Woonzorgcomplex op oude belt PZC PZC Voel je 100%, betaal 75%. Oude bluswagen wordt opgelapt T rouwen op Roefeldag WW Centrum Gemeente hoopt op snelle sanering vuilnisbelt bij palletfabriek Philippine 11 Vrouw rijdt auto total loss Middelburgse (22) aangehouden Website cultuureducatie open Autokraken op Schouwen Dorpsraad steunt verenigingen Zakkenrollers slaan toe Ice Age Sporthal krijgt exploitant Plan federatie bouwcorporaties verbaast Clavis LPF Terneuzen rekent op zes zetels Mr* k1"1*! m— Jun tsr I SELECT 50* donderdag 20 juni 2002 (joorConny van Gremberghe PHILIPPINE - Burgemeester en wethouders van Sas van Gent hopen het provinciebestuur te kunnen bewegen om aan de voorgenomen sanering van de oude vuilnisbelt in Philippine een hoge prioriteit toe te ken nen. Alleen met een dergelijke urgentieverklaring kan de ge meente Sas van Gent haast maken met de sanering van het terrein, zodat er een woonzorg complex gebouwd kan worden. De dorpsraad van Philippine drong" recentelijk bij het ge meentebestuur aan op de bouw van een voorziening voor oude ren in het mosseldorp, omdat er al jaren behoefte aan bestaat. De Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZ VW) heeft zich bereid getoond om een complex met circa 35 wooneenheden te bouwen. Dorpsraad en corporatie maak te voor dat doel een terreinin ventarisatie. Het Spuikompark rolde als geschiktste locatie uit dat onderzoek, maar wethouder R. Noët (ruimtelijke ordening) van Sas van Gent was niet van die plek geporteerd. Hij droeg zelf een alternatief aan; het ter rein van palletfabriek Spamix aan de Oude Kerkstraat in het oude deel van Philippine. Vol gens Noët ligt dit terrein uiter mate gunstig, vlakbij voorzie ningen en is er veel ruimte. Bijkomend voordeel is dat het bedrijf - dat toch wat overlast veroorzaakt - bereid is om me dewerking te verlenen aan een verplaatsing. Noët: „Een alter natieve locatie voor het bedrijf inTerneuzen is al voorhanden." Probleem is echter dat het pal letfabriekje op vervuilde grond staat. Tot in de jaren '60 lag op de plek bij het Philippiense kerkhof een stortplaats. Sanering Noët: „Die is destijds gesloten en onder een laag grond ver dwenen. Was het nu zo geweest dat er op de belt alleen huishou delijke afval zou zijn gestort, dan zou een sanering nu weinig problemen hebben opgeleverd. Het probleem unt is echter dat er ook bedrijfsafval van Philips en Dow ter plekke gedumpt is en dat maakt het schoonmaken van het terrein een stuk com plexer en duurder. De provincie is van zin om volgend jaar geld uit te trekken voor de sanering van oude stortplaatsen. Welke belt het eerst wordt aangepakt, hangt af van de prioriteitstel ling die aan de terreinen wordt toegekend. Wij hopen dat het terrein Philippine hoog scoort, zodat er vrij snel duidelijkheid ontstaat over de daadwerkelijk saneringsoperatie. Wij willen meerdere vliegen in één klap slaan: opruimen van een erfenis uit het verleden, het terrein ge schikt maken voor de bouw van een voorziening waar in het dorp behoefte voor bestaat en de verplaatsing van een mi lieuhinderlijk bedrijf. door René van Stee BRESKENS - Na twintig jaar afwezigheid is onlangs een oud gediende teruggekeerd bij het brandweerkorps van Breskens. Het gaat om de 38 jaar oude Thames Trader, het blusvoer- tuig dat in 1982 werd vervangen door de huidige DAF 1600. Na zijn pensionering is de wagen, die tot de gemeentelijke herin deling in 1970 op de brandweer post in Groede was gestatio neerd, nog een aantal keren ingezet bij het schoonspuiten van jachten bij Standfast Yachts. Na de aanschaf van een hoge- drukreiniger stond het voertuig min of meer te verkommeren in een hoek van de mastenberging van het bedrijf. De huidige di rectie wilde van de wagen af, onder meer omdat hij na ver bouwingswerkzaamheden in de weg stond. „Wij kregen uiter aard als eerste de gelegenheid de auto op te halen. Toen ont stond meteen ook het idee iets