend. Deze zeven worden aangevuld met een top- volleyballer, die een wildcard van de organisatie krijgt. De or ganisatie heeft een prijzenpot van 9000 euro samengesteld. Dé Queen of the Beach krijgt 200(| euro, voor de King of the Beach ligt 3000 euro klaar. Daarnaast kan er in de halve finales per ge-f- wonnen wedstrijden ook nog geld worden verdiend. Het toernooi in Renesse wordt zaterdag en zondag bij dé strandpaviljoens De Schorpi-i- oen en Blasa Bloesa afgewerkt. (VSt/Ned) 6-4 6-4. Kwartfinales: Adams/Olhovskii (ZAf/Rus)- Koning/Van der Valk (Ned) 6-3 7-5. Vrouwen, tweede ronde: Maleeva (Bul/5 - Oremans (Ned) 7-6 7-5, Henin (Bel/2) r Hrdlickova (Tsj) 6-1 6-4, Dementieva (Rus/4) - Lamade (Dui) 6-4 3-6 6-1, Mau- resmo (Fra/3) - Srebotnik (Slv) 6-2 6-1, Daniilidou (Gri) - Torrens Valero (Spa/6) 6-2 6-2, Pisnik (Slv) - Serra Zanetti (lta/7) 6-3 4-6 6-4, Bovina (Rus) - Sucha (Slw) 7-5 6-3. Eastbourne. Vrouwen, 615.000 euro. Tweede ronde: Bedanova - Dokic (Joe/1) 6-4 1-6 6-2, Kremer (Lux) - Testud (Fra/2) 4-6 6-3 6-1Farina Elia (lta/4) - Schiavone (Ita) 4-6 7-6 6-2, Shaughnessy (VSt/5) - Grande (Ita) 6-4 6-2, Hantuchova (Slw/3)i- Navralilova (VSt) 2-6 6-2 6-2, Frazier (VSt - Toeljaganova (Oez/6) 6-5 opgave. Nottingham. Mannen, 375.000 euro. Tweede ronde: Santoro (Fra/2) - Llodrè (Fra) 6-4 6-4, Rusedski (GBr/3) - Voinea (Roe) 6-3 6-2, Stoliarov (Rus) - Koubek (Oos/5) 6-4 6-4. Braunschweig. Mannen, challenger. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Lopez (Spa) 5-7 6-4 6-4. Londen. Wimbledon, kwalificaties. Mannen, derde ronde: Guzman (Arg) - Wassen (Ned) 7-6 6-4 6-4 Vrouwen, tweede ronde: Cargill (VSt) Van Exel (Ned) 6-2 6-2. Axel. Open Axeltoernooï. DD 7: Dinge- manse/Veraart-Elskamp/Van Espen 6-4 6-4, Lambert/Hanel-Dees/Van Houdt 6-4 6-1HE 5: K. Dey-C. de Jonge 4-6 6-2 6-1. HE 7: H. van Dorsselaer-R. Lauwerijssen 6-1 6-2, M. van Bremen-M. van Boven 6-3 6-2, J. Flikweert-K. de Jonge 1-6 6-3 7-5, R. Zegers-H. van Gussenhoven 6-1 6-4. HD 5: Van Tiel/Van de Akker-De Waal/Sa- man 6-37-5, De Kesel/d'Hooghe-Van der Ploeg/Broeders 6-1 6-1HD 7: Dekker/Van Aalst-De Visser/Meijer 6-3 6-0, Hubreg- sen/De Waele-Koene/Ambrosini 6-4 6-2, De Milliano/Puylaert-Meljer/Wouterse'6- 2 6-3, De Pooter/Bakker-De Kort/Dhaens 6-2 7-6, Van Boven/De Zeeuw-Campfën- s/Mulder 6-36-0. GD 6: Daelman/De Meij- er-Donze/Dutree6-1 6-3. Breskens. Vechtkuikentoernooi. ME 12 jaar: A. Jansen-S. van de Bossche 6-16-3, M. Wolfert-S. van de Bossche 6-0 6-0, M. Wolfert-A. Jansen 6-2 6-2, L. Agten-M. Jongman 6-0 6-0, M. Aerts-L. Roeland wo, M. Staal-E. de Rooij 6-0 6-0, N. de Haas-E. de Rooij 6-1 6-0, C. van Ravels-S. Roeland 6-0 6-0, K. Ekkebus-C. van Ra vels 6-1 6-1. ME 16 jaar: N. Brenner-F. Verschelling 6-3 7-6, C. Nelisse-T. Flik- weert 6-2 6-3. JE 12 jaar: J. Kies-R. de Haas 6-1 6-2, V. Bol-R. de Haas 6-0 6-1, V. Bol-J. Kies 6-1 6-2, M. Rikken-S. van der Gucht 6-4 6-3, R. Arens-I. Neve 6-0 6-1) I Neve-Y. Flement wo, B. Hubregsen-ft. Arens 6-1 6-2, B. Hubregsen-Y Flement wo. JE 14 jaar: K. de Rooy-B. de Waele6j2 6-2. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Eerste etappe, Luzern - Schaffhausen: 1. Lembo (Frè) 171,9 km in 4.18.36, 2. Teutenberg (Dui) 1.08, 3. Rodriguez (VSt), 4. Perdiguefo (Spa), 16. Kroon, 54. Boven, 61. Vene- berg,79. Van Bon, 121, Koerts 10.37,126. Duijn. Klassement: 1. Lembo 4.26.32, 2- Zülle (Zwi) 0.49, 3. Di Grande (Ita) 0.55, 43. Van Bon 1.15,56. Boven 1.20. Ronde van Catalonië. Derde etappe, individuele klimtijdrit Sant Climent de Taull-Boi Taull: 1. Aitór Garmendia (Spa) 10,8 km in 22.16,2. He- ras (Spa) 0.06, 3. Rumsas (Lit) 0.18. Klas sement: 1. Heras 5.32.03, 2. Aitor Gar mendia 0.15,3. Rumsas 0.37. donderdagj_ Atletiek Molenloop. Aanvang: 19,30 uur. Afstan den: 5 km en 10 km. Inschrijven: HetStql- lehuus, naast het zwembad van Stellen dam. door Lucien Roelandt KAPELLE - Paul Burm is gisteren onder scheiden met het Bonds-ereteken in goud met kroon van de KNF (Koninklijke Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen en Po nyclubs). De inwoner van Hulst kreeg de on derscheiding opgespeld tijdens de vergade ring van de Regio Zeeland van de KNHS (Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie) in De Vroone in Kapelle door regio-voorzitter Leon Phernambucq. Paul Burm is de laatste die deze hoge onder scheiding van de KNF in ontvangst mocht nemen. Een verlaat eerbetoon aan de man met vele verdiensten voor de paardensport, zowel provinciaal als landel ij k. De fusie van alle Nederlandse Hippische sportbonden in één bond, de KNHS, betekende immers op 1 januari van dit jaar het einde van de KNF. Reden voor het toenmalig bestuur om een aantal mensen vanwege hun grote verdien sten voor de bond te onderscheiden. Leon Phernambucq had veel lof voor de ge toonde inzet van Paul Burm in de afgelopen 33 jaar in het belang van de paardensport in het algemeen en Zeeland in het bijzonder. De verdiensten waren volgens de Zeeuwse preses bepaald niet gering. Zo stond Burm in 1969 aan de wieg van de ruiterclub Hulst. Een verenging waar hij als eens elf jaar voorzitter van was en na vijf jaar afwezig heid nu weer aan het roer staat. „De onder scheiding komt misschien wat laat, maar is zeker verdiend", zei Phernambucq. Burm, die verrast reageerde, beheerde tien jaar de penningen van de Kring Zeeuws-Vlaande- ren en was negen jaar bestuurslid van de provinciale bond. Verder maakt Burm zich verdienstelijk als springjurylid en ponyme- ter. VLISSINGEN - De competitie in de hoofdklassen van het amateurvoetbal begint een week eerder dan gepland. De eerste wedstrijden in de hoog ste regionen worden in het weekeinde van zaterdag 31 en zondag 1 september afge werkt. De lagere klassen in het amateurvoetbal beginnen een week later aan het seizoen 2002/2003. De KNVB heeft tot een wijzi ging besloten, omdat de com- donderdag 20 juni 2002 Paul Burm krijgt het Bonds-ereteken in goud met kroon van de KNF opgespeld door regio-voorzitter Leon Phernambucq. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39