PZC Parkeercontroles wekken wrevel —SOr Supermarkt C1000 stapt uit plan Adboma UITVERKOOP Gimbrère 9 Kabouters in Cornelia Zierikzeeënaar krijgt 120 uur taakstraf voor geweldpleging College steekt tonnen in schoolcomputers gedupeerden klagen over boetes bij evenementen Vragen over nieuwbouw van Rij ks waterstaat mmmmm zeeuwse almanak Zielig waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWE IM-DUIVELAND donderdag 20 juni 2002 door Marcel Modde JIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland ziet geen janleiding voor versoepeling de controle op parkeerover- iredingen tijdens grote evene menten in Zierikzee. Juist op jat soort dagen is het van be- dat mensen zich omwille van de veiligheid en leefbaar heid in alle opzichten aan de re- els houden, aldus verkeerswet- louder L. Geluk-Poortvliet CDA). Op de laatste dag van de avond vierdaagse in Zierikzee werd een aantal deelnemers en bege leiders onthaald op een bekeu ring achter de ruitenwisser. Met same foutparkeerders in de om geving Mosselboomgaard noesten het bezuren. Volkomen onterecht, zo hebben verschil lenden van hen in een klacht aan de gemeente laten weten. Door de extra drukte was het onmo gelijk om in de buurt van de start en finish op het Haven plein te parkeren. Bovendien kan van muzikanten en deelnemende schoolgroepen die uit omliggende plaatsen kwamen om mee te lopen, niet worden verlangd dat ze hun au to buiten het centrum achterla ten, vinden de gedupeerde deel nemers. Soepele opstelling „Op zo'n avond, bij zulke evene menten mag je van de contro leurs een beetje soepele opstel ling verwachten. Wanneer ze mensen naar de stad willen trekken, moet je niet met gele prenten gaan strooien", aldus een verontwaardigde A. Boo- gert-Cysouw. De Scharendijkse heeft de gemeentelijke parkeer dienst opgebeld, maar vond daar weinig begrip voor haar standpunt. „En dat terwijl onze auto, op een stukje grasveld, niets en niemand in de weg stond. Daar hebben we speciaal nog op gelet. Dit is echt belache lijk! Dat gevoel werd die avond ge deeld door enkele tientallen mensen, heeft Boogert ervaren. „Overal hoorde je gemor." Ook bij A. de Pagter heeft de hernieuwde kennismaking met de Zierikzeese avondvierdaagse een bittere nasmaak achterge laten. De laatste keer dat hij meeliep, was als leerling van de toenmalige lagere school in Brouwershaven. Nu was hij als muzikant opgetrommeld voor de feestelijke intocht. Tot het laatst toe bleef De Pagter genie ten en napraten van het door ruim twaalfhonderd wande laars en hun aanhang bevolkte festijn. „Toen weer terug naar huis. Ik berg mijn trompet op in de achterbak en ga zitten. Dan ontdek ik het gele kaartj e achter mijn ruitenwisser", zo schrijft hij. „Ah, er hebben vanavond nog meer mensen met 'veel ple zier en genoegen' door Zierikzee gelopen. Is het te veel gevraagd, in alle redelijkheid, bij het uit delen van parkeerbonnen reke ning te houden met de kans dat er te weinig parkeerruimte ont staat?" Ambulance Wethouder Geluk vindt van wel, zegt zij in een reactie op de klachten. „Stel je voor dat er iets gebeurt. Als er situaties ont staan dat mensen kris-kras hun auto's neerzetten - vooral in de binnenstad van Zierikzee - kan er geen ambulance of brand weer meer door. Ik begrijp best dat die mensen zo dicht moge lijk in de buurt van het begin en eindpunt willen staan. Maar wat voor de één prettig is, kan door een ander als uiterst verve lend worden ervaren. Er is par keerruimte genoeg in de schil rond Zierikzee. De mensen moe ten gewoon opletten! De volgende keer is het de paarden markt, kermis of bij de haven dagen. Er is altijd wat te doen in Zierikzee en dat moet ook. Juist op dat soort dagen moet er een goede handhaving van de regels zijn. Willen we Zierikzee leef baar en veilig houden, dan kun je niet anders dan op een derge- Gesprek Het bestuur van de avondvier daagse wil zo snel mogelijk een gesprek met de gemeente, aldus secretaris G. Wijers. „Enerzijds willen we horen of wij als orga nisatie iets kunnen betekenen om te voorkomen dat het de vol gende keer weer