leuks met de wagen te doen. Uit eindelijk hebben we met het he le korps besloten hem in zijn ou de luister te herstellen", vertelt postcommandant Jimmy Carels van het Breskense brandweer korps. De auto staat nu in een loods el ders in Breskens. De restaura tiewerkzaamheden aan de wa gen - met slechts 9157 kilometer op de teller - beginnen nog deze zomer. Het rijdend krijgen van het voertuig is op dit moment de belangrijkste zorg van de tech neuten van het korps. Omdat de wagen lang stil heeft gestaan, moet dit karwei volgens Carels met de grootste omzichtigheid worden aangepakt. „Grote pro blemen voorzie ik niet, maar de versnellingsbak en draaiende onderdelen van de motor mogen niet meteen volle bak worden belast. Anders draai je de boel heel gemakkelijk in de soep. Verder moeten de remmen, de verlichting en de wielen nog eens aan een grondige inspectie worden onderworpen", vertelt Carels. De staat waarin de auto ver keert is volgens Carels opmer kelijk goed. Behalve een defect aan de hogedrukpomp en ver kleuring van de rode lak is bij voorbeeld de bepakking van de wagen nog helemaal compleet. „De slangen zijn niet meer in perfecte staat, maar andere on derdelen als de opzetstukken en de kraansleutel zijn nog pico bello in orde", licht hij toe. Na een zoektocht op zolder van de brandweerkazerne kwamen de originele geluidsinstallatie en de schijnwerpers weer tevoor schijn. Ook die komen terug. De beslissing over het opnieuw spuiten van de auto is nog niet genomen. „Sommigen willen de originele lak behouden, ande ren vinden een nieuwe felrode kleur beter passen", zegt Carels hierover. De Thames Trader moet uiterlijk eind volgend jaar helemaal in orde zijn. Daarna is het de bedoeling hem in te zet ten bij evenementen als Konin ginnedag, de overdracht van nieuwe brandweerwagens of trouwerijen van brandweerlie den. „Bij leuke dingen dus", al dus Carels. Hij raadt liefheb bers trouwens af lange stukken met de wagen te rijden of er mee op vakantie te gaan. „Want met een verbruik van één op vijf lust hij een aardig slokje." GROEDE - Een 44-jarige vrouw uit de gemeente Oostburg heeft gisteren haar auto total loss gereden. De vrouw reed over de Puijendijk in Groede toen zij de macht over het stuur verloor en in een slip raakte. Ze belandde in de berm waarbij een hekwerk over een lengte van zo'n twintig meter werd ver nield. Ook een ANWB-bord sneuvelde. De vrouw zelf kwam met de schrik vrij MIDDELBURG - De politie heeft een 22 -j arige Middelburgse gearresteerd op verdenking van diefstal. De vrouw probeerde bij een winkel in de Lange Delft in haar woonplaats aankopen te betalen met een gestolen klantenkaart. Bij haar aanhou ding bleek de vrouw ook nog een gestolen creditcard te heb ben. In de woning van de Middelburgse werd een hoeveelheid goederen aangetroffen, waaronder make-up en kleding, die mogelijk ook gestolen is. De totale waarde is onbekend. De vrouw is ingesloten. GOES - Gisteren werd in podium 't Beest de website www.scholenindekunsten.nl officieel geopend. De site hoort bij het project cultuureducatie dat op veel scholen op de Beve- landen en Schouwen-Duiveland draait. De website is zo ge maakt dat scholen zelf hun eigen pagina's kunnen opmaken en onderhouden. Verder is er veel algemene informatie over cultuureducatie is de Oosterschelderegio te vinden. ZIERIKZEE - Op verschillende plaatsen op Schouwen-Dui veland zijn dinsdag auto's opengebroken. Uit een auto die stond geparkeerd op het carpoolterrein bij Serooskerke wer den enkele cd's, een trui, slippers en een basbox met verster ker gestolen. In Renesse waren auto's aan de Rampweg en op het Transferi um doelwit. Daar bestond de buit uit een mobiele telefoon, sleutels en een portemonnee. In Zierikzee werd maandag avond een wagen aan de Steenbank gekraakt. De dader ging er vandoor met een koffer met daarin een paar honderd euro, een gsm en een frontje van een radio. SCHARENDIJKE - Sportvereniging ZSC'62 uit Scharendij- ke mag rekenen op een subsidie van 850 euro van de dorps raad Scharendijke. De bijdrage is opgedeeld in steun voor de toneelafdeling, de jeugd en de viering van het veertigjarig ju bileum van de club. Ook de ouderenbond ANBO, het plaatse lijke Oranjecomité en de Vereniging voor Ouderen worden dit jaar financieel gesteund door de dorpsraad. In totaal heeft het dorpsbestuur 1370 euro subsidie toegekend aan het lokaal initiatief. ZIERIKZEE - Tijdens het winkelen in Zierikzee zijn woens dagmorgen drie vrouwen het slachtoffer geworden van zak kenrollers. In een warenhuis werden de portemonnees gesto len van een 30-jarige en een 49-jarige Zierikzeese. In een textielzaak werd uit de schoudertas van een 35-jarige vrouw de beurs weggenomen. De totale buit bedraagt volgens de po litie enkele honderden euro's en diverse pasjes. OOSTBURG - In het Oostburgse Ledeltheater staat zaterdag en zondag om 14.00 en 16.00 uur de jeugdfilm Ice Age op het programma. Ook draait morgen en zaterdag om 20.00 uur en maandag om 20.30 uur John Q. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Directeur E. van Exter van woningstich ting Clavis uit Terneuzen heeft met verbazing kennis genomen van de samenwerkingsplannen van de Algemene Woningstich ting Zeeuwsch-Vlaanderen (AWZV) en de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging (RZVW). Beide woningbouwcorporaties willen nog dit jaar een federatie vormen. Die samenwerking zal volgens volgens de corporaties uiteindelijk kunnen leiden tot een fusie. Een half jaar geleden reageer- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl den de RZVW en AWZV nog ge ïrriteerd toen stichting Clavis begon over een mogelijke sa mensmelting van de Zeeuws- Vlaamse woningcorporaties. Een fusie was wat hen betreft niet aan de orde. Van Exter zegt de verregaande samenwerking overigens niet onlogisch te vinden. „Beide clubs zijn regionaal werkende corporaties en hun werkgebie den overlappen elkaar. Dan ligt het voor de hand dat ze vroeg of laat de keuze maken om samen te werken." Woningstichting Clavis stelt zich op het standpunt het op termijn best denkbaar is dat er een nauwe samenwerking in heel Zeeuws-Vlaanderen zal plaatsvinden. „Wanneer dat is, weet ik niet", stelt Van Exter. „Niet nu, dat is duidelijk." Van Exter wijst er op dat de Zeeuws-Vlaamse corporaties op dit moment al samenwerken. „We hebben regelmatig samen overleg." Bruidegom Collin stond even alleen toen bruid Alice voor 'de kus' een lachbui kreeg. foto Camile Schelstraete door Marco Hamelink TERNEUZEN - Ruim 200 leer lingen van de Terneuzense ba sisscholen deden gisteren mee aan de achtste Roefeldag. De kinderen konden aan 44 bedrij ven een bezoekje brengen. Het idee achter de Roefeldag (roefelen is Vlaams voor snuffe len, onderzoeken en nieuwsgie rig maken) is kinderen in con tact brengen met bedrijven. De meeste belangstelling van de leerlingen van De Golfslag, Zuidlandschool, De Stelle, De Zonneschool, Willebrord- school, Schippersinternaat, Vrije Vlucht en Irisschool ging uit naar een bezoek aan de die renkliniek. Ook een bezoek aan McDonalds en de sleepboten van Multraship waren erg in trek. Het meest bijzondere van de Roefeldag vondt ongetwij feld plaats in het stadhuis. Ambtenaar van de burgerlijke stand P. Verver verbond in de trouwzaal twee leerlingen van het Schippersinternaat in de echt. De bruid, in de trouwjurk van haar moeder, en de bruide gom, netjes in pak, maakten mee hoe het is om te trouwen. Collin (11) en Alice (10) Kleine, in het dagelijks leven broer en zus, ondergingen het hele ritu eel dat bij een bruiloft hoort. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het bestuur van de nieuwe LPF-afdeling Terneuzen rekent er op dat de partij minstens zes zetels in de gemeenteraad van de nieuwe fusiegemeente Ter- neuzen haalt en daarmee di rect de tweede partij achter het CDA wordt. Voorzitter C. Freeke zag er weinig heil in om zich giste ren bij de oprichting van LPF Terneuzen bescheiden op te stellen. De organisatie van de eerste Zeeuwse afdeling van de Lijst Pim Fortuyn moet de komende maanden nog ver der op poten worden gezet, maar dat de nieuwe partij een gevoelige snaar bij de kiezer zal raken, staat voor de Terneuzense belasting ambtenaar vast. Programma Het officiële programma moet in september door de le den worden vastgesteld. Maar Freeke noemde giste ren al een aantal speerpun ten en doelstellingen van een conceptprogramma. Zo moet het Terneuzense politiebu reau 24 uur open zijn en rechtstreeks telefonisch be reikbaar. De agenten moeten meer op straat te zien zijn, vooral op 'tijdstippen dat dat nodig is'. Ook pleit LPF Ter neuzen voor korting van het Westerscheldetunneltarief voor Zeeuws-Vlamingen. De beslissing over het al of niet doorgaan van de plan nen voor twee torenflats op de plaats van de voormalige watertoren (Waterfront) mag pas door de nieuwe gemeen teraad worden genomen. De burgemeester moet door de bevolking worden gekozen. Kleine postkantoren in dor pen moeten open blijven; het (gratis) schoolzwemmen wordt weer ingevoerd; flits palen hoeven alleen op ge vaarlijke kruispunten te staan; een nieuwe Zeeuwse universiteit hoort in Terneu zen en het nut van de wel standscommissie moet wor den onderzocht. Behalve de direct plaatselij ke actiepunten heeft LPF Terneuzen ook nogal wat landelijke noten op haar zang. Zo mogen er geen me- ga-scholen meer worden ge bouwd; mogen huisartsapo theken blijven bestaan en dient de overbodige papier winkel voor agrariërs te wor den afgeschaft. Enkele van de aanwezige 25 leden (onder wie ook mensen uit de toekomstige gemeen ten Hulst en Sluis) lieten di rect al weten dat het veilig heidsbeleid een belangrijk punt moet zijn. De strenge bestrijding van de handel in harddrugs ligt voor de hand. Maar niet iedereen leek zich te kunnen vinden in het con cept-programmapunt de overlast te beperken door marihuana onder overheids controle te laten telen en in het assortiment van sigaren winkels op te nemen. Voorzitter Freeke werd net als secretaris P. Schuur en penningmeester B. van Wor- kem gisteren zonder stem ming verkozen bij gebrek aan tegenkandidaten. De drie dagelijkse bestuursle den zijn in november ook voor de gemeenteraad ver kiesbaar. Net als de beoogde nummers vier en vijf (S. Hen- nekeij en P. Stoker) komen alle leden van het dagelijks bestuur uit Terneuzen. De LPF hoopt over twee maan den een representatieve lijst te presenteren. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Progres sief Hontenisse steunt de aan stelling van een exploitant voor de sport- en evenementenhal in Kloosterzande. Alleen met het financiële ver haal rondom de Hontenisser hal kan de partij zich nog steeds niet verenigen. Ook nu de cijfers be ter onderbouwd op papier staan, blijft Progressief Honte nisse volmondig zijn afkeuring uitspreken over het financiële plaatje. Kamminga: „We zullen erover blijven stiggelen tot we een ons wegen."De andere par tijen geloofden Roctus op zijn woord. L. de Nijs van Groot Hontenisse plaatste wel wat kanttekeningen bij het exploi tatiebedrag. Dat is van 62.000 euro opgekrikt naar 72500 euro. Het college had eerder toege zegd dat deze kosten binnen de 62000 euro zouden blij ven. Wet houder Roctus ziet zelfs al een financieel meevallertje in het verschiet dat uit het lopende BTW overleg met de belasting dienst kan rollen. Advertentie Deze week 25% vakantiekorting op het gehele assortiment. u?2M8r Compleet van A tot Zink' Van 19 t/m 22 juni ta verkrijgen hij de volgende drogisten: Kruidvat, Trekpleister, Etos, DA, Stip, Uw Eigen Drogist, ABC/DI0, Portegies, Dirx. v tyt Een gedeelte van het brandweerkorps van Breskens met staand commandant Jimmy Carels poseert bij de 38 jaar oued brandweerwagen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37