zo uit de hand loopt. Want dit is natuurlijk niet leuk. In dat licht willen we ook de kans krijgen onze teleurstel ling uit te spreken over de ma nier waarop dit nu is afgehan deld. Strikt genomen hebben ze gelijk. Maar een beetje begrip voor sommige situaties is toch ook op z'nplaats." Advertentie Gewijzigd W\ treinverkeer |jl jj|: We-rfc aan bet .spb&T li I nn 21 27 iwv Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Zwolle-Groningen 21 juni Zoetermeer Stadslijn 21 juni Nachttrein Utrecht C- Arnhem-Nijmegen 22 op 23 juni Utrecht C-'s-Hertogenbosch Geldermalsen-Tiel Geldermalsen-Leerdam 22 en 23 juni Weesp-Naarden-Bussum 22 en 23 juni Zwolle-Deventer 22 en 23 juni Zoetermeer Stadslijn 24 t/m 28 juni Zaandam-Uitgeest 23 juni Rotterdam Centraal-Dordrecht 23 juni Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijkopwww.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. Advertentie Vanmiddag 15.30-16.30 uur Nicci Gerard en Sean French hun boeken, waaronder het Geschenk van de Maand van het Spannende Bbek: Verlies vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Tomaat-pompoensoep en Salade van géitenkaas en aardbeien (vegetarisch) of Tilapia filet en Fruitsalade voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 22 juni 14.30-16.30 uur een voorproefje van het Internationale muziekfeest Middelburg in onze binnentuin: Ontwerp voor Kunst aan de Kaaien' no 11 Jackie Bongers Angels don't forget koop nu alvast je en maak kans op een Mountainbike kijk ook op www.drukkerijmiddelburg.nl Twaalf kinderen zetten hun beste beentje voor als kabouter, danseres of muzikant voor de bewoners van verpleeghuis Cornelia in Zierikzee. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De bewoners van verpleeghuis Cornelia in Zie rikzee werden gisteren getrak teerd op zang, muziek en dans. Zes kleuters en zes kinderen van 9 tot 11 jaar traden op voor de bewoners. Op het podium stonden kabou ters, jeugdige danseressen en muzikanten en dat viel bij de Corneliabewoners in goede aar de. De rolstoelen staan tegenover het bescheiden podium. Familie en verzorgenden van de bewo ners hebben zich bescheiden op de achtergrond opgesteld. Als kabouters verklede en ge schminkte kinderen doen een dansje en daarvan wordt zicht baar genoten. Eén van de bewo ners van het verpleeghuis deint zelfs voorzichtig mee op de maat van de muziek. Terwijl de kabouters na hun optreden uit puffen en genieten van een glaasje limonade wordt het po dium bezet door zes meisjes die een klassieke dans uitvoeren. Verder stonden op het program ma nog dwarsfluitmuziek en een Italiaanse solozang. Choreografe Graziella foto Marijke Folkertsma Furfanelli kijkt vanaf de zijlijn toe. Tevreden, want tot dusverre verloopt het allemaal aardig naar wens en zo vaak hebben de danseressen, kabouters en mu zikanten nou ook weer niet ge oefend. Eerder bracht Furfanel li met een groep kinderen een bezoek aan zorgcentrum Bor- rendamme in Zierikzee. Toen werd het muzikale kerstverhaal van opa Knoest verteld. door Ali Pankow NIEUWERKERK - Het 'gat van Nieu- werkerk' blijft voorlopig toch bestaan. Supermarkt C1000 heeft zich terugge trokken uit de plannen van projectont wikkelaar Adboma uit Capelle aan de IJssel om er een winkelconcentratie met diverse detailhandelsbranches te vesti gen. Daarmee is een belangrijke pijler onder het project uitgevallen. Het terrein aan de N59 waar in een grijs verleden een motel zou worden ge bouwd, ligt al bijna dertig jaar braak. Na talloze stukgelopen pogingen van diver se projectontwikkelaars, leek er drie jaar geleden toch enige schot te komen in de zaak. Adboma ontwikkelde plannen voor een winkelpassage met zes plaatse lijke detailhandelsbedrijven en een ho recagelegenheid met terras. De grootste vestigingen zouden worden ingenomen door woninginrichting Interieur Totaal en supermarkt Cl000, toen nog de A&P supermarkt aan de Stolpweg en verder door Electro Lievense, dameskleding First Lady, bloemenhandel Steenpoorte en een vooruitgeschoven loket van de Rabobank. Onderbezetting Interieur Totaal haakte al eerder af. Het bedrijf werd verplaatst naar Goes toen de planologische procedures eigenaar Flikweert van de het woninginrichting- bedrijf te lang gingen duren. Nu ziet ook de Schuitema Supermarktgroep, waar toe de C1000 behoort, af van de bedrijfs- verplaatsing. Voorzitter M. Overbeeke van de dorpsraad van Nieuwerkerk wijt het stuklopen van de plannen aan de pro blemen bij de afdeling Ruimtelijke Orde ning van de gemeente. Door onderbezet ting bij deze afdeling liggen honderden plannen op verdere afwikkeling te wach ten, zo ook het project van Adboma. ,In drie j aar tij d willen economische om standigheden echter weieens veranderen en zien ondernemers zich genoodzaakt de plannen te wijzigen", aldus Over beeke. Hij betreurt het ten zeerste dat nu ook dit plan voor invulling van het braakliggend terrein in de ijskast wordt gezet. ,We zien nog niet volledig af van dit pro ject daar hebben we de grond destijds na- tuurlijk niet voor aangekocht", zegt woordvoerder M. Lode wij ks van Ad boma. Volgens hem ligt het nu vooral aan de overige ondernemers en aan de ge meente of het plan nog levensvatbaar zal blijken te zijn. Met het afhaken van Inte rieur Totaal stelde de projectontwikke laar de plannen al bij van een complex van twee naar slechts één bouwlaag. Lo- dewijks erkent dat een belangrijke pu bliekstrekker ontbreekt nu de C1000 afziet van verhuizing. Afgeslankt Hij acht het niet reëel te zoeken naar een andere vestiging met levensmiddelen met de reeds bestaande supermarkt op zeer korte afstand. Adboma wil nu eerst lijke manier de boel controle ren." Geluk heeft 'niet de in druk' dat er bij evenementen in Zierikzee extra streng wordt ge controleerd op foutparkeerders. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. Nomes deed gisteren een ultieme po ging om een twintigjarige inwo ner van Zierikzee te doen besef fen hoe zinloos en ernstig het geweld was geweest dat was toegepast op een weerloos slachtoffer. „Kent u Meindert Tjoelker?" Nee, daar zei de stoï cijnse verdachte nog nooit van gehoord te hebben. Dit vroeg om een reactie van Nomes: „Nou, die is door zinloos geweld in Leeuwarden om het leven gekomen. Dat is vergelijk baar met het geweld dat jullie hebben uitgeoefend. Het slacht offer heeft het gelukkig over leefd, maar getuigen waren bang dat jullie hem hartstikke dood zouden slaan." De Zierikzeeënaar maakte op 24 oktober vorig jaar deel uit van een groep jongeren die op de Ring in Dreischor met motor helmen langdurig op het hoofd van het slachtoffer beukten. Dat zijn handjes los zaten, bleek ook tijdens Oudejaarsnacht in Re- nesse weer toen verdachte aan iemand een klap uitdeelde die hem eerst zou hebben geduwd. „Gezien de ernst van de feiten hoort hier een gevangenisstraf op te staan, want een werkstraf doet onvoldoende recht aan wat u heeft gedaan", verzekerde de politierechter. Nomes besloot alsnog de officier van j ustitie indeeisvanl20 uur taakstraf voor openlijk geweld en mishandeling te volgen, maar koppelde er twee maan den voorwaardelijke gevange nisstraf aan vast om verdachte ervan te weerhouden in de ko mende jaren geweldsdelicten te plegen. Provoceren Officier van j ustitie J. Groen liet tijdens zijn requisitoir al weten zich te ergeren aan het gedrag van de groep jongeren die op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland met hun lawaaierige scooters mensen in timideren en provoceren. Ver dachte zou hiei'bij een leidende rol hebben. „Het is misselijk en vervelend om mensen uit te lok ken die reageren, zodat jullie menen tot agressief gedrag te kunnen overgaan. Ga eens iets nuttigs doen!" Op de bewuste dag bleven vijf jongeren rondjes rijden op de scooter, ondanks het feit dat de buurt zich beklaagde over de overlast waardoor kleine kinde ren de slaap niet konden vatten. De jongelui trokken zich er niets van aan. Dat leidde tot een con frontatie, waarvan de man de dupe werd. Het vijftal sloeg er met de helmen dusdanig hard op los dat getuigen voor het leven van de man vreesden. Een aan tal van de jonge vechtersbazen moet zich nog voor de kinder rechter verantwoorden. MIDDELBURG - Leefbaar Middelburg heeft vraagtekens over de bouw van een nieuw kantoor van Rijkswaterstaat op de plek van het oude zwembad Poelendaele. De fractie zegt geruchten te hebben vernomen dat de Rijks gebouwendienst - de opdracht gever - Rijkswaterstaat zoveel bezuinigingen oplegt, dat nieuwbouw zeer onzeker is ge worden. Leefbaar Middelburg vraagt het college of dat juist is. De fractie heeft ook vastgesteld dat het bord dat de bouw van het kantoor van Rijkswaterstaat aankondigt, is verdwenen. „Be staat er een verband tussen dit bericht en onze constatering?" In april toonde het gemeentebe stuur van Middelburg zich al geïrriteerd over het uitblijven van de nieuwbouw van het Rij ks waterstaatskantoor. TOT— door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland steekt ruim 385.000 euro in de aan schaf van computernetwerken voor de eilandelijke basisscho len en de installatie daarvan. Uitgangspunt is dat er voor elke twaalf leerlingen één computer beschikbaar moet zijn. Het college sloot begin vorig jaar een overeenkomst met de besturen van de christelijke en openbare basisscholen op het eiland, uitgezonderd de drie re formatorische basisscholen die Schouwen-Duiveland telt. Daaruit is het ICT-samenwer- kingsverband De Schouwse Duif voortgekomen. Dit heeft als doel het computergebruik door kinderen op basisscholen te stimuleren, de aanschaf van de daarvoor benodigde infra structuur te regelen en de leer krachten op de basisscholen een aantal computer-basisvaardig- heden bij te brengen. Voor genoemd bedrag krijgen de basisscholen computers, soft ware, bekabeling en aanslui ting. De computers op de basis scholen krijgen een verbinding met het Kennisnet en via dat Kennisnet hebben de kinderen ook toegang tot het internet. Het leeuwendeel van de investe ring (292.326 euro) wordt ge dekt uit de ICT-reserve. Het col lege stelt de gemeenteraad voor de resterende 92.049 euro te ha len uit de stimuleringsbijdrage 2002-2003 (53.250 euro) en de reserve onderwijsleerpakketten (38.799 euro)Het voorstel komt donderdag 27 juni aan de orde in de raadsvergadering, die begint om 19.30 uur. Advertentie bezien of de overige ondernemers ook zonder supermarktvestiging nog steeds belangstelling hebben voor concentratie op het terrein aan de N59 en of een nog verder afgeslankt plan voldoet aan de randvoorwaarden van de gemeente. Volgens Lodewijks gaat het hier om cru ciale beslissingen betreffende de toe komst van de middenstand in Nieuwer kerk. Hij benadrukt dat concentratie him de mogelijkheid biedt zich te profile ren, terwijl blijven zitten in de dorpskern uit het zicht van het grote publiek op ter mijn weinig perspectief biedt. LANGE DELFT 1 6 MIDDELBURG Met het afhaken van supermarkt Cl 000 bij de plannen van Adboma lijkt het terrein bij Nieuwerkerk voorlopig toch weer braak te blijven liggen. foto Marijke Folkertsma Er waart een woord rond in dit land. Vooral bestuurders, die zich buiten verkiezings tijd graag in nevelen hullen, maken er veel gebruik van. Ze hadden al een aantal jaren het prijskaartje. Als ze niet weten wat ze met iets aan moeten roepen politici dat aan een plan wel een prijs kaartje hangt en dan denken ze dat ze op een beeldende manier iets hebben gezegd. Daaraan is nu de spagaat toegevoegd. Autoriteiten be vinden zich sinds enige tijd op alle mogelijke manieren in een spagaat. Waarschijn lijk bedoelen ze daarmee dat ze een probleem hebben of in een dilemma verkeren maar ze vinden de spreidzit blijk baar leuker. Toen onlangs een ivethouder te Utrecht op de televisie met de melding kwam dat hij door het landelijke vreemde lingenbeleid in een spagaat was geraakt, wilde Sonja, die in Goes zat te kijken, weten wat hij bedoelde. Haar vader gaf uitleg over de voor ongeoefenden pijnlijke, gymnastische stand der be nen en zei: „Nu weet hij niet hoe hij verder moet. Sonja bekeek de man op de beeldbuis en was vol medele ven. „Zielig hoor, hij is al veel te oud voor balletles. .vaw.vtóWi$.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29